Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Andrisr10
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009.09.23. 12:15:24

2013.06.02. 01:40:42

Hello mindenki!

Több éve rendszeresen figyelem az itt zajló többnyire minőségi hozzászólásokat, ezért veszem a bátorságot és merek kérdezni Tőletek. Szóval érdekelne, hogy milyen arányban vagytok, akik a jóöreg osztott edzéstervet követitek (értsd: 1izomcsoportra 1héten 1x edzetek) vagy esetleg valami más stratégiát követtek/találtatok ki.
Én megmondom őszintén most olvastam először az ún. HST edzésről és elgondolkodtatott de vannak kétségeim (pl. túledzés terén). Ezért örülnék ha mind2 tábor hallatná a hangját és segítenétek.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.21. 10:53:00

http://shop.builder.hu/cikkek.htm4?id=1241

" Örök kérdés, vagy inkább vita tárgya, hogy melyik a jobb, melyik a hatásosabb, vagy még fokozhatjuk a tudományosabbnál tudományosabb megközelítéseket (nagy kedvenc a „mennyit hoz” és az „adja?”). "

Ezen nagyot szakadtam
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.16. 10:54:37

http://shop.builder.hu/cikkek.htm4?id=1067

Ezt csak az összeeséshez/felfújt izmokhoz linkelem be. Jó olvasgatást.
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.05.16. 09:26:46

Roli még szerintem ezt olvasgasd végig:
http://body.builder.hu/cikkek.htm4?id=561

Alul tudsz lapozni, és eléggé részletesen le vannak írva dolgok benne, amik neked kellenek. :wink:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.16. 07:22:09

Érdemes a mostani kajádat irni pár napig, hogy lásd, esetleg most is sokat eszel, mégsem eleget. Mert extrém vékony alaknál, aki nem tud izmosodni/hízni, előfordul, hogy rengeteget eszik (szerinte), mégsem jön rá súly.
A szendvics nem sokat ér ilyen esetben, normális kaját kell enni. Húst, rizst, krumplit és zöldségeket.
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.05.15. 14:43:18

lui1698 írta: Kalória pluszt kell összehozni, lehetőleg normális kajából, mellette edzeni se árt.
Köszi, utóbbira még véletlen se gondoltam :mrgreen:
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.05.15. 14:18:25

soadroli írta:Nagy gyúrósok! Viszonylag vékony testalkatra, semmi por és egyébb cucc nélkül, hogy a legkönnyebb izmot felszedni? :)
Ögyél Rolikám, ögyél. :D
Kalória pluszt kell összehozni, lehetőleg normális kajából, mellette edzeni se árt.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.05.15. 14:09:16

Nagy gyúrósok! Viszonylag vékony testalkatra, semmi por és egyébb cucc nélkül, hogy a legkönnyebb izmot felszedni? :)
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.13. 15:53:49

Én csak annyibban szólnék hozzá a vitához, hogy MichaaBee! Azt mondod, ha abbahagyod a fehérjeport, akkor leeresztesz. Hát természetes folyamat. Ha eddig ettél fél kiló csirkemellet és attól vagy valamekkora darab, valamennyi kg-os férfi, akkor ha holnaptól csak napi 200, azaz kétszáz gramm csirkét eszel meg, akkor szerinted ugyan akkora leszel, vagy "leeresztesz", MAGYARUL fogyni kezdesz, súlyt adsz le. Ez pedig általános iskola harmadik osztályos matematika. Mondjuk szöveges feladatok, lehet negyedik osztály :twisted:

NO OFFENSE!
Kép
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.05.10. 00:53:28

sjd írta:
CsacsMate írta: Érdekes módon most küldtem el a szüleimet egy kezelésre, amiben a saját vérüket juttatják vissza a szervezetükbe megfelelő kezelés után, hogy ne rakódjon le benne semmi zsír, és feloldja a koleszterinraktárakat... Szerinted reklámozzák valahol ezt a kezelést, amikor már több EZER évre visszamenőleg is alkalmazták az ókorban?
Én ilyenre úgy járok, h még pénzt is kapok érte :lol:
(csak mondjuk a vérplazmát ott kell hagyni hozzá)
Azt szerintem a vérplazma adásért kapod. Azt pénzért lehet adni. Jó üzlet külföldön... :D Itt a vérsavót adják vissza. Mondjuk az is plazma, de kicsit másabb.
Ha nagy pénz kell, akkor az agyalapi mirigyedet is eladhatod. Az már milliós tétel. :lol: :twisted:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.10. 00:35:57

