Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.12.20. 11:57:44

Ez a topic nagyon halott, mi történt? :P

Csütörtökön megnéztük az új Pókember filmet.

Már nagyon kíváncsi voltam, hogy akkor benne lesz mind a 3 pókember vagy nem, az hogy megjelentek nagyon jó ötlet volt, nem is volt még hasonló eddig egy filmben se. A történet maga nekem nem tetszett, ok Pókember a jó és barátságos, de konkrétan agyatlanság volt ez a ne küldjük vissza a gonoszokat a saját univerzumukba, mert ott meghalnak, hanem gyógyítsuk meg őket. Ez kicsit olyan gyerekes mesére emlékeztetett engem, ki csinál ilyet!? May meg is halt miatta… Kíváncsi vagyok, hogy a barátja majd beáll Strange mellé később vagy nem, mert elég könnyen használta a gyűrűt. Meg a pókember story vége nem világos számomra, most akkor effektíve az emberek a végén azt se tudják, h pókember valaha létezett? A legutolsó spoiler nekem nagyon tetszett, a Dr. Strange 2 sztem ütős lesz.
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.10.01. 07:29:15

Megnéztem tegnap Daniel Craig utolsó James Bond filmjét. Nekem totálisan a Kém, aki szeretett engem, stílusa van, szóval ebből egy fannak meg is van az értékelés…

Tökön szúrom magam, ha a néger nővel viszik tovább a 007-es filmeket. Sőt majd meg kiderülne, hogy leszbikus a filmben és a Prideot leverni akaró oroszokkal akar leszámolni
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.09.08. 15:58:17

A24 + Phoenix? jöhet :D
C'mon C'mon | Official Trailer
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2021.09.02. 22:28:46

MatyiG írta:
2021.08.17. 07:45:23
CODA (2021), ezt épp tegnap néztem, beleillik a sorba és baromi jó. :)
lmao nem is láttam, hogy írtál, két hete... Kicsit kemény most ez az új projekt, amiben benne vagyok, gyakorlatilag annyira elvagyok a munkával, egy kis sporttal, meg esténként azzal, hogy megtömöm a vizipipát, illetőleg a Dűne-olvasással, hogy a realitás eltorzul, repülnek a hetek, új filmet kb. egy hónapja nem láttam szerintem. :) Köszi az ajánlást, ez tök jónak tűnik, le is töltöm. :) Cheers
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.26. 12:39:34

Barcaforever írta:
2021.08.25. 21:37:02

Tegnap volt a tv-ben a Baljós árnyak, 89-es vagyok és én gyerekkoromban kazettákon néha el-el kaptam a 4-5-6. részt, de számomra gyerekként mindig vmi hihetetlenül jó “misztikum” volt a Star Wars, akkoriban ugye, nem volt ennyi csatorna stb de amikor elmentünk a moziba megnézni a Baljós árnyakat, már mindenki okj-s jedi tanfolyamra akart járni meg Darth Vader lenni farsangon kb. :lol:

De tegnap ahogy néztem az első részt, bevillant egy dolog, ami már most 32 évesen elég könnyen átlátható, de anno csak én nem láttam át, hogy Palpatin Darth Sidious? :lol: :lol: Hurrogni nem ér, de nagyon kíváncsi vagyok a többiekre. :mrgreen:
Én 14 voltam akkor és végig azon agyaltam, hogy ha a jedik érzik, hogy zavar van az erőben és tudják, hogy visszajöttek a sithek, akkor miért nem esik le, hogy a Kancellár Sidious? :mrgreen:
Kép
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.08.26. 09:20:03

Barcaforever írta:
2021.08.25. 21:37:02
Úgy vagyok most mint Petőfi, egy gondolat bánt engemet. :lol:

Tegnap volt a tv-ben a Baljós árnyak, 89-es vagyok és én gyerekkoromban kazettákon néha el-el kaptam a 4-5-6. részt, de számomra gyerekként mindig vmi hihetetlenül jó “misztikum” volt a Star Wars, akkoriban ugye, nem volt ennyi csatorna stb de amikor elmentünk a moziba megnézni a Baljós árnyakat, már mindenki okj-s jedi tanfolyamra akart járni meg Darth Vader lenni farsangon kb. :lol:

