Kultúra

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Ha olvasok akkor,

Csak nyomtatott könyvet
7
41%
E-book olvasón
0
0 szavazat
Számítógépen
2
12%
Vegyesen.
8
47%
 
Szavazatok száma: 17
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.14. 17:28:53

Nekem is lenne egy ilyenem.

Pár éve olvastam egy thrillert egy skandináv, talán svéd írótól. Nem hiszem, hogy régi könyv lenne, szerintem mindenképp 2000 utáni.

A címére annyira emlékszem, hogy "A *valami*".
A valami biztos egy főnév volt, és ez a valami egy csávó volt, aki random odament ismeretlen emberekhez és elárult nekik egy titkot valami ismerőséről, amit kinyomozott a neten.

Ebben a könyvben konkrétan azt árulta el egy csávónak, hogy a felesége/barátnője igazából nem is terhes, egy honlapról vett valami készletet, amivel hónapokon keresztül tudja ezt színlelni.
Ezután a csaj eltűnik, és igazából őt keresi a csávó az egész könyvben, majd a végén kiderül, hogy a csaj

nem elszökött, hanem meghalt, valami közös haverjuk ölte meg talán.
Próbáltam már mindenhogy keresni google-ban, de sehogy nincs meg. Ha az író neve megvan már az is jó, csak a többi könyvére néznék rá, mert erre emlékszem, hogy tetszett.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2020.11.14. 12:06:46

Scumy:

közben más helyen is érdeklődtem, ezt válaszolták:

Richard Gallagher: A halálra ítélt szakasz
"And my heart will leave you never."
Scumy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2007.01.04. 18:08:35

2020.11.05. 20:16:43

Sziasztok Barca tagok!

Végső elkeseredésemben írok ide Nektek! Olvastam ezer éve egy könyvet, amin emlékszem, hogy könnyesre nevetve olvastam végig. Nagyon megtetszett, annyira, hogy el is hagytam a könyvet nem sokkal utána :) #-o

Sajnos se a címre, se a szerzőre nem emlékszem, és hiába próbáltam meg mindig is rákeresni, sehogy se találom. Egyszer segítettetek egy filmet ugyanígy megtalálni, gondoltam teszek egy próbát. Amire fixen emlékszem:

- 2. világháborúban zajlik, amerikai gyalogos katonák a főszereplők
- talán a szerző is angolszász
- régebbi kiadású könyv volt, 90-es évek előtti
- egy jelenet fixen megmaradt, hogy az egyik katona egy barlangban ráveti magát egy gránátra a sisakjával
- elég humoros, szatirikus jellegű volt az egész hangvétel (nem, nem a 22-es csapdája)

Előre is köszönöm, eskü a nyertest meghívom egy sörre/whiskyre
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.01. 12:20:01

Hagyjátok bent, olyan kihalt ez a topik :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.07.24. 10:06:55

Asimovhoz egy élet kell körülbelül, inkább hanyagolom :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.24. 09:51:58

messideco írta:Lovecraft neve eddig nem csengett ismerősen.
burokban élsz? :D

ha csíped a sci-fi-t akkor ajánlom még asimovot, neki is sok nagyon jó könyve van
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.07.24. 09:19:09

Poét olvasgattam, de Lovecraft neve eddig nem csengett ismerősen.
Cseri írta:Szép új világ,,Garp szerint a világ,védett férfiak,Vakság
Ezek kivételével mind megvoltak, Huxley regénye meg erősen várólistás.

davi10: valahogy nem hoznak lázba ezek a könyvek.

Amúgy mi az aktuális olvasmányotok? Én most Marquezt nyomok, Szerelem a kolera idején. Nagyon jó :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.24. 08:21:04

LG írta:Poe, Lovecraft
épp mostanában vettem elő mindkettőnek az "összes művei" kötetét, én is ajánlom mindkettőt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.07.23. 23:06:25

Poetól, Lovecrafttól, S. Kingtől bármit tudnék ajánlani. Én mondjuk szeretek az évszakhoz illőt választani, most nyárra, főleg viharok idejére Kingtől az Újjászületést javasolnám. Éjszakára egy kis alkohol kíséretével mehet egy-egy Lovecraft elbeszélés, pl. az imént olvastam újra a Rettenet a sírmezőkön címűt. Ha egy kicsit több időm lesz ilyen tájékban, akkor jöhet újra az Álmok a boszorkányházban, amit szintén éjjeli olvasmánynak mondanék.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.07.23. 22:10:28

1984,Állatfarm,Szép új világ,Zabhegyező,Garp szerint a világ,védett férfiak,Virágot Algernonak,Vakság,meg egy rakás más :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.23. 22:06:26

messideco írta:Ha valaki tud valamilyen klasszikus regényt, amit mindenképp érdmes elolvasni, akkor megkérem írjon pár művet, elsősorban világirodalomra gondolok :)
Nálam most a fantasy, a sci-fi és a betegebbnél betegebb krimik és thrillerek mellett a Dan Brown könyvek pörögnek.

