Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Bobán
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2008.08.20. 17:50:16
Tartózkodási hely: Szeged

2016.05.15. 07:27:21

Nagyon várom! -Pelé-
https://www.youtube.com/watch?v=sHwYh7Xru0E" target="_blank
!!örök!! árnyék: R10,E9,H14,Y24
Avatar
Marco
Barça B
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2014.11.06. 09:24:36

2016.05.15. 00:00:17

késő van, nem fog már az agyam, de lényegében ez a magyarázat, ugyanezt írnám én is:

Elég hosszas meg fárasztó tud lenni, de kb. időutazás volt a lényege.
A főszereplő kapott egy könyvet, ami az időutazásról szól. Aszerint az idő javarészt stabil, de néha "meghibásodik" és olyankor egy másik univerzum keletkezik, tehát 2 univerzum lesz. Az egyik az amelyikben jelenleg is élsz, legyen a neve "A". A másik pedig egy új lesz, amiben szintén létezel, de instabil, legyen a neve "B". "B" csak hetekig képes fenmaradni, és mikor megszűnik, akkor lehet,h összeomlasztja az eredeti "A"-t is.
A történet nagy része "B"-ben játszódik.
És a könyv szerint (nem értek az ilyen dolgokhoz) de "B"-ben, mivel az egy nem stabil univerzum, ezért hiba történt benne és 2 repülőgép cucc keletkezett, mondják is ha jól emlékszem a filmben h mindkettő leszakadt de az egyik nem lett meg. És ezért (ugyancsak a könyvben leírt tudományos dolgok miatt) "B" eltérő lett "A"-tól és összeomlott volna, ezért az egyik repülőgép cucc átkerült "A"-ba,hogy kilegyenek egyensúlyozva az univerzumok. És ugyancsak a könyves tudomány szerint :D mikor "B"-ben ilyen hiba keletkezik, akkor valszeg véletlenszerűen kiválasztódik egy élőlény "B"-ben, aki a "hibát" átküldi "A"-ba, tehát Donnie átküldte az egyik repülőgép cuccot az ideiglenes instabil "B"-ből az eredeti "A"-ba, mert ha nem teszi meg, akkor "B" elpusztul. És igaz,h amúgyis elpusztulna, mert instabil ideiglenes univerzum, de a benne élők nem tudják ezt és nem akarnak elpusztulni. És ekkor beindul egy olyan folyamat, amit a tudomány se igazán tud megmagyarázni: "B"-ben a kiválasztott személy (jelen esetben Donnie) iránymutatást kap egy olyan halottól, akit csak ő lát (Frank a nyúl), a kiválasztott élete pedig úgy kezd alakulni,h megmentse az embereket. Tehát a csajnak meg kell halnia,h Donnie megölje Franket, h Frank szelleme visszamehessen az időbe megmenteni Donniet. Így "B"-ben Donnienak meghal a szerelme és gyilkossá válik, tehát nincs miért élnie, és mivel "B" annyira instabil,h bármi megtörténhet benne, ezért a véletlenül kiválasztott személy (Donnie) különleges erőt kap. Mint mondtam,h "B" egy idő után ígyis úgyis megsemmisül, de mivel Donnie megkapta ezt a könyvet és olvasgatta, ezért rájött erre. Így mikor "B" megsemmisül (a nagy vihar vagymi a végén), akkor Donnie a különleges erejét használva "B"-ben az egyik repülőgép cuccot "A"-ba küldi át. És mivel "A" a valóság, ott ő csak egy egyszerű fiú, és nincsen visszatérő halott lélek, ami megmentse őt, tehát meghal.
És ugyebár azért volt erre szükség, mert "B" annyira "meghibásodott", h az elpusztulásakor lehet,h "A"-t, tehát az eredeti univerzumot is lerombolta volna. És a könyv elolvasása után Donnie tudta ezt "B"-ben és azt is hha visszaküldi a repülőgép cuccot, akk meghal, de megtette, mert így megmentette a csaj és Frank életét is.
kicsit bonyolult, megéri többször megnézni, hogy rájöjj az összefüggésekre. a zenéje egyébként zseniális.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.05.14. 23:47:38

Marco írta:
S.Agüero írta:Látta már valaki a Donnie Darkot? Ki értette? Valaki magyarázza el... :D
Mi az amit nem értesz rajta?
Nem állt össze a végén nekem a történet. Úgyhogy nagyjából az egészet nem értem, mi hogy kapcsolódik egymáshoz. Örülnék, ha akár az egészet elmesélnéd, mi miért, és hogy történik. :D

Legutóbb a Csillagok között volt ilyen, de abban csak az nem volt világos, ami a fizikával volt kapcsolatban. :D
Avatar
Marco
Barça B
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2014.11.06. 09:24:36

2016.05.14. 22:44:57

S.Agüero írta:Látta már valaki a Donnie Darkot? Ki értette? Valaki magyarázza el... :D
Mi az amit nem értesz rajta?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.05.14. 16:08:33

Látta már valaki a Donnie Darkot? Ki értette? Valaki magyarázza el... :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.14. 00:15:51

S.Agüero írta:
zola8787 írta:Ajánlanátok nekem esti filmnézéshez MAX 1,5 órás műveket? Klasszikusok is jöhetnek. Egyszerűen nem tudom mit nézzek (az élet nagy problémái :D)
12 dühös ember, Trainspotting, Hacsi.
Köszi! A Trainspotting lett a kiválasztott. Elég különc stílusú film, tetszett.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.05.13. 21:11:17

zola8787 írta:Ajánlanátok nekem esti filmnézéshez MAX 1,5 órás műveket? Klasszikusok is jöhetnek. Egyszerűen nem tudom mit nézzek (az élet nagy problémái :D)
12 dühös ember, Trainspotting, Hacsi.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.13. 21:02:50

Ajánlanátok nekem esti filmnézéshez MAX 1,5 órás műveket? Klasszikusok is jöhetnek. Egyszerűen nem tudom mit nézzek (az élet nagy problémái :D)
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.04.25. 16:44:26

geridoss írta:Cloverfield Lane 10 című filmet látta már valaki? Vélemények?
Megnéztem és szerintem kifejezetten jó bár aki kamerakapkodós tenger szörny elől futkosásos UFO CGI filmet vár annyira nem fog bejönni pszihothriller leginkább egy minimális véleményem szerint full oda nem illő sci-fi betéttel.
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2016.04.25. 15:00:50

Megvan Hollywood új Jézusa
igaz hogy ateista Phoenix cimbim, de attól ez nagyon várós :D 8)
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.04.22. 23:20:07

visca el barca írta:
zola8787 írta:Most indultam el Miskolcra megnézni a Hurok című magyar filmet. Nagyon félek a magyarságától, az előzetesében is borzalmas volt a szinkron, túlságosan színháziasan hangsúlyoznak, de azért kap egy esélyt.
Majd jövök egy elemzéssel ha nem felejtem el.
magyar filmben szinkron? mester, már mozi előtt bekápsziztál? :mrgreen:
Világ életemben szinkronnak hívtam az eredeti nyelvet is, de jogos a mondókád :D

Sztori érdekes, de a közepén már untam az egészet, amit nem tudom minek véljem. A SZINKRONT :D hamar megszoktam, bár akkor is jobb lett volna szerintem újra venni a hangot.
Aranyélet szerűen tök jók voltak a felvételek, a színészekkel sem volt semmi gond.

Veb igazad van, előtte szívnom kellett volna valamit :D

Mondjuk a Honfoglaláshoz vagy az Álom.nethez képest kegyetlen jó film :D

Nem tudom, hogy direkt csinálták-e így a filmet, gondolom igen, de egy idő után nagyon vicces volt, hogy mindig Anger Zsolt látja meg a másik palit és szívja meg miatta, már-már átment emiatt vígjátékba a film :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.22. 18:40:43

zola8787 írta:Most indultam el Miskolcra megnézni a Hurok című magyar filmet. Nagyon félek a magyarságától, az előzetesében is borzalmas volt a szinkron, túlságosan színháziasan hangsúlyoznak, de azért kap egy esélyt.
Majd jövök egy elemzéssel ha nem felejtem el.
magyar filmben szinkron? mester, már mozi előtt bekápsziztál? :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.04.22. 18:26:21

Most indultam el Miskolcra megnézni a Hurok című magyar filmet. Nagyon félek a magyarságától, az előzetesében is borzalmas volt a szinkron, túlságosan színháziasan hangsúlyoznak, de azért kap egy esélyt.
Majd jövök egy elemzéssel ha nem felejtem el.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.04.19. 17:55:36

Nem gyenge.
https://vimeo.com/162855085" target="_blank
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.17. 14:09:09

messideco írta:Nyomás alatt
A nyár királyai
A nyár királyai nekem annó nagyon tetszett, ezért most megnéztem a Nyomás alatt-ot is, az is bejött :D

Viszont tegnap megnéztem a Saul fiát...
Érdekes egy film. Borzasztónak azért nem mondanám, mert az operatőri munka elviszi a hátán a filmet, meg ugye az egész nagyon profin van megcsinálva, igaz, a komolyabb dolgok mind a háttérben vannak.
A sztori viszont szerintem hihetetlenül bugyuta és egyáltalán nem életszerű, ami egy ilyen témájú filmnél nagy hátrány. Mert ha egy 2. világháborús film, ami mondjuk akció vagy vígjáték, annak okés, hogy elrugaszkodik a valóságtól, de nekem nem mondja senki, hogy

csak így mászkálhattak a táborban, és minden kihágást megúsznak.
Azt sem értem miért ennyire megszállott, hogy eltemessen egy fiút (aki LEHET, hogy a fia). Kicsit ellentomondásos az is (bár még talán el tudom fogadni), hogyha tényleg ennyire vallásos és fontos neki, hogy eltemessen egy gyereket, akkor hogyan tudott félrehágni, mert ugye a fiú nem a feleségétől van. Bár ebbe még bele lehet magyarázni, hogy utólag lett ennyire vallásos.
1x szerintem, már csak a hype miatt meg lehet nézni, de egy vontatott, abszolút nem reális sztorira kell felkészülni.
Arra volt jó, hogy ismét bebizonyítsa, (hogy klasszikust idézzek) hogy az Oscar-díjátadó a zsidók 2. legnagyobb ünnepe a Hannukah után, mert ha a sztori és a megvalósítás ugyanez lett volna, csak mondjuk egy Délvidéki mészárlás alatt, akkor a film fele ekkora siker nem lett volna.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.04.17. 01:31:49

Orosz szuperhősfilm érkezik jövőre, érdemes megnézni a trailert :)
IMDb
Trailer
"And my heart will leave you never."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.04.15. 15:10:47

Cloverfield Lane 10 című filmet látta már valaki? Vélemények?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.04.15. 14:19:33

Én és Kaminski trailer

Az előzetese alapján jó filmnek tűnik , én nagyon kíváncsi leszek rá. Daniel Brühl miatt is érdemes megnézni, az utóbbi időben én nagyon megszerettem a játékát, kiváló színész.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.04.11. 11:30:58

daffy írta:Ránéztem tegnap a Batman vs Superman filmre. Hát..számomra több a negatívum,mint ami pozitív lenne.
BA nem rossz batman-nek.
Tetszett,hogy nem finomkodtak,a hősök durvák,erősek és erősnek is hatnak.

Ugyanakkor túl sok dolgot sűrítettek bele,amit lehet,hogy a képregény elbír,de az én gyomromnak egy filmben már sok és kicsit gyerekes is.
Nem kellett volna bele az a mutáns kretén,elég lett volna a két "jó" küzdelme
Bízom abban,hogy a júliusi 18+os verzió dob rajta egy picit,de jó eséllyel csak annyit fog,hogy azt is megnézem egyszer,majd eltemetem.

Henry Cavillt vagy Fassbendert pedig szívesen látnám a 007es szerepében.
Ez azért volt mert ke vannak maradva a Marvel mögött.Nagyon gyorsan akarnak univerzumot építeni hogy konkurálni tudjanak.Az meg a másik része hogy az emberek fele ugy ült be hogy nem látta a Superman filmet ennek hála az első 5 percet se értették már.Igazából nem volt az rossz csak ahogy mondod túlzsúfolt és a sok Marvel film után furcsa a DC sötétebb komorabb világa.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.11. 11:11:02

harry potter spinoff elég erősnek tűnik így trailer alapján. és végre radcliffe fancsali képét sem kell nézni benne :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=ViuDsy7yb8M" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.30. 22:50:24

Chino írta:
Bob_Marley írta:.......
Ahogy amit te is írsz, hogy szubjektív az pont a tiédre is igaz és szó se volt arról, hogy én azt írtam volna hogy Szentírás lenne. És azt hogy ki nézi meg pláne nem is került szóba (bocsánat csababarca-val kapcsolatban közvetve szóba került, mert én tettem fel kérdést), engem nem is érdekel ki nézi, de magát a kritikát miért ne lehetne megfogalmazni? Meg ilyet hogy az hülye lenne? Ezeket miből sikerül leszűrni, mert kérlek mutass rá hogy én mikor írtam ilyet bárkiről is vagy bárkinek. Meg elég komikus lenne abból hogy mit néz leszűrni egyfajta "előítéletet" hogy ő milyen ember. Úgyhogy ne adj olyan dolgokat a számba, amik nem hangzottak el. Mert hogy én pl itt egyszer sem hülyéztem le senkit akármilyen témában és soha nem mondtam hogy valami miatt ő hülye lenne.(Tudom hogy költői kérdés akart lenni egyébként).

Igaz történet résszel egyébként egyetértek, de totál más még mindig az hogy legalább eltudsz valamit képzelni, van rá reális esély mint az amire nincs. Onnantól kezdve "felnőtt mese", érdektelen, értelmetlen naiv dolognak tartom. Mert NEM LÉTEZIK és idézve" az igazi hős nem Superman vagy Batman..." a'la Deniz! És igen ez egy szubjektív megfogalmazás. Sőt alapból nem is kellett volna erre reagálnom.....
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.30. 21:39:49

Chino, de jó hogy említetted a Social Networkot, imádom azt a filmet, meg is nézem :mrgreen:

Jah,amúgy megnéztem a Fassbenderes Jobs-t, nem volt rossz, de többet vártam. Mondjuk az jó volt,hogy nem Szentnek állították be, sőt, épp ellenkezője.
Mondjuk nem tudom mennyi igaz ezekből a párbeszédekből pl amik elhangoznak, munkásságát sztorikat ismerek,mert olvastam több életrajzi könyvét is, így a Wozniakos konfliktusok megvoltak nyílván.
Kutcher-féle nem tudom milyen lehet, talán belenézek, de az eléggé le van húzva.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.03.30. 21:21:56

Bob_Marley írta:Akkor előtte majd tőled kérek én engedélyt, hogy lehet-e valamiről írni vagy sem. :D Elég érdekes megfogalmazásod volt, de én se megyek ebbe bele. Én megindokoltam mi a gond, mi a különbség egy Szoba meg e-között, mert ezekről volt szó mostanában. Ezt bármikor jogom van megtenni és kifejteni. Senkit nem sértek meg vele, a műfajt ekézem, mert igénytelen. Denevérember harcol egy szuper erőtől duzzadó ember ellen, magyarázzuk már meg, hogy ennek van értelme. :D Na de tényleg nem megyek bele.

Spotlightot láttam. :D Írtam valamikor róla, nekem olyan érzésem volt, hogy maradt még benne.

@csabarca én értem, amit írsz, de te is írod jobb. És tudom hogy nem te hoztad fel, sőt szerintem még írtad is hogy hány és hány jelölés, de visszagondolok, hogy valakinek meg azzal volt baja, hogy holokausztos filmek vannak, de képregény film az jó. :D Ez nem elszomorító?
Szerintem itt az a gond Bob, hogy te egy szubjektív véleményt írsz és úgy állítod be, hogy az maga a Szentírás. Azért van ennyi műfaj (és egyes műfajokon belül is különbözők), hogy mindenki megtalálja a hozzá legközelebb állót, ami őt legjobban szórakoztatja. Attól, hogy neked ez speciel nem tetszik az szubjektív. Van akinek igen és az általad többre értékelt az unalmas. Ettől most ő a hülye?
Nálam például nagyon széles skálán mozog a jó film kategória. Úgyanúgy tetszik mondjuk az Imitation Game, mint a Gladiátor vagy a Hateful Eight stb. És ez a tanulságos/építő is szubjektív. Miért kell egy filmnek annak lenni. Ha csak pl. ilyen Shawshank Redemption-szerű filmeket néznél gyorsan kifogynál a mozizásból.
Én például nagyon szeretem a drámákat, de begolyóznék, ha csak azokat kellene nézegetnem. Az emberek szórakozni járnak a moziba és sokszor az ilyen Star Wars-Avengers stb. jelentik a szórakozást.

Attól pedig, hogy valami igaz történet még nem feltétlenül jó. Kapásból felsorolok 7-8 horrort ami elvileg igaz történeten alapszik. De olyan például a Social Network is vagy a Black Hawk Down, Lawless. Nem mindegyik ilyen Schindler's List ,Chariots of Fire-féle.

hajnesz írta: Írnál párat, amit ajánlanál nekem? :D
VIccen kívül, már 100 éve nem néztem rendes horrort, és most kaptam egy kis kedvet hozzá.
Azok szerintem is rendben vannak amiket lentebb írtak. Bár attól függ, hogy mit szeretsz. Az ilyen gore/torture horrorokban a Saw, Nightmare on Elm Street. Evil Dead, de az ördögűzős filmek között is van jó. Az Exorcist, Exorcism of Emily Rose stb. Bár nekem inkább a misztikusabbak jönnek be. A Conjuring szerintem nagyon ott van a szeren, de az 1408 is nagyon jó. Sinister, Ring esetleg The Amityville horror, Silent Hill, The Woman in Black. A Stephen King adaptációk közül a Shining, de abból a Nicholsonos verzió.

Szerintem ezekből érdemes szemezgetni, nekem a leginkább a The Conjuring jött be. Színészek jók, az atmoszférája is király, végig fent tartja a feszültséget és kellően félelmetes is.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.03.30. 19:44:49

S.Agüero írta:Folytatják a Trainspottin-ot!

Pár hete néztem meg, annyira nem voltam elájulva tőle, főleg a vélemények láttán, de jó volt.

Májusban kezdik forgatni.
tudjuk, már fél éve linkeltem :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.03.30. 19:34:54

Folytatják a Trainspotting-ot!

Pár hete néztem meg, annyira nem voltam elájulva tőle, főleg a vélemények láttán, de jó volt.

Májusban kezdik forgatni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2016.03.30. 19:46:30-kor.
Válasz küldése