Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.24. 14:11:04

Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek! :)
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.12.24. 13:16:05

visca el barca írta:
2022.12.24. 09:36:14
Kellemes ünneepket kívánok minden fórumozónak! Zabáljatok mint a disznó :mrgreen:
..és igyatok sokat. Hajnalban jövök! - mondta a róka. :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.24. 09:53:32

Kellemes, fűtött Ünnepeket!
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.12.24. 09:36:14

Kellemes ünneepket kívánok minden fórumozónak! Zabáljatok mint a disznó :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.12.17. 21:52:46

Nem tudom innen lehet-e linkelni, minden esetre nálam ez az év videója: =D>

https://telex.hu/belfold/2022/12/17/kes ... a-kamionos
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.15. 16:52:13

Figyelj Bence, ebben a témában sincs ennyi, amennyit belefektetsz, hogy bizonygasd.
Te szereted ezeket a számokat, meg érted, nekem a foci nem erről szól, ez utolsó a sorban.

Olyanoktól vagyok ki amikor van egy top 10 csatár összeállítás, és akkor ilyen noname pl-s arcok vannak ott ilyen statok miatt. Aztán rúgnak 12-15 gólt egy szezonban:D
Meg a kedvencem amikor "nem láttam a meccset, de xy ilyen xG-t hozott, igazságtalan hogy nem nyertek" érvelések hangzanak el. És ez kb mindennapos pl az unibetes srácok is nyomtak ilyen mélázásokat, aztán vedd őket komolyan, amikor xg peet meg exgw pistike megfejtik a PL nagy rejtelmeit.
Na ezek miatt nem tudom komolyan venni ezeket a statisztikákat.
Szerintem tudod miről beszélek, és nem gondolom, hogy szerinted ezek helyes alkalmazásai és következtetései a statoknak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.15. 16:04:40

csababarca írta:
2022.12.15. 12:01:54
Értem amit írt, de nem értek egyet vele.
Olyan kontextusban használják sokszor ezeket az xg dolgokat, amik értelmetlenek.
Pl kinyilatkoztatni, hogy a city sokkal jobb csapat, mert több xG-t hozott össze. Most egy ilyen mondattal mit kezdjek, mikor kiverte őket a real? Kit érdekel az, hogy jobb csapat xG alapján, ha az eredményben ez nem nyilvánul meg?


Őőőő, lehet ma jobb, szervezettebb a védekezés, 90-es években meg a 2000-es évek elején viszont sokkal pokrócabb stílusban fociztak a védők, nézz meg 1-1 meccsösszefoglalót az interes korszákából, méterekről akarták megsemmisíteni, meccsenként 4-5ször, lap nélkül.
Ma már ezeket szankcionálják, akkor még kevésbé.
De a spanyol liga is a 90-es években sokkal keményebb volt mint ma.


Mindegy, megint olyan topikot nyitottam ki, amit nem kellett volna.
Áthozom, a kecske többet érdemel annál, hogy szétoffoljuk a topikját. :)
A második fele igaz, jogos.

De hát akkor ezen logika alapján mindig az a jobb csapat, amelyik épp nyert, és nem érdemes utána ilyeneket mondani, hogy érdemtelen volt, jogos volt, ésatöbbi. Akkor a horvátok jobbak voltak a braziloknál, mikor utóbbiak végig fociztak, helyzeteket alakítottak ki, nekik meg volt egy darab kapuralövésük. Nyilván ez is egy gondolkodásmód, hogy mindig a jobb csapat nyer, de a foci a kevés gól miatt sajna nem ilyen igazságos sport. A Pool-RM ugyanez volt, a Pool sorra dolgozta ki a helyzeteket, köztük emlékeim szerint 2 ziccert is, a RM meg egyszer eljutott a kapuig. Nyertek? Persze. Jobbak voltak? Nyilván nem. Ha ugyanezen Horvát-Brazil RM-Pool meccseket lejátsszák jó sokszor, akkor a brazilok és a Pool sokkal többet húzna be. De ez nyilván egy meccsen nem fog kijönni, ert a focit nem 60 gólra játsszák, ahol a nagy számok miatt szinte mindig kijönne az eredmény, hanem 1-2-re. Lehet 5 xG-re is 0 gólt lőni (mi pl. képesek vagynk rá szerintem), meg 0,05-re is egyet. De attól még egy ilyen 0-1-es meccsen nyilvánvaló lenne, ki a jobb csapat... Nem csak XG-re, szemre is, ez utóbbi csak alátámasztaná a kialakított helyzetek számát/minőségét.

