Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.01.03. 20:56:51

lui1698 írta:
gergo9 írta:Sztem a "lunge" az a kitörés, push up meg a fekvőtámasz.
Azóta néztem, hogy mindkettőnél a kitörés videója van linkelve. :)
Először nem is néztem a vidiket de elcsesszintették a linkelést.
Mert ajánlóban ott van a Push Up ami tényleg fekvőtámasz.
Egyébként még a fogyáshoz zsírégetéshez annyit mondanék még, hogy mindenkinél más válik be.
Aki sertéspörkölttészta csipsz kombón tengette az életét és át akar állni egyről a kettőre saláta,csirkemell zab kombóra kegyetlen nehéz lesz.
Inkább a folyamatos átállás a kifizetődőbb.
Pölö az elején hagyja el a lisztes kajákat, majd két hónap mulva a cukrosakat. Mondjuk.
Meg a napi 6 kaja is nehéz és sokszor megoldhatatlan kezdőknek, mert ugymond elfelejtenek enni mivel nem is éhesek.
Hamar elmehet a kedv mivel borzasztó körülményes így kajálni.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.01.03. 20:32:02

gergo9 írta:Sztem a "lunge" az a kitörés, push up meg a fekvőtámasz.
Azóta néztem, hogy mindkettőnél a kitörés videója van linkelve. :)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.01.03. 20:29:36

lui1698 írta:Köszi srácok, szerintem Slither-ének esek majd neki.
Így beleolvasva annyi nem világos elsőre, hogy a Push Up meg a Lunge között mi a különbség? Vagy ugyan az volna? :roll: :)

Micsoda kis személyi edző-csapat van itt, eddig nem is tudtam róla. :D
Sztem a "lunge" az a kitörés, push up meg a fekvőtámasz.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.01.03. 20:13:57

Köszi srácok, szerintem Slither-ének esek majd neki.
Így beleolvasva annyi nem világos elsőre, hogy a Push Up meg a Lunge között mi a különbség? Vagy ugyan az volna? :roll: :)

Micsoda kis személyi edző-csapat van itt, eddig nem is tudtam róla. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
roni009
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.02.16. 09:04:27
Tartózkodási hely: Kecskemét

2011.01.03. 19:49:59

daffy írta:
lui1698 írta:El akarok kezdeni diétázni, mert van jópár kiló feleslegem.
Ehhez kellene nekem egy jó étrend, meg valamilyen edzésprogram.
Megköszönném.
kaja: cukrot hanyagold,amennyire lehet. itt nézd meg mindig,hogy mibe mennyi van,meglepő néha. este 6 után igyekezz szénhidrátszegény étrendet követni(az edzés ne ilyenkor legyen). ez állhat-ha van rá pénzed-csirkemellből és nagyon kevés rizsből(sok csirke,kevés rizs). a csirke a fehérje,a rizs a szénhidrát(de nem cukor). napközben gyakran egyél,de mindig lassan és mértékkel. legjobb,ha beosztod,pl: 3 óránként eszel egy kis husit(hal,csirke,sonka)+rizst v tésztát v krumplit. ha gyúrni akarsz,akkor azt külön megírom,csak nem írtad,hogy szeretnél-e. futni vagy biciklizni kellene. ha nem gyúrsz,akkor napi 1 óra,ha gyúrsz,akkor heti 3x1 óra. a futást javaslom. 130-140 között kell közbe tartani a pulzusod. a zsírsavak elégetéséhez oxigén kell és azt magasabb pulzuson nem megfelelően kap a szervezeted,így értelmetlen megszakadni(nincs izmos hosszútávfutó). ha még levegőkapkodás nélkül tudsz beszélni,akkor lehetsz olyan 130 körül. a zsírégetés 20-30perc múlva indul be,addig a glikogént használja a szervezeted. 30perc múlva nyúl a zsírszövetekhez,ha kap megfelelő oxigént. kicsit kusza,de minden benne van. ha valami nem ok,akkor írj.
a csirkemellek mellé kell a növényi fehérje is, mert le fognak savasodni az izmaid, egyél mellé lugosító ételeket is ezt elkerülendő, a többi korrekt :)
Avatar
roni009
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.02.16. 09:04:27
Tartózkodási hely: Kecskemét

2011.01.03. 19:40:56

daffy írta:
roni009 írta: daffy jókat írt én még pár dologgal kiegészíteném, ha tudod akkor inkább az intervallum edzést csináld ne a kocogósat, és ehhez pulzusmérő óra se kell :) és közvetlenül a súlyzós edzés után kellene csinálnod
az intervallum edzés a sprint-séta? miért kell közvetlen a súlyzós edzés után? én úgy tudtam,hogy minél távolabb kell tőle.
én is eddig úgy hittem, de itt egy cikk erről:

http://body.builder.hu/cikkek.htm4?id=476
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2011.01.03. 19:37:54

Régen írtam, majd megnézem akkor hogy álltam.