De tegnap ahogy néztem az első részt, bevillant egy dolog, ami már most 32 évesen elég könnyen átlátható, de anno csak én nem láttam át, hogy Palpatin Darth Sidious? :lol: :lol: Hurrogni nem ér, de nagyon kíváncsi vagyok a többiekre. :mrgreen:
Én 87-es vagyok, mindig nagy Star Wars fan voltam, 12 évesen láttam a Baljós árnyakat, és nekem egyből lejött, hogy az ott az uralkodó. És azt gondoltam, ez mindenki más számára is teljesen egyértelmű :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.08.25. 23:19:03

soadroli írta:
2021.08.25. 23:05:11
A lentebb említett filmekhez: Spontaneous
Kellemes meglepetés volt.
Erről jut eszembe: Chemical Hearts, All the bright places

Lamb című film előzetese elég beteg lett. :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.08.25. 23:05:11

A lentebb említett filmekhez: Spontaneous
Kellemes meglepetés volt.
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.08.25. 21:37:02

Úgy vagyok most mint Petőfi, egy gondolat bánt engemet. :lol:

Tegnap volt a tv-ben a Baljós árnyak, 89-es vagyok és én gyerekkoromban kazettákon néha el-el kaptam a 4-5-6. részt, de számomra gyerekként mindig vmi hihetetlenül jó “misztikum” volt a Star Wars, akkoriban ugye, nem volt ennyi csatorna stb de amikor elmentünk a moziba megnézni a Baljós árnyakat, már mindenki okj-s jedi tanfolyamra akart járni meg Darth Vader lenni farsangon kb. :lol:

De tegnap ahogy néztem az első részt, bevillant egy dolog, ami már most 32 évesen elég könnyen átlátható, de anno csak én nem láttam át, hogy Palpatin Darth Sidious? :lol: :lol: Hurrogni nem ér, de nagyon kíváncsi vagyok a többiekre. :mrgreen:
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.08.18. 15:50:30

Feast4 írta:
2021.08.18. 09:14:10
MatyiG írta:
2021.08.18. 07:49:41
Szerintem nagyon klises és gagyi volt. Színészi játék dettó. Alapötlet jó volt, sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Ehhez képest a megvalósítás nulla. Nekem nagy csalódás volt.
Angolul vagy magyarul nézted? Egyébként a klisésbe nem értek egyet. Nekem a vége volt az ami teljesen agyonverte az egészet. Egyszerűen mondvacsinált volt a lezárás a helyzethez képest.

A színészi játékban meg szerintem a két fiatal egyértelműen verték a többieket.
Ó ne már, én meg már úgy vártam, gondoltam az Úriemberek után talán újra nézek egy jó filmet moziban…
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.18. 09:14:10

MatyiG írta:
2021.08.18. 07:49:41
Szerintem nagyon klises és gagyi volt. Színészi játék dettó. Alapötlet jó volt, sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Ehhez képest a megvalósítás nulla. Nekem nagy csalódás volt.
Angolul vagy magyarul nézted? Egyébként a klisésbe nem értek egyet. Nekem a vége volt az ami teljesen agyonverte az egészet. Egyszerűen mondvacsinált volt a lezárás a helyzethez képest.

A színészi játékban meg szerintem a két fiatal egyértelműen verték a többieket.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.08.18. 07:49:41

Szerintem nagyon klises és gagyi volt. Színészi játék dettó. Alapötlet jó volt, sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Ehhez képest a megvalósítás nulla. Nekem nagy csalódás volt.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.17. 23:29:54

Kicsit élmény beszámolok. A múlt héten megnéztem ezt:

https://www.imdb.com/title/tt10954652/

Nos én nagyon nagy rajongója vagyok Shyamalan, dolgainak. Ezzel a filmmel szemben viszont vegyes érzelmeim vannak. Nagyon jól végig lett vezetve az, mekkora trauma az, hogy hirtelen a hátra lévő éveid csak órák. Zseniálisan körülírták, mekkora trauma egy ilyen lehetetlen helyzet. Azt, hogy a gyerekeknek hirtelen gyereke lett és kb. azt sem tudták mit csináltak, az, hogy egy fullra magával foglalkozó nő órák alatt, hogy elhidegül az életétől a gyerekétől, mennyire nem érdekli az őrület szélére sodort férje és egy torszülött korccsá válik, az hogy egy ember személyisége hogy fel tud oldódni egy skizofrénia szerű betegségben, az hogy bármekkora baromságot csinál az ember meg lehet bocsájtani csak idő kell hozzá, ezek zseniálisan végig vannak vezetve. Tulajdonképp életre szóló traumák, veszteségek, az élet fontos pontjai, pár órába besűrítve történnek a filmen ez a része zseniálisan volt kivitelezve.

De az egész végkifejlett szerintem kihagyott ziccer. Az Old egyébként képregény adaptáció, aminek a végén Shyamalan csavarni akart egyet és egy új magyarázatot adni a történtekre. (Még az eredetihez nem jutottam hozzá, de a külföldi kritikákban olvastam erről.) De szerintem nem is kellett volna.

Az egészet meg lehetett volna hagyni a misztikumba, nem hiányzott annak a belemagyarázása, hogy ez egy különleges erőtérrel rendelkező hely amit a szálloda ami valójában egy kísérleti telep gyógyszerek és kezelések tesztelésére használ.

Viszont ez a Thomasin McKenzie és Alex Wolff tényleg két tehetséges fiatal színész.

Egyébként Shyamalan filmjeiről azt kell mondjam, minél sanyarúbb , kisebb költségvetése van annál jobbakat tud.

A hatodik érzék és A sebezhetetlen nagyon jól sikerült, a Jelek és A Falu is nagyon adta nekem,. De amikor elkezdett pénzt kapni és jöttek ilyenek, hogy a Lány a vízben, Az esemény, meg az Utolsó Léghajlító... hááát, blockbustert ne csináljon. Az Üveg és a Széttörve jóval kisebb költségvetésből már megint jó volt. Az idő se rossz. De néha azt látom rajta, hogy elveszlik a történeteiben, abban hogy megcsavarja.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.08.17. 22:56:02

MatyiG írta:
2021.08.17. 07:45:23
Rinku írta:
2021.02.22. 11:05:18
Hey, srácok. Tudna valaki említené még olyan kategóriájú filme(ke)t, mint a Perks of Being a Wallflower (2012) vagy az It's Kind of a Funny Story (2010)? Keresgetek, de egy jó ajánlást mindig szívesen fogadok, köszi!
CODA (2021), ezt épp tegnap néztem, beleillik a sorba és baromi jó. :)
Nálam eddig ez az év filmje amúgy. Mondjuk nem mintha magasan lenne a léc, de ezt megéri megnézni mindenkinek. :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.08.17. 07:45:23

Rinku írta:
2021.02.22. 11:05:18
Hey, srácok. Tudna valaki említené még olyan kategóriájú filme(ke)t, mint a Perks of Being a Wallflower (2012) vagy az It's Kind of a Funny Story (2010)? Keresgetek, de egy jó ajánlást mindig szívesen fogadok, köszi!
CODA (2021), ezt épp tegnap néztem, beleillik a sorba és baromi jó. :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.08.11. 06:50:06

Láttátok ezt a filmet? Megér két órát az ember életéből? :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2021.08.01. 16:48:00

