Utazás Barcelonába

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.08.11. 11:07:19

Én már számtalan útifilmet, beszámolót láttam Bartcelonáról - az alapján is gyönyörű városnak tűnt. Nem véletlen, hogy Spo. második legnagyobb városa, gazdasági erejét tekintve pedig lehetséges, hogy az első. Nemrég olvastasm egy gazdasági szaklapban a spanyol gazdaságról régiókra lebontva, és eszerint Katalónia termeli meg a spanyol nemzetgazdaság bevételeinek 22-23%-át, azaz majd' egynegyedét. Ez nem semmi. És hát ahol Antoni Gaudí alkotott, az csak gyönyörű lehet.
Shark: köszönjük a beszámolót!
Shark
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:40:13
Tartózkodási hely: Szombathely City
Kapcsolat:

2007.08.11. 10:59:25

Nem vagyok vmi izmos élménybeszámoló-írásban, de azér megpróbálok vmit összedobni :)

Hétfőn éjfél körül indultunk Szhelyről, Ausztriából nem sokat láttam, mert jó korán elauldtam, amikor felébredtem, már egy olaszországi Autogrillnél pihentünk :)

Utána megint csak aludtam egy jó nagyot, amikor felébredtem Genova már csak 150-200 km volt :) Genova nagyon szép város, és iszonyat idiótán közlekednek ott az emberek :) Meg is álltunk, hogy keresünk vmi hotelt, ahol alszunk, de úgy döntöttünk inkább Barcelonába, vagy Franciaországba alszunk. :) Lementünk egy kicsit a tengerparta. Nem volt vmi jó, bazi nagy kövek voltak, el is vágtam a kisujjamat :( :D

Genovától a francia határ nincs messze, addig aludtam egy kicsit :D Nice környékén álltunk meg egy benzinkútnál. Ott fater audt egyet. Nice után jó sokat aludtam ( :D ), amikor felébredtem már ki volt írva, hogy Barcelona xxx km :) Estefelé már nagyon fáradt volt mindenki, ezért megálltunk a Hotel du Village Catalan-ba még Spanyolország előtt :) Jó kis hotel, finom volt a reggeli 8)

Másnap elindultunk Spanyolországba. A hoteltől kb. 10 perc alatt el lehet érni a spanyol határt. Nekünk ez 45 perc alatt sikerült. Valakit nagyon kereshettek a határon, mert mindenkit ellenőriztek, ott volt a rendőrság, határőrség. :? De aztán sikerült átmenni és már Spanyolországba voltunk :)

Barcelonába nagyn sokat keringtünk, de végülis megtaláltuk a stadiont :) Az hihetetlen volt, amikor mentünk az úton és egyszer csak megpillantottam a stadiont :) Fater nem jött be a stadionba, ő sétált addig egyet a belvárosba.

A stadionról most nem írok semit. Majd a képek alá írok egy kis kommentárt :)

Utána ettünk egyet, majd megnéztük a Sagrada Familíát. Este pedig lementünk a tengerpartra :)

Ezután sajnos indultunk is :( A kocsiba egyből elaludtam :D Franciaországba ébredtem, Nicetől 130 km-re voltunk. Cannesba megálltunk, lementünk a strandra. Nagyon szép volt, 3-4 óráig ott voltunk :) Én hülye nem kentem be magam naptejjel, rendesen le is égtem :? :)

Az autóba ismét aludtam :D Verona után álltunk meg és aludtunk egyet. Reggel már arra ébredtem, hogy Lignanoba megálltunk és megyünk le a strandra :) 9ig maradtunk ott, mer addig volt ingyenes a parkolás :D Utána már nem történt semmi különös...

Még annyit, hogy Barcelona nagyon szép város. Ezt nem elfogultságból mondom, ahány nagyvárosba voltam, talán Barcelona a legszebb ezek közül. :) Anyukámnak is nagyon tetszett, azt mondta, hogy ide érdemes lenne visszajönni :)
Avatar
Lord Dragon
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.25. 13:23:22
Tartózkodási hely: Kecsófalva-Budapest city
Kapcsolat:

2007.08.06. 17:53:13

mypeter írta:...
A lelátó nagyon meredek (Madridban több hely jut egy nézőre), de kényelmes, az emberek barátságosak, és furi módon tök természetesnek veszik, hogy egy El Clasicon ülnek :lol: :lol: :lol:
...
Jahát aki csak az el clasico-kra jár ki :D Én örülnék ha végre a Barca-Sevillán ott ülhetnék :D
/This time it's personal/
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2007.08.06. 16:50:11

Sharkinho írta:Estére kiderül...
Ne hagyd magad, Olaszország senkit nem érdekel. :lol:
Shark
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:40:13
Tartózkodási hely: Szombathely City
Kapcsolat:

2007.08.06. 15:18:32

mypeter írta:Mi szólhat ellene?
Pénz. Mondjuk, ha nem BCN, akkor lemegyünk Olaszo-ba a tengerhez.

Csakhát nekem azér az mégse lenne az igazi :?

Estére kiderül...
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2007.08.06. 15:16:04

Mi szólhat ellene?
Sharkinho írta:Pontosan. Nagyon köszönöm. Ha minden jól megy, szerdán vagy csütörtökön meglátogatjuk a stadion.

Még nem biztos :?
Shark
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:40:13
Tartózkodási hely: Szombathely City
Kapcsolat:

2007.08.06. 15:14:25

Pontosan. Nagyon köszönöm. Ha minden jól megy, szerdán vagy csütörtökön meglátogatjuk a stadion.

Még nem biztos :?
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2007.08.06. 15:10:09

Stadionlátogatás: ez egy legalább félnapos program, és mindennap meg lehet tenni, még a mecsnapokon is, ott talán 2 órával a meccs kezdete előtt zárnal csak be. Egyébként reggeltől estig nyitva van, arra kell vigyázni, hogy a bolt ha jól emlékszem 7-kor bezár. Nekünk fél óra alatt kellett összevásárolni mindent. (A narancssárga fürdőköpeny szuper :lol: ). A stadionlátogatás alatt meg lehet nézni, az öltözőt, a kis kápolnát, a nézőteret, a sajtószobát, szóval szinte mindent, és van egy nagy múzeum, ahol minden korábbi csillag meze, cipője stb megtalálható, rengeteg kupa, érem, stb. A Botiga (Barca-bolt) 3 szintes, több ezer m2 alapterületű, és nagy a választék. (Érdekes módon pl. Juve mezt is lehet kapni). hatalmas Kubala kép van a bejárattal szemben, akkora, mint egy mozivászon. A lejobb viszont a stadionlátogatásban, hogy le lehet menni a pályára, ott, ahol a játékosok is kivonulnak. A fűre elvben nem engednek rá, de ha gondoljátok ki tudo rakni magamról pár képet, ahogy futok a szent gyepen :lol: :lol: :lol: Igaz, a biztonságiak azonnal lezavartak, de nem voltak nagyon mérgesek, nekem meg van jó kis fényképem :lol:

A meccsre való bejutás nagyon szervezett, én idén a Madrid ellen voltam, tehát teltház volt, a bejutás és kijutás így is megoldódott 5-10 perc alatt! nekem ez volt a leghihetetlenebb. 2005-ben a Bernabeuban ugyanez volt, nem hittem el, hogy 80 000 embert, hogy lehet ilyen lazán bejuttatni pár perc alatt. Igaz ott a kijutással nem is lehetett volna probléma, hiszen Dinho 2. gólja után a stadion szinte üres lesz, jó ha 10 000 ember várta meg a meccs végét.

A lelátó nagyon meredek (Madridban több hely jut egy nézőre), de kényelmes, az emberek barátságosak, és furi módon tök természetesnek veszik, hogy egy El Clasicon ülnek :lol: :lol: :lol:


Na így meló közben most ennyi. Ilyesmire gondoltál?
Shark
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:40:13
Tartózkodási hely: Szombathely City
Kapcsolat:

2007.08.06. 14:46:53

mypeter írta:Milyen infóra gondolsz?
Minden érdekel. Stadionlátogatás, ilyesmi :)
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2007.08.06. 14:43:57

Milyen infóra gondolsz?

Sharkinho írta:Aki már volr Barcelonába és a stadionba is, az tudna pár fontosabb infót mondani :?:

Köszi :)
Kockapuma
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.08.06. 12:14:30

2007.08.06. 14:29:31

Zsobb írta:Egyébként hallottatok már a Clickair fapados légitársaságról?
Utazott már vki velük?

Nemrég akadtam rá, elég korrekt áron vannak jegyek Barcába! ;)

Hi, mi július elején utaztunk velük. kb a következők történtek:
- áprilisban foglaltuk a jegyeket, júniusban kaptunk e-mailt és telefonhívást, hogy mégsem repülnek aznap, amikorra foglaltunk, de átrakták a foglalásunkat az egy nappal későbbi járatra...
- odafelé 90percet késett a gép a felszállással, visszafelé 30-at....
- Barcelonában alig tudtunk becsekkolni (na ez szép magyarosra sikeredett :oops: ), ezért rohannunk kellett a kapuhoz. Már fent voltunk a gépen, amikor közölték, hogy még 20 utas nincs meg... De a Barcelona-Bécs járaton is balfékeskedtek, ott vadászták össze a sorban állók közül az utasokat és vitték be soron kívül, hogy ne késsen a gép annyit....
- a jegyek nem helyre szólnak, aki ahol helyet talál, ott ül...
- kisméretű Airbus gépeket repülnek, szval ha valaki magasabb az átlagnál, akkor szenvedni fog a helyhiánytól.
Katalán lazaságra lehet számítani nálunk. Egyébként minden rendben volt velük: odaértünk és vissza is tudtunk jönni... 8)
Shark
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:40:13
Tartózkodási hely: Szombathely City
Kapcsolat:

2007.08.06. 11:59:38

Aki már volr Barcelonába és a stadionba is, az tudna pár fontosabb infót mondani :?:

Köszi :)
Avatar
Lord Dragon
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.25. 13:23:22
Tartózkodási hely: Kecsófalva-Budapest city
Kapcsolat:

2007.08.02. 12:30:56

Zsobb írta:Én lecsekkeltem az fcbarcelona.com-ot, de ott a Gamperre csak socióként tudsz bookolni, nem?

Mert kér egy personal és egy key code-ot, ezek meg csak támogatóknak vannak.
Nem csak úgy, simán is lehet, én már elnyomogattam a hely kiválasztásáig :) Csakhát nekem nem Gamperra kell a jegy.
/This time it's personal/
Zsobb
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.28. 16:23:32
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.02. 11:45:53

Én lecsekkeltem az fcbarcelona.com-ot, de ott a Gamperre csak socióként tudsz bookolni, nem?

Mert kér egy personal és egy key code-ot, ezek meg csak támogatóknak vannak.
Avatar
deffent
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2005.07.14. 14:37:04
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.01. 21:56:33

Hello mindenkinek! Tavaly úgy volt, hogy az aktuális hazai meccsekre mindig 1 hónappal meccs előtt lehetett jegyeket foglalni az interneten. Szóval figyelni kell a meccs előtt 1 hónappal a fcbarcelona.com-ot. Aki fél a netes jegyrendeléstől, annak ajánlom, hogy próbálja ki a Gamper kupára a rendelés lépéseit, amikor meg kéri a credit card számát, ott abbahagyod :D Új funkció, hogy írja a szabad helyeket szektoronként. Nagyon klassz!
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.01. 16:13:02

Ha pegazussal intézed a meccsekre menetelt, akkor ők intéznek számodra mindent?? Szállás, jegy, út...stb.stb.stb?? Vagy, hogy múködik az? Aki már utazott velük, kérem írjon, köszi..
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Zsobb
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.28. 16:23:32
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.01. 16:04:42

Köszönöm mindenkinek az infókat!! :wink:
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.07.31. 23:33:44

A nem kiemelt meccsre biztos kapsz előtte nap vagy aznap. Én nekem már ez kétszer bejött. Interneten csak a jegykategóriát tudod kiválasztani. azt, hogy melyik sorba és hogy hová, azt nem. Ezt a helyszínen megtehetet. Ja, és jóval olcsóbb. Szóval ne aggódj és irány Barcelona.
Avatar
gcsabi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2005.03.16. 18:47:14

2007.07.31. 23:13:43

Zsobb!

3-4 nap még korai szerintem, akkor még lehet a sociók is megvehetik a jegyeket, sorbanállás nélkül.
Mi is előző este vettük meg, mikor már mindenhonnan az jött le, hogy nincs jegy. Plusz szerintem még egymás mellé is kaptok, ha ketten vagytok!
Visca el BARCA!
Zsobb
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.28. 16:23:32
Tartózkodási hely: Budapest

2007.07.30. 16:21:25

Egyébként hallottatok már a Clickair fapados légitársaságról?
Utazott már vki velük?

Nemrég akadtam rá, elég korrekt áron vannak jegyek Barcába! ;)
Zsobb
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.28. 16:23:32
Tartózkodási hely: Budapest

2007.07.30. 16:18:34

gcsabi írta:
Szállást a hostelworld.com-on nézzél, igénytől függően már 12 Euro/fő/éj áron is találsz ágyat. Most léptem az oldalra, 169 helyre tudsz foglalni. Az oldal biztos, én már 3 év itt foglalok mindig, ha külföldre megyek. (10% előleget kell fizetni, bankkártyás!)

A jegy miatt ne aggódj, én 2005-ben voltam betojva, hogy nem lesz a Villarreal elleni meccsen. Mindenhol azt mondták, írták, hogy már elfogyott, ám a sociók részére nem értékesített jegyeket 1 nappal korábban árulták. Egyébként egész évben ha nézed a statisztikát a hivatalos honlapjukon, a real elleni meccsen van csak telt ház, ha a 85000-et túllépik, az már egy nagyon jó meccs. ( a stadion meg ugye 98000 fő + egy kicsi ) Végül pedig a meccs előtt 50 méterenként álltak a nagy jegykötegekkel a népek, árulták rendesen! :D

Szóval nyugi, jó utat!

Talán ez hangzik a legjobban, 3-4 nappal meccs előtt kimenni Barcába, és megvenni a stadionnál a sociók által lemondott jegyeket, mondjuk ennek meg talán az a hátránya h kicsi az esélye h 2 egymás melletti helyre szóló jegyet kapjak. Majd ha van vmi infóm akkor közlöm majd itt! :)
Zsobb
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.28. 16:23:32
Tartózkodási hely: Budapest

2007.07.30. 16:11:05

mypeter írta:Atletico ellen nincs garancia arra, hogy jegyet kapsz a helyszínen, hivatalosan. Feketén tuti, hogy kapsz. A neten ha a googlet használod és tickets Fc Barcelona Atletico, Nou Camp keresést használod, be fog jönni egy csomó netes jegyiroda. Biztos van 10-30% jutalékuk, de hát egyszer élünk....

Zsobb írta:Sziasztok,

Ősszel (október 7.-én) szeretnék menni Barca meccsre a Nou Camp-ba (Barca - Atletico).

Csak a meccsre a jegyet nem tudom még h lehetne legolcsóbban elintézni.

Ahogy néztem az fcbarcelona.com-on ott weben csak támogatóként (soció-ként) lehet vásárolni jegyet.
Lehet egyáltalán máshogy venni jegyet a weben keresztül?

Magyarországon a Quaestort találtam mint aki intéz jegyet, de sztem jelentős felárral.

Valamint szerintetek mennyi az esélye annak, hogy a meccs előtti napon (vagy esetleg aznap) kapjak jegyet a stadionnál?

Köszönöm!
Zs.
Számoltam én azzal h lesz felár egy itthoni cégen keresztüli jegyrendelés kapcsán, de a 18ezres jegy itthon az utazási irodán keresztül 48e lett volna, ez azért nem 10-30% sajna. So lehet tényleg érdemes megnézni 1-2 netes jegyirodát.
Zsobb
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.28. 16:23:32
Tartózkodási hely: Budapest

2007.07.30. 16:06:04

gajeraro írta:
Zsobb írta:Sziasztok,

Ősszel (október 7.-én) szeretnék menni Barca meccsre a Nou Camp-ba (Barca - Atletico).

Csak a meccsre a jegyet nem tudom még h lehetne legolcsóbban elintézni.

Ahogy néztem az fcbarcelona.com-on ott weben csak támogatóként (soció-ként) lehet vásárolni jegyet.
Lehet egyáltalán máshogy venni jegyet a weben keresztül?

Magyarországon a Quaestort találtam mint aki intéz jegyet, de sztem jelentős felárral.

Valamint szerintetek mennyi az esélye annak, hogy a meccs előtti napon (vagy esetleg aznap) kapjak jegyet a stadionnál?

Köszönöm!
Zs.
Pegazust is nézd meg!De Én azt hallottam szállodákba is lehet venni ha mondjuk nem csak mecsre mész hanem körülnézzel is a városba!

A Pegazust már néztem, ott majd csak aug. végén- szeptember elején lesznek fennt az ajánlatok, meg igazából engem csak a meccs érdekelne, persze 1-2 nap városlátogatás belefér majd! Köszi azért a tippet! ;)
farkasn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2005.01.27. 08:27:28

2007.07.30. 13:05:56

nekem ezt írja itt

2007-08 INFORMATION AVAILABLE SHORTLY.
Avatar
Lord Dragon
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.25. 13:23:22
Tartózkodási hely: Kecsófalva-Budapest city
Kapcsolat:

2007.07.29. 11:27:23

Kluivert55 írta:Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy szept végén esedékes Barca-Sevilla mérkőzésre milyen úton módon lehetne legegyszerűbben jegyet szerezni? Szept.22-től 1 hétig leszek ott, csak attól tartok a meccs napján már nem biztos, hogy lehet majd kapni éppen a Nou Camp ünnepsége miatt! Vagy rosszul gondolom? Aki pontos infokat tud kérem segítsen!
:) Én is 22-én indulnék, és ugyanarra a meccsre szeretnék kimenni, viszont Barcelona honlapról ahova átirányítanak (ServiceCaixa) még csak a Gamperra lehet jegyet rendelni. A többi netes helyen meg kb 2x annyiba kerülne, úgyhogy azok annyira nem jáccanak.
Szóval akkor nem kell izgulnom, kapok majd normális helyre jegyet a helyszínen is? Vagy egyszercsak tudok neten is rendelni?
Köszi előre is bármilyen segítséget, infot :)
Még az is lehet hogy Kluivert mellé ülünk :D
Válasz küldése