Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.06.14. 14:22:07

messideco írta:
kurdt írta: Ja irónia akart lenni, de a Benjamin Buttont akartam bántani, nem a Forrest Gumpot. Utóbbival nincs komolyabb bajom... :)
Csak láttam, hogy nem vagy a fanok között :)
Egyébként még milyen regényeket ajánlsz elolvasásra, amikből filmet készítettek?
bár nem engem kérdeztél, de nálam alap konyv-film páros stephen king ragyogása. buszkén mondhatom h a meste konyveinek 90%-a megvan, el is olvastam oket, de a ragyohgas az egyik legjobb.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.14. 14:17:11

kurdt írta: Ja irónia akart lenni, de a Benjamin Buttont akartam bántani, nem a Forrest Gumpot. Utóbbival nincs komolyabb bajom... :)
Csak láttam, hogy nem vagy a fanok között :)
Egyébként még milyen regényeket ajánlsz elolvasásra, amikből filmet készítettek?
"And my heart will leave you never."
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.06.14. 14:03:00

davi10 írta:Nem is rossz az :D
A Hős alakulat van olyan jó?
Szerintem sokkal gyengébb. Mondjuk én kb. csak az 5-6. részig láttam (eddig), de azok közel nem tetszettek annyira mint a BoB. Azt én is láttam már vagy 10-szer. :D

más:

Most szedem a Vissza a jövőbe trilógiát. Elég rég láttam, jó lesz most kicsit nosztalgiázni.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2011.06.14. 14:01:49

messideco írta:Nem értem az összefüggést, de szerintem irónia akar lenni. Ennyire nem szereted a Forrest Gumpot?
Ja irónia akart lenni, de a Benjamin Buttont akartam bántani, nem a Forrest Gumpot. Utóbbival nincs komolyabb bajom... :)
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.14. 13:57:11

barca 1986 írta:band of brothers.

most nézem x-edjére.
Nem is rossz az :D
A Hős alakulat van olyan jó?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.14. 13:53:01

Nem értem az összefüggést, de szerintem irónia akar lenni. Ennyire nem szereted a Forrest Gumpot?
"And my heart will leave you never."
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2011.06.14. 13:18:19

messideco írta:Gondoltam, hogy ezt fogod írni :D Ezen összeveszni nem fogunk, de nekem más a véleményem. A Forrest Gump-ot olvastad?
Nem, de láttam a Benjamin Button különös életét, ami olyan, mint a Forrest Gump Brad Pittel...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.14. 12:28:30

Gondoltam, hogy ezt fogod írni :D Ezen összeveszni nem fogunk, de nekem más a véleményem. A Forrest Gump-ot olvastad?
"And my heart will leave you never."
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2011.06.14. 11:59:59

messideco írta:A Száll a kakukk fészkére filmben meg sem közelíti azt az élményt, amit a regény nyújt. Én először elolvastam a regényt. Össze sem lehet hasonlítani, akkora a különbség...
Az rendben van, hogy összehasonlíthatatlan a kettő, már csak aaz elbeszélés formája miatt is;de azt túlzásnak érzem, hogy meg sem közelíti a film a könyvet. Forman és Goldman kiváló munkát végeztek, ennél jobban valszeg nem lehetett volna adaptálni a könyvet (olyan ez, mint Kubrick a Ragyogással).

És ha már itt tartunk, Forman talán az egyetlen olyan rendező, aki komoly európai sikerek után Amerikában is szinte csak (a Valmontot és a Goy kísérteteit nem láttam) minőségi filmeket készített: Ragtime, Amadeus, Ember a Holdon és még sorolhatnám (Hair, of course)....

Viszont sorolhatnám az ellenpéldákat valszeg napestig: Werner Herzog, John Woo, Kassovitz, stb...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
barca 1986
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2010.03.23. 14:44:08
Tartózkodási hely: Barcelona, Travessera de les Corts 82. / Nyíregyháza

2011.06.14. 11:17:10

band of brothers.

most nézem x-edjére.
desde 07.05.1986. Steaua Bucharest - FC Barcelona
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.06.14. 10:45:05

Sanama írta: A könyv részeinek hogy vannak a címei? Lehet elolvasnám
A Game of Thrones, A Clash of Kings, A Storm of Swords, A Feast for Crows, A Dance with Dragons. Elvileg még kettő lesz: The Winds of Winter, A Dream of Spring.

A sorozathoz: Übrebrutál. Kedvenc jelenetem - szerintem sokan így vannak vele - mikor "megkoronázza" Khal Drogo Viseryst :shock:
Btw, ha valaki olvassa akkor fejtse már ki hogy van ez hogy vki dragon, mármint humanoid? Annyit tudok eddig hogy Daenerys az, nem égett meg a keze, míg a szolgálójának igen, a tesójáról már nem is beszélve, mekkorát koppant a srác szó szerint is :lol:

Kedvenc karakterem egyértelműen Daenerys Targaryen, bár az kicsit irreális hogy mennyire megszelidítette Drogot, ráadásul ilyen rövid idő alatt.

