Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.10.11. 19:22:43

Megvolt a Joker nekem is, termeszetesen eredeti nyelven, nalam abszolut 10/10. Festek nelkul Phoenix viszi a palmat, festekkel Ledger Jokere felelmetesebb, de osszessegeben az utobbi evek legjobb filmje, de van itt 1-2 dolog ami nem tiszta.

ugye a vegen lelovik Wayne papat es mamat, na ez affele tiszteletnyilvanitas akarna lenni a Sotet Lovag trilogianak, vagy kapcsolodik hozza mint elozmeny? Ertem ugy, hogy az akkori kaoszt es szegenysegetet valojaban Joker okozta es ez vezetett vegul Wayne-ek halalahoz, emiatt kattant be Bruce es lett Batman, vagy csak kicsit sokat akarok belelatni? :) Plusz akkoriban Bruce mennyi lehet-maximum 10 eves, Joker pedig mar a 30-as evei kozepe-vege fele jar, igy eletkorban mindenkepp tul nagy lenne a kulonbseg hogy hiteles legyen a Sotet Lovag. Persze ha ugyanaz a ket Joker.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2019.10.11. 17:17:40

Haverom mondta, hogy már tölthető az El Camino 8)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.10.06. 01:33:14

Na ez film volt.
Tokeletes,Joaquinnak Oscarr de nagyon gyorsan.
Viszont ez a film a lelkiserulteknek,az elmebetegeknek egy oriasi inditek arra hogy igy folytassak az eletuket.
Annyira atadja a hangulatat hogy tartok tole,be lesz ez a film egy ket helyen tiltva.
Az csalodni fog aki azt varja hogy 45 auto felrobbanjon,ket helikoptert lelonek,szetrobbantjak a varost stb.
Ez nem az a film,itt a Joker elme ill lelkiallapota a lenyeg,ezt a filmet erezni kell,es engedni hogy magaval huzzon.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.05. 10:06:06

Tegnap nekem is megvolt.

Tartottam tőle, hogy a túl nagy hype és a nagy elvárások miatt csalódás lesz a vége (mint kicsit a Volt egyszer egy Hollywood-nál), de egyáltalán nem.
Már az elején nagyon megfogott, rohadt jó hangulata van a filmnek, és külön kiemelném én is a zenéket és persze Phoenix-et. Ezek után nekem kicsit aranyos, hogy a Disney Robert Downey Jr-nak akar Oscar-t :D (szerk.: most nézem, hogy ebből végül nem lett semmi)

Egy igazi gyomronvágós, bekattanós filmet vártam, és azt is kaptam.

Alapból moziba ritkán járok, de annyi ismerősömet érdekli, és annyian nem értek rá tegnap, hogy lehet elmegyek másik társasággal mégegyszer megnézni, pedig még sose fizettem 2x ugyanazért a filmért :D

Nagyon hálás vagyok a Deadpool, de inkább a Logan és a Joker filmekért, valószínűleg ez is kasszasiker lesz, nagyon remélem, hogy ezek után lesz egy konstans 18+-os képregényfilm-adag.
Arról nem is beszélve, hogy ezzel talán egy lépéssel közelebb kerülhetünk az egyik régi vágyamhoz egy R-besorolású Star Wars filmhez :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5166
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.10.04. 17:31:46

Istenkirály volt, szombaton megint megnézem :mrgreen: Még ülepszik :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.10.04. 14:18:48

Jó volt, a zenék, Phoenix. Annyira mondjuk szerintem nem, ahogy hypeoljak, de jó film, megéri megnézni. 7,5\10.

Hasonló érzéssel jöttem ki a moziból, mint Tarantino filmje után. Tetszett, de mégsem annyira, mint ahogy vártam a hype miatt.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.10.04. 11:18:48

soadroli írta:Csütörtök 17:00, Joker, feliratosan 8) 8) 8)
Tavaly július óta várok erre, asszem akkor jelentették be a filmet Phoenix komámmal :D
Nananana, mondjad mondjad :D
Milyen volt? Én holnap nézem.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.10.04. 10:04:57

MQuCsabi írta:Tobb helyen olvastam, hogy egyre inkabb nyomni fogjak a feminim filmeket. En pl meg sem neztem a csajos ocean's-t. Biztos jo, de nincs ertelme szamomra ugyan azt a filmet csajosban is bemutatni.
Hidd el, nem jó :D Egy frappáns hozzászólást idézve, az alcím (Az évszázad átverése) leginkább a nézőkre vonatkozik.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.04. 07:53:07

Aztán panaszkodnak a nők, hogy nem megy oda hozzájuk egy csávó sem. Hát hogy? A mai generáció ezt már nem is látja maga előtt.
A Jean Claude filmek nem oscar gyanúsak, egyik sem az, de minden filmben ledumál egy nőt legalább. Ezeknek az akciófilmeknek, akció karaktereknek pont ez volt a lényege. Megmutatta a férfit. Bond is pl, elegáns, kimért, de jómodorú. stb stb, sorolhatnám.

