Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.06.13. 22:17:32

Sanama írta: A könyv részeinek hogy vannak a címei? Lehet elolvasnám
Trónok harca,Királyok csatája,Kardok vihara,Varjak lakomája. Az ötödik rész
ha jól tudom mostanában jelent meg,angolul a címe :A dance with dragons.
Szerintem mindenképp olvasd el,mert jobb mint a sorozat(pedig az is nagyon jó!). Ha esetleg nem találod meg,nekem pdf-ben megvan a négy magyarul megjelent könyv.
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2011.06.13. 22:13:20

kudu írta:Ismeretlen férfi

Látta már innen valaki? szerintem Liam Neeson ismét nagyot alakított. Nem az a tipikus kiszámítható film, bejövős thriller.

http://www.youtube.com/watch?v=GAIPRIqixzE
Én már láttam nekem nagyon tetszett és tényleg teljesen kiszámíthatatlan. Liam Neeson-t azóta szeretem mióta pótoltam tőle egy óriási klasszikust a Schindler listáját.

A filmet egy két fordulat és egyéb miatt 8/10esnek mondanám jó kis thriller.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.06.13. 21:54:56

Tim írta:
Sanama írta:
A részhez:
Ki volt az a tag,aki lefogta,hogy ne nézze végig a lefejezést? Ő volt Baleor,vagy ki?
Illetve Khal Drogo most ha túléli, szerintem akkor is harc lesz,mert mi az,hogy mágiával maradt csak életben?

Az Imp multjából is kiderült 1-2 dolog, hát érdekes.
Ő az Éjszakai Őrség toborzója,aki "lelkes újoncokat" keres a várban.Nem mellesleg Benjen Stark barátja,ezért is segít a lánynak.
Drogoról inkább nem mondok semmit..egyenlőre :lol: De gondolkozz el azon hogy vajon az emberei hagynák hogy egy nő parancsoljon nekik?
Ne is mondd... ááá másik forumon egy idiota elsütötte mi lesz vele... persze nem irta oda,hogy könyv spoiler.... :evil: :evil: :evil:

A könyv részeinek hogy vannak a címei? Lehet elolvasnám
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2011.06.13. 21:51:35

Ismeretlen férfi

Látta már innen valaki? szerintem Liam Neeson ismét nagyot alakított. Nem az a tipikus kiszámítható film, bejövős thriller.

http://www.youtube.com/watch?v=GAIPRIqixzE
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.06.13. 21:16:56

Sanama írta:
A részhez:
Ki volt az a tag,aki lefogta,hogy ne nézze végig a lefejezést? Ő volt Baleor,vagy ki?
Illetve Khal Drogo most ha túléli, szerintem akkor is harc lesz,mert mi az,hogy mágiával maradt csak életben?

Az Imp multjából is kiderült 1-2 dolog, hát érdekes.
Ő az Éjszakai Őrség toborzója,aki "lelkes újoncokat" keres a várban.Nem mellesleg Benjen Stark barátja,ezért is segít a lánynak.
Drogoról inkább nem mondok semmit..egyenlőre :lol: De gondolkozz el azon hogy vajon az emberei hagynák hogy egy nő parancsoljon nekik?
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.06.13. 20:03:40

Ilúvatar írta:Kéne magyar felirat a trónok harca 9. epizódjához... :(
itt:
http://www.megaupload.com/?d=GGM69V1G

A részhez:
Szerintem azért összességében annyira nem volt izgalmas,viszont a vége durva volt. 45percig szinte semmi,aztán bumm.

Arya szerintem főszereplő lesz... Ki volt az a tag,aki lefogta,hogy ne nézze végig a lefejezést? Ő volt Baleor,vagy ki?
Illetve Khal Drogo most ha túléli, szerintem akkor is harc lesz,mert mi az,hogy mágiával maradt csak életben?

Az Imp multjából is kiderült 1-2 dolog, hát érdekes.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.06.13. 19:49:34

Kéne magyar felirat a trónok harca 9. epizódjához... :(
KépKép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.06.13. 18:25:48

Kanty!

Nézd meg a Lélegzet című filmet (The Air I Breathe).

Egyszer mindenképp ajánlós.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.13. 16:13:29

Az érettségire való nagy készülődésem jegyében megnéztem a Tron: Örökség c. filmet.
Egyik barátommal néztem, az ő unszolására. Úgy fogtam hozzá, hogy fantasy meg sci-fi, nem lehet jó. Ellenben pozitívan csalódtam benne, elég jó kis film volt, látványnak sem volt híján, színészi alakításokról szerintem nem is lehet beszélni. Nem a legjobb film, de legalább nem volt unalmas.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.06.13. 15:55:25

Slither írta:
Ilúvatar írta:
Nem. Nem tudom honnan vette ezt. Ned Stark gyakorlatilag a sorozat főszereplője, mint pl. a Dexter sorozatban maga a Dexter... Szval nem ölte meg hanem elárulta, ezért most a sitten van Ned.
A mostani részben csapták le a fejét. :wink:
Csak hogy biztassalak titeket,nagyon sokszor fog még koppani az állatok :lol:
Mondtam ugye,hogy ne nagyon kedveljetek meg egy karaktert sem?
Viszont arra nagyon kíváncsi leszek,hogy a viszonylag szűkös költségvetésből
hogyan oldanak meg pár jelenetet,ami a sztori szempontjából kulcsfontosságú? További olvasás,csak saját felelősségre!
Például a három sárkány felbukkanása,a vadak megindulása a fal ellen, az igazán nagy csatajelenetek,stb..
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.06.13. 15:54:20

Slither írta:A mostani részben csapták le a fejét. :wink:
nemmmáááár? :shock: Sean Bean -t? ba.szki.... akkor így már fail a sorozat.

Gáz... végig azt hittem hogy majd a 2. vagy a 3. évadnál már ő fog ülni a trónnál... Kedvencem volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deus 2011.06.13. 15:56:40-kor.
KépKép
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2011.06.13. 15:53:04

Slither írta:
Ilúvatar írta:
Nem. Nem tudom honnan vette ezt. Ned Stark gyakorlatilag a sorozat főszereplője, mint pl. a Dexter sorozatban maga a Dexter... Szval nem ölte meg hanem elárulta, ezért most a sitten van Ned.
A mostani részben csapták le a fejét. :wink:
Erre céloztam az imént.

Tudtam, hogy ez a sorozat más, de ez azért elég húzós volt. Martin nem szarozik mindenkit kinyírni... Egyébként valószínűleg hosszú távon Lord Eddard gyermekei lesznek a főszereplők. Nekem ez a Robb egyre szimpatikusabb, és már a Greyjoy fiúval is kezdek megbarátkozni, pedig még mindig vannak fenmntartásaim a lojalitásával kapcsolatban.
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2011.06.13. 15:23:56

Ilúvatar írta:
Nem. Nem tudom honnan vette ezt. Ned Stark gyakorlatilag a sorozat főszereplője, mint pl. a Dexter sorozatban maga a Dexter... Szval nem ölte meg hanem elárulta, ezért most a sitten van Ned.
A mostani részben csapták le a fejét. :wink:
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.06.13. 14:57:22

Sanama írta:
Mr. Master írta:
Sanama írta:Igen, én azon a csávón lepődtem meg nagyon(nevét nem tudom:D), aki szerelmes Lord Stark feleségébe és ott volt a Királyi udvarban, és futtatja a lányokat :D Ugye végig Starkot segítette, vagyis úgy tűnt, erre a végén csattant :P
Lord Baelish, alias Littlefinger
Gyakorlatilag ő ölte meg Nedet, gondolom nem véletlenül...
megölte?
Nem. Nem tudom honnan vette ezt. Ned Stark gyakorlatilag a sorozat főszereplője, mint pl. a Dexter sorozatban maga a Dexter... Szval nem ölte meg hanem elárulta, ezért most a sitten van Ned.
KépKép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.06.13. 14:35:43

Mr. Master írta:
Sanama írta:Igen, én azon a csávón lepődtem meg nagyon(nevét nem tudom:D), aki szerelmes Lord Stark feleségébe és ott volt a Királyi udvarban, és futtatja a lányokat :D Ugye végig Starkot segítette, vagyis úgy tűnt, erre a végén csattant :P
Lord Baelish, alias Littlefinger
Gyakorlatilag ő ölte meg Nedet, gondolom nem véletlenül...
megölte?
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2011.06.13. 14:02:38

messideco írta:Volt egyszer egy vadnyugat
Most néztem meg a westernklasszikust. Legjobban a színészi alakítások tetszettek, főleg Claudia Cardinale :twisted:
Szerintem ez a film mindenkinek kötelező. Mivel alapból western, így nagyon érdekes volt számomra.
Na igen, egy megunhatatlan örökzöld klasszikus. Ellenben a True Grit-et néztem meg egy hete, hát fogalmam sincs mire kapott 8.0-át, míg a Volt egyszer egy vadnyugat csak 8.8 pedig ég és föld a két film. 10/6 részemről csak.
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
vargaakos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2008.11.21. 15:47:12
Tartózkodási hely: Nagyszekeres/Budapest

2011.06.13. 13:55:24

messideco írta:Sin City
A nagy rám nehezedő nyomás miatt megnéztem a filmet. Mikor mondtam, hogy még nem láttam, mindenki meghökkent, és kérdezte, hogy még nem??
A film a maga nemében páratlan, de engem sokakkal ellentétben nem tudott magával ragadni, és nem vált a kedvenc filmemmé sem.

A Forráskódról (Scource Code) vélemények?
Pont ma néztem a Forráskódot. Nekem tetszett, szerintem érdemes megnézni! (bár egy olyan verzió volt amire koreai felirat van égetve, kicsit zavaró az elején, utána már fel se tűnik szinte, de ez levont keveset az élményből, ez nem a film hibája :D) Egyedülálló sztori, érdekes, izgalmas, nincs túlságosan elnyújtva sem. Egy 9/10 nálam, ajánlani tudom!
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.13. 12:25:41

Sin City
A nagy rám nehezedő nyomás miatt megnéztem a filmet. Mikor mondtam, hogy még nem láttam, mindenki meghökkent, és kérdezte, hogy még nem??
A film a maga nemében páratlan, de engem sokakkal ellentétben nem tudott magával ragadni, és nem vált a kedvenc filmemmé sem.

A Forráskódról (Scource Code) vélemények?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2011.06.13. 11:12:20

Sanama írta:Igen, én azon a csávón lepődtem meg nagyon(nevét nem tudom:D), aki szerelmes Lord Stark feleségébe és ott volt a Királyi udvarban, és futtatja a lányokat :D Ugye végig Starkot segítette, vagyis úgy tűnt, erre a végén csattant :P
Lord Baelish, alias Littlefinger
Gyakorlatilag ő ölte meg Nedet, gondolom nem véletlenül...
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.06.13. 10:13:32

Sanama írta:Trónok Harca:
Spoiler:
-Sajnálom hogy a szöszi sárkányos csóka meghalt, mert bírtam a karakterét :D

Én nem sajnáltam, sőt már nagyon is akartam hogy kinyírjon valaki, mert nagyon idegesített a nyafogása, vonyítása.
Kedvenc karakterem a Khal Drogo. 8) Persze, ördögfióka se gyenge arc :)
KépKép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.13. 08:15:01

Volt egyszer egy vadnyugat
Most néztem meg a westernklasszikust. Legjobban a színészi alakítások tetszettek, főleg Claudia Cardinale :twisted:
Szerintem ez a film mindenkinek kötelező. Mivel alapból western, így nagyon érdekes volt számomra.
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.06.12. 18:21:47

Ébredések

Úgy tűnik mostanában csak jó filmeket pécézek ki. :D Tegnap Pillangó, ma pedig az Ébredések.
Nagyon szeretem az ilyen típusú filmeket, amelyek egyszerűek, de mégis tele vannak érzelemmel, emberséggel. Ez is egy ilyen film. Az eleje egy kicsit nehezen indult, de aztán kiteljesedett a történet. Robert De Niro nagyon jól játszik végig, igaz a szerep is elég hálás, de Ő is nagyon odatette magát. Talán a La Motta karakter mellett most tetszett a legjobban.
Robin Williams is a tőle megszokott szintet hozta, ez a szerepe a ahhoz hasonlít nagyon, amit a Holt költök társaságában játszott.
Összegezve, egy elég komoly film, nem az a típus, amit az ember olyan könnyel elfelejtene.
8/10
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.06.12. 13:52:06

Tim írta:
Sanama írta:Trónok Harca:

Megnéztem mind a 8 részt, ami eddig lement.
Hát rég lettem ennyire függő egy sorozattól :) Mind a 8 részt ledaráltam 1nap alatt, egyszerűen vége van az egyiknek és muszáj vagyok indítani a következőt.
A nevekkel viszont még bajban vagyok... nem értem miért nem lehet egyszerű neveket adni nekik :D

Spoiler:
-Sajnálom hogy a szöszi sárkányos csóka meghalt, mert bírtam a karakterét :D
- A kis törpe(imp) hatalmas figura, az egyik kedvenc karakterem, nagyon komoly :D
- Stark nagyobbik lányát, aki az uj szőke királyhoz menne elvileg feleségül, na őt viszont rühellem.

Az éjjeli őrségben most akkor akit a parancsnok házában megöltek az egy "más" volt?
Én is így vagyok a sorozattal. :lol: Nekem is beletelt egy kis időbe míg megjegyeztem ki melyik házhoz tartozik,és milyen kapcsolatban van a többiekkel. De vigyázz,ne nagyon szimpatizálj egy karakterrel sem mert csúnya meglepetések érhetnek..Mint Viserys például.
Spoiler: A két őr akiket visszahoztak a falra csak olyanok
aki találkoztak a másokkal. A mások sokkal durvábbak,egy ősi faj akik több ezer év után felébredtek álmukból
Igen, én azon a csávón lepődtem meg nagyon(nevét nem tudom:D), aki szerelmes Lord Stark feleségébe és ott volt a Királyi udvarban, és futtatja a lányokat :D Ugye végig Starkot segítette, vagyis úgy tűnt, erre a végén csattant :P
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2011.06.12. 13:50:50

Fecooo írta:http://asva.info/vege-a-hazai-mozipremi ... 11-06.html

no comment... majd rászokunk teljesen a feliratos filmekre...
Mert ha majd ha 2-3 nappal később kerül moziba egy film, akkor szerintük a lakosság 2/3-a szégyenykezve fog a mozi pénztáránál tolongani... Aki eddig is meg akarta nézni moziban az elment, aki meg nem az ugyanúgy vár 3 napot és ugyanúgy jön a kalózvideo, ha nem tőlünk akkor az amcsiktól... :roll:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.12. 13:49:52

Emberemre találtam, Night.
Mit vársz az új évadoktól? :wink:
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése