Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.07.14. 14:31:56

visca el barca írta:keresek egy filmet...

ilyen b-kategorias tini thriller-horror, vmi olyasmi a története, hogy pár tini elmegy vmi luxushajóval a tengerre, aztán egyesével szépen beugrálnak a nyílt vizbe, fürdőzni.
annyi apro hibával h elfelejtik leengedni a létrát és nem tudnak sehogy sem visszamászni a hajóra. aztán jön a pánik, miegyebek.

vki segítsen kitalálni h mi lehet ez, mert sehogy nem jövök rá. se szereplő, se évszám, se rendező, semmit nem tudok :?

Elsodródva
?
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.14. 13:57:37

keresek egy filmet...

ilyen b-kategorias tini thriller-horror, vmi olyasmi a története, hogy pár tini elmegy vmi luxushajóval a tengerre, aztán egyesével szépen beugrálnak a nyílt vizbe, fürdőzni.
annyi apro hibával h elfelejtik leengedni a létrát és nem tudnak sehogy sem visszamászni a hajóra. aztán jön a pánik, miegyebek.

vki segítsen kitalálni h mi lehet ez, mert sehogy nem jövök rá. se szereplő, se évszám, se rendező, semmit nem tudok :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.07.14. 12:52:34

LM10 írta: Valahonnét már lelehet tölteni?
Nem hinném, meg úgy azért elég shit. Go mozi :wink: :D
Kép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2012.07.14. 12:23:03

soadroli írta:A Csodálatos Pókember végét nem teljesen értettem. Most az ki volt ott a cellában Connors-szal :?:
Valahonnét már lelehet tölteni?
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.07.14. 12:14:15

A Csodálatos Pókember végét nem teljesen értettem. Most az ki volt ott a cellában Connors-szal :?:
Kép
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.14. 11:01:57

A nevem Khan!

Óriási film. Elég kényes témát boncolgat! :roll: Megindító sztori.. És mint vajdasági magyar, én is át tudom érezni a kisebbség helyzetét! Még ha a film nem is a kisebbségről, hanem inkább az általánosításokról szólt.
Érdemes rászánni azt a 2,5 órát. (Mandira csak nekem jön be? :lol: ).

Jó film!! :)
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.07.14. 10:41:36

Tegnap megnéztem A lány és a farkas c. filmet, s a benne szereplő Henry detto Muniesa! Legalábbis nekem egyből ő jutott eszembe a gyerekről! :)
amúgy nekem bejött a film. Pedig mindenki leakatr beszélni, hogy nem jó, stb... nekem tetszett a modern piroska és a farkas :D
Annyi hogy azt a farkast, megcsinálhatták volna olyan Van helsingesre :)
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.14. 02:02:10

Snowtown (2011)

Hát ez borzalmas volt. :lol:

Az ausztrál kriminológia egyik legsúlyosabb esetét dolgozza fel a film, ami önmagában több lenne, mint érdekes, de a film annyira szétesett koncepciójú, kapkodó, rosszul rendezett, és végtelenül unalmas, hogy a végén már azt várod, bárcsak a téma se érdekelt volna. A zenén kívül csak Daniel Henshall alakítása emelhető ki pozitívumként, egyébként a karakterek abszolút semmilyenek. Főleg a főszereplő Jamie irritált a folyamatos bőgő tekintetével és rángatózó szájával.

Jól indult a film, a téma nagyon érdekelt, de a megvalósítás tragikus.

4,5/10
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.07.13. 23:38:19

Börtönregény - Get the Gringo


Áááá... Mikor láttam ilyen jó akciófilmet Mel Gibson főszereplésével? Modern „Visszavágó” újragondolás, mexikói köntösben. Mivel ugyanaz a karakter, aki mindent megold PROFI módon. Minden benne van a filmben ami kell. Elégé tempósan halad a film, nincs szünet! Színészekkel nem volt gond, mindenki hozta a formáját.

Aki szereti a Visszavágó c. filmet, annak holtnyugodtan ajánlom!!! :)

9/10
KépKép
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2012.07.13. 21:21:05

Köszi! Igen!
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.07.13. 20:58:30

Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2012.07.13. 20:56:57

Egy kis segítséget kérek! Egy film címet keresek. Rég láttam és csak emlékképeim vannak, de valami olyasmiről szól, hogy egy sikeres és nagyon jó módú emberkének a tesója a szülinapjára olyan "nememlékszem mit" ad ajándékba, amit felhasználva majdnem öngyilkosságba menekül, de ez csak a végén derül ki, mikor a mélybe akarja vetni magát, mert azt hiszi, hogy tönkre ment az élete. Bocsi, ha érthetetlen voltam... Köszi, ha tudtok segíteni.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.07.13. 20:14:15

S.Agüero írta:Ha már ennyire dicsérgetitek a A Csodálatos Pókember-t én is megnézném. Van már szinkron hozzá? Csak mert nem szeretem az ilyen "látványos" filmeket feliratosan nézni. :) Ha van szinkron hozzá, akkor egy linkkel is megdobhatna valaki. :) Köszi! :wink:
Természetesen online akarnám megnézni, nem letölteni. :P
Tegnap, vagy mikor volt a premier a moziban. Nem hinném, hogy máshol meg lehet már nézni. :roll:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.07.13. 20:12:56

Ha már ennyire dicsérgetitek a A Csodálatos Pókember-t én is megnézném. Van már szinkron hozzá? Csak mert nem szeretem az ilyen "látványos" filmeket feliratosan nézni. :) Ha van szinkron hozzá, akkor egy linkkel is megdobhatna valaki. :) Köszi! :wink:
Természetesen online akarnám megnézni, nem letölteni. :P
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.13. 19:47:53

A Csodálatos Pókember
(The Amazing Spiderman, 2012)

Jó volt. :smile: Sokkal jobb, mint bármelyik régi darab, minden szempontból. Garfield tökéletes mint Peter Parker, ellentétben Takonyarcú Tobey-val, sokkal hihetőbb és szerethetőbb a karaktere, ráadásul jobb színész is.

Szerencsére nem vesződtek annyit az eredettörténettel, sok dolgot átírtak, és az egész filmrejellemzően van pár banális dolog
pl. a darus rész valami elképesztően erőltetett baromság, de összeségében egy nagyon látványos, szerethető filmről van szó. A 3D-t itt is teljesen feleslegesnek éreztem, 1-2 jeleneten kívül abszolút semmilyen, eddig nem láttam túl sok 3D-s filmet, de egyedül az Avatarnál éreztem azt, hogy ott ki van használva a technológia, nem csak pár másodpercekre raknak be olyan részeket, amikor berepül valami a kép(ed)be.

Aminek nagyon örültem, hogy a készítők megtalálták a tökéletes összhangot Peter és Pókember, azaz a magánéleti/szerelmi szálak és az akció között, Raimi ezt rontotta el anno a második részben. Mindenből elég van, minden a helyén. Jameson nekem hiányzott, mert hatalmas karakter mind a filmekben, mind a képregényben is.

A Gyík is jól néz ki, és
végre nem hal meg a gonosz a film végén, el sem hiszem, hogy ezt is megéltem egy Pókember filmben.
Nem szaporítom tovább a szót, annyit azért nem lehet róla írni mert nem egy mély film, de nagyon tetszett. Bár azt meg kell jegyeznem, hogy fogadni mertem volna, hogy James Horner a zeneszerző, amikor meghallottam a film alatt a TITANIC ZENÉJÉT. A stáblistát böngészve be is bizonyosodott. Elképesztően kamu az emberünk. De ezen kívül sem éreztem túl erősnek a muzsikát.

A világot nem váltja meg, de nem is az a célja. Ajánlom mindenkinek. :smile:

Szerk: és Emma Stone szinkronhangját agyon kéne lőni, nem tudom, ki volt az.

8/10
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.07.13. 18:41:36

Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.13. 16:56:42

A legjobb dobás
Első hallásra tuti mindenkinek az ugrik be, kiscsávó középiskola/egyetem ő a legbénább jön valami misztikus cipő aztán ő lesz a legjobb :D Hát nem ilyen bugyutaság.

Remek sportfilm, kosárlabdáról szól.
Kicsit Carter edző beütése van, de ez ugye 86os film.
Norman Dale (Gene Hackman) megérkezik kisváros középiskolás csapat (64 tanulója van a sulinak és az elején 5en vannak a kosárcsapatban majd később se sokkal többen :D), eddig főiskolán volt edző majd ott leütötte az egyik játékosát és eltiltották minden főiskolai csapattól 12 évvel később csöppenünk bele ahogy edző lesz.Indiana a helyszín ez azért fontos, mert az ottaniak a mai napig imádják a kosárlabdát, s úgy tartják az a játék bölcsője.Mindenki utálja az új idegent blabla, végén persze eljutnak az állami döntőbe és nyernek.
De abszolút tele van értékes dolgokkal, apa-fia kapcsolat egy mellékszálban, szerelmi vonala, meg hát ugye alapból a hogyan alakul kis egy kis közösség.


A film igaz történet alapján készült de persze vannak változások:
http://www.chasingthefrog.com/reelfaces/hoosiers.php

7/10 sok új dolog nincs benne, de szép történet, s aki szereti a sportfilmeket jó kikapcsolódás.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.13. 13:40:33

Borotvaélen

Szórakoztató volt, tetszett, izgalmas is volt valamilyen szinten, de túl sok kiemelkedőt nem nyújtott.
És a csajnak akkora kannái vannak, hogy ..... :D

7/10
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.07.13. 02:21:09

A csodálatos Pókember

Jó féle :)
Engem könnyen meglehet venni egy jó képregény adoptációval. És ez ismét sikerült.
Számomra a Batman mindent visz. Utána a Bosszúállók következik ami tényleg egy nagyon jól összerakott film volt. Aztán jön a Pókember. Anno a 2002-es filmet heti rendszerességgel néztem meg, mert nagyon tetszett. A folytatását már csak 2-3x láttam, míg a 3. részt 1x... az egy igazi trágya film lett.
Emellett ugye van Vasember, Amerika kapitány, Hulk, Zöld lámpás, Thor (csak a közel múltból) Ezek mind nézhetőek, de ezeket nálam túlszárnyalta jóval ez a film.
Sajna nem jártam még nagyon utána a dolgoknak a Pókemberrel kapcsolatban és elég hiányosak az ismereteim. Csak a rajzfilmből és a mostani filmekből vannak ismereteim.
A film több kérdést is felvetett.
Annyit tudunk, hogy egy tudományos kiállításon csípte meg egy sugárfertőzött pók Petert. DE ez konkrétan hol történt? Mert itt Connors jelen volt azaz a Lizard. A régi filmben egyáltalán nem. Más körítést kapott az egész.
Elméletileg a Pókember kissé vicces figura. Szeretett szórakozni az "áldozataival" Ezt a rajzfilmben is láthattuk. És ebben is nagyon jól hozta ezt az alakítást. Ellenben a régivel. Ott kissé merev volt Peter.
A következő kérdés, hogy hol ölték meg a nagybácsiját? A régiben kirángatták a kocsiból és lelőtték. Itt az utcán sétált és szembe találkozott a gyilkossal aki elejtette a fegyvertét, majd egy kis bunyó után lelőtte. Itt nem volt ketrec harc. A régiben igen. Persze nem is azt akartam látni amit a régiben csak ezek új körítést adtak az egésznek.

Nagyon nem akarom összehasonlítani az újat a régivel, mert az teljesen más stílusban mutatta be a Pókembert. De szerintem ez sokkal jobban hasonlított az eredeti pókemberhez. Garfield nem volt rossz a szerepben. És külön örülök annak (nem spoiler mert előzetesekből tudni lehetett), hogy Gwen Stacy-t rakták bele Mary-Jane helyett. Ő ugye az első csaja volt, akit később a Goblin megölt
A filmnek egész jó hangulata volt. Tipikus Marvel hangulat áradt belőle. Az ellenfele a Lizard nagyon jól ki volt dolgozva. Viszont pár jelenetet kiszedtem volna a filmből mert elég gagyira sikerültek. 1-2 helyen a CGI is gyenge volt, de a többségben jól megoldották.
A történetet nagyon jól felvezették, szinte az egész filmen keresztül. Egyértelmű a folytatás, de ez várható is volt. A VÉGÉN NE GYERTEK KI A MOZIBÓL MERT VAN PLUSZ JELENET!
Külön örültem azoknak a jeleneteknek amikor ...
elárulta, hogy ki is ő valójában.

Egyenlőre ennyi, aztán várom majd az értékeléseket
9/10 (lehet kövezni a pontszám miatt)
Ha már képregények, nagyon várom az új Superman filmet és a Flash filmet is. Ja és persze hónap végén Batmant
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.07.12. 23:19:02

Én a nagy műkedvelő ( :mrgreen: ) megnéztem az elmúlt 2 napban két új filmet.

Mission Impossible 4 - A fantom protokoll:
Azt kaptam, amit vártam. Akció, akció, akció, meg még egy kis akció, elvétve néhol akcióval és teljesen lehetetlen jelenetekkel. Szeressem az ilyet. Jó volt, tetszett.

Védhetetlen:
Denzel Washington továbbra is az egyik legnagyobb király. :mrgreen:
Semmi extra nincs a filmben, de mégis baromi hamar eltelt a 110 perc. Akciójeleneteknek ez sem volt híján, de ebben valamivel reálisabb volt. :lol: Ez is bejött. Bár olyan DW film még nem volt, ami ne tetszene. :P
Spoiler:
Kár, hogy a film eleji telefonbeszélgetéstől kezdve egyértelmű, hogy a csávókám lesz a sáros, pedig akkor még nem is tudtam, miről fog szólni a film.

Vajon miért nem vagyok tagja a filmklubbnak? :mrgreen:
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.12. 21:12:51

Faust írta:
Enkór-->XXX-->rdnezés seeder szerint, és ezt is megoldom. :lol:
Jogos, de azért ő mégis csak Megan Fox.

ON
Tegnap este meg akartam nézni egy tipikus barom vígjátékot, csak kikapcsolódásnak, és erre a filmre jutottam:

Testcsere
Mivel annyira nem nézem a mostani filmeket, mert túl sok jó tapasztalatom nincs velük, és a témát is láttam már vagy 50 filmben, így nem vártam el túl sokat. Azt a nem túl sokat tökéletesen teljesítette a film. Tudtam rajta röhögni, stb.
Aki meg akarja nézni ne várjon túl sokat, de egy agykikapcsoló filmnek mindenképp ajánlható.

7,5/10
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.07.12. 19:13:57

Faust írta:
Igazából sokáig a képregényben sem volt semmilyen előtörténet, megőrizendő a misztikumát a karakternek, de a rajongói nyomás miatt a DC "megrendelte", szerencsére minden idők egyik legjobb képregénye kerekedett belőle, a Killing Joke (Alan Moore írta, sóval sejthetitek).

ha lenne sok pénzem, simán megfilmesíteném azt a képregény amatőr berkekben. Imádom. :)
Na, egyet beszélünk mi. Egyébként én jobban szeretem azokat a feldolgozásokat, amikben nincs semmi információ Jokerrről, imádom, mikor mindig más történetet mesél el, mikor a múltjáról kérdezik. Egyébként ha már itt tartunk, a Sötét Lovagban szerintem az összes sztori, amit magáról mesélt, igaz volt. Ez tette őt egy pszichopata állattá. Persze kizárólag csak abban a filmben.

A filmesítéshez meg sok sikert ( és pénzt ). :lol:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.12. 18:10:06

Jokerről egy kis helyreigazítás: Róla többféle eredettörténet is kialakult, általában a képregénytől függően. Például csak egyetlen egy történetben hívták Jack Napiernek, a legtöbb sztoriban nem tudjuk meg az eredeti nevét, sem az előéletét nem ismerjük meg, ahogyan a filmben sem.
Igazából sokáig a képregényben sem volt semmilyen előtörténet, megőrizendő a misztikumát a karakternek, de a rajongói nyomás miatt a DC "megrendelte", szerencsére minden idők egyik legjobb képregénye kerekedett belőle, a Killing Joke (Alan Moore írta, sóval sejthetitek).

ha lenne sok pénzem, simán megfilmesíteném azt a képregény amatőr berkekben. Imádom. :)

1
2
:D
Enkór-->XXX-->rdnezés seeder szerint, és ezt is megoldom. :lol:
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.07.12. 17:09:28

sjd írta:
REMY írta: Hogy láthatták már kint? még IMDB-n sincs pontozás. Még 2 hét a premierig itt. Tehát még kint is legalább 1 hét. Nem?
Kritikusok már láthatták, és egyértelműen pozitív a véleményük

http://www.sg.hu/cikkek/90772/megjottek ... an_filmrol
Érdekes lenne letaszítani a Remény rabjait a trónról :lol: Ha jobb mint a 2. rész akkor simán végezhet 9 vagy a feletti pontszámmal.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.07.12. 16:59:39

REMY írta: Hogy láthatták már kint? még IMDB-n sincs pontozás. Még 2 hét a premierig itt. Tehát még kint is legalább 1 hét. Nem?
Kritikusok már láthatták, és egyértelműen pozitív a véleményük

http://www.sg.hu/cikkek/90772/megjottek ... an_filmrol
Válasz küldése