Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2016.01.20. 20:23:37

0:24 The Master, Joaquin Phoenix 8)
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.20. 20:10:03

messideco írta:https://www.youtube.com/watch?v=xBasQG_6p40
Csodálatos képek csodálatos filmekből :)
1:56 Sunshine =D>
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.01.20. 20:00:10

https://www.youtube.com/watch?v=xBasQG_6p40
Csodálatos képek csodálatos filmekből :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.01.19. 23:16:52

Eljutottam végre én is az Aljas nyolcasra.
Aki szereti Tarantinót - és nekem a kedvenc rendezőm - annak ez a film is tetszeni fog. Viszont azokat is megértem, akik kicsit fanyalognak. És, ha olyannak kéne egy Tarantino-filmet ajánljak, aki nem ismeri QT munkásságát, akkor biztosan nem ezt mondanám.
A vége után úgy voltam, hogy kerek, összerakott az egész, de a közepén volt egy kb. 30 perc, ami akkor kicsit unalmas volt. De összességében bőven jó volt. Persze, ahhoz, hogy maradandó élmény legyen még legalább egyszer meg kell nézzem.
A poénok nekem összességében nagyon ültek, de a filmzene kicsit azért csalódás ilyen téren pl. a Django messze jobb volt.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.01.19. 18:54:51

Tim írta:Nem láttam még a Visszatérőt,de azért szeretném megnézni, mert láttam egy klassz kis rövidfilmet Glassról,és tényleg nem volt hétköznapi fickó. Nem tudom hogy a filmben szerepel-e hogy megszökik a kalózoktól,hogy az indiánok majdnem megölik és csak egy kis üveg vörös festék miatt marad életben(aztán úgy összehaverkodik velük hogy pár évig náluk marad),a medve nyílván szerepel benne,a borotvája szintén fontos,remélem benne van,na meg mellesleg átgyalogol fél Amerikán :D Szóval ő afféle nemzeti hős mint pld. Bunyan,vagy Davy Crockett. Ez azért megmagyarázza a film népszerűségét,meg persze az is lehet hogy jó film.
Nincs spoiler, csak szimplán nézd meg, jó szórakozást :)
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2016.01.19. 18:34:45

Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2016.01.18. 21:53:31

Nem láttam még a Visszatérőt,de azért szeretném megnézni, mert láttam egy klassz kis rövidfilmet Glassról,és tényleg nem volt hétköznapi fickó. Nem tudom hogy a filmben szerepel-e hogy megszökik a kalózoktól,hogy az indiánok majdnem megölik és csak egy kis üveg vörös festék miatt marad életben(aztán úgy összehaverkodik velük hogy pár évig náluk marad),a medve nyílván szerepel benne,a borotvája szintén fontos,remélem benne van,na meg mellesleg átgyalogol fél Amerikán :D Szóval ő afféle nemzeti hős mint pld. Bunyan,vagy Davy Crockett. Ez azért megmagyarázza a film népszerűségét,meg persze az is lehet hogy jó film.

Viszont hétvégén láttam a Bonetomahawk c. filmet és kellemes meglepetés volt.
Afféle western és horror keverék,bár a brutálisabb részek inkább a vége felé kerülnek elő. A sztori kimondottan lassan épül fel,de a párbeszédek miatt egyáltalán nem unalmas,és elég érdekes karaktereket találtak a filmhez. A főszereplő Kurt Russel és valószínűleg kb. ugyanakkor forgathatták mint a Tarantino filmet,mert más magyarázatot nem találok erre a rettenetes bajuszra :D
Bonetomahawk:
Kép

Hateful Eight:
Kép
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2016.01.18. 20:32:02

Solace


Most néztem meg. Nagyon tetszett a film, bár az IMDB értékelése 6,4 :shock: :shock: Anthony Hopkins, Colin Farrell és Jeffrey Dean Morgan.... Új volt nekem ez a megközelítés a sztoriban. Egy látó ember (Hopkins) segítségével erednek nyomába egy sorozatgyilkos után. Van benne jó pár jelenet amitől kirázott a hideg.

Az a kivetítős jelenet a gyilkos lakásában, az milyen már bakker... Ahol állt a csaj, odanéz, ha arrébb sétált, akkor követte őt a nézésével. Mind ez videó felvétel, előre beállított időzítővel. Vagy a bárban szemtől szemben... A vége is libabőrös volt.
Aki szereti a természetfeletti krimit, annak ajánlom!
KépKép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.01.18. 17:49:51

Petr írta:Jurassic World

Még csak most kezdtem el a filmet, de a két gyerek már most idegesít - mint általában a gyerekek a filmekben -. Kíváncsi vagyok, hogy mi sül ki a történetből, bár a trailer sok mindent ellőtt gondolom. Mindenesetre remélem, hogy az első kiszabaduló dinó felzabálja a két srácot :twisted:. Egyébként a karakterek eléggé szélsőségesek a tulajdonságaik alapján egyelőre. A fiatal nagyon hiperaktív, a serdülő "nagyon letojom" stílus, az üzletasszony pedig azt sem tudja, mi az a fiatalkor és nem tud semmit a rokonairól. Ez nekem egyelőre picit sok.
Majd valamikor jövök egy véleménnyel, de érdekelne, hogy ti mit gondoltok róla.

Az első "idomításos" jelenetnél kinyomtam a filmet. Apátokat nézzétek hülyének!
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2016.01.18. 14:26:24

Nálam a 3. rész szintjén van. Gagyi, idegesítő. Tipikus sokadik bőr eset. Várom hogy mikor jön egy lézerkarddal kalimpáló robot trexraptorsárkánysongoku aki Meryl Streep.

Steve Jobs viszont egész jó lett, bár mostanában biztos nem nézem meg újra. Korrekt kis film, Fassbender pedig ismét bizonyítja, hogy a korosztályának magasan legjobb színésze. Ha idén el is viszi előle Leo az Oscar-t, előbb utóbb tuti meg lesz az neki.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.18. 14:04:37

noname írta:A régiekhez képest: a látvány jó, de hangulata semmi, a színészek idegesítőek a sztori meg béna. Amolyan nincs jobb dolgod estére-féle film. 6/10.
Nehezen tudom felfogni h hogyan hozhatott annyi pénzt, mint a SW. :shock:
Ázsiában elvileg nagy a bázisa, és ott népszerűbb is mint az SW, bár ez lehet csak szóbeszéd, mert ugyanannyit hozott usa-n kívül mindkettő. USA-ban meg 200M-el többet az SW.
Amúgy már lehagyta az sw a dínókat elég rendesen, nincs para. 8)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.18. 13:49:10

A régiekhez képest: a látvány jó, de hangulata semmi, a színészek idegesítőek a sztori meg béna. Amolyan nincs jobb dolgod estére-féle film. 6/10.
Nehezen tudom felfogni h hogyan hozhatott annyi pénzt, mint a SW. :shock:
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.18. 13:46:15

Petr írta:Jurassic World

Majd valamikor jövök egy véleménnyel, de érdekelne, hogy ti mit gondoltok róla.
Chris Pratt laza, szép a látvány, és mivel Dínók vannak benne, ezért nekem tetszett.. :D Amúgy semmi kiemelkedő nincs benne, semmi újat se mutat, csak látványosabb, mint a régiek. Kb ennyi, sztori lehet még rosszabb is.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.01.18. 13:25:50

Jurassic World

Még csak most kezdtem el a filmet, de a két gyerek már most idegesít - mint általában a gyerekek a filmekben -. Kíváncsi vagyok, hogy mi sül ki a történetből, bár a trailer sok mindent ellőtt gondolom. Mindenesetre remélem, hogy az első kiszabaduló dinó felzabálja a két srácot :twisted:. Egyébként a karakterek eléggé szélsőségesek a tulajdonságaik alapján egyelőre. A fiatal nagyon hiperaktív, a serdülő "nagyon letojom" stílus, az üzletasszony pedig azt sem tudja, mi az a fiatalkor és nem tud semmit a rokonairól. Ez nekem egyelőre picit sok.
Majd valamikor jövök egy véleménnyel, de érdekelne, hogy ti mit gondoltok róla.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2016.01.18. 09:51:54

davi10 írta:Sziasztok!
Egyik ismerősöm, aki nagy filmfan, meg ért is hozzá valamennyire elhintett egy olyat, hogy a Saul fiából nincs digitális, csak tekercses felvétel, és ezért ne is várjuk a "videotékába".
Erről ti tudtok valamit?
Tekercsre vették fel a filmet, de ez nem zárja ki, hogy majd lesz belőle DVD. Az 1927-es Metropolisból is van BluRay lemez. Viszont most a díjszezon miatt a Sault újra vetítik több moziban, meg mintha vidéken is több helyen kezdenék el a vetítését, szóval amíg nem kerül a moziműsorról, addig nem kerül fel a tékába. Max. kamerásan.
Avatar
BarcaPamp
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015.12.28. 16:21:33
Tartózkodási hely: Pamplona, Budapest

2016.01.17. 23:24:54

Két napja láttam a visszatérőt. Nekem bejött, olyan igazi macsós, "kemények vagyunk, mert kemény az élet" típusú film, döbbenetes kameramunka, és élethűség. Egy biztos, nem sok színész tett meg annyit és olyan dolgokat (itt most spoiler-eznem kellene) az oscar-ért, mind Leonardo DiCaprio. Remélem nem kapja meg az Oscar-t és a köv filmjében még jobb lesz:-) Ja, és hogy tényleg megtörtént-e a sztori, cseppet sem érdekel.
Nálam 8/10 pont
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.17. 23:21:10

A gond az h itt 2 epizód az, ami tényleg megtörtént. :D

Normális esetben nincs bajom az ilyennel. Engem az zavar, hogy olyanok miatt dicsérik agyon a filmet, ami egyszerűen nem igaz. A forgatás úgy van beállítva, mintha legalábbis háborús zónába lettek volna, olyan nehéz lenne. Pont ugyanaz a hype megy itt is, mint a nézhetetlen Boyhoodnál. Minden alkalmat megkeres mindenki h igazolja egy amúgy nem kiemelkedő film körül a hype-ot.