bence0330 írta:
2021.07.26. 19:44:28
Olyan sokat azért én sem nézek. :D Ha véletlen lesz 1-2, ami tetszik, akkor örülök. :) Van közte indie is, de néhány azért nagyobb büdzséjű, illetve 1-2 külföldi is, amik talán megütik a jelenkori filmipar tempóját. (Nézek sokfélét, pl legutóbb ilyen coming of age kategóriában az in Bloom című grúz filmet láttam, ami tetszett, de az kb egykamerás, kisköltségű, és amerikai szinten inkább dokumentumfilm-szerű lenne, és szerintem nagyon komoly kisebbségben vagyok azzal, hogy még megüti az ingerküszöbömet :D)
2-3-at nem láttam közülük, csak a listámon van. :) De itt tényleg jópárnál megkérdőjelezhető, hogy be lehet-e tuszkolni az általad kért kategóriába, vagy nem. Sajna olyan ízig-vérig-hangulatában hamisítatlan coming of age filmből, mint amilyen a Perks of..., nagyon kevés van, és az első hozzászólásom első szakaszára merném csak mondani, hogy igen, ez tényleg olyan.
De amúgy fordítva is érdekes lenne nekem, ha véletlen láttál valamit, ami hasonló, mindenképp érdekelne, akár privátban is, vagy ahogy jobb. :)
Azért is olyan jó a Perks of, mert nincsenek hasonló filmek. :) Ez az élet maga, mármint ami jó, abból tényleg kevés van, ettől annyira jó a többihez képest. Viszont ami jó, az függővé tesz, vagy jobban mondva, függő vagyok, csak annyira kevés dolog van, ami be tud ütni mostanában, annyira baromi kevés. Mint pl. a Whiplash úgy en bloc, az utolsó jelenetén még most, kb. két hónap után is rajta vagyok valamennyire, annyira odabszott az egész (aki látta, tudja, hogy szó szerint:)).
Chino írta:
2021.07.27. 13:02:38
Ezek között tényleg vannak igazán jó, akár többszörnézhetős darab.
Nekem néhány ismertebb film is nagyon bejött, ami belefér ebbe a kategóriába. The Breakfeast Club, Sithhouse, Boyhood, illetve nemrég belefutottam az Így jöttem-be, ami nekem nagyon bejött. De szerintem valamennyire a Beasts of the Southern Wild is kapcsolódik. Persze ezek nagy része nem képviseli a szigorú indie-vonalat, de a legjobb coming of age stílusú filmek között ott a helyük. Meg persze a Stand by me!, de az olyan alap, hogy szerintem mindenki látta legalább egyszer.
Kösz szépen, hogy megemlítetted a Breakfast Clubot, ebben a listában kötelező darab, még ha amúgy nem is volt egy nagy durranás az általam előzetesen vártakhoz képest, azért a maga kategóriájában alapfilm. Köszi Chino a többit is, lesz miből mazsolázni. :) Amúgy, ha coming-of-age még, akkor Azok a '70-es évek show, egyértelmű. :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.27. 20:15:02

Chino írta:
2021.07.27. 13:02:38
Ezek között tényleg vannak igazán jó, akár többszörnézhetős darab.
Nekem néhány ismertebb film is nagyon bejött, ami belefér ebbe a kategóriába. The Breakfeast Club, Sithhouse, Boyhood, illetve nemrég belefutottam az Így jöttem-be, ami nekem nagyon bejött. De szerintem valamennyire a Beasts of the Southern Wild is kapcsolódik. Persze ezek nagy része nem képviseli a szigorú indie-vonalat, de a legjobb coming of age stílusú filmek között ott a helyük. Meg persze a Stand by me!, de az olyan alap, hogy szerintem mindenki látta legalább egyszer.
Köszi a plusz címeket! Van köztük, amit ismerek, de ha a Boyhood előtti címnél az első "h" betűt 2 hellyel előrébb szántad, és a 2020-as filmről beszélünk (hahh, sikeresen elkerültem az angol szitokszó leírását :D), akkor arról még nem hallottam korábban, és be is tettem a megnézendő listámba. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.27. 13:02:38

bence0330 írta:
2021.07.19. 18:13:19
Rinku írta:
2021.07.15. 20:46:59
...Igen, alapvetően olyan filmeket keresek, amiket írtál az utolsó bekezdésben, a coming-to-age kategóriából. Néha rá lehetne bukkanni igazi gyöngyszemekre a szürke tengerben, de ezt talán minden műfajra el lehet mondani. Nem rég láttam a Me, Earl and the Dying Girlt, na, az ilyeneket nagyon kedvelem, és a Lady Bird is tetszett. Szívesen fogadok bármilyen ajánlást még, pü-t is írhatsz, köszi. :)...
Filmek: Looks that kill, Super dark times, Jack of the red Hearts, Tiger Eyes, Thelma, White girl in the blizzard, Family weekend, Mean creek, Shrink, Cracks, Little miss sunshine, Hævnen, Ondskan, Io non ho paura, The Beguiled, What we did on our holiday, Into the wild, BenX, The Fundamentals of Caring, The Dangerous Lives of Altar Boys, The Chumscrubber, Adventureland, Prozac Nation, The Spectacular Now, Juno, Please Stand By

Az utolsó párat nem láttam, csak megnézendők közt van, de az én ízlésemnek legalábbis jónak tűnnek, úgyhogy betettem ezeket is. Ilyen kis cuki, meg gagyi, meg szuperhősös, meg művészi filmeket kihagytam, mint pl. a Moonrise Kingdom, Good boys, stb, mert bár a korosztály alját súrolják, de sok értelmét nem láttam csak emiatt coming of age kategóriába sorolni, és még jobban elnyújtani a hozzászólást. :D

