Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.26. 09:35:31

Ha már szem előtt van megint a topic, a netflixes Fifa doksisorozatot nézte valaki? Én most nézem, még 1 rész van hátra, elég szomorú cucc.

Az itt is beszélt 1899-et meg sikerült elkaszálnia a Netflixnek, pár hónapot vártak a megjelenés után aztán kijelentették, hogy bukó, nevetséges. Nekem se volt eddig 10/10, a vége csavart meg szerintem túl is tolták, de érdekelt volna, hogy hova sikerül kifuttatni. Elvileg a sztori megvolt 3 évadra, talán valamelyik másik kiadó felkarolja őket...

Justin Roiland-ot meg kikukázta az Adult Swim, tipikus 2023-as sztori, megvádolják, még az ítélet előtt kidobják mindenhonnan. De a Rick and Morty-t viszik tovább új szinkronszínészekkel meg írókkal, nevetséges.
Az is vicces, hogy ilyet megtehetnek, és Roiland-nak, aki az ősatyja a sorozatnak kb. semmi beleszólása nincs a dolgokba, gondolom a jogok az Adult Swim-nél vannak.
Mert pl. a South Park ha jól tudom a 2 srác kezében van és oda viszik ahova akarják.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2023.01.26. 09:24:44

visca el barca írta:
2023.01.26. 07:11:59
(+ amit nem lattam de terveben van better call saul, mr.robot)
Akkor nem is kell tovább keresned, mindkettő top sorozat.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.26. 09:16:05

Á, bocsi, valamiért a netflix kimaradt. :) (Mert hát őőő... nem ott nézem a sorozatokat :D) Most nem nézem át, melyik az és melyik nem... :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.26. 09:07:48

Koszi :D

De kifejezetten netflix/szinkronos/befejezett vonalon keresek. Vígjaték, meg klasszikus dráma kivételével jöhet barmi amit nem írtam.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.26. 08:56:12

visca el barca írta:
2023.01.26. 07:11:59
Tudtok ajanlani jo netflixes sorozatokat?

Squid game, la casa de papel megvolt, amiket kinéztem még: daredevil, ozark, black mirror, the fall, mindhunter, dahmer (+ amit nem lattam de terveben van better call saul, mr.robot)

Csak szinkronosan elerhető akció-dráma-krimi-thriller-fantasy vonal erdekel, plusz fontos h befejezett sorozat legyen, lehessen darálni ezerrel.

Tenkjú.
Írok párat, aztán lehet, hogy túl evidensek, vagy nem stimmelnek, elég tág műfajspektrumot adtál meg. :) A szinkronosság+befejezettség sajna a címek 90%-át kizárta kb.

Nem tudom, Marvel-univerzummal mennyire vagy képben, csak mert a Daredevilt odaírtad külön. Ha nem annyira, akkor azért érdemes ránézned, mert ugye elég bő választékot ad, és bár kicsit kötödőgetnek egymáshoz, leginkább talán csak a főbb filmek kihagyásával szakad meg a vonal, szerintem a sorozatok szabadon csemegézhetőek anélkül, hogy kiesne az ember a vonalból, ha az is érdekli. Ha meg nem, akkor kb mindegy, csak 1-1 utalást nem fogsz néha érteni. Én ez alapján megyek időrendi vonalban: https://artsomnia.hu/marvel-maratont-tartanal/ Itt ne néztem, mi szinkronos, mi nem, szerintem jó részük biztosan az.

Fantasyk közül nekem nagy kedvencem a Carnival Row (Februárban jön ki a 2. évad, de az az utolsó, szóval akkor lehet darálni. :))
Locke & Key, The discovery of the witches (én belehaltam a nyáltengerbe, de sokan szeretik).

Thriller-Krimi vonal

Mr Mercedes, Mare of Easttown, The Undoing, Condor, Hannibal, Little fires everywhere, Az ötödik, A kívülálló, Aznap éjjel, Hihetetlen, Gypsy, Hatalmas kis hazugságok, Sharp Objects
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.26. 07:11:59

Tudtok ajanlani jo netflixes sorozatokat?