És ez az xG semmivel sem másabb, mint szemre, meccs képe alapján azt mondani, hogy "megérdemelten nyertek" vagy "jobb volt a másik, de az xy könyörtelenül kihasználéta azt az egy helyzetét". Tök ugyanaz, csak számokkal kifejezve, amit látsz is a meccsen.

Az angol-francia nagyon jól szemléltet szerintem sokmindent a témában. Szemre jobbak voltak az angolok, jobban mentek, több helyzetük volt + a két tizi ugye. Nem sokkal, de jobbaknak tűntek, ebben kb mindenki megegyezett. Az xG 2,69 volt az angoloknak és 1,41 a franciáknak. Nyilván a két tizi ebben nagy szerepet játszott, az eleve 1,52 körüli xG.
Konklúziók, amiket például le lehet vonni egy meccs ilyen jellegű statjából is, akkor is ha nem nézted meg a meccset:
- Ezen a meccsen jobbak voltak kicsit az angolok, többet támadtak, több helyzetet alakítottak ki.
- Ezen a meccsen a franciák fejben jobbak voltak, jobban használták ki a helyzeteiket.
(Ezeket szemre is meg lehetett mondani, eléggé egybehangzó is volt a fórum véleménye).
Amit pl. nem lehet levonni ennyiből:
- Anglia jobb csapat - nyilván nem, mivel egy meccsről beszélünk.
- Ez alapján azt sem igazán, hogy Franciaország jobb csapat.

Perspektíva kérdése, nyilván senki nem fogja azt mondani, hogy hú, kicsit több xG-t ért el ezen a meccsen x csapat az y ellen, és akkor nyilván ők a jobbak. De ha egy szezonon át megnéznénk, és az x csapat kétszer annyit termel átlagosan, mint y (egyszerűség kedvéért feltételezett azonos mennyiségű általuk a másik csapat számára engedett xG-re), akkor nyilván ők a jobb csapat, és ez alighanem pontokban is meg fog mutatkozni elég alaposan egy bajnokságban. Egy egyenes kiesésben nem feltétlen.

Ettől még a focit nézni kell, nyilván, csak ma már kb minden kifejezhető számokkal, és így lehet kicsit objektivizálni, vitát, érveket alátámasztani vele. Nyilván azok számára, akik értenek hozzá, de mivel már nagyon érthetővé teszik, én is megértem őket, mezei drukkerként.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.13. 23:16:25

szbsz írta:
2022.12.13. 17:39:50
Atlantis írta:
2022.12.13. 17:23:39

Mivel sem Afganisztán, sem az USA nem város, ezért a videó alapján ilyesmit nem lehet levonni. :D
Ha több "veszélyes" városa van akkor nekem abból az következik, hogy maga az ország is veszélyesebbnek számít. Tévedek? :D
Igen. :D
Ha jól megnézed, ezek az adatok is arra vonatkoznak, hogy hány gyilkosság jut 100.000 emberre egy városban 2022-ben. Ez az jelenti, hogy ha ezen statisztika szerint egy országról szeretnél következtetést levonni, akkor az országra vonatkoztatva kellene kiszámolnod ugyanezt az értéket.

Tehát mivel az USA-ban nagyjából 9-szer többen élnek, a területe pedig 15-ször nagyobb, ezért kicsit több matekozást igényelne a dolog, mint ezen videó alapján ezt a téves következtetést elsőre levonni. Csak azért, mert több város szerepel a TOP 25-ben az USA-ból, nem biztos hogy az egész ország veszélyesebb.
(amúgy kiváncsiságból utánanéztem, és ebben a rangsorban 2018as és 2020as adatok alapján Afganisztán mint ország veszélyesebbnek számított :D )

Amúgy meg a videó is eleve szenzációhajhász nevet kapott. Még ez a statisztika sem a valódi veszélyességet mutatja, hanem csak azokat a városokat, ahol a legnagyobb az esélyed arra, hogy meggyilkolnak. Azért egy város nem csak attól lehet veszélyes, hogy meggyilkolnak, hanem a balesetek számától, elkapható betegségek, emberrablás, sima rablás, stb. :D
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2022.12.13. 17:39:50