Amúgy fogalmam sincs, mennyire közismert dolog ez, de ha valamikor láttok egy filmet, ami tetszik, és hasonlót kerestek, akkor az IMDB oldalán kicsit legörgetve lehet találni mindig 12 ajánlást. Van, hogy sajna színész alapján ajánl, vagy mondjuk ha OSCAR-jelölt volt, akkor a többi jelöltet, de az esetek többségében inkább hasonló stílusú filmeket dob fel, és így néha lehet találni 1-2 olyat, ami az ember szájíze szerint van. :)

A "mainstream vonal" Elveszett jelentéshez sajna nem tudok hozzászólni, illetve a rendező Sofia Coppola miatt meg akarjuk nézni valamikor barátnőmmel mi is. :)
Ezek között tényleg vannak igazán jó, akár többszörnézhetős darab.
Nekem néhány ismertebb film is nagyon bejött, ami belefér ebbe a kategóriába. The Breakfeast Club, Sithhouse, Boyhood, illetve nemrég belefutottam az Így jöttem-be, ami nekem nagyon bejött. De szerintem valamennyire a Beasts of the Southern Wild is kapcsolódik. Persze ezek nagy része nem képviseli a szigorú indie-vonalat, de a legjobb coming of age stílusú filmek között ott a helyük. Meg persze a Stand by me!, de az olyan alap, hogy szerintem mindenki látta legalább egyszer.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.26. 19:44:28

Rinku írta:
2021.07.25. 19:14:05
Elnézést kérek a megkésett válaszért, de kicsit húzós volt a hét. :) Tulajonképpen nem is tudok sokat írni, mert ezen filmek elég angy része tök ismeretlen számomra, gondolom végig indie-vonal. De am kedvelem, amikor barátaim, kollégáim azt monják, hogy "sok filmet nézek", és akkor belefutok ilyen emberekbe, mint te. :D Ezeket láttad is, vagy valami szűrés és gyors check alapján írod? :)
Köszi szépen, szétnézek közöttük, hátha megtetszik valami. :)
Olyan sokat azért én sem nézek. :D Ha véletlen lesz 1-2, ami tetszik, akkor örülök. :) Van közte indie is, de néhány azért nagyobb büdzséjű, illetve 1-2 külföldi is, amik talán megütik a jelenkori filmipar tempóját. (Nézek sokfélét, pl legutóbb ilyen coming of age kategóriában az in Bloom című grúz filmet láttam, ami tetszett, de az kb egykamerás, kisköltségű, és amerikai szinten inkább dokumentumfilm-szerű lenne, és szerintem nagyon komoly kisebbségben vagyok azzal, hogy még megüti az ingerküszöbömet :D)
2-3-at nem láttam közülük, csak a listámon van. :) De itt tényleg jópárnál megkérdőjelezhető, hogy be lehet-e tuszkolni az általad kért kategóriába, vagy nem. Sajna olyan ízig-vérig-hangulatában hamisítatlan coming of age filmből, mint amilyen a Perks of..., nagyon kevés van, és az első hozzászólásom első szakaszára merném csak mondani, hogy igen, ez tényleg olyan.
De amúgy fordítva is érdekes lenne nekem, ha véletlen láttál valamit, ami hasonló, mindenképp érdekelne, akár privátban is, vagy ahogy jobb. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2021.07.25. 19:14:05

bence0330 írta:
2021.07.19. 18:13:19
...
Elnézést kérek a megkésett válaszért, de kicsit húzós volt a hét. :) Tulajonképpen nem is tudok sokat írni, mert ezen filmek elég angy része tök ismeretlen számomra, gondolom végig indie-vonal. De am kedvelem, amikor barátaim, kollégáim azt monják, hogy "sok filmet nézek", és akkor belefutok ilyen emberekbe, mint te. :D Ezeket láttad is, vagy valami szűrés és gyors check alapján írod? :)
Köszi szépen, szétnézek közöttük, hátha megtetszik valami. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.19. 18:13:19