Hiába épülnek valamennyire ugyanarra a sablonra a Robert Langdon-könyvek (Angyalok és Démonok, Da Vinci kód, Inferno, Eredet és csak most fog nálam jönni az Elveszett jelkép), nagyon szórakoztatóak, izgalmasak és tényleg lehet belőlük tanulni.

De én is várom az ajánlásokat!

Szerk.: Cseri, ennek a fele már megvolt, a másik felére ránézek, kösz.
Még erről a listáról a Veszett világ ugrik be.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára davi10 2018.07.23. 22:20:15-kor.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.07.23. 21:33:08

Ha valaki tud valamilyen klasszikus regényt, amit mindenképp érdmes elolvasni, akkor megkérem írjon pár művet, elsősorban világirodalomra gondolok :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.24. 11:34:53

Gery0704 írta: Plusz az eredeti játékosok által "kiadott" könyvekben általában ők vannak szerzőnek feltüntetve mint Iniesta, Suarez és Zlatan esetében? :D
Hát amit nem olvastál, abba neten bele kell olvasni előbb, mert én megbántam az olyanokat, ahol nem a játékos maga meséli el, hanem egy lelkes újságíró beszélget sok-sok ismerőssel. Messi életéről volt is egy ilyen, amit végig sem bírtam olvasni, olyan unalmas volt. Mondjuk nekem azok eleve nem olyan érdekesek, akik 10 éves koruk óta profiként viselkednek.

Ahogyan párral alább is olvashatod nekem a Vardy életét bemutató könyv hihetetlenül bejött, de Zlatan-t is merem ajánlani, szerintem itt két átlagnál izgalmasabb személyű focistáról van szó.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Gery0704
Jugador del Barça
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2010.04.12. 14:55:06

2018.06.23. 23:51:33

Sziasztok tervezek pár életrajzi könyvet várásrolni mostanában melyiket ajánlanátok? A Graham Hunter féle Barca könyvön kivül szerintem nem olvastam még sport könyvet szóval érdekelnének a legjobbak :D
Plusz az eredeti játékosok által "kiadott" könyvekben általában ők vannak szerzőnek feltüntetve mint Iniesta, Suarez és Zlatan esetében? :D

Természetesen nem csak Barca kötődésüek érdekelnek pl jókat hallottam Dárdai vagy Mourinho könyvéről is szóval bármi jöhet :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.07. 10:17:51

terrer írta:Igazán nincsmit. Úgy látom, akkor sikerült jó döntést hoznod. A leírásod alapján ígéretesnek hangzik, lehet majd én is belevágok, de egyelőre nálam a Cruyff könyv van terítéken.
Ami mondjuk még lényeges, és nem írtam le, hogy akkora felüdülésre végre nem az olvasni, hogy "Hittem magamba", és ezért jutottam oda ahova. Igazából nagyon tetszik, hogy ő sosem hitt önmagában, inkább a környezete hitt benne.

Végre nem közhelyek...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.07. 10:00:58

Varatrix írta: Köszönöm! Igazából sikerült döntést hoznom a véleményed alapján. Vardyért mentem el. Pár óra alatt kivégeztem a felét, nagyon eteti magát, már már tudatosan hagytam abba, hogy picit tovább élvezem a könyvet.

Rettenetesen érdekes élete volt, az Ibra könyv is nagyot ütött, de ott inkább bepillantást nyertél egy sikeres focista mindennapjaiba, itt pedig egy renitens fiatal kalandjairól van szó, és egy 21. századi embernek hitelesebb, mint a Zabhegyező :mrgreen: .

Vardy enyhén alkoholista, büntetett előéletű, zsivány fickó. Nagyon ajánlom bárkinek.
Igazán nincsmit. Úgy látom, akkor sikerült jó döntést hoznod. A leírásod alapján ígéretesnek hangzik, lehet majd én is belevágok, de egyelőre nálam a Cruyff könyv van terítéken.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.07. 08:15:26

terrer írta:Csak az Iniesta könyvet olvastam és tényleg természetesen mindenki csak dicséri. Van róla egy kialakult kép, de árnyalódik még a könyv alapján. És azért derülnek ki érdekességek a leigazolásról, párizsi és római bl döntőkről, vb-ről. Mindenképp érdemes elolvasni, de ha nagyon szaftos sztorikra vágysz előbb, akkor gondolom Vardy-nak ebből több jutott.
Köszönöm! Igazából sikerült döntést hoznom a véleményed alapján. Vardyért mentem el. Pár óra alatt kivégeztem a felét, nagyon eteti magát, már már tudatosan hagytam abba, hogy picit tovább élvezem a könyvet.

Rettenetesen érdekes élete volt, az Ibra könyv is nagyot ütött, de ott inkább bepillantást nyertél egy sikeres focista mindennapjaiba, itt pedig egy renitens fiatal kalandjairól van szó, és egy 21. századi embernek hitelesebb, mint a Zabhegyező :mrgreen: .

Vardy enyhén alkoholista, büntetett előéletű, zsivány fickó. Nagyon ajánlom bárkinek.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.04. 17:36:17

Varatrix írta:Vardy vagy Iniesta élterajzi könyvét olvasta valaki? vacilálok melyik jöjjön előbb. Iniesta az Iniesta, de róla többet tudok, és személyiségként nem tudom mit lehet ragozni róla. Olyan kis jófiú... Vardynak viszont biztosan érdekes élete volt.
Csak az Iniesta könyvet olvastam és tényleg természetesen mindenki csak dicséri. Van róla egy kialakult kép, de árnyalódik még a könyv alapján. És azért derülnek ki érdekességek a leigazolásról, párizsi és római bl döntőkről, vb-ről. Mindenképp érdemes elolvasni, de ha nagyon szaftos sztorikra vágysz előbb, akkor gondolom Vardy-nak ebből több jutott.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.04. 15:41:42

Vardy vagy Iniesta élterajzi könyvét olvasta valaki? vacilálok melyik jöjjön előbb. Iniesta az Iniesta, de róla többet tudok, és személyiségként nem tudom mit lehet ragozni róla. Olyan kis jófiú... Vardynak viszont biztosan érdekes élete volt.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.04.18. 12:29:11

Hozta a postás a Sunset Limited c. regényt :) Aki látta a filmet, tudja hogy milyen páratlan alkotásról van szó :D
"And my heart will leave you never."
ZS10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2008.05.06. 19:13:30

2015.11.03. 17:28:03

Sziasztok!

Nemrég jelent meg legújabb könyvem, melynek címe: Az FC BARCELONA bajnoki címei

Ajánlom mindenki figyelmébe!

http://bookline.hu/product/home.action? ... 63&type=22" target="_blank
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.09.03. 15:08:10

Kicsit felpörgetem a topicot.
Az elmúlt napokban kicsit lazább cuccra vágytam így néhány életrajzi könyvet olvastam.

Szűcs Miklós: Szuper Levi

Szuper Levit "ismertem" a Trash Talk-ból, néhány dolgáról tudtam is, de azért kaptam jó néhány plusz infót. Tetszett a könyv felépítése, hogy a fejezetek elején felvezetés nélkül belevágott a sztoriba. Kicsit jobban megismertem az NHL világát és az alsóbb amerikai hoki-ligákat. Emellett magánéletről, családról is beszél, plusz azért leírja, hogy magyarként nagyon nem volt egyszerű kint. Kb. egy nekirugaszkodással el lehet olvasni, vannak vicces és komolyabb részek is - ajánlós. A magyar válogatott-as részek miatt még inkább.

Pietsch Tibor: Détári

Koromnál fogva néhány cikknél és a 86-os vb-nél több infó nem jutott el hozzám Détáriról. Néha idegesítő volt, "bezzeg régen minden jobb volt" duma, és az egész alapján úgy tűnik, hogy hajlamosabb másokat hibáztatni, mint a magát a kudarcok miatt, de elég őszinte könyv lett - ha azért nem is vagyok meggyőződve arról, hogy minden igaz, amit leírtak benne. :lol:

S. Tóth János: Dávid Kornél

Ettől vártam a legtöbbet, de kicsit csalódtam benne. Rengeteg NBA-sztori van benne (ami abszolút pozitívum), de magáról az emberről szinte semmit sem tudtam meg. Fura, hogy a családjáról nagyon keveset mesél, MJ-ről viszont jóval többet. Mivel az NBA-t követem, így sok sztorit már ismertem, de azért így is volt egy-két olyan történet, ami új volt. A magyar kosárlabdáról is elég hosszasan ír, és abszolút nem sértődött, megkeseredett stílusban.
Bob, Csabi olvassátok el! (Ha még nem volt meg.)

Ennyi kitérő elég is volt, visszatérek az irodalomhoz. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.07.24. 18:29:06

Szerintem eddig ez a legjobb:
https://www.youtube.com/watch?v=4gYFZnT4-Ds" target="_blank
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.02. 08:01:39

Én szeretek színházba járni, de sajnos ritkán megyek. Egyébként a humorosabb darabokat szeretem. Sajnos a Padlás tudom, hogy alapmű, de azt még nem láttam.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.07.01. 18:14:03

Ki szeret színházba járni? Kedvenc darabok, részek?

Az egyik legaranyosabb részlet ebből 10:40-től. A nénike kb ultrák közé elmehetett volna olyan nagy hangja volt :D Sajnos már elhunyt Tábori Nóra és nagyon sokan ebből az előadásból.

https://www.youtube.com/watch?v=vJhYfx24IT4
Válasz küldése