Joffreyt ki nem állhatom, de mondjuk jogos volt példát kell statuálnia egy új királynak.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2011.06.14. 09:38:01

Ilúvatar írta:
Sanama írta: Amúgy te is kihagytad,meg én is elfelejtettem írni,hogy elfogták a szőke herceget a Starkok. Most akkor a 2ezres támadás egy túszejtési akció volt, remélték,hogy ha a szőke megvan akkor elengedik Nedet meg a gyerekeket? Hát nem jött be :/

Elképzelhető. Váltságdíj. De mivel lecsapták a Ned fejét, így már a Stark srácok eljátszatnak evvel a szőkek.csöggel, de nem mivel nem tudnak róla, hogy a Ned feje már rég nincs a helyén. De gondolom valahogy megtudják, pl. gyorsan terjed a király segítő kivégzésének a híre, vagy kémei által.
Azt a kétezer embert Robb egyszerűen a halálba küldte Tywin seregei ellen, (ugye ez volt az a jelenet a nyolcadik rész végén, amikor mondta a követnek, hogy 20000 katona masírozik délnek, hogy megnézze tényleg aranyat [auto_cenzúra]-é az öreg lannister), amíg a fősereggel utolérte a mit sem sejtő Jaime-t, aki teljesen másik irányba tartott (Valamelyik előző részben volt, amikor az apjával ketten voltak az epizód elején egy sátorban, és akkor mondta az öreg Lannister, hogy mivel ezek a Starkok elvitték Vale várába a félember öcsédet, megkapod a seregem felét, állj bosszút.).

Okos kis húzás volt az ifjú Starktól. Egyébként ez a kilencedik rész brutális volt...

szerk.: nem túszejtési akció volt csak, hanem a teljes megsemmisítése a két sereg közül az egyiknek, ami éppen be is jött. Itt pedig már csak hab volt a tortán, hogy a kis búzát elkapták.
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.06.14. 08:21:12

messideco írta:A Száll a kakukk fészkére filmben meg sem közelíti azt az élményt, amit a regény nyújt. Én először elolvastam a regényt. Össze sem lehet hasonlítani, akkora a különbség...
sok ujat nem mondtál :D

ez a legtöbb könyv-filmmel igy van :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.14. 07:32:51

A Száll a kakukk fészkére filmben meg sem közelíti azt az élményt, amit a regény nyújt. Én először elolvastam a regényt. Össze sem lehet hasonlítani, akkora a különbség...
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.06.14. 07:26:17

visca el barca írta:
gondolom a száll a kakukk fészkére is megvolt már, az az alap (nekem spec nem jott be annyira)

ajanlok még egyet, abszolut kedvenc

http://www.imdb.com/title/tt0172493/
A Száll a kakukk a fészkére természetesen megvolt, ahogy mondod az tényleg alap, nekem a kedvenceim között van.

Az Észvesztő-t is láttam, valamivel szerintem gyengébb, mint a Száll a kakukk, de ez is egy nagyon jó film. Angelina Jolie karaktere nem az amit egykönnyen elfelejt az ember.
:wink:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.06.14. 00:24:57

kanty írta:Ébredések

Úgy tűnik mostanában csak jó filmeket pécézek ki. :D Tegnap Pillangó, ma pedig az Ébredések.
Nagyon szeretem az ilyen típusú filmeket, amelyek egyszerűek, de mégis tele vannak érzelemmel, emberséggel. Ez is egy ilyen film. Az eleje egy kicsit nehezen indult, de aztán kiteljesedett a történet. Robert De Niro nagyon jól játszik végig, igaz a szerep is elég hálás, de Ő is nagyon odatette magát. Talán a La Motta karakter mellett most tetszett a legjobban.
Robin Williams is a tőle megszokott szintet hozta, ez a szerepe a ahhoz hasonlít nagyon, amit a Holt költök társaságában játszott.
Összegezve, egy elég komoly film, nem az a típus, amit az ember olyan könnyel elfelejtene.
8/10
:wink:

gondolom a száll a kakukk fészkére is megvolt már, az az alap (nekem spec nem jott be annyira)

ajanlok még egyet, abszolut kedvenc

http://www.imdb.com/title/tt0172493/
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.06.14. 00:05:04

Sanama írta: Amúgy te is kihagytad,meg én is elfelejtettem írni,hogy elfogták a szőke herceget a Starkok. Most akkor a 2ezres támadás egy túszejtési akció volt, remélték,hogy ha a szőke megvan akkor elengedik Nedet meg a gyerekeket? Hát nem jött be :/

Elképzelhető. Váltságdíj. De mivel lecsapták a Ned fejét, így már a Stark srácok eljátszatnak evvel a szőkek.csöggel, de nem mivel nem tudnak róla, hogy a Ned feje már rég nincs a helyén. De gondolom valahogy megtudják, pl. gyorsan terjed a király segítő kivégzésének a híre, vagy kémei által.
KépKép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.06.13. 23:51:11

Ilúvatar írta:Na megnéztem a 9. epizódot.

Ördögfiókát bírom nagyon :D Mekkora az a jelenet mikor átaludta a csatát, mert leütötték kalapáccsal véletlenül xD FélEmber rulez!

Khal Drogo -ról meg meglepődtem, nem számítottam erre...

Ned kivégzése verte ki nálam a biztosítékot, túl hamar vonták ki őt a történetből... remélem azt a kis köc.ög királyt ki fogja belezni és kitépi a nyelvét a Nagy Khal miután meggyógyul :twisted:
Amúgy te is kihagytad,meg én is elfelejtettem írni,hogy elfogták a szőke herceget a Starkok. Most akkor a 2ezres támadás egy túszejtési akció volt, remélték,hogy ha a szőke megvan akkor elengedik Nedet meg a gyerekeket? Hát nem jött be :/
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.06.13. 23:45:23

Na megnéztem a 9. epizódot.

Ördögfiókát bírom nagyon :D Mekkora az a jelenet mikor átaludta a csatát, mert leütötték kalapáccsal véletlenül xD FélEmber rulez!

Khal Drogo -ról meg meglepődtem, nem számítottam erre...

Ned kivégzése verte ki nálam a biztosítékot, túl hamar vonták ki őt a történetből... remélem azt a kis köc.ög királyt ki fogja belezni és kitépi a nyelvét a Nagy Khal miután meggyógyul :twisted:
KépKép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.06.13. 23:13:24

Ronaldinho&Barca írta:Srácok a Viharszigetet látta valaki? Múltkorában hallottam róla, lehúztam és megnéztem, bár eléggé fáradt voltam, de nekem annyira nem jött be a film, vagy többször kell megnézni? Mi a véleményetek róla? Illetve tudtok egy oldalt!fórumot, ahol ingyér le lehet húzni a filmeket? Amin fent voltam az megszűnt.. :?
Nekem tetszett :D Szerintem egy ilyen filmet nem fáradtan kellett volna nézni, nézd meg még 1x :wink:
www.the1st.be-n asszem' most van regisztráció :wink:
Szerk.: már nincs :?
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.06.13. 23:08:19

Slither írta:
Tim írta:Ha esetleg nem találod meg,nekem pdf-ben megvan a négy magyarul megjelent könyv.
Magyar fordítás mennyire jó?
Bár sztem most már inkább maradok az eredeti angolnál. (amúgy tök fura hogy Sir helyett Ser van ott :lol: )
Szerintem rendben van. Általában a nevekkel kapcsolatosan szoktak kötözködni,de például hogy lehetne lefordítani John Snow nevét? Mégse hívhatják Hó Jánosnak az istenadtát..Havas John szerintem korrekt. Winterfell
is jó lesz Deresnek.
Sanama írta: http://bookline.hu/product/home!execute ... name=konyv
Ez melyik lesz? :P

ha priviben küldök egy email címet, elküldenéd a pdf-eket? nagyon megköszönném:)

Egyébként a sorozattal mi lesz,vagyis a címével? Mert ugye Game of Thrones,de ahogy írod a könyveknek is más a címe. Kíváncsi vagyok hogy oldják meg
Ez az első kötet. A Tűz és jég dala a regényciklus címe,ezen belül van a négy(öt) könyv amit írtam. Holnap feltöltöm valahová a linket meg megosztom veletek,hátha más is kedvet kap hozzá.
Kép
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.06.13. 23:00:27

Ma a The Priest című filmet tűzöm műsorra. Állítólag komoly... kíváncsi vok... :D
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2011.06.13. 22:47:46

Srácok a Viharszigetet látta valaki? Múltkorában hallottam róla, lehúztam és megnéztem, bár eléggé fáradt voltam, de nekem annyira nem jött be a film, vagy többször kell megnézni? Mi a véleményetek róla? Illetve tudtok egy oldalt!fórumot, ahol ingyér le lehet húzni a filmeket? Amin fent voltam az megszűnt.. :?
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2011.06.13. 22:42:43

Tim írta:Ha esetleg nem találod meg,nekem pdf-ben megvan a négy magyarul megjelent könyv.
Magyar fordítás mennyire jó?
Bár sztem most már inkább maradok az eredeti angolnál. (amúgy tök fura hogy Sir helyett Ser van ott :lol: )
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.06.13. 22:23:35

Tim írta:
Sanama írta: A könyv részeinek hogy vannak a címei? Lehet elolvasnám
Trónok harca,Királyok csatája,Kardok vihara,Varjak lakomája. Az ötödik rész
ha jól tudom mostanában jelent meg,angolul a címe :A dance with dragons.
Szerintem mindenképp olvasd el,mert jobb mint a sorozat(pedig az is nagyon jó!). Ha esetleg nem találod meg,nekem pdf-ben megvan a négy magyarul megjelent könyv.
http://bookline.hu/product/home!execute ... name=konyv
Ez melyik lesz? :P

ha priviben küldök egy email címet, elküldenéd a pdf-eket? nagyon megköszönném:)

Egyébként a sorozattal mi lesz,vagyis a címével? Mert ugye Game of Thrones,de ahogy írod a könyveknek is más a címe. Kíváncsi vagyok hogy oldják meg
Válasz küldése