Rinku írta:
2021.07.15. 20:46:59
...Igen, alapvetően olyan filmeket keresek, amiket írtál az utolsó bekezdésben, a coming-to-age kategóriából. Néha rá lehetne bukkanni igazi gyöngyszemekre a szürke tengerben, de ezt talán minden műfajra el lehet mondani. Nem rég láttam a Me, Earl and the Dying Girlt, na, az ilyeneket nagyon kedvelem, és a Lady Bird is tetszett. Szívesen fogadok bármilyen ajánlást még, pü-t is írhatsz, köszi. :)...
Nincs mit, remélem akad 1-2 majd, ami tetszik, illetve a többieknek is, akiket véletlenül érdekel (Davi, Messideco). Ami a két csúcs szerintem, ami megfogja azt az életérzést, amire lehet gondolni egy ilyen mai értelemben vett mély coming of age témában, az a Paper Towns és a Looking for Alaska, a többi csak olyan tessék-lássék módon. :)
Akkor ideírok még párat, ha a bő merítés nem zavar stílusban, költségvetésben, meg néha nyelvben. Eleve a coming of age elég tág korosztály, lehet 12 évesen is már, de akár 20+-osan is az életkor, meg közben persze lehet sötétebb, humorosabb, ésatöbbi, iderakok mindent, ami kicsit köthető, és láttam, és akkor nem döntöm el más helyett, mi nem tetszhet. :D

Sor/minisorozat (tudom, hogy kicsit off, remélem, belefér):
The end of the f***ing world, Quicksand
Filmek: Looks that kill, Super dark times, Jack of the red Hearts, Tiger Eyes, Thelma, White girl in the blizzard, Family weekend, Mean creek, Shrink, Cracks, Little miss sunshine, Hævnen, Ondskan, Io non ho paura, The Beguiled, What we did on our holiday, Into the wild, BenX, The Fundamentals of Caring, The Dangerous Lives of Altar Boys, The Chumscrubber, Adventureland, Prozac Nation, The Spectacular Now, Juno, Please Stand By

Az utolsó párat nem láttam, csak megnézendők közt van, de az én ízlésemnek legalábbis jónak tűnnek, úgyhogy betettem ezeket is. Ilyen kis cuki, meg gagyi, meg szuperhősös, meg művészi filmeket kihagytam, mint pl. a Moonrise Kingdom, Good boys, stb, mert bár a korosztály alját súrolják, de sok értelmét nem láttam csak emiatt coming of age kategóriába sorolni, és még jobban elnyújtani a hozzászólást. :D

Amúgy fogalmam sincs, mennyire közismert dolog ez, de ha valamikor láttok egy filmet, ami tetszik, és hasonlót kerestek, akkor az IMDB oldalán kicsit legörgetve lehet találni mindig 12 ajánlást. Van, hogy sajna színész alapján ajánl, vagy mondjuk ha OSCAR-jelölt volt, akkor a többi jelöltet, de az esetek többségében inkább hasonló stílusú filmeket dob fel, és így néha lehet találni 1-2 olyat, ami az ember szájíze szerint van. :)

A "mainstream vonal" Elveszett jelentéshez sajna nem tudok hozzászólni, illetve a rendező Sofia Coppola miatt meg akarjuk nézni valamikor barátnőmmel mi is. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.17. 16:27:53

visca el barca írta:
2021.07.17. 14:50:40
Ez a film epp attol kulonleges, hogy se a, se b, se c nincs benne.
Kalapos írta:
2021.07.17. 14:22:55
Ez így oké, csak pusztán az én ízlésemnek úgy lett volna kerek ha az a, b vagy c-ből valamelyik megvan. Úgy sablonos lenne a film, így meg egyedi, nem véletlen hogy így döntöttek, és tök jó hogy sokaknak tetszik. Szerencsére a film nem olyan mint a foci :D Ez szubjektív, el lehet fogadni hogy tetszik vagy nem, a trófeákat viszont úgy osztják hogy ki nyer :D
Igen :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.07.17. 14:50:40

Ez a film epp attol kulonleges, hogy se a, se b, se c nincs benne.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.17. 14:22:55

Köszi a véleményeket a Lost in Translation-ről.
Nekem megvan miért nem jött be, de igazából ízlés kérdése abszolút.

Ha érdekel a véleményem:

Nekem alapból fontos hogy:

a. állítson valamit, és bizonyítsa be azt, vagy az ellenkezőjét. Az álltást fontos a legelején leszögezni amilyen gyorsan csak lehet
b. legyen benne "különleges" karakter, akinek a jellemfejlődése érdekes és eljut valahova (lehet nagy hangsúly rajta vagy kicsi, lehet pozitív nagy negatív tök mid1 pl Han Solo, és Walter White)
c. legyen egy izgalmas sztori, akár csattanóval, akár több fordulattal, vagy legyen teljesen sablon de különleges környezetben ismét pl a Star Wars ami egy szőke parasztről szól aki igazából herceg és a megmenti a királylányt tipikus meséje a végén a nagy sárkánnyal amit le kell ölni, csak az űrben. Másik példa a Prestige ami abszolút magával ragadó és fordulatos sztori, de az alap ötlet ott is elég egyszerű (1 mondatban: két bűvész be akarja bizonyítani melyikük a jobb). Szóval nem kell gigászi sztori, lehet egyszerű is vagy lehet gigász és fordulatos, csak különleges legyen az a lényeg.

Ebben a filmben a 3-ból egyiket se éreztem. Éreztem hogy azt akarja mondani hogy bajban vannak a karakterek, és már az elején leszögezte.

De aztán annyi történt hogy ezt taglalta tovább. És vártam hogy oké, majd változik valami, majd ez vagy az lesz, majd a sztori így vagy úgy, és a karakter rá jön hogy neki így nem jó, és akkor így vagy úgy. De nem semmi. És ahogy telt az idő éreztem hogy ebből nem is lesz semmi. Csak azt mutatta hogy ja, amúgy még emiatt is rossz nekik, meg még úgy is rossz.
Amit ezzel mondani akart az író, az nem tetszik, viszont abszolút jogos:
az a piszkos valóság hogy ha felültél a kaki vonatra, nem biztos hogy lesz leszállás. Talán találsz valakit aki megért, de lehet hogy ő se váltja meg a világod. Rábsztál.
Ezzel nincs semmi baj, csak elég szomorú, ez az ami miatt nem ízlett.
Pl:

ha a végén halljuk mit mond a csávó, akármilyen sablon a szöveg lehet hogy legalább lenne egy üzenete a filmnek. Pl maradj erős, állj a sarkadra, még fiatal vagy, valósítsd meg az álmaid stb, ennél többet érsz. Válasz: remek ember vagy, köszönöm neked, megmentettél. Ezzel mindkét karakter eljut valahova, Bill csinál valamit aminek van értelme, nem úgy mint a hülye reklámoknak meg a hülye karrierjének, ezzel saját életének értéke is megnő, a csajról meg feltételezhetjük hogy a saját szerencséjének kovácsa lesz.
De értem miért választották azt a lezárást amit, hogy nem halljuk. Ezzel úgy érzem azt akarják üzenni hogy: senki se fog jönni megmenteni, ne számíts fehérlovon királyfira vagy a lottó örösre vagy bármi. Nincs megváltás, és nincs az élet nagy igazsága. Nincs egy aranyút vagy megoldás. Mindenki gondolja oda azt, amit szeretne, amit "önmaga hallani akarna". Ez a döntés abszolút művészi és nagyon szép.
Ez így oké, csak pusztán az én ízlésemnek úgy lett volna kerek ha az a, b vagy c-ből valamelyik megvan. Úgy sablonos lenne a film, így meg egyedi, nem véletlen hogy így döntöttek, és tök jó hogy sokaknak tetszik. Szerencsére a film nem olyan mint a foci :D Ez szubjektív, el lehet fogadni hogy tetszik vagy nem, a trófeákat viszont úgy osztják hogy ki nyer :D
Az érzés amit így ad, rendkívül emberi, és valóságos. Nem egy tipik sztori, ami miatt mindenképpen említésre méltó film.
Őszíntén, én még mindig jobbnak tartanám ha rövidfilmként csinálták volna meg, ugyanezzel az üzenettel és lezárással, de ahogy olvastam akinek tetszik és többször látta az megtalálta a játékidőt elnyújtó jelenetekben az értéket, szóval biztos minden okkal van ott ahol, mestermunka az egész tényleg.


Köszi a véleményeket még egyszer, mert így sokkal jobban megértettem a filmet.
Válasz küldése