Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.01.26. 16:15:19

Enrique írta:
Én a Dextert fejeztem be a héten, egyszerűen FANTASZTIKUS. Nem ajánlom, kötelezővé teszem mindenkinek a megtekintését. :)
nagyon helyes, rakjátok be a fórumszabályzatba :D :lol: :lol:

vmit tudnak ezek a Showtime-osok, mert itt a legtöbbünket megfertőzte a Dexter-fanatizmus :D
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.01.26. 16:13:01

pedig el lehet lesni pár jó dolgot :roll: :lol:

O:)

szntem ahogy elkezded,és megnéztél pár részt, vonzani fog, ha nem, fizetsz pár sört,ok ? :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2010.01.26. 15:55:16

ozsimiki írta:
Enrique írta:
Én a Dextert fejeztem be a héten, egyszerűen FANTASZTIKUS. Nem ajánlom, kötelezővé teszem mindenkinek a megtekintését. :)
nah, ideje volt :D

a modik,adminok összeültek,és megbeszélték,h bannt kap aki nem nézi végig a Dextert! a bann ideje nem körülírható, viszont ha elkülditek pl Slithernek ( :lol: ) mailben, a szezonok történetét és végkifejletét, feloldjuk.
Nana! [-X :lol:
Én csak nyáron nézek majd bele, egyszerűen nem vonz a dolog... :-k
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.01.26. 15:40:57

Enrique írta:
Én a Dextert fejeztem be a héten, egyszerűen FANTASZTIKUS. Nem ajánlom, kötelezővé teszem mindenkinek a megtekintését. :)
nah, ideje volt :D

a modik,adminok összeültek,és megbeszélték,h bannt kap aki nem nézi végig a Dextert! a bann ideje nem körülírható, viszont ha elkülditek pl Slithernek ( :lol: ) mailben, a szezonok történetét és végkifejletét, feloldjuk.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
szergoka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2007.04.03. 12:29:28

2010.01.26. 15:37:31

Deadwood-ról, illetve a hatalom hálójáról(damages) hallott már valaki vmiit, illetve látta már vki ezeket a sorozatokat?
Vélemények érdekelnének. :D
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.01.26. 15:10:38

Befejeztem a Szökést. Háát, nemtom.
1. évad: a legjobb.
2. évad: kicsit már húzzák-vonják volt a dolog, de még ez is ok.
3. évad: tarkólövés. semmi. megint sitt. megint "gyerekimájkül"-szitu.
4. évad: nem lett volna annyira ez se rossz, de 22 rész nagyon sok volt nekem.


Fele ennyi résszel többet értek volna szvsz a készítők.

Elkezdtem közben a Dextert is. 2 részt néztem eddig.
Naggyon beteeeg.
Teccik'. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2010.01.26. 00:52:21

Saviola írta:Most fejeztem be a Californication (Kaliforgia) című sorozat utolsó évadját.Az első szezon egész jó volt,a második a közepére beindult,de a harmadik is hozta a szintet,szóval egy szó mint száz,mindenkinek ajánlom,s nagyon várom a 4. évadot. :)
Bizony, nagyon adja, főleg ez a 3. évad volt nagyon jó, élvezni lehetett minden percét. A végére jó nagy fordulatot raktak be, kivánicsi vagyok én is mi lesz belőle jövőre.

Én a Dextert fejeztem be a héten, egyszerűen FANTASZTIKUS. Nem ajánlom, kötelezővé teszem mindenkinek a megtekintését. :)
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4960
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2010.01.25. 23:35:53

Most fejeztem be a Californication (Kaliforgia) című sorozat utolsó évadját.Az első szezon egész jó volt,a második a közepére beindult,de a harmadik is hozta a szintet,szóval egy szó mint száz,mindenkinek ajánlom,s nagyon várom a 4. évadot. :)
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.01.24. 19:00:44

Sziasztok!
Valaki nem tudja, honnan lehetne letölteni a A hortobágy legendája c. filmet?
Előre is köszönöm. :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.01.23. 19:43:20

nekem nincs bajom a lassú filmekkel félreértés ne essék, de ami tény, hogy egy film én a tartalma alapján ítélek! Az, hogy a Coen filmek-re jellemző lenne ez semmi film túlzás, az abszurditása megvolt azzal, hogy a csókának kellett volna Sy temetését, aki ugye az asszonyra hajtott + Arthur bácsi Out in a minute-ezése a fürdőben, de valami poén max a szodómia miatt, valami történet, valami drámai fordulat vagy valami, ami jó filmmé teszi hiányzott, de nagyon.
Itt ez a lista:
A Serious Man (2009)
Burn After Reading (2008)
No Country for Old Men (2007)
The Ladykillers (2004)
Intolerable Cruelty (2003)
The Man Who Wasn't There (2001)
O Brother, Where Art Thou? (2000)
The Big Lebowski (1998)

2000 és a 2001-es filmet lekapom, mert cím alapján ismerősek, de nem rémlenek, de a többit láttam tutira és komolyan, ha ezek valamelyikénél jobban tetszett nektek ez a film akkor bármekkora fizikai fájdalmat is fog okozni, ismét megnézem, hátha valami pozitívumot vélek felfedezni benne :lol:
Az, hogy filmes szemmel ez a film kivételes lenne? Nem láttam benne semmi komoly színjátszást, forradalmi képállásokat ugye technikai része annyi volt a filmnek mint nekem újra megnézni (bár még ezzeket együttvéve se lenne baj) és akkor a forgatókönyv valami pocsék amikor valami teljesen mással kezdődik, mint amiről a film maga szólna, bár hogy miről szólna nem jöttem rá mégpedig azért mert a vége egy felfoghatatlan nagy lócitrom. Most mit akart vele? Elfogadta a lóvét mert megvolt szorulva és átírta a jegyet és mivel bűnt követett el, duplán sújtja az Úr, hogy küldött egy 3000$ csekket meg egy tornádót?ám legyen, hogy ez volt, de akkor lett volna valami, hogy meghal vagy elveszti a munkáját és öngyilkos lesz vagy csak a fia hal meg benne, vagy ne halljon meg senki, csak a házukat rombolta le vagy legyünk abszurdak és a tornádóból békák hullanak amikor az egyik pont az asszony ajkához ér és királyfivá válik és már legalább valami volt is ez a film... számomra gyengusz film volt továbbra is, ennél többre kéne futnia a srácoknak szvsz... De kinek a pap, kinek a paplan :)
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2010.01.23. 16:49:20

kennyke04 írta:A Serious Man-re nekem ne mondjátok, hogy jó film volt, egy nagy nulla... az eleje tetszett, azt hittem lesz valami köze hozzá, de semmi... csávó álmai is jónak indultak, de semmi extra... lehet csak azért nem tetszett a film, mert a vallás fontosságát nem érzem úgy át mint egy hithű emberke, de ez a film nem szólt semmiről állítom, aki nagyon fitt csak az nézze meg, fogpiszkálóval támasztottam a szemhéjam. 10/2
Nem az, hogy nem érezted át a vallás fontosságát, de itt elsősorban nem a sztori volt a lényeg, hanem mint már én is írtam, és Kurdt is célozgatott ilyesmire, ezt eléggé filmes szemmel kell nézni, főképp abból a szempontból értékelhető igazán. Nagyon fitt... höhö.

Jaés, nem szólt semmiről: Akkor nézz meg egykét filmet a nehezebbek közül Lynch mestertől, és aztán mond ezt erre a filmre :D
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.01.23. 15:12:52

kennyke04 írta:A Serious Man-re nekem ne mondjátok, hogy jó film volt, egy nagy nulla... az eleje tetszett, azt hittem lesz valami köze hozzá, de semmi... csávó álmai is jónak indultak, de semmi extra... lehet csak azért nem tetszett a film, mert a vallás fontosságát nem érzem úgy át mint egy hithű emberke, de ez a film nem szólt semmiről állítom, aki nagyon fitt csak az nézze meg, fogpiszkálóval támasztottam a szemhéjam. 10/2
Tény, hogy nem túl pörgős a film, de ez nem szükségszerűen jelenti azt h nem jó, sőt. Nekem az abszolút kedvenc filmem a "Száll a kakukk fészkére", az se egy sokkal pörgősebb darab, de überelhetetlen.
Amúgymeg én sem vagyok vallásos, de ha valamit is tudsz a Bibliáról, vagy akár korábbi Coen-filmekről (O Brother, Where Art Thou? a lebjobb példa erre), akkor észreveszel ilyen dolgokat; meg ugye egy film minősége múlik olyan dolgokon is, mint a fényképezés, a vágás vagy a zene. Roger Deakins egy kivételesen jó operatőr, Coenék maguk vágják a filmjeiket (Roderick Jaynes :D) és Carter Burwellről már volt szó. Ezek a dolgok ebben a filmben is eléggé el vannak találva.

Na, sikeresen elkalandoztam
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.01.23. 14:35:12

A Serious Man-re nekem ne mondjátok, hogy jó film volt, egy nagy nulla... az eleje tetszett, azt hittem lesz valami köze hozzá, de semmi... csávó álmai is jónak indultak, de semmi extra... lehet csak azért nem tetszett a film, mert a vallás fontosságát nem érzem úgy át mint egy hithű emberke, de ez a film nem szólt semmiről állítom, aki nagyon fitt csak az nézze meg, fogpiszkálóval támasztottam a szemhéjam. 10/2
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.01.22. 23:31:12

Hogy én mit találtam: http://tanuljnavit.atw.hu
Persze hogy regisztráltam!!! :D :D :D
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2010.01.22. 18:57:24

kurdt írta:
Szandi írta:Megnéztem az új Coen filmet, a Serious Man-t. És csak azt tudom mondani, hogy wtf??? Ez ez ez mi? Gondoltam, hogy abszurd lesz, de azt nem, hogy ennyire. Ez egy wtf film. Nemtudom másképp mondani. Nagyon várok róla véleményeket. Tetszeni persze tetszett azért csak hűű.
Lejjebb írtam róla, azóta láttam mégegyszer. Biztos h kb a legnehezebben felfogható Coen-film és a 'The Man who wasn't there' óta a legjobb, de tán még annál is jobb. Nagyon erős benne a Bibliai kapcsolat.

Nem vagyok vallásos, nem olvastam a Bibliát, de egy-két dologgal tisztában vagyok, ilyen például Jób könyve is. Larry erősen hajaz jóbra, mint az ember aki minden lehetséges módon megszívja, gyötrődik, de mégsem adja fel.

A nyitójelenet nem volt tiszta nekem annyira, én arra kérnék magyarázatot
Szvsz nagyon látszik rajta, h ez főképp Ethan-é. Csak ezt tegnap elfelejtettem. A nyitójelenetnek meg vagy valami nagyon elvont köze van a sztorihoz, term. átvitt értelemben, mint az irodalomban a parabolák, vagy Ethan-ről azt is simán elhiszem, hogy egyszerűen csak odarakott egy ilyet minden különösebb kapcsolódás nélkül a sztori elejére, ezzel is fokozva a már említett abszurditást, melynél teljesen természetes az ilyesmi, ugyanis tulajdonképpen ez is az egyik alapvető gondolata, hogy a világ nem megfejthető, nem megérthető...stb.
Végülis igen, erről meg egyből az Ádám almái jutott eszembe. Én legalábbis őszintén szólva az Ádám Almái óta tudok pontosan erről a Jób könyve dologról, meg az egyik Coelho könyvből, de már nemtudom pontosan melyikből, talán a Prym kisasszony. Amúgy meg nem hinném, hogy ez lesz a zsidók kedvenc filme :D Gyerek lazán odamegy betépve a férfivá avatására, a 150 éves rabbi meg felsorolja a jefferson airplane tagjait nagy bölcsességként... teljesen elképeszető :D

szerk: Közbe egyik ismerősömmel dumáltam a filmről és hát eléggé megmondta a tutit asszem. Szóval 2 zsidó beengedi a házába az ördögöt, és a nő elűzi de rosszul, ezért átok száll rájuk...

szerk2: Azt is kifelejtettem, h ez a film filmes szemmel azért sokkal több dolgot ad. Jó lenne egy perfekt filmes szem nekem. :? Jó persze pár dologtól ígyis meghaltam, pl a nyitójelenet, vagy a férfivá avatáson, hogy csak a fiú éles meg ilyesmik...
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.01.21. 22:56:36

Szandi írta:Megnéztem az új Coen filmet, a Serious Man-t. És csak azt tudom mondani, hogy wtf??? Ez ez ez mi? Gondoltam, hogy abszurd lesz, de azt nem, hogy ennyire. Ez egy wtf film. Nemtudom másképp mondani. Nagyon várok róla véleményeket. Tetszeni persze tetszett azért csak hűű.
Lejjebb írtam róla, azóta láttam mégegyszer. Biztos h kb a legnehezebben felfogható Coen-film és a 'The Man who wasn't there' óta a legjobb, de tán még annál is jobb. Nagyon erős benne a Bibliai kapcsolat.

Nem vagyok vallásos, nem olvastam a Bibliát, de egy-két dologgal tisztában vagyok, ilyen például Jób könyve is. Larry erősen hajaz jóbra, mint az ember aki minden lehetséges módon megszívja, gyötrődik, de mégsem adja fel.

A nyitójelenet nem volt tiszta nekem annyira, én arra kérnék magyarázatot
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2010.01.21. 21:35:32

Megnéztem az új Coen filmet, a Serious Man-t. És csak azt tudom mondani, hogy wtf??? Ez ez ez mi? Gondoltam, hogy abszurd lesz, de azt nem, hogy ennyire. Ez egy wtf film. Nemtudom másképp mondani. Nagyon várok róla véleményeket. Tetszeni persze tetszett azért csak hűű.
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.01.21. 20:27:06

soadroli írta:Érdemes megnézni Schindler listája c. filmet?
Tudom,nem mai film,de látom mennyi díjat kapott.Bár az ilyen "zsidósajnáltató filmek" nem bejövősek.
Valaki látta már :?:
Hát ez egy kötelező film, amit nem szabad kihagyni! zsidósajnáltató? sorstalanság talán tényleg csak erre ment ki (a film legalábbis tuti), de erre semmiképp nem mondanám. Óriási film, szerintem be fog jönni.
Andrisr10 írta:Hellosztok!

Engem az érdekelne, hogy honnan tudnám letölteni vagy akár csak nézni a neten a Chuck c. sorozatot.
Naon bírom, coolon meg csak hétvégeken megy :(.
torrent oldalakra keress rá googliba és ahol free-reg van és szimpatikus, beregisztrálsz ( HA SMS-T KÉR H KÜLDJ, NE TEDD LEHÚZÁS!) elolvasod, miről, hogy szól a torrentezés és nekiállsz tölteni amit szeretnél, pl. Chuck (feltéve ha ott fent van)
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Andrisr10
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009.09.23. 12:15:24

2010.01.21. 19:46:16

Hellosztok!

Engem az érdekelne, hogy honnan tudnám letölteni vagy akár csak nézni a neten a Chuck c. sorozatot.
Naon bírom, coolon meg csak hétvégeken megy :(.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5167
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2010.01.21. 19:36:11

Érdemes megnézni Schindler listája c. filmet?
Tudom,nem mai film,de látom mennyi díjat kapott.Bár az ilyen "zsidósajnáltató filmek" nem bejövősek.
Valaki látta már :?:
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.01.19. 18:33:06

Há!A kínaiak hozzák a formájukat :D http://uk.movies.yahoo.com/blog/article ... china.html
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.01.19. 14:00:21

El fanático írta:
fcbarca0827 írta:Tegnap Jack Bauer újra megkezdte Amerika-mentő akcióját! 8) 24 8. évados nyitány volt dupla résszel, mindez ma folytatódik újabb kettővel! :wink: 8 hónap várakozás után jól bekezdtek! :P

Már felirat is van az első részhez! :wink:
Türelmesen kivárom, amíg leadják a Coolon :roll:
szerintem ne tedd, eredeti hangon a legjobb (bár az első évadot még én is magyar tévén néztem,és nem is annyira rossz a szinkron,de azért nem mérhető az eredetivel)

más:

Chuck, 3.évad 3. rész:

azért a befejezés durva volt...elég sorozatidegen lenne ha az történne amire nagyon utalni akartak,és ami valószínű történni fog :shock: :? , nekem ez fura lenne,és csalódnék is a sorozatban, ez egy esetlenül aranyos,vicces "ügynökről" szól,és a totálkáros barátairól, egy dögös ügynökbarátnőről, egy állat Caseyről, jó fej családjáról...nálam nem fér bele,h egy ilyen tragédiát meghúzzanak...remélem nem is húzták meg,és lesz vmi kibúvó. persze ha így is lesz, még nézni fogom,csak nekem ahogy írtam,ez nagyon Chuckidegen lenne.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2010.01.19. 13:40:10

fcbarca0827 írta:Tegnap Jack Bauer újra megkezdte Amerika-mentő akcióját! 8) 24 8. évados nyitány volt dupla résszel, mindez ma folytatódik újabb kettővel! :wink: 8 hónap várakozás után jól bekezdtek! :P

Már felirat is van az első részhez! :wink:
Türelmesen kivárom, amíg leadják a Coolon :roll:
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.01.18. 21:46:49

Fecooo írta:
lui1698 írta:Jelentem hamarosan én is beállok a Dexter-lesők táborába. :P
Az első évad nemsokára lenn van, kíváncsi vagyok rá.
nagyon helyes Lui, végre te is megtértél :D :lol:

meg ne állj a 4. évad záróig :D ;)
Azért pár embert megtérítettünk :lol: én még nagyon rég Henrik ajánlása után kezdtem el előről meglesni,aztán én is ajánlgattam és többek közt arra is ráharaptak, pl Szajkó, Miihii:D

Fecó lehet,h a fórumtól független kezdte el lesni,de most már ő is a hittérítők egyike :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.01.18. 21:43:58

lui1698 írta:Jelentem hamarosan én is beállok a Dexter-lesők táborába. :P
Az első évad nemsokára lenn van, kíváncsi vagyok rá.
nagyon helyes Lui, végre te is megtértél :D :lol:

meg ne állj a 4. évad záróig :D ;)

szerk: Ozsi, engem ti térítettetek meg, mostmár előléptem ahogy mondod hittérítőnek :D :D :D

egyébként M. C. H. teljesen megérdemelten kapta a Golden Globe-ot John Lithgow-val egyetemben, egyszerűen zseniális párharc volt az övéké!

de soká lesz szept... :oops:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.01.18. 21:52:06-kor.
Válasz küldése