Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.07. 22:15:38

Westernek forever. Még apum nevelte belém jó pár éve. Nagyon szeretem a westerneket, reggeltől estig tudnám nézni. A jó a rossz és a csúf pl. egyik kedvenc :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.07. 22:14:28

bob, jövő heti piálás törölve. én ilyen western fannal nem iszok semmit, nemhogy bort :lol:

az elmult 10 évben kb egy westernt néztem, a true gritet, mert hogy mennyire jo film. mekkora szenvedés volt te jó ég.

hja, nem. még a börtönvonat yukamábant is láttam. asszem az is western... :lol:

ezek a modernebbek még szódával vhogy elmennek, de ilyen klintísztvódos 80-as évekbeli filmek, áhh :oops:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.07. 22:03:30

sjd írta:
Bob_Marley írta:Tudom, hogy mindenkinek más az ízlése, de komolyan, hogy nem lehet szeretni a westernt???
Ja ez az, ez pont olyan gyökér dolog, mintha valaki a fantasy-t meg a sci-fit utalná, hogy nézne már ki az? :mrgreen:
Ja csak a különbség az, hogy az teljesen elképzelt míg a másiknak azért bőven vannak történelmi hátterei is.Arról nem is beszélek, hogy az egyikben olyan lények vannak, amelyek a büdös életben nem is voltak nincsenek, míg a másikban csak hús-vér emberekről szól. :D

Azért érzed a különbséget a nyálcsöpögős Alien meg mondjuk Tuco között :wink: :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.06.07. 21:59:14

Game90 írta:Django Unchained:
http://www.youtube.com/watch?v=eUdM9vrCbow

Tarantino, Leo, Samuel L. Jackson, Jamie Foxx...
Kiegészíteném Christoph Waltz-al,már az Inglourious Basterdsben is zseni volt,ebben is az lesz 8)

Egyébként felsorakozott nálam a TDKR és a Hobbit mellé,mint a legjobban várt moovie :)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.06.07. 21:51:37

Bob_Marley írta:Tudom, hogy mindenkinek más az ízlése, de komolyan, hogy nem lehet szeretni a westernt???
Ja ez az, ez pont olyan gyökér dolog, mintha valaki a fantasy-t meg a sci-fit utalná, hogy nézne már ki az? :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.07. 21:43:47

visca el barca írta:
Game90 írta:Django Unchained:
http://www.youtube.com/watch?v=eUdM9vrCbow

Tarantino, Leo, Samuel L. Jackson, Jamie Foxx...
szörnyű :cry: ki nem állhatom a western-t, előbb nézek meg egy üzbég gyurmafilmet...

nagy szívfajdalom ez a film, mert imádom tarantinot... de nekem már a brigantyk sem tetszett annyira...
Tudom, hogy mindenkinek más az ízlése, de komolyan, hogy nem lehet szeretni a westernt???Mi vagy te plázacica? :lol:
A régi spaggetiwestern filmek etalon nálam, az összes dolláros :D A Jó a Rossz és a Csúf de a simák is mind mind kedvencek.Butch Cassidy és a Sundance kölyök, Hét mesterlövész, Volt egyszer egy vadnyugat és tényleg végtelenig lehet sorolni :D Wyatt Earp

Pl múltkor offtopikban volt szó időutazásról meg teleportról, ehhez szerencsétekre nem tudok hozzászólni, minden űrbeli meg scifi dolgot elvből utálok :D S pl daffy írta, hogy a múltba nem menne vissza, hát én oda szeretnék, jó kis be a vadnyugatra, val. 5 perc után lelőnének, de érezni azt a szagot, vedelni a whiskeyt a szalonban, fűzni a kvákat belekötni a mocskos szakállas rosszfiúkba, felnyergelni a lovakat, sarkantyúval végig kopogni a recsegő padlón, Coltot pörgetni áááááááááááá imádnám :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.07. 20:49:11

Game90 írta:Django Unchained:
http://www.youtube.com/watch?v=eUdM9vrCbow

Tarantino, Leo, Samuel L. Jackson, Jamie Foxx...
szörnyű :cry: ki nem állhatom a western-t, előbb nézek meg egy üzbég gyurmafilmet...

nagy szívfajdalom ez a film, mert imádom tarantinot... de nekem már a brigantyk sem tetszett annyira...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.06.07. 20:22:28

Prométeusz? Hatalmas film. :)
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.06.07. 20:16:03

Django Unchained:
http://www.youtube.com/watch?v=eUdM9vrCbow

Tarantino, Leo, Samuel L. Jackson, Jamie Foxx...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.06.07. 19:08:54

davi10 írta:Sziasztok!
Tudnátok ajánlani az Eredethez meg a Forráskódhoz hasonló filmeket?
Existenz, írtam hogy engem sok helyen az Eredetre emlékeztetett, Faust aztán felhomályosított, hogy a Matrix (amiből ugye sokat gyűjtött Nolan) ebből és a Videodrome (?)-ból lett összegyúrva.
Szóval az elsőt tuti ajánlom, a másikat még nem sikerült megnéznem, de szerintem megpróbálhatod.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.07. 19:01:45

