Utazás Barcelonába

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4092
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.07.09. 15:19:15

Baros írta:A szeptember 14-16-i közötti Barcelona - Sevilla meccsre akarok kijutni és szeretném kérdezni a már korábban kint járt Barca szurkolóktól, hogy hogy működik a vásárlás menete?
Megveszem a Barca honlapján keresztül a jegyeket, fizetek kártyával és a Nou Camp pénztárában felveszem a jegyeket?

Köszi a segítséget;)
www.ticketmaster.es

Itt megveszed a jegyet, majd kinyomtatod az e-mailt amit kapsz. Viszed magaddal az útleveledet, és nagyon fontos, hogy azt a bankkártyát, amivel vásároltál. Az útlevélnek és a bankkártyának ugyan ahhoz a személyhez kell tartoznia. Ezt a 3 dolgot átadod a Camp Nou jegypénztárában, ők meg adják a jegyet. De egyébként a Sevilla ellen kb 90ezren lesznek, de még inkább annyian se, úgyhogy ha nem akarod neten megadni a bankkártyád adatait, akkor nyugodtan megcsinálhatod azt is, hogy a meccs napján, vagy a meccs előtt 1 nappal odamész, és veszel magadnak egy jegyet. Én inkább ezt javasolnám, mert a mérkőzés előtt 3-4 nappal kezdik el árulni azokat a jegyeket, amiket a bérletesek visszamondtak, így hozzá lehet jutni a legjobb helyekhez. Addig nem. Én a Milan ellen voltam, ahol 94.944 néző volt, és a meccs előtt 1 nappal még bőszen árulták a jegyeket. A Real elleni kupa visszavágóra, ahol 95.300 ember volt, még fél órával a meccs kezdete előtt lehetett jegyet kapni a ticketmasteren. Úgyhogy nem kell félni attól, hogy nem lesz jegy. Sosincs olyan, hogy az összes jegyet eladták.
Kép
Baros
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.07.09. 14:54:27

2013.07.09. 14:58:59

A szeptember 14-16-i közötti Barcelona - Sevilla meccsre akarok kijutni és szeretném kérdezni a már korábban kint járt Barca szurkolóktól, hogy hogy működik a vásárlás menete?
Megveszem a Barca honlapján keresztül a jegyeket, fizetek kártyával és a Nou Camp pénztárában felveszem a jegyeket?

Köszi a segítséget;)
kerecs0112
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.07.09. 14:47:22

2013.07.09. 14:50:30

Szervusztok!
A szeptember 29-i meccsre megyek ki valószínűleg, és érdeklődnék, hogy tudtok -e valami jó szállást? Első utam lenne, és olyat keresek ami ár-értékben megfelelő.
Előre is köszi a segítséget.
kmarcel
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.12. 13:58:21

2013.07.07. 15:04:25

sziasztok!!

vki meg tudná mondani, h a köv. idényre mikor lesz a sorsolás, mert szeptember-október környékén kilátogatnék egy meccsre. esetleg vki készül barcelonaba, mert szívesen csatlakoznék, egyedül nincs sok kedvem menni :S
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2013.05.14. 20:30:54

Van egyáltalán bármi esély arra, hogy a csapat akár egy részét (vagy utánpótláscsapatokat) hét közben edzésen,stb megtekinthessük?
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
domi1991
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.04.02. 14:14:41
Tartózkodási hely: Kupuszina-Szerbia

2013.05.13. 19:54:54

Kicsit kibövitem a mondanivalómat..A segitségeteket szeretném kérni!Az a helyzet h már lerendeztem a repülőjegyet,szállást Barcelónába.Tervezek menni a Valladolid elleni meccsre.Ticketmasteren akartam jegyet rendelni Mastercard Prepaiddel,miután kitöltöm az adatokat "Middle name" nélkül ez jön ki "You must enter a first surname (this information is obligatory).".Mivel nincs középsö nevem.Próbáltam már a vezetéknevem is beirni oda de akk.viszont kijön h helytelen adatok,vagy hagyjam az egészet és bizzak abban h helyszinen is tudok jegyet szerezni?
domi1991
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.04.02. 14:14:41
Tartózkodási hely: Kupuszina-Szerbia

2013.05.13. 19:28:32

Ticketmasteren akarok jegyet venni Barca meccsre mastercard prepaiddel.Miutan kitöltök mindent a middle name mezöt üresen hagyom,erre ki irja h kötelezö kitölteni.Mi a megoldás?
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2013.05.11. 12:27:10

kudu írta:Hétfőhöz egy hétre utazunk Barcelonába.

Szeretnék érdeklődni az ételekkel kapcsolatban, hogy mit érdemes/nem érdemes fogyasztani ott? Illetve hol érdemes napközben vásárolni?

Csak mert elég sokat olvastam, hogy a tengeri ételek nem mindig frissek, illetve hasmenést okozhatnak, ezért érdekelne a dolog...

Ha még esetleg pár hasznos infóval el tudnátok látni Barcelonával kapcsolatban, azt megköszönném :)
La Baguetina rengeteg van. Mi általában reggel vagy vacsikor tértünk be. Gyakorlatilag melegszendvicset képzelj el csak bagettből, sok fajta feltéttel. Finom, laktató.
Pans gyorsétterem: szendvicsek, saláták, csak egészségesen.
Éttermek: 3-4 helyen ettünk. Elég sótlanul eszem, nekem mindenhol sós volt az étel, ne akkora adagokat képzelj el, mint itthon. Ketten voltunk az asszonnyal, 40 eur alatt nem tudsz megúszni egy éttermi kajálást, de aha már ott jársz, próbálj ki valami helyi specialitást pl: paella-t.
Info: metroval mindenhová el tudsz jutni, (azt hiszem öt vonal van) ezért nagyon ajánlott a T-10 jegy.
Városnéző busszal bejárhatod a várost és le is szállhatsz róla.
Amit mindenképp látni kell: Park Güell, Montjuic (libegővel), a tengerpart, La Rambla, Camp Nou (csak viccként írtam), Sagrada Familia, a Gaudi házak stb. , de erről persze rengeteg infó van a neten, valamint ajánlom a hajókázást.
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2013.05.11. 11:38:03

Hétfőhöz egy hétre utazunk Barcelonába.

Szeretnék érdeklődni az ételekkel kapcsolatban, hogy mit érdemes/nem érdemes fogyasztani ott? Illetve hol érdemes napközben vásárolni?

Csak mert elég sokat olvastam, hogy a tengeri ételek nem mindig frissek, illetve hasmenést okozhatnak, ezért érdekelne a dolog...

Ha még esetleg pár hasznos infóval el tudnátok látni Barcelonával kapcsolatban, azt megköszönném :)
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.30. 23:12:02

barka írta:Sziasztok!

Lenne lehetőségem megnézni az év utolsó meccsét a Barca - Malagát, érdekelne, hogy szerintetek érdemes rá elmenni, játszik még azon egyáltalán valaki, ha már eleve bajnokok leszünk? :)

Köszi a válaszokat!
Szerintem lutri, hogy ki játszik. Három barátom akik közül ketten Barca drukkerek két éve májusban kimentek a Barca utolsó bajnokijára a Deportivo ellen. B csapat játszott, 0-0 lett, nem látták sem Messit, sem Iniestát, sem Xavit és elmondásuk szerint kifejezetten rossz meccs volt. Ezzel együtt azért jól érezték magukat mert hogy is lehetne rossz a szentélyben egy meccs akárki is játszik.
De könnyen lehet, hogy most máshogy lesz, vegyes csapat játszik és látsz több kulcsjátékost is.
Akárhogyis legyen és akárki is játsszon én nem hagynám ki, most voltam a PSG ellen, de bármikor mennék megint ha lenne lehetőségem.
phobia
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.01.15. 00:49:24

2013.04.30. 17:42:44

barka írta:Sziasztok!

Lenne lehetőségem megnézni az év utolsó meccsét a Barca - Malagát, érdekelne, hogy szerintetek érdemes rá elmenni, játszik még azon egyáltalán valaki, ha már eleve bajnokok leszünk? :)

Köszi a válaszokat!
szerintem biztos, hogy jó csapat fog kifutni a pályára eleve jeles nap lesz az, telt házzal és nem fogják megfosztani a kilátogató szurkolókat a legnagyobbak játékától (feltéve ha nem sérült éppen az alany ) utána úgyis 'pihenő' lesz... :wink:
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.04.29. 11:17:57

barka írta:Játszik még azon egyáltalán valaki, ha már eleve bajnokok leszünk? :)
Játékosok biztos lesznek a pályán :lol: Viccet félretéve. Szerintem felemás csapat lehet majd a pályán, illetve a mérkőzés után egyből lesz a bajnoki ünneplés ha jól tudom (persze előbb biztosítsuk be a bajnoki címet :twisted: ). Ha nekem lenne időm szívesen kimennék rá, mert biztos nagy élmény a bajnoki cím ünneplése :wink:
Kép
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2013.04.29. 10:51:43

Sziasztok!

Lenne lehetőségem megnézni az év utolsó meccsét a Barca - Malagát, érdekelne, hogy szerintetek érdemes rá elmenni, játszik még azon egyáltalán valaki, ha már eleve bajnokok leszünk? :)

Köszi a válaszokat!
phobia
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.01.15. 00:49:24

2013.04.16. 09:29:43

Mihu írta: Egyébként a másik döbbenetes számomra az volt, hogy az egész várost bejártuk a városnéző busszal, de egyetlen egy, és ezt most halál komolyan mondom: egyetlen egy Espanyol cuccokat áruló bolttal sem találkoztunk. Barcással viszont vagy 40el legalább...Rengeteg olyan hely van, ahol totál mást árulnak, de lehet kapni barcás mezeket, sálakat, pólókat, stb. Espanyol cuccokat sehol se láttunk, pedig jártunk a Montjuic felé is. Hihetetlen mennyire szívügyük a Barca.
én láttam a parton is valamelyik sportboltban espanyol mezeket, meg a guell park felé is nézegettem őket... szóval azért akad de tényleg 90% barcelona ereklyékkel van tele :D
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4092
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.04.15. 15:57:24

Azért azon rendesen el vagyok hűlve, hogy egy Bayern ellen 60 euróval drágább a legborsosabb jegy, mint a Real ellen volt a kupa elődöntőn. :shock: :shock: :shock:

A katalán emberekről én is csak szuperlatívuszokban tudok beszélni. Mindenki kedves, segítőkész, mosolygós. Továbbá mikor mentünk a meccsre, jött velünk szembe egy idős bácsi, talpig felöltözve blaugranába, látta rajtam a mezt, és már messziről kiszúrt, és figyelt. Majd mikor odaértünk, akkor mosolyogva felkiáltott hogy VISCA EL BARCA! Jópofa volt :D Egyébként a másik döbbenetes számomra az volt, hogy az egész várost bejártuk a városnéző busszal, de egyetlen egy, és ezt most halál komolyan mondom: egyetlen egy Espanyol cuccokat áruló bolttal sem találkoztunk. Barcással viszont vagy 40el legalább...Rengeteg olyan hely van, ahol totál mást árulnak, de lehet kapni barcás mezeket, sálakat, pólókat, stb. Espanyol cuccokat sehol se láttunk, pedig jártunk a Montjuic felé is. Hihetetlen mennyire szívügyük a Barca.
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.15. 12:40:06

pep71 írta:
domi1991 írta:Tervez valaki menni az elödöntö visszavágójára???
Szerintem szinte lehetetlen lesz jegyet szerezni vagy csak horror áron.
Szerintem lesz, de az biztos hogy nehéz lesz szerezni. PSG ellen én 4 órát kínlódtam a gép előtt mire sikerült, igaz ez aznap volt mikor megnyitották a jegyvásárlást a szimpla szurkolóknak is a neten és nyílván a fél világ rámozdult ezért fagyott a rendszer állandóan, előtte ugye csak a socik vehetnek. Aztán azért meccs előtt 2-3 nappal ahogy mondta vissza pár soci úgy lehetett venni jegyet, ha nem is könnyen de akinek csak egy kellett és az sem annyira számított hova az nagyjából gond nélkül tudott venni mert megnéztem, de igazából minden szektorba voltak jegyek még.
A Bayern ellen nyílván még nehezebb lesz. Aki meg akarja próbálni éppen az előbb néztem holnap délelőtt 10:00-kor nyílik meg a jegyvásárlás a Barca oldalán + ticketmaster.es-en. Én azt tanácsolom ha valaki megpróbálja akkor üljön a gép elé és azonnal csinálja 10:00-kor mert utána perceken belül lefagy az egész.
Az árak, hát igen, magasak, de ha jól emlékszem PSG ellen sem volt sokkal olcsóbb. Nem is tudom, ahol én ültem szektor az pl. ugyanúgy 154 euro volt mint most a Bayern ellen. Ezek a Bayern elleni árak:

Kép
phobia
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.01.15. 00:49:24

2013.04.15. 08:27:59

domi1991 írta:Phobia és Diagonal,ti egyedül mentetek meccsre vagy volt társatok?Én tervezek egy bajnokira kimenni de a szüleim nem nagyon engednek mert nagy a bünözés meg sok a zsebtolvaj Barcelónában és stb..Volt ilyen téren valami gondotok?
én barátnőmmel voltam, mi is hallottuk hogy sok a zsebes, de pénztárca telefon első zsebben és akkor nincs para nem kell idegenekkel ölelkezni...amugy semmiféle incidens nem volt, mikor Milanoba mentünk akkor arra mondták hogy az a legveszélyesebb város szóval azért minden nagy városban ügyelni kell az értékekre akár Budapesten is... különben egy Színes, vidám, pezsgő élettel teli napfényes város az embereke segítőkészek mosolygósak...

Pl amikor reggel mentünk a stadionhoz kicsit elkeveredtünk az utcák között beültünk egy Tapas bárba reggelizni majd az ott dolgozó időshölgyet megkérdeztük merre kell menni a stadionhoz sajnos az angol nem nagoyn ment neki így inkább megkért egy közelben lévő idősfazont, aki elkísért a stadion utcájáig szívességből, szóval én csak kellemes emlékeket gyűjtöttem kint. AJÁNLOM ! :wink:

La rambla-ról eszembe jutott, hogy pénz azért legyen nálad mert egy két helyen az éttermek az igazi rablók :D valszeg én nem voltam figyelmes a választásnál de két mirelit pizzáért és két sangriáért elkértek átszámítva 16 ezer forintot majdnem lefordultam a székről és utána még elkelett mennem a törökökhöz kebabot enni mert nem laktam jól :lol:
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.15. 02:08:48

Mihu írta:A gólokra nem emlékszem, hogy milyen volt a hangzavar, mert úgy ordítottam, és olyan önkívületi állapotban voltam, hogy csak a saját hangomat hallottam, és megszűnt körülöttem a külvilág :) Pedig az a 94.944 ember is tudott hangzavart csinálni :D Egészen elképesztő élmény egy ilyen meccsen kint lenni. Ettől jobb már csak egy győztes, gálás, vagy utolsó percben megmentett El Clasico lehet.
Pedro góljánál én is önkívületi állapotba kerültem:-) Nekem személyesen egy Real ellen 0-1-ről 2-1-re megfordított meccs tetszene ahol a 80. percben még 1-0 a Realnak.
Nick Hornby írja a Fociláz c. könyvében hogy ő azt szereti legjobban mikor a csapata ( az Arsenal ) jól játszik mégis az ellenfél vezet, de aztán végül sikerül fordítani:-)
Nagy élmény még megfigyelni az öreg socikat a meccsen, körülöttem két ilyen is ült, az egyik lehetett vagy 80 éves és kérdezgette hogy Messi játszik-e mert nem látott már jól szegény.
Van a katalánokban valami hűvös elegancia vagy nem is tudom, a socik nem igazán hatódnak meg rajta hogy Iniesta, Xavi, Messi stb. fut ki a pályára. Elképesztő volt hallgatni ahogy ugyanúgy bírálják mondjuk Fabregast mert rosszul passzol ahogy én itthon NBI-es meccsen a játékosokat mert nekik tök természetes, hogy hétről hétre ezeket a zseniket látják élőben.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.15. 01:58:32

Mihu írta:Véletlenül nem írtál nekem e-mailt a meccsjegy vásárlással és egyéb dolgokkal kapcsolatban? :D

Melyik szálláson voltál?
Nem írtam e-mailt. A jegyvásárlást tudtam hogy Barca oldala vagy ticketmaster.es, csak azt nem hogy ticketmasteres jegyet nem csak Servicaixa automatából lehet felvenni hanem a Nou Camp pénztárainál is, de egy barátom aki régebben volt felvilágosított erről.
A szállás a Residencia Torre Girona volt. Ezt csak olyannak ajánlanám aki meccsre megy mert gyalog a metrótól 10, a stadiontól meg 20 percre van ugyan, de a központtól messze. Hét megállóra van a Placa d"Espanya. Amúgy maga a szállás nagyon jó ár-érték arány, az egyetemvárosban van, gyakorlatilag minigarzonok tűzhellyel, hűtővel, mikróval, mosogatóval, felszerelt konyhával. 35 euro / éj volt az egyágyas szoba és ebben svédasztalos reggeli is benne volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára diagonal 2013.04.15. 02:12:39-kor.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.15. 01:41:17

domi1991 írta:Phobia és Diagonal,ti egyedül mentetek meccsre vagy volt társatok?Én tervezek egy bajnokira kimenni de a szüleim nem nagyon engednek mert nagy a bünözés meg sok a zsebtolvaj Barcelónában és stb..Volt ilyen téren valami gondotok?
Én sajnos egyedül voltam, a barátnőm nem tudott eljönni pedig nagyon szeretett volna, de annyi vizsgája és teendője volt + szakdolgozat leadás hogy nem tudott egyszerűen jönni pedig ő is szereti a Barcát, igaz egyáltalán nem ért a focihoz, de mindig azt mondja "ők valahogy máshogy játszanak mint a többiek" :-)) És tényleg:-))
Mást meg barátok közül esélytelen volt rábeszélni, pedig ketten is nagy Barca drukkerek, nagyobbak nálam is. Az a helyzet ez valahol magyar embernek az őrültség kategóriáját súrolja, legalábbis átlagembernél ennyit áldozni egy meccsre ( idő, pénz, szabadság, család, nem is folytatom ). Sokan akiket kérdeztem csak értetlenül néztek hogy "te meg vagy bolondulva??" stb. Az emberek a hétköznapi gondjaikkal vannak sajnos elfoglalva, se idejük, se pénzük, se bátorságuk meglépni egy ilyet hogy egy Barca meccs a Nou Campban, ez van.
Na jó, szerencsére van aki meglépi, ebben a topikban jópáran ugye:-)
Nekem semmi gondom nem volt zsebtolvajokkal vagy bűnözőkkel, állítólag tényleg vannak sokan de nem sikerült ezek szerint velük találkozni. Igaz a Rambla környékére koncentrálódik ez állítólag, ott meg én nem sok időt töltöttem. 2 egész napom + 1 estém volt, de a Rambla annyira nem jött be, annál inkább a Montjuic vagy a gótikus negyed.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4092
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.04.15. 01:20:11

Véletlenül nem írtál nekem e-mailt a meccsjegy vásárlással és egyéb dolgokkal kapcsolatban? :D

Így, hogy nekem sikerült kimenni a Milan ellen, tökre örülök, ha egy hozzám hasonló, ízig-vérig barcásnak sikerül kijutni egy meccsre, ahol ráadásul jó eredmény születik, mert ott megállapítottam, hogy ezt az élményt egyszer minden Barca szurkolónak át kell élni, mert egy örök életre szóló élmény.


Olvasva a beszámolódat, hihetetlen, de mintha én írtam volna. Ugyan azokat a dolgokat jegyezted meg, amik számomra is különlegesek vagy érdekesek voltak :D Engem már szerencsére nem döbbentett le az, hogy 15 perccel a kezdés előtt még kb 55-60ezren voltak a stadionban, mert volt szerencsém Madridban járni a madrid-Liverpool meccsen, és látni égni a realt 0-1-re :D Ott is unokatesómnak mondtam (aki már volt kint madrid meccsen), hogy azért elég gáz, hogy egy BL meccsen ilyen kevesen lesznek. Erre azt mondta, hogy várjál még azzal :D Ó mondom biztos ide 10 perc alatt bejön 30ezer ember. Azt mondja be...és be is jött 30ezer ember 10 perc alatt :D Kezdésre mindenki a székén ült. És persze jöttek az emlékképek amikor olvastam a soraidat. Gondolatban mégegyszer végigjátszottam minden emlékezetes eseményt. Huhhh még most is kiráz a hideg :D Az a pillanat, amikor a stadiontúrán egyszercsak a múzeumból kiléptem a lelátóra...az egy olyan pillanat, amit nem hisz el az ember. Nem hiszi el, hogy tényleg itt van, és nem csak álmodja. Viszont nekem csalódás volt a pálya, mert mikor először végignéztem rajta, hát mondom én ezt simán átrúgom, olyan kicsi :lol: :lol: :lol: :lol: De ettől függetlenül gyönyörű a stadion, a gyep, és minden. A gólokra nem emlékszem, hogy milyen volt a hangzavar, mert úgy ordítottam, és olyan önkívületi állapotban voltam, hogy csak a saját hangomat hallottam, és megszűnt körülöttem a külvilág :) Pedig az a 94.944 ember is tudott hangzavart csinálni :D Egészen elképesztő élmény egy ilyen meccsen kint lenni. Ettől jobb már csak egy győztes, gálás, vagy utolsó percben megmentett El Clasico lehet.

Melyik szálláson voltál?
Kép
domi1991
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.04.02. 14:14:41
Tartózkodási hely: Kupuszina-Szerbia

2013.04.15. 01:10:06

Phobia és Diagonal,ti egyedül mentetek meccsre vagy volt társatok?Én tervezek egy bajnokira kimenni de a szüleim nem nagyon engednek mert nagy a bünözés meg sok a zsebtolvaj Barcelónában és stb..Volt ilyen téren valami gondotok?
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.14. 23:51:38

phobia írta:tényleg nagy élmény ott lenni és nekem se lépett kifelé menet senki se a lábamra :) kulturáltan lemennek ezek a fesztivál méretű/létszámú mérkőzések, les cortsnál meg a maria cristina metronál szép kis sor van ilyenkor, de viszonylag hamar elszállítják a népet. ebben a városban minden a fociról szól :)
Igen, nagyon kulturált mindenki és meglepő hogy el tud tűnni majdnem 100ezer ember. Az utcán azért hömpölyög a tömeg kicsit, de valahogy eltűnik mindenki elég hamar. Metróról én nem tudok nyilatkozni mert egy olyan szállásom volt ami közel volt a stadionhoz és gyalog mentem "haza".
phobia
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.01.15. 00:49:24

2013.04.14. 21:46:54

tényleg nagy élmény ott lenni és nekem se lépett kifelé menet senki se a lábamra :) kulturáltan lemennek ezek a fesztivál méretű/létszámú mérkőzések, les cortsnál meg a maria cristina metronál szép kis sor van ilyenkor, de viszonylag hamar elszállítják a népet. ebben a városban minden a fociról szól :)
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.14. 17:56:48

diagonal írta:Ma jöttem vissza Barcelonából, a meccs után még maradtam két napot. Óriási élmény volt, gondoltam írok majd egy hosszabb beszámolót az érzéseimről, gondolataimról ha van rá igény.
Szóval néhány gondolat, még az is lehet hosszú lesz. Azzal nem mondok biztos újat senkinek hogy mekkora élmény a Nou Campba belépni, tényleg olyan érzés mintha egy szentélybe lépne be az ember. Meccs előtti napon elmentem a jegyért amit ticketmasteren vettem. A 434-es szektorban ültem, harmadik gyűrűs de jó helyen, a Grandstanddal szembeni hosszú oldalon. A meccs előtti napon a Botigában voltam, hát tényleg a Barca hívek mekkája a hely, minden mi szem-szájnak ingere. Ki volt fogyva a 10-es Messi mez M-es méretben mert annyira viszik :-) Én erre pályáztam, aztán helyette hirtelen felindulásból csináltattam egy személyre szabottat. Helybe rányomják azt a nevet amit szeretnél + akármilyen számot. Nem olcsó, 78 euro így, de semmi nem olcsó ott és mégis rengeteg a vevő. Egy szimpla akármilyen mez, Iniesta, Xavi, Piquet stb. 78 euro, Messi meg 103 alapjáraton:-), de az most akciós volt így az is annyi volt mint a többiek. Szám és név nélküli szimpla mez 50 euro.
Meccs napján már nagyon hamar kimentem, gondoltam jobb lesz bent lenni minél előbb, vettem még egy sálat is, az 10-12 euro a stadion melletti millió árus bármelyikénél. Egyébként a stadionnál még a meccs előtti napon is lehetett jegyet venni ha nem is a legjobb helyekre, sőt meccs napján is, de akkor már csak üzérektől. Érdekes módon marha későn engedtek be, már kezdtem aggódni hogy fog ennyi ember bejutni ilyen rövid idő alatt, talán 1 óra volt kezdésig vagy annyi sem már mikor kinyitották a kapukat. Pont annál a kapunál jöttek be a PSG szurkolók is így volt alkalmam megfigyelni őket, nem volt velük nagy gáz, még lehetett velük fényképezkedni, hülyéskedni is bár némelyikük elég durva arc volt, kopasz fej, tetkó, erősen neonácis feeling stb.:-) Baromi hangosak voltak kint is és később bent a stadionban is. A beengedés is elég érdekes, szinte semmit nem néznek, de talán lehetetlen is lenne ennyi embernél. A jegyre csak rápillantanak és letépik a sarkát, bent mielőtt bemenne az ember a szektorába még van egy tessék-lássék motozás, de igazából vicces, akármit is be lehetne vinni.
Aztán bent azért figyelni kell mert akkora nagy a Nou Camp hogy elég megtalálni a megfelelő szektort. A belépés pillanata az felejthetetlen, ahogy kitárul az ember előtt a hatalmas stadion. Van sok segítő emberke is, nagyon készségesek, de mondjuk könnyű megtalálni a helyedet nélkülük is. A közönség borzasztó vegyes, öreg Barca bérletesek is ültek a soromban, de jópár olyan is mint én azaz külföldi Barca drukker. És elszórva itt-ott PSG drukkerek is, mögöttem is két 40-es francia fickó, elég szimpik voltak, beszélgettünk is meccs előtt meg szünetben. Olyan 15-20 perccel kezdés előtt már kezdtem aggódni mert kb. félház volt akkor még hogy hogy a fenébe telik itt meg a stadion, de csodálatosképpen kezdésre valahogy mindenki a helyére került hirtelen és gyakorlatilag teltház, pontosan 96002 néző előtt kezdődött a meccs ( ezt ki is írták ). Mikor kijöttek melegíteni a játékosok mindenki Messit figyelte és szomorúan konstatáltuk hogy nincs ott.
A meccsről mit is mondjak? Óriási volt látni ezeket a játékosokat élőben, aki nekem talán legjobban tetszett az Iniesta. Ő zseniális, ahogy a labdát kezeli, minden helyzetben jó megoldást választ szinte, nem lehet tőle szabályosan elvenni gyakorlatilag. A társak is nagyon keresik, sőt látható volt többször ahogy mutatja kinek passzoljanak a többiek.
A PSG nem tudom tv-n hogy jött át, de egy kegyetlen jó csapat, főleg Pastore, Lucas Moura és Ibra. Nem véletlen az, hogy ennyire nehezen ment tovább a Barca. Ami még sajnos szembetűnő volt, hogy a védelem tényleg nagyon gáz néha, az első félidőben 2-3 olyan labdaeladást láttam saját térfélen ami NBI-ben szokásos, szerencsére nem lett belőle baj. Nagyon kiegyenlített meccs volt, támadásban nem nagyon találta a Barca a PSG gyenge pontját és mezőnyben sem sikerült olyan szinten dominálni és irányítani a meccset mint általában. Mondjuk ki, az első félidőben jobb volt valamivel a PSG, ziccere is volt. A második félidőben robbant a stadion mikor bejött Messi, nem is maga a játéka volt a lényeg azt hiszem, hanem maga a jelenléte volt érdekes igazán, amilyen biztonságot adott a többieknek. Szinte kézzel fogható volt a változás, mintha a többieken az érződött volna "itt van a vezér, nagy baj már aligha lehet". Látszott hogy messze nincs rendben, fél perceket csak egy helyben állt néha, de ha hozzá került a labda akkor zseniális dolgokat művelt, ugye a gólban is bőven benne volt.
Azt hiszem az 1-1 megfelelt végül a játék képének, 0-1 után a Barca ritmust tudott váltani és azt az egy helyzetet Pedro kegyetlenül kihasználta. Az felemelő pillanat volt mikor egyszerre vagy 90 ezer ember ugrott fel és ordított gólt:-)
Érdekes volt a meccs vége. Amint lefújta a bíró szinte szupergyorsasággal ürült ki a stadion. Semmi "gyertek ide", semmi tiszteletkör, semmi ünneplés. Kis taps, meg lement a Barca induló a végén is ( mert persze az elején is volt ). Aztán villámgyorsan mindenki ki a stadionból. Az utcán persze hömpölygött a tömeg, de félelmetes hogy ennyi ember milyen gyorsan ki tud jutni a stadionból. Kint mellém keveredett két magyar srác meg egy kisfiú is volt velük aki marha jól nézett ki Barca mezben, sapkában, sállal:-), Megörültünk egymásnak, beszéltünk pár szót, ők horror drágán vették a jegyet a viagogón több mint 400 euróért, ugye a rendes ár sem kevés eleve, abba a szektorba 156 euro volt.
Utána el sem nagyon tudtam aludni annyira a meccs hatása alatt voltam, éjfél felé már a Barca tv-n néztem a szálláson a meccs összefoglalóját meg a stúdióbeszélgetést amiből persze alig értettem valamit, de ez nem volt baj egyáltalán:-)
Válasz küldése