Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.02.16. 19:15:50

Láttam őket, ezek is nagyon jók.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.16. 18:44:52

Veidt_madridista írta:Pár hónapja szóba kerültek a spanyol thrillerek, ebben a témában ajánlom a Júlia szemei (Los Ojos de Julia) c. darabot. Életemben másodszor fordult elő, hogy egyszerre rettegtem és "csodáltam" végig a teljes játékidőt, pedig jó néhány filmet (köztük rengeteg horrort) láttam már...
Spanyolok nagyon tudnak valamit.
mutatok neked két jobbat

http://www.imdb.com/title/tt1937149/" target="_blank
http://www.imdb.com/title/tt4857264/" target="_blank

zseniális mindkettő
geridoss írta:Ha már hétvégén Debrecenben jártam, beültem az Apollo moziba, és megnéztem a Három óriásplakát Ebbing határábant.
ez meg mától már kölcsönözhető is a videotékából, vigyétek bátran, tényleg jó film


illetve tegnap este én is láttam egy jó filmet. háborús kamaradarab, elég egyedülálló a maga nemében, hátha érdekel valakit

http://www.imdb.com/title/tt0266425" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.02.16. 18:40:50

A Marvel DC vitához annyiban hozzászólnék, hogy a DC részéről nekem is a Nolan féle Batmanek (1-2) viszik a prímet színvonalban, viszont a Marvel olyan zseniálisan építette fel az univerzumát, hogy emelem kalapom. Szinte minden filmjük jó. Én is azért ülök be egy képregény filmre, hogy szórakozzak és ellazítson arra a két (és fél) órára, ennek maximálisan megfelel a Marvel.

Nincs sztori? Abszolút nem érdekelne, még akkor sem, ha tényleg így lenne, de azért ez erős túlzás. Szórakozni akarok, és azt teljes mértékben megkapom.

14-én beültem a Fekete párducra. Elég egyedi és különleges hangulata van, teljesen magával ragadó. A színészi gárda 99%-a fekete, valahogy mégsem sütött a filmről az a PC hulladék szenny, ami napjainkban orrba szájba van nyomatva a filmekben - lehet azért, mert engem alapból nem érdekelt sosem a bőrszín..

Nem a legjobb film, még csak nem is a legjobb Marvel film, de mégis annyira bejött..van egy különleges hangulata.

Más:
Ha már hétvégén Debrecenben jártam, beültem az Apollo moziba, és megnéztem a Három óriásplakát Ebbing határábant.

Amint kijöttem a moziból, tálcán nyújtottam volna át mind a hét Oscar díjat a filmnek, főként Frances McDormand-nak. Még a Víz érintésére kíváncsi vagyok, az állítólag felveheti a kesztyűt vele, de nálam magasan a legjobb film, ami a tavalyi (?) felhozatalból elérhető jelenleg.

Beszélnek még a Szólíts a nevemen-ről is sokat, hogy esélyes lehet a végső győzelemre. Gondolom sokatoknak nem kell bemutatni a filmet, de nálam az esélytelen, hogy megnézzem. Egyszerűen nem visz rá a lélek, lehet, hogy ettől egy gonosz homofób ember vagyok, ez van.
Pedig biztos jó...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.02.16. 18:02:06

Pár hónapja szóba kerültek a spanyol thrillerek, ebben a témában ajánlom a Júlia szemei (Los Ojos de Julia) c. darabot. Életemben másodszor fordult elő, hogy egyszerre rettegtem és "csodáltam" végig a teljes játékidőt, pedig jó néhány filmet (köztük rengeteg horrort) láttam már...
Spanyolok nagyon tudnak valamit.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.10. 13:20:21

Az X-men filmek nagyrészét én is bírom, ezért is aggaszt kicsit, hogy a FOX-ot, ezáltal az X-men jogokat is megvette a Disney.

Az eljövendő múlt napjai meg a Logan nálam az, ami kiemelkedik a mezőnyből.
Az új X-men is jól néz ki, egyelőre szólnak arról pletykák, hogy rámennek a kifejezetten 18+as képregényfilmekre, látva a Deadpool meg a Logan sikerét. Ha van egy kis esze a Disneynek akkor bevállalják ezeket.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.10. 12:34:52

vhogy a nolan-féle filmekre soha nem tudtam úgy tekinteni mint klasszikus képregény filmekre, hisz nolan teljesen átírta az egész rendszert és semmi comic feelingje nincs. vendetta dettó, bár azt a filmet mondjuk kifejezetten szeretem ellentétben a vacsmennel. és igen, n ekem azok a klasszikus képregény moviek ahol nem pofáznka két óráig a semmiről hanem megy a humor meg a CGI orgia. ezért imádom az összes X-men, pókembert, hulkot, bosszúállókat, deadpoolt stb stb
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.10. 12:25:11

visca el barca írta: a DC-nél soha nem tudtak filmet készíten
Ezt meg remélem te szántad viccnek :D
Vagy akkor mondd, hogy az újvonalasok fosok, de a Nolan-féle trilógia (képregényfilmes mércével) pazar, illetve a régiek közül a Watchmen meg a V, mint Vérbosszú sem rosszabbak, mint a Marvelék.