CsacsMate írta: Érdekes módon most küldtem el a szüleimet egy kezelésre, amiben a saját vérüket juttatják vissza a szervezetükbe megfelelő kezelés után, hogy ne rakódjon le benne semmi zsír, és feloldja a koleszterinraktárakat... Szerinted reklámozzák valahol ezt a kezelést, amikor már több EZER évre visszamenőleg is alkalmazták az ókorban?
Én ilyenre úgy járok, h még pénzt is kapok érte :lol:
(csak mondjuk a vérplazmát ott kell hagyni hozzá)
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.05.10. 00:26:11

MichaaBee semmi gond nincs azzal, ha valaki nem támogatja ezeket.
Meg lehet oldani nélkülük mindent. Az más kérdés, hogy minden kákabélű rózsaszín trikós gyerek ebből máris kiesik... Mert ahhoz enni kell tudni, nem keveset. Én megeszek, ha kell 300g fehérjét szilárd táplálékból, de más is? Többen már fél kiló hústól sápítoznának, amikor az csak előétel egy igazi férfinak. :lol:
De mondom 1,5-2g fehérje, testsúlykilónként ORVOSILAG elismert mennyiség, és nem kötik ki, hogy csak szilárd táplálékból viheted be.
Ez felett már sportolói értékekről beszélünk, amit atléták, focisták, kosárlabdázók, és egyéb sportolók szednek. Mert nekik igénybe veszi a szervezetük ezt a mennyiséget. Ők annyiban különböznek a testépítőktől, hogy izmot őriznek, és óvnak vele, és nem növelnek a végtelenségig, vagy ameddig tudnak..



Ez az egész porosítás csak kényelmi szempont. Nem gyorsasági! Amit félreértelmezel, mert a húsban van zsír, így még többet kell diétázni, ha többet eszel. Tiszta sor. Egy átlagos gyúrós user igyon hetente 3x edzés után, és egyen rendesen. Semmi baja nem lenne tőle, sőt jobb egészségnek örvendene, mint a nép java.
Hogy az orvosok mit mondanak mi sem bizonyítja jobban, hogy a kórházakban is vannak fehérjeitalok... Csak azt ugye nem a Dymatize, Gaspari vagy tudom is én ki gyártja, hanem a Richter Gedeon, meg a Pfizer, és akkor az jól van... De ez már üzlet hagyjuk is, mert undorító dolgokat képesek a "gyógyászatban" produkálni... Szerinted nekik az üzlet, hogy meggyógyulj?
Érdekes módon most küldtem el a szüleimet egy kezelésre, amiben a saját vérüket juttatják vissza a szervezetükbe megfelelő kezelés után, hogy ne rakódjon le benne semmi zsír, és feloldja a koleszterinraktárakat... Szerinted reklámozzák valahol ezt a kezelést, amikor már több EZER évre visszamenőleg is alkalmazták az ókorban? Ma meg már pár évtizede kapható különböző változataik, de ugye minek ez, ha vannak szívgyógyszerek, vérnyomáscsökkentők jó pénzért... Gondolják inkább vegye az ember azokat havi 10-20 ezrekért, aztán húzza vele ameddig tudja. Míg itt van egy megoldás ennek a megelőzésére, amit titkok öveznek, pedig nem kerül többe fél évi, már beteg ember gyógyszeradagjánál... Ezt csak, azért mondtam el, hogy helyén kezeljük az orvosokat, meg a mára iparággá fejlődött gyógyítást...

A porok korában élünk. Porból van sok minden, amit eszel. De ne is gondolj abba bele, hogy mi miből készül, mert a végén te is paleolit leszel vagy tudom is én mi a frásznak hívják magukat...
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.09. 23:48:22

A fehérjeporral kapcsolatban milyen gyorsabb izomnövekedésről beszélünk?

Ez táplálékkiegészítő, annyiban segíti a fejlődésed, mint a csirkemell.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.05.09. 23:40:31

ennek a boncolgatását inkább meghagyom csacsmate-nak, ő jártasabbnak tűnik benne, de ha te itt hosszútávú dolgokról beszélsz, akkor miért baj, ha a srác csinál egy max 2 hónapos (gondolom akkora zsírréteg nincs a hasán, ha "felül kockás) diétát tápkiegekkel karöltve ?

na mindegy, megyek aludni, a számítógép amúgy is roncsolja hosszú távon a szemet, és károsítja a látást. :twisted:
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.05.09. 23:39:21

sjd írta:Na pont ez az az arrogancia meg klikkesedés, amiről mindenki beszél, bejön ide az ember, ír valamit, és egyből le van hurrogva a sok "nagyokos szakértő" által :roll:
:mrgreen:

Azzal nincs is gond, ha van valakinek véleménye, de támassza alá szerintem.
Persze kolbász "véleményére" ez nem vonatkozik, mert bemásolt valamit a rettentően okos google-ból, de közben fogalma sincs róla, hogy mit jelent mondjuk az alfa-2 receptor blokkoló, és milyen hatása van a szervezetben.
Főleg, hogy még a lusta fogalmát is sikerült letagadnia két bekezdésben, pedig az könnyebb az előbb említettnél. :D
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.05.09. 23:24:57

shutterisland írta:
Igen, lusta. A fehérjeport egy kalap alá venni a hússal meg hülyeség. A hús természetes étel, fogyasztása mindenki számára nagyon fontos.
mert a tejsavó fehérje mi az isten ? a szójafehérje mi ? a tojás alapú fehérje készítmények mik ? a tej alapú fehérjék mi ?
az aminosav mi ? a glutamin mi ?
a c vitamin mi ? a különböző vitaminpakkok mik ? az omega3 micsoda ?

ezek mik ? műanyagok vagy textilárú ?
a legtöbb tápkieg természetes, az emberi test és izomzat számára alapvető dolgokból áll, és megtalálható valamilyen mennyiségben az ételekben is.

te kevered a táplálékkiegészítőket a szteroidokkal.
persze vannak az ilyen-olyan NO fokozók, hormonális készítmények, stimulánsok meg amcsi hiper-mega-szuper készítmények is a tápkiegek között, amelyekben valóban vannak más dolgok is.
de az más kávéház.
Más kávéház, nem is mondtam, hogy ugyanaz, de amikor azt mondom, hogy egyiket se szedném, akkor egy kalap alatt vannak. A szteroidok terén (anabolika pl.) akkor gondolom egyetértünk, ezért csak a "mezei tápkiegekről" írok most.

Amit tudni kell a hússal és a fehérjeporokkal kapcsolatban azt vagy megtanították valakinek biológiából, vagy utánaolvasott tudományos folyóiratban, vagy tömi magába a cuccot ezerrel. A vese arra van kitalálva, hogy a természetes úton bevitt dolgokkal elbánjon, de így van ezzel minden szerv. (Pl. a máj alapesetben egy picit túlerjedt gyümölcs etanol-tartalmával hivatott megbirkózni, ezért érheti el a pálesz azt a hatást, ami miatt isszák. :) ) A vesére visszatérve, kiválasztószervként annyi melóra van optimalizálva, amennyit reálisan természetes úton az ember elfogyaszthatott az evolúció során. Ha valaki kanállal lapátolja befelé a fehérjét az edzéshez, akkor azzal túlterheli a veséjét. Persze látszólag teljesen rendben lesz utána, nem látszik káros mellékhatása a táplálékkiegészítőnek, viszont ha ezt csinálja valaki 2-3 évig rendszeresen, akkor azzal a vesék épségét kockáztatja jelentősen mondjuk 20-30-40 év múlva. (egyéb genetikától függően) És ezért veszélyes, mert rögtön nem látsz belőle semmit, de később rengeteg kellemetlenséghez vezethet. Mindenki mérje fel magának a helyzetet, az én személyes tanácsom hogy a gyorsabb izomnövekedés nem éri meg ezt a kockázatot.

Ezt pedig nem magamtól találtam ki és nem is okoskodni akarok, ezt orvosok és egyetemi szintű biosz tanárok mondták nekem, ezenkívül ellenőrizhető jóformán bármilyen olyan tudományos folyóiratban, ami nem testépítéssel foglalkozik. :) Nyilván egy testépítő, aki ebben nem feltétlenül tájékozott, nem azt fogja neked mondani, hogy a fehérjeporozásnal később kellemetlen szövődményei lehetnek. Főleg mert ő maga sincs ezzel tisztában.

(Lui ezzel gondolom választam a Te kérdésedre is, bár nem vagyok Sanama :D)

szerk.: nagyon meddő ez a vita, úgy látom senki nem fog meggyőzni senkit. Ha más nem, akkor annyit elértem, hogy aki beleolvas a topicba, az szembesül kétféle szemlélettel is, aztán magának eldöntheti, hogy mi éri meg neki. Nem akarom itt a térítő szerepét játszani, mindenki úgy edz ahogy akar, de nem árt ismerni ezt az oldalát is a dolognak. Mondom, fehérje nélkül hosszabb idő alatt eléred ugyanazt az eredményt, akkor minek vállalj kockázatot? :) (Költői volt a kérdés. :D )
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.09. 23:17:25

Na pont ez az az arrogancia meg klikkesedés, amiről mindenki beszél, bejön ide az ember, ír valamit, és egyből le van hurrogva a sok "nagyokos szakértő" által :roll:











:mrgreen:
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.05.09. 23:14:11

Amit írsz általános tévhit MichaaBee, sajnos az elmaradottabb gondolkodású orvosok körében is...
A fehérje valóban terheli a vesét, de a c-vitamin is, meg sok egyéb... Ezért kell sokat inni. A húsban, és az ételben lévő fehérjéket meg érdemtelen szétválasztani. Aki sok húst eszik, annak is tönkre megy a veséje? Nem!
A fehérje csak azoknak az embereknek káros, akiknek alapból is rossz a veseműködése, mert ekkor túlságosan sok ammónia termelődik a lebontásánál, amit nem tudnak kiválasztani, és ez leálláshoz is vezethet. Hangsúlyozom rossz vesénél!!! Az pedig hamar előjön, ha van... De ez már nem középiskolai biosz...
Az összes sportoló is már több vesén lenne keresztül, ha káros lenne, de én nem igazán hallottam volna ezt nagy gyakorisággal, vagy te igen? Például Guardiolának is megvolt mind a két saját veséje, ha jól tudom, aztán már nem volt fiatal itt edzőként. Csak, hogy valami közelebbi példát hozzak.. De lehet itt idősebb korosztályokat is keresni. Pedig ők nem csak fehérjét használtak...
Ehhez még az is hozzátartozik, hogy a napi ajánlott fehérjebevitel egy átalgos embernek 2g/tskg, még a hiperkonzervatív orvosok által is elismerve... Na már annyiból egész szép vázizomzatot lehet felépíteni, annál többet már csak felszívódást fokozó szerekkel lehet elérni, aminek ismertebb része nem legális, habár a gyógyszertárak előszeretettel forgalmazzák/forgalmazták... De még táplálkozás útján is lehet fokozni ezt, csak sokan elfelejtik...


....
Egyébként is éljen a HGH! :lol: :lol: :lol:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.05.09. 23:03:21

Igen, lusta. A fehérjeport egy kalap alá venni a hússal meg hülyeség. A hús természetes étel, fogyasztása mindenki számára nagyon fontos.
mert a tejsavó fehérje mi az isten ? a szójafehérje mi ? a tojás alapú fehérje készítmények mik ? a tej alapú fehérjék mi ?
az aminosav mi ? a glutamin mi ?
a c vitamin mi ? a különböző vitaminpakkok mik ? az omega3 micsoda ?

ezek mik ? műanyagok vagy textilárú ?
a legtöbb tápkieg természetes, az emberi test és izomzat számára alapvető dolgokból áll, és megtalálható valamilyen mennyiségben az ételekben is.

te kevered a táplálékkiegészítőket a szteroidokkal.
persze vannak az ilyen-olyan NO fokozók, hormonális készítmények, stimulánsok meg amcsi hiper-mega-szuper készítmények is a tápkiegek között, amelyekben valóban vannak más dolgok is.
de az más kávéház.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.05.09. 22:49:59

MichaaBee annyit azért elárulok, hogy aki nem fehérjével (szemét mocskos gonosz dopping szteroid koksszal) szed fel izmot, az is "leereszt", ha abbahagyja az edzést.

Amúgy ezeket a dolgokat te honnan szeded?
Mmint, hogy a fehérje ezt-meg azt tesz tönkre? Érdekes van egy pár ember, aki tolja és semmi problémája sincs.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lui1698 2013.05.09. 23:15:08-kor.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.05.09. 22:39:36

Valóban nem vagyok Yohimbe-szakértő, de nem is tervezem, hogy ilyen téren továbbképezzem magam. Egyszerűen az összes ilyen kiegészítőről az a véleményem, hogy felesleges, nélkülük is lehet eredményt elérni úgy, hogy biztosan ne legyen mellékhatása.
sörvirsli írta:Lusta aki ilyet használ?
Akkor ennyiből ne szedjél fehérjeporokat,sőt húst se egyél,meg úgy általában semmit sem.
Az az igazán kemény aki a levegőből épít izmot vagy szálkásít le,nem?
Igen, lusta. A fehérjeport egy kalap alá venni a hússal meg hülyeség. A hús természetes étel, fogyasztása mindenki számára nagyon fontos. Normál, kiszámolt diétás táplálkozás mellett hatékony edzéssel mindenki elérheti az általa kívánt lapos hasat és izmos testet. Nyilván tovább fog tartani, mint aki fehérjeporozik, csak éppen tartósabb lesz a hatása, nem fog rögtön leereszteni az izma, ha abbahagyja az edzést és ami a legfontosabb, nem fogja halálra dolgoztatni a veséjét. Középiskolai biosz rémlik? :D
Ezek egyike sem csodaszer,csupán hatékonyabbá teszi az emberi gépezetet (mint ahogy különböző fehérjék,kreatinok,stb)megfelelő diéta és életvitel mellet senkiből sem csinál terminátorokat...
Nem csodaszer, hatékonyabbá teszi az izomnövekedést és ezzel egyidejűleg megannyi káros mellékhatást kifejleszt. Anabolikus szteroidokat hadd ne kelljen bemutatnom, bár az gondolom nincs benne minden tápanyagkiegészítős cuccban. De ez a rakat többletfehérjepor úgy tönkreteszi a vesédet, hogy 40-50 éves korodban nézheted majd magad. Nem ahhoz lett az a szerv kitalálva, hogy öntsék bele a fehérjeport, durván túldolgoztatja. Az így szerzett izom pedig hamar elsorvad, ha egy idő után nem edzel, viszont a veséd nem áll már helyre.

Nem szaporítom tovább a szót, a lényeg szerintem világos. Odafigyelés, diéta és kemény edzés mindenképp kell, a fehérjepor meg egyebek pedig csak időspórolásra valók, de aki hosszabbtávon tervez jó erőben lenni és védeni akarja a veséjét meg úgy az egész szervezetét a csomagoláson fel nem tüntetetett mellékhatásoktól, az inkább csak eddzen nélkülük, úgy is lehet izmosodni. Jóvágású fiatalemberek mindig is voltak, fehérjeporok pedig nem.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.05.09. 21:38:12

Na a sok szakértő! :lol:
Úgy látom nagyon rossz oldalon olvasgattál,segítek:
Yohimbe:

A zsírszövet vérellátásának fokozásával és az alfa-2 receptorok blokkolásával hozzájárulhat a kényes területek (has, fenék, comb) zsírégetéséhez.
A Yohimbe állat és emberkísérletek, klinikai vizsgálatok alapján fokozza a zsírmobilizációt, ami diéta mellett szerepet játszik a zsírraktárak csökkentésében.
Ésszerű mennyiségben teljesen biztonságos.

Guggulsterone:
Elméletileg elősegíti a zsírok anyagcseréjét
Potenciálisan segíti elő a zsírégetést azzal, hogy serkenti a pajzsmirigy működését és felgyorsítja az anyagcserét.

Lusta aki ilyet használ?
Akkor ennyiből ne szedjél fehérjeporokat,sőt húst se egyél,meg úgy általában semmit sem.
Az az igazán kemény aki a levegőből épít izmot vagy szálkásít le,nem?

Ezek egyike sem csodaszer,csupán hatékonyabbá teszi az emberi gépezetet (mint ahogy különböző fehérjék,kreatinok,stb)megfelelő diéta és életvitel mellet senkiből sem csinál terminátorokat...
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Legkisebbtobi
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.06.07. 19:13:08
Tartózkodási hely: Szeged

2013.05.09. 21:06:00

lui1698 írta:
Legkisebbtobi írta:Edzen hasra meg fusson azt csokolom. nem kell 6 fele tapkieg a hashoz 8)
Hasra edzhet míg szét nem szakad, ha nincs rendben a kajája.
Aki hasrol elakarja a zsirt tuntetni az gondolom tudja hgy a dieta alap. Ezert nem is irtam :D
Fehér a szív, fehér a lélek, madridista leszek amíg élek!

"Nem szeretem a politikusokat. A zenémnek csak a jóhoz és az igazsághoz van köze."
Bob Marley
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.05.09. 20:59:03

Legkisebbtobi írta:Edzen hasra meg fusson azt csokolom. nem kell 6 fele tapkieg a hashoz 8)
Hasra edzhet míg szét nem szakad, ha nincs rendben a kajája.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Legkisebbtobi
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.06.07. 19:13:08
Tartózkodási hely: Szeged

2013.05.09. 20:48:57

sörvirsli írta:
davi10 írta:Szeva!
Na lenne egy olyan problémám, hogy a hasam felső része szépen kockás, de lent meg gömbölyödik :D

Szóval mit ajánlanátok, hogy ledolgozzam? Sportolok heti 4x + tesi órák a suliban, szal nem vagyok egy egész nap tv előtt hízó gyerek.
Ha jól tudom a felülés nem fogyaszt, csak erősíti alatta az izmot.

Ha valakinek bármilyen ötlete lenne megköszönném (futás, abból kocogás v inkább sprint stb.)
Heti 4-6 x 40 perc kardió (mérséklet tempójú futás,pulzus legyen max 160 körül)reggel éhgyomorra, előtte mehet 2gramm L-Karnitin majd 15 perce rá 10-15 gramm BCAA az izommmegőrzés céljából,aztán kb 15 perc és mehet a futás.
Ne egyszerre vedd be a kettőt mert felszívódásbeli gondok lehetnek.
Ha bírja a szíved akkor mehet valami termogén zsírégető is, a Yohimbe tartalmúak a legjobbak. PL Lipo 6: ebben van még shyneprine,gugulsterone meg koffein is amik szinté jók kis stimulánsok)

Utána turmix 40-50 gramm fehérjével meg olyan 40-50 gramm CH-val (mondjuk darált zabpehely).
Sok sikert!

Ez ugye most nem volt komoly? :D

Edzen hasra meg fusson azt csokolom. nem kell 6 fele tapkieg a hashoz 8)
Fehér a szív, fehér a lélek, madridista leszek amíg élek!

"Nem szeretem a politikusokat. A zenémnek csak a jóhoz és az igazsághoz van köze."
Bob Marley
Válasz küldése