Utazás Barcelonába

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2009.06.04. 21:16:59

eurobarca találkozon nem vettem részt soha. Utazó keretböl 1 embert ismerek. Ez nem gond?
Ivánnál gond volt... :?
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2009.06.04. 20:40:56

Üdv mindenkinek!
Szóval itt lehet feliratkozni a nyáron megrendezésre kerülő barcelonai utazásra.Részletekért olvassatok lentebb.
Az időpont megváltozott mivel a Gamper kupa augusztus 18.án kerül megrendezésre.Így tehát augusztus 16.án lenne indulás és 23.án hazaindulás.Ha meglesz a 9 fő,valószínű hogy lesz egy előleg is .. a buszra.
CSAK az jelentkezzen aki vállalni tudja a feltételeket:
-A fenn említett időpontban szabad.
-Megvan a 120-130 ezer forint az útra (költőpénzzel együtt).

1.Varga Tamás(sofőr)
2.VIII.Henrik (sofőr)
3.Roniee21
4.pety27
5.
6.
7.
8.
9.

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ : 2009.06.10.(JÖVŐ HÉT SZERDA)
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2009.06.03. 20:25:19

Sziasztok!
Mint írtam lentebb szeretnénk ha összejönne a 9fős túra augusztusban.
1 sofőrünk már van,lehet még jelentkezni vezetni...Számolgattam és kb. ugyan az az összeg jött ki mint amit Iván is írt régebben ,tehát 110-130 ezer forintból meg lehet oldani,költőpénzzel együtt.
Ha valakinek nem lenne világos ez az út így nézne ki : előreláthatólag augusztus 20-tól 28.ig,és két mérkőzést tudnánk megnézni,a szuperkupa visszavágót,ellenfél ugyebár az Athletic Bilbao,a másik a Gamper kupa,ennek a részletei még nem ismertek.
Iván segítségével lefoglalnánk egy 9fős minibuszt,kellene legalább 2,de inkább 3 sofőr aki vállalja a vezetést.Iván már nem jönne velünk,de minden részletes információt megosztana velünk,ami a hasznunkra lehet,ha megvan a biztos 9 fő a szállást is elintézi ha még időben szólunk,és van hely az ismerősénél.Az odatalálással nem lenne gond,a buszhoz lehet bérelni elég olcsón GPS-t is,szóval ez megoldható.De akár kinyomtatnánk egy részletes útvonalat is .
Szóval még várunk 1 sofőrt aki vállalná az utat,és azért van már némi tapasztalata.Ha megvan írunk egy listát hogy ki jönne.
Üdv.
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
Avatar
aky01
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:10:47
Tartózkodási hely: Pápa

2009.06.03. 13:10:32

Ha jól értem akkor a Trofeu Joan Gamper aug.18.-án lesz!!!!!!!!
Milan vagy Arsenal?
http://www.elmundodeportivo.es/gen/2009 ... rival.html
EuroBarça Tour 2009
Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Kép
VIII.Henrik
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1607
Csatlakozott: 2005.01.20. 11:37:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2009.06.01. 19:14:21

Ne búslakodj Krojfunk, kapnál gránátvörös-kék vért Tőlünk, nem hagynánk elvérezni! Így cselekszik egy jó Barcás és egy rendszeres véradó. :) Csalódottságom azonban én sem leplezem.

Pety27, írtam választ.

