Kultúra

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Ha olvasok akkor,

Csak nyomtatott könyvet
7
41%
E-book olvasón
0
0 szavazat
Számítógépen
2
12%
Vegyesen.
8
47%
 
Szavazatok száma: 17
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.12.14. 12:43:45

Amikor olvastam az 1984-et és az Állatfarmot, akkoriban olvastam és tetszett még:
- Asimov- A halhatatlanság halála (Nem vagyok nagy rajongója Asimovnak, de ez nagyon jó)

Ez úgy hangulatilag illik a sorba! Tehát ez a picit komolyabb ajánlás.

Ami kicsit könyebb de nagyon jó szívvel ajánlom mindenkinek, mert sokan csak a Galaxis utikalauzt ismerik, az a Dirk Gently könyvek. Kettő készült el a sorozaból Douglas Admas halála előtt. Ha valaki bírja az angol humort, az nagyon fogja élni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.12.14. 12:23:23

Az eddig tényleg kimaradt még nekem :D Könyvtárból fogom kikölcsönözni, remélhetőleg a hét folyamán eljutok a városba is :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.14. 11:29:11

messideco írta:
2021.12.14. 11:00:50
Valamilyen ajánlás jöhet, egyetlen kikötésem, hogy ne legyen túl hosszú regény, azokhoz most nincs energiám :D
Orwell: Állatfarm
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.12.14. 11:00:50

Elolvastam Hemingway elbeszélését, az Öreg halász és a tengert.
Viszonylag rövid olvasmány, de nagyon nehéz, aztán vasárnap este rászántam magam és befejeztem. Hatalmas gondolatok vannak benne, nagyon tudtott az öreg írni. A kedvenc íróm :)

Tegnap a Piszkos Fred végére is eljutottam. Nem tudom miért tartják Rejtő Jenő főművének, szerintem vannak ennél sokkal jobb regényei is.

Valamilyen ajánlás jöhet, egyetlen kikötésem, hogy ne legyen túl hosszú regény, azokhoz most nincs energiám :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
PaNel95
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2021.11.06. 10:32:33
Tartózkodási hely: Szeged

2021.12.04. 20:55:59

Most jelenleg Orwell - 1984-ét olvasom.
Sok mindenkitől hallottam, hogy szinte alapműnek számít. Kb. a könyv harmadánál járok, most már kezdem élvezni. Eddig elég nyögvenyelősen olvastam. Egy pár napig abba is hagytam és másik könyvet olvastam ki. De mostmár azt hiszem kezdek ráhangolódni. :)

Az Állatfarmot azt egy fél délután alatt kivégeztem. Az jó volt. És sajnos az is eléggé aktuális..
"A lényeg, hogy mutass egy aktuális ellenséget a tömegtájékoztatásban..." - Vaszilij Orehov - Hadműveleti zóna
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.04. 18:21:55

Én most olvasom harmadszor Kingtől a Végítéletet. A covid miatt sok rész kísértetiesen aktuális, még akkor is, ha a valóságban szerencsére annyira nem rossz a helyzet, mint a regényben.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.12.04. 13:08:34

messideco írta:
2021.12.01. 19:20:42
Szunnyad ez a topik is :D

Aktuális olvasmányok?
Carl von Clausewitz: A háborúról
A Napoleon: Total War nálam benne van a top játékokban valaha, és ennek hatására már jó ideje elkezdett foglalkoztatni ez a korszak történelmi szempontból, tágabb értelemben pedig a teljes modern hadviselés története, részletei, szakmai tartalma. Nyilván ez a modern harcászat már jóval Napóleon előtt elkezdődött a tüzérség fejlődésével, viszont ami számomra mégis rendkívül izgalmassá teszi a napóleoni háborúkat, az a harctéri parancsnokok szerepe: hatalmas létszámú, korábban soha nem látott komplexitású hadseregeket irányítani már-már kézivezérelten. Lenyűgözőnek találom. Ami a könyvet illeti, Clausewitz a korszak, de szvsz a történelem legnagyobb katonai teoretikusa. A napóleoni háborúk tapasztalatait összefoglalva írta meg ezt a sok kötetes, egyébként rendkívül nehéz olvasmányt, ezzel megteremtve a modern hadviselés elméleti alapjait. A nagyrészt az ő munkája nyomán kialakuló porosz doktrína tette lehetővé az osztrákok, majd a franciák fölényes legyőzését, illetve a (kis)német egység megvalósulását. De a porosz iskolát képviselő tábornokoknak még a második világháborúban is jelentős szerep jutott a német hadseregen belül (történelemi érdekesség, hogy nem igazán kedvelték egymást a nácikkal). Egyébként maga a könyv konkrétan úgy jött képbe nálam, hogy Békés Márton, a kormány egyik fő ideológusának munkáiban elég gyakran visszaköszön Clausewitz. Híres idézet a könyvből és egyúttal megvalósult vezérelv a kormány kultúrharcához: "a háború a politika folytatása más eszközökkel", ill. "a hosszú távú feladatok a legsürgetőbbek".

Joseph de Maistre: Elmélkedések
Sok mindent nem fűznék hozzá, a klasszikus jobboldali, ellenforradalmi irodalom egyik alapműve. Én meg a fejembe vettem, hogy végigolvasom őket...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.01. 19:26:52

messideco írta:
2021.12.01. 19:20:42
Illetve Harari grandiózus műve, a Sapiens - Az emberiség rövid története is terítéken van. Nem könnyű limonádé cucc, de pl. nagyon sok történelmi dologra rávilágít, amit órán pl. nem hall az ember, és nem kronológiai sorrendbe veszi a történelmet, hanem egy-egy változás, újítás mit eredményezett akár a ma emberének is.
Azt tudom ajánlani mindenkinek, meg a "folytatást", a Homo Deus-t is, bár az azért szárazabb.
Nem könnyű limonádé cucc, de azért elég hétköznapin van megfogalmazva, hogy lehessen nyugodtan ajánlani.

Engem a Rejtő könyvek valahogy sosem fogtak meg, most a Szép új világot olvasom Aldous Huxley-tól, ilyen disztopikus cucc eddig bejön. Bírom az ilyen elborult disztópikus jövőképet felvázoló sztorikat, de azért ezeket szerintem nem kell komolyan venni. Mármint az összes ilyenre ráhúzzák, hogy "dehát haver, nem látod, tökre erre tartunk" meg minden, de én abszolút nem látok ilyenekre esélyt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.12.01. 19:20:42

Szunnyad ez a topik is :D

Aktuális olvasmányok?

Rejtő életművéből kimaradt eddig számomra a Piszkos Fred :oops: most olvasom.

Illetve Harari grandiózus műve, a Sapiens - Az emberiség rövid története is terítéken van. Nem könnyű limonádé cucc, de pl. nagyon sok történelmi dologra rávilágít, amit órán pl. nem hall az ember, és nem kronológiai sorrendbe veszi a történelmet, hanem egy-egy változás, újítás mit eredményezett akár a ma emberének is.
"And my heart will leave you never."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.12.17. 05:20:01

Gárdonyi ház egy külön kirándulás lesz, sajnos akkor nem fért bele. Annyira aprólékosan végigjártuk az összes kiállítást, mindent elolvastunk, a középkori fegyverek csodálata például rengeteg időt elvett. Egyes tárlatok idő-és létszám korlátosok voltak a Covid miatt. Délután 3-4 óra lett mire végeztünk, irtózatos étvággyal. Viszont a gasztronómia stílszerű lett, az Excalibur étteremben.
Ígéretet kellett tennem a film hatására jövő tavaszra, az egri vár másolatának megtekintéséhez is, ami Pilisborosjenőn van.

Ezt a Örkény dolgot nem is tudtam. Jó ötlet, bár 6. osztályosnak még nem érthető a mű témája annyira.
Itt inkább a film ami zseniális, köszönhetően Sinkovits- Latinovits párosnak.

Szívesen veszem, ha van még hasonló ötleted, bár eléggé "betábláztak", most tanulták a mohácsi csatát, már az is előjegyzésbe került, hogy megnézzük az emlékhelyet.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.17. 01:27:35

Alcantara írta:
2020.12.16. 19:23:17

Az idei kötelező az Egri csillagok volt, ehhez nyáron azt találtam ki, hogy beígértem neki egy egész napos egri várnézést kirándulás keretében, ha elolvassa a regényt és megnézi a filmet.
Óriási élmény volt így együtt a három számára. Azóta is gyakran rákeres neten Gárdonyi műveire, életútjára.
Nem tudom, voltatok-e ott, a többieknek is írom, hogy érdemes Gárdonyi házát is meglátogatni, ami közvetlenül a vár mellett van, múzeumként funkcionál. 25 évig élt abban a házban. A szarvaskői várromhoz is érdemes ellátogatni, ami Egertől nem messze található. Az állítólagos alagútra, ami a két várat összeköti, sosem találtak bizonyítékot, hozzá kell tenni, elég sokat kamuzott a regényben. Külön érdekesség, hogy Szarvaskőn forgatták Örkény Tóték című műve alapján készült Isten hozta, őrnagy úr! című filmet.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.12.17. 00:23:37

Atlantis írta:
2020.12.16. 14:36:41

off:

Dúró Dóra nem tanult ott véletlenül? :D

:lol:
csababarca írta:
2020.12.16. 15:55:16

Osztályomban pl reggelente a fele gyerek könyvet olvas. Valamit, amit szeret.
Maguktól olvasnak, szerencsére olyan a közeg, hogy nem gúnyolódnak ha valaki telefon helyett könyvet fog a kezében.
Ez igencsak szívmelengető. Pedig sokakban az a kép él (bennem is amúgy), hogy a mai gyerekek ki se másznak a telefonból. De jó ilyeneket hallani.

És szerintem is nagyon fontos fiatalkorban elkezdeni az olvasást, akkor a legfogékonyabbak.

Végzős koromban én is olvastam sok krimi-thriller regényt, nagyon szerettem őket, nagyon szívesen forgattam, de az Antigonéból egy szót nem tudnék idézni, ugyanis ezek mind kimaradtak. Lehet, hogy gáz, de egyszerűen mivel muszáj volt, így nem olvastam el. Pedig az is lehet, hogy tetszett volna. Eleve egy lázadó kamaszra nagyon nehéz ráerőltetni dolgokat. Viszont az sem megoldás, hogy mindenki azt olvassa, amit szeretne, mert a számonkérés meg egy 30 fős osztályban lehetetlen, a tanártól nem elvárás, hogy képbe legyen mindegyikkel. Valami köztes megoldás lehet ez az osztály által megszavazott 2-3 mű.
Alcantara írta:
2020.12.16. 19:23:17


Az idei kötelező az Egri csillagok volt, ehhez nyáron azt találtam ki, hogy beígértem neki egy egész napos egri várnézést kirándulás keretében, ha elolvassa a regényt és megnézi a filmet.
Óriási élmény volt így együtt a három számára. Azóta is gyakran rákeres neten Gárdonyi műveire, életútjára.
Ez meg nagyon ötletes, nice :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.12.16. 19:23:17

Atlantis írta:
2020.12.16. 14:36:41

Szerintem a szövegértelmezési készséget jelentősen növeli ha néha olvasni kell egy kis régebbi irodalmat is.
Ezzel nagyon egyetértek, szerintem általános iskolás korban ez egy rendkívül fontos szempont.
Az én fiam is eleinte nyűgnek tekintette az olvasást, de bevezettem neki egy-két hatékony módszert, amitől kedvet kapott a kötelező olvasmányokra.
Ilyen volt például tavaly a Pál utcai fiúk olvasása. Elolvasás után együtt néztük meg a filmet, majd sokszor játszottunk olyat, hogy ki kellett találni felváltva egy-egy személyt, cselekményt, utazás közben.

Az idei kötelező az Egri csillagok volt, ehhez nyáron azt találtam ki, hogy beígértem neki egy egész napos egri várnézést kirándulás keretében, ha elolvassa a regényt és megnézi a filmet.
Óriási élmény volt így együtt a három számára. Azóta is gyakran rákeres neten Gárdonyi műveire, életútjára.

Jelenleg Defoe Robinson Crusoe regényét "gyűri". Itt sajnos nem tudok ígérni neki lakatlan sziget látogatást vagy hajótörést. Ehhez még folyamatban van valami plusz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2020.12.16. 15:59:58

geridoss írta:
2020.12.16. 13:09:02
Gimiben engem rohadtul nem érdekeltek azok a könyvek, amiket muszáj volt elolvasni, kínszenvedés volt, gyűlöltem az egészet. És csak mostanában, tizenegynéhány év után kezdtem el újra olvasni.
Én sem tudtam azonosulni soha pl. Nyilas Misivel, nem is olvastam végig, illetve szégyen, vagy sem de pl. egy Jókai regényt sem olvastam el... Mást viszont nagyon sokat olvasok/olvastam, csak ne legyen kötelező. Végzős koromban volt egy fiatal tanárnő, na ő ajánlott világirodalmi klasszikusokat (most nem Balzacra vagy Tolsztojra gondolok), hanem Orwell, Kundera,Száll a kakukk fészkére stb. felé próbált terelni inkább.
"And my heart will leave you never."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.16. 15:55:16

Muszáj olvastatni a gyerekeket.
Osztályomban pl reggelente a fele gyerek könyvet olvas. Valamit, amit szeret.
Maguktól olvasnak, szerencsére olyan a közeg, hogy nem gúnyolódnak ha valaki telefon helyett könyvet fog a kezében.

Nagyon fontos, hogy olvassanak, szókincs miatt, szövegértés miatt, stb.

Persze vannak kínhalál könyvek, Kőszívűt 2 éve olvastam el, mert gimiben egyszerűen nem ment, nem tudtam értelmezni sem amit olvasok, untam.
Egri csillagokat meg többször elolvastam, azt nem tudtam letenni.

Szerencsére konszolidálódott a kötelezők sora, vannak újak is, több mese a kicsiknek, ami jó nekik. (Lányok pl a Szent Johanna gimit olvassák, van aki Agatha Christiet olvas, meg Sherlock regényeket, Harry Potter is még mindig sláger).
Én azt mondom mindegy, hogy mit, de olvasson a gyerek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.12.16. 15:53:40

Én is csatlakozom ahhoz, hogy a gimi után kezdtem el olvasni, és érdeklődni az irodalom iránt. Akár komolyabb könyvek is, nem csak a szórakoztató irodalom pl Orwell az elég darába ment pár éve.

Még annyit hozzátennék, hogy én nagyon rákaptam a hangoskönyvekre is. Biciklivel járok melózni, és közben megy, meg kutyasétáltatás. Picit hasznosabbnak és szórakoztatóbbnak tartom így ezeket az amúgy üres perceket. Emelett természetesen klasszkus ovlasás is megy, de így azért nem kevés könyv lement, amit nem feltétlen ovastam volna el, de ez ébresztett rá, hogy milyen kár lett volna kihagyni ezeket. Most Gyűrűk Ura megy ezerrel...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.16. 14:36:41

Nekünk is egy évre több kötelező volt, de egyik sem olyan elképesztően hosszú. Szerintem évente 2-3 könyv elolvasása még a gyerekeknek sem kellene akkora kihívás legyen.
Nálunk elég jól voltak válogatva, és a korunknak megfelelően emészthetőek voltak mindig kiírva. Lehet, hogy érdemes frissíteni a kötelezők listáját, és több "modern" alkotást belekeverni ami jobban leköti a többséget is, de mindenképp érdemes a klasszikusok közül is bent hagyni párat.

Szerintem a szövegértelmezési készséget jelentősen növeli ha néha olvasni kell egy kis régebbi irodalmat is.

off:
geridoss írta:
2020.12.16. 13:09:02
Tudom, eltért a rendszertől, máglyára vele, de például az osztályomban sokan emiatt vették elő a többi könyvet később, és darálták le őket, és még sok mást.
Dúró Dóra nem tanult ott véletlenül? :D
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.12.16. 14:23:25

Nekem általános iskolában ha jól rémlik évente 1 kötelező volt. Vuk,Kincskereső kisködmön,Egri csillagok,Kőszívű,Rab ember,Pál utcai fiúk. Nem sok minden maradt meg belőlük,a Vuk nagyon tetszett 7-8 évesen,a rajzfilm is,de így visszagondolva bármelyik állatos könyv tetszett volna. Az Egri csillagokat viszont imádtam,az volt az első könyv amit többször is elolvastam,pedig nem rajongtam soha a történelemért sem.

A gimiben meg talán volt az Antigoné, Gulliver utazásai, Tartuffe, Anyegin, Bánk bán, Az ember tragédiája. Meg még egy csomó más,aminek már a címére sem emlékszem. Ezek megmaradtak valamilyen szinten,de nem azért,mert szerettem őket olvasni, hanem mert maga az irodalom óra volt az egyik kedvenc,meg a legkönnyebben az maradt meg. Sőt, csomót el se olvastam/olvastunk,csak valami összefoglalót néztünk róla,hogy miről szól a cselekmény pl.

Magát az olvasást is később szerettem meg,amikor elkezdtem könyveket keresni amik érdekeltek. (Hp,King könyvek, sok Fantasy amit böngészés során találtam). Biztosan van,aki szereti a suliban ezeket a fajta könyveket,de ha azon múlott volna,máig nem olvasnék egy darab könyvet se.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.16. 14:06:44

Na ez jó téma. Én se nagyon értékeltem 6.-os koromban a Kőszívű ember fiait, ráadásul nekünk az nyári kötelező olvasmánynak volt kiadva.

Gimiben szerintem maximum 2 kötelezőt olvastam el, úgy voltam vele, hogy ami tényleg jó, azt majd úgyis elolvasom később. És nekünk nem évi 3 kötelező volt, szerintem lagalább 5, már általánosban is. Azóta is hálát adok a "kötelezők röviden"-ért :D
Általánosban 1 kötelező volt, ami tényleg tetszett, a Pál utcai fiúk, de azt már olvastam azelőtt is.

Én is szerintem a gimis periódusom alatt olvastam a legkevesebbet, de pár évre rá már "visszaállt".
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.12.16. 13:09:02

Fura ez a kötelező olvasmány téma nekem amúgy, sok gyerekkel megutáltatják iskolában az olvasást a nem éppen gyerekeknek szóló kötelező olvasmányokkal.

Nekem az általános iskolás magyartanárom nagyon következetes volt e tekintetben, volt szó a kötelező olvasmányokról, de azt mondta, hogy az osztály szavazza meg, mit olvassunk, így lett a Harry Potter például "kötelező" olvasmány, és abból volt dolgozat stb... Tudom, eltért a rendszertől, máglyára vele, de például az osztályomban sokan emiatt vették elő a többi könyvet később, és darálták le őket, és még sok mást.

Gimiben engem rohadtul nem érdekeltek azok a könyvek, amiket muszáj volt elolvasni, kínszenvedés volt, gyűlöltem az egészet. És csak mostanában, tizenegynéhány év után kezdtem el újra olvasni.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.16. 10:20:03

6.osztály

Mondjuk kb semmiből nem kapnak sok házit, én örülök,hhogy oolvas. Mondjuk neki nem is kell erőltetni annyira, mert amúgy is sokat olvas abból, ami érdekli.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.16. 10:07:08

MQuCsabi írta:
2020.12.16. 09:43:48
Köszi szépen.

Egyébként idén is feladtak egy nagy listányit a gyereknek, van rajta vagy 8 könyv, plusz szabadon választható. Úgy emlékszem nálunk kb évi 1 volt, plusz 2-3 választható, amit persze nem sokan olvastak el.
nem tudom mekkora a gyerek, de az tanári hülyeség akkor.
gimiben 1-1 van félévente, vagy max 3 egész évre nézve, meg választhatók.
érdekes.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.16. 09:43:48

Köszi szépen.

Egyébként idén is feladtak egy nagy listányit a gyereknek, van rajta vagy 8 könyv, plusz szabadon választható. Úgy emlékszem nálunk kb évi 1 volt, plusz 2-3 választható, amit persze nem sokan olvastak el.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.16. 07:28:55

MQuCsabi írta:
2020.12.16. 06:17:50
Megvan valakinek a Tesla padlása könyv? Kötelező a gyereknek, de úgy látom, sehol nincs raktáron.
https://www.mesekonyvaruhaz.hu/akcio-10 ... rilogia-1/

itt úgy látom elérhető!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.16. 06:17:50

Megvan valakinek a Tesla padlása könyv? Kötelező a gyereknek, de úgy látom, sehol nincs raktáron.
Kép
Válasz küldése