Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.21. 16:55:48

Én a Scitec NEM FORTE-t használom csak, napi egy kapszula, nekem a térdem kattog, mindaddig, míg be nem veszem az első három nap, aztán megszűnik. Ebben tojáshéj membrán van, nekem ez beválik.

Ez is egyéb függő, néhányat ki kell próbálni, aztán annál rragadni, amelyik használ. Simán szokták ajánlani azt is, hogy étkezési zselatint egyél (nyilván felolvasztva elkeverve valamiben)

Régen az volt a hiedelem, hogy a porc -és izületvédőket kúra szerűen kell szedni. Mára ez eléggé megdőlt. Gyakorlatilag, ahogy a testedet napról napra táplálod és vitaminokkal látod el, az izületeknek is állandó támogatást kell nyújtani.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.04.21. 16:09:51

Az öcsémnek volt gondja a térdével amikor sokat nőtt és erősödött, de a Béres porcerősítő sokat javított rajta, mondhatni helyrehozta.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.21. 15:07:26

Porcerősítőkkel milyen tapasztalataitok vannak? Mert én úgy hallom, erről eléggé megoszlanak a vélemények, hogy mennyire hatásosak a gyakorlatban, kb. mint más szintetikus vitaminokkal.

De ha vki szedett olyan terméket, amit segített is, akkor örülnék, ha megosztaná velem. Nekem kellene vmi, a kocsonya, meg hasonló gusztustalanságok, meg nem biztos, hogy lecsúsznának. :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.27. 23:57:57

daffy írta:
Nero. írta:Kössz szépen az nagy lenne, mondjuk amúgy is verhetetlen a myprotein árak szempontjából. :) A szénhidrátot azért megmondhatná valaki. :oops:
Van valami oka annak,hogy a Carb-f leváltásra kerül?
Én nagyon javaslom,hogy bármit is veszel,íztelen legyen. A cukros izé a shake-ből elég fura valamit kreál és nekem hosszú időre elveszi az étvágyam. Ezért nekem a Carb-f az abszolút favoritom,ha Vitargora nincs keret.
Külföldön tartózkodom, nem igazán tudok hozzájutni FullForce termékekhez. Mindig ezt használtam egyébként én is, nem véletlenü keresem a testvérét.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.01.26. 20:44:20

Nero. írta:Kössz szépen az nagy lenne, mondjuk amúgy is verhetetlen a myprotein árak szempontjából. :) A szénhidrátot azért megmondhatná valaki. :oops:
Van valami oka annak,hogy a Carb-f leváltásra kerül?
Én nagyon javaslom,hogy bármit is veszel,íztelen legyen. A cukros izé a shake-ből elég fura valamit kreál és nekem hosszú időre elveszi az étvágyam. Ezért nekem a Carb-f az abszolút favoritom,ha Vitargora nincs keret.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.26. 20:29:17

Nero. írta:Kössz szépen az nagy lenne, mondjuk amúgy is verhetetlen a myprotein árak szempontjából. :) A szénhidrátot azért megmondhatná valaki. :oops:
Stillmass is nagyon jó árakkal dolgozik, egy pillantást mindenképpen megér az oldaluk, én már rendeltem onnan, és több ismerősöm is, ha ez valakit esetleg megnyugtat. :D

Amúgy ha csak erről az oldalról válogatok, akkor a Tri Carbot választanám elsősorban, de jó megoldás a fél adag dextróz fél adag maltodextrin kombináció is, ha olcsóbban akarod megúszni.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.26. 20:10:49

Kössz szépen az nagy lenne, mondjuk amúgy is verhetetlen a myprotein árak szempontjából. :) A szénhidrátot azért megmondhatná valaki. :oops:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2016.01.26. 19:54:21

Nero. írta:Valaki tudna nekem segíteni? Myproteinről tervezek rendelni. Egy tejsavó mellé szeretnék venni valamilyen szénhidrátot, hogy a kettőt összetudjam keverni edzés utánra. Olyasmit keresek mint itthon a Carb-F, én ezt néztem ki. Ez annak a megfelelője?
A myprotein új arca Bereczki Krisztián. Krissz nagyon jó barátom, mindig kiírt instára vmi kódot, meg facebookra, amit ha beírtál rendeléskor, kapott mindenki bizonyos kedvezményt. Nézz utána azt javaslom. :wink:
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.26. 19:06:25

Valaki tudna nekem segíteni? Myproteinről tervezek rendelni. Egy tejsavó mellé szeretnék venni valamilyen szénhidrátot, hogy a kettőt összetudjam keverni edzés utánra. Olyasmit keresek mint itthon a Carb-F, én ezt néztem ki. Ez annak a megfelelője?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.10.04. 08:57:06

Nincsenek nagy trükkök,neten megtalálható minden szükséges infó. Testsúlykilónként 2g szénhidráttal elkezdeném megnézni,hogy mi történik vele. Ezeket főként rizsből és hüvelyesekből(max 30 éves lányok) vinném be. Mellé 1g/tskg fehérje,amiből jónak látod. Csirke,röfröf,ezen a szinten talán nem lesz számottevő a diffi. (jobb a kot-kot) Zöldség dögivel. Gyümölcsökből meg kevés,az is legyen inkább a lédús fajta.(ez nem a konzerves ananászt jelenti).
A bodybuilderen megtalálsz minden fontos dolgot.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.10.03. 15:59:01

Nekem daffy segített kajálás ügyben, és be is vált, szóval vagy válaszol itt vagy írj rá! (Bocs Daffy a promoért!)

De amúgy sok zöldség, sovány húsokkal nem lössz mellé, rizs köretnek pl, zabot beiktatni reggelire, zsírszegény túróval joghurttal.

Cukros dolgokat kerüld, nem is gondolnád mennyi mindenben van nagyon sok cukor, illetve a pékárut is felejtsd el.


Mozgásnak jó a futás, de a súlyzós edzés pl még órák múlva is éget, szóval az is legyen!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2015.10.03. 15:56:53

palesz77 írta:
LM10 írta: Igazából atom sörhasam lett, azt szeretném ledobni :lol: Köszönöm a tippeket, elolvasom amit linkeltél :wink:
Akkor viszont pont nem jót linkeltem..:D Az oldalon van szálkásító étrend, arról keress cikket. És irány a kondi mellé akkor valóban. Legalábbis szerintem..
Igen , én is néztem ,hogy ezen már nem akarok növelni :lol: És a kondiban milyen edzéseket csináljak? A fegyencedzés az otthoni dolog ha jól tudom. Most inkább szálkásító edzés kellene.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.03. 15:56:36

sörhas ledobásához nem kell kondi terem... reggel futás v szobabringa, meg kevés normális szénhidrát: zab, rizs esetleg krumpli. a kardio azért jó reggel, mert nincs benned kaja, a test nem tud mit feldolgozni, ezért csak a zsír ég... ismerek én olyat is aki reggel a fél kiló kenyér+8 tojás után tolta a 2 óra szobabringát és ki volt akadva h nem fogy semmit :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.03. 15:47:43

LM10 írta: Igazából atom sörhasam lett, azt szeretném ledobni :lol: Köszönöm a tippeket, elolvasom amit linkeltél :wink:
Akkor viszont pont nem jót linkeltem..:D Az oldalon van szálkásító étrend, arról keress cikket. És irány a kondi mellé akkor valóban. Legalábbis szerintem..
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2015.10.03. 15:41:37

palesz77 írta:
LM10 írta:...
Hát attól függ mi a cél. Ha csak mozogni újra, akkor szerintem a saját testsúlyos edzés is tökéletes, Fegyencedzést ha letöltöd netről még edzésprogram is van benne. Ha komolyabb izomzatot akarsz - minél hamarabb -, akkor meg alap a kondi.

Kajáláshoz meg pl olvasd el ezt, benne van szerintem minden így első ránézésre.
Igazából atom sörhasam lett, azt szeretném ledobni :lol: Köszönöm a tippeket, elolvasom amit linkeltél :wink:
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.10.03. 15:16:40

LM10 írta: olyan edzést ami heti 3-4 alkalomra megfelel?
PEACE.
Irány a terem!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.03. 15:01:37

LM10 írta:...
Hát attól függ mi a cél. Ha csak mozogni újra, akkor szerintem a saját testsúlyos edzés is tökéletes, Fegyencedzést ha letöltöd netről még edzésprogram is van benne. Ha komolyabb izomzatot akarsz - minél hamarabb -, akkor meg alap a kondi.

Kajáláshoz meg pl olvasd el ezt, benne van szerintem minden így első ránézésre.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2015.10.03. 14:38:25

Sziasztok! :D

Elpuhultam az utóbbi időben, vissza kéne zökkenni a testmozgás irányába. A munkám meg a teendőim miatt csak kedd-csütörtök meg a hétvégén tudnék beiktatni valami edzést. Tudnátok ajánlani olyan edzést ami heti 3-4 alkalomra megfelel? Továbbá konditermes gyakorlatokat ajánlatok, vagy sima itthoni kardió edzés is megtenné?
A másik a kajálás. Arra semmi rálátásom nincs, hogy mikor mennyit, mielőtt, miután, mit igen, mit ne. Pedig a kajáláson áll vagy bukik a dolog nagy része. Sokat olvastam erről, de amennyi ember, annyi vélemény. Ezért gondoltam, hogy itt fórumon rákérdezek, hátha tudnátok nekem ebben segíteni. Egy jó terv kellene, meg kajálási tanácsok, aztán úgy sem írok megint :mrgreen:

Köszöntem előre is!

PEACE.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.09.13. 17:05:10

gerus993 nekem volt keresztszalagszakadásom és utána nyugodtan tudtam focizni. Az elején még vettem fel bracet de nem sokáig, mert zavart. Ha van gyógytornászod akkor vele próbálj meg futni és ő tud majd segíteni, hogy mire figyelj. Az se mindegy, hogy milyen technikát használtak. Ha laparoszkópos az jobb, mint a régi fajta, amikor az egész térdedet felszabdalják.

Testvéremnek is volt és azóta is fut szóval ha nincs gond akkor simán lehet.
Avatar
gerus993
Barça B
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2014.07.19. 21:04:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.13. 16:51:36

Sziasztok!:) Keresztszalag műtétes témával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni tőletek, előre is bocs,hogy nem annyira a fòrum témájával kapcsolatos. A térdemet jùnius közepén mûtötték,és a járkálás jòl megy,a kinyùjtás még fáj,plusz még vizesedik,de nem is ez a lényeg. Azt mondta most nekem valaki,aki régen komoly szintem kajakos volt, és egy neves fehérvári orvos ismerőse,hogy szerinte hagyjam a futást már örökre,és inkább ùsszak. De nekem a futás a mindenem, mem szeretnek lemondani ròla. Az orvosom meg azt mondta,hogy 3 hònap után már òvatosan kocoghatok,ha rendben fog találni mindent. Akinek esetleg volt már ilyen műtétje,vagy van ilyen problemaval bajlodo ismerőse tudna mondani valamit?:) Remélem nem fog jobban kopni a lábam. Elore is koszi:)
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.04. 22:40:18

MQuCsabi írta:Ákinho, esetleg ezt is elolvashatod hozzá :wink:

http://ellenfelem.hu/a-bokak-megerositese/" target="_blank
Neked is köszönöm!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.04. 22:31:10

Ákinho, esetleg ezt is elolvashatod hozzá :wink:

http://ellenfelem.hu/a-bokak-megerositese/" target="_blank
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.04. 22:20:33

Petr írta:
hank1ee írta:Egy kérdésem nekem is lenne!

Bár van róla némi irodalom interneten, nem tudja valaki, a bokaszalagokat hogyan érdemes erősíteni? Rá tudnék most szánni kb. másfél hónapot.
Szalagszakadás után én ezeket (is) csináltam az orvos által előírtak mellett (azok sajnos nem tudom már, hogy milyen gyakorlatok voltak). KATT
Köszi, ezt én is néztem már. Asszem' el is kezdem holnap.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.08.04. 19:31:18

hank1ee írta:Egy kérdésem nekem is lenne!

Bár van róla némi irodalom interneten, nem tudja valaki, a bokaszalagokat hogyan érdemes erősíteni? Rá tudnék most szánni kb. másfél hónapot.
Szalagszakadás után én ezeket (is) csináltam az orvos által előírtak mellett (azok sajnos nem tudom már, hogy milyen gyakorlatok voltak). KATT
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.04. 18:25:32

Egy kérdésem nekem is lenne!

Bár van róla némi irodalom interneten, nem tudja valaki, a bokaszalagokat hogyan érdemes erősíteni? Rá tudnék most szánni kb. másfél hónapot.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése