Kultúra

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Ha olvasok akkor,

Csak nyomtatott könyvet
7
41%
E-book olvasón
0
0 szavazat
Számítógépen
2
12%
Vegyesen.
8
47%
 
Szavazatok száma: 17
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2015.01.31. 20:54:08

Sziasztok!

E-book olvasót szeretnék vásárolni, elsősorban tanulási célból. Olyan szerkezetet keresek, ami képes olvasás közben szótárazni, vagyis, ha rábökök egy szóra, annak megmutatja a jelentését.

Olyat szeretnék, amely képes német szöveget magyarra fordítani.
Létezik ilyen? Jó lenne egy előre telepített német- magyar szótárral rendelkező készülék, mivel nem szeretnék zsákbamacskát venni, hogy a neten található, magam által telepített szótár nem működik.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.01.27. 16:45:03

Az Akiért a harang szól nekünk is meg van itthon, de még nem olvastam, szóval ha végeztél vele léccives véleményzeni. :)
Én most Cormac McCarthy-tól olvasom az Út c. könyvet. Filmben hatalmas kedvenc, és a könyvvel kapcsolatban is hasonlók az érzéseim.

A szabadulást én is olvastam, nagyon király könyv. A folytatást is tervezem már rég megvenni, de mindig jön valami amit meglátok és inkább azt veszem (1-2 Bukowski pl.), de sort kerítek rá mindenképp, csak félek hogy mennyit felejtettem belőle, mert az elsőt 2 éve olvastam asszem.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.27. 16:19:13

Én még régebben írtam, h ha lemegy a vizsgaidőszak Hemingwaybekezdek bele és mivel hnap lesz az utsó vizsgám lassan el is kezdhetem a könyvet. 8) Az Akiért a harang szól lesz a befutó majd.
Karácsonyra megkaptam Stephen King: Minden sötét, csillag sehol c. kötetét amivel bár nagyon szemezek, h belekezdjek mindig, Hemingway van most előbb a sorban. Utána majd jöhet SK is. :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.27. 14:29:16

Most John Jakestől a Menny és Pokol-t olvasom éppen, utána meg jön majd Justin Cronintól A tizenkettek.

Menny és Pokol nagyon tetszik - mindhárom része nagyon jó a sorozatnak -, Amerikai Polgárháborús családdráma, ez a befejező kötet.

A tizenkettek meg posztapokaliptikus regény. Ez folytatás már, az első része a Szabadulás, Stephen King írt hozzá ajánlást, nem egy rossz könyv az se, remélem ez is hasonlóan jó lesz.. :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.27. 13:42:00

Kicsit pörgessük ezt is :)

Aktuális olvasmányok?

Nekem most A Mester és Margarita (Bulgakov) valamint Wass Albert klasszikusa, A funtineli boszorkány van terítéken. Remek mindkettő :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2015.01.05. 21:57:34

lui1698 írta:Elsősorban Tim bácsitól kérdezném - de persze más is leírhatja a véleményét - hogy Welsh-től a Mocsok megvolt-é? Én lassan a végére érek... éééés. Mit mondja, Welsh. Trágár, gusztustalan, gátlástalan mégis szórakoztató és tartalmas. Erősebb idegzetűeknek és gyomrúaknak ajánlom.
Sajnos még nem,pedig rajta volt a karácsonyi listámon. Természetesen egy árva könyvet sem kaptam,így most magamnak kell beszerezni őket. :cry: Tuti hogy jó,Welsh nem szokott csalódást okozni.
Ha már szóba került az öreg Martin papa,kapható még a Hét Királyság lovagja című könyv ami 3 kisregény gyakorlatilag. Időben Jó Daeron király uralkodása idején, a Targaryen-dinasztia hatalmának csúcsán történnek az események,azaz kb. 100 évvel a Tűz és jég dala ciklus előtt.
Pár ismerős névvel azért találkozhattok benne,ha elég figyelmesen olvastátok a könyveket.
Illetve még figyelmetekbe ajánlom, a mester egy másik könyvét aminek semmi köze a Trónok Harca vonulathoz,mivel a XIX. századi Amerikában játszódik. Olyan kellemes kis vámpírsztori,de természetesen nem a nyálas-romantikus fajtából :D Lázálom címmel kapható itt-ott.
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2015.01.05. 12:05:35

MQuCsabi írta:Ez a GoT játék hol érhető el?
Akárhol, bárhol, mindenhol :mrgreen:

Konzolokra is kijött, ahogy mobilra is minden rendszerre. Elérhető a "könyvtárakban", ahol a teló GPU-jának megfelelő verziót leszedve mehet a menet ;) Simán beírod keresőbe, h Game of Thrones és a konzol vagy mobil szűkítéssel kapod a listát.

Ha kell további segítség, írj ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.05. 10:43:28

Ez a GoT játék hol érhető el?
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.12.30. 19:06:41

Initom írta:Kijött ha jól tudom 2 új Trónok harca könyv,amik előzménystoryk. :) Valaki olvassa őket esetleg? Vélemény?

Mihii az 5. könyvnél tartok már ;)

aki olvasta az 5. könyvet legalább a feléig annak(de további spoilert ne írjatok pls,csak ehhez kapcsolatos okfejtést):

Hidegkéz kiléte nem kicsit lepett meg....ő volna az elveszett Stark?:) ez eléggé foglalkoztat. + Quathie személye is elég titokzatos,Dany meg véleményem szerint iszonyat messze áll attól hogy Westerosra menjen...olyan mint egy gyerek. Alkalmatlan az uralkodásra szerintem.Kíváncsi vagyok ki nyeri meg magának....Dorne,Victarion ...esetleg Tyrion?
Griff kiléte is érdekes+nagyon úgy látom h a kicsi Greyoj nem is kattant be annyira mint gondolnánk.
És az is érdekes,hogy az 'utolsó' zöldlátó is fekete testvér volt. Bynden vagy Brynden a neve asszem. Rohadtul nem lepődnék meg azon,hogyha ő is Stark volna :D
Valamint eddig az jön le ,hogy mintha 2 igaz isten lenne. Az északi istenek + Melisandre istene...
Nos, én karira beszereztem magamnak a Tűz és Jég világa c. kötetet, valamint a Trónok harca filmkönyvet.

Egyelőre az elsőnek álltam neki és nagyon tetszik. Gyönyörű illusztrációkkal van tele és egy igazi történelemkönyv a GoT világából. Alapos részletességgel mutatja be az "Őskortól" kezdve Westeros és az egész világ alakulását, uralkodókon, korokon keresztül.

Akit elrettentett a könyvek vagy a sorozat rengeteg karaktere, az ennek neki se álljon :D A Targaryen dinasztia több évszázados uralkodása során ami névsor van az ember képébe nyomva, elképesztő. Ahogy az is, amilyen alapossággal vannak bemutatva és mindenkihez saját háttértörténetet is megálmodtak Martinék.

Szóval GoT fanoknak nagyon ajánlom, rengeteg plusz infót tartogat és mélyebben bevezet ebbe a világba.

A filmkönyvbe még csak belelapoztam, az is tele van képekkel meg sztorikkal, de ez tényleg a sorozatra van tervezve (szereplőkről, helyszínekről, a showrunnerekről, stb...).

A spoilerre:

A te kötetedben elárulják Hidegkéz kilétét? :D Nekem nem úgy rémlik, h túl sok kézzelfoghatót árulnának el róla, így marad a találgatás. Adná magát, h Brandon Stark az, de itt semmiben sem lehet biztos az ember. Majd talán a későbbiekben még előtérbe kerül.

Dany meg persze, h kicsit kislányos, mert ugye nem egy matróna, ráadásul nem is úgy készítették fel, h uralkodó lesz, az ölébe hullott minden. Így meg azért tuti nehéz a szituja és nagyon érdekes lekövetni a hosszútávú karakterfejlődését, amit nagyon szépen ad vissza a sorozat is. Ha felnőnek a sárkányok és túl is éli addig a dolgokat, akkor akármi lehet belőle ;)

Igazi isten pedig nincs. Illetve van, de több száz is, ugye attól függően, h hol is van az illető. Ezt a felvetést nem is értem igazán, h mire gondolsz ezalatt :)
Mindenesetre, amíg nem jön ki a 6. kötet, tökéletes időtöltés a fent említett két könyv, ajánlom mindenkinek! (Főleg, h most igen jó áron hozzájuk lehet jutni, ahogy más Trónok kötethez is itt: REKLÁM.)

U.i.:
Jaa, és ugyan nem kultúra, de Trónokhoz kapcsolódóan:
Toljátok a Telltale GoT játékát, hatalmas!
Ilyen interaktív cucc, ami a válaszoktól, döntéseinktől függően alakul és nekem nagyon bejött. Sajnos gyorsan véget ér az első epizód, de majd még jön 5 az első évadból. Tök jól meg van csinálva és több szereplő is a saját képével, hangjával szerepel.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2014.12.30. 16:15:23

Elsősorban Tim bácsitól kérdezném - de persze más is leírhatja a véleményét - hogy Welsh-től a Mocsok megvolt-é? Én lassan a végére érek... éééés. Mit mondja, Welsh. Trágár, gusztustalan, gátlástalan mégis szórakoztató és tartalmas. Erősebb idegzetűeknek és gyomrúaknak ajánlom.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.03. 08:50:04

Petr írta:
bence-barca írta: Lemegy majd a vizsgaidőszak szeretnék belekezedni egy Hemingway könyvbe, kettő közül választanék és szeretném a véleményeiteket kikérni, akik olvasták egyiket-másikat, melyikbe kezdjek majd bele inkább? Akiért a harang szól ill. Az öreg halász és a tenger között gondolkozok.
Számomra utóbbi érdekesebb, de az előbbi mégis jobban tetszett, ezért javasolnám az Akiért a harang szól c. művet. Kétségtelenül Hemingway egyik, ha nem a legnagyobb alkotása (a másikért Nobelt kapott, tehát az sem kis alkotás), hiba nem elolvasni. Ha tanácsolhatom utána kezdj bele a másik könyvbe is, hidd el, megéri - főleg, ha szeretsz filozofálni egy könyvön (nem mintha az előbbin nem lehetne, de sokkal kevesebbet, az biztos)-.
Éértem, köszönöm! Hosszútávú tervben mindenképp ott van mindkettő könyv, de most egyelőre csak rövidtávra gondoltam, melyikkel érdemes kezdeni! :)
Többiek még esetleg?
S.Agüero írta:Olvasta már valaki a Mr. Mercedes című könyvet Stephen King-től? :)
Ugyan nem olvastam még, de SK garancia a jó könyvre! :wink:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.12.03. 00:55:36

Petr írta:
S.Agüero írta:Olvasta már valaki a Mr. Mercedes című könyvet Stephen King-től? :)
Ja, már megjelent? :o :oops:
Amennyiben olvastad spoiler fülben dobsz egy rövid jellemzést? Vagy valaki?
Apámnak vettük Karácsonyra, azért kérdem. :D
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.12.03. 00:33:36

S.Agüero írta:Olvasta már valaki a Mr. Mercedes című könyvet Stephen King-től? :)
Ja, már megjelent? :o :oops:
Amennyiben olvastad spoiler fülben dobsz egy rövid jellemzést? Vagy valaki?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.12.03. 00:28:17

Olvasta már valaki a Mr. Mercedes című könyvet Stephen King-től? :)
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.12.03. 00:16:56

bence-barca írta:Befejeztem Jack Kerouac: Úton c. könyvét, az eredeti tekercset sikerült. Tetszett nagyon, sokszor azonosulni is tudtam az íróval. De most nem is emiatt írok.

Lemegy majd a vizsgaidőszak szeretnék belekezedni egy Hemingway könyvbe, kettő közül választanék és szeretném a véleményeiteket kikérni, akik olvasták egyiket-másikat, melyikbe kezdjek majd bele inkább? Akiért a harang szól ill. Az öreg halász és a tenger között gondolkozok.
Számomra utóbbi érdekesebb, de az előbbi mégis jobban tetszett, ezért javasolnám az Akiért a harang szól c. művet. Kétségtelenül Hemingway egyik, ha nem a legnagyobb alkotása (a másikért Nobelt kapott, tehát az sem kis alkotás), hiba nem elolvasni. Ha tanácsolhatom utána kezdj bele a másik könyvbe is, hidd el, megéri - főleg, ha szeretsz filozofálni egy könyvön (nem mintha az előbbin nem lehetne, de sokkal kevesebbet, az biztos)-.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.03. 00:03:17

Befejeztem Jack Kerouac: Úton c. könyvét, az eredeti tekercset sikerült. Tetszett nagyon, sokszor azonosulni is tudtam az íróval. De most nem is emiatt írok.

Lemegy majd a vizsgaidőszak szeretnék belekezedni egy Hemingway könyvbe, kettő közül választanék és szeretném a véleményeiteket kikérni, akik olvasták egyiket-másikat, melyikbe kezdjek majd bele inkább? Akiért a harang szól ill. Az öreg halász és a tenger között gondolkozok.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.11.18. 19:33:13

Süveg Márk - III. SLAM OB DÖNTŐ 1. KÖR:
http://youtu.be/PPQMsNiSwHk" target="_blank
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.11.05. 12:06:43

Truman Capote - Hidegvérrel

Zseniális, mondatról mondatra. Semmi fölösleg, nagyon jól felépített. Mindenkinek ajánlhatom nyugodt szívvel.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.11.02. 13:17:43

palesz77 írta:
Initom írta:Kijött ha jól tudom 2 új Trónok harca könyv,amik előzménystoryk. :) Valaki olvassa őket esetleg? Vélemény?

Mihii az 5. könyvnél tartok már ;)
Inkább azt mondd meg, hogy az új könyv mikor jön már ki??? :D Valaki nem tudja?

Amúgy ajánlom Justin Cronin - Szabadulás című könyvét, poszt-apokaliptikus regény, Stephen King írt ajánlást róla.. Nemrég olvastam, baromira megfogott, karácsonyra megveszem a folytatást is - addig meg befejezem az Észak és Dél trilógiát. :D
Mindenképp utánanézek :) Ha tippelni kell azt mondom még 1 év :D


aki olvasta az 5. könyvet legalább a feléig annak(de további spoilert ne írjatok pls,csak ehhez kapcsolatos okfejtést):

Hidegkéz kiléte nem kicsit lepett meg....ő volna az elveszett Stark?:) ez eléggé foglalkoztat. + Quathie személye is elég titokzatos,Dany meg véleményem szerint iszonyat messze áll attól hogy Westerosra menjen...olyan mint egy gyerek. Alkalmatlan az uralkodásra szerintem.Kíváncsi vagyok ki nyeri meg magának....Dorne,Victarion ...esetleg Tyrion?
Griff kiléte is érdekes+nagyon úgy látom h a kicsi Greyoj nem is kattant be annyira mint gondolnánk.
És az is érdekes,hogy az 'utolsó' zöldlátó is fekete testvér volt. Bynden vagy Brynden a neve asszem. Rohadtul nem lepődnék meg azon,hogyha ő is Stark volna :D
Valamint eddig az jön le ,hogy mintha 2 igaz isten lenne. Az északi istenek + Melisandre istene...
Abi & Tito
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.02. 13:12:59

Initom írta:Kijött ha jól tudom 2 új Trónok harca könyv,amik előzménystoryk. :) Valaki olvassa őket esetleg? Vélemény?

Mihii az 5. könyvnél tartok már ;)
Inkább azt mondd meg, hogy az új könyv mikor jön már ki??? :D Valaki nem tudja?

Amúgy ajánlom Justin Cronin - Szabadulás című könyvét, poszt-apokaliptikus regény, Stephen King írt ajánlást róla.. Nemrég olvastam, baromira megfogott, karácsonyra megveszem a folytatást is - addig meg befejezem az Észak és Dél trilógiát. :D
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.11.02. 13:04:15

Kijött ha jól tudom 2 új Trónok harca könyv,amik előzménystoryk. :) Valaki olvassa őket esetleg? Vélemény?

Mihii az 5. könyvnél tartok már ;)
Abi & Tito
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.09.26. 18:35:20

Megvettem Thomas Pynchon Beépített hiba (Inherent Vice) című könyvét, még a film előtt el szeretném olvasni. Valaki ismeri?
Kép
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.07.08. 00:11:47

Nem olyan rég új kedvencem született (már elég bő a lista :D ), illetve nem most született, csak én fedeztem fel későn. Pedig Vonnegut még azt se mondhatni, hogy el volna rejtve vagy felejtve, mindig is felkapott volt, de azért azt hiszem mainstream írónak mégsem nevezhető. Elolvastam talán a leghíresebb művét az Ötös számú vágóhíd című regényt, ami egyszerűen szenzációs, de tényleg, aki még nem olvasta, az sürgősen pótolja. :) Nem hosszú, de mégis tartalmas, és akinek bejön a fekete humor, annak kihagyhatatlan. Illetve volt szerencsém még a Mesterlövész című művéhez is, ami ugyan elmarad a fentitől, de szerintem ez is nagyon jó. Maga a hangulat, az a könnyed abszurditás, a furcsa szövevények nagyon jól passzolnak.

Illetve, ha már itt vagyok, akkor zengek egy ódát Hellerről. Róla sokszor azt hallani, hogy elég hasonlóak a művei, nem sok új van bennük (ha olvastad az egyiket, olvastad mindet), és egy idő után talán unalmas is. A frászt. Zseniális. Olyan humora volt ennek az embernek, ami számomra néhány tekintetben egyedülálló. Hirtelen váltások, általa meghökkentően lazán kezelt abszurdumok, furcsaságok. Most éppen az Isten tudja című művét olvasom, hát nekem nagyon bejön. :D Ahogy az összes Heller. Persze a 22-es csapdáját még nem sikerült egyiknek se felülmúlni, de majdnem mindegyik regény tetszett, amit olvastam tőle (Gold a mennybe megy, Képzeljétek el). Szóval bátran ajánlom, ha még valaki nem olvasta volna. :)

Aztán van még egy kérdésem is, mi a véleményetek Pelevinről? Hallottam néhányszor, hogy jó, de igazából lusta voltam utána nézni. :D
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.07.02. 11:05:53

messideco írta:Jaja, ezen is filóztam, hogy

ki volt az az Öt király: ugye Robb, mint Észak, a két Baratheon, Joeffry és az ötödik ki volt? Greyjoyék talán?

Pontosan, Balon Greyjoy az 5.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.07.01. 23:58:16

Jaja, ezen is filóztam, hogy

ki volt az az Öt király: ugye Robb, mint Észak, a két Baratheon, Joeffry és az ötödik ki volt? Greyjoyék talán?
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése