Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2008.01.23. 19:16:25

Marci írta:Szerkesztettem a hozzászólásomat még a válaszod előtt, és küldtem egy üzenetet neked a részletekről. Sajnálom ha bunkónak hatott az előző hsz, úgy elsőre.
Semmi vész, töröljük ezt az egészet és akkor helyben vagyunk :wink:
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2008.01.23. 19:13:29

Szerkesztettem a hozzászólásomat még a válaszod előtt, és küldtem egy üzenetet neked a részletekről. Sajnálom ha bunkónak hatott az előző hsz, úgy elsőre.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2008.01.23. 19:11:16

Marci írta:
Mr. Master írta:Nincs valakinek készen fogamzásgátlásról szóló kiselőadása a gépen, mert szívesen vennék egyet, holnapra elég sürgős lenne... Ha bárki is tud ssegíteni, előre is köszi :!:
Sajnos ez nem úgy működik, hogy "holnapra kéne egy"
Énis segítettem már másokon önzetlenül, ha valakinek megvan, és elküldi, akkor neki hálámat ki fogom fejezni, ha senkinek nincs meg a gépén, megcsinálom magam. Akkor lenne bunkóság ez a kérés a részemről, hogyha odatenném a többi fórumozót, hogy: "na gyerekek, dobjatok már össze egy kiselőadást, mert holnaprakéneegy". Szerintem.
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2008.01.23. 19:08:21

Mr. Master írta:Nincs valakinek készen fogamzásgátlásról szóló kisellőadása a gépen, mert szívesen vennék egyet, holnapra elég sürgős lenne... Ha bárki is tud ssegíteni, előre is köszi :!:
félreértettem..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Marci 2008.01.23. 19:16:10-kor.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2008.01.23. 19:04:48

Nincs valakinek készen fogamzásgátlásról szóló kisellőadása a gépen, mert szívesen vennék egyet, holnapra elég sürgős lenne... Ha bárki is tud ssegíteni, előre is köszi :!:
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2008.01.23. 18:57:36

Slither írta:
mrmanus írta:
Slither írta:Annyira nem durva a VIK. Simán belefér egy kis lustulás. A legnagyobb hátrány hogy alig vannak csajok. :(
az egész bme alig vannak, csak nálunk a GTK-n :)
Hát én már annak is őrülnék, ha olyan csajarány lenne itt, mint az építészeknél vagy a vegyészeknél. :oops:
Nekem volt már olyan, hogy egyedüli fiú voltam az előadáson 50 lányra egy francia szakos kurzuson az eltén. :)
Varga Tamás bejegyzéséhez szeretném hozzáfűzni a saját meglátásaimat a választással kapcsolatban:
Az egyetemre jelentkezőknek azt tanácsolom, hogy nézzék meg a tanegységlistákat az interneten, hogy ne érje őket csalódás. Ezzel sok mindent fel lehet mérni, iskolák között dönthet, elvégre nem ugyanazt tanítják, és nem a név miatt kéne elmenni valahová, hanem azért amit tanít. Szerintem.
Én rengeteg csalódott emberrel találkozom angol szakon, mert a többség úgy jött ide, hogy tökéletesíti majd a nyelvtudását, de alapvetően nem erről szól egy nyelvszak. Hacsak nem akartok tanárok, nyelvészek, irodalmárok, vagy történészek lenni, máshova jelentkezzetek.
Varga Tamással nem értek egyet azzal kapcsolatban, hogy egy egyetem mindenképpen jobb mint egy főiskola. Sokszor csak az a lényeg, hogy legyen egy felsőfukú végzettség, és onnantól nem biztos, hogy az iskola számít. Persze ez szakirányonként, iskolánként változhat, egy BME-nek azért nagy rangja van, és el tudom képzelni, hogy tényleg többet ad, mint egy másik hasonló iskola.
Középiskola:
Ha főiskolára akartok járni, akkor kéttannyelvű, vagy valami erős gimnázium. Mindenképpen érdemes jól meggondolni a választást, mert nem mindegy milyen tanárok vannak, és hogy milyen a többi tanuló. Azért nem javaslom a technikumot a főiskolára jelentkezőknek, mert az ottani diákokat abszolút nem érdekli a tanulás, és ezzel nagyon visszahúzhatják az embert. Esetleg még egy neves szakközépiskola jöhet szóba, ha tudjátok mit szeretnétek.
Ha csak egy középfokú végzettség és egy szakma a cél, akkor jó lehet a technikum, vagy szakközép.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2008.01.23. 18:55:09

Cooltiszo írta:Te tod Los, de nem a legjobb az erdészeti. Egy nagyon jó barátom végzett ott nemrég, elmehetett volna egy kacsatelepre havi bruttó 60ért vmi eldugott helyre, most más szakmában keres munkát. És eleve mint gyöngyösi lakos (Füred 5km) nem a legjobbakat hallani az iskoláról, a színvonalról.
Na igen, nagyon nehéz egy jól menő helyen vadgazdálkodási mérnöknek (mert ez a cél) lenni. Azt sejtettem, hogy nem a legjobb iskola, és még körülis fogok nézni jóval alaposabban, mert nem az egyetlen erdészeti középiskola Magyarországon. Legalábbis remélem. :?

VT: Persze, hogy érdekel a véleményed. Nekem is ezért fordult meg a fejembem, csak nem érzem azt, hogy ez feküdne nekem. :?
in to exile
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.01.23. 18:39:45

Los Banditos írta:
Cooltiszo írta:Los: hova akarsz erdészetire menni? Mátrafüredre?
Igen, más nincs nagyon. :? Csak magamat ismerve félek, hogy ez is csak egy hirtelen ötlet, amit majd megunok, bár elég régóta gondolkodok rajta. Ha esetleg nem jönne be, akkor sincs akkora baj, mert megtanulok angolul, németül, oroszul. Csak egyetemre nem biztos felvennének...
Los!
Én a villamossági szakközepet ajánlom. A jó szakember/szakmunkás/technikus tud boldogulni, a multik keresik, és technikummal akár középvezető is lehet az ember. Innen meg elég továbbképezni magadat.
Ha, érdekel a véleményem. :wink:
Kép
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2008.01.23. 18:38:35

Te tod Los, de nem a legjobb az erdészeti. Egy nagyon jó barátom végzett ott nemrég, elmehetett volna egy kacsatelepre havi bruttó 60ért vmi eldugott helyre, most más szakmában keres munkát. És eleve mint gyöngyösi lakos (Füred 5km) nem a legjobbakat hallani az iskoláról, a színvonalról.
Avatar
bouba
Capitá del Barça
Hozzászólások: 968
Csatlakozott: 2007.02.04. 11:19:25

2008.01.23. 18:35:35

2 nyelvvizsga ,80 % feletti emelt szintű érettségi kell az egyetemhez....?

akkor asszem én pultosnak megyek :roll:
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2008.01.23. 18:33:14

Cooltiszo írta:Los: hova akarsz erdészetire menni? Mátrafüredre?
Igen, más nincs nagyon. :? Csak magamat ismerve félek, hogy ez is csak egy hirtelen ötlet, amit majd megunok, bár elég régóta gondolkodok rajta. Ha esetleg nem jönne be, akkor sincs akkora baj, mert megtanulok angolul, németül, oroszul. Csak egyetemre nem biztos felvennének...
in to exile
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.01.23. 18:29:47

messi1918 írta: Amúgy, még az lenne a kérdésem, hogyha valami tanulással kapcsolatos problémám van, azt ide írjam, vagy a "Segítség kéne" topicba?
Ide, ezért nyitottuk.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2008.01.23. 18:29:05

mrmanus írta:
Slither írta:Annyira nem durva a VIK. Simán belefér egy kis lustulás. A legnagyobb hátrány hogy alig vannak csajok. :(
az egész bme alig vannak, csak nálunk a GTK-n :)
Hát én már annak is őrülnék, ha olyan csajarány lenne itt, mint az építészeknél vagy a vegyészeknél. :oops:
messi1918
Capitá del Barça
Hozzászólások: 840
Csatlakozott: 2007.12.23. 12:34:45
Tartózkodási hely: Szatymaz
Kapcsolat:

2008.01.23. 18:27:52

Zozzy 5 írta: de szerintem egy szakma ma már nagy fegyver.
Szerinem is,mert már nagyon sok diplomás van, aki ugye azon a területen szeretne elhelyezkedni, ahová papírja van. Ezzel csak az a baj, hogy a diplomások közül nagyon kevesen, vállalják a fizikai munkát. És a mai világban, jobban kapkodnak egy ácsért vagy egy asztalosért, mert azokból kevés van, míg ügyvédből, mérnökből stb. telitve van a piac, tehát végülis, lehet, hogy az jobban el tud helyezkedni, akinek van egy szakmája, mint akinek egy diplomája!!!!!!
Los,csak azért gondoltam, mert nálunk már meg vannak a félévi jegyek, és a papírt is hétfőre le kellett adni, de úgy tűnik a ti sulitok, picit jobb!!!!!

Amúgy, még az lenne a kérdésem, hogyha valami tanulással kapcsolatos problémám van, azt ide írjam, vagy a "Segítség kéne" topicba?
..................................
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.01.23. 18:23:46

Továbbtanulás. Érdekes, és egy életet meghatározó döntés.
Középiskolába menőknek jótanácsként mondom a következőt. Én a gimnáziumot vagy a technikumot ajánlom. A technikum is ad érettségit, és utána kétéves technikusi képzés, ami a szakma gyakorlati részének fejlesztését segíti. Innen is lehet továbbmenni egyetemre, és az esély nem kevesebb.
Felsőoktatásba igyekvőknek. EGYETEM, EGYETEM, EGYETEM. Főisola lótúró, felesleges, semmirevaló. Pécs, Budapest, Szeged, Debrecen egyetemeit ajánlanám. Inkább reál irányba, ill. nyelvek. Az érettségi egyetemi vizsgákhoz képest bakfitty. Az érettségire összesen tanultam anno két hetet, de a fősulin és az egyetemen volt olyan vizsga, amire egymagára 2-3 hetet készültem.
Dani!
A Műegyetem nagyon nehéz, de van akinek könnyű. Nekem volt egy általános iskolai osztálytársam, aki kiváló eredménnyel, UV-k nélkül, 4 és félen felüli félévenkénti átlaggal abszolválta az egyetemet. Igaz, matek-zseni volt. Amíg mi nekünk sokszor 45 perc is kevés volt a nagydolgozat befejezéséhez, ő 10-12 perc alatt végezni szokott. Ma programokat ír, szerkeszt, a Microsoft magyarországi programjában vesz részt. Nagyon okos a srác, és még jobb fej. Ettől függetlenül, itt a legnahezebb az élet.
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.01.23. 18:15:41

messi1918 írta:Los!!
Én is most szombaton,írom a felvételit!!!De, azt nem értem,hogy miért most kérdezed meg, hogy hova menj?Mert nekünk már lekellett adni a lapot!De lehet, hogy ez csak az itteni tanárok miatt van így!!Egyébként én a gimit mondanám, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie!!Nem nagy előny,volt egy nagyobb gyerek, aki Szeged leggyengébb sulijából (Tápai)bekerült egyetemre, úgyhogy nem akkora előny, de a gimi biztosabb a tovább tanulás szempontjából!!!!!
Ez nem egészen így van. Én gimibe járok, de nem érzem bebiztosítva magam. Kapsz egy érettségit, azzal meg kitörölheted a segged. Egyetemre meg szakképzőből is be lehet jutni, és ott még ötödéven egy szakmát is kapsz. Persze ezt gimije meg szakképzője válogatja, nyilván vannak nagyon erős és jó gimik és szutyok szakközépek, de szerintem egy szakma ma már nagy fegyver.
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2008.01.23. 18:14:21

Los: hova akarsz erdészetire menni? Mátrafüredre?
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2008.01.23. 18:13:24

Na, akkor eloszlatom a kételyeket :)
Még 2005 márciusában leraktam egy angol közepet (98,7%os lett), így az kiváltotta az érettségimet, így van egy emelt angol 100om ami lehet felvételi tárgyam, hacsak nem vmi nyelvszakra jelentkezem. Nos én a Corvinus Gtk-ra jelentkezek, azon belül a pénzügy számvitel a legszimpibb, de még gondolkodom erősen. Azóta (2006ban) lett egy felsőfokúm is angolból, de az ebbe a rendszerbe már lényegtelen, főleg hogy valszeg az angol emeltemre kapom a 40et, mert nem hiszem hogy töriből 100%ot írok :D Úgyhogy matek emelt, így megvan 280 pontom, a maradék 200 a matek emelttől függ, kíváncsi leszek rá. Az nyugtat, hogy már most elkezdtem rá tanulgatni( emelt feladatsorokat oldogatok meg, egész jól megy kop kop kop). A többin a lényeg hogy ne húzzanak meg, bár ez így nem igaz, mert 5sre akarok mindenből érettségizni. Meg mostmár a 2. félévemet se akarom elrontani attól hogy valszeg nekem nem fog számítani, kell a kess amit a 8 évi gimis kitűnőségért adnak :D
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2008.01.23. 18:07:48

messi1918 írta:Los!!
Én is most szombaton,írom a felvételit!!!De, azt nem értem,hogy miért most kérdezed meg, hogy hova menj?Mert nekünk már lekellett adni a lapot!De lehet, hogy ez csak az itteni tanárok miatt van így!!Egyébként én a gimit mondanám, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie!!Nem nagy előny,volt egy nagyobb gyerek, aki Szeged leggyengébb sulijából (Tápai)bekerült egyetemre, úgyhogy nem akkora előny, de a gimi biztosabb a tovább tanulás szempontjából!!!!!
Nálunk Február 15-én kell majd leadni a lapokat. Úgy mi a fenének, ha még nincsenek meg a félévi jegyek?
Jelenleg egy erős gimnáziumon, egy villamossági szakközép, és egy erdészetin gondolkozok. :roll: Az erdészetit élvezném a legjobban, de az koleszos lenne, és elég nagy szerencse kell ahoz majd a késöbbiekben, hogy egy jó helyre kerüljek.
in to exile
mrmanus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2005.01.21. 08:39:27
Tartózkodási hely: Miskolc

2008.01.23. 18:00:54

Slither írta:Annyira nem durva a VIK. Simán belefér egy kis lustulás. A legnagyobb hátrány hogy alig vannak csajok. :(
az egész bme alig vannak, csak nálunk a GTK-n :)
messi1918
Capitá del Barça
Hozzászólások: 840
Csatlakozott: 2007.12.23. 12:34:45
Tartózkodási hely: Szatymaz
Kapcsolat:

2008.01.23. 17:58:00

Los!!
Én is most szombaton,írom a felvételit!!!De, azt nem értem,hogy miért most kérdezed meg, hogy hova menj?Mert nekünk már lekellett adni a lapot!De lehet, hogy ez csak az itteni tanárok miatt van így!!Egyébként én a gimit mondanám, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie!!Nem nagy előny,volt egy nagyobb gyerek, aki Szeged leggyengébb sulijából (Tápai)bekerült egyetemre, úgyhogy nem akkora előny, de a gimi biztosabb a tovább tanulás szempontjából!!!!!
..................................
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.01.23. 17:48:58

Könnyűnek hangzik??? Lehet akkor ti marha nagy zsenik vagytok:)

megnézném én hogy emeltszintű érettségin hogy hozza vki össze a 100%-ot. De még akár a 80-at is... Nem olyan könnyű az mint amilyennek látszik.
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2008.01.23. 16:54:24

Mr. Master írta: Így nem is hangzik vészesnek, sőt, egész közelinek tűnik a bejutás esélye, de ehhez elég sokat kell menet közben gürcölni.
Csak az a baj hogy ez mindenkinek ugyanilyen közel hozza, szal könnyebb nem lesz bekerülni, csak könnyebb lesz meghuzni a határt, nem lesznek sokan azonos pontszámmal.
Ez is volt a cél a rendszerrel.

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2008.01.23. 16:48:07

a 480 ponthoz a következő kell, hogyha jól értelmeztem azt a nyavalyás könyvet:

Egy emeltszintű nyelvvizsga (+50 pont) vagy két középszintű (+50 pont)
meg egy emelt szintű érettségi valamelyik felvételi tárgyból (+40 pont), így van meg a 80 többletpont,
Valamint, hogyha sikerül mindkét felvételi tárgyból 100%-osra az érettségid, akkor azokat megduplázva meg is van a 400 pontod.

Így nem is hangzik vészesnek, sőt, egész közelinek tűnik a bejutás esélye, de ehhez elég sokat kell menet közben gürcölni.
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2008.01.23. 16:21:41

Szóval magyarán összefoglalva annyi az egész, hogy, ha nincs meg:
- Egy minimum középfokú nyelvvizsgám
- 2 emelt szintűm
-és a többi tárgyból is legalább egy 80 %

Akkor eláshatom magam?
hmm.
Most kissé letargiába kerültem. :oops:
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Lezárt