Viszont tavaly februárhoz képest, tehát kevesebb mint 1 év alatt 108 kilóról lementem kb 85 kilóra :)
De szerencsére folyamatosan, 1-2 nagyobb ugrástól eltekintve kb heti 0,5 kilók, és izom is jött fel azért rendesen. Az őszi félévben ráálltam heti 3-4 súlyzós edzésre, plusz edzések után hasazás. Szeptemberben futni is jártam sokat, ez a suli keményedésével elmaradt, és minimálisra csökkent, de vizsgaidőszak után tervbe van újra beiktatni és eltüntetni a maradék felesleget is, aztán lehet teljesen az izomra koncentrálni.

Bármit csináltok a lényeg a kitartás, és a diéta bevezetése is, de ha megeszel egy zacskó chips-et vagy valami sütit se lesz semmi bajod, amíg nem rendszeres. Gyerünk srácok, egészséges Barca szurkolókat :D

Szerk: 2 hasznos cikk:
http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_04 ... egetes.php
http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_01 ... chiaja.php

Egyik szerint se élek, de alapvető nézőpont formálásra felhasználtam őket, lehet belőlük meríteni. Egyébként nekem az vált be, hogy a saját fejem után megyek, de hát kipróbálok edzésterveket is, tanácsokat is megfogadok és az elért eredmények alapján módosítgatok magamnak (de ehhez időt kell hagyni, hogy rendesen megtapasztald az eredményeket először, meg hogy hozzászokj a dolgokhoz)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cooltiszo 2011.01.03. 19:42:22-kor.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2011.01.03. 19:26:47

lui1698 írta:El akarok kezdeni diétázni, mert van jópár kiló feleslegem.
Ehhez kellene nekem egy jó étrend, meg valamilyen edzésprogram.
Megköszönném.
Én minden diéta nélkül (sőt!) sikeresen leadtam 4 kilót az elmúlt 4 hónapban (6 cm lement a hasról). Pedig nincs rajtam sok plusz, és nem is kellett olyan sokat edzeni hozzá (csak rendszeresen).
Itt van a program amit használok: http://www.gymjunkies.com/home-workout-for-beginner/
Van benne diéta is. :wink:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.03. 18:47:15

lui1698 írta:El akarok kezdeni diétázni, mert van jópár kiló feleslegem.
Ehhez kellene nekem egy jó étrend, meg valamilyen edzésprogram.
Megköszönném.
kaja: cukrot hanyagold,amennyire lehet. itt nézd meg mindig,hogy mibe mennyi van,meglepő néha. este 6 után igyekezz szénhidrátszegény étrendet követni(az edzés ne ilyenkor legyen). ez állhat-ha van rá pénzed-csirkemellből és nagyon kevés rizsből(sok csirke,kevés rizs). a csirke a fehérje,a rizs a szénhidrát(de nem cukor). napközben gyakran egyél,de mindig lassan és mértékkel. legjobb,ha beosztod,pl: 3 óránként eszel egy kis husit(hal,csirke,sonka)+rizst v tésztát v krumplit. ha gyúrni akarsz,akkor azt külön megírom,csak nem írtad,hogy szeretnél-e. futni vagy biciklizni kellene. ha nem gyúrsz,akkor napi 1 óra,ha gyúrsz,akkor heti 3x1 óra. a futást javaslom. 130-140 között kell közbe tartani a pulzusod. a zsírsavak elégetéséhez oxigén kell és azt magasabb pulzuson nem megfelelően kap a szervezeted,így értelmetlen megszakadni(nincs izmos hosszútávfutó). ha még levegőkapkodás nélkül tudsz beszélni,akkor lehetsz olyan 130 körül. a zsírégetés 20-30perc múlva indul be,addig a glikogént használja a szervezeted. 30perc múlva nyúl a zsírszövetekhez,ha kap megfelelő oxigént. kicsit kusza,de minden benne van. ha valami nem ok,akkor írj.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.01.03. 18:26:06

El akarok kezdeni diétázni, mert van jópár kiló feleslegem.
Ehhez kellene nekem egy jó étrend, meg valamilyen edzésprogram.
Megköszönném.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.03. 17:02:35

roni009 írta: daffy jókat írt én még pár dologgal kiegészíteném, ha tudod akkor inkább az intervallum edzést csináld ne a kocogósat, és ehhez pulzusmérő óra se kell :) és közvetlenül a súlyzós edzés után kellene csinálnod
az intervallum edzés a sprint-séta? miért kell közvetlen a súlyzós edzés után? én úgy tudtam,hogy minél távolabb kell tőle.
Avatar
roni009
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.02.16. 09:04:27
Tartózkodási hely: Kecskemét

2011.01.03. 15:28:44

daffy írta:
LM10 írta:Srácok. Nyáron kezdtem el edzeni. 2 naponta jártam, azonban az iskola miatt nem nagyon van már rá sajnos időm, de ha időm engedi csinálom, de a 2 napi edzés már nem megy. Felszedtem egy kis súlyt :lol: A nyár elején 72kg voltam a 191cm-hez, a nyár végére pedig 82kg-ra feljöttem. Most vagyok 85kg. Szeretnék szállkásítani, és ugye ezzel zsírt leadni. Tudnátok nekem ajánlani gyakorlatokat, étrendet stb? Még most a télen elakarom ezt kezdeni, legalább nyárig adja le valamennyit.

SZERK: A nyáron szedtem Whey Pro fehérjét.
vaterán pulzusmérő óra,kb 5k. aerob edzés kellene,heti 3. ez 1 óra kocogós futást jelent. nagyjából 130-140 közt kell tartanod a pulzusod. mindezek mellé kéne heti 3 súlyzós edzés,fontos,hogy ne a futás napján legyen. a hiit edzés is jó,ez 30sec sprint 60sec séta.
kaja: normális fehérjedús étrend. a szénhidrátot a súlyzós edzések miatt ne hanyagold,viszont ne cukorból vidd be. igyál napi 3-4 liter vizet,ez segíti a zsírégetést. gyakran egyél,de keveset. este 6-7 után hanyagold a széndidrátot: pl tojásfehérje+sonka kombót vacsizok...
súlyzós edzés utáni 1 órában kéne egy fehérjeturmix egy kis zabpehellyel. ha jól csinálod,1-1.5 hónap alatt 1kg zsír is lecsúszhat,alkattól függően.
a fent leírt edzések heti kb 6-7 órát vesznek el az életedből,a havi fehérje+zabpehely is megvan max 10k-ból
daffy jókat írt én még pár dologgal kiegészíteném, ha tudod akkor inkább az intervallum edzést csináld ne a kocogósat, és ehhez pulzusmérő óra se kell :) és közvetlenül a súlyzós edzés után kellene csinálnod
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.01.01. 19:03:35

daffy írta:
LM10 írta:Srácok. Nyáron kezdtem el edzeni. 2 naponta jártam, azonban az iskola miatt nem nagyon van már rá sajnos időm, de ha időm engedi csinálom, de a 2 napi edzés már nem megy. Felszedtem egy kis súlyt :lol: A nyár elején 72kg voltam a 191cm-hez, a nyár végére pedig 82kg-ra feljöttem. Most vagyok 85kg. Szeretnék szállkásítani, és ugye ezzel zsírt leadni. Tudnátok nekem ajánlani gyakorlatokat, étrendet stb? Még most a télen elakarom ezt kezdeni, legalább nyárig adja le valamennyit.

SZERK: A nyáron szedtem Whey Pro fehérjét.
vaterán pulzusmérő óra,kb 5k. aerob edzés kellene,heti 3. ez 1 óra kocogós futást jelent. nagyjából 130-140 közt kell tartanod a pulzusod. mindezek mellé kéne heti 3 súlyzós edzés,fontos,hogy ne a futás napján legyen. a hiit edzés is jó,ez 30sec sprint 60sec séta.
kaja: normális fehérjedús étrend. a szénhidrátot a súlyzós edzések miatt ne hanyagold,viszont ne cukorból vidd be. igyál napi 3-4 liter vizet,ez segíti a zsírégetést. gyakran egyél,de keveset. este 6-7 után hanyagold a széndidrátot: pl tojásfehérje+sonka kombót vacsizok...
súlyzós edzés utáni 1 órában kéne egy fehérjeturmix egy kis zabpehellyel. ha jól csinálod,1-1.5 hónap alatt 1kg zsír is lecsúszhat,alkattól függően.
a fent leírt edzések heti kb 6-7 órát vesznek el az életedből,a havi fehérje+zabpehely is megvan max 10k-ból
Kösz szépen daffy, majd belecsapok a lecsóba :wink:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.01. 17:35:21

LM10 írta:Srácok. Nyáron kezdtem el edzeni. 2 naponta jártam, azonban az iskola miatt nem nagyon van már rá sajnos időm, de ha időm engedi csinálom, de a 2 napi edzés már nem megy. Felszedtem egy kis súlyt :lol: A nyár elején 72kg voltam a 191cm-hez, a nyár végére pedig 82kg-ra feljöttem. Most vagyok 85kg. Szeretnék szállkásítani, és ugye ezzel zsírt leadni. Tudnátok nekem ajánlani gyakorlatokat, étrendet stb? Még most a télen elakarom ezt kezdeni, legalább nyárig adja le valamennyit.

SZERK: A nyáron szedtem Whey Pro fehérjét.
vaterán pulzusmérő óra,kb 5k. aerob edzés kellene,heti 3. ez 1 óra kocogós futást jelent. nagyjából 130-140 közt kell tartanod a pulzusod. mindezek mellé kéne heti 3 súlyzós edzés,fontos,hogy ne a futás napján legyen. a hiit edzés is jó,ez 30sec sprint 60sec séta.
kaja: normális fehérjedús étrend. a szénhidrátot a súlyzós edzések miatt ne hanyagold,viszont ne cukorból vidd be. igyál napi 3-4 liter vizet,ez segíti a zsírégetést. gyakran egyél,de keveset. este 6-7 után hanyagold a széndidrátot: pl tojásfehérje+sonka kombót vacsizok...
súlyzós edzés utáni 1 órában kéne egy fehérjeturmix egy kis zabpehellyel. ha jól csinálod,1-1.5 hónap alatt 1kg zsír is lecsúszhat,alkattól függően.
a fent leírt edzések heti kb 6-7 órát vesznek el az életedből,a havi fehérje+zabpehely is megvan max 10k-ból
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.01.01. 17:20:00

Srácok. Nyáron kezdtem el edzeni. 2 naponta jártam, azonban az iskola miatt nem nagyon van már rá sajnos időm, de ha időm engedi csinálom, de a 2 napi edzés már nem megy. Felszedtem egy kis súlyt :lol: A nyár elején 72kg voltam a 191cm-hez, a nyár végére pedig 82kg-ra feljöttem. Most vagyok 85kg. Szeretnék szállkásítani, és ugye ezzel zsírt leadni. Tudnátok nekem ajánlani gyakorlatokat, étrendet stb? Még most a télen elakarom ezt kezdeni, legalább nyárig adja le valamennyit.

SZERK: A nyáron szedtem Whey Pro fehérjét.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.12.26. 23:53:47

Katalán88 írta: És erről kinek mi a véleménye?
http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=5443
Hot Blood-ot még ne szedj amíg nem érted el a maximális teljesítményedet.
Ha már, nem tudsz tovább fejlődni, akkor szedhetsz kreatinokat! Addig ne lődd el ezt a "puskaport"
:wink:
Ezt a kokszra mondják jobb helyeken. :wink: :)
Hot Bloodra semmiképp. Főleg hogy kreatinokon kívül elég sok minden van még benne.
Nyugodtan szedhetik zöldfülűek is sztem lényeg annyi hogy ez elején fél tasak csak, mert elég durvát tud ütni.
Nem csak erőben dob meg hanem fejben is nagyon ott tudsz lenne ami létfontosságú az elején
Nekem konkrétan ez volt a legnehezebb én az elején küldtem elég sokat a stimókat.
Az edzéssel kapcsban amit láttam még elején teljes átmozgatás kell a test hozzászoktatása, mivel normálisan ugy sem fog menni egy nagy izomcsoportra dolgozni egy edzéshosszon keresztül.
Majd ha ugyérzed eléggé megerősödtél akkor mehet 1 nagy izomcsoport meg egy-két kisebb/edzésnap.
Avatar
Katalán88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:01:12
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

2010.12.25. 21:00:25

Dotn93 írta:
Katalán88 írta: Edzés előtt én zöld teát iszok mert magas a koffein és feldob (akkor is, ha fáradt vagyok). Remélem tudtam valamit segíteni.
Én minden reggel iszom zöld teát, de pont azért reggel, mert kell idő míg eléri a hatását. A kávé rögtön megdob, de rövidebb ideig tart, a zöld tea hosszabb ideig, de kell idő míg felszívódik. Vagy rosszul tudom?

És erről kinek mi a véleménye?
http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=5443

Hot Blood-ot még ne szedj amíg nem érted el a maximális teljesítményedet.
Ha már, nem tudsz tovább fejlődni, akkor szedhetsz kreatinokat! Addig ne lődd el ezt a "puskaport" :wink:
Kép
Avatar
Dotn93
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2009.11.05. 20:28:16

2010.12.25. 19:49:14

Katalán88 írta: Edzés előtt én zöld teát iszok mert magas a koffein és feldob (akkor is, ha fáradt vagyok). Remélem tudtam valamit segíteni.
Én minden reggel iszom zöld teát, de pont azért reggel, mert kell idő míg eléri a hatását. A kávé rögtön megdob, de rövidebb ideig tart, a zöld tea hosszabb ideig, de kell idő míg felszívódik. Vagy rosszul tudom?

És erről kinek mi a véleménye?
http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=5443
Avatar
roni009
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.02.16. 09:04:27
Tartózkodási hely: Kecskemét

2010.12.25. 18:18:10

ab1daL írta:Én azt szeretném kérdezni, hogy gyaloglás felválthatja a futást, vmint a biciklizést?
fel csak jóval több ideig kell csinálnod mint a másik kettőt
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.12.25. 18:08:21

Én azt szeretném kérdezni, hogy gyaloglás felválthatja a futást, vmint a biciklizést?
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Katalán88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:01:12
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

2010.12.25. 18:07:35

Dotn93 írta:Nekem is lenne pár kérdésem, köszönöm szépen a segítséget előre is!

-Hogy lehet gyorsabban fejlődni? Ha egy nap 1 v 2 izomcsoportot terhel az ember, vagy ha kompletten átmozgatja a testet?
-Milyen kiegészítőket használtok? Hogyan lehet kialakítani szálkást testet?
-Milyen táplálékkiegészítőket használtok? Inkább isztok egy pohár fehérje poros shaket edzés után v bedobtok pár tojást/virslit? Ha igen, akkor mennyi felel meg abból egy pohár fehérje shakenek?

Olvastam ezekről már, de nagyon kíváncsi lennék a válaszaitokra, mert úgy látom, hogy van jó pár szakértő itt!

Köszönöm szépen!

Szerk: edzés előtt érdemes meginni egy kávét vagy egy energiaitalt? Jobban felpörget az ezdésre, vagy inkább még negatívan befolyásolja?
A legjobb, ha heti 3-4 edzést nyomsz le (lehetőleg konditeremben) és minél több izmot megmozgatva vele. Szálkásításhoz mindenféleképpen a fehérje a legfontosabb és a megfelelő étrend! Rengetegféle protein létezik: van tejsavó, szója, kevert (növényi, állati) stb. Itt elég sokat találsz: http://shop.builder.hu/termekek_list.htm4?szulo=43
Edzés után a legjobb a tejsavó! Pihenőnapokon megteszi a növényi vagy a kevert is (de ha van pénz akkor itt is a tejsavó lenne a jó :D) Ja és edzés után a tejsavó mellett fontos a szénhidrát! Ezért egy jó kis kajálás kell utánna!
Ha nem szeretnél zsír felhalmozódást akkor napi 5-6 étkezés jó lenne. Edzés előtt én zöld teát iszok mert magas a koffein és feldob (akkor is, ha fáradt vagyok). Remélem tudtam valamit segíteni.
Kép
Avatar
roni009
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.02.16. 09:04:27
Tartózkodási hely: Kecskemét

2010.12.25. 18:04:36

Dotn93 írta:Nekem is lenne pár kérdésem, köszönöm szépen a segítséget előre is!

-Hogy lehet gyorsabban fejlődni? Ha egy nap 1 v 2 izomcsoportot terhel az ember, vagy ha kompletten átmozgatja a testet?
-Milyen kiegészítőket használtok? Hogyan lehet kialakítani szálkást testet?
-Milyen táplálékkiegészítőket használtok? Inkább isztok egy pohár fehérje poros shaket edzés után v bedobtok pár tojást/virslit? Ha igen, akkor mennyi felel meg abból egy pohár fehérje shakenek?

Olvastam ezekről már, de nagyon kíváncsi lennék a válaszaitokra, mert úgy látom, hogy van jó pár szakértő itt!

Köszönöm szépen!

Szerk: edzés előtt érdemes meginni egy kávét vagy egy energiaitalt? Jobban felpörget az ezdésre, vagy inkább még negatívan befolyásolja?
én nem vagyok szakértő, de 1-2 dologban talán tudok segíteni :) (majd kijavít aki okosabb)

-egy nap 2-3 izomcsoportot érdemes terhelni, ha te végig akarsz menni mindegyiken akkor vagy nem terheled meg eléggé őket vagy túl hosszú lesz az edzésed, aminek a szervezeted hosszú távon nem fog örülni
-sztem kiegészítőnek bőven elég a fehérje, ha szálkásítani akarsz akkor whey pro vagy izolátum + mellé kardió edzés futás, biciklizés stb
-táplálékkiegészítőkben gyors felszívódású fehérje van, míg a kaját meg kell előtte emésztened, első hatékonyabb főleg edzés után közvetlen :) táblázatokat meg találsz a neten mi mennyi fehérjét tartalmaz
Avatar
roni009
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.02.16. 09:04:27
Tartózkodási hely: Kecskemét

2010.12.25. 17:52:00

Initom írta:Lenne egy kérdésem:
Mellkasra és hátra (otthon) hogy lehet edzeni,építeni?
Fekvőtámasz?
áthuzás egykezes vagy kétkezes súlyzóval vagy tárogatás, ha van vmien padod otthon (pozitív-negatív nem árt hozzá)

szerk.: fekvőtámasz az elsődlegesen tri, de ha szélesen és magasról csinálod akkor mellre is megy
Avatar
Dotn93
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2009.11.05. 20:28:16

2010.12.25. 17:23:06

Nekem is lenne pár kérdésem, köszönöm szépen a segítséget előre is!

-Hogy lehet gyorsabban fejlődni? Ha egy nap 1 v 2 izomcsoportot terhel az ember, vagy ha kompletten átmozgatja a testet?
-Milyen kiegészítőket használtok? Hogyan lehet kialakítani szálkást testet?
-Milyen táplálékkiegészítőket használtok? Inkább isztok egy pohár fehérje poros shaket edzés után v bedobtok pár tojást/virslit? Ha igen, akkor mennyi felel meg abból egy pohár fehérje shakenek?

Olvastam ezekről már, de nagyon kíváncsi lennék a válaszaitokra, mert úgy látom, hogy van jó pár szakértő itt!

Köszönöm szépen!

Szerk: edzés előtt érdemes meginni egy kávét vagy egy energiaitalt? Jobban felpörget az ezdésre, vagy inkább még negatívan befolyásolja?
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2010.12.03. 22:29:24

socio66 írta:
Initom írta:Lenne egy kérdésem:
Mellkasra és hátra (otthon) hogy lehet edzeni,építeni?
Fekvőtámasz?
esetleg még tolódzkodás,ha meg tudod valahogy oldani.
de egyébként a kérdés a többi ilyenhez hasonlóan abszurd,jelentősebb eredményt nem fogsz elérni otthon gépek és súlyok nélkül.
nem véletlenül vannak a konditermek,a több százezres gépek és a spéci edzőtervek,ezek vezetnek valamire.
de nem is kell írnod,tudom te nem akarsz 'izomagyú' lenni,stb.
de hidd el vagy normálisan csinálod,vagy semmi nem lesz belőle.
nem nem szeretnék :lol:
de kéne 1 kis izom :)
Abi & Tito
Válasz küldése