A fiók, Sorsügynökség
"And my heart will leave you never."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.07. 18:32:14

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani az Eredethez meg a Forráskódhoz hasonló filmeket?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2012.06.07. 15:35:45

Mientras Duermes c. kis spanyol filmet nagyon ajánlom annak aki szereti (pszicho-)thrillereket, mert habár horrornak is definiálva van, nem a vérontás az elsődleges szerepe a filmnek, hanem a gyötrés, a beteges undor. 10/8 a minimum nálam, bár még pár napot forgok rajta, lehet lesz az 9is, mert a végén az "én mit is csinálnék?" nagyon beforgatós :)
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.07. 15:06:26

Deusnak, és a többi állatbarátnak ajánlom :

Kép

Szerk:
olyan, hogy plakátokról nem volt szó. Mindenki belinkelhetni egy-két cuccos vagy érdekes filmplakátot :) Nekem egy itt volt, még körülnézek.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.06. 16:47:19

visca el barca írta:a carlito utja meg mit keres egy filmklubban? van még ember aki nem látta azt a filmet? :roll:

Trolol, az előző körben az egyik korlátozott hosszas gondolkodás után benyomta a Bad Boys 2-t. :lol: :lol: :lol:

Nem kell beidéznem, mekkora oltásokat kapott. :o De összeségében szerintem egész jók az ajánlott filmek, még ha a tetszésemet elég kevés is nyerte el igazán a fél év alatt.
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.06.06. 13:15:23

A Korlátok Nélkül című filmet én ajánlottam. És akik szeretik az életrajzi sport drámákat azoknak ajánlom.
De az értékelésemet is leírom.

Korlátok nélkül

Egy Amerikai legenda, akit megismerhetünk közelebbről. Steve Prefontaine. Amerikai hosszútáv futó atléta.
Sok emberről lehetne készíteni filmet és fognak is készíteni, mert az atlétikában a sportban mindig történik olyan amit nem lehet elfelejteni. Pre' története is egyedülálló. Ugye ezt a sportágat én is űztem és sok mindent átéltem a "karrierem" során. Sok jó dolgok említek a filmben amit átélhet egy sport ember.

A filmben is előjön, hogy nem csak a tehetség számít, mert az egy dolog a sok közül. Akarat és szív is kell a győzelemhez.
A kivételes sportembereknek mindig van egy kis "defektjük". Szinte egy saját világban élnek és sokszor önfejűek (egy kicsit én is az voltam :P).

Nagy nyomás terheli ilyenkor az edzőket akik nagyon kedvelik az ilyen sportolókat és mindig kitartanak mellettük, mert tudják, hogy nagy kincs rejlik bennük. És egy jó sportember mögött mindig ott áll egy remek edző is. A filmben Donald Sutherland nagyon jól játszotta az edző szerepet és a szövege is ellett találva.

Külön szót érdemel a főszereplő, Billy Crudup akit a Sleepersből ismerhetünk és ebben a filmben engem meggyőzött és remekül játszotta Stevet. Át tudta adni azt a személyiséget amit Pre'-ben ismerhettek meg sokan. (és amiket olvasni lehet róla)

A futós jelenetek rendkívül jók voltak és sokszor előhozák belőlem a régi érzéseket. Honvágyam volt, vissza akartam térni a rekortánra!

A kamerázás is számomra nagyon átjött. A belassítások és a hirtelen visszaállás a normál tempóra igencsak jóra sikerültek.

A smink és a korhű ábrázolás rendkívül jó volt. Ha rákeresünk A film után a személyekre akkor mi is észrevehetjük majd a hasonlóságot Pre' és a filmbéli Pre' között.

A film egy életrajzot dolgoz fel. (a nagyobb élmény érdekében ne keressetek rá semmilyen személyre a filmből, csak a film után!!!)

Sok jelenetnél meglepődtem és szerintem nektek is legalább 1 jelenet ami érdekes lehet majd :D --> Bill Bowerman az egyik alapítója a Nike-nak :| amikor bemondta, hogy legyen a neve Nike én azt hittem leesek a székről.

Voltak benne megrázó események amit nagyon durva lehetett akkoriban átélni. (az 1972-es Olimpia)

Egyetlen negatívum amit észrevettem a filmben és szerintem nektek is felfog tűnni:
Én nem tettem volna bele a romantikus szálakat. Nem ebbe a filmbe való volt. Vagy legalábbis hamár a végén megemlítették Maryt akkor max 1-2 jelenetig kellett volna bele tenni. Én a romantikus jelenetek helyett inkább a sérüléseket tettem volna bele amik hátráltathatták a karrierjét, mert minden bizonnyal voltak neki. Akkora terhelésnél amit egy hosszútáv futó kap nap mint nap sajnos mindig vannak sérülések.

9,5/10

Van egy 1997-es film is Jared Letoval a főszerepben, de az nagyon gagyi. A kivitelezés és a színészi játék is gyenge. cím: Prefontaine
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.06.06. 12:58:51

visca el barca írta:a carlito utja meg mit keres egy filmklubban? van még ember aki nem látta azt a filmet? :roll:
én ilyen voltam, kb. egy hete néztem csak meg a filmet. :)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.06. 12:51:52

messideco írta:..
a 36 c. francia filmet én is ajánlom mindenkinek, aki szereti a pörgős, csavbarokkal teli krimi-thrillereket. jó rég láttam, de emléxem h nagyon tetszett, ma vagy holnap este tuti meg is nézem :wink:

a carlito utja meg mit keres egy filmklubban? van még ember aki nem látta azt a filmet? :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.06.06. 11:19:41

kanty írta:Pár napja láttam. Két szereplő, egyetlen helyszín mégsem unalmas. A párbeszédeknek fontos a szerepe és nem árt figyelni, ha valaki megakarja éárteni a filmet. L. Jackson nekem nem annyira jött be, nem igazán volt hiteles, viszont T. L. Jones remek volt.
Nekem az egyik kedvenc jelenetem az volt, mikor mesélte a börtönös sztorit, mikor megdöfködték. Mondjuk szerintem kamuzta.

Amúgy terveztem, hogy ajánlom klubban, de mivel tékákban igen népszerű mostanában, így hamarosan többen fogják látni, mint az Avatart. :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.06. 07:02:42

Ninja Scroll
Muszáj volt megnéznem a filmklub miatt. Anime. Ez mindent elmond róla :mrgreen:

Life in a day
192 országban kérnek fel embereket, hogy vegyék fel mit csinálnak egy nap alatt. Az eredmény számomra egy unalmas dokumentumfilm-féleség.

Utazás a Holdba
Úgy gondoltam, hogy kötelességem megnézni ezt a korai sci-fit. Jók voltak a technikai bravúrok, csak ajánlani tudom :) :P

Egy kis értékelő a madridista filmklubról
Azokat a filmeket írnám be ide, amelyeket szerintem érdemes megnézni:

Das Boot
Levelek Iwo Dzsimáról
Pleasantville
Hálózat
Sleepers
Korlátok nélkül
36
Az elátkozott Leeds United
Carlito útja
"And my heart will leave you never."
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.06.06. 00:49:53

Get the Gringo

Jóóóóféle :) Az öreg Mel nagy formában van,ügyes kis filmben nyomja a keményet :D Ez lesz az a film,amit tökmindegy,h szinkronosan vagy felirattal nézed,nagy részét így is-úgy is olvasni fogod :lol:

A Sunset Limited is már itt pihen,ígéretesnek tűnik.Pláne Lui padre és BANty ( :P ) ajánlásával,akiknek adok a szavára ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.06.05. 19:11:26

lui1698 írta:Ajánlanék egy filmet azoknak akik szeretik az ilyen egy helyiségben játszódó filmeket (pl. Az őslakó, Buried stb. ).

The Sunset Limited
http://www.imdb.com/title/tt1510938/

Samuel L. Jackson, Tommy Lee Jones a két szereplője a filmnek, nekem bejött.
Kíváncsi vagyok kinek, hogy fog tetszeni.

Érdekes, hogy ez is egy tv-film.
Pár napja láttam. Két szereplő, egyetlen helyszín mégsem unalmas. A párbeszédeknek fontos a szerepe és nem árt figyelni, ha valaki megakarja éárteni a filmet. L. Jackson nekem nem annyira jött be, nem igazán volt hiteles, viszont T. L. Jones remek volt.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.06.05. 18:54:13

Ajánlanék egy filmet azoknak akik szeretik az ilyen egy helyiségben játszódó filmeket (pl. Az őslakó, Buried stb. ).

The Sunset Limited
http://www.imdb.com/title/tt1510938/

Samuel L. Jackson, Tommy Lee Jones a két szereplője a filmnek, nekem bejött.
Kíváncsi vagyok kinek, hogy fog tetszeni.

Érdekes, hogy ez is egy tv-film.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.06.04. 04:31:08

kurdt írta:Évente 20-30 filmben szerepel. Állítólag azért, mert hatalmas tartozásokat halmozott fel a '90-es és 2000-es években... :lol:
Szerintem meg fülsebész szeretne lenni, és arra gyűjt.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.06.03. 23:33:11

visca el barca írta:
michael madsen h adhatja egy ilyenhez a nevét :lol:
Évente 20-30 filmben szerepel. Állítólag azért, mert hatalmas tartozásokat halmozott fel a '90-es és 2000-es években... :lol:
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Válasz küldése