Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
dali
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.04. 09:38:52
Kapcsolat:

2007.01.13. 11:55:35

Jelwaz :arrow: Attol még ,hogy a Closer-t irtam kedvencnek,ismerem es szivesen nézem pl.Kusturica,Fellini,Bertolucci filmjeit is :!: Ha tud valaki linket ahonnan régebbi filmeket is le lehet tölteni megköszönném :wink:
SEMPRE BARCA!
Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2007.01.13. 10:38:38

Én fimeket nem a művészi értékükért nézem, arra ott van a színház, és a könyvek. Moziban több mint 1 éve nem voltam, inkább letöltöm őket. A filmek a szórakoztatóipar része, így nekem elég ha nevetni tudok egy mozin, és nem kell közben agyalnom a történet értelmmén. Az egyetem így is eléggé lefárszt.
Silvanus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:02:59
Tartózkodási hely: Budapest

2007.01.13. 10:21:18

Krojf - A "28 Nappal Később" című film szerintem elég jó, bár a "Holtak Hajnala" című filmet semmi sem veri!!! A valaha készült legjobb zombis film!!!

Jelwaz - Jó, hogy te ennyire képben vagy az igazi film remekekkel, hidd el sokan vagyunk még ezzel így, de azt valóbban ne feledd, hogy más-más korosztály más-más filmeken nőtt fel, és bizony az ember azt szereti, amit nap mint nap lát, hall, érez... én pl. koromnál fogva nem láttam olyan sok régi horror klasszikust (mert én horror kedvelő vagyok), de amiket láttam azok sem jöttek be. A mai, általad 'pláza filmeknek' nevezett filmeken 'nőttem fel' és ezek tetszenek, ez van. Sok, tényleg rengeteg közöttük a szemét, de valahol ez így természetes. Így legalább jobban értékeli azt az egy-egy filmet az ember, amit a sok szemét közül szeret, és többször megnéz... nem kell elmenni megnézni őket, én sem teszem, pláne nem 1000 Ft-ért.
Viszont abban igazad van, hogy vannak filmek a múltból, amelyeket egyszerűen nem lehet kihagyni, amelyek alap filmek, és nem alkothat senki egy filmről sem úgy véleményt, hogy azokat nem látta...
Nem sorolnám most fel, de van egy pár, és nyugi, a Pite filmek nem tartoznak ide! :wink:

Elprat - Megmondom őszintén, hogy most én is elgondolkodtam ezen az apró momentumon, hogy mi lehetett a boritékban, és arra jutottam, hogy adatok a dokinőről, például az, hogy az a [auto_cenzúra], akit közben próbára tettek a férje, és hogy mindjárt odaér, meg hasonlók. No meg gondolom az is cseszte a csőrét, hogy már sejtette, hogy a dokinő elmehet majd...
"Més Cuen un Club"
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2007.01.13. 09:25:54

csatlakozom az előttem szólóhoz!
én egyébként szeretem a "művészfilmeket", de egy hosszú nap után mikor a TV elé ülök nem biztos hogy van kedvem agyalni még egy 2-3órás filmen, szóval ilyenkor szerintem kikapcsolódásra a legjobbak a bugyuta amerikai filmek!
Bár a múltkor ugyan ebben a felfogásban próbáltam meg megnézni a báránysültek hallgatnak című filmet, de annyira fárasztó volt hogy nem sikerült a végére jutni!
De Ben Stiler és Adam Sandler nyerő ebben a témában!
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.01.13. 08:44:12

Jelwaz! Nem mindenki művészfilm rajongó, én pl kifejezetten utálom. És nem hiszem, hogy bármelyik film, amelyiket itt soroltam, beletartozna az általad említett "Pláza film" kategóriájába. Azt pedig ne felejtsd el, hogy itt rengeteg 14+ éves srác is fórumozik, akik ezen a felhozatalon nevelkedtek... Rossz, nem rossz, mindenki döntse el magának.

Őszintén szólva én is fogtam néhányszor a fejemet, amikor egy-egy filmre azt mondták, hogy az a kedvencük, de én tiszteletben tartom őket. Majd beérik a feje lágyuk, és megtanulnak a csöcsökön, meg az álló hímtagokon, stb kívül máson is mosolyogni tudni.

De ha már Meg Ryannél tartunk, mit szólsz a Francia csók c. filmhez? Kiváncsi vagyok a szakértői vélemélnyedre, hátha a filmek terén jobb ízlésed van, mint a futballban... :D :D :D :D
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2007.01.13. 07:26:05

Mindenki csak [auto_cenzúra] Pláza mozis filmeket néz? Olyan filmeket soroltok kedvencnek, hogy csak nézek, persze ez mindnekinek szíve joga, de azért nézhetnétek ilyen alapfilmeket, mint Truffaut: Négyszáz csapás, Lars von Trier: Dogville (+ 2., 3. rész), Luis Bunuel: Andalúziai kutya, Aranykor (ezeket Dalíval csinálta), Öldöklő angyal, David Lynch: Mullholland Drive stb. Nehogy valaki rossz néven vegye, csak egy kicsit felhúz, hogy a hollywoodi, egykapatafára épülő filmek, mélyebb monadanivaló nélkül, csupán azért készülnek, hogy kiszedjen belőled 1000 Ft-ot (pattogatott kukoricával, kólával 2000), aztán mivel úgyis előtte fizetsz, utána meg tojnak a fejedre, és sz@rt kapsz. Persze szeretném kiemelni, hogy vannak kivételek, és a filmek, amiket soroltam, nekem sem tetszett mind, de a filmművészet alapjai. De kevés a kivétel. pl.: A Pite filmeket, ki az aki megnézi és még tetszik is neki? Jó, van akinek ez az igénye, de az ne nevezze magát filmrajongónak, mert az nem film. Tiszta séma végig, ugyanolyan, mint a társai (Tök..., Már megint egy dilis amcsi film stb.). Vagy a Fűrészről írta valaki, hogy azért jó, mert valóságos... Valóban, de mihez képest? Csak a többi horrorhoz viszonyítva, mert ilyen a valóságban nincs, ami valóságos valamennyire az a thriller, nem a horror. És, aki horror rajongó, kíváncsi vagyok hány Hitchcock filmet látott? Vagy pl. zenerajongók, akik szeretik Björköt, látta valaki a Táncos a sötétben-t? Olyan film, hogy a filmet valaki nem bírta nézni, kimentek a vége előtt, aki meg végignézte, azok 90%-a kisírt szemmel ült, aki meg nem, az meg majdnem sírt. Ezért érdemes filmet rendezni, csinálni, ha megérint, átad valamit (persze szórakozni is kell). És egy Pláza film sohasem fog kiváltani ilyet az emberből, max. ha valaki rózsaszín picsa és azért sír, mert Meg Ryan nem jött össze azzal a helyes csávóval... Ezek vicces dolgok, de ne hagyjátok magatokat [rossz fiú]... Pesrze senkit nem akartam megbántani, csak leírtam mit gondolok a mai, önmagából eléggé kifordult filmvilágból, és hogy milyen manipulatív tud lenni. Legutóbb látott két legjobb filmélményem:
Pálfi György: Taxidermia (mély tartalommal, meghökentő ötletekkel)
Nemes Gyula: Egyetleneim (Sztem egy kicsit nehéz film, jó kameratechnikával)
Csak ajánlani tudom őket, s remélem azért valaki utána néz, s ha még meg is nézi, hát az már csúcs!
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2007.01.12. 20:43:24

Krojf írta:Komáim!
Erre varrjatok gombot.
"28 nappal később".
Reagálásotokat várja Krojf.
Az a zombis film?
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2007.01.12. 18:46:30

Komáim!
Erre varrjatok gombot.
"28 nappal később".
Reagálásotokat várja Krojf.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.01.12. 18:44:54

dali írta:Az én kedvenc filmem a Közelebb(Closer),Mike Nichols rendezte,2005-ben volt a bemutatója.Julia Roberts,Jude Law,Natalie Portman.Clive Owen.Nincs benne erőszak,látvány mégis odaszögez a székhez.4 ember egyszerű története. Ha valaki tudna linket adni a zenéjéről megköszönném :wink:
Én annak a filmnek utáltam minden pillanatát, kis túlzással, majdnem kimentem a moziból, anníyira felqrt agyilag...Mindenki mindenkivel keffentett, ugye? A részletekre nem nagyon emléxem, de arra igen, hogy nem tetszett...
dali
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.04. 09:38:52
Kapcsolat:

2007.01.12. 18:38:02

Az én kedvenc filmem a Közelebb(Closer),Mike Nichols rendezte,2005-ben volt a bemutatója.Julia Roberts,Jude Law,Natalie Portman.Clive Owen.Nincs benne erőszak,látvány mégis odaszögez a székhez.4 ember egyszerű története. Ha valaki tudna linket adni a zenéjéről megköszönném :wink:
SEMPRE BARCA!
Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?
Avatar
elprat
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2006.12.12. 19:12:40
Tartózkodási hely: Buda&Pest

2007.01.12. 17:30:02

Silvanus majdnem sötét volt a lábszétzúzós jelenetben,én nem találtam gyomorforgatónak-fene tudja...talán mikor bunyóztak Amandával és "lépett"1et a csonka lábával a [auto_cenzúra]+mikor kapott rá egy rúgást a csajtól,az durvább volt...
Amúgy had kérdezzek már:
-mi volt abban a borítékban amit a főgonosz hagyott "tanítványára" Amandára?Azon kívül h papírok....nem igazán tetszett neki mikor meglátta...

Mindent 1bevéve ízlések és pofonok.
Ma pedig megkaptam a Vörös sárkányt,na az az 1ik legjobb film amit valaha láttam a thriller kategóriában.Életszerű,borzongató,agyalós-elgondolkodtató, és Anthony Hopkins.....

:wink:
Nem az a baj hogy nagy az Isten állatkertje hanem az,hogy alacsony a kerítès... "...szórjunk a fejre hamut ès aztán, nyomjuk tovább, ezt a kamu-kamut.." Fish!
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.01.12. 17:18:32

Krojf írta:Komáim!
És Michael Douglas?
"Összeomlás", "Játsz/ma"?
Krojf feleltet.
Játsz/ma!!! Az az egyik kedvencem! Nagyon nagy film!
Mementóhoz, Kiképzéshez miccólsz???? Ezeket bármikor meg tudom nézni...
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.01.12. 17:16:50

Krojf írta:Komáim!
Norton?
És a "Szajré"-val mi a helyzet?
Kérdi Krojf.
Szerintem abban is nagyot alakít! Főleg, amikor leszólítja De Nirót az utcán! Az az ember utánoz6atlan...
Silvanus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:02:59
Tartózkodási hely: Budapest

2007.01.12. 17:13:26

Elprat, illetve mindenki - Én pont ellenkezőleg gondolom (de hát ez így természetes). Szerintem a FŰRÉSZ 3 volt olyan jó, mint az első kettő. Brutális, sokat mutató, jól megcsinált, csavarokkal teli... méltó az első két részhez! És szerintem pont az benne a brutális, azaz a horror, és a borzongást kedvelőknek, hogy nagyon életszerű, kegyetlenül valós az egész... számomra igen csak életszerűnek, és gyomorforgatónak tűnt amikor a csávó péppé zúzza saját lábát, hogy kiszedhesse a bilincsből, meg amikor a dokinő szétfúrja a fűrszes-csávó koponyáját, ami hidd el bizony így néz ki... szóval KEMÉNY! Tényleg csak kemény idegzetűeknek ajánlom! :wink:
"Més Cuen un Club"
Avatar
elprat
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2006.12.12. 19:12:40
Tartózkodási hely: Buda&Pest

2007.01.12. 17:06:40

Kenny írta:FŰRÉSZ 3,FŰRÉSZ 3.FŰRÉSZ 3!
Ááááá
Mit muvel az az ember!!!
Nézzétek meg és beszéljük ki :lol:
Lehet az a baj h csak belecsaptam a lecsóba és tegnap a moziban 1ből a fűrész 3mat néztem meg.Végülis mind1 vmilyen szinten, mivel nagyjából magába foglal ezt-azt az első 2 részből,így követhető.
Nem igazán jött be,paradicsomlé a javából de sztem marha rosszul van megcsinálva,bizonyos részek abszolut nem meggyőzőek/élethűek,legalábbis sztem nagyon látszik rajta.pl mikor a dokinő meglékeli a "mentor" fejét,vagy mikor a végén felrobban a csajon a gallér stb stb.
A film előtt bemutatták az Átok2-t ( úgy tudom tegnaptól játszák a hazai mozik),és abban a 1,5percben jobban leparáztam a dolgokat mint a fűrész3 majd 2órás játékideje alatt....
Persze meg kell győzni a nagyérdeműt ,valamivel be kell csalogatni Őket azokba a puha székekbe ,jó volt az a kis klip vagy akárhogy is hívják :roll:
Szóval a fűrész sztem egy nagy favágó film,az átok meg meggyőzött=csak jobb lehet :roll: ............????
Nem az a baj hogy nagy az Isten állatkertje hanem az,hogy alacsony a kerítès... "...szórjunk a fejre hamut ès aztán, nyomjuk tovább, ezt a kamu-kamut.." Fish!
lionel19

2007.01.11. 22:06:13

A Kocka trilógiáról mi a véleményetek? Igaz nem uj film de...
...nekem az egyik kedvenc filmem.
Szerintem a második rész lett a legjobb bár onnan kicsit hiányoznak a csapdák. A harmadik rész vhogy fura mész szereplők (szőkéből-barna meg ilyenek), más kocka (pedig ugyanaz lenne)

Nah egy a lényeg Kocka 4ever :D
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2007.01.11. 21:46:04

Komáim!
És Michael Douglas?
"Összeomlás", "Játsz/ma"?
Krojf feleltet.
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2007.01.11. 21:42:18

Krojf írta:Komáim!
Norton?
És a "Szajré"-val mi a helyzet?
Kérdi Krojf.
Szajré? - nem rossz film, de Nortonnak vannak sokkal jobb filmjei is pl: Harcosok klúbja, Amerikai história X, Pókerarcok, Legbelső félelem, Vörös sárkány...
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2007.01.11. 21:31:50

Komáim!
Norton?
És a "Szajré"-val mi a helyzet?
Kérdi Krojf.
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2007.01.11. 20:43:32

grecki írta: Oldszkúl film már, látta vki a Legbelső félelem című filmet? Edward Norton egyik első filmje lehet, mert még nagyon fiatal. De akkoát játszik benne, hogy Oscart érdemelt volna. Mellette Richard Gere is zseniális, a film meg egyszerűen parádés!!!! Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki elmegy a videótékába (esetleg a filmletöltés mellett remélem még vannak ilyen elvetemült "játszótársaim") és nem tudja, hogy mit válasszon...
Óriási film - a legvégéig kitalálhatatlan, hogy mi is lesz, óriás színészek és játék!
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4948
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2007.01.11. 20:25:31

Game90 írta:Saviola én Bearshare-rel szedtem le :wink: http://www.filehippo.com/download_bearshare_lite/
Köszönet barca99-nek :wink: :D
Amit utoljára néztem film az az Ünneprontók ünnepe :arrow: sztem jó film :wink: :D
Köszi a segítséget. 8)

Az valóban jó film,mérmint az Ünneprontók ünnepe..de ajánlom még régebbről a Blöff-öt,A ravasz,az agy és két füstölgő puskacső című filmeket..sőt..a Las Bandidast csak a csajokért is megéri megnézni. 8)
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2007.01.11. 20:21:00

Komáim!
Aki szeretne továbblátni a szomorúságán, annak valószínűleg hatásos
búfelejtő lesz egy bizonyos "Terhelt Terkel" című dán(!) komputeranimáció,
benne érdekes "dialógusokkal"!
Az előzetes alapján lehet, hogy leendő kultuszfilmmel állunk
szemben!
Kérek róla további infókat!
Ösztönöz Krojfotok.
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2007.01.11. 20:06:30

Aki szereti a nyomasztó (nem horror!) hangulatú filmeket, az nézze meg a Meggyanúsítva c. filmet - szerintem kategóriájában az egyik legjobb film.
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Shark
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:40:13
Tartózkodási hely: Szombathely City
Kapcsolat:

2007.01.11. 19:41:43

Game90 írta:És azok amelyeket már láttam, de jó volt felidézni mégegyszer:
:arrow: Austin Powers 3, Csontdaráló, Állj vagy jövök, A keresztapa trilógia
Nagyon jó film. Mostanában megy a HBO-n. Nagyon sokszor láttam már, de még mindig tetszik. A zenék külöösen jók benne

:)
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2007.01.11. 16:35:08

Saviola én Bearshare-rel szedtem le :wink: http://www.filehippo.com/download_bearshare_lite/
Köszönet barca99-nek :wink: :D
Amit utoljára néztem film az az Ünneprontók ünnepe :arrow: sztem jó film :wink: :D
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Válasz küldése