Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.01. 12:06:31

Egy barátom csinálja a párjával együtt, mindketten fogytak vele elég szépen. És biztosan állóképességben is fejlődtek. Rosszat még nem hallottam róla. Nagyban hasonlít szerintem a HIIT-hez, nem?
Kép
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.08.01. 10:16:28

zola8787 írta:Ismeri valaki a Shaun T féle Insanity edzést? 2 és fél hete kezdtem el, hát iszonyat durva, természetesen fogyás miatt kezdtem el, szerintem ez az edzésformula tökéletes a fogyáshoz, de főleg a szálkásításhoz.
Elozo honapban keztem el csinalni egy Insanity "light"-ot, es meg ugy is eleg durva. Tokeletes eronlet fejlesztonek, sokkal jobb mar most a kardiom. :)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.08.01. 09:53:03

Ismeri valaki a Shaun T féle Insanity edzést? 2 és fél hete kezdtem el, hát iszonyat durva, természetesen fogyás miatt kezdtem el, szerintem ez az edzésformula tökéletes a fogyáshoz, de főleg a szálkásításhoz.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.13. 09:14:20

Azért az a fehér dorkó a piros nonfigurativ mintás rövidnacival is páratlan 8) :lol:
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.07.11. 14:54:15

Deus írta:Nah, így nyomatják az ukránok :o
http://index.hu/nagykep/2013/07/10/igy_ ... kran_izom/
Erről anno én már olvastam. Komoly kis "edzőterem" az biztos :D 5-ös képen kicsit megdőlt az anyag, a 16-os kép pedig... :mrgreen:
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.07.11. 14:40:22

KépKép
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.06.28. 23:41:48

Ezzel maximum a szellemi fogyatékot lehet fejleszteni. Ez gyógytornához van kitalálva. Ha valaki edzésként használja, akkor csak gratulálni tudok. Maximum bemelegítés, vagy levezetés...


Szerk.:

Stalkyard

Igen bocs. Elírtam. Már előrébb járhatott az agyam, mint a kezem. :)
Utána értelemszerűen. A legnagyobb 4.5 kg-s kiszerelés napi 1 adagra elég, egy hónapon keresztül. Ha napi kettőt iszol, akkor már csak 15 nap. (ez az elite mass, a jumbo 10 nap :) ) De a többi se elég általában tovább. Egy ital 600 kalória. Ezt beletéve egy 4000 kalóriás étrendbe. Kettőt beletéve már egész egyszerű az étrend, de természetesen nem olcsóbb.
Étrend az kell minden mellé amúgy, de a tömegnövelésnél lehet a legtöbbet vétkezni, mert nem kell csak csirkét, meg halat enned állandóan, mint egy diétában, illetve a szénhidrátok könnyebb, és olcsóbb megvenni.
Én például nem nagyon használtam tömegnövelőt régen, és mégis megnőttem, mert én sokat tudtam enni. :)

70 kilóhoz egy napi 150 gramm fehérje, és 400 gramm szénhidrát kell, de mivel nehezen hízol ez lehet, akár 450 is kezdésnek. Szemléltetésnek: Napi egy turmix, fél kiló hús (csirke, hal, marha, vagy bármi) már fedezi a fehérje beviteled. A szénhidrátot meg, akár leegyszerűsítve 300 g rizs, 100 g zab, és a turmix (meg egyéb ételek) szintén kiadja nagyjából. 70 kilóval szép az élet, meg olcsó. 120-nál már nehezebben megy... A kalóriát kell viszont megdobni jobban neked szerintem. :)

Vázlatosan valami ilyesmit:


150 g turmix
200 g banán (2 darab) + 100 g zab
3 tojás + 2 szelet kenyér
150 g csirke + 100 g rizs + zöldségek
150 g csirke + 100 g rizs + zöldségek
100 g csirke + 100 g rizs + zöldségek

Mindig edzés után kell enni a legtöbbet. Szóval ott legyen a legtöbb tápanyagtartalmú étkezés. Természetesen a turmix után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.06.28. 23:35:35

CsacsMate írta:Stalkyard
Köszönöm a tanácsokat!
Az általad ajánlott terméket is csekkoltam, és egészen jónak tűnik, mindenképp észben tartom. Itt annyi kérdésem lenne, hogy te azt írtad, reggel, illetve edzés előtt igyam, az oldalon viszont reggelre és edzés utánra írták. Akkor most melyik? Vagy mindegy? :) Egyébként az 1 hónapot a 3 kg-os kiszerelésekre érted? 4 kg körüli csomag már eltart egy hónapig nagyjából nem? Egyébként nem ért meglepetés, nagyjából ezzel számoltam. Nem olcsó mulatság, ez tény, de hát a megfelelő étrend sem sokkal oclsóbb szvsz...

Tehát, ha jól veszem ki, két út van. Vagy megpróbálom tömegnövelővel, és mellette figyelek a kajára, vagy megoldom csak kajával, megfelelő étrenddel. Egyébként 182 cm és 70 kiló vagyok, szóval a vékonyat itt szó szerint kell érteni. :lol:
Arra lennék kíváncsi, hogy tömegnövelő használata mellé milyen étrendet javasolnál? Mert gondolom az mellé már nem kellene "fullos" étrend, amiben minden fehérje- és szénhidrátszükséglet benne van.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.28. 23:00:06

CsacsMate írta:Azt a gumikötelet hívják trx-nek.
TRX-névvel azt a plafonról lelógós kötelet találtam.

Én erre gondoltam.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.06.28. 22:31:28

Azt a gumikötelet hívják trx-nek. Írtam is.
Most vagy a bicepszedet növeled (minimum 50cm-ig), vagy a hasadat fogyasztod. A kettő együtt nem fog összejönni. Maximum kis mértékben, de azt az eredmény kb. egy nagyobb szúnyog csípése megduplázza...

Hasra a diéta való, meg a futás, biciklizés, és minden kardió. Meg persze erősítheted is felülésekkel, lábemelésekkel, vagy amivel akarod.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.28. 21:47:53

CsacsMate írta:

davi10
2x15 kg :D

Tricepsz az van,(megszámolhatatlansok fekvőtámasz) csak kicsit fura, hogy az megvan, elöl meg tök lapos a karom :D
Rendben, akkor még körülnézek a piacon :D

De ha meglesz a húzódzkodó-tolódzkodó rúd, akkor e fegyencedzést tervezem elkezdeni.

A has dologhoz nincs valami tanács? Futás esetleg (és ott normális vagy csak kocogás?) Jártam sokat uszodába is, de annak nem nagyon láttam, hogy lett volna bármilyen hatása.

szerk.: ja meg pár ismerősömnél láttam ilyen gumikötélgenyót, ami egész olcsó. Azzal lehet valami értelmeset is kezdeni, mmint használ rendesen? Párezer forint körül van.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.06.28. 21:21:29

Stalkyard

Ahhoz, hogy hízz, sokat kell enned. Minél többet mozogsz (foci, futás, egyéb sportok, rángatózások, kényszermozgások), annál többet.
Tömegnövelővel úgy számolj, hogy egy hónapig se elég. Én a Dymatize Elite Mass-ot próbálnám meg a helyedben. Naponta kétszer kellene inni reggel, és edzés/nagyobb mozgások után. 17 körül lehet egy doboz...

Bár én inkább azt mondanám, hogy próbáld meg a kajádat megoldani. Ez nem bonyolult, mert bármit megehetsz ésszel. A súlyodat sem ismerem, de szerintem egy napi 3-4000 kalória között mozoghatsz, ha vékony vagy. Nekem még kislánykoromból van egy 4000 kalóriás étrendem azt elküldhetem. Igaz az a könnyebben hízóknak van, ha jól rémlik napi 200 g fehérje, és 500 g szénhidrát körül, meg 15 g zsír. :) Ez olyan 100 kilós embernek elmehet még, de egy nehezen hízó 90-esnek is. Ezt lehet igazítani persze. Nem tart semeddig. :)


davi10

Először is a mellizom nem izomcsoport, hanem egyetlen izom. :)
Mekkora súlyaid vannak? Mert 2x10 kilóval nyomogathatsz te fekve egy életen át. Akkor inkább lapátolj tele egy zsákot földdel, legalább lesz súlya.

Egyébként tolódzkodás, fekvőtámasz az alap. Bicepszre meg ott van még a kalapács, amit tudsz simán csinálni, és állva úgyszintén. :)
Amúgy a tricepszre már nem divat edzeni, vagy mi a helyzet ezzel felétek? Ha már háromszor akkora, mint a bicepsz szerintem ne hanyagold el. :)
Mellre sem illik egymagában hát elhagyásával edzeni, mert ha túlerősíted gerincferdülést okozhat.
Bár szerintem jobban járnál egy trx-es madzaggal. Ott tudsz edzeni mindent. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára CsacsMate 2013.06.28. 23:43:37-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.28. 21:05:06

Sziasztok!

Itt a nyár, ennek örömére végre beszereztem egy egykezes súlyzókészletet.
Namármost főleg mellre és bicepszre dolgoznék.

Amiket eddig csináltam:
Bicepszre: Koncentrált bicepsz, " Bicepsz ülve egykezes súlyzókkal"

Mellre: Fekvenyomás, tárogatás

Érdekelne, hogy szerintetek ez jó-e illetve főleg mivel a mellizomcsoport kissé bonyolultabb, mint a bicepsz, ajánlanátok-e még 1-2 gyakorlatot?

Ha lesz még zsé, akkor tervezem a húzódzkodó rúd beszerzését is.

Illetve hasból egy kicsit leadnék, ebben a témában is kérném a tanácsotokat.
Előre is kösz
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.06.28. 20:55:55

Sziasztok!

Nemrég kezdtem el komolyabban foglalkozni az edzéssel, és az lenne a kérdésem, hogy kezdőként ti milyen fehérjét/tömegnövelőt ajánlanátok? Eléggé vékony, szálkás testalkatú vagyok, nehezen hízó.

Két termék között vacilálok most, szerintetek melyiket érné meg jobban?

http://shop.builder.hu/kombinalt-izolat ... 7-kg-p8571

http://shop.builder.hu/tomegnovelo-koze ... 4-kg-p6100

Az elsőben jóval több a fehérje, míg a másodikban kb. ugyanolyan arányban több a szénhidrát.

Vagy gondolkodtam még tiszta fehérjén is, de mivel eléggé sovány vagyok plusz nehezen hízok, ráadásul heti négy fociedzésem miatt elég sokat mozgok is, úgy gondoltam egy kis tömegnövelő elférne.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.25. 14:17:59

Egy srác, akivel fociztam ő azt hiszem Speed Fitness edzősködik... Azt mondta, hogy ez cska alakformáló dolog. Nem szabad tőle csodát várni sem diéta, sem izomépítés terén.

szerk.: Szerintem, amíg létezik súlyzós/saját testsúlyos edzés és futás, úszás, bringázás, addig fölösleges bármiféle humbug, kicicomázott találmányt nyomatni. Annyi mindent találnak még ki, egyre nehezebben, de csak jönnek. A legujabb sparowbag vagy micsoda... hagyjuk. A jófajta régi iskola tökéletes mindenre. Emellé persze specifikus sportokat lehet űzni , de a fitness különböző válfajainak nem látom sok értelmét.
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.06.25. 13:25:30

Akinek van már tapasztalata a Speed Fitness edzéssel kapcsolatban, az megosztaná velem? Mennyire hatékony, mennyire éri meg az árát? Köszi :wink:
Kép
Zsoltu92
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.02.06. 15:12:43

2013.06.25. 11:35:15

rivaldo94-barca írta:Van köztetek itt a testépítős topikban olyan ember, akinek jobban bevált a heti 2 bicepszezés, mint a heti 1?
Én még nem próbáltam, de soknak tartanám a heti két bicepszedzést, mert nem lenne ideje rendesen regenerálódni. Két bicepszedzés + hát, aminél szintén használatban van valamilyen szinten.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2013.06.25. 10:59:24

Aki kicsit jártas a témában, attól kérnék egy kis segítséget.
Beszereztem itthonra egy szobabringát, és az lenne a kérdésem, hogy bicikli-felülés-fekvőtámasz hármasból valami fogyasztó-erőnlét javító edzéstervet tudna valaki mondani / összerakni? Én totál analfabéta vagyok ezen a területen, és jól esne valami hozzáértő segítsége, hogy mégis hogy kezdjem, hogy induljak neki.

Meg ha van jól bevált diéta, azt is szívesen venném, mert a neten 100 oldalon 101-t olvastam...

Köszi előre is.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.17. 00:40:20

Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
rivaldo94-barca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011.08.19. 10:15:25

2013.06.06. 19:50:24

Van köztetek itt a testépítős topikban olyan ember, akinek jobban bevált a heti 2 bicepszezés, mint a heti 1?
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.04. 13:29:18

Ne sajnáld leírni, érdemes beszélni róla. Én 12 kiló minusznál tartok. Annyira nem kifejezett paleolit életmódot folytatok, de központban a hús és a zöldségek álltak/állnak a diétám során.

Sajnos a legtöbben nem látják a jótékony hatásokat, pedig rengeteg van. A súlycsökkenés a legkisebb. Nekem könnyebb a légzés, nem szúr a mellkasom, jobban futok, focizok. Az emésztésem remek lett stb stb.
A baj az, hogy a többség még mindig az egészségesen táplálkozókat nézi rossz szemmel. Miért csinálod, hova fogysz már, ez nem egészséges, stb . :lol:
Az elején még próbáltam elmagyarázni, de mostanra eljutottam arra a szintre, hogy egy rendbennel lerendezem. Persze csak olyan tapasztalatok után mint, hogy elmagyarázom, aztán folytatja egy: "Jó, de azért csak nem jó ez sem. Az sem amit mi csinálunk, de a tiéd sem." Mondom MIÉÉÉRT ??? :lol: Nem látod az eredméyneket? Na mindegy. MEggyőzhetetlenek.

A lényeg, hogy, ha egy beszélgetésnél csak egy ember a tízből, százból azt mondja, hogy neki megér ennyit, az már jó út.

szerk.: És a legfontosabb dolog, amit te is írtál, az energiaszintem. Nem vagyok vergődő, fáradt , nyűgös. ÉS bent a melóban és bárhol máshol is mindig azzal találkozom, hogy "de nyűgös vagyok, olyan fáradt vagyok. Jaj, csak legyen végre vége a napnak a hétnek".... Hát én minden napot élvezek.
Kép
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.04. 09:27:00

CsacsMate írta: A porok korában élünk. Porból van sok minden, amit eszel. De ne is gondolj abba bele, hogy mi miből készül, mert a végén te is paleolit leszel vagy tudom is én mi a frásznak hívják magukat...
A paleolit táplálkozást addig nem leszólni, amíg pár könyvön nem rágod át magad! :-)
Robb Wolf
Loren Cordain
Szendi Gábor
Ez a három a minimum "irodalom", ami után szerintem minden "szakembernek" el kellene gondolkodnia a cukorbetegségről, magas vérnyomásról, szívbetegségekről, elhízásról, rákról... a teljesség igénye nélkül. És akkor itt még csak a betegségekről beszéltem, az általános energiaszint, állóképesség a sportban (Rob Wolf) a felesleg eltűnése bónuszként érkezik meg. A paleolit táplálkozás az egészségről szól csupa nagybetűvel, nem divat, hanem az "eleve elrendelt". Nem akarok nagyon belemenni, rengeteget lehetne róla írni, beszélni, de senkit nem akarok untatni és senkit nem akarok soha rábeszélni, mindenki úgy táplálkozik, ahogy akar. Én 14 kilóval lettem vékonyabb, 97,1-ről 83 kg-ra csökkentem, 176 cm vagyok. Soha nem voltam teles*art zokni tipus, mindig sportoltam, a 97,1 is edzőtermi külső volt, bár nem a Frank Zane-i definícióval. Összegezve, a mostani állapotom általános állóképesség terén megközelíti, ha meg nem haladja a 20-as éveimben lévőt, 45 éves leszek júliusban. Édesanyám 7 kg-al lett kevesebb és Ő sem volt soha elhízva, az általános energiaszintje az "egekben", már a korához képest (65) és nála a bónusz, a térdfájások eltűnése a "ködben".
A környezetemben van még pár példa, de tényleg nem akarok untatni senkit, viszont azt gondolom, ha csak egy vagy két ember gondolkodik el az olvasottakon és van cukorbeteg vagy elhízott....stb-stb a családban, a környezetükben, ha veszik a fáradtságot és utánaolvasnak a témának, akár még segíthetnek is rajtuk némi táplálkozásbeli változtatással, akár, hogy megfelelő orvoshoz kerülnek, már megérte leütni ezt a sok billentyűt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára senkialfonz40 2013.06.04. 20:28:25-kor.
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.03. 12:59:28

Szerintem ez egyéb függő. Konditeremben ugy edzettem, hogy egy nap egy testrészt dolgoztattunk meg, de mivel én endomorf alkat vagyok, tehát a legrosszabb típus, nekem nagyon bejönnek a szettek, magas ismétlésszámok, kis pihenők és a köredzés/teljes testes edzések is.

Konkrétan még nem próbáltam a HST-t, mármint tervszerűen, hosszú időn keresztül, de most, hogy otthon edzem, előfordul, hogy több testrészt felölelő gyakorlatokat végzek. Nekem egyrész azért jön be, mert jobban pörgök, és ezáltal sokkal inkább élvezem az edzést. Mellesleg ha köredzést végzek, azt kevesebb pihenővel teszem, így az anyagcsere is jobban pörög.

Egy pár hónapos próbával szerintem nem jársz rosszul.
Kép
Andrisr10
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009.09.23. 12:15:24

2013.06.02. 12:37:22

Esetleg valaki írna, aki már kipróbálta és meg tudná osztani velünk a tapasztalatait?:D
Egyébként én is osztottba tolom, csak mindig cserélgetem kb 2 hetente, így kerülöm, hogy megszokjam az adott terhelést.(így szedtem fel kb 8-10kg izmot 2és fél év alatt)
Viszont, ami meggyőző és a Hst felé billenti a mérleg nyelvét az osztott edzésrendszerrel szemben, hogy magasabb a fehérjeszintézis, ami ugye nem elhanyagolható.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.06.02. 11:21:42

Andrisr10 írta:Hello mindenki!

Több éve rendszeresen figyelem az itt zajló többnyire minőségi hozzászólásokat, ezért veszem a bátorságot és merek kérdezni Tőletek. Szóval érdekelne, hogy milyen arányban vagytok, akik a jóöreg osztott edzéstervet követitek (értsd: 1izomcsoportra 1héten 1x edzetek) vagy esetleg valami más stratégiát követtek/találtatok ki.
Én megmondom őszintén most olvastam először az ún. HST edzésről és elgondolkodtatott de vannak kétségeim (pl. túledzés terén). Ezért örülnék ha mind2 tábor hallatná a hangját és segítenétek.
Jó is hogy írod ezt a HST-t, pont most keresek egy ilyen egész testes programot az osztott edzés helyett. Sztem bele is kezdek egy ilyenbe a mostani szuperszettes programom után. (Érdekes lesz az Insanity-vel együtt. :) )
Válasz küldése