Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.05. 12:36:02

csababarca írta:
2020.12.05. 12:02:28
Jó hát ott nem aludni feküdt le, hanem kimerült az erő miatt.
Mint ahogy a hajón is ahogy abbahagyta a kínzást, egyből kicsit összerogyott.
Tudom, az első évadba is kidőlt amikor először használta az erőt. Csak kicsit komikus volt, de nem rossz értelemben.

Amúgy el is felejtettem, pedig irni akartam. Az a jetpack-lerakás és otthagyás az kicsit olcsó húzás volt. Ugye ha visszaveszi a jetpack-et, akkor simán odaér Grogu-hoz...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.05. 12:02:28

davi10 írta:
2020.12.05. 10:15:30
Mando

Szép volt, jó volt, haladt a sztori.

Boba-t is szerintem jól hozták vissza. Annak is örülök, hogy úgy néz ki, szerepe is lesz, nem csak mutiba hozták vissza. És úgy néz ki Bill Burr is visszatér :D
Az meg nekem poén volt, hogy megy a csata, Grogu meg lefekszik aludni :D
A bolygó nekem annyira nem tetszett, amiatt kicsit fanfilm-érzete volt a résznek. Rányomhattak volna legalább valami filtert, mert ez így bármelyik magyar kilátó is lehetett volna, nem éreztem autentikus Star Wars helyszínnek.
Jó hát ott nem aludni feküdt le, hanem kimerült az erő miatt.
Mint ahogy a hajón is ahogy abbahagyta a kínzást, egyből kicsit összerogyott.

nem volt rossz rész, főleg, hogy én azt hittem kapunk valami gyengébb, történet nélküli epizódot, ehhez képest odarakták.
mondjuk a bolygó tényleg semmi misztikumot nem mutatott, a rohamosztagosok meg nevetségesek voltak kb ismét.
ezek a darktrooperek meg a vasember 2 robotjaira hasonlítottak (tudom hogy az sw-ben is voltak már ilyenek játékban, meg regényben, blabla), semmi félelmeteset nem láttam bennük, pláne hogy úgy mozogtak, mint C3PO.
persze majd villanthatnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.05. 10:15:30

Mando

Szép volt, jó volt, haladt a sztori.

Boba-t is szerintem jól hozták vissza. Annak is örülök, hogy úgy néz ki, szerepe is lesz, nem csak mutiba hozták vissza. És úgy néz ki Bill Burr is visszatér :D
Az meg nekem poén volt, hogy megy a csata, Grogu meg lefekszik aludni :D
A bolygó nekem annyira nem tetszett, amiatt kicsit fanfilm-érzete volt a résznek. Rányomhattak volna legalább valami filtert, mert ez így bármelyik magyar kilátó is lehetett volna, nem éreztem autentikus Star Wars helyszínnek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.04. 21:03:07

Mando 14. rész

Jó rész volt szerintem. Jó volt látni az öreg Boba Fett-et és a Slavet. Mando hajójáért nem kár, a Slave 1 az igazi. Ha Cara Dune csatlakozik hozzájuk akkor jó kis 4es lesz ez.
A rohamosztagosok bénázását viszont a mai napig nem tudom megszokni :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.30. 18:09:27

miro. írta:
2020.11.30. 17:40:01
Tcwt neztem,1-2 evadot,15-25 reszt passz,igy valahogy.
Egy mese,gyerekeknek,azert hogy a kolykoket ratudjak vinni a star wars vilagra,hogy ahogy nonek megakarjak nezni a filmeket,tobbet tudni errol stb.
Ebben a "gyerek"mesében érdekes módon komolyabb politizálás van mint a filmekben, sőt olyan erőszakos jelenetek, ami mellett a Zsivány Egyes Vader jelenete lepkefing. De ja, gyereksorozat :lol: Úgy vélem, hogy abból, hogy megnéztél 15-25 részt, nem tudsz érdemi véleményt nyilványítani, mivel pont a lényegét nem nézted meg a sorozatnak.

Olyan ez mint a Harry Potter. Ott is, ha csak az első részeket nézzük, akkor az egy gyerekfilm/gyerekkönyv. Aztán úgy komolyodik a történet, ahogy a szereplők nőnek fel. A TCW is úgy komolyodik, ahogy Ahsoka idősödik. A 3. évadbeli időugrás után egyszer nem hangzik el az, hogy "skyguy".

Na mindegy nem erőszak a disznótor, csak az böki a csőröm, hogy kellő ismeret nélkül ledegradálod. Kicsit azt juttatja eszembe, amikor lemesézik az animéket úgy általánosságban :D
Azzal meg továbbra se értem mi a probléma, ha egy karakter cselekedeteire in-universe magyarázatot is keresünk. Igazából ez nem különb attól, amikor a kritikusok abba kötnek bele, hogy egy karakter logikátlanul viselkedik, vagy hogy miket mond. Csak pont a fordítottja.

Vegyük pl. Anakin ominózus, nem szeretem a homokot mondatát :D a kritikusok kritizálják Lucast, hogy bírt ilyen sz*r mondatot a szájába adni egy szereplőnek. Out of universe, írói szempontból tényleg szörnyű, aláírom. De közben meg, ha in-universe nézzük a dolgot, ennek tökre van értelme. Annakinnak zéró tapasztalata van a lányokkal és egész eletét egy porgolyóbison töltötte. Ha a helyzetbe képzeled magad, akkor nem olyan elvetemült dolog az, hogy ilyen hülyeség jön ki a szádon. Aki visszaemlékezik a kezdeti csajozós éveire, az tudja miről beszélek :D
es olyan dolgokat kibont hogy miert feher valakinek a fenykardja.
Ezt pont nem bontja ki. De pl. a 66-os parancsot igen. A klónhadsereg létrejöttét igen. Az Erőszellemeket igen. Ezek mind kulcsfontosságú dolgok a filmekben, és ott egyik sem lett elmagyarázva rendesen.

Na meg arról nem is beszélve, hogy a TCW kerek-perec cáfolja azt a marhaságot, hogy Rey képességei meg gyors fejlődése nem fér bele az univerzumba :D
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.30. 17:40:01

csababarca írta:
2020.11.30. 17:26:09
dévid villa írta:
2020.11.30. 17:13:59
Igen, vannak benne gyermeteg részek (mondjuk a TCW-ben a harmadik évad közepétől kezdve nem nagyon van), de azért degradáljunk már le olyan sorozatokat, amik pl. elmagyarázzák a 66-os parancsot, a klónhadsereg megrendelésének körülményeit, az erőszellemesdit, a lázadás létrejöttét, stb... Azért ezek nem ilyen "Obi-Wan milyen cipőt viselt" marhaságok.

A Mandalorian létezését is annak köszönhetjük, hogy ezekben a sorozatokban a nép kultúrájába és történelmébe mélyen belementek, és ezek fokozatosan át vannak ültetve a sorozatba.

Persze, ezzel nincs baj.

De @miro. nem is ezt vitatta szerintem, hanem az sw fanok fanatizmusát. Tényleg van az a réteg, akik egy oldalra pillantásból is többoldalas teória értekezéseket tudnak írni, hogy az hogyan hatott és hathat a későbbiekre.
Ezek azért megmosolyogtató dolgok.

Főleg mivel ezek filmek, nem is sorrendbe készítve.
Konkrét példa: legutóbb arról volt a nagy vita egy fórumon, hogy Obi-Wan és Yoda miért a főbejáraton keresztül mentek be a Jedi templomba a 3. részben, miért nem csak beosontak valahol.
És erről oldalakon keresztül zajlott a vita. #-o
Mert, hogy tulajdonképpen Yoda is gyilkolt, és ÉLVEZTE!!! pedig mennyire nem Jedi tulajdonság.
Könyörgöm, az egy film, és annak a jelenetnek a célja az volt, hogy mutasson egy csihipuhit ahogy elfenekelnek Yodáék pár klónt. Ennyi, slussz passz. Sokan elfelejtik, hogy ez egy film/ sorozat, és hogy itt a készítők döntenek, nem a karakterek. Mint ahogy minden sorozatnál, filmnél így van. Ha az lett volna Lucas célja, hogy bemutassa Yoda és Obi-Wan lopakodó képességeit, akkor nyílván úgy írja meg a jelenetet, hogy valahol beszöknek.

És akkor most csak egy esetet írtam le.
Egyszerűen vannak olyan fanok, akik ezt szinte valóságosnak fogják fel, és a karaktereknek önálló gondolatokat, tetteket tulajdonítanak. Félelmetes valahol.
Ez abszolut igy van. Mennyire kell elveszetnek lenni,hogy ennyire akarj azonosulni,vagy megelni egy filmbeni jelenetet,hogy krealj egy vilagot,amiben azon VESZEKEDSZ,hogy mit gondolhattak egy-egy jelenet,vagy a legjobb,egy-egy film kozott.

Tcwt neztem,1-2 evadot,15-25 reszt passz,igy valahogy.
Egy mese,gyerekeknek,azert hogy a kolykoket ratudjak vinni a star wars vilagra,hogy ahogy nonek megakarjak nezni a filmeket,tobbet tudni errol stb.

Rebelsbol 5-6 reszt,az meg aljabb volt,bar idosebben is neztem mint a tcw-t.

Nem fogok megnezni egy sorozatot ugy,hogy 2 es fel evadon keresztul,azaz 30-40(?) reszen keresztul egy gyerekes hulyeseget nezzek,azert hogy utana elkezdjen a sztori komolyodni,es olyan dolgokat kibont hogy miert feher valakinek a fenykardja.
A rebelsben egy dolog tetszett youtubeon amikor obi wan nezi a kis luke-t a tattooine-on.
Eleve amugy tok a maul feltamadas/feltamasztassal egyaltalan nem tudok azonosulni.
Nalam mar ezert casablanca az egesz. Aztan jon a skysrac,ahsoka hisztizese,koszi nem. :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.30. 17:37:41

Szerintem nincs azzal probléma hogy in universe magyarázatot keres valaki arra, hogy egy karakter miért pont azt csinálta ebben és abban a helyzetben
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.30. 17:26:09

dévid villa írta:
2020.11.30. 17:13:59
Igen, vannak benne gyermeteg részek (mondjuk a TCW-ben a harmadik évad közepétől kezdve nem nagyon van), de azért degradáljunk már le olyan sorozatokat, amik pl. elmagyarázzák a 66-os parancsot, a klónhadsereg megrendelésének körülményeit, az erőszellemesdit, a lázadás létrejöttét, stb... Azért ezek nem ilyen "Obi-Wan milyen cipőt viselt" marhaságok.

A Mandalorian létezését is annak köszönhetjük, hogy ezekben a sorozatokban a nép kultúrájába és történelmébe mélyen belementek, és ezek fokozatosan át vannak ültetve a sorozatba.

Persze, ezzel nincs baj.

De @miro. nem is ezt vitatta szerintem, hanem az sw fanok fanatizmusát. Tényleg van az a réteg, akik egy oldalra pillantásból is többoldalas teória értekezéseket tudnak írni, hogy az hogyan hatott és hathat a későbbiekre.
Ezek azért megmosolyogtató dolgok.

Főleg mivel ezek filmek, nem is sorrendbe készítve.
Konkrét példa: legutóbb arról volt a nagy vita egy fórumon, hogy Obi-Wan és Yoda miért a főbejáraton keresztül mentek be a Jedi templomba a 3. részben, miért nem csak beosontak valahol.
És erről oldalakon keresztül zajlott a vita. #-o
Mert, hogy tulajdonképpen Yoda is gyilkolt, és ÉLVEZTE!!! pedig mennyire nem Jedi tulajdonság.
Könyörgöm, az egy film, és annak a jelenetnek a célja az volt, hogy mutasson egy csihipuhit ahogy elfenekelnek Yodáék pár klónt. Ennyi, slussz passz. Sokan elfelejtik, hogy ez egy film/ sorozat, és hogy itt a készítők döntenek, nem a karakterek. Mint ahogy minden sorozatnál, filmnél így van. Ha az lett volna Lucas célja, hogy bemutassa Yoda és Obi-Wan lopakodó képességeit, akkor nyílván úgy írja meg a jelenetet, hogy valahol beszöknek.

És akkor most csak egy esetet írtam le.
Egyszerűen vannak olyan fanok, akik ezt szinte valóságosnak fogják fel, és a karaktereknek önálló gondolatokat, tetteket tulajdonítanak. Félelmetes valahol.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.30. 17:13:59

Igen, vannak benne gyermeteg részek (mondjuk a TCW-ben a harmadik évad közepétől kezdve nem nagyon van), de azért degradáljunk már le olyan sorozatokat, amik pl. elmagyarázzák a 66-os parancsot, a klónhadsereg megrendelésének körülményeit, az erőszellemesdit, a lázadás létrejöttét, stb... Azért ezek nem ilyen "Obi-Wan milyen cipőt viselt" marhaságok.

A Mandalorian létezését is annak köszönhetjük, hogy ezekben a sorozatokban a nép kultúrájába és történelmébe mélyen belementek, és ezek fokozatosan át vannak ültetve a sorozatba.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.30. 16:44:01

dévid villa írta:
2020.11.30. 15:36:45


Először talán nézd meg a TCW-t és a Rebelst, mielőtt azokkal vennéd egy kalap alá. Köszi. Legalábbis a cinikus válaszodból, meg a korábbi válaszaidból is úgy tűnt, hogy szerinted ez is csak buta gyereksorozat lett volna, mint az eddigiek, amelyekben csak a fentebb leírt komolyságú dolgokról van szó. Holott az eddigiek sem voltak azok. A bennük lévő információk, történések ma már megkerülhetetlenek, mint ahogy az a Mandalorian-on is jól látszik.

A Detours egy bohózatnak készült, komoly funkciója sosem lett volna amúgy.
Azért a Rebelsnek és a TCW-nek is vannak igen gyermeteg részei.
Szó se róla, az utolsó évada a TCW-nek baromi jó.
Újra fogom nézni az egészet, de most a Mandalorian miatt a Rebelst darálom, ami így érettebb fejjel már igen bárgyúnak hat néha.
Most járok a második évad felénél, de kb 4-5 20 perces epizódba beférnének azok a részek, amik ténylegesen a nagy egésszel foglalkoznak. (persze kellenek a fillerek, mert ott meg karaktereket építenek)


Ettől függetlenül aki szereti az SW-t annak mindkettőt tudom ajánlani, vannak nagyon fontos adalékai az univerzumhoz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.30. 15:36:45

miro. írta:
2020.11.30. 15:24:29
davi10 írta:
2020.11.30. 10:00:44
Én is leszedtem most a Rebels-t, valamikor nekiugrok "rendesen" végignézni.

2010-ben bejelentették a Star Wars Detours-t, egy animációs vígjáték sorozatot, amit a Robot Chicken-es arcok közreműködésével csinálnak.
A Disney "hatalomátvételkor" kukázták az egészet, pedig 2 évadnyi rész már kész volt és valami 60 rész forgatókönyve is megvolt.

Most kikerült egy kész epizód, csodáljátok:
https://www.youtube.com/watch?v=1wO0ZudtGeU

Hát nem én lettem volna a célközönség :D
De megmagyaraztak volna benne,hogy Obi wannak kisebb volt a csizmaja,es ezert nem esett le ott ahol anakin igen a mustafaron.
Lett volna megint egy seregnyi hulye,aki ez miatt vegig nezett volna 370 reszt.
#-o

Először talán nézd meg a TCW-t és a Rebelst, mielőtt azokkal vennéd egy kalap alá. Köszi. Legalábbis a cinikus válaszodból, meg a korábbi válaszaidból is úgy tűnt, hogy szerinted ez is csak buta gyereksorozat lett volna, mint az eddigiek, amelyekben csak a fentebb leírt komolyságú dolgokról van szó. Holott az eddigiek sem voltak azok. A bennük lévő információk, történések ma már megkerülhetetlenek, mint ahogy az a Mandalorian-on is jól látszik.

A Detours egy bohózatnak készült, komoly funkciója sosem lett volna amúgy.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.30. 15:24:29

davi10 írta:
2020.11.30. 10:00:44
Én is leszedtem most a Rebels-t, valamikor nekiugrok "rendesen" végignézni.

2010-ben bejelentették a Star Wars Detours-t, egy animációs vígjáték sorozatot, amit a Robot Chicken-es arcok közreműködésével csinálnak.
A Disney "hatalomátvételkor" kukázták az egészet, pedig 2 évadnyi rész már kész volt és valami 60 rész forgatókönyve is megvolt.

Most kikerült egy kész epizód, csodáljátok:
https://www.youtube.com/watch?v=1wO0ZudtGeU

Hát nem én lettem volna a célközönség :D
De megmagyaraztak volna benne,hogy Obi wannak kisebb volt a csizmaja,es ezert nem esett le ott ahol anakin igen a mustafaron.
Lett volna megint egy seregnyi hulye,aki ez miatt vegig nezett volna 370 reszt.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 10:00:44

Én is leszedtem most a Rebels-t, valamikor nekiugrok "rendesen" végignézni.

2010-ben bejelentették a Star Wars Detours-t, egy animációs vígjáték sorozatot, amit a Robot Chicken-es arcok közreműködésével csinálnak.
A Disney "hatalomátvételkor" kukázták az egészet, pedig 2 évadnyi rész már kész volt és valami 60 rész forgatókönyve is megvolt.

Most kikerült egy kész epizód, csodáljátok:
https://www.youtube.com/watch?v=1wO0ZudtGeU

Hát nem én lettem volna a célközönség :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.30. 08:10:23

Nah ez a bajom ezekkel, hogy

egy ilyen súlyú kérdést egy könyvben írnak meg, holott az SW inkább filmes univerzum.
Azt hittem lesz erről szó, de akkor mindegy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.30. 00:05:45

A kérdésedre a választ nem kapod meg a Rebelsből. Az Ahsoka könyvből derül ez ki.

A lényeg, a sötét oldali erőhasználók által előszerettel használt piros fénykardkristály úgy készül, hogy "kivéreztetik" az erő segítségével a Jedik által használt hagyományos kristályokat (amik jellemzően kékek v. zöldek, de láttunk már másmilyet is). Nos, ezeket a kivéreztetett kristályokat meg is lehet gyógyítani az Erő segítségével, de az eredeti színük már nem tér vissza, ennek eredménye a fehér fénykard. Ahsoka egy legyőzött inkvizitortól szerezte a kristályokat, és azokat gyógyította meg.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.29. 22:40:03

Újrakezdtem a Rebelst, mert sokat felejtettem.

Pl. Ahsoka a rebelsben a fehér fénykardjaival tűnik fel. Ezek honnan vannak, miért fehérek? Lesz erről szó a Rebelsben?
Mert uyge a TCW végén otthagyja az egyik kardját (Vader megtalálja), de azok még kék pengések voltak.
Ki tér erre majd valamikor a Rebels?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.29. 10:42:09


Szerintem ez volt az első rész amit egyből kétszer megnéztem.
Baromira bejött a hangulata,a harcok,a bolygó is ott volt.
Kicsit Ahsoka mozgássa hajazott a tegnapi Tysonra,de elment az is.
Nekem hiányzott az igazi Star Wars érzés ebből a Mandalorianból,és ez a jedik miatt volt úgy néz ki.
Jó a western feelingje,meg a mando nagyon egy jól elkapott karakter,viszont most hogy indul be a sztori,mélyítenek a karakteren,a kicsin stb. Így már nem hiányzik nekem semmi. Sajnálom hogy az Ahsoka nem ment velük,vagy valami. Kéne egy erőhasználó nagyon nekem.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.28. 17:47:17

Hát embere válogatja, szerintem azokat hangulatosra megcsinálta a különböző hangeffektekkel.

