Utazás Barcelonába

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.25. 00:27:30

diagonal írta: 100%, hogy kint lesznek a jegyek a hivatalos oldalon. Kérdés mikor, napok kérdése szerintem, lehet már holnap. De az is biztos hogy figyelned kell és ahogy kiteszik abban a pillanatban megvenni. Amúgy sokszor ki is szokták írni hírekbe a hivatalos oldalon, hogy mikortól lehet venni jegyet.
Na, meg is találtam közben, itt van:
http://www.fcbarcelona.com/club/detail/ ... ng-members

Rád a general sale vonatkozik, vagyis március 26-án délelőtt 10 órától állj lesben a hivatalos oldalon meg ticketmaster.es-en. Ne lepődj meg ha totál lefagy a rendszer többször is. Gyors legyél:-)
Sok sikert és majd írd meg sikerült-e.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.25. 00:19:04

clacika írta:Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt, de nagyon nagyon szükségem lenne a segítségetekre.

Úgy hozta az élet, hogy jövőhéten, mikor a BL negyeddöntő is lesz kint tartózkodom Barcelonában. Ennek apropóján egyértelművé vált számomra, hogy el kell jutnom a meccsre, hiszen évek óta a csapat szimpatizánsa vagyok.

A problémám a jegyvásárlás kapcsán merült fel. A hivatalos oldal nem árusítja a jegyet, ls a ticketmaster sem.

Viszont több oldalon is vannak elérhető jegyek, mint például az online ticket express, vagy easysportstickets, stb. azonban nem tudom ezek mennyire megbízhatóak. Magyarok közül a focijegyek.com-tól a Kubatov Gáborostól kaptam a legjobb ajánlatot. Ajánlanátok ezt a külföldi vagy magyar oldalt? Valakinek valami tapasztalata?

Vagy próbáljam meg a meccs előtti nap a helyszínen a jegypénztárnál? Vagy az úgy már esélytelen? :D

Elnézést a sok és laikus kérdésért, de éppen emiatt kérem a segítségeteket! :)

Előre is köszönöm!
100%, hogy kint lesznek a jegyek a hivatalos oldalon. Kérdés mikor, napok kérdése szerintem, lehet már holnap. De az is biztos hogy figyelned kell és ahogy kiteszik abban a pillanatban megvenni. Amúgy sokszor ki is szokták írni hírekbe a hivatalos oldalon, hogy mikortól lehet venni jegyet. Be szokott dugulni az oldal ilyenkor mert a fél világ akar vásárolni egyszerre.
Tavaly pontosan ilyen helyzetben voltam mint te. Barca - PSG BL negyeddöntő. 4 órát elszórakoztam a net előtt, végül sikerült venni egy jegyet a harmadik gyűrűbe a ticketmaster.es-en, elég jó helyre. Aztán végülis meccs előtti 2-3 napban már megint volt pár jegy, nem sok de volt, mert ugye ilyenkor dobják be azokat a jegyeket a rendszerbe amit a bérletesek akik nem akarnak kimenni a meccsre visszamondanak.
Hogy most mi lesz, nem tudnám megmondani. Én azt gondolom most sem lesz azért teltház és meccs előtti két napon megint lesznek jegyek a ticketmaster.es-en meg a hivatalos oldalon is, de lehet tévedek. Ezért legjobban teszed ha rámozdulsz abban a pillanatban ahogy kiteszik és valahogy kiszenvedsz egy jegyet, így a biztos.
Ha meg ez nem akkor maradnak az utazási irodák + viagogo és hasonló oldalak. Nyílván ezek mind drágább lehetőségek mint a hivatalos oldalon vett jegy.
clacika
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.03.24. 19:02:17

2014.03.24. 19:22:13

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt, de nagyon nagyon szükségem lenne a segítségetekre.

Úgy hozta az élet, hogy jövőhéten, mikor a BL negyeddöntő is lesz kint tartózkodom Barcelonában. Ennek apropóján egyértelművé vált számomra, hogy el kell jutnom a meccsre, hiszen évek óta a csapat szimpatizánsa vagyok.

