Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.12.03. 21:56:46

Azért jó hogy a portugálok megverik a portugálokat. Joao meg volt csapata ellen is bekoszon. Gironaban Romeu rugjon gólt :)

Jó első félidő volt,oda kell figyelni a másodikban és egy jól ütemezett passzal térdre lehet őket rogyasztani, hajrá
Kép
Kép
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3302
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.03. 19:52:40

Erre a meccsre tényleg igaz, hogy mindegy hogyan, csak nyerjünk, én azonban nagyon szurkolok, hogy Raphinának beakadjon egy lövése, ha már annyit próbálkozik.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7254
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.03. 19:49:10

TS-en kívül ez tuti, hogy a legerősebb kezdőnk. Sőt, ez egy olyan kezdő, amelyiket sok csapat megirigyelne. Valaki villanjon, ha Cancelo, akkor ő.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.12.03. 19:45:27

Iñaki Peña - Koundé, Araujo, Iñigo Martínez, Cancelo - De Jong, Gündogan, Pedri - Raphinha, João Félix, Lewandowski
Hajrá!
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.03. 15:16:39

Andris írta:
2023.12.03. 10:34:41
A mai meccsnek sokkal kevesebb tetje van, mint a Porto elleninek, viszont sokkal nehezebbre szamitok, es sokkal kevesebb a valoszinusege, hogy nyerni tudjuk majd.
Volt megint nehany nap, hogy a serulesbol visszaterok valamivel jobb formaba keruljenek, es valamivel nyugodtabb is lehet a legkor most mar.
Ugyanakkor az Atletico europa egyik legjobb formaban levo csapata, es szerintem is a legjobb spanyol csapat jelenleg.
TS hianya itt a Portohoz kepest is duplan fog utni.
Szoval nem fogadnek a csapatra mert ez aztan akkor is ki-ki meccs lenne, ha minden csodalatos volna nalunk, de remenykedjunk egy jo meccsben.

Sajnos nem fogom tudni megnezni valoszinuleg hetfo estig. :(
Nem tudom, de szerintem minimum annyi, ha nem nagyobb tétje van. Ott egy minimális vereség, de még egy X is belefért volna, ha most kikapunk a bajnokságban baromi nehéz helyzetben leszünk, és már nem csak a Real után kell loholni. Plusz jövő héten a Girona jön. Bár üröm az örömben, hogy ha hozzuk a két meccset, a realnak is kikaparjuk a tűzből a gesztenyét.
Ami bizakodásra adhat okot, az a hazai pálya. Ott eddig minden színtéren csak a madrid ellen vesztettünk pontot, de az se sokon múlott, sőt! Az Atma viszont valamiért hullajtott idegenben rendesen. Hátha folytatódik ez a tendencia.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.03. 11:21:34

Andris írta:
2023.12.03. 10:34:41
A mai meccsnek sokkal kevesebb tetje van, mint a Porto elleninek, viszont sokkal nehezebbre szamitok, es sokkal kevesebb a valoszinusege, hogy nyerni tudjuk majd.
Volt megint nehany nap, hogy a serulesbol visszaterok valamivel jobb formaba keruljenek, es valamivel nyugodtabb is lehet a legkor most mar.
Ugyanakkor az Atletico europa egyik legjobb formaban levo csapata, es szerintem is a legjobb spanyol csapat jelenleg.
TS hianya itt a Portohoz kepest is duplan fog utni.
Szoval nem fogadnek a csapatra mert ez aztan akkor is ki-ki meccs lenne, ha minden csodalatos volna nalunk, de remenykedjunk egy jo meccsben.

Sajnos nem fogom tudni megnezni valoszinuleg hetfo estig. :(
Azért van tét bőven. Ahogy Bob írta a másik topicban, vereség esetén -7-ben lennénk a Reallal szemben, -6-ban az Atleticoval szemben. Még nem behozhatatlan, de azért már jelentős hátrány lenne. A Real szerintem egy x esetén sem lenne szomorú, sőt nekik talán az mégjobb opció.

A visszatérők formába lendülése és az utóbbi 1,5 meccs (Porto elleni + Rayo elleni 2. félidő), valamint a hazai pálya adhat okot a bizakodása. A másik oldalon viszont az AM tényleg jól fut mostanában.
Szerintem ez megint 50-50%, szoros, szenvedős, nehéz meccset várok. Itt nem biztos, hogy belefér a gyenge kezdés, ellenük hátrányből igen nehéz lenne fordítani.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.03. 10:34:41

A mai meccsnek sokkal kevesebb tetje van, mint a Porto elleninek, viszont sokkal nehezebbre szamitok, es sokkal kevesebb a valoszinusege, hogy nyerni tudjuk majd.
Volt megint nehany nap, hogy a serulesbol visszaterok valamivel jobb formaba keruljenek, es valamivel nyugodtabb is lehet a legkor most mar.
Ugyanakkor az Atletico europa egyik legjobb formaban levo csapata, es szerintem is a legjobb spanyol csapat jelenleg.
TS hianya itt a Portohoz kepest is duplan fog utni.
Szoval nem fogadnek a csapatra mert ez aztan akkor is ki-ki meccs lenne, ha minden csodalatos volna nalunk, de remenykedjunk egy jo meccsben.

Sajnos nem fogom tudni megnezni valoszinuleg hetfo estig. :(
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.30. 21:50:45

Chino írta:
2023.11.30. 17:56:47

Én inkább egy olyat tudnék elképzelni, hogy a kp-na maradna a Gündi-Frenkie duó, előttük Pedri és Fermin, amolyan tkp/hamis kilences pozícióban, ő úgyis abban igazán jó, Pedrinek meg lenne társa. A támadósorban eggyel feljebb Felix és Raphinha. Cancelonak pedig így több területe is lenne.
Csak hát ehhez a lengyelt padoztatni kellene, ami nem fog megtörténni.
És ki ülne mögöttük a kispadon csatárként? Yamal? Pau Victor? Darvich? Guiu?
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.30. 18:38:31

bence0330 írta:
2023.11.30. 15:48:26
Nagybarcelona írta:
2023.11.30. 15:29:43
Hát èn biztosan Felixet tennèm be támadónak, ha már nem Lewat, vagy ha cserère kerül a sor. Kedden is Lewat hoztam volna le. Szerintem Ferran hètvègi fejesènèl is jobb lett volna, ha Felix fejère èrkezik. Sokkal mozgèkonyabb, jobban fordul, ès jobban is cselez.
Ki lehetne próbálni, de a 3 támadóposztból a balszélső az, ahol semmiféle cserénk nincs (kár, hogy Abde nem akart csere lenni). Oké, Cancelo :D De ő kell máshol. Szerintem ezért nem fog megtörténni, amúgy simán meg lehetne próbálni.
Bal szèlre mehetne Ferran, Yamal, Fermin. Szerintem Felix nagyobbat lendítene a csapaton közèpen. Persze ez csak rotáció ès csere esetèn.

Van egy olyan èrzèsem, hogy Roque kerül oda cserènek, Lewa úgy is mindig játszik.
Abde maradhatott volna, szerintem itt több lehetőséget kapnak, mint a Betisben. Pedrosa is jó lett volna, de hamarabb távozott. Fermin játszott azon a poszton, szerintem Felix cserèjènek jó lenne, közèpre húzódva, sajnos kp-nak mèg kevès vèdekezèsben.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.30. 17:56:47

bence0330 írta:
2023.11.30. 15:48:26
Nagybarcelona írta:
2023.11.30. 15:29:43
Hát èn biztosan Felixet tennèm be támadónak, ha már nem Lewat, vagy ha cserère kerül a sor. Kedden is Lewat hoztam volna le. Szerintem Ferran hètvègi fejesènèl is jobb lett volna, ha Felix fejère èrkezik. Sokkal mozgèkonyabb, jobban fordul, ès jobban is cselez.
Ki lehetne próbálni, de a 3 támadóposztból a balszélső az, ahol semmiféle cserénk nincs (kár, hogy Abde nem akart csere lenni). Oké, Cancelo :D De ő kell máshol. Szerintem ezért nem fog megtörténni, amúgy simán meg lehetne próbálni.
Én inkább egy olyat tudnék elképzelni, hogy a kp-na maradna a Gündi-Frenkie duó, előttük Pedri és Fermin, amolyan tkp/hamis kilences pozícióban, ő úgyis abban igazán jó, Pedrinek meg lenne társa. A támadósorban eggyel feljebb Felix és Raphinha. Cancelonak pedig így több területe is lenne.
Csak hát ehhez a lengyelt padoztatni kellene, ami nem fog megtörténni.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7254
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.30. 15:48:26

Nagybarcelona írta:
2023.11.30. 15:29:43
Hát èn biztosan Felixet tennèm be támadónak, ha már nem Lewat, vagy ha cserère kerül a sor. Kedden is Lewat hoztam volna le. Szerintem Ferran hètvègi fejesènèl is jobb lett volna, ha Felix fejère èrkezik. Sokkal mozgèkonyabb, jobban fordul, ès jobban is cselez.
Ki lehetne próbálni, de a 3 támadóposztból a balszélső az, ahol semmiféle cserénk nincs (kár, hogy Abde nem akart csere lenni). Oké, Cancelo :D De ő kell máshol. Szerintem ezért nem fog megtörténni, amúgy simán meg lehetne próbálni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.30. 15:29:43

bence0330 írta:
2023.11.30. 15:23:37

Alapvetően 100%-ban egyetértek, viszont két dolog miatt nem hiszem. Egyrészt Xavi Lewyt soha nem cseréli le, és kész. Fogalmam sincs, miért, mert ezen kívül már tényleg meritokráciát alkalmaz. El sem tudon képzelni, mi járhat Ferrán fejében, mikor az előtted lévő lecserélhetetlen támadó nyugodtan végigtolhat bármennyi meccset horrorshow-val, és akkor is kezdő marad.

Egy dolog miatt nehéz Lewyt kihagyni. Pont úgy kezdte a szezont, ahogy most, bénán, gólképtelenül. Aztán a sérülése előtti 5-6 meccsen mind betalált. És most jó a játékunk, kapna megint kiszolgálást, ha nem a szélen meg visszalépve szórakozna. Lehet, hogy egyszer csak valami átkapcsol nála és, hozza megint a meccsenkénti legalább egy gólos átlagot. Az meg nagyon kéne.
Hát èn biztosan Felixet tennèm be támadónak, ha már nem Lewat, vagy ha cserère kerül a sor. Kedden is Lewat hoztam volna le. Szerintem Ferran hètvègi fejesènèl is jobb lett volna, ha Felix fejère èrkezik. Sokkal mozgèkonyabb, jobban fordul, ès jobban is cselez.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.30. 15:27:22

Sztem édes mindegy hogy a 3 khv-ből melyik poszton adjuk el a labdákat.
Ha annyira nem bízik Xavi Koundéban, cserélje ki Christensenre.
Annak semmi értelme, hogy nem bízunk benne, ezért egy másik posztra odarakjuk.
Ha valami irtózatos erőcsatár vagy gyalogkakukk lenne ott, és nem Morata, azt mondanám hogy oké, Araujora személy szerint van középütt szükségünk.
Így viszont nem.

Ha Cancelo marad Baldé helyett Baloson, akkor Araujo maradjon csak a jobboson.

Lewát sztem nem lehet lecserélni, mert nincs olyan luxus padunk csatár poszton. Ferran is mindent kihagy, de csereként beállva mindig tud pluszt adni. Kezdőként kevésbé, egyértelműen ez a tendencia.
A keddi meccs óta nagyon várom Roquet, ez nekem egy fajta utolsó csepp volt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7254
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.30. 15:23:37

ocsike83 írta:
2023.11.30. 14:39:36
Elől Lewa-t lecserélném Ferranra. Így maradna a földön a labda, talán több esélyünk lenne a gólszerzésre. Szerintem luxus a lengyelt csak azért fent tartani, mert majd hátha bólint egyet....
Alapvetően 100%-ban egyetértek, viszont két dolog miatt nem hiszem. Egyrészt Xavi Lewyt soha nem cseréli le, és kész. Fogalmam sincs, miért, mert ezen kívül már tényleg meritokráciát alkalmaz. El sem tudon képzelni, mi járhat Ferrán fejében, mikor az előtted lévő lecserélhetetlen támadó nyugodtan végigtolhat bármennyi meccset horrorshow-val, és akkor is kezdő marad.

Egy dolog miatt nehéz Lewyt kihagyni. Pont úgy kezdte a szezont, ahogy most, bénán, gólképtelenül. Aztán a sérülése előtti 5-6 meccsen mind betalált. És most jó a játékunk, kapna megint kiszolgálást, ha nem a szélen meg visszalépve szórakozna. Lehet, hogy egyszer csak valami átkapcsol nála és, hozza megint a meccsenkénti legalább egy gólos átlagot. Az meg nagyon kéne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.30. 15:03:56

Túl sokat nem érdemes agyalni, mert a lehetőségeink annyira korlátozottak, hogy kis túlzással 100%-ra megjósolható a kezdő. Abban, hogy egy-két ember milyen posztot foglal el, mi lesz a szerepe szintén nem lehet olyan hatalmasat húzni.
Ahol szerintem leginkább el fog dőlni az a helyzetkihasználásunk. Ha olyan lesz mint mondjuk a Sevilla, Bilbao, Real, Porto nagy gondban lehetünk, mert olyan sok esélyt nem fog adni az Atma.
Araujot viszont most tényleg belülre kellene tenni, hogy ő tudjon többet találkozni Griezmannal. Sokszor ki kell majd segíteni Inigot, ebben biztos vagyok, de az hogy hogyan néz ki majd a kp biztosan többször fog változni. Nagyon reménykedek, hogy ter Stegen felépül és kezdeni fog, iszonyatosan kelleni fog, hogy beszálljon "mezőnyjátékosnak", támadásépítésnél, labdakihozataloknál nagyon sokat számít.
Reménykedjünk, hogy Lewa észbe kap vagy hozunk egy 1/1-es, kíméletlen gólátlagot.
Ami még komoly veszély, hogy nem tudunk pihent játékost a padról behozni, ráadásul kedden letoltak már egy nagyon kemény meccsét, arról nem is beszélve, hogy Pedri és De Jong még nem 100%-os.

Bízzunk a hazai pályájában, idén ez szinte mindig bejött.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.30. 15:01:23

Félix elvileg játszhat? Már csak azért kérdezem, mert a kölcsönben lévő játékosoknál elfőfordulhat olyan kitétel, hogy a "saját" csapata ellen nem szerepelhet.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.11.30. 14:39:36

Andris írta:
2023.11.30. 13:13:29
Én amúgy valamit mindenképp változtatnék a porto ellenihez képest, ha TS nem épül fel, mert ellenük még nehezebb lehetne a labdakihozatal, vagy legalábbis még jobban hiányozna emiatt a középpálya első fele. Simeone gyakran túltölti a középpályát, egyszerre ügyesek és fizikálisak a játékosai, és még Griezman is hozzáadódik sokszor.

Ha van TS, akkor akár maradhatunk is a Porto elleni felállásnál, a védelmet kicsit továbbra is túl kell biztosítani, mert meglepő módon idén nagy erőssége az Atleticonak a gólszerzés. A 3 khv most sem volna elrugaszkodott dolog, hiába voltak nagy zavarok odabent, ez nem a létszám illetve a struktúra, hanem a tele gatya függvénye.
Én Araujo-t és Kounde-t megcserélném. Akár 3 középhátvéd, akár nem, Koundé inkább a partvonal mellett bénázzon a labdaeladásaival, mintsem középen.
Középpályára nem sok lehetősége van Xavinak. Romeu-t felejtsük el, Fermin talán. De ha megint Pena véd, akkor a korábbi írásodból adódóan FDJ és/vagy Gündogan is visszalép majd, így Pedri továbbra is egyedül lesz. Sajna félő, hogy ők is átrohannak majd rajtunk és pikk-pakk a kapunk előtt lesznek.
Elől Lewa-t lecserélném Ferranra. Így maradna a földön a labda, talán több esélyünk lenne a gólszerzésre. Szerintem luxus a lengyelt csak azért fent tartani, mert majd hátha bólint egyet....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.30. 13:13:29

Én amúgy valamit mindenképp változtatnék a porto ellenihez képest, ha TS nem épül fel, mert ellenük még nehezebb lehetne a labdakihozatal, vagy legalábbis még jobban hiányozna emiatt a középpálya első fele. Simeone gyakran túltölti a középpályát, egyszerre ügyesek és fizikálisak a játékosai, és még Griezman is hozzáadódik sokszor.

Ha van TS, akkor akár maradhatunk is a Porto elleni felállásnál, a védelmet kicsit továbbra is túl kell biztosítani, mert meglepő módon idén nagy erőssége az Atleticonak a gólszerzés. A 3 khv most sem volna elrugaszkodott dolog, hiába voltak nagy zavarok odabent, ez nem a létszám illetve a struktúra, hanem a tele gatya függvénye.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.30. 12:15:47

Rangadók következnek. Az egyik logika az lenne, hogy minimális változtatással maradjon a Porto elleni sikeres összeállítás, netán még a taktika is. De lehet abból kiindulni, hogy többekre ráfér a pihentetés, legalábbis ami a kezdőt illeti. Akkor viszont Xavi alkalmazkodhat a soronlévő ellenfelekhez és még gondoskodhat meglepetésről is.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.27. 10:33:11

Az edzőbuktatást én nem amiatt gondolom reálisnak, helyesebben elgondolkodtatónak, hogy egy csapat többször is csak a meccs végén húzza be az X-et, vagy fordít.
Én nálunk nem látom a jövőbeni fejlődést Xavi és testvére által.
A miértbe már nem megyek bele, többször megtettem, de NAGYON ÖRÜLNÉK, HA UTÓLAG KELLENE BELÁTNOM A TÉVEDÉSEM!
A pontjaink fele??? Durván hangzik ez, de lehet, hogy reális...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.27. 09:43:50

drobika írta:
2023.11.27. 09:37:16
Valóban érdekes volna összeszámolni, hogy hány pontot mentettünk a sírból...
És ha csak mondjuk a felét nem sikerült volna, most hol állnánk...
Hátha valaki megteszi és megnézi :) Mert ez tényleg érdekes volna.
Teljesen igazad van, hogy sorsdöntő hetek jönnek, mindjárt itt a keddi nap is, bár erősen szubjektív nekem a Liga fontosabb. Nyilván e nem jelenti azt, hogy a BL. nem volna fontos.:)
Kb a fele asszem, láttam ilyen posztot.
De úgy volna érdekes, ha minden más csapattól is levonnánk a végefelé szerzett gólokat, nem úgy, hogy csak tőlünk. ;)
Biztos, hogy nem állnánk ilyen jól, de tuti hogy a Girona és az Atletico is lentebb volnának. A real meg úgy emlékszem állandóan utolsó perces Bellingham gólokkal nyert év elején, de lehet hogy tévedek azért. Szerk: amúgy sem igazán számít ez, úgyis érzésre mondjuk azt hogy nem stimmel a játékunk, nem azért mert utolsó negyed órában jönnek kulcs gólok. Ha ez önmagában gond lenne, akkor az elmúlt évekből több Real BL győzelemre és akár bajnoki címre is azt kéne mondani, hogy gyalázatosan rosszak voltak és meg sem érdemelték.
Rendszerint utolsó percekben fordítottak/nyertek, és legtöbbször abszolút az alulrendelt csapat szerepében voltak majdnem az egész meccsen.
Mégis nyertek mindig, ez náluk a nagyság és a mentális sziklaszilárd tartás jeleként volt elkönyvelve a fórumozó kollégák által, de ha mi csináljuk ugyanezt és végig kell nézni, akkor már eljött az idő az edzőbuktatásra.


Nekem a BL most a fontos. Nekem is első számú a bajnokság, overall, ez egyértelmű. De szerintem a hosszútávú fejlődésünk fentartása miatt, a játékosaink önbizalma miatt, és pénzügyileg is most kulcsfontosságú a BL csoportból való továbbjutás. A bajnokságból meg még a kétharmada hátravan. Igazából ha 10 pont hátrányunk lenne, még akkor se lenne ezen a ponton semmi gond.
Ennek is köszönhetjük a hétvégi pihentetést szvsz, Xaviék ugyanígy gondolkodnak. És ezt le se írtam, és senki sem talán, de szerintem nagyon nehéz döntés lehetett ez, és szerintem kifejezetten a legjobbat hozta. Gündogan és Araujo pihentetése rendkívül fontos lehet a holnapi meccshez, hiába hiányoztak nagyon hétvégén.