Ma meg a nők a kémek, az ügynökök, megmentik a világot, elverik a csúnya férfiakat, hazamennek, elmosogatnak. Nem is kell a férfi :D
Végül is, ha kutyát is vehet az ember lánya.... kinek kell a gyerek.

Na mindegy, ez itt már off, csak kikívánkozott.
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.10.03. 16:04:25

Pl az uj 007-es vagy a Man in Black is nem?
Teljesen eletszerutlen lesz,de nem baj,majd a kis Lacika 6 evesen ugy fog jatszani hogy O a lany a 007-esbol :)
Elkorcsultak.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.03. 15:31:38

Tobb helyen olvastam, hogy egyre inkabb nyomni fogjak a feminim filmeket. En pl meg sem neztem a csajos ocean's-t. Biztos jo, de nincs ertelme szamomra ugyan azt a filmet csajosban is bemutatni.
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.10.03. 14:36:36

Na vegeztem az X-menekkel.
Az elso harom resz,a farkasok,illetve az eljovendo mult napjai jol.
A tobbi viszont kritikan aluli szamomra,ugyanazt megcsinaltak mint a Star Warsokkal az uj reszekben.
Szornyen gagyi,leegyszerusodott,mindegyik reszben van egy aki porra tud mindenkit szedni,az utolso Dark Phoenix tette fel az i-re a pontot.
Az ufok tok jol neztek volna ki,erre a magassarkus szoke pcsat kellett nyomatni.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5166
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.09.30. 21:50:43

Csütörtök 17:00, Joker, feliratosan 8) 8) 8)
Tavaly július óta várok erre, asszem akkor jelentették be a filmet Phoenix komámmal :D
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.09.30. 19:35:51

Srácok, valakinek meg van véletlen, vagy hozzá tud jutni a Komm, süßer Tod - Jöjj, édes halál című filmhez? Csakis osztrák némettel, eredetiben.

Port link
IMDB link

Kb. tök lehetetlen kérés, de ügyes emberek járkálnak itt néha fel-alá. Köszi. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.30. 19:12:01

miro. írta: Az első rész,illetve a Loganek elég jól sikerültek.
Az első 3-at bírtam, de nagyon rég láttam, úgyhogy már nem nagyon emlékszem rájuk, de a Logan és az Eljövendő múlt napjai fantasztikus filmek, illetve én még az Apokalipszis-sel is elvoltam.

Amúgy elvileg pont az Eljövendő múlt napjai cselekménye kavart valamit az idővonallal.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.09.30. 14:20:28

Jaaaaaaaaaaa,szenzációs.
Komolyan már nem értem hogy mi van,meg hogy áll a világ,ki él,és ki nem,miért jött vissza a prof,miért lett a Magnetonak megint ereje stb.
Nem beszélve arról hogy a Dzsííínt egyszer megtalálják tinédzser korában,majd a következő filmben már fiatalon ott van.
Eskü nem rossz amúgy,csak kár hogy nem vették kicsit komolyabban.
Az első rész,illetve a Loganek elég jól sikerültek.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7409
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.09.30. 13:13:06

miro. írta:Valaki magyarazza mar el az Xment.
Megnezem az osszes reszt,most tartok elvileg az utolso eloti resznel,a Logannrl,de nem ertem hogy az Istenben van megint neki fem karma,meg hogy most h all a sztori..
Hogy hogy oregedik? Stb.
Ebben ne keress rációt. Annyi ellentmondás van a sorozatban, hogy megszámolni sem lehet. Az Apokalipszis után Singer lenyilatkozta, hogy ezek őt nem zavarják, szándékosan nem ügyelt pontról-pontra mindenre, ő csak egy jó filmet akar csinálni.
Forca Barca!!!!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.09.29. 21:13:56

Valaki magyarazza mar el az Xment.
Megnezem az osszes reszt,most tartok elvileg az utolso eloti resznel,a Logannrl,de nem ertem hogy az Istenben van megint neki fem karma,meg hogy most h all a sztori..
Hogy hogy oregedik? Stb.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.09.26. 13:36:31

Azt moziban néztem Miskolcon felirattal :lol:
Hát, a mai napig nem tudnám összefoglalni, hogy miről szól a film, tényleg elég WTF kategória volt már a vége felé.

De amúgy jó, vagyis inkább úgy mondom, hogy kár lett volna kihagyni :lol:
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5166
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.09.26. 12:47:42

MatyiG írta:Tegnap megnéztem a Midsommart
én ma délután tervezem :D aztán számolom a perceket a Jokerig :mrgreen:
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.26. 12:14:17

Tegnap megnéztem a Midsommar-t, kivettem a tékából. Hát, nem egy egyszerű darab. :D Mindenképpen érdemes megnézni, különleges film. Kicsit ilyen Wicker man/Apostle beütésű. Sok mindenről szól, viszont nehéz lenne megmondani, hogy pontosan miről is. :D

Hereditary rendezője csinálta, és abban azért ez is hasonló, hogy nagyon erősen kezd, aztán a vége szintén WTF kategória.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.09.26. 11:28:29

MatyiG írta:
Még mindig nem vagyok benne biztos, hogy tényleg szükség van erre a filmre, de Vince Gilligan-ben abszolút megbízom.
Lesz értelme amúgy ezt megnézni úgy, ha még nem láttam a sorozatot, de tudom, hogy miről szól? :D

Irishman is 210 perc... Hát, nem vagyok oda a gengszterfilmekért, de gondoltam a szereplőbrigád és Scorsese miatt meglesem. Így azért kevésbé vagyok lelkes. :D
Vétek kihagyni a sorozatot.

A The Irishman pedig netflixes lesz, szóval otthon nyugodtan meg tudod nézni a 210 perc ellenére is. :D

soadroli írta: Lesz belőle feliratos verzió is. Ha itt a világvégén, Békéscsabán is szokott feliratos lenni néha, akkor Egerben hogy nem? :mrgreen:

Voltak próbálkozások pár éve, de volt amin egyedül ültem, pedig nem egy koradélutáni vetítés volt. A legutolsó "rendszeres" feliratos film az az Érkezés volt, azon azért voltunk egy jó páran. De onnantól csak elvétve akad 1-1 feliratos vetítés.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5166
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.09.24. 19:41:41

MatyiG írta: Lesz értelme amúgy ezt megnézni úgy, ha még nem láttam a sorozatot, de tudom, hogy miről szól? :D
nem. nézzed a sorozatot előtte [-X
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.24. 19:41:09

MatyiG írta:
Még mindig nem vagyok benne biztos, hogy tényleg szükség van erre a filmre, de Vince Gilligan-ben abszolút megbízom.
Lesz értelme amúgy ezt megnézni úgy, ha még nem láttam a sorozatot, de tudom, hogy miről szól? :D

Irishman is 210 perc... Hát, nem vagyok oda a gengszterfilmekért, de gondoltam a szereplőbrigád és Scorsese miatt meglesem. Így azért kevésbé vagyok lelkes. :D
Nem lesz, tessék megnézni a Breaking Bad-et! :D
Hihetetlen, hogy vannak emberek, akiknek ezt 2019-ben még mondani kell :D

Viccet félretéve, én nem ajánlanám, a sorozat után játszódik, de nem tudom, hogy önálló filmként mennyire fogja megállni a helyét és mennyire lesz érthető.
Annak tükrében főleg, hogy Vince Gilligan még csak sorozatokat rendezett, forgatókönyvíróként is csak 1-2 filmben volt szerepe.

Az Irishman-ről én is olvastam, hogy 3 óránál hosszabb lesz, reméltem, hogy a megjelenésre kicsit kurtítanak belőle, de ígyis-úgyis meg fogom nézni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.24. 19:05:17

Még mindig nem vagyok benne biztos, hogy tényleg szükség van erre a filmre, de Vince Gilligan-ben abszolút megbízom.
Lesz értelme amúgy ezt megnézni úgy, ha még nem láttam a sorozatot, de tudom, hogy miről szól? :D

Irishman is 210 perc... Hát, nem vagyok oda a gengszterfilmekért, de gondoltam a szereplőbrigád és Scorsese miatt meglesem. Így azért kevésbé vagyok lelkes. :D
Válasz küldése