Ez kb olyan vita mint az olvasás-hangoskönyv.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.11.28. 17:44:09

Bar ez itt off, de en a kepregenynarralasokat sem ertem. :D Konkretan mindegyik elerheto es o felolvas beloluk 3 oldalt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.28. 17:41:10

dévid villa írta:
2020.11.28. 16:47:51
Nincs életben Mace Windu. SWTheory-val meg nem érdemes foglalkozni szvsz, sokkal jobb és minőségibb SW csatornák léteznek is léteznek nála (itthon Rixon, külföldön meg SWExplained). De ami a leginkább unszimpatikus a csávóban az az, hogy, milyen gyorsan tudja a véleményét változtatni annak érdekében, hogy ne veszítse el a feliratkozóit. Például neki őszintén tetszett Az ébredő Erő és a Skywalker kora, a TLJ-t meg nem igazán szerette, majd miután a rajongóin látta, hogy egyik filmért sincsenek oda, elkezdett igazodni hozzájuk, most meg ott tart, hogy a sequelt nem is tekinti kánonnak :D nagyon hiteles... A fanfilmje meg eszméletlenül túlértékelt. Ez annyiban kapcsolódik Mace Winduhoz, hogy a fanfilmjében elvileg őt akarja visszahozni, szóval innen ered ez a fétise.
Igen, azt láttam, hogy arra építi a 2. fanfilmet, hogy Vader levadássza Windu-t a Naboo-n vagy valami ilyesmi.

Én már nagyon rég nem "követem", régebben is csak pár videóját néztem, a különböző képregény narrálások tetszettek. De az idióta teóriákból 1-2 bőven elég volt. Azt még láttam, hogy a 9. rész review-ját egy 10mp-es tapssal kezdte, ezek szerint már mégse olyan jó, ez nekem új :D
De a Vader filmje 1x teljesen jó volt.

A többi csatornát annyira nem vágom, majd ha arra kalandozok a youtube-on lehet lecsekkolok 1-2 videót.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.28. 16:47:51

Nincs életben Mace Windu. SWTheory-val meg nem érdemes foglalkozni szvsz, sokkal jobb és minőségibb SW csatornák léteznek is léteznek nála (itthon Rixon, külföldön meg SWExplained). De ami a leginkább unszimpatikus a csávóban az az, hogy, milyen gyorsan tudja a véleményét változtatni annak érdekében, hogy ne veszítse el a feliratkozóit. Például neki őszintén tetszett Az ébredő Erő és a Skywalker kora, a TLJ-t meg nem igazán szerette, majd miután a rajongóin látta, hogy egyik filmért sincsenek oda, elkezdett igazodni hozzájuk, most meg ott tart, hogy a sequelt nem is tekinti kánonnak :D nagyon hiteles... A fanfilmje meg eszméletlenül túlértékelt. Ez annyiban kapcsolódik Mace Winduhoz, hogy a fanfilmjében elvileg őt akarja visszahozni, szóval innen ered ez a fétise.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.11.28. 16:28:19


Ha Thrawn valahol kint intezkedik es keresi Ashoka, akkor Ezra is szabadon lehet, vagyis talan a keresesen mar tulvannak. Azt is el tudom kepzelni, hogy o talalja meg Groguekat es kapunk egy kvazi Rebels spinoffot.

Nem talaltam Windura semmi okossagot a youtuber srac otletein kivul. A csavo minden moge kicsit sokat kepzel. :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.28. 16:02:11

Mando
dévid villa írta:
2020.11.27. 17:33:37
Hát igen, aki nem nézte minimum a Clone Warst, az nem fogja annyira értékelni ezt a részt, mert amúgy maga az epizód nem volt nagy szám. A visszatérő karakter és a hozzá kapcsolódó érzelmek, illetve a karakter által bedobott nevek, easter egg-ek voltak azok, amik ütöttek, de ehhez ismerni kell a hátteret.

Mozgásban, mimikában nagyon jól hozta Dawson Ahsokát, viszont nekem nagyon hiányzott Ashley Ecksten hangja.

A jelenleg élő Jedik a galaxisban: Luke, Ahsoka, Ezra Bridger, illetve nagy valószínűség szerint Cal Kestis és Cere Junda (utóbbiak a Jedi: Fallen Order játék főszereplői)

Ezrát a Rebels végén egy csillagromboló fedélzetén ragadt Thrawnnal, ezt a csillagrombolót pedig a purgilek (ilyen űrbálnaszerűségek) elvitték fénysebességgel az ismeretlenbe. A Rebels prológusában Ahsoka és Sabine Wren útnak indulnak, hogy megkeressék őket.

Én nem vagyok nagy Ahsoka fan, de így is bejött a rész. Mondjuk engem már egy [auto_cenzúra] bolygóval is le lehet venni a lábamról. A harc meg egy tv-sorozathoz képest rendben volt, itt nem hiszem, hogy Rosario Dawson évekig készült volna a szerepre különböző edzésekkel. Azért ezt igyekezték kompenzálni a vágásokkal is. De az egész sötétebb hangulat, meg ahogy behozták az erőt nekem bejött. Nálam eddig ez volt a legjobb rész.

Cal-ékat nem hiszem, hogy behoznák (pedig Cameron Monaghan szerintem ráér, a Shameless-nek vége és ha jól tudom már a Gotham-ben se játszik). Meg van egy olyan érzésem, hogy valamelyik következő Fallen Order játékban kinyírják :D

@Nero Windu a kánon szerint is életben van, vagy csak a Star Wars Theory-s srác szerint?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.27. 17:33:37

Hát igen, aki nem nézte minimum a Clone Warst, az nem fogja annyira értékelni ezt a részt, mert amúgy maga az epizód nem volt nagy szám. A visszatérő karakter és a hozzá kapcsolódó érzelmek, illetve a karakter által bedobott nevek, easter egg-ek voltak azok, amik ütöttek, de ehhez ismerni kell a hátteret.

Mozgásban, mimikában nagyon jól hozta Dawson Ahsokát, viszont nekem nagyon hiányzott Ashley Ecksten hangja.

A jelenleg élő Jedik a galaxisban: Luke, Ahsoka, Ezra Bridger, illetve nagy valószínűség szerint Cal Kestis és Cere Junda (utóbbiak a Jedi: Fallen Order játék főszereplői)

Ezrát a Rebels végén egy csillagromboló fedélzetén ragadt Thrawnnal, ezt a csillagrombolót pedig a purgilek (ilyen űrbálnaszerűségek) elvitték fénysebességgel az ismeretlenbe. A Rebels prológusában Ahsoka és Sabine Wren útnak indulnak, hogy megkeressék őket.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.27. 17:13:31

Nero. írta:
2020.11.27. 17:06:50

Attól függetlenül hogy volt Jedi meg erő, annyira nem voltam elájulva ettől a résztől. A duel a végén nagyon gyenge volt. Szerintem jobban járna ez a sorozat ha inkább a Fejvadász-lövöldözős stb. vonalat eröltetné nem pedig a Jedi-Erő stb. oldalt. Amúgy elvileg még Mace Windu is életben van és lehet hogy látni fogjuk a sorozatban.

Női karakterekből nincs hiány az tuti.

Nem rossz, de Lucas nélkül nem kell erőltetni amit a régebbi filmekben láttunk.

Duel gyenge volt, ezért se jó, ha Jedi/Sith harcol nem erőhasználóval, egyszerűen muszáj gyengíteni az erőhasználón, hogy ne egy kardcsapás legyen a meccs.

Vannak női karakterek, ez nem tudom hogy miért van külön megjegyezve. Pláne hogy itt nem Rose Tico féle fogyatékos karakterek vannak, hanem már a több éve is ismert animációs sorikból lettek behozva.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése