Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.01.22. 20:12:26

Az Oscar is felpattant a PC-vonatra. Ilyen egyszerű.

Szokásomhoz híven idén is elsődleges cél a 8 Oscar-esélyes film megtekintése.
Most néztem meg a Csuklyásokat, szigorúan eredeti nyelven. Én nem éreztem azt, hogy ez a film vetekszik a legnagyobbakkal, Oscart nem érdemelne, legalábbis legjobb film esetén biztosan nem.

Viszont nagyon erős film volt, komoly mondanivalóval, ami napjainkban hatványozottan érvényes. A film végi bejátszásokra pedig nem is tudok reagálni, lassan tényleg megérett az emberiség a kihalásra.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.01.22. 17:18:09

Példának felhoznám a Marvel moziverzumot, amely jelenleg 20 összefüggő filmből áll.
Van a 20 film közül olyan, ami nem üti meg a szintet? Persze, hogy van, de állítom, többségben vannak a remek filmek.
Vasember 1 max ami nekem nézhető volt.
A Batmanhez képest pl kuka az összes.


A 64-es betegnapló?
Nekem baromira tetszett. Kár,hogy kevés az ilyen film.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.01.22. 17:01:52

MatyiG írta:Oscar-jelölések megvannak? A két zenés filmből nyeri meg valamelyik szerintem.
Fekete parduc mit keres ott? :D Eddig volt erdemes felig hitelt adni a dijnak, bujjanak el.

En a Romat tippelem annak ellenere, hogy netflixes.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.22. 16:59:18

Oscar-jelölések megvannak? A két zenés filmből nyeri meg valamelyik szerintem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.20. 19:38:22

Utóbbi évek legjobb magyar filmje nálam egyértelműen a Hurok. :)
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.01.20. 19:29:29

Ha már itt tartunk, szerintem a Martfűi rém is remek volt.

Saulnal nyilván van jobb film, jobb holokauszt film is van. Nekem az operatőri munka volt zseniális, hogy tulajdonképpen nem mutat úgy semmit, de mégis mindent.

Történet szempontjából semmi extra, de nem nevezném rossz filmnek.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5174
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.01.20. 19:20:29

én csak a Saul fiát láttam annó mert nagy volt a hypeja, de amúgy egyáltalán nem nézek magyar filmet ezer éve.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.01.20. 19:02:33

Nálam a Fehér isten viszi a prímet a magyar filmek közül, és szerintem sok jó született mostanában. A Saúl Niguez fia nincs ezek között.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.20. 17:38:54

Kincsem baromi jó film, nem emlékszem az elmúlt 10 évből olyan filmre.
Jó üzletember volt.

Így érthető miért adta el érdekeltségeit (vagy adatták el vele), jobb így mint ha most marakodni kéne érte.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.01.20. 15:30:25

kincsem meg saul fia (:D) szintű filmek előtte is voltak meg utána is lesznek....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.01.20. 14:35:14

Pl. a Kincsem és a Saul fia is az ő segítségével jöhetett létre. Szerintem ez a két legjobb magyar film az utóbbi évekből.

Lehet szeretni vagy nem szeretni, de attól még jók.

Azt meg nem is tudtam, hogy producerként a Rambo filmekben, illetve a Terminator 2-ben, Die Hard 3-ban is kivette a részét.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.01.20. 14:26:43

visca el barca írta:what? :D lemaradtam valamiről?
Pedig tényleg így van. :D Van pár nézhető magyar film az elmúlt évekből. Bár én nem szerettem igazán egyiket sem, ég és föld a mostani szint a korábbihoz képest. Világszinten is kezd valamekkora elismerést vívni magának, elég a rengeteg díjra gondolni. A Liza, a rókatündér még tetszett is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.01.20. 14:14:47

geridoss írta:de hatalmas érdemei vannak a magyar mozifilmek felemelkedésében.
what? :D lemaradtam valamiről?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.01.20. 13:58:17

Elhunyt Andy Vajna.

Óriási közútálatnak örvendett itthon, de hatalmas érdemei vannak a magyar mozifilmek felemelkedésében.

Nekem is megvolt róla a véleményem, amit nem is rejtettem véka alá. De azé' RIP.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2019.01.17. 22:15:29

Könyvekből is születnek újak, pedig azt többen űzik és régebb óta, ez nem lehet kifogás.

A kép arról szól, hogy a világszinten legnagyobb bevételt hozó filmek megoszlása hogyan alakult.

2009-ből például az eredeti (nem adaptáció, folytatás) filmek száma az éves top 10-ből: Avatar, 2012, Fel!, Másnaposok.

Ugyanez a logika tavalyról: Bohém Rapszódia

Régen is voltak remake-ek/rebootok (A hét mesterlövész, A dolog, A légy, A sebhelyesarcú stb.), könyv-adaptációkból megint csak végigmentek szinte mindenen. Mégis sikerült újjal előrukkolni, amit most is tudnának, de minek, ha nem arra van igény.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.01.17. 20:51:46

A képről annyit, hogy amit egyszer már kitaláltak, azt újra már nem találhatják ki. :)

Ergo régen könnyebb volt kitalálni újat, mert nem volt annyiféle film, mint manapság.

Plusz ez megint egy semmitmondó statisztika, mert kétlem, hogy az egyedi ötletű filmek bekerülnek mind a top 25-be, pedig itt csak azokat vizsgálja a grafikon. És mivel régen nem voltak feldolgozások, rebootok, folytatások (értsétek jól), ezért ott kisebb volt a verseny.

De kétlem, hogy ennyivel kevesebb önálló film készülne, mint 1980-ban. Csak a bevételek nyilván egy blockbusternél sokkal nagyobbak. De ott az a cél, normál esetben nem az egymilliárd dollárt lövik be a gyártók és forgalmazók célnak.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.17. 20:16:01

akkor duplája, na bumm, nem ez a lényege, hanem hogy sokat felemészt, és egy kisköltségvetésű filmnek nincs erre szüksége.

én meg nem vagyok semmilyen film ellenes, vagy imádó, de ilyen ostobaságok mellett nem tudok elmenni amikor azon megy az okfejtés, hogy a marvel/képregényfilmek miatt nem kerülnek a mozikba, vagy nem készítenek komoly filmeket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.17. 20:00:43

csababarca írta:https://screenrant.com/avengers-infinit ... ng-record/

Nyilván nem töbszöröse de akár fele is lehet a budget-nek.

Ez a bor kortyolgató-jazz zenét hallgató párhuzam tetszett, és is ezt látom ilyenkor magam előtt az önjelölt filmkritikusokról.
Te írtad, hogy a 10-15 milliós film helyett 50-60 milliós költségvetésű film lenne jó marketinggel.

Azt meg nem hinném, hogy bárki filmkritikusnak hinné magát, itt mindenki csak filmkedvelő. Én szuperhősellenes vagyok, ti szeretitek, nincs ezzel baj.

Dani képéhez csak annyi, hogy kíváncsi leszek, meddig tartható ez a tendencia.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2019.01.17. 19:31:33

Nem az a baj, hogy képregényeket adaptálnak, vagy, hogy azok népszerűek. A probléma inkább az, hogy a folytatás/reboot/spin-off mánia már olyan szinten van, hogy Hollywoodnak az égadta világon semmi érdeke nincs abban, hogy olyan filmeket készítsen, mint amilyen annak idején a Star Wars, Indiana Jones stb. volt. Egyszerűbb megcsinálniuk ezeknek az n+1-ik részét.

Röviden egy képben összefoglalható a probléma.

Ez persze nyilván független attól, hogy születnek-e jó filmek, viszont a legnagyobb költségvetéseknél szükség van a nagy stúdiókra, talán a Felhőatlasz még mindig a legdrágább független film, márpedig a stúdiók azokat a projekteket részísítik előnyben, amikben pénzt látnak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.17. 16:57:40

https://screenrant.com/avengers-infinit ... ng-record/" target="_blank

Nyilván nem töbszöröse de akár fele is lehet a budget-nek.

Ez a bor kortyolgató-jazz zenét hallgató párhuzam tetszett, és is ezt látom ilyenkor magam előtt az önjelölt filmkritikusokról.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.01.17. 16:54:30

MatyiG írta:Nekem a Harry Potter-szérián kívül csak a Batman-trilógia az, amit szívesen megnézek, és szuperhősös. Bár lehet, hogy a Harry Potter sem számít ide.
A HP az fantasy (mint pl. Gyűrűk ura), regényen alapul ugyebár.
A Batman az valóban szuperhősös :mrgreen:
MatyiG írta: @csababarca: nem értek hozzá, de szerintem nem lesz a reklámok miatt többszöröse a költségvetése a filmnek
Ohh bizony nagyon sokat számít a marketing. Óriási összegek repkednek ebben a témában.
A Végtelen háború 320 millió dolláros büdzséből készült, és 150 milliót költöttek a marketingre. Most azt nem tudom, hogy a marketing összegeket ilyenkor már beleszámolják-e a 320-ba, de őrületes összegekről van szó.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.01.17. 15:22:43

A MCU legnagyobb érdeme egyértelműen az, hogy egy sorozatot vittek mozi vászonra. Ahogyan egy sorozatban is, nyilván egy kaptafára készülnek. Ez tagadhatatlan! Van aki szereti, és van aki nem.

Talán már lecsengett, az igazi nagy lelkesedés, de például, én nem értettem, miért beszélnek emberek sokat a TWD-ről, mert nekem ez nem tetszett.

Ez egy olyan sorozat, ami addig fog menni, mint mindegyik másik... amíg van benne zseton.

Szerintem erény, hogy sokan, sokat beszélnek, és beszélgetnek róla. vadidegeneket össze tud kötni az MCU szeretetet, és ez szerintem baromi király dolog.

Ugyanakkor, itt is baromi kínos a végletesség. Volt egy kritikus, aki azt fogalmazta, meg (félig viccesem, de aztán elgondolkodsz rajta), hogy ha egy átlag ember annyit tudna a történelemről, mint az MSU-ról, akkor rengeteg PHD-s történésze lenne a világnak. Szóval, azért az életedet, az idődet, és az energiád nagy részét ne ezen szeretetbe fektesd be.

Azonban, azt a végletet sem szeretem, hogy a másik oldalról mindenkinek ugyanúgy a 12 dühös ember, meg Ponyvaregény a kedvenc filme, és Cabernet Savignon kortyolgatás közben, halk jazz zenével a háttérben kommentálja, hogy ezek miatt nincs minőségi film.

Ez egyszerűen nem igaz. Szerintem a Bohém Rapszódia bebizonyította, hogy mennek az emberek más filmre is, csak legyen érdekes a téma, megfelelő színész, és persze kellő marketing. Ők megmozgattak nem kevés embert!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.17. 14:55:08

Nekem a Harry Potter-szérián kívül csak a Batman-trilógia az, amit szívesen megnézek, és szuperhősös. Bár lehet, hogy a Harry Potter sem számít ide.

@csababarca: nem értek hozzá, de szerintem nem lesz a reklámok miatt többszöröse a költségvetése a filmnek
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.17. 14:42:21

MatyiG írta:Szerintem nem az a baj, hogy valaki szereti az ilyeneket - bár eléggé egy kaptafára készülnek, hős vs. rossz fiú -, hanem ezek miatt eltörpül a többi jó film népszerűsége, nem kapnak olyan jó marketinget.

A Box Office is általában szuperhősös/horror/animáció/vígjáték filmekből áll.
továbbra is javaslom, hogy nézd meg mit írtam a box office adatokról.

egy Room a 6szoros bevételével elérte azt a sikert ahová magát predesztinálta.

de kitől nem kapnak marketinget? a stúdiótól. egy 10-15 milliós költségvetésű filmnek persze hogy nincs akkora marketingje, mivel akkor már 50-60 milliós lenne a költségvetés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.01.17. 14:38:02

MatyiG írta:Van sok jó film most is szerintem, maximum kevésbé népszerűek. Arányában lehet kevesebb a jó film, mint régen, de most is lehet találni évi 20-25 olyan filmet, amit érdemes megnézni.
Van az jóval több is, de a többségéről csak hónapokkal/évekkel később hall az ember, legalábbis nálam így van. Mondjuk az aktualitásokat nem is követem filmbuzi módjára, havi szinten párszor átpörgetem az nCore első pár oldalát, és ennyi.

Pl. most beírtam a gugliba, hogy best movies of 2017, második találatra kiadott egy ilyen listát, hát nem tudom, negyedét ha ismerem.

Én inkább úgy mondanám, hogy a klasszikus hollywoodi, nagyobb hype-ot kapó filmek között arányaiban tényleg kevés a valóban jó. És valamennyire össze is függ ezzel, hogy blockbuster költségvetésű produkciók között tulajdonképpen alig vannak komoly, drámai filmek.

Marveles világ nekem nem jön be, bár a Fekete párduc és a legújabb Thor kivétel minden filmet láttam. Elszüttyög rajta az ember, de nincs katarzis, simán csak jó és látványos akciófilmek. Bár az Infinity War azért ütött, elismerem. Ha képregény, nálam a Watchmen viszi a prímet, az a film az all time top10-es listámon is ott van. Persze ez elsősorban Zack Snyder érdeme.

Most meg épp kezdem az Another Earth-t. Megjegyzem, vizsgára való tanulás helyett. :D
Kép
Válasz küldése