Mondjuk ha TS nélkül kell kiállnunk a Porto ellen, akkor nemtom mire számítsak. :( Nem olyan rossz Pena, megfogja talán azokat, amiket reálisan meglehet. De a passzjátékunk egyik alapja az, hogy TS lábában úgy lehet bízni kb, mint bármelyik középpályáséban. Erre Pena nyilván semmilyen szinten nem képes, ez teljesen egyedülálló szerintem a világon. Vannak még jó lábú kapusok, de messz a miénk a legjobb. És nagyon alapozunk rá.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.27. 09:37:16

Valóban érdekes volna összeszámolni, hogy hány pontot mentettünk a sírból...
És ha csak mondjuk a felét nem sikerült volna, most hol állnánk...
Hátha valaki megteszi és megnézi :) Mert ez tényleg érdekes volna.
Teljesen igazad van, hogy sorsdöntő hetek jönnek, mindjárt itt a keddi nap is, bár erősen szubjektív nekem a Liga fontosabb. Nyilván e nem jelenti azt, hogy a BL. nem volna fontos.:)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.27. 08:47:31

drobika írta:
2023.11.27. 07:56:23
Azért annyit hozzátennék a ,, tisztább,, képhez, amit Xavi nyilatkozott. Már ha pontosak a fordítások...
A bajnokság és a szuperliga megnyerése után csökkent a mentalitásunk.
Igen? Gündogan, meg Lewy is mintha valami ilyesmit mondott volna nem is oly rég!
Aztán mit is nyomtak kifelé még akkor, hát, hogy azokat a gondolatokat nem úgy kell érteni, meg abrakadabra porhintés.

Most meg Xavi mondja. A meccs első félidei játékunkhoz nincs is mit hozzátenni. A másodikban megint mentettünk egy pontot. Ez édeskevés lesz a végén, hiába állunk most ,, jól ,,
En amugy nem hiszem ezt igazan, hibaba mondta most mar Xavi is. Szerintem az enervaltsag sokkal inkabb koszonheto annak, hogy mentalisan egy godorben vagyunk most, egyszeruen nagyon rossz hetek vannak. Emellett nyilvan faradt is volt a csapat egyik fele, mert nagyon sokaig tartottak a frontot sok serult mellett, akik most visszaternek de meg messze nincsenek csucson.
Ezekbol a dolgokbol ki kell jonni. A pihenesek most megvannak talan, de a lelektani godorbol meg valahogy onbizalmat kell gyujteni. Sztem a legkevesbe az hatraltat minket hogy lennenek jatekosok akik kicsit is jol laktak a tavalyi bajnoki cimmel. Nagyon furan hangzik ez nekem. Persze van 1-2 jatekos akin en egyaltalan nem erzekelem h megszakadna barmikor is, de ez max egy mareknyi ember. Lewy, Romeu, Felix, na pl az o jatekukon igazi akarast es igazi kaparast sose latok. Semmilyen eredmenynel, semmilyen meccs szakaszban.

Az meg valoban aggaszto, hogy mennyire sok pontot nyerunk/mentunk utolso percekben. Teljesen igaz, hogy igy folytatva messze nem leszunk versenyben par honap mulva. De en tovabbra is allitom h ennek az elmult 1,5 remesen gyenge honapnak legelso sorban az az oka, hogy a kezdonek es a keretnek is hianyzott a fele. Most, ha mar nem lesz igy, erzekelhetoen el fogunk indulni felfele.
Sorsdonto meccsek jonnek, mert onbizalomban, mentalis ellenallosag teren sztem meg nem allunk keszen, viszont konnyen eluszhat a szezon a kovi hetekben. Ha pl kikapnank Kedden, akkor sztem mar meggebedhet a csapat is es Xavi is, akarmit is csinalhatnak majd, remes onbizalmunk lesz, remego labak, es jon a baj csokorban.
Kritikus napok, kritikus 1-2 het, nagyon necces kiindulo pontrol.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.27. 07:56:23

Azért annyit hozzátennék a ,, tisztább,, képhez, amit Xavi nyilatkozott. Már ha pontosak a fordítások...
A bajnokság és a szuperliga megnyerése után csökkent a mentalitásunk.
Igen? Gündogan, meg Lewy is mintha valami ilyesmit mondott volna nem is oly rég!
Aztán mit is nyomtak kifelé még akkor, hát, hogy azokat a gondolatokat nem úgy kell érteni, meg abrakadabra porhintés.

Most meg Xavi mondja. A meccs első félidei játékunkhoz nincs is mit hozzátenni. A másodikban megint mentettünk egy pontot. Ez édeskevés lesz a végén, hiába állunk most ,, jól ,,
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7254
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.26. 21:52:34

LG írta:
2023.11.26. 21:33:32
...hogy amikor hátrányban vagyunk, és az ellenfél is már inkább az eredmény megtartására törekszik, nyilvánvaló, hogy többet lesz nálunk a labda, többet lövünk kapura, stb. De az eslő gólig pl. tegnap is csak a labdabirtoklásban volt kis fölényünk, helyzetkben, kapuralövésékben a Rayo volt a jobb.
Igen, az első félidőben a Rayo volt kicsit jobb. Nem domináltak, de mi sem, olyan 50-50-nek éreztem a mezőnyt. Bár nem pont erről szólt a hsz, de ehhez még annyit tennék hozzá, hogy bár minden csapatnál sokat számít, nálunk szerintem még kiemelkedőbb az, hogy vezetést tudunk-e szerezni. Ha egy ilyen meccsen mi lőjük az első gólt, akár csak a 30-40. perc körül, lehet, hogy gála a vége. A srácok ellazulnak, az ellen kijjebb jön, stb. Pont emiatt nem tudom hová tenni ezt a zsinórban második esetet az Alaves meccs után, amikor az első félidőre kijövünk tűz nélkül, lagymatagon, aztán második félidőben kapcsolunk.
Tegyük fel, hogy ki tudja milyen okokból nem tudunk végig pörögni egy meccset, és választani kell. Remélem, hogy nincs így, de tegyük fel. Hát még akkor is az elsőt nyomnám meg jelentősebben.
És mostanság rendre hátrányba kerülünk. Néha kicsit pecchel, mint a tegnapi gól, pedig amúgy rendben volt a védelmünk, de attól még a hátrány az hátrány, és onnantól nagyon nehéz dolgunk lesz.

@Andris, persze, én nem is akarom jelenleg kirúgni, csak szép lassan elkezdem nem elnézni neki a problémákat két év után, és most érzem 1-2 hónapja úgy, hogy teljesen megakadtunk, és Xavi nem tud előrelépni. Bizonyíthat nekem, de nagyon sokáig ez az állapot már nem tarthat, tényleg el kell indulni felfelé, főleg játékban, pláne ezzel a kvázi teljes állománnya. Bízom is benne a Rayo második félidő után kicsit.

Senki nem röpködött a boldogságtól a Madrid elleni meccs miatt, de azután (kb) senki nem is Xavioutolt, mert jól játszottunk, jó volt nézni, előremutató volt, ha úgy játszanánk azóta, senki nem Xavioutolna, vagy max 1-2-en. De sajna nem így van. Épp most írtad, sok hiányzó volt, mégis remekül játszottunk egy sokkal jobb ellenfél ellen, miért nem lehet ezt kicsit állandósítani? Nem minden meccsre, de a többségére.
Nem lehet feltétlen olyan jól játszani sok sérülttel, ezt írtam is. De hasonló focit igen, ha jól van begyakorolva minden, ezt az Arsenalnál is remkül látni pl. Ha eleve langyin megyünk ki, és szép lassan passzolgatunk, tökmindegy, hogy egy Prim-Casado-Fermín középpálya játszik-e, vagy Pedri-Gündogan-DJ.

Ha rendesen odatettük volna az első félidőben, magasról tennék a döntetlenre, örülök, hogy Xavi pihentetett, és a játékosok egészségét és ezzel kvázi a hosszútávú sikerességet az egy meccsnyi siker elé tette, a Porto ellen meg talán már egy kicsit frissebb Gündo-Felix-Raphinha-Araujo kvartett darál majd. Remélem ez egy állandósuló nézőpont nála, és néha bevállalja, mert ebben bűngyenge volt eddig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése