Kultúra

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Ha olvasok akkor,

Csak nyomtatott könyvet
7
41%
E-book olvasón
0
0 szavazat
Számítógépen
2
12%
Vegyesen.
8
47%
 
Szavazatok száma: 17
Avatar
Livia Drusilla
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2008.07.06. 03:53:17

2009.01.30. 02:59:16

Bogika87 írta: Látom Márquez nagy kedvenc nálam Szerelem a kolera idején az alapmű :oops:
Hogy a művészet sem maradjon el akkor Salvador Dalí,egyszerüen nem tudom megmagyarázni de imádom.Nincsenek rá szavak!
Aki Barcelonában jár Nou Camp mellett kötelező meglátogatni a Teatre-Museu Dalí-t Figueres városkában (autópálya mellett van rögtön)
Kihagyhatatlan persze csak azoknak akik nyitottak a művészetére. :wink:
Csak azért idéztem ide, mert Márquez nekem is az egyik kedvencem, és a Szerelem a kolera idején szintén nagyon tetszik...ámbár a leírtakon kívül nekem még az jön le belőle, h soha ne add fel! :wink:
A másik Dali...ha valaki Figueresig elmegy, érdemes útba ejteni Pubolt is. Dali Pubol grófja volt... :) http://www.salvador-dali.org/museus/pub ... x.html#top
A másik nagy kedvenc Van Gogh - talán az ecsetkezelése, színhasználata és az ezáltal elért szuggesztivitása miatt...

Az Ivan Csonkin közlegény életéből készült filmet láttam, és nagyon tetszett... :)

Még : Robert Merle - szinte minden, Umberto Eco: A rózsa neve, Mario Vargas Llosa: Édenkert a sarkon túl (Gauguin életéről), Leon Uris: Meghalsz tengerész, aztán Szabó Magda (imádom a stílusát, ahogyan ír), Fekete István állat és vadásztörténetei, James Ellroy (jók a sztorik) és az összes Poirot és Miss Marple by Agatha Christie... :D
++ Rejtő - természetesen :wink:

Szandinak: Nem tudom a zoomot szándékosan írtad -e? Csak mert Dali is így gondolkodott...
A múzeumban éppen így rendezte el a dolgot, h a Mae West szobát egy lencsén keresztül kell megnézni, mintegy összezoomolni... :) - hogy kiadja az arcot olyasminek, amilyennek az általad belinkelt képen látszik.
Kép
XAVI - INIESTA - MESSI - Neymar +++ - Milan:? - tán lesz feljebb is...am nem vagyok optimista...
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2009.01.30. 00:17:36

Lehet, hogy lerágott csont, de nekem Rejtő a namber van. Főleg a 14 karátos autó. Valami hihetetlen humora és hangulata van a könyveinek...:lol:
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.01.30. 00:04:14

Szandim Drága Csillagom!
Bizony az is a kultúra része, ahogyan írsz róla!
Egyszerűen öröm minden sorod!
Milyen csodálatos dolog a létezés, aminek Te is a részese vagy!
Gyere el április 2.-án a magyar-finnre, talizzunk, aztán beszélgessünk
el az élet nagy dolgairól!
Én már biztosan ott leszek!
Puszikállak!!!
K.
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2009.01.29. 23:55:05

Bogika87 írta: Hogy a művészet sem maradjon el akkor Salvador Dalí,egyszerüen nem tudom megmagyarázni de imádom.Nincsenek rá szavak!
Dali... talán a Zuhanás plakátjának köszönhetően :arrow: http://www.collider.com/uploads/imageGa ... poster.jpg
de nekem ez egyértelműen :arrow: http://imagecache2.allposters.com/image ... osters.jpg Ezt nézem nézem nézem és ki vagyok akadva. Kicsi zoom a szemeire :P
LG írta:A másik nagy kedvenc "Az ember tragédiája" Sztem az ilyen tipusú műveket, amelyek az élet értelmének kereséséről szólnak, mert valóban az egyik legnagyobb kérdés, h mi az élet értelme.
Uh. Hát én márpedig mondhatni sokat olvasok, sokfélét, régieket, újakat, de ettől egyszerűen meghaltam. Borzasztó kínszenvedés volt az a kevéske idő, amit erre kellett fordítanom. Talán ilyenkor utálják meg a gyerekek az olvasást, amikor ilyesmit KELL elolvasniuk. Nekem nagyon nem, pedig mégegyszer mondom fogékony vagyok sok mindenre úgy vélem.
Kedvenc könyvet nagyon nemtok mondani. Mondhatni Bányász hatására elolvastam Coelho-tól az Alkimistát, ami olyan hatással volt rám, hogy muszáj volt a Piedra folyó partján ültem és sírtam-ot és együltőben végigolvasnom. meghát a Fény Harcosának kézikönyve... muszáj.
Mostanság olvastam még a Hullámot, az Út a vadonba-t, most Jane Eyre. Jaés, van egy könyv, ami kifogott rajtam. Nem értem, nem fogom fel... olvasom és egyszerűen nem értem, hogy miről szól. Ha valaki még olvasta volna véletlen, akkor szóljon, mert érdekel: Esze Dóra: Kurt Cobain kardigánja. Igen, a cím miatt vettem meg.

Kiállítás: lumu: Maurer Dóra. Ne menjetek el, ha hozzámhasonlóan nem szeretitek ezeket a geometriás festős dolgokat.
:? Ebben nem látok semmit. Az én készülékemben tudoom.
Agnes Denes: na ez se. Nem vagyok olyan finnyás, de ebben sem látok fantáziát. Az viszont nagyötlet, h New York közepén búzamező. höhö

Ésigen, ahova mindenki menjen el aki csak teheti: Ernst galéria asszem, most volt a megnyitó, Pixelek c. kiállítás. Na ez a durva. Személyes kedvenceim is állítanak ki képeket. többek között Stark Attila és Budha Tomi. Szememben kb félistenek. Hajráhajrá, aztán véleményeket akarok. Viszont, ami bánat, hogy ő :arrow: http://artportal.hu/lexikon/kepek/a_grimasz nem állít ki. Mennyire kell már betegnek lenni ilyen képekhez. áh.

Indítványozom, h legyen egy szavazás, hogy mi volt az előző év legjobb könyve, (kategóriák nem kellenek, csak ha jó sokan benne leszünk) kiállítása, színházi darabja... mehet film is. Tök jó lenne.

Jaés, menjetek el a Kolibribe megnézni a Tavasz Ébredését vagy a Kócsagot. Remekművek.

szerk: kedvenc vers, kövezzetek meg: http://eloszezon.freeblog.hu/archives/2 ... arga_sziv/
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.01.29. 23:49:50

Ilúvatar írta:ha már a Dalí szóbajött, akkor ki ismeri a Dienes Gábort? Eszméletlen jó képeket fest... Olyan darkosan, groteszk stílusban fest. Színekkel kombinálva, ijesztő alakokkal. Mindent használ egy képre: olajfestéket, krétát, ceruzát, tollat, temperát, akvarell stbstb.

Most voltam nem régen a Dienes Gábor festőművész 60. születésnapi kiállításán, Moszkva tér közelében.
Akkor itthonról ne felejtsük el Korga Györgyöt, külföldről az Alien-
designer H. R. Gigert, valamint két fantasy-klasszikust, Frank
Frazzettát és Boris Vallejjot sem!
K.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2009.01.29. 21:26:54

Ajánlanék én is egy nagyon jó könyvet: :) (Bocsánat, pontosabban hármat)
Percy Jackson (sorozat)
Magyarul még csak az első része jelent meg (A Villám Tolvaj), érdemes olvasni, de aki felső- vagy legalább középfokon tud angolul, annak is megéri! A görög mitológia és egy átlag amerikai kamasz gyerek életének tökéletes keveredése. :) Vannak benne nagyon jó dolgok (Empire State Buildingből Olümposz hegy, Hősök, kentaurok, titánok, istenek). Az istenek baromi jól le vannak írva, nem lövöm le a poénokat, aki humoros könyvet szeretne olvasni, annak melegen ajánlom! 8)

Nagyon jól van megírva, talán annyit tudnék ellene mondani, hogy egy kicsit Harry Potter beütése van.

Továbbá, aki a "komolyabb" oldalról szeretné jobban megismerni a görög mitológiát, de leginkább az ókori görög nép mindennapi életét, a spártaiak kiképzését, az olvassa el a Tűz kapui c. könyvet S. Pressfieldtől. Sokaknak ismerős lehet, a spártai Háromszázakról és a Thermopülai csatáról szól. Vannak benne korhatáros részek, de szerintem senkinek nem árt meg. :D

Töriseknek és a témához érdeklődőknek a figyelmébe ajánlanám a következő könyvet is W. Smith-től: A Folyó Istene. Egy az egyben az ókori Egyiptom. A mindennapok, a fáraók, a vallás, a gazdaság, minden. Ebben is vannak morbidabb részek, de ilyet is kell olvasni :D Azért a főszereplők magánélete is benne van... :P
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2009.01.29. 20:57:19

LG írta: A másik nagy kedvenc "Az ember tragédiája" Sztem az ilyen tipusú műveket, amelyek az élet értelmének kereséséről szólnak, mert valóban az egyik legnagyobb kérdés, h mi az élet értelme.
Pont ma írtunk belőle témazárót. Az elején elég nehézkesen kezdtem el olvasni, de a végére belejöttem.
Az egyetlen bibi csak az volt h én kialakítottam magamban egy képet h mi is lehet a lényege, a tanár meg homlokegyenest mást magyarázott.
Ez a baj az ilyen könyvekkel...
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.01.29. 20:52:38

Nekem a kedvenc művem "A sziget veszedelem" Sokan nem olvassák, a nehéz a nyelvezete miatt, de sztem nagyon jó mű, és izgalmas a cselekménye.

A másik nagy kedvenc "Az ember tragédiája" Sztem az ilyen tipusú műveket, amelyek az élet értelmének kereséséről szólnak, mert valóban az egyik legnagyobb kérdés, h mi az élet értelme.

A költészetből meg József Attila versei jönnek be leginkább. A kedvenceim: Nem én kiálltok, Tiszta szivel, Talán eltűnök hirtelen
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2009.01.29. 20:04:16

Katalán88 írta:
Én most az SS tábornokba fogok belekezdeni!!! :wink: Am te melyikeket olvastad eddig és szted melyik a legjobb?
A kárhozottak Légiója, Gestapo, SS Tábornok, Fagyhalál, Menetjegy a pokolba;

Ezek közül sajnos csak a Gestapo van a saját tulajdonomban.

Ha választanom kellene, akkor hozzám a Fagyhalál áll legközelebb. Óriási, de az is igaz, hogy szvsz kell egy szellemi felkészültség ahhoz, hogy ezt (is) "kivégezd".
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2009.01.29. 20:01:05

ha már a Dalí szóbajött, akkor ki ismeri a Dienes Gábort? Eszméletlen jó képeket fest... Olyan darkosan, groteszk stílusban fest. Színekkel kombinálva, ijesztő alakokkal. Mindent használ egy képre: olajfestéket, krétát, ceruzát, tollat, temperát, akvarell stbstb.

Most voltam nem régen a Dienes Gábor festőművész 60. születésnapi kiállításán, Moszkva tér közelében.
KépKép
Avatar
Katalán88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:01:12
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

2009.01.29. 19:54:29

torrestoni írta:Akkor én is megemlíteném személyes kedvencem (író), s egyben ajánlanám mindenkinek szeretettel, főként azoknak, akik érdeklődnek a történelem, s azon belül a II. Világháború iránt.

Sven Hassel

Remekbeszabott, hihetetlen hangulatú regények, melyekben saját élményeit vegyít rengeteg más érdekes, elgondolkodtató, szórakoztató, meglepő történetekkel. Egész egyszerűen zseniális :!:
Én most az SS tábornokba fogok belekezdeni!!! :wink: Am te melyikeket olvastad eddig és szted melyik a legjobb?
Kép
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2009.01.29. 19:51:00

Akkor én is megemlíteném személyes kedvencem (író), s egyben ajánlanám mindenkinek szeretettel, főként azoknak, akik érdeklődnek a történelem, s azon belül a II. Világháború iránt.

Sven Hassel

Remekbeszabott, hihetetlen hangulatú regények, melyekben saját élményeit vegyít rengeteg más érdekes, elgondolkodtató, szórakoztató, meglepő történetekkel. Egész egyszerűen zseniális :!:
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2009.01.29. 18:56:41

Tim írta:Érdekes hogy mennyire idegenkedik mindenki az orosz íróktól
Ez szerintem az elődök miatt van így.Szerintem nem vagyok egyedül azon véleményemmel,hogy a régi,"ős' orosz írok elég idegen műveket írtak,amik nem fogták meg úgy a nyugati embereket,mert nem éltek abban a környezetben,ahol maga az író.Hiszen ezek a művészek általában a saját környezetüket szőtték bele a könyveikbe,s az akkori orosz valóság nem éppen a vidámságról híres.Legalább is a 16-17 éves énemet nem igazán fogta meg egyik orosz nagyöreg sem. :?
,,Azt hitted, hogy mi történt."
kabekabe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: 2008.07.19. 21:40:31

2009.01.29. 18:51:18

Bogika87 írta: Hogy a művészet sem maradjon el akkor Salvador Dalí,egyszerüen nem tudom megmagyarázni de imádom.Nincsenek rá szavak!
Aki Barcelinában jár Nou Camp mellett kötelező meglátogatni a Teatre-Museu Dalí-t Figueres városkában (autópálya mellett van rögtön)
Kihagyhatatlan persze csak azoknak akik nyitottak a művészetére. :wink:
Dalít én is szeretem, de nagykedvenc még Miro. Azok a rajzok, festmények amik semmiről nem szólnak és mindenki azt látja benne amit akar.
Avatar
Bogika87
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2007.02.09. 18:05:40

2009.01.29. 18:39:18

Egyre jobban megszeretem ezt a fórumot és a közösséget is ami kialakult itt, már úgy lassan tisztába vagyok a nevek mögött rejlő személyekkel is mondjuk csak úgy virtuálisan (nameg az 1 óra mire átolvastam a Portrék topicot) sokat segített!
Nagyon örülök ennek a topicnak :wink: legalább ez is megmutatja hogy mennyi színes és érdekes személyiségek vannak közöttünk. :wink:
Látom Márquez nagy kedvenc nálam Szerelem a kolera idején az alapmű :oops: Neeeem csak csajoknak való könyv mert Márquez regényeiből megtanuljuk, hogy a legjobb dolgok váratlanul jönnek, és az élet valójában megtanulhatatlan, de mindennek örülni kell, akár rossz akár jó: mert megtörtént és velünk történt!
Hogy a művészet sem maradjon el akkor Salvador Dalí,egyszerüen nem tudom megmagyarázni de imádom.Nincsenek rá szavak!
Aki Barcelonában jár Nou Camp mellett kötelező meglátogatni a Teatre-Museu Dalí-t Figueres városkában (autópálya mellett van rögtön)
Kihagyhatatlan persze csak azoknak akik nyitottak a művészetére. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bogika87 2009.01.29. 18:55:04-kor.
¡¡¡ Boti, boti, boti Madridista qui no boti!Salude los Campeones!!!
¡¡¡ Copa,Lliga i Champions!!!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2009.01.29. 18:29:39

Ernest Hemingway: Öreg halász és a Tenger :)
ez az egyik kedvenc könyvem, érdemes elolvasni.
"Az embert el lehet pusztítani, de legyőzni nem lehet..."
Nobel-díjjas alkotás.

A topic meg nagyon jó ötlet :)
KépKép
kabekabe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: 2008.07.19. 21:40:31

2009.01.29. 18:23:52

Varró Dániel szerintem is jó kis szórakoztató műveket ír. Sőt abba a gimnáziumba járt ahova én most.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2009.01.29. 18:17:31

Bár nem vagyok egy könyvmoj, én is csak üdvözíteni tudom ennek a topicnak a megnyitását, szükség van és lesz rá!

Egy nagy taps Drigonak :!:

Máris lenne egy kérdésem: Ismeri valaki Varró Dániel verseit? Volt már szerencsém olvasni belőlük párat és meg kell mondjam, hogy remekül keveri a régi stílust a mai szlenggel, amivel szerény véleményem szerint oda lehetne kötni a mai fiatalságot a könyvekhez. No, persze nem ordító káromkodásra gondolok, de ezt muszáj lesz belecsempésznie a költöknek a verseikbe, ha el akarják adni őket a fiataloknak,mert ezt a kort már nem érdekli az a stílus, ami még 30 évvel ezelőtt szórakoztató volt a diákok számára.

Szóval,visszakanyordva Varró Dánielre :) Szerintem nagyon jól ír, mint már említettem, nagyon jól keveri a szlenget a régebbi stílussal, persze intelligens keretek között, és minden versének van mondanivalója, ami szerintem a legfontosabb. Ajánlom mindenkinek!
.
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.01.29. 18:11:11

Én megköszönöm szépen Drigo kománk igényes, új topiknyitását
és véleményem szerint ahogyan szépen korosodni fogunk, úgy
lesz egyre nyilvánvalóbb szükség erre a helyre.
Minden eddigi törzstag szépen lassan felnőtté válik, a szlengszótár
unalmassá válik, az igényesség a felszínre tör.
Eljön az idő, amikor megérkeznek az első ősz hajszálak is és
egyre fontosabb lesz a kiállításokra, színházakba járás.
Nem hittem volna, hogy ez valaha is bekövetkezik nálam, de már
nyakig benne vagyok és ehhez jön még az is, hogy két év múlva
a negyvenhez érkezem.
Szóval Drigo koma sietteti a felnőtté válásunkat...
Ránk is fér...
K.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2009.01.29. 18:04:04

Arról ő nem tehet. Rokoni kapcsolatait nem tudom, viszont a legnehezebb politikai időket élte meg Kolumbia történelmében, és amilyen őszintén és hátborzongató módon leírja a Gaitán gyilkosságot és ahogyan emlegeti azt az áprilisi napot... Hihetetlen hogy a politikai hatalom mennyi emberéletet követelt, félelmetes polgárháborúkat vívtak a konzervatív és a liberális csapatok. Ráadásul amilyen képet alkot magáról, a környezetéről, családjukról, szerelmi kalandokról, kicsapongásokról, egyszerűen (AWESOME :) ) tökéletes. És ahogy leírja hogy minden férfi kezében ott van a pisztoly ha beszennyezik a családjuk jó hírét...
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2009.01.29. 18:00:45

Drigo írta: Van aki ismeri - elsősorban a kortárs - orosz irodalmat, nemrég több riportot is láttam, amiben foglalkoztak vele, így felkeltette érdeklődésemet. Szóval, aki olvasott mostanában orosz szerző művét, megoszthatná tapasztalatait. Illetve szívesen fogadok ajánlásokat, hogy milyen könyvet is érdemes beszerezni és elolvasni - ezek lehetnek nem oroszok is persze.
Ha mai orosz irodalom akkor mindenképp ajánlom neked Viktor Jerofejev
műveit. ITT egy link a legutóbb kiadott könyvéről. Egyszerűen zseniális a fickó! Érdekes hogy mennyire idegenkedik mindenki az orosz íróktól.
Ha esetleg kíváncsi vagy rá,kölcsön adom az egyik novellás kötetét(Élet egy idiótával),leesik az állad garantálom!

U.I:Úgy látom lesz érdeklődés!
Kép
Lampiao
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2008.04.04. 10:36:22
Tartózkodási hely: Vác

2009.01.29. 17:51:45

Az a durva, hogy tegnap le akartam írni valahova, hogy Szabó Magda: Az ajtó című művét, hogyan dolgozták fel a Magyar Színházban... Azonban nem találtam egy "Színház" topikot se... Nem akartam szólni, mert gondolom ilyenkor mindenkinek van saját problémája...:) De ti már a gondolatainkban is olvastok...:)


Köszönjük ez fantasztikus ötlet!!!!!!
lluisllach89 írta:Remélem amíg írok nem fog senki sem megelőzni :)

Én oda vagyok Gabriel Garcia Marquez műveiért, egyszerűen meg vagyok győződve arról hogy ő a világ legnagyobb írója.
1982-ben nem csoda hogy Nobel díjat kapott a Száz év magányért, mindenképp el kell egyszer olvasni.

De ami a legjobb: Azért élek, hogy elmeséljem az életemet, önéletrajzi könyv. Komolyan mondom felejthetetlen élmény elolvasni, és rájöttem hogy azokból lesznek a " legdurvább arcok" akik a "legdurvább" életet élik meg. És ő nem aprózta el, kiderült. :)

Én is reméltem, hogy engem nem előz meg senki....:D Garcia Marquez tényleg jól ír, de láttam a Száz év magányt a Vígszínházban... pfff Hát ne nézd meg...:D
((((JA: Egyébként Shakira rokona...:D)))) :P

Látom Dani rossz példát mutatott,de ne kövesd te is! Szerkeszt gomb legközelebb!
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2009.01.29. 17:51:38

Remélem amíg írok nem fog senki sem megelőzni :)

Én oda vagyok Gabriel Garcia Marquez műveiért, egyszerűen meg vagyok győződve arról hogy ő a világ legnagyobb írója.
1982-ben nem csoda hogy Nobel díjat kapott a Száz év magányért, mindenképp el kell egyszer olvasni.

De ami a legjobb: Azért élek, hogy elmeséljem az életemet, önéletrajzi könyv. Komolyan mondom felejthetetlen élmény elolvasni, és rájöttem hogy azokból lesznek a " legdurvább arcok" akik a "legdurvább" életet élik meg. És ő nem aprózta el, kiderült. :)
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2009.01.29. 17:48:31

Tudom, nem illik/szabad egymás után 2 hsz-t írni, de jobbnak láttam, hogy ne a "székfoglalómban" írjak konkrét témáról.

A héten olvastam el Karin Slaughter - Nadragulya című könyvét. Annak ellenére, hogy elég terjedelmes szinte egy nap alatt "végigrágtam" magam rajta. Csak ajánlani tudom, nagyon izgalmas, nagyon jó könyv. Van benne néhány gyomorforgató rész, így csak azok olvassák, akik bírják is azt. Már csak azért is ajánlom, mivel az izgalmas cselekmény mellett egy igen érdekes dolgot árul el a boszorkányság történetéről (nem boszorkányokról szól, sőt semmi köze hozzájuk, éppen ezért olvastam érdeklődéssel a róluk szóló rövid, ám annál tartalmasabb szövegrészt), egész érdekes!

Emellett egy kérdéssel fordulnék hozzátok:

Van aki ismeri - elsősorban a kortárs - orosz irodalmat, nemrég több riportot is láttam, amiben foglalkoztak vele, így felkeltette érdeklődésemet. Szóval, aki olvasott mostanában orosz szerző művét, megoszthatná tapasztalatait. Illetve szívesen fogadok ajánlásokat, hogy milyen könyvet is érdemes beszerezni és elolvasni - ezek lehetnek nem oroszok is persze.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Válasz küldése