A problémám a jegyvásárlás kapcsán merült fel. A hivatalos oldal nem árusítja a jegyet, ls a ticketmaster sem.

Viszont több oldalon is vannak elérhető jegyek, mint például az online ticket express, vagy easysportstickets, stb. azonban nem tudom ezek mennyire megbízhatóak. Magyarok közül a focijegyek.com-tól a Kubatov Gáborostól kaptam a legjobb ajánlatot. Ajánlanátok ezt a külföldi vagy magyar oldalt? Valakinek valami tapasztalata?

Vagy próbáljam meg a meccs előtti nap a helyszínen a jegypénztárnál? Vagy az úgy már esélytelen? :D

Elnézést a sok és laikus kérdésért, de éppen emiatt kérem a segítségeteket! :)

Előre is köszönöm!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.24. 12:50:22

Tudom, hogy nem oktatás volt, azért tettem " " közé. Augusztusra tervezném az utazást, szóval még talán otthon is lesz a csapat azidő tájt. Meglátjuk. :) LAssan meg kellene veszegetni a dolgokat. :mrgreen:
Kép
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2014.03.22. 23:27:15

hank1ee írta:Volt már valaki Camp Nou touron? Hol a legegyszerűbb jegyet szerezni? :O
Most hétvégén voltam az Osasuna elleni bajnokin, illetve azt megelőző napon egy stadiontúrán.
Bármelyik barcelonai szállodában vagy információs / utazási irodában tudsz se perc alatt foglalni a túrára.
Kapsz egy A4-es papírt a foglalásról, amit a stadionnál található kis ablaknál jegyekre váltasz.
Mi a szállodán keresztül foglaltuk, mindenhol 23 Euro / fő egyébként.
Megéri, nagy élmény. :D
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.21. 22:59:24

MQuC írta:Jogos az "oktatás" Diagonal :mrgreen: Olykor-olykor hajlamos vagyok túlaggódni, s tólkomplikálni a dolgokat.
Nem oktatás vagyis nem annak szántam, inkább csak meglepődtem:-) De tényleg, egy szimpla szállásfoglalás nem bonyolult, amennyiben csak ennyi a gond.
Meccsre jegyvételt azért nem írom le mert egyrészt korábban leírtuk többen a menetét itt, másrészt te nyáron mégy így ez nemigen játszik nálad ( sajnos, mert nagy élmény tényleg látni a fiúkat élőben, na meg a Nou Campot ).
Barcelona amúgy kellemes, könnyen menedzselhető hely, jó tömegközlekedés, viszonylag tűrhető árak, nem egy londoni vagy stockholmi árszínvonal.
De utazási irodával is lehet menni, nincs vele gond, bár tapasztalatom szerint szimpla városlátogatások is olcsóbban jönnek ki egyénileg, tehát szállás a városban, nevezetességek meglátogatása. Én igazából meccsre vonatkozóan írtam, hogy olcsóbban kijössz egyénileg, mert ott elég nagy a szakadék néha.
Egy rövid példa: utazási iroda repjegy +szállás 2 éj + meccsjegyért elkér tőled 500 eurót egy spanyol bajnokira. Ugyanez egyénileg: repjegy legyen 30e Ft mert mostanában elég drága lett, szállás is 30 e Ft két éjszakára, meccsjegy 30 e Ft. Még rá is hagytam, olcsóbban is kijön mindhárom költség ha nem vagy nagyon igényes + jó időben foglalsz szállást , repjegyet. Ez összesen 90e Ft. Ez áll szemben az utazási iroda 150e Ft-jával. Szerintem elég jelentős különbség.
Ha valami tengerparti helyre mennél egy apartmanba két hétre oda viszont lehet nem rossz utazási iroda, ők ugye csomagban nagy tételben foglalnak le szállásokat egész szezonra tengerpartra így néha még ha ráteszik a hasznukat úgyis megérheti velük menni ilyen helyekre.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.21. 08:33:45

Jogos az "oktatás" Diagonal :mrgreen: Olykor-olykor hajlamos vagyok túlaggódni, s tólkomplikálni a dolgokat.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.03.20. 21:23:45

Mihu írta:A városnéző buszon. Pirosak, két emeletesek. Két cég van, és a buszuk kísértetiesen hasonít egymásra, még dizájnban is. Ott a legegyszerűbb. El lehet kerülni a kilométeres sorban állást.
Köszönöm szépen! :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.03.20. 20:27:42

A városnéző buszon. Pirosak, két emeletesek. Két cég van, és a buszuk kísértetiesen hasonít egymásra, még dizájnban is. Ott a legegyszerűbb. El lehet kerülni a kilométeres sorban állást.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.03.20. 20:24:00

Volt már valaki Camp Nou touron? Hol a legegyszerűbb jegyet szerezni? :O
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.20. 17:32:53

MQuC írta:Diagonal!

Mit értesz az alatt, hogy egyénileg? Mennék nyáron kb 2 hétre BArcelonába, ezért érdekel. Jó, repjegyet intézek, addig megvan. Aztán szállást hogyan találok? Nyilván nem ott állok neki, hogy melyik az olcsóbb. Ezt le tudnád írni pontosan, hogy kerülöm ki az utazási irodát?

Köszi
Ezt te sem kérdezed komolyan szerintem 2014-ben, hogy hogy találsz szállást egy európai nagyvárosban meg hogy kerülöd ki az utazási irodát.
Netre felmégy, a kismillió szállásfoglaló oldal közül egyikre rámégy, mondjuk legyen a booking.com, ez az egyik legnagyobb, de van másik 10 kb. ami hasonló.
A kismillió barcelonai szállás közül ami fent van rajta kiválasztod amelyik árban, elhelyezkedésben jó, kifizeted neten ( ez változó, van amelyiknél előre kell fizetni, van amelyiknél mikor megérkezel helyben ). Kapsz az egészről visszaigazolást e-mail-en, azt kinyomtatod és kész. Repülőre felülsz, megérkezel Barcelonába, odamégy a szállásra és ennyi.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.19. 09:09:30

Diagonal!

Mit értesz az alatt, hogy egyénileg? Mennék nyáron kb 2 hétre BArcelonába, ezért érdekel. Jó, repjegyet intézek, addig megvan. Aztán szállást hogyan találok? Nyilván nem ott állok neki, hogy melyik az olcsóbb. Ezt le tudnád írni pontosan, hogy kerülöm ki az utazási irodát?

Köszi
Kép
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1618
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2014.03.17. 01:08:26

Csütörtökön költözök Barcelonába, van itt olyan aki ott lakik esetleg?
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.10. 10:55:43

malaati írta:Sziasztok!

Létezik még olyan, hogy buszos/repülős szervezett út egy hazai meccsre???

Szeretnék kijutni egy meccsre még idén, és ezért érdekelne.

Válaszotok előre is köszönöm.

üdv.
Van persze, Szabella Sándor pl. aki száz éve szervez fociutakat Barcelonába, itt a megújult oldala:
http://www.sportglobaltours.hu/
De van több más utazási iroda, pl. Questor akik szerveznek:
http://www.quaestor.hu/hu/utazas/sportu ... focijegyek
Ez egy külön üzletág manapság. Egy jó tanács, amit aztán vagy megfogadsz vagy nem: egyénileg menj, lentebb írtam én is, mások is, hogy mi a menete. Lehet hogy az utazási iroda mindent a segged alá tesz és neked csak menni kell, de kétszer annyiba fog kerülni vagy minimum 1.5-ször annyiba.
malaati
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008.10.22. 21:27:00

2014.03.03. 09:10:55

Sziasztok!

Létezik még olyan, hogy buszos/repülős szervezett út egy hazai meccsre???

Szeretnék kijutni egy meccsre még idén, és ezért érdekelne.

Válaszotok előre is köszönöm.

üdv.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.01.26. 20:56:04

Zondiac írta:Sziasztok!

Segítségeteket kérném. A neten vettem egy jegyet (60,5 euró) a február 1-i (jövő hét szombat) Barca - Valencia meccsre, úgy volt, hogy akkor a városban leszek, de valami közbejött és nem tudok kiutazni akkor.

Az lenne a kérdésem hogyan (hol) tudom a jegyet eladni legegyszerűbben? Lehetséges, hogy vissza lehet váltani az FC-nél vagy van ilyen árusító oldal?

Köszi

Z
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.16. 09:58:17

kisadrian24 írta:Üdv!

Először utáznánk 3-an Barcelona-Osasuna meccsre márciusban. Elég sok mindent olvastam sokfelé de még mindig bizonytalan vagyok mit hogyan intézzek. Segítséget szeretnék kérni tőletek (azoktól főleg akik már voltak) mit hogyan hol vegyek intézzek. Azt halottam ha helyszínen veszek jegyet drágább amit én speciel nemértem miért. Köszönöm előre is! Bombázzatok infóval!! :D
5-el lentebb írtam a menetét hogy kell venni jegyet. Tavaly a PSG ellen voltam, tökéletesen működik az egész rendszer. Jegy lesz egy csomó az Osasuna ellen akár a helyszínen is, akár ott is megvehetitek, ilyen ellenfelek ellen soha nincs teltház.
A fő gond az lesz, hogy 3 jegy kell egymás mellé ugye. De Osasuna ellen még ez is összejöhet, legalábbis meccs előtt 1-2 nappal mikor rengeteg bérletes visszamondja és a helyük bekerül a rendszerbe. Ilyenkor szoktak lenni 2-3 jegyek is egymás mellé. Előtte nem igazán, most is ha csinálsz egy próbavásárlást látni fogod, hogy van rengeteg jegy erre a meccsre, de egymás mellé nem nagyon. Meccs előtti 1-2 napon ez változik.
kisadrian24
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.01.13. 22:16:33

2014.01.13. 22:21:44

Üdv!

Először utáznánk 3-an Barcelona-Osasuna meccsre márciusban. Elég sok mindent olvastam sokfelé de még mindig bizonytalan vagyok mit hogyan intézzek. Segítséget szeretnék kérni tőletek (azoktól főleg akik már voltak) mit hogyan hol vegyek intézzek. Azt halottam ha helyszínen veszek jegyet drágább amit én speciel nemértem miért. Köszönöm előre is! Bombázzatok infóval!! :D
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2013.12.17. 13:34:33

Időközben néztem viagogo-t, ahol valamivel olcsóbbak is vannak, látszólag több a választék, de egymás mellé szóló jegyek ott is drágábbak. Clasicóról van szó, nem nagyon láttam hivatalos oldalon meg ticketmasteren jegyeket, viszont mindenképpen szeretnénk elmenni rá és nem volna jó lemaradni, ha esetleg a publikus jegyvásárlást később nyitják meg hivatalosan és arra várnánk.
Nagyon megköszönném, ha valaki tudna tanácsot adni, mivel nincs tapasztalatom még ezügyben. :roll:

Pls.
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2013.12.15. 20:57:55

Hali!
Érdeklődnék. :)
Márciusban mennénk ketten Madridba Clasicóra (márc. 23).
Milyen oldalon érdemes jegyet venni?
Livefootballtickets-en néztem 280 fontért (kb 100k HUF). Reális ez az ár, illetve jó az oldal? Esetleg tud valaki mast ajánlani?
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2013.12.08. 18:30:51

Halihó,
interneten vettünk három jegyet a Villareal elleni bajnokira.
Küldtek emailben 3 jegyet, amit ki kell nyomtatni.
Ez elég a bejutáshoz, vagy esetleg valami mást is fel kell mutatni a belépésnél?
Előre is köszönöm a választ :)
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Frank Rijkaard
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2006.07.24. 15:56:30

2013.11.20. 10:47:33

diagonal írta: Ha tippelnem kellene azt mondanám lesz a helyszínen is bőven jegy meccs napján is mert egy Celtic ellen nem lesz teltház, szerintem több ezer jegy lesz a pénztárakban meccsnapon is, de így a biztosabb talán előre.
Köszönöm szépen a választ! :) Végül a hivatalos oldalról rendeltem meg a jegyet, és emailben elküldték a nyomtatható változatot, kinyomtattam, remélem nem lesz gond a bejutással.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.18. 21:41:16

Frank Rijkaard írta:Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik voltak már kint meccsen Barcelonában. 4-en mennénk a Celtic elleni hazai BL, vagy a Villarreal elleni hazai bajnoki mérkőzésre december középén.
Az utazást magunknak intézzük, minden rendben van már az egyetlen kérdés a jegy rendelés. Hogy éri meg legjobban? Neten előre rendelünk jegyet, vagy helyszínen, stb?
Előre is köszönöm a segítséget!
Vegyétek meg előre neten vagy a Barca hivatalos oldalán vagy itt:
http://www.ticketmaster.es/nav/en/depor ... index.html

Ezen a két helyen tudjátok normális áron megvenni, minden más mint viagogo meg társaik viszonteladók és jókora felárral árulják. Ha így veszitek akkor három dolog kell mikor a helyszínen a pénztárban átveszitek:
1. a visszaigazoló e-mail amit kaptok ( mindkét oldala nem csak az első ) 2. a bankkártya amivel kifiztettétek a jegyet neten ( az eredeti bankkártya, fénymásolat róla meg ilyenek nem jó ) 3. személyi igazolványa vagy útlevele annak akinek a nevére szól a bankkártya amivel a jegyet vettétek.
Csak azért írtam ezt le mert bármelyik a háromból nem stimmel beleköthetnek és lehet nem adják oda a jegyet. Láttam ilyen esetet a helyszínen a pénztárnál.

Ha tippelnem kellene azt mondanám lesz a helyszínen is bőven jegy meccs napján is mert egy Celtic ellen nem lesz teltház, szerintem több ezer jegy lesz a pénztárakban meccsnapon is, de így a biztosabb talán előre.
Frank Rijkaard
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2006.07.24. 15:56:30

2013.11.18. 15:13:16

Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik voltak már kint meccsen Barcelonában. 4-en mennénk a Celtic elleni hazai BL, vagy a Villarreal elleni hazai bajnoki mérkőzésre december középén.
Az utazást magunknak intézzük, minden rendben van már az egyetlen kérdés a jegy rendelés. Hogy éri meg legjobban? Neten előre rendelünk jegyet, vagy helyszínen, stb?
Előre is köszönöm a segítséget!
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.16. 16:45:51

benjo014 írta:Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Egyáltalán nem vagyok járatos ilyen témában, úgyhogy annyit szeretnék, hogy ez a hirdetés hiteles lehet? És valóban kijön 490 euróból szerintetek?

http://barcanoticias.blog.hu/2013/10/30" target="_blank ... ez_tenyleg

Előre is köszönöm a válaszokat! :)
Kijöhet persze, csak ez már azért elég olcsó tényleg, konkrétan nem sok haszna marad az irodának így első ránézésre. A két jegy abba a szektorba, most megnéztem, két ilyen meccsre durván lesz 155-160 €. A repjegy az időben foglalva most ősszel-télen egész olcsó Ryanairrel ( de néha Wizzairrel is ). 50-100€ között lesz kb. valahol. Szállás nem tudom milyen lehet, de gondolom valami olcsóbb, legyen 40 €/éjszaka. Akkor így az egész megállhat 400 €-ból mondjuk, szóval keres valamit az iroda is, meg nekik valószínűleg van kedvezmény a szállásra, lehet a jegyet ők tagságival veszik, sőt biztos is, az is olcsóbb úgy egy kicsivel + nyílván repjegyre is vannak spec. kondícióik főleg ha bejáratott az egész és évek óta csinálják. De még így is meglepően kevés haszon, szóval ha nem kamu akkor nem rossz ajánlat tekintve hogy Magyarországon az irodák minimum 50%-ot akarnak keresni ezeken a "fociutakon", néha 100%-ot. Nézz meg egy Questort pl. milyen árakkal operál.
Igazából én azt mondom saját magadnak is kihozod ennyiből vagy picit kevesebből kis szervezéssel, utánajárással és akkor biztos hogy nincs átverés.
Válasz küldése