Atlantis írta:
2022.12.13. 17:23:39

Mivel sem Afganisztán, sem az USA nem város, ezért a videó alapján ilyesmit nem lehet levonni. :D
Ha több "veszélyes" városa van akkor nekem abból az következik, hogy maga az ország is veszélyesebbnek számít. Tévedek? :D
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.13. 17:23:39

szbsz írta:
2022.12.13. 16:26:38
Leon írta:
2022.12.12. 23:38:45
Kinek támadt kedve egy jó kis mexikói utazáshoz? :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=_yJEgNtTaGg
Akkor most Afganisztán biztonságosabb mint az USA? =D>
Mivel sem Afganisztán, sem az USA nem város, ezért a videó alapján ilyesmit nem lehet levonni. :D
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2022.12.13. 16:26:38

Leon írta:
2022.12.12. 23:38:45
Kinek támadt kedve egy jó kis mexikói utazáshoz? :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=_yJEgNtTaGg
Akkor most Afganisztán biztonságosabb mint az USA? =D>
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.12.13. 15:41:58

grgly50 írta:
2022.12.08. 11:16:06
Nekem is csak Szepesin keresztül volt nagy név Amarildo, Zagallo, Pelé, Didi.... Mondjuk volt szerencsém látni Pelét 1966-ban. Persze TV-n
Én 70-ben láttam, szintén tévén, és nem sokkal a vb után ment egy focisuli szerű sorozat is, ő mutatta a gyerekeknek, hogy kell lőni, fejelni stb.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.12.12. 23:38:45

Kinek támadt kedve egy jó kis mexikói utazáshoz? :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=_yJEgNtTaGg
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.12.08. 11:16:06

brazilfan írta:
2022.12.03. 12:09:29
Cseri írta:
2022.12.03. 10:41:23
.

De azt is hozzá kell tenni, hogy úgy voltak megkérdőjelezhetetlen extraklasszisok, hogy Albert kivételével mi, magyarok, csak a világbajnokságokon láthattuk őket, a többit hozzáfantáziáltuk.
Nekem is csak Szepesin keresztül volt nagy név Amarildo, Zagallo, Pelé, Didi.... Mondjuk volt szerencsém látni Pelét 1966-ban. Persze TV-n
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.12.08. 03:39:36

bence0330 írta:
2022.12.01. 17:39:09
Rivaldoról és Ronaldórol csak visszanézett emlékeim vannak főleg, de szerintem egyik sincs magasabban Mbappénál és Neymarnál. Ronaldo eleve nem volt az az igazi labdazsonglőr, mint inkább egy céltudatos gólfosó, aki közben nagyon ügyes is volt.
Ehhez még nem vagyok elég részeg…ha most összeállnak kettő a kettőbe, akkor vannak kb egy magasságban, de nem tudom, h kire fogadnék :D Neymar eleve a közelében sincs egyiknek sem, és nem is lesz, tizede annyi meccset sem dönt el vagy fog eldönteni, mint a másik kettő egyenként. Mondom ezt úgy, h nagyon bírtam a palit, amíg nálunk volt és megvolt az esélye történelmet írni, elcseszte.

Mbappe extra, elképesztő őstehetség, de hogy Ronaldonál nem született sem előtte, sem utána nagyobb csatár, az teljesen biztos, amit ő tudott, azt soha senki nem tudta az elmúlt 100 évben. Ha nincs az a két sérülés, minden idők legjobbja, Messi ide, Messi oda.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.12.03. 12:09:29

Cseri írta:
2022.12.03. 10:41:23
Persze nem lehet összehasonlítani a korszakokat, meg a nosztalgia faktor is erős, de azé'na.
Nem lehet összehasonlítani, az én fiatal koromban Pelé, Eusebio, Albert, Cruyff voltak a megkérdőjelezhetetlen extraklasszisok, akikhez képest, már elnézést, egy Seedorf vagy Totti a fasorban sincs, bocsánat.
De azt is hozzá kell tenni, hogy úgy voltak megkérdőjelezhetetlen extraklasszisok, hogy Albert kivételével mi, magyarok, csak a világbajnokságokon láthattuk őket, a többit hozzáfantáziáltuk.
Míg ma heti 90 perceken keresztül azt kell látnom, hogy Dembélé már megint rosszul ad be, naná, hogy nem lehet összehasonlítani a régi nagyokkal, akiket csak néhány meccsen láttam, azaz nem is lehetett rájuk unni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.03. 11:36:41

csababarca írta:
2022.12.03. 11:09:47
Lehet nem szándékosan csinálod, vagy nálad nem annyira túlzó jelző kategóriába esnek az orbitálisan nagy "gólpassz", brutális teljesítmény, fényévekkel jobb kp ha ő fent van kifejezések, nekem ezek már extrém túlzások.
Márpedig ezek a szófordulatok rendre előfordulnak nálad.
De akkor más a megítélése ezen szavak súlyosságának nálad, rendben.

De ezeket már sokszor leírtam, mindig végigmegyünk ezeken a körökön, felesleges.
Máshogy ítéljük meg a játékost, nálam nem bejövős kategória, és semmi extrát nem látok benne, egy jó vízhordónak tűnik, aztán kifújt nálam.
De egy jó vízhordóra is szükség van, ezért bőven elfér a mai barcában, nálam is, ezen nincs vita.
A konkrét kérdésemet kikerülted, ha már szeretsz terelést említeni. Bemásolom, hogy tiszta legyen, ezt írtad: ""gólpasszok és gólok tömkelege", és ez nincs így, mert ez a kettő mondjuk statisztikailag mérhető:D Ebben ha hazudsz, ferdítesz, az hamar kideríthető". Még egy röhögő smiley-val is jutalmaztad a fejedben létező állításom, szóval kiváncsi vagyok rá.

Ha most pl. tényleg egy nagyon szép megmozdulásnál azon rugózunk, hogy milyen szintű jelzőt használtam előtte, arra tényleg nem tudok mit mondani. Remek példa a kötözködésre. Elismerhetem, hogy van néha ilyen költői túlzás. Az biztos, hogy semmivel sem nagyobb túlzás (sőt, jóval kisebb), mint nyolcmillió másik állítás a fórumon, ami egy meccs hevében születik, mert ilyen a szurkolói élet (Dembélé hótthülye, Ferrán béna, Xavi hülye, Xavi zseni, ez a szabálytalanság pirosat ért volna ez sárgát sem, Busi zseni, Busi semmit sem ér, Lewyről csak bepattognak a labdák, hadd ne soroljam tovább, végtelenségig lehetne sorolni a Gavi szép gólpassza előtti jelző túlzásánál jóval nagyobb és sarkítottabb túlzásokat). Ha szép, stabil érzelmi állapotú szurkolást akarsz látni, akkor az talán egy sakk, vagy snooker fórum lehet, bár követem kicsit ezeket is, és még ott sem feltétlenül van így, kb csak annyival, hogy objektívebb a dolog, fociban százszor több a szubjektivitás, egy középpályás megítélése tökéletes példa erre, mert nagyon nehéz objektív számokkal lemérni.

Szerk: kicsit visszakanyarodva az eredeti témához, itt lejjebb ilyen Ruud van Nistelrooyokat is emlegettek, hogy mekkora játékos volt. Asszem nem te, hanem más. Ez remekül szemlélteti a nosztalgiafaktort, azn túl, hogy semmiképp sem volt túl ügyes, Depay már huszonévesen is beelőzte gólok számában a válogatottban, pedig nem is echte center. És nála jóval ügyesebb is. És Depay azért max egy második vonalas játékos a mai fociban is. Sőt, a szintén emlegetett Kluivertet is előzte, igaz, több meccsen, arányosítva kb egálban vannak. A klubjaikban a két régi arányosan valamennyivel több gólt szerzett, de Depay mégiscsak főleg szélsőt játszik, ők meg centerek voltak.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.12.03. 13:26:27-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.03. 11:09:47

bence0330 írta:
2022.12.03. 10:35:06

Ha már sértegetsz, és hazugnak nevezel? Igen, ez esetben elvárom. Ez a való világban is így működik, nem hazugozod le a kollegád a vakvilágba egy kamuálljtás miatt, de ha igen, jogosan fogják elvárni, hogy bizonyítsd.
Hazugnak nevezni egy nem valós állítással (sosem mondtam ilyet, amit állítottál), minimum erősen pejoratív, de inkább sértés kategória már. Fogalmam sincs, miért gondoltad, hogy az a bajom, hogy megemítetted a nevem, amikor közben lehazugozol.
A beszólásos mondatod bocsi, nem teljesen világos, mire vonatkozik, ha a Gavi gólparádéjára, akkor az előző pár sor érvényes.

Szerintem nem, sosem kiáltottam ki világklasszisnak, csak nagy tehetségnek, és a meccsek többségében a csapatunk egyik legjobb, leghasznosabb játékosának, szerintem elég ritka, hogy nincs top5 teljesítményben. Közben meg jópár meccsen igazi extra szintet is hoz.
Az utolsó mondatban sem vagyok száz százalékig biztos, de ha Gavi szintmegítélésére vonatkozik, teljesen jogos a véleményed, és senki nem támadta, csak érveltünk ellene. Engem legalábbis aztán biztos nem zavar, fura is lenne, ha zavarna, hogy máshogy ítélsz meg egy adott játékost.
Lehet nem szándékosan csinálod, vagy nálad nem annyira túlzó jelző kategóriába esnek az orbitálisan nagy "gólpassz", brutális teljesítmény, fényévekkel jobb kp ha ő fent van kifejezések, nekem ezek már extrém túlzások.
Márpedig ezek a szófordulatok rendre előfordulnak nálad.
De akkor más a megítélése ezen szavak súlyosságának nálad, rendben.

De ezeket már sokszor leírtam, mindig végigmegyünk ezeken a körökön, felesleges.
Máshogy ítéljük meg a játékost, nálam nem bejövős kategória, és semmi extrát nem látok benne, egy jó vízhordónak tűnik, aztán kifújt nálam.
De egy jó vízhordóra is szükség van, ezért bőven elfér a mai barcában, nálam is, ezen nincs vita.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.03. 10:41:23

Rivaldo11 írta:
2022.12.02. 15:12:25
Én alapvetően egyetértek bence véleményével, tetszik az írásaiból áradó optimizmus, de ez, hogy ma is van Rivaldohoz
Ronaldohoz hasonló, az elég komoly tévút. A 20-25 évvel ezelőtti foci klasszisok aranykora volt, ez egy f*shalmaz ahhoz képest. Nemhogy Seedorfok, Cocuk sincsenek. Simán azt mondom, hogy egy Dida-Ze Maria, Kleber, Odvan, Junior-Juninho, Emerson Djalminha, Sávio-Sony Anderson, Elber sor most komoly sansszal rendelkezne a vb-n. Akkor ez volt a brazil b-c csapat...
Ezt adom! Közre játszik, hogy fiatalabb voltam akkoriban, a foci is jobban lekötött, de igen. Vagy az olaszok ilyen nevekkel Toldo, Maldini, Cannavaro, Costacurta, Nesta, Dino Baggio, Di Matteo, Roby Baggio, Del Piero, Albertini, Vieri, Pippo, kik játszanak most?
Persze nem lehet összehasonlítani a korszakokat, meg a nosztalgia faktor is erős, de azé'na.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.03. 10:35:06

csababarca írta:
2022.12.03. 10:09:04
Te elvárod, hogy én támasszak alá valamit, amikor Te durrantasz be elrugaszkodott dolgokat, alátámasztás nélkül, az rendben van.
Ha meg alátámasztok valamit, akkor meg jön a terelés.
Tényleg menjünk ebbe bele?
Múltkor visszakerestem ezeket a "beszólásokat" még hivatkoztam is rájuk, nem tudom milyen témában, de nem fogok belőle rendszert csinálni.

Ha szerinted Te nem ajnározod Gavit, akkor rendben van.

Azt is ugye leírtam százezerszer, hogy hasznosnak gondolom a gyereket, és lehet kezdő a barcában, mert jól teljesít, ahogy. válogatottban is.

Az meg nem tudom miért sértegetés, hogy megemlítettem a neved egy HSZ-ben.
De ok, elnézést miatta, nektek lehet, nekem nem, elfogadom.
.
Ha már sértegetsz, és hazugnak nevezel? Igen, ez esetben elvárom. Ez a való világban is így működik, nem hazugozod le a kollegád a vakvilágba egy kamuálljtás miatt, de ha igen, jogosan fogják elvárni, hogy bizonyítsd.
Hazugnak nevezni egy nem valós állítással (sosem mondtam ilyet, amit állítottál), minimum erősen pejoratív, de inkább sértés kategória már. Fogalmam sincs, miért gondoltad, hogy az a bajom, hogy megemítetted a nevem, amikor közben lehazugozol.
A beszólásos mondatod bocsi, nem teljesen világos, mire vonatkozik, ha a Gavi gólparádéjára, akkor az előző pár sor érvényes.

Szerintem nem, sosem kiáltottam ki világklasszisnak, csak nagy tehetségnek, és a meccsek többségében a csapatunk egyik legjobb, leghasznosabb játékosának, szerintem elég ritka, hogy nincs top5 teljesítményben. Közben meg jópár meccsen igazi extra szintet is hoz.
Az utolsó mondatban sem vagyok száz százalékig biztos, de ha Gavi szintmegítélésére vonatkozik, teljesen jogos a véleményed, és senki nem támadta, csak érveltünk ellene. Engem legalábbis aztán biztos nem zavar, fura is lenne, ha zavarna, hogy máshogy ítélsz meg egy adott játékost.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.12.03. 10:41:35-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.03. 10:09:04

bence0330 írta:
2022.12.03. 09:42:24
Légyszi, ha már sértegetsz, támaszd is alá, hozz példát rá, mikor mondtam ilyet, hogy gólpasszok, gólok tömkelegét szerzi Gavi. Ha már csúsztatásokról és hazugságokról beszélünk, és szeretjük kijavítani a másikat. Idézd bátran, hadd lássuk. Egy ilyen rémlik, hogy a válogatottban sok gólt szerez Gavi a Barcával szemben, ami objektív tény, de még az összehasonlítás evidens korrektsége nélkül is egyetérthetünk szerintem, hogy az ő posztján (let alone 18 évesen) a 3/14 kifejezetten sok, és ez egy Barca-szezonban 10-12 gólt jelentene, ami egy átlagos szélső száma.
De még ez is messze volt attól, amit most írtál, más ilyen meg nemigen volt.

Kétszer, vagy háromszor írtam le, hogy Maddisonék szerintem is a helyükön vannak a jelen fociban. Nem tudom, hányszor írjam még le, hogy érthető legyen. Nem mintha Ruiz egy középcsapatban lenne, ha most én is elkezdem kijavítani a ferdítéseket, de ezt most hagyjuk, szerintem sem feltétlen PSG szint.

Gavi szerintem nincs annyira ajnározva. Ha megnézed pl. ebben a topikban sem merült fel a neve a jövő reménységeinél, pedig Pedrit, Bellinghamet, Musialát említettük, és őket kenterbe verte a GB szavazáson. Amikor MVP-t játszik, ami bizony előfordul 18 évesen egy Barcában és egy spanyol válogatottban is, akkor meg joggal dicsérjük az adott meccsen. Persze szó nélkül végignézhetnénk, hogy már megint MVP lett, de azért hadd ne így szurkoljunk...
Te elvárod, hogy én támasszak alá valamit, amikor Te durrantasz be elrugaszkodott dolgokat, alátámasztás nélkül, az rendben van.
Ha meg alátámasztok valamit, akkor meg jön a terelés.
Tényleg menjünk ebbe bele?
Múltkor visszakerestem ezeket a "beszólásokat" még hivatkoztam is rájuk, nem tudom milyen témában, de nem fogok belőle rendszert csinálni.

Ha szerinted Te nem ajnározod Gavit, akkor rendben van.

Azt is ugye leírtam százezerszer, hogy hasznosnak gondolom a gyereket, és lehet kezdő a barcában, mert jól teljesít, ahogy. válogatottban is.

Az meg nem tudom miért sértegetés, hogy megemlítettem a neved egy HSZ-ben.
De ok, elnézést miatta, nektek lehet, nekem nem, elfogadom.
.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.03. 09:42:24

Légyszi, ha már sértegetsz, támaszd is alá, hozz példát rá, mikor mondtam ilyet, hogy gólpasszok, gólok tömkelegét szerzi Gavi. Ha már csúsztatásokról és hazugságokról beszélünk, és szeretjük kijavítani a másikat. Idézd bátran, hadd lássuk. Egy ilyen rémlik, hogy a válogatottban sok gólt szerez Gavi a Barcával szemben, ami objektív tény, de még az összehasonlítás evidens korrektsége nélkül is egyetérthetünk szerintem, hogy az ő posztján (let alone 18 évesen) a 3/14 kifejezetten sok, és ez egy Barca-szezonban 10-12 gólt jelentene, ami egy átlagos szélső száma, és Iniestának sem volt köze sem ilyen átlaghoz. És nem, mielőtt belekötnél, nem azt írtam, hogy Gavi jobb, mint Iniesta, hanem hogy még a nemzeti válogatottban is kb. 2-szer ennyi gólt szerzett arányaiban.
De még ez is messze volt attól, amit most írtál, más ilyen meg nemigen volt.

Kétszer, vagy háromszor írtam le, hogy Maddisonék szerintem is a helyükön vannak a jelen fociban. Nem tudom, hányszor írjam még le, hogy érthető legyen. Nem mintha Ruiz egy középcsapatban lenne, ha most én is elkezdem kijavítani a ferdítéseket, de ezt most hagyjuk, szerintem sem feltétlen PSG szint.

Gavi szerintem nincs annyira ajnározva. Ha megnézed pl. ebben a topikban sem merült fel a neve a jövő reménységeinél, pedig Pedrit, Bellinghamet, Musialát említettük, és őket kenterbe verte a GB szavazáson. Amikor MVP-t játszik, ami bizony előfordul 18 évesen egy Barcában és egy spanyol válogatottban is, akkor meg joggal dicsérjük az adott meccsen. Persze szó nélkül végignézhetnénk, hogy már megint MVP lett, de azért hadd ne így szurkoljunk...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.03. 08:42:01

Chino írta:
2022.12.02. 16:01:34

Voltak kis túlzások ezzel én is egyetértek, de nézd a másik oldalról. Míg a Messi-Ronaldo éra el nem kezdődött milyen Aranylabdások voltak. Owen, Cannavaro, de egy Nedved sincs egy mostani Erikssen vagy KDB előtt. Vehetjünk Haalandot, Kanet, szerintem, ha Shevchenko velük együtt játszana manapság, nem hiszem, hogy az ukrán kiemelkedne mellettük. De Figoban sem vagyoik biztos, hogy bogyóig jutna.
A brazil kontingens, R9, Ronaldinho, Rivaldo persze kiemelkedik, de annyira nem biztos, mint azt gondolnánk. Ha ő is azt kapná, a védők úgy állnának hozzá, mint mondjuk most Neymarhoz, kétséges, hogy ennyi szinttel lenne a többiek fölött. Rivaldo 24 évesen hagyta el pl. Brazíliát egy Deporért. Ha valaki 20-21 évesen már nem egy top csapatban játszik vagy tényleg kiemelkedő annak manapság szinte lefőtt a kávé.

Gavit pedig szerintem Te értékeled alul vagy véleményezed nagyon szubjektíven. Azért top csapatban 17 éves kora óta stabil játékos, válogatott ahol VB-n MVP lett, de a németek ellen is inkább fölfelé lógott ki a csapatból, az alig 18 évesen megkapott Golden Boy cím sem hiszem, hogy csak az ölébe pottyant elég komoly konkurenciával, és azt nem a szurkolói osztogatják. És ezek objektív szempontok, nem olyan, hogy tetszik-e a stílusa/játéka, ami alkothat személyes véleményt. Ez persze fordítva is igaz, de szerintem túlajnározva itt sincs, inkább helyén kezelve.

Aranylabdát én eleve nem tekintem mérőszámnak, szóval ezzel nem tudok mit kezdeni.
Mondjuk annyiban kezdek vele valamit, hogy KDB oké, de ERikssen szintjén bőven volt Nedved. Azért gyorsan felejtünk.

Na most, amikor R9 játszott, sokkal durvább volt az olasz bajnokság, hát nézz meg egy random összefoglalót, konkrétan utaztak rá. Fúrták, faragtál amikor csak lehetett.


Ha valaki 20-21 évesen már nem egy top csapatban játszik vagy tényleg kiemelkedő annak manapság szinte lefőtt a kávé.

ezt jó hogy írod. mert pont ezért kötöttem bele a nevekbe lentebb, 26-30 évesen angol-olasz középcsapatokban vannak, azok nem véletlen vannak ott. egyetértek.


Szerintem meg a helyén kezelem Gavit, és láttam már karón varjút, hogy nagy ígéretek, hogy tűnnek el a semmibe. Azokat amiket elért sose vitattam.
Azokba szoktam belekötni, amikor Bence jön a szokásos túlzásával, hogy "gólpasszok és gólok tömkelege", és ez nincs így, mert ez a kettő mondjuk statisztikailag mérhető:D Ebben ha hazudsz, ferdítesz, az hamar kideríthető.
Illetve az is tény, hogy én nem tartom annyira jónak, ügyes, kapar, nem tagadom hogy van helye a barcában, de nem érzek benne semmi különlegeset.
Ellenpólust próbálok képezni, mert itt már aranylabdát adnának neki kis túlzással már most.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.12.02. 16:01:34

csababarca írta:
2022.12.02. 11:47:08
bence0330 írta:
2022.12.02. 10:05:15
Csababarca: nem tereltem. Magam számára egyértelmű volt, ahogy fogalmaztam, de elfogadom, hogy amúgy nem, de ezt már leírtam. Úgy lett volna korrekt, hogy Ronaldo, Rivaldo, Seedeorf.... és még folytatom a sort 30 névig szintű játékosok rohangálnak a pályán. Rendre belekötsz ilyen apró megfogalmazásbeli dolgokba, ami hol tényleg rosszul volt megfogalmazva, de azért szerintem érthető, hol nem is volt rosszul megfogalmazva (pl. mikor abba kötöttél bele, mikor "egyedül benntartotta a csapatot"-ot írtam, és megmagyaráztad, hogy a foci csapatjáték. Nyilván hülye vagyok, és azt gondolom, hogy a Messi vs Bilbaon Messi nyerne. Ettől még ez egy általánosan használt kifejezés, és ha kb minden nagy cikk használhatja, akkor nekem is megengedett.
És ezekből nem lényegi vita lesz, legalábbis részben, és ez fárasztó.
Tanár vagyok, szeretem az egyértelmű megfogalmazásokat.
A tied egyébként egyértelmű volt, és persze hogy belekötöttem.

Az, hogy mi a fárasztó, arról vitatkozhatunk, neked az, ha valaki felhívja a figyelmed ezekre a csúsztatásokra, nekem az, hogy állandóan Gavi ajnározást kell olvasnom, meg ilyen random unibetes körökben felmagasztalt neveket, mint művészúr Meddison, meg Fabian Ruiz stb.

Kinek, mi.
Voltak kis túlzások ezzel én is egyetértek, de nézd a másik oldalról. Míg a Messi-Ronaldo éra el nem kezdődött milyen Aranylabdások voltak. Owen, Cannavaro, de egy Nedved sincs egy mostani Erikssen vagy KDB előtt. Vehetjünk Haalandot, Kanet, szerintem, ha Shevchenko velük együtt játszana manapság, nem hiszem, hogy az ukrán kiemelkedne mellettük. De Figoban sem vagyoik biztos, hogy bogyóig jutna.
A brazil kontingens, R9, Ronaldinho, Rivaldo persze kiemelkedik, de annyira nem biztos, mint azt gondolnánk. Ha ő is azt kapná, a védők úgy állnának hozzá, mint mondjuk most Neymarhoz, kétséges, hogy ennyi szinttel lenne a többiek fölött. Rivaldo 24 évesen hagyta el pl. Brazíliát egy Deporért. Ha valaki 20-21 évesen már nem egy top csapatban játszik vagy tényleg kiemelkedő annak manapság szinte lefőtt a kávé.
Azért szerintem egy Kimmich, Salah, Mané, KDB, Dias, Kane, Mbappé, Neymar,Erikkssen , Haaland, egy pár évvel ezelőtti Lewy/Kanté/Benzema bőven elboldogulna de nem zárom ki, hogy az ilyen Dembélé, Verratti, Silva stb. vonalat se. És vannak még olyan fiatalok, akikből pár év múlva kiemelkedő játékos lehet. Bellingham, Musiala, Pedri, Moukoko, Camavinga stb. 22-23 évesen ki tudja milyen szinten lesznek, 25-27 évesen meg pláne.
De a 97-2007 és a 2008 - 2018 időszak szerintem kitermelt zseniben és klasszis játékosban ugyanannyit. 2019- szintén akadnak már idő/minőség átlagot tekintve hasonlókat.
De összehasonlítani sajnos nem lehet.

Gavit pedig szerintem Te értékeled alul vagy véleményezed nagyon szubjektíven. Azért top csapatban 17 éves kora óta stabil játékos, válogatott ahol VB-n MVP lett, de a németek ellen is inkább fölfelé lógott ki a csapatból, az alig 18 évesen megkapott Golden Boy cím sem hiszem, hogy csak az ölébe pottyant elég komoly konkurenciával, és azt nem a szurkolói osztogatják. És ezek objektív szempontok, nem olyan, hogy tetszik-e a stílusa/játéka, ami alkothat személyes véleményt. Ez persze fordítva is igaz, de szerintem túlajnározva itt sincs, inkább helyén kezelve.
Forca Barca!!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.02. 15:12:25

Én alapvetően egyetértek bence véleményével, tetszik az írásaiból áradó optimizmus, de ez, hogy ma is van Rivaldohoz
Ronaldohoz hasonló, az elég komoly tévút. A 20-25 évvel ezelőtti foci klasszisok aranykora volt, ez egy f*shalmaz ahhoz képest. Nemhogy Seedorfok, Cocuk sincsenek. Simán azt mondom, hogy egy Dida-Ze Maria, Kleber, Odvan, Junior-Juninho, Emerson Djalminha, Sávio-Sony Anderson, Elber sor most komoly sansszal rendelkezne a vb-n. Akkor ez volt a brazil b-c csapat...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése