Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.05. 12:03:32

Csinálni nem csináltam, de olvastam róla, és a legtöbb helyen azt írták, hogy megvannak a hátulütői és az egészségügyi kockázatai, amit el is hiszek, nem gondolom, hogy ezt hosszútávon lehet csinálni, a szervezetnek igenis szüksége van szénhidrátokra. A gyors fogyás is annak köszönhető, hogy ilyenkor rengeteg vizet veszít az ember, mert nincs szénhidrát, ami megkötné, ez pedig ugye nem éppen jó.

Lehet, hogy így fittebnek érzed magad, de nem vagy az. Én legalábbis nem tudom elképzelni, hogy vki fusson vagy tekerjen hosszabb távot, vagy komolyabb erőnléti edzést csináljon szénhidrát nélkül. Eleve bringásoknak hosszabb távon már menet közben is kell ennie szénhidrátot, hogy ne éhezzenek el. Drasztikusabb diétát már csináltam én is, működött, de a sporteljesítményemben volt visszaesés.

A mindennapi kenyér még a Mi atyánkban is benne van, illetve az szimbolizálta Jézus testét az utolsó vacsorán, szóval én nem becsülném le :!:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.01.05. 07:53:06

Nero. írta:Ketogén diétát csinált már vagy csinálja valaki?
én próbáltam 3 hétig, ment is lefele a sok kg, csak közben egész nap szédültem meg sz*rul voltam, így abbahagytam :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.01.04. 21:41:28

Ketogén diétát csinált már vagy csinálja valaki? Én 3 hete kezdtem, egészségügyi/edzés szempontból életem legjobb döntése volt.

Teljesen kiírtam a szénhidrátot és egyáltalán nem hiányzik. 2 hét alatt jobban leszálkásodtam mint a klasszikus 8 hetes szárazcsirkemell+barnarizs+brokkoli diétával

Radikálisnak hangzik hogy telibe elveszed az összes szénhidrátot, de én fittebb vagyok így ráadásul a közérzetem is sokkal jobb.

Rántotta, bacon, szalámi, csirkecomb, lazac, sajt mehet minden. És elvileg a szószok is beleférnek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.19. 20:45:04

Ésszerű kalóriatöblettel kell tömegelni, és akkor nem kell 15 kilókat lepucolni szálkásításkor. Nem hiszem, hogy kötelező Michelin-baba szintre hízni minden télen. A komoly diétával meg cucc nélkül kéz a kézben jár a komoly izomtömeg vesztés, aztán a szálkásítás végén lehet elmélkedni, hogy mennyivel vagyunk előrébb a legutóbbi tömegelés elejéhez képest.

Régen az én súlyom is elszállt 95 kilóig tömegeléskor, aztán tolhattam a 3 hónapos nyári diétákat, nagy élmény volt. :D Mostanság inkább nem engedem, hogy a súlyom nagyon elrepüljön, és így elég szokott lenni 5-6 hét is. Ez a klasszikus bemalacodás-lesoványodás minden évben amúgy sem hiszem, hogy hosszútávon egészséges lenne.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.19. 20:38:22

Mondjuk aki komolyan leakar szálkásodni es nem a legjobb a genetikaja annak tenyleg le kell tolnia egy 8-12 hetes verseny diétát és ott tenyleg nem érdemes csalni.
Én egyszer megcsináltam, nem csaltam de nagyon nehéz volt, de nem hiszem hogy meg egyszer kibirnam. Az ember sokkal jobban rávan kattanva a cukorra, sóra, mekire, kenyérre, üdítőkre stb. mint gondolná.
Kb. a közepe fele Westendbe volt dolgom és emlekszem hogy majdnem kijöttek a könnyeim amikor el sétáltam a kajáldák elott. :D
Állandóan valami kajával álmodtam, tiszta idegbeteg voltam, unalmas aerobok, vinni mindenhova a dobozokat én nekem ez egyszer elég volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2017.10.19. 20:37:03

davi10 írta:Nem, ezek nem lettek kevesebbek, de ne mond, hogy 1 pihenőnap nem fér bele soha.

Persze én még nem éltem át fogyókúrát, mindig vékonyabb gyerek voltam, de ha máskor nem, legalább karácsonykor szerintem bárki megengedhet egy kis kilengést :D
Fizikailag voltam rosszul,amikor diéta után ettem sütit. Puffadtam még hetekkel később is,ha olyat ettem.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.19. 20:28:21

Nem, ezek nem lettek kevesebbek, de ne mond, hogy 1 pihenőnap nem fér bele soha.

Persze én még nem éltem át fogyókúrát, mindig vékonyabb gyerek voltam, de ha máskor nem, legalább karácsonykor szerintem bárki megengedhet egy kis kilengést :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2017.10.19. 20:21:00

davi10 írta: Na ez meg a másik véglet, ennyire szerintem ha nem tényleg versenyszerűen csinálod, akkor nem szabad elragadtatni magad. Nehogy már karácsonykor a családdal ne sütizhess :D
Persze akkor se kell 6 kiló bejglit betolni, de ha nem ebből élsz (prof testépítő / modell / bármi egyéb) akkor szerintem ez nem egészséges.
Valahol értem,valahol nem. Attól,hogy nem ettem sütit kevesebb lett a karácsony vagy a családi kapcsolatok? Csak kitartottam amellett,amit elhatároztam. Idén május 23tól 3 hónapos diétám alatt is kitartottam. Se gyümölcs,se üdítő,semmi. Nyár ide vagy oda. 93ról le is toltam 81re gyönyörűen magam. Az első 2 nap volt rossz,onnantól pedig csak elhatározás kérdése.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.19. 19:47:45

visca el barca írta: ez a leghülyébb kifogás. nem tudsz beleönteni 100 gr zabot egy tányérba meg megfőzni egy bögre rizst? :D suli, meló mellett is nyugodtan meg lehet csinálni.
Persze ezt csinálom, meg igyekszem egy csomó tojást meg túrót tolni, de a főétkezéseket nem én állítom össze.
daffy írta:Én karácsonykor vittem a családi kajálásokra dobozban a csirkémet a grammra mért rizzsel. Tudom,hogy az emberek 1%-a se erős ennyire fejben,de csak így lehet célt elérni.
Aki egyszer félreevett,annak csak idő kérdése a következő.
Na ez meg a másik véglet, ennyire szerintem ha nem tényleg versenyszerűen csinálod, akkor nem szabad elragadtatni magad. Nehogy már karácsonykor a családdal ne sütizhess :D
Persze akkor se kell 6 kiló bejglit betolni, de ha nem ebből élsz (prof testépítő / modell / bármi egyéb) akkor szerintem ez nem egészséges.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.19. 19:39:42

Én eddig kétszer nyomtam kreatin-kúrát (sima monohidrát), megcsináltam rendesen a feltöltést (napi 6x5 gram kaják elott 10 perccel), utana hónapokig a szintentartást (2x5 gram) majd a levezetést. Nekem hozott sokat meg a spanjaimnak is, mondjuk én akkor odafigyeltem a kajára, más kiegeim is voltak és megittam napi 4 liter vizet. Ár/érték arányban a monohidrát szerintem nagyon jó. De a genetika, edzés, kaja ezek számítanak nyilván.

Én most vettem egy klasszikus Anabolic Wheyt meg egy Muscletech Vaport. Az AB még mindig nagyon finom a Vapor meg nagyon brutál edzés előtti (meg mindig nem tudtam leszokni róluk :D )

Regen kozepsuli elején meg én is nagyon rajta voltam a gyurason, de ma már nagyon messze van tőlem hogy dobozoljam a csirkét meg a rizst :D Hidd el hogy messze nem szamit annyit mint amennyire Bunnyék próbálják be hülyíteni az embereket, ez a sport 70-80% genetika.
És a csajok se azt nézik meg elosszor hogy hanyas a karod, 16 evesen én is azt hittem :)
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2017.10.19. 19:37:20

visca el barca írta:
davi10 írta:kajára meg igyekszem figyelni, de abba nincs túl nagy beleszólásom :D
ez a leghülyébb kifogás. nem tudsz beleönteni 100 gr zabot egy tányérba meg megfőzni egy bögre rizst? :D suli, meló mellett is nyugodtan meg lehet csinálni.
A másik kedvenc,amikor nem tud valaki ellenállni a [auto_cenzúra] kajának,amit a környezetében lát. Én karácsonykor vittem a családi kajálásokra dobozban a csirkémet a grammra mért rizzsel. Tudom,hogy az emberek 1%-a se erős ennyire fejben,de csak így lehet célt elérni.
Aki egyszer félreevett,annak csak idő kérdése a következő.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.19. 19:11:40

davi10 írta:kajára meg igyekszem figyelni, de abba nincs túl nagy beleszólásom :D
ez a leghülyébb kifogás. nem tudsz beleönteni 100 gr zabot egy tányérba meg megfőzni egy bögre rizst? :D suli, meló mellett is nyugodtan meg lehet csinálni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.19. 18:44:18

Bizony, ezek a gyakorlatilag tápanyagnak tekinthető porok egy ezredét hozzák hatásban annak, amiket a fehérköpenyesek által kifejlesztett csúcsszuper koxok tudnak. Emellett tényleg annyira kicsit dobnak az emberen, hogy lehetetlen felmérni, nem-e simán placebót érzel.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.19. 18:36:18

Ha azt nézed, hogy a Scitec támogatja az Olimpiai csapatot, biztos lehetsz benne, hogy kreát is kapnak. Ha ingyér van, miért ne?

De nem ettől úszik Katinka sem világcsúcsot. A kettöt nehogy összemossuk megint :D. (Tudom, hogy Katinka Biotech)
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.19. 17:47:16

Ja vágom, én is csak fehérjét meg edzés utáni szénhidrátot szedek, kajára meg igyekszem figyelni, de abba nincs túl nagy beleszólásom :D

Meg mondom nem tervezek ennél messzebb menni, csak érdekelt, hogy élsportolók körében mennyire elterjedt cucc.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.19. 14:50:17

fehérje, jó minőségű szénhidrát, vitaminok, normális kaja.

egy hobbi edzős emberkének ennyi kell, a kreatin, bcaa, meg a többi cucc arra jó h elköltsd a pénzed értelmetlenül.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.19. 14:13:43

A kreatin semmi extra, teljesen természetes cucc, egy aminosav-származék. Mindenki szervezetében kőkeményen ott van energiaforrásként. Szerintem nem is ér sokat, én a pénzt inkább vitaminra meg normálisabb fejérjére költeném, ha meg a kaja nem jó, felesleges ezen gondolkodni. Első “kúrám” során talán volt vmi minimális erőnövekedés, de még eléggé kezdő voltam, olyankor meg amúgy is gyorsan jön minden. Ha pedig Neymarék tolnak valamit, az nem kreatin meg egyéb zsebpiszok lesz, hanem olyan méregdrága csúcsszuper cucc, amiről még tuti nem hallott senki. Szóval mindent egybevetve szerintem nem kell, vagy legalábbis van egy rakás fontosabb tápkieg a sorban, ha valaki mindenáron el akarja ezekre verni az összes pénzét.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.19. 12:08:43

Én is edzegetek, amennyit az időm és az energiám enged. Sokan ajánlgatják nekem a kreatint, de valahogy nem visz rá a lélek. Tudom mi az, mit csinál, hogyan működik stb de nekem ez már természetellenes.

Megfogalmazódott viszont bennem egy kérdés.
Hallott már valaki olyanról, hogy rendes élsportolók (nem testépítőkre meg erőemelőkre gondolok, hanem atletikusabbakra) mentek át ilyen kúrán?
Arra gondolok, hogy pl. a Barcába jön egy Neymar vagy egy Dembele szintű kákabélű gyerek, akkor azoknak szokták-e ezt javasolni/előírni? Mert én egyelőre csak a hobbigyúrósoktól meg a fent említett állatoktól hallottam, hogy mennyire jó ez.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.08.09. 14:31:00

visca el barca írta:uhh bazz nem irigyellek :? kitartást, szurkolok neked, hogy jól menjen... amugy az a közvetlenül gerincbe pumpált cucc meddig használ?
Állítólag végleges (ha rögtön használ), persze az életmódváltás szükséges, ez egy viszonylag új technológia, kapok egy kis hasi-tasit, amiben lesz a cucc, abból megy csövön keresztül a gerincbe 3 napon keresztül :D mondjuk az érzéstelenítést nem tudom h oldják meg, helyi vagy gerincbe tolnak egyet előtte (bár ezt azért kétlem)

Egyébként azt mondja a doki, h létezik már endoszkópos műtét is, de Magyarországon még nem csinálnak, ezért kell vágni a porckorong műtéteknél.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.09. 14:14:45

uhh bazz nem irigyellek :? kitartást, szurkolok neked, hogy jól menjen... amugy az a közvetlenül gerincbe pumpált cucc meddig használ?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.08.09. 13:57:47

visca el barca írta:
LG írta:Én a legtöbb helyen azt olvastam, hogy szteroidinjekciók nem jók, mert apró kristályok rakódnak le tőle az ízületben, ami később kopást vagy szalagszakadást okozhat, ezért csak nagyon indokolt esetben adnak be.
ráadásul túl sokat nem ér, legalább is nekem nem... én a hátamra kaptam 2x betametazon kúrát, de az ég világon semmit nem használt...
Én két hét múlva fekszem be 3 napra a kaposvári kórházba egy szteroidkúrára a porckorongom miatt. Beszúrnak a gerincembe egy nem kicsi tűt, bevezetnek egy csövet és azon keresztül telenyomnak fájdalomcsillapítóval és gyulladáscsökkentővel. Az idegsebész szerint ez 10/8 embernek segít.

Ha beleesek abba a kettőbe, akkor pedig felvágatom magam és le fogja csípni vagy eltávolítani a sérült porckorongot. Meguntam a kuruzslókat és az elköltött milliós tételt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.01. 15:32:18

LG írta:Én a legtöbb helyen azt olvastam, hogy szteroidinjekciók nem jók, mert apró kristályok rakódnak le tőle az ízületben, ami később kopást vagy szalagszakadást okozhat, ezért csak nagyon indokolt esetben adnak be.
ráadásul túl sokat nem ér, legalább is nekem nem... én a hátamra kaptam 2x betametazon kúrát, de az ég világon semmit nem használt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.08.01. 15:20:33

etooka9 írta:
visca el barca írta: apropó könyök... sztem valami ízületi gyulladásom van, tré volt, de edzettem, csak rosszabb lett, most már a fogmosás is nehezen megy. vettem egy könyökszorítót, hogy valami terhelést levegyen a könyökömről, de nem tudom jó-e ez neki. Balkezes vagyok, ez pukkadt ki, de mivel a jobb kezem annyira ügyetlen, továbbra is mindent a ballal csinálok, viszont a szorító miatt, mintha sokkal jobban erőlködne, mint szorító nélkül... sztetek van értelme hordani? :roll:
A szoritónak elvileg pont az lenne a lényege, hogy megtartja és ezáltal könnyebben megy a mozgatás,ha nem így érzed szerintem nem kéne erőltetni. Én egyébként a vállammal szenvedtem március óta, aztán áprilisban mentem el ortopédiára vele, ahol röntgen után nem láttak semmi elváltozást. Mondta az orvos, hogy először a kezelés aztán végső esetben az injekció. Felírtak egy 10 alkalmas lézeres kezelést, na az pont semmit nem ért. Utána kaptam 2 szteroid injekciót, aminek gyulladáscsökkentő hatása van. Ebből egy évben 2-t lehet kapni, na ezt a 2-t a doki beadta 2héten belül. :D Utána körülbelül 2 héttel már fájdalommentesen tudtam olyan mozdulatokat csinálni, amiket előtte nem. Az edzést pedig most kezdtem el ismét 3 hete egy jó 2,5 hónapos kényszerpihenő után.
Én a legtöbb helyen azt olvastam, hogy szteroidinjekciók nem jók, mert apró kristályok rakódnak le tőle az ízületben, ami később kopást vagy szalagszakadást okozhat, ezért csak nagyon indokolt esetben adnak be.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.01. 13:19:30

én a vállammal egy évig szenvedtem... természetesen az is a bal kezemen volt...ott hülye voltam, mert mikor már nagyon fájt, én még akkor is csak edzettem, edzettem, még teljesen ki nem pukkadt. 80 féle krém, kenőcs, gyulladáscsökkentő, gyógytorna, anyám kínja... jobb lett, egyből edzettem mint a hülye, aztán megint kipukkadt teljesen.. pihentettem 1 hónapig, most azóta egész jó, abszolút nem fáj. 5 éve edzek basszus, de állítom az első évet leszámítva nem volt olyan hét h valamim ne fájna mint az állat...megfogadtam ha a könyököm se jön helyre abba hagyom az egészet. szétment már a derekam, a vállam, könyököm, eredménye meg alig van :? kaját is rohadtul unom, meg az eszetlen pénzköltést is. simán elverek havi 25-öt edzős cuccokra, pedig semmi extráét nem szedek, csak protein, szénh, meg 3 féle vitamin...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2017.08.01. 13:07:13

visca el barca írta: apropó könyök... sztem valami ízületi gyulladásom van, tré volt, de edzettem, csak rosszabb lett, most már a fogmosás is nehezen megy. vettem egy könyökszorítót, hogy valami terhelést levegyen a könyökömről, de nem tudom jó-e ez neki. Balkezes vagyok, ez pukkadt ki, de mivel a jobb kezem annyira ügyetlen, továbbra is mindent a ballal csinálok, viszont a szorító miatt, mintha sokkal jobban erőlködne, mint szorító nélkül... sztetek van értelme hordani? :roll:
A szoritónak elvileg pont az lenne a lényege, hogy megtartja és ezáltal könnyebben megy a mozgatás,ha nem így érzed szerintem nem kéne erőltetni. Én egyébként a vállammal szenvedtem március óta, aztán áprilisban mentem el ortopédiára vele, ahol röntgen után nem láttak semmi elváltozást. Mondta az orvos, hogy először a kezelés aztán végső esetben az injekció. Felírtak egy 10 alkalmas lézeres kezelést, na az pont semmit nem ért. Utána kaptam 2 szteroid injekciót, aminek gyulladáscsökkentő hatása van. Ebből egy évben 2-t lehet kapni, na ezt a 2-t a doki beadta 2héten belül. :D Utána körülbelül 2 héttel már fájdalommentesen tudtam olyan mozdulatokat csinálni, amiket előtte nem. Az edzést pedig most kezdtem el ismét 3 hete egy jó 2,5 hónapos kényszerpihenő után.
Kép
Válasz küldése