Utazás Barcelonába

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2019.07.05. 13:51:00

Értem, köszönöm a válaszokat.
Footballticketen most is vannak már jegyek a meccsre. Mennyivel lesz ez még olcsóbb, és mi a garancia, hogy meccs előtt pár nappal tudok még foglalni?
Párommal mindenképp szeretnénk egymás mellett ülni. Ezen az oldalon akkor fix, hogy egymás mellé szólnak majd a jegyek?
Stadionnál van esély a jegyvásárlásra?

Kicsit sok a kérdés, de nem szeretnék erről lemaradni ha már egyszer ott vagyok. Köszi
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.07.05. 12:47:05

Oktoberi Clasicora...repjegy most nagyon olcsó 40ezer Ft, kérdés honnan tudok belépőt venni rá?
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.07.05. 12:13:57

roby122 írta:Sziasztok!
Tervezzük első barcelonai kiruccanásunkat. 4-5 napban gondolkodunk, és mivel úgy alakul, hogy a Barcelona otthon játszik a Valenciával születésnapomkor(Szept.15) ezzel szeretném megajándékozni magamat.
Olvastam vissza sokat a topicban, hogy ez még nem fix időpont. Igazából ez lehet szombaton is, de ezzel semmi probléma.
Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi az esélye, hogy bejutunk(párommal) erre a meccsre. Olvastam, hogy meccs előtt 1-2 nappal ráérek megvenni a jegyet. Nem lesz ez kicsit késő? Semmiképp sem szeretnénk erről lemaradni.

4. Fordulóban rendezik. Jegyet csak a hivatalos oldalon érdemes?
Válaszokat előre is köszönöm.
Szia! Én a footbalticket.net-en vettem. Akik ráteszik természetesen a saját charge-ukat.(egyáltalán nem vészes) De egynappal a meccs előtt, a városban nem igen láttam olcsóbb jegyeket. A valencia ellen, meg szerintem gyanús a teltház, szóval 'kósza jegy' vásárlása is nehézkes.
A f.ticketesek is 2 nappal a meccs előtt küldik meg. Szóval egyeztetss a hotellal, hogy kitudd majd nyomtatni náluk a jegyet.
Nekem az fc barcelona jegyirodáról nincs infóm, tapasztalatom.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2019.07.04. 18:33:41

Sziasztok!
Tervezzük első barcelonai kiruccanásunkat. 4-5 napban gondolkodunk, és mivel úgy alakul, hogy a Barcelona otthon játszik a Valenciával születésnapomkor(Szept.15) ezzel szeretném megajándékozni magamat.
Olvastam vissza sokat a topicban, hogy ez még nem fix időpont. Igazából ez lehet szombaton is, de ezzel semmi probléma.
Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi az esélye, hogy bejutunk(párommal) erre a meccsre. Olvastam, hogy meccs előtt 1-2 nappal ráérek megvenni a jegyet. Nem lesz ez kicsit késő? Semmiképp sem szeretnénk erről lemaradni.

4. Fordulóban rendezik. Jegyet csak a hivatalos oldalon érdemes?
Válaszokat előre is köszönöm.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.17. 23:42:52

Siman van esely bejutni, viszont azt hiszem, h9gy meccsnapon nem jutsz be oltozobe, erre figyelj.
Kép
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.04.17. 14:51:28

Sziasztok!

Kinek milyen tapasztalata van a muzeum tourral kapcsolatban?
Az öregemmel megyünk a Getafe elleni utolsó bajnokira(remélem hatalmas buli lesz a stadionban és a városban a bajnoki avatás miatt). Szombat reggel-hétfő délután intervallumban leszünk ott. Meg akarnánk néznia muzeumot is. Legutóbb mikor ott voltunk hoztam haza 20%-os kedvezményes kupont. Viszon csak a helyszínen vásárolt jegyekre lehet beváltani. A kérdésem, hogy a helyszínen, ha aznapra vásárolom meg a belépőt, akkor van esély a bejutásra? Vagy felejtsem el és inkább foglaljam le előre neten?
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.04.04. 13:21:51

Fenébe hát még most se lehet jegyet venni Atletic ellenire, még jó h nem vettünk repjegyet, ez esélytelen lett volna. Komolyan hogy fogok jövőre végre eljutni egy Clasicora ahol lehet Mbappék, Neymarék, Hazardék, Messiék fognak futkosni?
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.03.28. 20:00:41

Nero. írta:A legolcsobb Budapest-Manchester jepjegy masnapi visszaerkezessel 80 ezer? :D
Ez a manchesteri odavágó április 10-én? Annyira nem csodálkozom rajta, az erre szakosodott utazási irodák mint pl. Fociutak befoglalnak jó előre több repjegyet ilyen BL meccsekre, az algoritmus Wizzairnél, Ryanairnél meg csak azt "látja", hogy rengeteg a foglalás arra a 2-3 napra és nyomja fel az árat az egekbe mert így van beállítva.
Ha valaki nagyon akar menni oda, Wizzairnél BUD - DSA ( Doncaster ) 48€ retúr ebben a pillanatban még, igaz kettőt és nem egyet kell ott aludni ehhez az árhoz, ápr. 9 indulás, ápr. 11 visszaút.
Kb. 100km-re van Manchestertől Doncaster.
Aki a visszavágóra akar menni Barcelonába én annak is azt tanácsolom, hogy gyorsan vegye meg a repjegyet akár átszállással, meccsjegy úgyis lesz ha elég gyors valaki meg szán rá időt a gép előtt, legalábbis 1 db biztosan, 2 db is csak az már nem egymás mellé.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.03.16. 09:47:18

A legolcsobb Budapest-Manchester jepjegy masnapi visszaerkezessel 80 ezer? :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
msnbarca10
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.07.31. 17:28:49

2019.03.15. 22:07:38

Sziasztok,Szerintetek mennyire esélyes a Manchester elleni visszavágóra jegyhez jutni? A repjegyeket nem akarom így előre a látatlanba lefoglalni hátha a meccsjegy nem jön össze. Várom a véleményeket.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.03.08. 13:02:57

Szerintem várj 1-2 órát mire helyre áll a rendszer.

Na ahogy látom átrakták Április 6.ra Atletico elleni bajnoki döntőnket... így olcsóbb már a repjegy péntek-vasárnapig. Nem merem megvenni, még mindig zárva a meccsjegy vásárlás, félek ha megnyitják alig lesz hely. Tudom majd meccs előtt 1 héttel sok jegy lesz de hát ezt így meglépni egyelőre nem merem... 2 egymás mellé jegy kamera oldal jobb alsó részéhez :?

Bár most csak úgy elkezdtem mintha jegyet vennék az espanyol ellenire és teljesen más lett a rendszer. Rányomok a szektorra.. ki kell fizetni és 48 órával a meccs előtt elküldik hova üljünk, párosával próbálják az ülést azért megoldani. Eeeeeez mi?
Bl...Lyon elleni jegyvásárlás felület pedig olyan mint régen, láttam hol van üres hely és rányomtam és megvettem.

Külön rendszer van a BL és a bajnokira?
XaviMessifan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 510
Csatlakozott: 2006.06.06. 20:22:09
Tartózkodási hely: kanizsaaaaaaa

2019.03.08. 12:38:03

Sziasztok!

Vettem volna jegyet a Lyon elleni meccse a hivatalos oldalon, de lefagyott az oldal fizetés közben. A kártyámról levette a pénzt, de a jegyk nem jöttek meg emailben. Ilyenkor mia teendő? Milyen emailcimre kell írni? Köszi előre is!
Kép

Més qué un Club!!!
tiborpapp
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2007.02.11. 17:59:22

2019.03.02. 23:18:24

Sziasztok, sikerult jegyet vennem a Lyon elleni marciusi meccsre, es szeretnem megkerdezni a tapasztaltabbaktol, hogy mikor es hol lehet a jatekosokat latni ahol megerkeznek a stadionba, veluk jobb esetben kepet kesziteni.(hatha osszejon)
Koszi
Frank Rijkaard
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2006.07.24. 15:56:30

2019.02.26. 17:27:58

sziasztok,

megyunk a marcius 13-i Lyon elleni BL talalkozora. ez lesz a 4. meccsem Barcelonaban, de a BL egyenes kieseses szakaszaban meg nem voltam. eddig mindig a helyszinen vettem meg a jegyet, abbol kiindulva, hogy nagyon ritka a telt haz.

talan most sem kell attol felni, hogy telt haz lesz, de az normalis hogy meg most 2 hettel az esemeny elott sincs megnyitva a jegyertekesites a hivatalos oldalon? szerettem volna mar elore beszerezni a jegyeket interneten keresztul, nehogy csak a nagyon draga jegyek maradjanak a helyszinen.

koszi elore is annak, aki tud tapasztalatokat mondani az elmult idoszak BL top16 szakaszarol!

szerk.: akit meg erdekelne, ma (02.28.) megnyilt a jegyvasarlas a hivatalos oldalon

Corner Nord 1 Lateral-ban ulunk majd, ha lesz meg innen valaki elotte megihatunk valamit a futballariumban vagy valahol :)
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.17. 21:33:07

sneco7 írta:Ha csak rajtam múlik simán kockáztattam volna. Bár a tegnapi játékot elnézve, lehet jobb lett volna nem kapunk jegyet :D :D
Ne gondold ezt, teljesen kiszámíthatatlan igazából. Eleve a legnagyobb élményt az adja, hogy a Nou Campban ülsz és testközelből látod ezeket a játékosokat + az egész meccsnap úgy unblock, a stadion megközelítése, a Botiga ha bementek meccs előtt bár ahhoz korán oda kell menni, hallgatni a helyi öregeket a környező bárokban stb.
Nem akarom azt mondani, hogy az eredmény és az ellenfél mellékes, de azt igen hogy totál kiszámíthatatlan milyen játékot és néha az is, hogy milyen összeállítást fogsz ki a Barca esetében.
Most láttad a Valladolid ellen milyen meccset "sikerült" játszani, de éppen kifoghatsz olyat is hasonló ellenfél esetében mikor a csapat sziporkázik és rúg 4-5 gólt amiből kettő klasszis gól. Ilyen ez.
Ami a Lyon meccset illeti, én meglepődnék ha erre nem lenne jegy, de ha mégsem akkor elnézést hogy hülyeséget mondtam.
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2019.02.17. 11:38:56

diagonal írta:
sneco7 írta:Mekkora az esély,hogy a Lyon elleni hazai meccsre lehet majd külsősként jegyet kapni? Mennyivel előtte szokott ez kiderülni?
Mit jelent hogy külsősként? Úgy érted, hogy nem Barca bérletesként?
Lesz rá jegy simán mint ahogy mindenre, idén még a clasicóra is volt szimpla, mezei embereknek, pedig azért korábban a clasico az nem volt egyszerű többnyire.
Meccs előtt 2-7 nappal van legtöbb jegy, akkor beöntik a sok bérletes által visszamondott helyre a jegyeket. Ilyenkor könnyebb venni jegyeket egymás mellé, de ha egyedül mégy akkor szimplán megveszed oda ahova tetszik mikor elkezdik árulni és kész.
Ha neten veszed és el akarod kerülni a plusz költségeket és az esetleges bonyodalmakat akkor csakis a Barca hivatalos oldalán vedd meg.
Egyébként fenti linkre katt, de valamiért itt az emberek nem kattintanak rá pedig minden benne van amit tudni érdemes a jegyvásárlásról:
https://www.eurobarca.hu/irany-barcelona/
Rákattintottam és pont ott írták,hogy a BL kieséses szakaszára elég kicsi az esély,hogy van jegy. De már tárgytalan,mert édesapám nem akarta a véletlenre bízni,szóval sima bajnokira megyünk. :D Ha csak rajtam múlik simán kockáztattam volna. Bár a tegnapi játékot elnézve,lehet jobb lett volna nem kapunk jegyet :D :D
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.16. 21:04:25

sneco7 írta:Mekkora az esély,hogy a Lyon elleni hazai meccsre lehet majd külsősként jegyet kapni? Mennyivel előtte szokott ez kiderülni?
Mit jelent hogy külsősként? Úgy érted, hogy nem Barca bérletesként?
Lesz rá jegy simán mint ahogy mindenre, idén még a clasicóra is volt szimpla, mezei embereknek, pedig azért korábban a clasico az nem volt egyszerű többnyire.
Meccs előtt 2-7 nappal van legtöbb jegy, akkor beöntik a sok bérletes által visszamondott helyre a jegyeket. Ilyenkor könnyebb venni jegyeket egymás mellé, de ha egyedül mégy akkor szimplán megveszed oda ahova tetszik mikor elkezdik árulni és kész.
Ha neten veszed és el akarod kerülni a plusz költségeket és az esetleges bonyodalmakat akkor csakis a Barca hivatalos oldalán vedd meg.
Egyébként fenti linkre katt, de valamiért itt az emberek nem kattintanak rá pedig minden benne van amit tudni érdemes a jegyvásárlásról:
https://www.eurobarca.hu/irany-barcelona/
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2019.02.16. 14:50:26

Mekkora az esély,hogy a Lyon elleni hazai meccsre lehet majd külsősként jegyet kapni? Mennyivel előtte szokott ez kiderülni?
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.02.11. 12:07:26

Sziasztok!
Édesapám 70. szülinapjára azzal leptem meg, hogy vettem neki belépőt a Rayo elleni március 10-i mérkőzésre.
Repjegyek meg vannak, a szállás megvan(Marina negyed) a belépőket a footbalticket.net-en vettem. (olcsóbb volt egy kicsivel mint az fcb shopon) 2 nappal a mérkőzés előtt küldik el a, amelyet ki kell majd nyomtanom. Vett már amugy valaki rajtuk keresztül jegyet?
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.06. 19:31:25

Ronal.10 írta:
Ronal.10 írta:Csak kíváncsiságból megnéztem, simán lehet kapni jegyet a hivatalos oldalon mai meccsre..30-40 ezer ft-okért.. repcsi most már csak következő hétre tudom nézni de köv hét kedd oda-csütörtök haza 38 ezer ft összesen, kb ennyi lehetett erre a hétre is ha egy héttel előbb megveszem.
Szállást találni nagyon max 20ezer/2 éj... egy 100as-ból kijött volna a mai.
Bajnoki Clasicókat általában utazási irodák 400ezer forintokért hirdetik 3 éjszakára... 30. szülinapom is most hétvégén lesz... hát ezt most nagyon bánom :| :cry:
focitours 190 ezertől hirdette a mait most láttam.. bécsből indulna a gép 1 éjszaka szállás, legalacsonyabb belépő árral =D>
Utazási iroda = profitorientált vállalkozás. Ez van. Persze hogy nem annyiba fog kerülni mint amennyiért mi kihozzuk egyénileg. Focitour mondjuk különösen nagy haszonnal dolgozik az tény.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.06. 17:30:11

Ronal.10 írta:
Ronal.10 írta:Csak kíváncsiságból megnéztem, simán lehet kapni jegyet a hivatalos oldalon mai meccsre..30-40 ezer ft-okért.. repcsi most már csak következő hétre tudom nézni de köv hét kedd oda-csütörtök haza 38 ezer ft összesen, kb ennyi lehetett erre a hétre is ha egy héttel előbb megveszem.
Szállást találni nagyon max 20ezer/2 éj... egy 100as-ból kijött volna a mai.
Bajnoki Clasicókat általában utazási irodák 400ezer forintokért hirdetik 3 éjszakára... 30. szülinapom is most hétvégén lesz... hát ezt most nagyon bánom :| :cry:
focitours 190 ezertől hirdette a mait most láttam.. bécsből indulna a gép 1 éjszaka szállás, legalacsonyabb belépő árral =D>
Az a legnagyobb lehúzós iroda :D bődületes árak vannak náluk, alig bírom ki néha, h ne kommentáljam.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.02.06. 16:54:15

Ronal.10 írta:Csak kíváncsiságból megnéztem, simán lehet kapni jegyet a hivatalos oldalon mai meccsre..30-40 ezer ft-okért.. repcsi most már csak következő hétre tudom nézni de köv hét kedd oda-csütörtök haza 38 ezer ft összesen, kb ennyi lehetett erre a hétre is ha egy héttel előbb megveszem.
Szállást találni nagyon max 20ezer/2 éj... egy 100as-ból kijött volna a mai.
Bajnoki Clasicókat általában utazási irodák 400ezer forintokért hirdetik 3 éjszakára... 30. szülinapom is most hétvégén lesz... hát ezt most nagyon bánom :| :cry:
focitours 190 ezertől hirdette a mait most láttam.. bécsből indulna a gép 1 éjszaka szállás, legalacsonyabb belépő árral =D>
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.02.06. 10:51:57

Csak kíváncsiságból megnéztem, simán lehet kapni jegyet a hivatalos oldalon mai meccsre..30-40 ezer ft-okért.. repcsi most már csak következő hétre tudom nézni de köv hét kedd oda-csütörtök haza 38 ezer ft összesen, kb ennyi lehetett erre a hétre is ha egy héttel előbb megveszem.
Szállást találni nagyon max 20ezer/2 éj... egy 100as-ból kijött volna a mai.
Bajnoki Clasicókat általában utazási irodák 400ezer forintokért hirdetik 3 éjszakára... 30. szülinapom is most hétvégén lesz... hát ezt most nagyon bánom :| :cry:
Barracuda831
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2017.07.16. 09:02:36

2019.02.05. 20:28:19

Veidt_madridista írta:
diagonal írta: A Nou Campban ott konkrétan beülnek a vendég szurkolók akármilyen szektorba, ahova éppen jegyet tudnak/akarnak venni, ezt sokszor tapasztaltam.
..
Ezt megtudom erősíteni.Real elleni szuperkupadöntőn voltunk (1-3), és láttunk egy két real mezest a szektorba de nem nagyon foglalkoztunk vele, aztán amikor roncika beverte olyan hangorkán volt a Camp Nouba h nem hittük el.Mindenhol voltak mint a sáskák.Ott ezzel nincs gond,de magyarként aki járt egy két Ferencváros-Ujpest találkozón egészen szürreálisnak tűnt.De valóban inkább színház jellegű a meccs de a 90.000-1000.000ember nem hazudik hangulat van, csak nem a 90-es évekbeli feeling.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.02.05. 18:46:35

diagonal írta: A Nou Campban ott konkrétan beülnek a vendég szurkolók akármilyen szektorba, ahova éppen jegyet tudnak/akarnak venni, ezt sokszor tapasztaltam.
Nyilván nem úgy hogy a tábor ül be egységesen, mondjuk több százan együtt, az nem működne, több szempontból sem, de most is a Valencia ellen mellettem négy Valencia drukker, előttem kettővel egy pár szintén, de Valencia mez is volt az emberen. Valencia góloknál persze felugrottak, de igazából senkit nem érdekel ez ott, sem a Barca drukkereket, sem a stewardokat. Úgy értem semmilyen atrocitás nincs, de eleve egy Barca meccs kb. színházi előadás feeling valahol, semmiféle komoly indulatok, atrocitás, forró hangulat nincs a Nou Campban.
De ugyanez nemhogy itt, pl. de Inter - Milanon is megy, pedig azt gondolná az ember hogy ott azért nem pedig de. Ha a Milan van "otthon" akkor ok, hogy a vendégszektorban vannak az interisták, de elszórva a stadionban is van egy rakat Inter sálas/mezes ember és semmi nem történik.
Nyilván vannak helyek ahol nem működne, gondolom Roma - Lazión ott gondok lennének:D , bár onnan nincs saját tapasztalatom.
Na igen, én olyan vendégszurkolókra gondolok, akik szervezetten utaznak és szurkolásra emlékeztető tevékenységet is szeretnének végezni a meccs folyamán, nem csak megnézik a meccset.

A szabályokról. Először is, szerintem nincs még egy olyan ország, ahol a rendező csapatnak semmilyen kötelezettsége nincsen arra vonatkozóan, hogy hány jegyet ad a vendégeknek, vagy hogy ad-e egyáltalán. Ha meg utazni akarsz, akkor először is fel kell iratkoznod a klubnál, minden lényegesebb személyes adatot megadva. Ez a lista utána átkerül a rendőrökhöz, akik minden további nélkül letilthatják az utazást, ha nem tetszenek nekik a listán szereplő nevek. Ha bárki trükközni próbál, ugyanúgy tiltják az utazást, és jönnek a pénzbírságok. Meg kell adnod a járművek rendszámát is. Városban bárhol félreállíthatnak, átkutathatják a járművet, és ha bármi olyat találnak, ami nem tetszik nekik, akkor ugyanúgy visszafordítanak és jön a bünti. Tiltott tárgy például az olyan zászlórúd is, aminek PVC-ből van a nyele. De akár egy sál is lehet ilyen. Ha van eltérés a leadott rendszámokkal, akkor ismét csak visszafordítanak és bírságolnak. De ugyanezt megtehetik a stadion kapujánál is, ha a rendezők túlságosan "kockázatosnak" ítélik meg a beléptetést. Kompenzáció az anyagi és időbeli károk miatt természetesen nem jár. És pénzbírságok alatt nem pogácsapénzt kell érteni, hanem több ezer eurókat, minimum.

Sajnos az LFP-féle agyhalott banda abban a tévképzetben él, hogy akkor fogják felvenni a versenyt a Premier League nézőszámaival, ha az összes szervezett szurkolói csoportot kitiltják a stadionokból. Ez a modell eddig mindenhol megbukott, köztük Magyarországon is. Nyilván a spanyoloknál is... de ehelyett olyan fantasztikus megoldásokhoz folyamodnak, minthogy a kluboknak fel kell tölteniük a standard tévéközvetítés által láthatóvá tett lelátórészek 70%-át, vagy nekik is repül a büntetés. :)

Oldalsó lelátón egyébként az országok többségében keverednek az emberek ilyen-olyan arányban, ritka az atrocitás. Színházi hangulat témájába most mélyebben nem megyek bele, könyveket lehetne teleírni...
Kép
Válasz küldése