Squid game, la casa de papel megvolt, amiket kinéztem még: daredevil, ozark, black mirror, the fall, mindhunter, dahmer (+ amit nem lattam de terveben van better call saul, mr.robot)

Csak szinkronosan elerhető akció-dráma-krimi-thriller-fantasy vonal erdekel, plusz fontos h befejezett sorozat legyen, lehessen darálni ezerrel.

Tenkjú.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2022.11.25. 19:42:35

Én 6 részt láttam eddig az 1899-ből. Nyilván nagyon jó, érdekes és gondolatprovokáló sorozat, de én néhány dolgot máshogy csináltam volna (ezt anélkül is ki merem jelenteni, hogy végignéztem volna). A Darknál semmi ilyet nem éreztem, az egy 100/100 mestermű és nálam is all-time top1. Mindenesetre nyilván nézze meg mindenki.

Az Andort pedig épp az imént fejeztem be, eléggé odatették ezt az utolsó részt (is). Tulajdonképpen minden eddigi SW sorozat (Mandalorian, Boba Fett, Kenobi) bejött, de ez egyértelműen más szint, sokkal komplexebb cselekményben, műfajban, dramaturgiában stb.

Mondjuk, hogy az első évad szólt arról, hogyan és miért ébredt fel Cassianben a lázadás iránti vágy. Ezek után remélem, hogy a második évad nagyjából arról fog szólni, mennyi sötét és kétes dolgot tettek a lázadás nevében, és hogy mekkora bátorság kellett mindehhez.
Kép
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.11.25. 19:33:40

MatyiG írta:
2022.11.25. 16:43:15
Nekem biztosan tetszeni fog.
nekem nagyon bejott, egyultomben ledaraltam a 8 reszt :)

es varhato a masodik evad is
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.11.25. 16:43:15

davi10 írta:
2022.11.25. 14:32:42
Andor

Ezt nagyon adtam, hozza a Zsivány egyes szintjét. Visszafogottabb tempó, emberibb karakterek, földhözragadtabb történet. Luthen meg szerintem az egyik legjobb Star Wars karakter.
Aki szereti a Star Warst az már úgyis megnézte, aki meg nem, azt nem biztos, hogy érdekli, de ennek szerintem bárki adhat egy esélyt.

Black Bird

6 részes sorozatgyilkosos/börtönös sorozat igaz történet alapján. Egynek teljesen jó, Ray Liotta, és a Kingsman-es Töki (aki eléggé kipattintotta magát) nagyot alakít, szerintem ezt se fogja megbánni aki bedarálja.

Nálam most jön az 1899, a Dark készítőinek új sorozata, eléggé vártam már egy ideje, és ahogy olvastam ezt is odatették. Innen ránézett már valaki? Ha jól rémlik voltunk itt páran akik szétdicsértük a Dark-ot anno.
Nekem alltime top1 a Dark, de még nem kezdtem el a 1899-et. Azt olvastam, hogy ez sem egyszerű sorozat és mellé elég beteg is. Nekem biztosan tetszeni fog.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.11.25. 15:54:04

visca el barca írta:
2022.11.06. 17:15:15
Nézi itt valaki a westworldot? Mennyire van értelme elkezdeni igy, hogy kiderült, hogy nem lesz már 5. evad? Utalom az ilyen befejezetlen cuccokat.

Köszi.


geridoss!

Koszi a hbo-s ajánlasokat, a fargo kivetelevel mind lenyomtam, mind marha jo volt! =D>
Szerintem amúgy is csak az első két szezonnak van értelme. Az viszont top!
més que un club
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.25. 14:32:42

Andor

Ezt nagyon adtam, hozza a Zsivány egyes szintjét. Visszafogottabb tempó, emberibb karakterek, földhözragadtabb történet. Luthen meg szerintem az egyik legjobb Star Wars karakter.
Aki szereti a Star Warst az már úgyis megnézte, aki meg nem, azt nem biztos, hogy érdekli, de ennek szerintem bárki adhat egy esélyt.

Black Bird

6 részes sorozatgyilkosos/börtönös sorozat igaz történet alapján. Egynek teljesen jó, Ray Liotta, és a Kingsman-es Töki (aki eléggé kipattintotta magát) nagyot alakít, szerintem ezt se fogja megbánni aki bedarálja.

Nálam most jön az 1899, a Dark készítőinek új sorozata, eléggé vártam már egy ideje, és ahogy olvastam ezt is odatették. Innen ránézett már valaki? Ha jól rémlik voltunk itt páran akik szétdicsértük a Dark-ot anno.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.11.06. 17:15:15

Nézi itt valaki a westworldot? Mennyire van értelme elkezdeni igy, hogy kiderült, hogy nem lesz már 5. evad? Utalom az ilyen befejezetlen cuccokat.

Köszi.


geridoss!

Koszi a hbo-s ajánlasokat, a fargo kivetelevel mind lenyomtam, mind marha jo volt! =D>
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.22. 20:35:10

Én is nézem mindhármat, a hotd-t most fejeztem be éppen.

Mindhárom olyan, hogy nagyon tetszik, behúz, de azért vannak bőven hibái.

HOtD:

néhány logikátlan lépés, meg következmény nélküliségek zavarnak itt. (khm, Criston)
vagy hogy 1-1 dolog meg van változtatva, de nem látni, miért.
Rings of power:

idővonal összekeveredése, karakterek vannak benne, akiknek nem kellene itt lennie.
Gandalfra utalgatás azzal, hogy protohobbitokkal van, meg szájába adnak Gandalfos bölcsességeket szóról szóra, de nincs kimondva, hogy ő az.
engem a fekete törpasszony nem zavar, mert pl jó karakter. jobban idegesít, hogy a tündéknek rövid 21.századi sérójuk van:D
Andor:

ez is remek, néhány béna karakter és félrement casting sajnos kidob az élményből.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2022.10.22. 13:47:25

Hatalom Gyűrűi: Nagyon lassan indult, és hát a szokásos PC hülyeségekkel azért sok helyen szembeköpték mind Tolkient, mind a LOTR kultúrát (egyik sem megbocsátható), de azt el kell ismerni, hogy az utolsó 2-3 részre nagyon durván összeállt a sorozat. Ugye a könyvekhez képest eléggé összekuszálták az idővonalakat, karaktereket, eseményeket, de ezzel nincs baj, mivel ütős és koherens lett a végeredmény. A fényképezése egészen kivételes a sorozatnak, bár ezt már előre tudni lehetett.

Sárkányok Háza: Igazából pont olyan, mint a GoT, csak gyengébb kivitelben. Ezzel kb. mindent el is mondtam róla. Én elolvastam anno a sorozat kiegészítő könyveit is, azokban elég részletesen el volt regélve a Sárkányok tánca, úgyhogy kíváncsian várom, hogyan viszik képernyőre a tényleges polgárháborút a 2. évadban. A fő bajom a sorozattal, hogy sokszor próbálják annyira részletesen elhúzni a dolgokat, mint a GoT tette, de mivel ez gyengébb, így sokszor az unalom határát súrolja az egész, vagy legalábbis egy-egy szál a sztoriban... Pozitívum viszont, hogy a Hatalom Gyűrűivel ellentétben már az elejétől akciódús, ami - lássuk be - alapvető követelménye egy fantasynak, pláne manapság.

Andor: Még nem kezdtem el, de mindenképp nézni fogom. Mikor olvastam, hogy lesz ilyen sorozat, azonnal felírtam a watchlistre... Az újak közül az egyetlen ténylegesen jó SW film kap egy sötét hangulatú, morális kérdéseket is feszegető, akció köntösbe bújtatott spinoff sorozatot? Nem kicsit hangzott jól. Remélem, hogy ténylegesen ilyen lett a végeredmény.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.22. 13:10:07

Hatalom gyűrűi nekem nagyon tetszik, szemèly szerint imádom a "mesèket" , a fantasyt legyen szó HPről, SWról vagy a Gyűrűk uráról.

mèg ez a PC hozzáállás a karakterekhez sem bántotta annyira az önèrzetem, mint általában
Az SWben nekem is az tetszik, hogy ez nekem most olyan, mint egy lassú krimi az SW univerzumban.
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.10.22. 11:06:56

MQuCsabi írta:
2022.10.21. 21:18:52
Mik a vèlemènyek a Star Wars - Andor ès a Hatalom gyűrűiről?
Nèzi/nèzte egyáltalán valaki mèg, mert olyan nagy a csend a topikban? :D
Én megnéztem a hatalom gyűrűit, nem volt velük semmi baj, jól bontakozik ki az előzmény, az utolsó 2 rész, ami igazán ütős lett.

Bár nekem a House of dragon jobban tetszik. Hétfő este jön az első évad utolsó része.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.22. 10:26:52

Én az Andor-t nézem, eddig érdekes. Szerintem teljesen más, mint az eddigi Star Wars tartalmak, sokkal emberibb, hétköznapibb karakterek, hétköznapibb problémákkal. A tempó is kifejezetten lassú, de tök jól bővíti az univerzumot.
A legutolsó részben már

galaktikus Miami is volt :D
Az előzetesen bejelentett Star Wars sorozatok közül kb. ez érdekelt a legkevésbé, de szerintem tök jól csinálták, hogy ha már egy ilyen karakter kapott sorozatot, akkor valami más megközelítést alkalmaznak az egész sorozathoz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.10.21. 23:09:18

Hatalom gyűrűit néztem. Egynek elment, nyilván nyomába se ér a trilógiának, de ha azt szereted akkor megéri nekiugrani.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.21. 21:18:52

Mik a vèlemènyek a Star Wars - Andor ès a Hatalom gyűrűiről?
Nèzi/nèzte egyáltalán valaki mèg, mert olyan nagy a csend a topikban? :D
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.09. 06:52:54

Aki kicsit jobban be akar látni a brit királyi család történetébe, hátterébe, annak ajánlom A korona (The crown) c. sorozatot. Sok érdekes, eddig számomra ismeretlen dolgot mutat be a történet.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2022.09.05. 17:01:48

messideco írta:
2022.09.05. 14:16:11
Valami jó sorozat mostanában? Vagy kezdjem el a Dokikat ötödjére? :D

ami azt illeti, az eddigi ajánlásokat sem néztem még mind meg...
Westworld, Sandman
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.05. 14:16:11

Valami jó sorozat mostanában? Vagy kezdjem el a Dokikat ötödjére? :D

ami azt illeti, az eddigi ajánlásokat sem néztem még mind meg...
"And my heart will leave you never."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.10. 19:32:44

Én is most néztem pont újra, pár napja fejeztem be a nyolcadikat. Talán tényleg a 4. a legjobb, de azért a végéig sem zuhan le a színvonal, a hangulat is megvan, lassan csökkenő tendencia inkább, egy picit persze elszappanoperásodik, de nem vészes. Aki szereti a miliőjét, szerintem lazán nézze végig, még ha az utolsó 10 perc tényleg elég borzasztó is lett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.08.10. 18:45:55

Tényleg a 4. a legjobb. Én tavaly nyáron újráztam, de végig lekötött. Nyilván vannak gyengébb évadok, de még azok is simán élvezhetőek.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.08.10. 18:38:52

Épp akartam kérdezni, hogy meddig érdemes nézni a Dextert? Van olyan évad, aminek a lezárása megfelelne sorozatzárónak is, és utána már csak gyengül a minőség? Az utolsó évadról azt olvastam, hogy kuka, és a negyedik a legjobb.
Válasz küldése