Ha majd megadják a kupa pontos időpontját, nézhetnénk azért repülőjegyeket is, igaz mobilabbá tenne minket a városban a kisbusz. Sajnos pro és kontra mindkét oldalon vannak érvek, így nehezebb a döntés, de a lényeg, hogy ott, Barcelonában legyünk.
Én nem a munkámmal akarom a halhatatlanságot elérni. Azzal akarok halhatatlan lenni, hogy nem halok meg.
http://www.flickr.com/photos/8109059@N03/
Carte D'or: Rákóczi túrós, a világ 3. legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta. :)
Kép
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2009.06.01. 19:04:20

Krojf írta:Hát nagyon sajnálom gyerekek!
Ezentúl én leszek a H. Ö. G., vagyis a Halott Ötlet Gazdája.
Vérzik a szívem...
K.
Nem halott még az...még összejöhet a 9 fős megoldás. :)
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.06.01. 19:01:25

Hát nagyon sajnálom gyerekek!
Ezentúl én leszek a H. Ö. G., vagyis a Halott Ötlet Gazdája.
Vérzik a szívem...
K.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.06.01. 14:01:51

Ronal.10 írta:Hát ha ezen mulik h nem ismerjük egymást. Istenem. Megvan a névsor. Augusztusig találkozhatunk szinte midnen hétvégén, vhol pesten.
Én soha nem voltam eurobarca találkozon mert soha nem olvasgattam azt a topicot. (elment a kedvem az utazástól) :cry:
Azt azért remélem tudod,h ez nem így megy...

Kicsit izzadtságszagúak lennének azok a talik...meg gondolom sok embernek megoldhatatlan a dolog.

Annyit tennék hozzá,h bár én nagyon lelkes voltam ám sajnos nem úgy jöttek össze a dolgaim,h beleférjen ez az út.Ám nagyon örülnék ha valamilyen úton módon szerveződnek egy őszi túra.Arra nagyobb valószínűséggel tudnék nevezni.Bár megértem ha ezek után alábbhagyott a lelkesedés...
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2009.06.01. 11:52:04

Hát ha ezen mulik h nem ismerjük egymást. Istenem. Megvan a névsor. Augusztusig találkozhatunk szinte midnen hétvégén, vhol pesten.
Én soha nem voltam eurobarca találkozon mert soha nem olvasgattam azt a topicot. (elment a kedvem az utazástól) :cry:
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2009.06.01. 10:30:23

Hello mindenkinek!

Szóval mint azt Iván is írta,a buszos dolog kudarcba fulladt.Az utolsó kiskapu hogy eljussunk,mi akik nagyon szeretnének és elhatározták,a 9fős megoldás lenne.Én vállalom hogy ha megvan 2 sofőr,akkor Ivánnal közösen megszervezzük.Én mindenképp ki szeretnék menni,szerintem ti is így vagytok,akik már feliratkoztatok.Szóval elsőnek is ,legyen meg 2 sofőr,nem tudom hogy a 11 emberből kinek lenne jogosítvány,és ki vállalná,de aki igen az mindenképpen írjon egy püt!!-ha megvan a 2 sofőr utána már lehet egy lista is.Na ennyit akartam!

Sziasztok!
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
prixy
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.05.31. 19:17:31

2009.06.01. 08:48:14

Köszönöm szépen, megnyugodtam! :lol:
Az igazai persze az lenne, ha egy meccsre tudnánk elmenni, de remélem egyszer az is összejön!
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2009.06.01. 01:12:01

Sziasztok!

Azt hiszem vártunk eleget... A listát meghirdettük, éppen azért, hogy tisztán lássuk, hogy mennyien vagyunk, és nem vagyunk elegen. Messze nincs 18 fő, és ez alapjaiban megdönti az egész utat ebben az összetételében legalábbis.

Természetesen itt lehetne azt csinálni, amit itt néhányan szeretnének, hogy legyen kint a főoldalon egy hirdető cikk, h még keresünk hat embert, de én ezt nem akarom. Egyrészt azért, amit Andris is írt: ez nem jótékonysági szolgálat, hogy had szervezhessünk ilyen lehetőségek mellett utat a köznépnek. Másrészt pedig azért, mert ez a szerveződés sajnos teljesen elvesztette az eredeti szándékát.

Én ezt az utat azért akartam megszervezni, hogy az Eurobarca találkozók társasága számára legyen egy ilyen lehetőség, és hogy velük együttesen jussunk ki egy meccsre. Vissza lehet keresni a hozzászólásokban, a tavaly augusztusi fórum találkozó után írtam be abba a topicba, hogy ezt megcsinálom, mert annak a csapatnak ez járna. Csakhogy ahogy Szandi is írja lejjebb, ez az út már régen nem erről szól. Ezen a listán nekem összesen két név ismerős, két név olyan, aki a találkozókon is ott szokott lenni. Így pedig az én értelmezésemben az egész terv elvesztette az alapvető értelmét, már nem arról szól, amiért indult. Természetesen nem azt vártam, h mindenki ismerős lesz, meg a találkozós garnitúra, de legalább a harmada ennek a névsornak lett volna tagja annak a csapatnak, aki vette a fáradtságot az elmúlt években, és eljött a talikra. Mert én ezt fontosnak tartom.

Most azonban még itt sem tartunk, mert közel sem jött össze 18 fő. Na most azzal, hogy látni, hogy nem is lesz annyi, nem igazán látom értelmét annak, hogy tovább próbálkozzak. Ha összejött volna egyébként a 18 bármilyen összetételben, természetesen nem hátráltam volna ki, de így, hogy nem tudunk megfelelni a buszos utazás "követelményeinek", eléggé hamvában holt próbálkozásnak látom az egészet.

Egyébként ugyanígy látom sajnos az őszi közös repülős utat is, mert a bajnoki menetrendet nem ismerjük, ez így lesz júliusig, akkor pedig már nem lesz olcsó a repülő. És ha még jó áron is marad, akkor is nem tudom, hogyan vásárolnánk jegyeket, mert fizetni egyszerre kell és azonnal, ha csomagban veszünk jegyet. Ha pedig külön külön, akkor mindenkinek más lesz a jegyára, mert amint elfogyott egy jegy, úgy drágul a dolog, tehát pl a 10. jelentkező sokkal többet fizetne, mint az első jegyvásárló.

Nekem ez a buszos lehetőség ezzel a rövid névsorral egyértelműen kudarcba fulladt, úgyhogy én a magam részéről nem tervezgetek tovább. A másik okom, amit leírtam: a kezdeményezés régen elvesztette a kezdeti célját.

De úgy gondolom, h ha a maradék 11 ember közül azok, akik igazán akarnak menni, összeállnak 9-en úgy, hogy van közöttük autót is vezető ember, akkor ők gond nélkül kijutnak. Én nekik ha ez konkrét, foglalok szállást (záros határidőn belül csak természetesen), és amennyire szükséges, segítek a kinézett buszbérlő céggel való kapcsolattartásban, valamint segítenék a helyszínre utazás előtt tanácsok formájában.

Úgyhogy én ettől a 11 feliratkozott embertől először is elnézést kérek, de leírtam az okokat, amik miatt nekem sztem nem kell folytatnom a szerveződést, de éppen miattuk én annyit felvetnék, hogy akik igazán akarnak menni, álljanak össze 9-en és lehetőség szerint olyan összetételben, hogy legyen közöttük legalább két vezetni jól tudó ember. És akkor gyakorlatilag minden megvan ahhoz, hogy elmenjenek és két meccsre is elmenni akár ebben az időszakban. Szóval sztem erről jelentkezzen minden feliratkozott, hogy tud-e vezetni.

Sajnálom, h ez a helyzet, nyilván sokat nyom a latban a válság is, megértem, h mindenki többször átgondolja a dolgot. De ez már a második próbálkozás volt, ami nem jön össze - páran vannak, akik még biztosan emlékeznek az elsőre.

Egyelőre részemről ennyi, sokat nem tudnék hozzátenni, vagy csak ha valamit elfelejtettem.

Üdv
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2009.05.31. 19:41:56

prixy írta:Segítséget szeretnék kérni valakitől, aki már járt Barcelonában a Nou Camp múzeumban! A párommal Spanyolországban fogunk nyaralni és szeretnénk elmenni a stadionba egy stadion túrára.Fogunkj egyet kapni a helyszínen, vagy meg kell venni napokkal/hónapokkal a tervezett út előtt? Köszönöm a segítséget!
Szia. Igen, a helyszínen meg lehet venni a jegyet. Kisebb sort ki kell állni, de nem vészes egyáltalán.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.31. 19:41:38

prixy írta:Segítséget szeretnék kérni valakitől, aki már járt Barcelonában a Nou Camp múzeumban! A párommal Spanyolországban fogunk nyaralni és szeretnénk elmenni a stadionba egy stadion túrára.Fogunkj egyet kapni a helyszínen, vagy meg kell venni napokkal/hónapokkal a tervezett út előtt? Köszönöm a segítséget!
Fogtok jegyet kapni, különböző túratípusokra különböző árban, helyszínen azonnal. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
prixy
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.05.31. 19:17:31

2009.05.31. 19:35:31

Segítséget szeretnék kérni valakitől, aki már járt Barcelonában a Nou Camp múzeumban! A párommal Spanyolországban fogunk nyaralni és szeretnénk elmenni a stadionba egy stadion túrára.Fogunkj egyet kapni a helyszínen, vagy meg kell venni napokkal/hónapokkal a tervezett út előtt? Köszönöm a segítséget!
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2009.05.31. 12:59:32

Én szeretnék menni, mikor meg lett hirdetve jelentkeztem is meg minden, csak őszintén szólva -és lehet, hogy most egy utolsó szemétnek tartotok- nekem azért az is sokat nyom a latba, hogy mégis kik jönnek, mi lesz a végső utazólista, mert azért nem mindegy, hogy 2 embert ismerek.e vagy kb a felét vagy mindenkit. :?
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2009.05.30. 10:30:00

jaja ugy kéne kiirni hogy még 6 főt keresünk. És legalább legyen 300 hozzászolása.
Am ennyi erővel én is full ismeretlen vagyok :lol:
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2009.05.29. 22:20:25

lionelmessi19 írta:Nem akarjuk főoldalon hirdetni, mert akkor nem két-három, hanem 30-40 jelentkező lenne, bár lehet hogy így bl győzelem után 100as nagyságrend is lehetne. Másrészt teljesen ismeretlen emberek.

És melózni sose melózik feleslegesen az ember. :roll:
Pláne hogy leírtam egyszer, ha ez nem jön össze, kicsit később lesz másik.
Mindenbe van kockázat,ezt vállalni kell.Nem csak az utazást kellene kiírni szerintem, hanem hogy 6 hely van még!Az első 6 jelentkező jöhet.Ennyi.
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.29. 13:35:35

Nem akarjuk főoldalon hirdetni, mert akkor nem két-három, hanem 30-40 jelentkező lenne, bár lehet hogy így bl győzelem után 100as nagyságrend is lehetne. Másrészt teljesen ismeretlen emberek.

És melózni sose melózik feleslegesen az ember. :roll:
Pláne hogy leírtam egyszer, ha ez nem jön össze, kicsit később lesz másik.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2009.05.29. 13:30:28

nem akarjátok föoldalon meghírdetni a dolgot??? hátha jön még 2-3 emberke.
Nem leszünk meg, nemmegyünk---> fölösleges meloznom... elbulizom a pénzem...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.29. 13:04:08

Persze, jobb, nem erről van szó, csak ha kevesebben vannak a szálláson és a buszban, akkor mindenkinek lényegesen nő a költség, és az úgy nem nagyon vállalható, gondolom.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2009.05.29. 12:50:29

lionelmessi19 írta:12en biztosan nem, 18 embernek össze kell gyűlni. A busznál 1-2 ember nem számítana, de a szállásnál nemtom. Lehet elég 16-17 is, de nembiztos.

Egyébként nem véletlen töröltem az előbb, legyél már türelemmel. több mint 1 hete indult a dolog, volt h napokig senki nem jelentkezett, te meg tegnap, és óránként kérdezgeted hogy most akkor mi van.

Legyetek türelmesek, még 1-2 napig lehet jelentkezni gondolom.

Ha nem jönne össze létszám, akkor sem kell kétségbe esni, ősszel valamikor (talán őszi iskola szünetre irányítva) egy bajnokira célozva indul repülős, valószínűleg létszámkötetlen út szintén Iván szervezésével, csak akkor esetleg én is tudnék menni és segíteni.
12 ember is jobb mint 2-3........Várni kell még pár napot,hátha jönnek a jelentkezők.
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2009.05.29. 11:09:31

Krojf írta:
Ronal.10 írta:ennyien leszünk?? 12... Hát ez 1 vagy másfél busz??
Vmi új fejlemény???
(nagyon csöndes ez a téma topic)
Én már rögtön az elején beírtam volna magamat, de anyagi problémák
miatt még semmi nem biztos.
Az Eurobarca szinte összes felhasználója, aki persze Barcás kötődésű,
szívrepesve írná be magát, de ebben a bizonytalan, válsággal terhelt
időszakban sokunk annak örül, hogy egyáltalán lyuk van neki hátul.
Most nagyon meg kell gondolni minden fillért és nem mindegyikünk
szülei vannak ehhez a projekthez kellőképpen elengedve.
Ha minden tökéletes lenne az országban, akkor már régesrégen
teltház lenne.
De sajnos egyáltalán nincs így...
K.
Számból vetted ki a szót, kis képzavarral élve. Sajnos én is úgy terveztem még kb ősszel na meg télen, hogy biztosan megyek,de mára ez esélytelenné vált, egyszerűen örülök, ha a szüleimtől egy pestig szóló vonatjegyre tudok pénzt kérni, ami nagyjából 700 ft. munkával pedig ne tudom megkeresni, csinálom, de sajnos vannak fontosabb dolgok, úgy a számláim, úgy a devizahitelünk stb... Ezt nem önsajnálatból írtam le, csak mutatva, hogy valszeg nem vagyok egyedül.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.29. 11:07:41

12en biztosan nem, 18 embernek össze kell gyűlni. A busznál 1-2 ember nem számítana, de a szállásnál nemtom. Lehet elég 16-17 is, de nembiztos.

Egyébként nem véletlen töröltem az előbb, legyél már türelemmel. több mint 1 hete indult a dolog, volt h napokig senki nem jelentkezett, te meg tegnap, és óránként kérdezgeted hogy most akkor mi van.

Legyetek türelmesek, még 1-2 napig lehet jelentkezni gondolom.

Ha nem jönne össze létszám, akkor sem kell kétségbe esni, ősszel valamikor (talán őszi iskola szünetre irányítva) egy bajnokira célozva indul repülős, valószínűleg létszámkötetlen út szintén Iván szervezésével, csak akkor esetleg én is tudnék menni és segíteni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Andris 2009.05.29. 11:10:02-kor.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.05.29. 11:05:01

Ronal.10 írta:ennyien leszünk?? 12... Hát ez 1 vagy másfél busz??
Vmi új fejlemény???
(nagyon csöndes ez a téma topic)
Én már rögtön az elején beírtam volna magamat, de anyagi problémák
miatt még semmi nem biztos.
Az Eurobarca szinte összes felhasználója, aki persze Barcás kötődésű,
szívrepesve írná be magát, de ebben a bizonytalan, válsággal terhelt
időszakban sokunk annak örül, hogy egyáltalán lyuk van neki hátul.
Most nagyon meg kell gondolni minden fillért és nem mindegyikünk
szülei vannak ehhez a projekthez kellőképpen elengedve.
Ha minden tökéletes lenne az országban, akkor már régesrégen
teltház lenne.
De sajnos egyáltalán nincs így...
K.
Válasz küldése