A WW nálam egyszinten van a Marveles mozikkal, a Suicide squad egy borzalom, az Igazság ligáját meg még nem láttam :D

Persze ezek szubjektív dolgok, ha neked bejön, hogy 0 tartalom van csak bunyóznak, robbantgatnak meg viccelődnék 2 órán keresztül évente 3-4szer, akkor örülök neki, csak nekem ez már gagyi így, hogy lassan 10 éve megy ez az újhullám a Marvel filmes univerzumnál (ha jól emlékszem a Vasemberrel kezdődött igazán).
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.10. 11:40:22

davi10 írta:A Batman vs. Superman messze nem egy tökéletes film, de az atmoszférájában lekörözi bármelyik gumicukros Marvel filmet.
remélem ezt viccnek szántad. szerintem meg bármelyik "gumicukros" marvel agyonveri az ócska b vs s-t, annyira ótvar film volt hogy elmondhatatlan. a DC-nél soha nem tudtak filmet készíteni, az egekbe magasztalt WW is egy ótvar fhos, a 2 és fél órából a játékidő 90%-a unalmas locsifecsi. ezek a filmek popcorn moviek, pörögniük kellene, látványorgia, CGI, CGI hátán nem unalmas poházássról meg filozofálásról kellene szólnia.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.10. 11:16:50

Petr írta:.
Ezzel nagyon egyetértek.
Mondjuk én soha nem voltam nagy képregény-fan, de az elején kifejezetten szórakoztattak a Marvel filmek.
De így, hogy futószalagon jönnek, totál súlytalan történettel, totál felejthető "főgonoszokkal" (kivéve Loki) és oda nem illő poénokkal így már inkább kerülöm ezeket a filmeket.
Meglenne a pénz, meglenne az univerzum, de hiányzik az epikusság, csak arról lehetnek emlékezetesebbek a filmek, hogy már mindenki cameozik mindenki saját filmjébe és ott poénkodnak.
Tudom, hogy egy szuperhőst nem lehet csak úgy kiírni, de anno rávettem magam, hogy megnézzem az Amerika Kapitány: Polgárháborút, mert annyira dicsérték meg annyira epicnek mondták és hatalmas csalódás volt az is.

A Batman vs. Superman messze nem egy tökéletes film, de az atmoszférájában lekörözi bármelyik gumicukros Marvel filmet. Tudom, hogy más univerzum és a DC mindig is a komorabb vonalat képviselte, de ettől még nem kell totál vígjátékba elvinni a Marvel filmeket.
palesz77 írta: Ezzel amúgy mi a probléma? :-k Ha olyan lesz, mint a közelgő "Gyűrűk Ura Sorozat", hogy az univerzum ugyanaz, de más időben, más helyen játszódik, az miért gond? Eszetlenül nagy a Star Wars univerzum tudtommal, rengeteg jó történettel, ha nem ezt a Skywalkerek vs Elnyomó Birodalom témát akarják újra képernyőre vinni, szerintem tök korrekt dolog is kisülhetne belőle.
Nem lenne kifejezetten probléma, ha eddig nem mutatta volna meg a Disney, hogy nem tud mit kezdeni a SW univerzummal, azon kívül, hogy telepakolja erős és független női karakterekkel, minél sokszínűbb emberekkel és gonosz fehér férfiakkal.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Faxe
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.08.13. 19:51:39

2018.02.09. 10:18:50

S.Agüero írta:Babadook-ot látta már valaki? Holnap nézzük a moziban, kritikák alapján jónak tűnik.

Én láttam kb 2 éve (nc) és nekem nagyon tetszett. Más mint a tipikus hollywood-i horror filmek, a színészi játék is kiváló (a kis srác mondjuk már kicsit idegesített, de tulajdonképpen jól játszotta a szerepét ő is). Nagyon nyomasztó hangulatot teremt a film és szerintem ettől jó egy igazi horror.

Azért ha megnézted írd meg hogy moziban milyen volt :wink:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.02.09. 09:16:54

Nero. írta:
A Lucasfilm leigazoltak a Trónok Harca alkotóit, akik egy új, a Rian Johnson trilógiától (10-11-12) független saját filmsorozatot fognak csinálni.
https://pics.me.me/stop-stop-its-alread ... 546125.png" target="_blank

=D> =D> #-o
Ezzel amúgy mi a probléma? :-k Ha olyan lesz, mint a közelgő "Gyűrűk Ura Sorozat", hogy az univerzum ugyanaz, de más időben, más helyen játszódik, az miért gond? Eszetlenül nagy a Star Wars univerzum tudtommal, rengeteg jó történettel, ha nem ezt a Skywalkerek vs Elnyomó Birodalom témát akarják újra képernyőre vinni, szerintem tök korrekt dolog is kisülhetne belőle.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.08. 21:21:50

A Lucasfilm leigazoltak a Trónok Harca alkotóit, akik egy új, a Rian Johnson trilógiától (10-11-12) független saját filmsorozatot fognak csinálni.
https://pics.me.me/stop-stop-its-alread ... 546125.png" target="_blank

=D> =D> #-o
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.08. 20:49:16

Babadook-ot látta már valaki? Holnap nézzük a moziban, kritikák alapján jónak tűnik.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.02.08. 20:48:04

Phoenix lehet a következő Joker 80-as években játszódna a film. epic lenne 8)
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.02.08. 20:21:40

Fecooo, nem teljesen a felvetésedre válaszolok, de erről már régóta szerettem volna írni, így örülök, hogy felhoztad. :)
Fecooo írta:Nem tudom más fanok hogy vannak vele, de én nem vártam még úgy Marvel filmet, mint az Infinity Wart... jövőhéten megnézem a Panthert, mert állítólag minden idők eddigi egyik legjobb MCU filmje, de akkor is idén egyértelműen az Avengerst várom legjobban :)
Amikor a Marvel elkezdte kiadni a filmeket, szerettem őket, még akkor is, ha voltak benne hibák. Akkor még nem láttunk olyat ennyi pénzért és ennyi ráfordított energiával, mint amit mutattak.

Ellenben az utóbbi időben egyik Marvel filmre sem ülök be moziba és nem is érzem a hype-ot. Szerintem túl egysíkúak lettek, vagy legalábbis nem fejlődtek.

Besokalltam a sok ugyanolyan oda nem illő poéntól és kliséhalmazoktól. Attól, hogy a film képtelen komolyabban venni magát, mint bármelyik másik MCU film. Nem azt mondom, hogy menjünk át búskomorba, de vannak szituációk, amiket teljesen idegenné tesz a számomra az atmoszféra. Sokszor olyan érzésem van, mintha egy gagyi sitcomot néznék, csak az alávágott nevetés hiányzik a sorok alól. Nem érzem, hogy a történetnek lenne súlya.

Éppen ezért kivételesen várom a Thanos elleni harcot. Ennek van súlya és erre építették fel az egész univerzumot, de tartok tőle, hogy ezt is elviszik vígjátékosba, ami nekem nem hiányzik egy olyan filmnél, ami a világ lehetséges pusztulását hivatott bemutatni. Felőlem lehetnek lazább részek, de ízlésesen. Adjanak az egésznek mélységet.

Merem remélni, hogy végre mernek újítani és a pofánkba tolni, hogy ez komoly. Akkor biztosan visszanyernek maguknak. Na nem mintha érdekelné őket a 2 milliárdos bevétel mellé, hogy én mit gondolok.


Kicsit másik téma, de idevág:

Éppen a fentiek miatt nem tetszett kifejezetten az új SW rész sem annak ellenére, hogy a hetediket szerettem. Marvelesítettek egy olyan univerzumot, aminek erre nem volt szüksége. Eddig a SW nem az odaerőltetett klisés poénok miatt volt jó hangulatú, hanem azért, mert a karakterek mélysége (is) szolgáltatta az atmoszférát. Nem mesterkélt, jópofának szánt viccekkel töltöttek meg egy remek filmet, hanem tartalommal és kidolgozott karakterekkel, akik önmaguk miatt lehetnek viccesek (lásd Han, vagy épp Yoda).

Erre az odaszögező történetet és karaktereket felváltották ezzel a számomra hülyeséggel, ami kizökkent.

Úgy gondolom, hogy az emberek akkor is beülnének ezekre a filmekre, ha nem mennének el a gyártók ebbe az irányba. Egy Star Wars akkor is eladható lesz, ha úgy állnak hozzá, ahogy a filmsorozat megérdemli. Ugyanez igaz a Marvel világára is, amit nem szívesen említek egy lapon Lucas találmányával.

Szeretnék sok év után végre úgy kijönni egy blockbuster után a moziból, hogy sokkban vagyok, mert hatással volt rám.

u.i.: Azt pedig még megjegyzem, hogy a Marvel szempontjából sincsen szerintem szükség a "marvelesítésre". Beadták az embereknek a terméküket, már akkor is beülnének az emberek a moziba, ha súlyosabb történetet mesélnének el. Nekem ez igénytelenség.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.08. 19:52:11

Fecooo írta:Nem tudom más fanok hogy vannak vele, de én nem vártam még úgy Marvel filmet, mint az Infinity Wart... jövőhéten megnézem a Panthert, mert állítólag minden idők eddigi egyik legjobb MCU filmje, de akkor is idén egyértelműen az Avengerst várom legjobban :)
Én is nagyon várom,mondjuk ebben benne van az is,hogy már az elejétől fogva ezt várták/vártuk,szóval meg volt a hype :D A párduc nekem annyira nem jön be(a Kapitány 3-ban jó volt) de a trailerek alapján stílus annyira nem tetszik. Meg fogom nézni,mert még is csak felvezetés április 26-ra :D
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.02.08. 19:39:42

S.Agüero írta: Trailer alapján 4/10. :mrgreen:
Abból Tom Hardy jelent 3-mat. :D
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.02.08. 17:07:29

legalább nem lőnek el benne mindent. konkrétan semmit :mrgreen:
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.08. 16:38:52

soadroli írta:Venom trailer
Rég láttam ilyen gyenge trailert. :|

Trailer alapján 4/10. :mrgreen:
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.02.08. 16:09:33

Nem tudom más fanok hogy vannak vele, de én nem vártam még úgy Marvel filmet, mint az Infinity Wart... jövőhéten megnézem a Panthert, mert állítólag minden idők eddigi egyik legjobb MCU filmje, de akkor is idén egyértelműen az Avengerst várom legjobban :)
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.02.08. 15:49:52

Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.07. 10:51:11

Na még egy Star Wars hír, aztán leállok :D

A Lucasfilm leigazoltak a Trónok Harca alkotóit, akik egy új, a Rian Johnson trilógiától (10-11-12) független saját filmsorozatot fognak csinálni.

A GOT-féle szexualitást valahogy nem tudom elképzelni ebben az univerzumban, de ha beleviszik az ármánykodást az előzménytrilógia politikai világába, abból szerintem valami egész jó is kisülhet.
Az már más kérdés, hogy amióta lehagyták a könyveket és teljesen ez a 2 csóka viszi, azóta szerintem eléggé esett a színvonal és kicsit átment Hollywoodiba.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.02.05. 18:14:44

davi10 írta: Más: Még múlthéten megnéztem a Get Out-ot.
Ha valaki megmondja, hogy ezt miért jelölték 4 Oscarra akkor vendégem egy sörre. (Persze mind tudjuk a választ)
Golden globe jelölést kapott vígjáték/musical kategóriában, én inkább ezen csodálkozom :lol:

Az elnyomásról szól a film, ráadásul első rendezés és pozitív kritikákat kapott (szerintem is jó film, pedig köze sincs a szoborhoz), illetve ilyen gyenge volt 2017. Szerintem ezek miatt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.05. 18:00:19

soadroli írta:itt a teljes trailer
Ééés ott repül a reményem, hogy talán jó lesz...
A rövid sokkal jobb volt, ez így gagyinak néz ki, bár aláírom, hogy SW témában én elvakult vagyok.
S.Agüero írta: Én élveztem minden percét, nagyjából minden mondatnak fontos jelentése van a filmben, amire később jössz rá. :)
Ha újráznám és tudnám mi a vége, akkor valószínűleg engem is jobban lekötne, hogy figyeljek az apróságokra.

Vannak ilyen filmek, amik többszöri nézésre egyre jobbak, és vannak amit minnél többször nézel meg egyre alábbhagy a varázsa.

Más: Még múlthéten megnéztem a Get Out-ot.
Ha valaki megmondja, hogy ezt miért jelölték 4 Oscarra akkor vendégem egy sörre. (Persze mind tudjuk a választ)
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.02.05. 14:51:06

itt a teljes trailer

az új Cloverfield film már fent van nco...azaz netflixen :mrgreen:
Kép
Válasz küldése