Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.05.06. 19:28:29

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 5854_n.jpg" target="_blank

Hihetetlenül várós nálam 8)
KépKép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.27. 22:20:33

Köszi :wink:

ezt de várom:
http://filmek.s9.hu/dumb-and-dumber-to/" target="_blank

bár megöregedtek (főleg Jeffen látszik),de óriási lesz. Az 1 remek lett, a 2ben nem ők szerepeltek,hihetetlen gagyi is lett, ez lesz az igazi folytatás.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.27. 13:38:00

ozsimiki írta:Filmguruk, blogírók, szakértők, bárki! :)

Linkeljetek please nekem olyan oldalt,oldalakat, ahol évről évre dátum szerint meg tudom nézni milyen filmek jelentek,jelennek meg. Esetleg a 3 ismertebb főszereplő is oda lenne írva,vagy egy kisebb tartalom.

Szóval arra gondolok,h naptár szerűen mutatná a film megjelenésének idejét. Mondjuk 2010től érdekelne, mert úgy érzem sok "ezt muszáj látni" filmet hagytam ki az utóbbi években.

Értelem szerűen olyan oldal kellene,ahol szinte az összes vmire való filmet feltüntetik.

Köszönöm előre is!
http://filmek.s9.hu/" target="_blank

ott van jobb oldalon a premiernaptárak menü, 2008-tól tartalmazza a moviekat. én régóta ezt használom.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.27. 12:49:23

Filmguruk, blogírók, szakértők, bárki! :)

Linkeljetek please nekem olyan oldalt,oldalakat, ahol évről évre dátum szerint meg tudom nézni milyen filmek jelentek,jelennek meg. Esetleg a 3 ismertebb főszereplő is oda lenne írva,vagy egy kisebb tartalom.

Szóval arra gondolok,h naptár szerűen mutatná a film megjelenésének idejét. Mondjuk 2010től érdekelne, mert úgy érzem sok "ezt muszáj látni" filmet hagytam ki az utóbbi években.

Értelem szerűen olyan oldal kellene,ahol szinte az összes vmire való filmet feltüntetik.

Köszönöm előre is!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.04.19. 10:19:51

Ajánlanék két filmet, ami tetszett újabban:

Coming out
Kétkedve fogadtam a filmet, de nem csalódtam benne végül, könnyed hangulatú érdekes film, laza humorral, messze nem tökéletes de az ünnepi ebéd után jó időtöltés lehet. Az ilyen homofóboknak is bejöhet, mint én :)

Szerelem és halál
Woody Allen egyik korai filmje, és megítélésem szerint egyik legjobb. A cári Oroszországba, a napóleoni háborúk korába kalauzol minket a rendező, a maga látásmódja szerint természetesen. Ismét jellemvan a helyzet- és jellemkomikum, hatalmas szövegek vannak benne. Szerintem még az antifanoknak is bejöhet akár.
"And my heart will leave you never."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.04.07. 22:10:39

messideco írta:A magyar vándor mindössze 2.7-en áll az IMDB-n. Annyira pedig nem rossz film, vagy csak szerintem?

Leheljünk kis életet: melyik filmek vannak terítéken nálatok? Nálam Biutiful, Extracted és a Persepolis lenne :)
Kill your darlings :lol:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.04.07. 21:59:37

A magyar vándor mindössze 2.7-en áll az IMDB-n. Annyira pedig nem rossz film, vagy csak szerintem?

Leheljünk kis életet: melyik filmek vannak terítéken nálatok? Nálam Biutiful, Extracted és a Persepolis lenne :)
"And my heart will leave you never."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.04.03. 23:58:28

soadroli írta:Szerintem megéri, nagyon jó film. Nézd meg a hollywood hírügynökség kritikáját pl.

Köszi a tippet.

Egy darabig néztem a kritikáit, de az utóbbi időben átment majomba, így inkább nem fárasztom magam vele. A régebbi videói sokkal jobbak voltak, azt nem hülyülte el ennyire. Amit manapság csinál az szerintem túlzás, de ez maradjon meg magamnak :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.04.03. 23:52:29

Szerintem megéri, nagyon jó film. Nézd meg a hollywood hírügynökség kritikáját pl.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.04.03. 23:06:02

Lassan ildomos lenne beülnöm a moziba, az Amerika Kapitányt mindenképp megnézem.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy érdemes beülni a Noéra? Maga a történet nem vonzz, a rendező és a színészek pedig igen, tehát egál. Vélemény? Egy kritikát is írhatna valaki, ha ráér :D.
Esetleg a Grand Budapest Hotelről is megdobhat valaki egy gyors kritikával, ha nem akadály.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.04.03. 17:29:11

Ez tényleg jó. Én is imádom az öreget, hatalmas színész, és még mindig szorgalmasan dolgozik, lesz még pár filmje biztos.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.03. 16:50:12

napjaink talán legnagyobb színésze sir anthony hopkins 50 évvel ezelőtt (kb 30 éves lehetett) gondolt egyet és papírra vetett egy zeneművet, egy keringőt. soha, sehol, senki nem játszotta el, ő maga sem tudta h működik élőben a szerzeménye. hát így

https://www.youtube.com/watch?v=1LGVGekPSzo" target="_blank

azt hiszem erre még mozart is elismerően bólogatna. zseniális az öreg. ha nem megyel színésznek, lehet ma az egyik leghíresebb zeneszerző lenne a világon
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.04.02. 10:42:23

The Drop Trailer (Tom Hardy, James Gandolfini, Noomi Rapace):
http://youtu.be/ARQlxWQ8Dwo" target="_blank
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.03.27. 17:23:15

Tini Nindzsa Teknősök trailer
Nem lesz ez rossz, nekem bejön eddig :D
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.03.25. 20:56:04

Szerintem meg gyenge lett, egy 6-os nálam.
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.03.25. 20:33:38

davi10 írta:Éhezők Viadala: Futótűz

Na végre ez is "kölcsönözhető a tékából" :D Nagyon vártam már, az 1. része nagy kedvencem lett.
Semmivel nem lett rosszabb, mint az első rész. A vége miatt viszont nagyon várom a trilógia befejező (dupla?)részét.
Az viszont kicsit zavart, hogy ahogy észrevettem az öreg főcsávónak más lett a hangja, mint az 1. részben. Nem nagy dolog, de kicsit bosszant amikor ugyanannak a filmnek a folytatásában sem tudják megoldni a szinkront. (mert ha egy színésznek kijön 2 filmje 1 hónapon belül, amiknek semmi köze egymáshoz és más a szinkronhangjuk az is szánalmas, de még elnézhető).

Egy szó, mint száz: akinek tetszett az 1. rész annak bátran ajánlom, akinek nem, olyan emberrel még nem találkoztam, aki pedig nem látta, az sürgősen nézze meg!

10/10
Épp akartam írni én is pár sort a filmröl, de megelőztél. :D
Nekem is nagyon tetszett, jobb lett mint az 1. Több benne a lázadásra készülő jelenet, és az mindig pozitív, ha a kedvenc filmed befejezetlenül fejeződik be :lol: (Remélem értitek, mire gondolok) Mert akkor az azt jelenti, hogy lesz még egy rész.
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2014.03.25. 20:20:44

visca el barca írta:
davi10 írta:akinek nem, olyan emberrel még nem találkoztam, aki pedig nem látta, az sürgősen nézze meg!
jelen :D

gagyi az egész de azert vegigneztem :D nekem a 2. resz vmivel jobban "tetszett" :D
Én is jelentkezem!
Nekem sem tetszett,mondjuk a könyvek után kicsit másképp képzeltem volna el. De valószínűleg megnézem,mert kíváncsi vagyok hogy a fim trilógiának is a középső része-e a leggyengéb,mint a könyvek esetében :D
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.25. 20:08:21

visca el barca írta:
jelen :D

gagyi az egész de azert vegigneztem :D nekem a 2. resz vmivel jobban "tetszett" :D
Hát ha úgy vesszük még veled se találkoztam... :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.25. 17:39:51

davi10 írta:akinek nem, olyan emberrel még nem találkoztam, aki pedig nem látta, az sürgősen nézze meg!
jelen :D

gagyi az egész de azert vegigneztem :D nekem a 2. resz vmivel jobban "tetszett" :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.25. 17:11:41

Éhezők Viadala: Futótűz

Na végre ez is "kölcsönözhető a tékából" :D Nagyon vártam már, az 1. része nagy kedvencem lett.
Semmivel nem lett rosszabb, mint az első rész. A vége miatt viszont nagyon várom a trilógia befejező (dupla?)részét.
Az viszont kicsit zavart, hogy ahogy észrevettem az öreg főcsávónak más lett a hangja, mint az 1. részben. Nem nagy dolog, de kicsit bosszant amikor ugyanannak a filmnek a folytatásában sem tudják megoldni a szinkront. (mert ha egy színésznek kijön 2 filmje 1 hónapon belül, amiknek semmi köze egymáshoz és más a szinkronhangjuk az is szánalmas, de még elnézhető).

Egy szó, mint száz: akinek tetszett az 1. rész annak bátran ajánlom, akinek nem, olyan emberrel még nem találkoztam, aki pedig nem látta, az sürgősen nézze meg!

10/10
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.03.25. 00:07:33

messideco írta:Kash:

Pedig az egy atomjó film, most is halálra röhögném magam. Ezek szerint egy mocskos beteg alak vagyok? :?
Őszintén? Igen!
Voltak benne olyan részek, amelyeken tényleg lehetett röhögni, de például úgy kezdeni a filmet, hogy egy ember torkán a golyói lógnak, elég abszúrd...Finoman szólva is.
hát igen... én is elég vizuális típus vagyok, ez a sápadt-kevésbé sápadt megoldás tényleg elég szigorú lehetett. :lol:
Ahh mindig találtok valami hibát az irományomban. :D
Még erősen a film hatása alatt voltam, nem tudtam teljes mértékben összeszedni a gondolataimat, így jött ki... :|

Tim:
Hát olyan filmet még nem néztem, amiröl nem tudom, hogy létezik, valamilyen formában tudomást kell szerezzek a filmekröl.
Ami pedig a pamutot illeti: Én kérek elnézést! Valószínűleg az zavarhatott meg, hogy kilettem cenzúrázva valamelyik nap a kotton miatt.
Fura érzés magammal beszélgetni... :mrgreen:
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.03.24. 23:20:42

Kash:

Pedig az egy atomjó film, most is halálra röhögném magam. Ezek szerint egy mocskos beteg alak vagyok? :?
"And my heart will leave you never."
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.03.24. 23:13:03

Kash írta:Movie 43
...
nézd, ha nem akarsz nagyon mellényúlni, akkor olvasd el az imdb-n a 'parents guide' részt, ott a szexre, meztelenségre, erőszakra, vulgáris beszédre és más, a 'nyugalmat' esetleg megzavaró részletre vonatkozóan kivesézik a filmeket (legalábbis a legtöbbet).
én is meg szoktam ezt nézni, mielőtt bármit megosztanék a családommal.

hát igen... én is elég vizuális típus vagyok, ez a sápadt-kevésbé sápadt megoldás tényleg elég szigorú lehetett. :lol:
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2014.03.24. 22:30:30

Kash írta:.. közben kotont (Tudom, hogy 2 t-vel írjuk) kér tőle.
Ami azt illeti nem írjuk így. Ha így tennénk akkor a pamutról beszélnénk :D
Azt hittem a traileres korszakod már a múlté,de ezek szerint mégsem..


Szerk.:
Kash írta: Egy szellemileg fogyatékosnak tűnő sápadt elárúsító egy másik hasonló, ám kevésbé sápadt csaj szájába nyomogatja a mutató ujját, közben olyan szavakat és mondatokat suttog, ami a jóízlés határát súrolja(vagy már azon is túl van.)
Ez a kép most beégett a retinámba,és attól tartok bekúszik az álmaimba is :shock:
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.03.24. 17:24:55

Movie 43

Engem a trailerek fognak a sírba vinni...
Mindig is sejtettem, hogy kiválogatják a főbb jeleneteket és összeragasztják, de általában a többi "apróbb" részlet sem elhanyagolható. Hallottam, hogy ez a film kapta az aranymálnát, és az IMDB-s értékelése is vetekszik a legeslegeslegeslegrosszabbal, de még mindig nincs a nézhetetlen kategóriában, 4.4 nem mondd nekem semmit, volt pár leértékelt film ami nagyon is bejött nekem.
De a lényeg: Mi a jó isten?
Nem csak, hogy undorító, de pl szülői, vagy távolabbi rokon társaságában a film nézhetetlen, az olyan jelenetek miatt, amire már a kínosság szó nem kifejezés.
Nincs attól rosszabb, amikor én érzem magam mások helyett kínosan, na egy kis szösszenet:
Leülsz a családdal délutáni tévézgetésre amit te szervezel, az aranyos kisfiuk, meglepetés lenne a vadonatúj vígjáték a movie 43, ami a trailer alapján egy igen érdekes, erősen nevetés szagú filmnek ígérkezik...Soha ne bízz a trailerben, megtanultam egy életre :arrow:

Egy anya csókolgatja a saját fiát közben majd, hogy nem elélvez, közben kotont (Tudom, hogy 2 t-vel írjuk) kér tőle. Az apa kiragasztja saját fiát fényes-nappal egy villanyoszlopra és...A többit inkább nem mondom. Egy szellemileg fogyatékosnak tűnő sápadt elárúsító egy másik hasonló, ám kevésbé sápadt csaj szájába nyomogatja a mutató ujját, közben olyan szavakat és mondatokat suttog, ami a jóízlés határát súrolja(vagy már azon is túl van.)
Értem én, hogy ez csak egy film, de érdemes-e ezt bevállalni a színészeknek? Milyen belső aberáltság kell egy rendezőnek ehhez?
Pozitívum? Nem gondoltam volna, hogy lesz, de mégis volt 1-2 jó poén...

Például az, amikor a kiscsajnak megjött, a pasiának a tesója pedig olyan dolgok után keresgélt, amit feldughatnának-e a lánynak, mert ő tudta, hogy ilyenkor tampon kell, de az anyja mérete túl nagy lene a...áh hagyuk
.
Szóval, véleményem szerint nézhetetlen, de beválaltam sok embertársam helyett is a megnézését, hogy ők ne követhessék el ugyanezt a hibát. :lol:
2/10
Kép
Válasz küldése