Ami tényleg jó a filmben: a színészi játék, a képek, illetve a kameramunka.
Ami viszont gyenge: alapsztori, történetvezetés, ál-realizmus(úgy van beállítva, mintha mennyire realista lenne az egész. Ehhez képest Leo több alkalommal is megmártózik jéghideg vízben, miközben amúgy is alig él. Megsúgom h ha egy ember alig épül fel ilyen sérülésekből, az nem él túl perceket a jéghideg vízben) , továbbá az h mennyire erőltetik Leo-t. Pl a maga nemében Tom Hardy legalább akkorát játszik, ha nem nagyobbat.

De idén más példa is van olyan filmre, amely csak bizonyos aspektusokban nagyon erős, másban gyenge. A Legend pl a színészi játékon felül konkrétan semmit se tud felmutatni. :roll:
A Fifa egy szégyen
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.01.17. 23:09:32

noname írta:A The revenantnek nem sok valóságalapja van. Az igaz sztori úgy volt, hogy Glasst valóban medvetámadás érte és otthagyták, mert azt hitték halott(ebben nincs spoiler, mert benne volt a trailerben), de valójában több helyen kereste fel a társait és a célja csak annyi volt h kapja vissza a felszerelését, amit elvittek(puska pl). Ez a film a valós sztori alapján készült fiktív könyvön lazán alapul. Vagyis a valóságtartalma kb annyi, mint a színházas jelenetnek az Inglorious basterds-ben: valóban volt egy Adolf Hitler nevű ember, aki nem jött ki épp jól a zsidókkal.
Hozzáteszem ez is kissé zavar a filmben. Annyi hype, persze oda kell írni h valós sztori alapján volt. :roll:
Mondj egy filmet ami az elejétől a végéig megtörtént és nem tettek bele egy két izgalmas csavart.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.17. 22:43:10

A The revenantnek nem sok valóságalapja van. Az igaz sztori úgy volt, hogy Glasst valóban medvetámadás érte és otthagyták, mert azt hitték halott(ebben nincs spoiler, mert benne volt a trailerben), de valójában több helyen kereste fel a társait és a célja csak annyi volt h kapja vissza a felszerelését, amit elvittek(puska pl). Ez a film a valós sztori alapján készült fiktív könyvön lazán alapul. Vagyis a valóságtartalma kb annyi, mint a színházas jelenetnek az Inglorious basterds-ben: valóban volt egy Adolf Hitler nevű ember, aki nem jött ki épp jól a zsidókkal.
Hozzáteszem ez is kissé zavar a filmben. Annyi hype, persze oda kell írni h valós sztori alapján volt. :roll:
A Fifa egy szégyen
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2016.01.17. 22:26:31

Sziasztok!
Egyik ismerősöm, aki nagy filmfan, meg ért is hozzá valamennyire elhintett egy olyat, hogy a Saul fiából nincs digitális, csak tekercses felvétel, és ezért ne is várjuk a "videotékába".
Erről ti tudtok valamit?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.16. 21:02:29

Tim írta:
Bob_Marley írta: A visszatérőt nem láttam, nem is izgat megmondom őszintén

Pedig már csak azért is érdemes lenne megnézned, mert ez nem "fantasy" hanem ténylegesen megtörtént sztori. Jobb linket nem találtam:https://en.wikipedia.org/wiki/Hugh_Glass
Tudom, olvastam a sztorit meg kritikát róla. Meggyőztetek, lehet majd megnézem.

Saulnak úgy néz ki valóban lehet esélye (több helyen írták), nagyon szorítok hogy sikerüljön. Hatalmas eredmény lenne ha miénk lenne a legjobb külföldi film.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2016.01.16. 20:45:46

Bob_Marley írta: A visszatérőt nem láttam, nem is izgat megmondom őszintén

Pedig már csak azért is érdemes lenne megnézned, mert ez nem "fantasy" hanem ténylegesen megtörtént sztori. Jobb linket nem találtam:https://en.wikipedia.org/wiki/Hugh_Glass
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.01.16. 13:08:18

:lol: :lol:

Idén már igazán megkaphatná szegény :D.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.14. 22:03:39

Annyit el kell ismerni, hogy a film egyedi. Legjobb főszereplő, kameramunka, esetleg legjobb mellékszereplő Oscart megérdemli, ezzel egyetértek, de 12? Ráadásul jelölve van, mint a legjobb film.

Amúgy más: hol van a Black mass? Nem egy remekmű, de Depp bőven megérdemelne egy jelölést érte.

Illetve pár szó a Saul Fiáról. Alapjában véve nem szeretem a holocaust filmeket. Egyszerűen túlzás, hogy mennyit kiadtak. Voltak nagyobb népirtások, nem is egy, mégse kapunk minden évben róluk 2-3 filmet. Vannak persze ügyes kivitelezések. A zongorista az egyik kedvenc filmem(Schindler barátunkat jóval gyengébbnek tartom). Hasonlóan a Life is beautiful egy remek film. Annyit hallottam már erről a filmről h az erős szkepticizmusom ellenére lehet megnézem.
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése