Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.20. 00:19:32

Normandia írta:
Nem tudom, de csak olyanok mondanak véleményt, akik az interjút nem látták? Végig kellene nézni és hallgatni, aztán meg lehetne értelmezni, majd vitatkozni róla. Nálam ez a sorrend.
Az meg amit pontokba szedtél egy agyrém.
Miért feltételezed mindenkiről,aki nem a Te (Ti) véleményeteken van, az nem látta a beszélgetést?
Én láttam, ugyanaz a véleményem mint Timnek pl.


De még mindig tartom, hogy Ákos vélemény nyilvánításával nincs úgymond gond, szólásszabadság ugye...a Telekom vélemény nyilvánításával sincs gond, szólásszabadság itt is...azt támogatnak akit akarnak,ők nyomják bele a pénzt.

Amivel gond van,hogy a kormány ebbe belepofázott. Holott semmi köze nem lenne hozzá...papíron. Engem ez jobban zavar,mint konkrétan Ákos véleménye, ahhoz szíve joga van.
De a kormány ne hivatkozzon már erre, amikor szerződést bont a Telekommal... :roll:
Azzal indokolva,hogy szólásszabadság van,ezért Ákos mondhat amit akar...jah de ha így van akkor a Telekom is mondhat amit akar.
Szóval ez hatalmas öngól.


Amit Ákos boncolgat, az meg olyan dolog,hogy erre ez az ország nem alkalmas. Ki engedheti meg magának hogy egy fizetésből éljen?
Ákos megteheti. Meg a politikusok, a bankszféra.
De ez nagyon kis része a társadalmunknak. Nem életszerű az amiről beszél, nagyon nem az.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.12.20. 00:09:04

Tim írta:
A művész úr nagyon rosszul időzített ezzel a megnyilvánulásával.Ha előtte nincs a házmester bácsi eszmefuttatása,a kutya nem figyel fel rá szerintem. Ráadásul mennyivel egyszerűbb lett volna úgy kezdeni a koncertet hogy "Elnézést kérek mindenkitől akiket esetleg megbántottam,és most csapjunk a húrok közé",és el van sikálva a dolog. Az pedig nagyon súlyos tévedés,hogy azért nem szülnek a csajok,mert nem akarnak,meg ez a divat..Ez a fajta családmodell,mármint hogy apu dolgozik,anyu vezeti a háztartást,szülöget, ebben az országban nem működik. Egy átlag család nem jön ki egy fizetésből,kivéve persze ha az ember parlamenti képviselő vagy hasonló kategória.
Nem beszélve arról hogy egy normális nő ennél azért többet szeretne az élettől.
Bemásolnék egy kommentet hogy milyen remek ötletekkel állnak elő,a probléma megoldására:
" Igényeink magasabbak mint amit megengedhetnénk magunknak. Lásd: elődeink sokkal mostohább körülmények között is tudtak nagycsaládokat vállalni
Nem beszélünk a következőkről:
-- a született gyerekek kb. 50%-a házasságon kívül születik,
-- a házasságok kb. 50%-a válással végződik. Elvált férfi jövedelmének jelentős része a gyerektartásra megy. A maradék jövedelme mellett hol talál magának felelősen új párt?
-- elvált nő 2 gyerekkel. Hol talál magának felelősen új párt?
Megoldás: 1./ megnehezíteni a válásokat, 2./ átvállalni a gyermeknevelés terhét, gyermekek nevelését társadalmi feladattá tenni, ( költségvetési tétel, „elítélni”, büntetni a túl sok gyereket vállalókat ) 3./ elítélni a házasságon kívüli szüléseket, ( közösségi átnevelés, felek megbélyegzése, házasság nélküli együttélés elítélése azaz a párkapcsolatok erősítése ) 4./ A legfontosabb mégis a kiszámítható családpolitika. A családok pontosan tudják, mi lesz 15-20 év múlva, ha gyermeket vállalnak. "
Ha ez nem hozza meg a gyerekvállalási kedvet akkor semmi.
Nem tudom, de csak olyanok mondanak véleményt, akik az interjút nem látták? Végig kellene nézni és hallgatni, aztán meg lehetne értelmezni, majd vitatkozni róla. Nálam ez a sorrend.
Az meg amit pontokba szedtél egy agyrém.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2015.12.19. 22:23:59

Normandia írta: Nagyon értelmesen közvetìti a gondolatait.
A művész úr nagyon rosszul időzített ezzel a megnyilvánulásával.Ha előtte nincs a házmester bácsi eszmefuttatása,a kutya nem figyel fel rá szerintem. Ráadásul mennyivel egyszerűbb lett volna úgy kezdeni a koncertet hogy "Elnézést kérek mindenkitől akiket esetleg megbántottam,és most csapjunk a húrok közé",és el van sikálva a dolog. Az pedig nagyon súlyos tévedés,hogy azért nem szülnek a csajok,mert nem akarnak,meg ez a divat..Ez a fajta családmodell,mármint hogy apu dolgozik,anyu vezeti a háztartást,szülöget, ebben az országban nem működik. Egy átlag család nem jön ki egy fizetésből,kivéve persze ha az ember parlamenti képviselő vagy hasonló kategória.
Nem beszélve arról hogy egy normális nő ennél azért többet szeretne az élettől.
Bemásolnék egy kommentet hogy milyen remek ötletekkel állnak elő,a probléma megoldására:
" Igényeink magasabbak mint amit megengedhetnénk magunknak. Lásd: elődeink sokkal mostohább körülmények között is tudtak nagycsaládokat vállalni
Nem beszélünk a következőkről:
-- a született gyerekek kb. 50%-a házasságon kívül születik,
-- a házasságok kb. 50%-a válással végződik. Elvált férfi jövedelmének jelentős része a gyerektartásra megy. A maradék jövedelme mellett hol talál magának felelősen új párt?
-- elvált nő 2 gyerekkel. Hol talál magának felelősen új párt?
Megoldás: 1./ megnehezíteni a válásokat, 2./ átvállalni a gyermeknevelés terhét, gyermekek nevelését társadalmi feladattá tenni, ( költségvetési tétel, „elítélni”, büntetni a túl sok gyereket vállalókat ) 3./ elítélni a házasságon kívüli szüléseket, ( közösségi átnevelés, felek megbélyegzése, házasság nélküli együttélés elítélése azaz a párkapcsolatok erősítése ) 4./ A legfontosabb mégis a kiszámítható családpolitika. A családok pontosan tudják, mi lesz 15-20 év múlva, ha gyermeket vállalnak. "
Ha ez nem hozza meg a gyerekvállalási kedvet akkor semmi.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.12.19. 19:53:36

Boixos írta:a zákos beszédének az a része, amikor arról beszélt, h a nőknek nem kell annyit keresnie, mint a férfiaknak, nettó baromság. miért? a nőknek nem ugyanannyit kellett tanulniuk? megnézném, ha mondjuk őt vagy valakijét egy doktornő kezelné vmilyen probléma miatt, gondolom, tökéletes teljesítményt várna el az orvostól, persze kevesebb pénzért ugye, mint amennyit egy férfiorvos szakítana ugyanezért. hülye beszéd.
vagy amikor a tanítónők kezelik az esetleg neveletlen hülyegyerekeit, azt is egyértelmű, hogy kevesebb pénzért kellene csinálniuk, mint a férfikollégáknak, mert ugye ez egyértelmű. szerinte.
az is gáz, hogy ilyen dumákat nyomogat a lengőbajszú bácsival együtt, meg azon picsognak, hogy miért nem szülnek a nők, ugyanakkor az is tény, hogy eddig az összes gyerekem után úgy ment vissza dolgozni a feleségem, hogy munkaügyi jogásszal kellett megtámogtani, mert olyan jogi környezet volt, hogy lazán kicsinálhatták volna, ha vagyunk annyira felkészületlenek, hogy ezt hagyjuk. és ilyen szitu volt az orbán- és a megyó-gyurcsány-éra alatt is, kb ennyire becsülték meg azokat a nőket, akik gyerekeket vállaltak. szerintem az ugatás helyett pl ezeken a frontokon is lehetne nagyokat homorítani, hátha megjönne a kedv a családalapításra a jómunkásembereknél.
de attól viszont hányok, ahogy az ezzel nem egyetérő körök mekkora elánnal és milyen hisztériával kenik be szrral jelen esetben ezt a csákót, függetlenül attól, hogy neki, mint közszereplőnek, benne kell lennie a pakliban, hogy ha megnyilvánul, akkor annak lesznek reakciói is. szeretem, amikor azok, akik máskor a sajtószabadság korlátozásáról beszélnek, szabályosan kifiléznek olyanokat, akiknek az övéikkel szemben áll a véleménye bizonyos dolgokról. tehát véleményed csak addig lehet, amíg az az övéikkel megegyezik. ugyanezt nyomták az úgynevezett "meleg büszkeség" menetekor és most legutóbb a közel-keleti seregek megérkezésekor is. de ez nemcsak itt téma maon, európában, főleg a nyugati felén ugyanez a szitu. elég sok emberrel vagyok kapcsolatban németo-ból és ausztriából, eddig még nem találkoztam olyannal, aki örült volna pl a frissen érkezetteknek, és nem csak most, amikor már látványosan nem működik a szitu, hanem akkor is uez volt a véleményük, amikor még az elején jártunk a történetnek. csak ugye nem "szabadott" nekik erről őszintén beszélniük, mert azonnal lenácizták őket. és most nem azokról az állatokról beszélek, akik táborokat gyújtogattak fel, hanem egyszerű átlagemberekről.
nagyon gáz ez, amikor olyan témákat folytanak bele emberekbe, amikről egyébként nem lenne rossz beszélni, egy csomó problémát meg lehetne előzni/oldani normális kommunikációval.
bár úgy állnának ezekhez a dolgokhoz az érintettek, mint ahogy itt szoktam látni rendszeresen az eszmefuttatásokat.
Nem ártana, ha az interjút végignéznéd. Nagyon értelmesen közvetìti a gondolatait. Ezzel lehet nem egyetérteni, de ez a támadás értelmetlen és azokat minősiti, akik ebből kreálnak ügyet. A hozzászólásod második részével egyetértek.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2015.12.19. 19:32:55

messideco írta:Valaki tud segíteni ebben?

hiba

Ezzel szívat a gépem mostanság, kerestem a neten rá természetesen választ, de semmi használhatót nem találtam eddig. Aki tud valamilyen tanácsot adni, kérem ne habozzon :)
Az egyik rendszer fájl sérült,vagy hiányzik. Lehet hogy a telepítésnél csúszott be valami baki..
Első körben próbáld parancssorból javítani. Parancssor-futtatás rendszergazdaként-majd beírod:sfc/scannow(természetesen kettőspont nélkül :D )-enter. Ez beletelik pár percbe,de ha hibás fájlokat talál kijavítja. Ha mégsem javul a helyzet akkor keresd elő a lemezt amiről telepítetted,és próbáld arról javítani.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.19. 18:25:59

Mondjuk ahogy nézem a tavalyi szavazást,már posztonként nem voltak szétválasztva,úgyhogy nincs probléma, talán 3-4 barcás kategória volt.
úgyhogy nincs gond.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.19. 18:16:39

Egy Barcas fórumon szerintem sokakat ezek a kategóriák jobban is érdekelnek mint a többi kategória. Szavazatban is van, aki csak Barcas dolgokra adja le a voksot. Lehet az hogy év középpályása és védője stb külön "felesleges", de alapvetően engem is pl ezek érdekelnek a legjobban. Nem az hogy év gólja stb.
Mindenki más, de mint írtam az egyik legtöbb szavazat pont hogy a belső dolgokra szokott érkezni, így nem hogy többen szavaznának a kevés kategóriára hanem hogy pont kevesebben és egyáltalán nem hiszem, hogy népszerűbb lenne a szavazás ha pont a hazai dolgokat vennénk ki.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.19. 18:12:14

S.Agüero írta:Akkor mire szavazzunk?
Nem azt mondtam,hogy dobjuk a focis kategóriákat. #-o
Mindig vannak globális foci kategóriák,meg ugyanazok csak szűken barcára vetítve...szerintem ezek elhagyhatóak lennének.

Én nem látom értelmét év barcás felfedezettjét választani, se év barcás kp-t.
De nyomhatjuk a régi menetrend szerint is felőlem, én ugyan úgy leadom a voksaimat minden kategóriára, csak feleslegesnek tartok évek óta jópár kategóriát.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.12.19. 18:04:20

Akkor mire szavazzunk?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.19. 18:00:13

Bob_Marley írta:
csababarca írta:De ha lesz az ilyen "év barcás" dolgát nem lehetne lehagyni?
Semmi értelme.
Lehet kevesebb kategóriával népszerűbb is lehetne a dolog.
Az egyik legtöbb szavazat pont a belsőkre szokott jönni, nehogy már megszüntessük. :D
Hát nem tudom.
Mi értelme év barcás védőjét választani?
Vagy felfedezettet? Pláne most.
Ezek szerintem full feleslegesek, és átláthatatlanná teszik az egészet.

De nekem mindegy, én minden kategóriát leszavazok mindig,nem válogatok, csak javaslat volt.
Akár a focitól is el lehetne szakadni, benyomni 1-2 kosaras kérdést, vagy filmest,azok a topicok eléggé pörögnek szinte mindig.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2015.12.19. 18:04:23-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.19. 17:52:29

csababarca írta:De ha lesz az ilyen "év barcás" dolgát nem lehetne lehagyni?
Semmi értelme.
Lehet kevesebb kategóriával népszerűbb is lehetne a dolog.
Az egyik legtöbb szavazat pont a belsőkre szokott jönni, nehogy már megszüntessük. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.12.19. 15:48:28

Palesz megcsináljuk megint együtt? :mrgreen:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.19. 15:20:09

De ha lesz az ilyen "év barcás" dolgát nem lehetne lehagyni?
Semmi értelme.
Lehet kevesebb kategóriával népszerűbb is lehetne a dolog.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.12.19. 15:14:54

ígérem én gumbaura fogok szavazni :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.19. 14:39:35

fanbarca írta:Idén lesz év szavazása?
Jó lenne, csak még jelölt állítás is miegymás. És Karácsonykor nem hiszem hogy bárki ezzel akar foglalkozni meg számolgatni a szavazatokat. :D De Év elejére azért egy jelöltlistát összelehetne dobni és szavazni. Modikon múlik, mindig jó móka és az év Barca felfedezettje akinél nem Roberto az első az kitiltás és kukoricán térdepelés. :lol:


ui: ha lesz, alig várom hogy megint a fél társaság rosszul szavazzon. :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2015.12.19. 13:27:40

Idén lesz év szavazása?
més que un club
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.12.19. 13:08:56

Win 7 rendszer.

Minden két percben jön elő sajnos, miután leokézom. 2 hete van rajta a rendszer, nem akarom kicserélni ilyen hamar. Utánaolvasva a directx vagy a visal + szórakozik talán.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.12.19. 10:30:55

Reinstall. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.12.19. 02:08:41

Valaki tud segíteni ebben?

hiba

Ezzel szívat a gépem mostanság, kerestem a neten rá természetesen választ, de semmi használhatót nem találtam eddig. Aki tud valamilyen tanácsot adni, kérem ne habozzon :)
"And my heart will leave you never."
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.12.18. 21:56:55

a zákos beszédének az a része, amikor arról beszélt, h a nőknek nem kell annyit keresnie, mint a férfiaknak, nettó baromság. miért? a nőknek nem ugyanannyit kellett tanulniuk? megnézném, ha mondjuk őt vagy valakijét egy doktornő kezelné vmilyen probléma miatt, gondolom, tökéletes teljesítményt várna el az orvostól, persze kevesebb pénzért ugye, mint amennyit egy férfiorvos szakítana ugyanezért. hülye beszéd.
vagy amikor a tanítónők kezelik az esetleg neveletlen hülyegyerekeit, azt is egyértelmű, hogy kevesebb pénzért kellene csinálniuk, mint a férfikollégáknak, mert ugye ez egyértelmű. szerinte.
az is gáz, hogy ilyen dumákat nyomogat a lengőbajszú bácsival együtt, meg azon picsognak, hogy miért nem szülnek a nők, ugyanakkor az is tény, hogy eddig az összes gyerekem után úgy ment vissza dolgozni a feleségem, hogy munkaügyi jogásszal kellett megtámogtani, mert olyan jogi környezet volt, hogy lazán kicsinálhatták volna, ha vagyunk annyira felkészületlenek, hogy ezt hagyjuk. és ilyen szitu volt az orbán- és a megyó-gyurcsány-éra alatt is, kb ennyire becsülték meg azokat a nőket, akik gyerekeket vállaltak. szerintem az ugatás helyett pl ezeken a frontokon is lehetne nagyokat homorítani, hátha megjönne a kedv a családalapításra a jómunkásembereknél.
de attól viszont hányok, ahogy az ezzel nem egyetérő körök mekkora elánnal és milyen hisztériával kenik be szrral jelen esetben ezt a csákót, függetlenül attól, hogy neki, mint közszereplőnek, benne kell lennie a pakliban, hogy ha megnyilvánul, akkor annak lesznek reakciói is. szeretem, amikor azok, akik máskor a sajtószabadság korlátozásáról beszélnek, szabályosan kifiléznek olyanokat, akiknek az övéikkel szemben áll a véleménye bizonyos dolgokról. tehát véleményed csak addig lehet, amíg az az övéikkel megegyezik. ugyanezt nyomták az úgynevezett "meleg büszkeség" menetekor és most legutóbb a közel-keleti seregek megérkezésekor is. de ez nemcsak itt téma maon, európában, főleg a nyugati felén ugyanez a szitu. elég sok emberrel vagyok kapcsolatban németo-ból és ausztriából, eddig még nem találkoztam olyannal, aki örült volna pl a frissen érkezetteknek, és nem csak most, amikor már látványosan nem működik a szitu, hanem akkor is uez volt a véleményük, amikor még az elején jártunk a történetnek. csak ugye nem "szabadott" nekik erről őszintén beszélniük, mert azonnal lenácizták őket. és most nem azokról az állatokról beszélek, akik táborokat gyújtogattak fel, hanem egyszerű átlagemberekről.
nagyon gáz ez, amikor olyan témákat folytanak bele emberekbe, amikről egyébként nem lenne rossz beszélni, egy csomó problémát meg lehetne előzni/oldani normális kommunikációval.
bár úgy állnának ezekhez a dolgokhoz az érintettek, mint ahogy itt szoktam látni rendszeresen az eszmefuttatásokat.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2015.12.17. 11:50:25

Akkor most én is leírom a véleményemet, mint a témában a leginkább érintett társadalmi réteg tagja, úgymint: egyke gyermek és gyermektelen nő...

A mai világban a média hatása felmérhetetlen, nem véletlenül kér mindenki segítséget a TV-ben, újságokban. Legyen szó beteg gyermekek műtétjéről, műhiba-perekről kórházak, orvosok ellen vagy szegénységről, nyomorról... A média nyomására érkezik a segítség.
Egy átlagember számára megfizethetetlen "sztárügyvédek" vállalják fel az ügyet, mert ennél jobb reklám nincs, mint egy országos hírré vált esetben képviselni az egyik felet.

A médiában nem mindegy, hogy ki-mikor-kinek-mit beszél. Ezért alkalmaznak sajtós munkatársat és egy trénert, aki jó esetben megtanítja az illető közszereplőt nyilatkozni.
Általában mindezt azután, mikor is az illető közszereplő már jól megégette magát és a média cafatokra tépte...
Kedvenc példám erre a Rammstein zenekar esete a "nácizással" még a '90es évek közepéről.
Akkor ők nagyon komolyan bebuktak a nyilatkozataikkal, mert bármit mondtak, mindenre támadott a média.
Ezek után a menedzser felvett a banda mellé egy szakembert, aki megtanította őket a vizsgákon is szerencsésen alkalmazható " beszélj folyamatosan, de nem mondj semmit" módszerre.
Ákos hibázott, mikor is azt hitte, elmondhatja, amit gondol...
Ezt a hibát én az anyósommal szemben követtem el jó pár alkalommal, de engem így csak a férjem családja utál - Ákost meg a fél ország :-D
Bármit mondasz, azt felhasználhatják ellened és mérget is vehetsz rá, hogy meg is teszik! :twisted:

Maga a "Gender-ügy" ... Csodás elnevezés.

Mint a kezdő mondatban jeleztem: ezt az inget én nagyon is magamra vehetem. DE!

Soha nincs csak "Követel" oldal...
Mindenki csak erről az oldalról közelíti meg a kérdést, mit kell és mit nem a nőknek.
Stop!!!
Előbb nézzük a "Tartozik" oldalt.
Munkahely - nincs. Szülni fog - kisgyereke van. Erre a munkakörre inkább férfiakat szeretnénk.

Kérdezem én: hányszor lehet egy embert az önérzetében, az indentitásában mélységesen megalázni?!
Végtelenül, mint ezt ez a történet igazolja.
"HHH" azaz Halmozottan Hátrányos Helyzetű - ez lettem én és velem együtt sok ezer nőtársam.
A három "H" -ből egy eddig is kijutott, mert a saját hazában másodrendű állampolgárnak minősítettek vissza azáltal, hogy a szabad munkahelyekre szlovák állampolgárságú nőket vettek fel helyettünk: Magyar állampolgárságú, magyarországi lakhelyű ezen belül az adott településen élő, szakképzett nők helyett. ( Üdvözöljük Nógrád megyében )

A maradék kettő darab "H"-t most dobták hozzá még azzal, hogy már anyám is egy önző, utolsó kapcarongy, amiért nincs testvérem ( majd a nyugdíjkor leverik rajta, ha azt a törvényt keresztülviszik ) és én is egy elkényeztetett mocsok vagyok és cseppet sem segítőkész ember, sőt rossz és gonosz, mert még nem szültem egyet sem, de akkor is ugyan ez lennék, ha csak egy gyerekem lenne, szóval mindenképp ott állok, ahol a part szakad.

Szóval így élünk-éldegélünk mi: sok ezer nőtársammal ma Magyarországon.
Kirekesztve, megalázva, megszólva és eltiporva.
Senkit sem érdekel az esetleges egészségügyi problémánk, oldjuk meg vagy dögöljünk meg, aki nem képes legalább kettőt szülni az úgyis csak társadalmi teher, egy kolonc...
Ismerek családot, akik minimum 15 éve csak a lombikbébi programra keresnek.
Semmijük sincs, csak amit elfér 4 bőröndben. Mindenüket eladták az évek során, de már a szülők házain is jelzálog van...
Németországban dolgoznak úgy, hogy amikor összegyűlik a pénz a következő kezelés-sorozatra, akkor a feleség hazautazik és az anyjáéktól jár az injekciókra és a többire, aztán amikor a beültetési fázis jön, akkor hazautazik a férj is...
Eddig nem sikerült és a múltkor megmondták nekik, hogy ez legyen az utolsó, nincs több remény.
Gratulálok azoknak, akik minden gond nélkül megcsinálták, kihordták és megszülték a 2-3 vagy több gyermeküket, Isten éltesse őket!
Ettől függetlenül le lehet szállni az "erkölcsi magas lóról" amire bizonyos nyilatkozatok miatt felültek és onnan osztják most az észt.

Mindenki vegye elő a jobbik eszét és némi empátiát, ha már amúgy is advent van és a karácsonyra készülünk.

Köszönöm, hogy elolvastad. Azt pedig, ha meg is értetted... Megköszönni sem lehet.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.16. 18:15:07

Itt azért van egy fontos dolog, hogy a szabad véleménynyilvánítás joga mindenkit megillett, és alapjog, de nem korlátlan jog. A becsületsértés, etnikum, közösség, elleni véleménynyilvánítás már ebbe nem tartozik bele. Sokan ezzel szoktak takarózni, hogy de hát mindent lehet mondani és akkor hol a szabad véleménynyilvánítás. Addig valóban lehet, amíg a másik jogait viszont nem korlátozod. És itt speciel ezzel a kijelentéssel egy másik emberi jogot a mindenki egyenlő jogot csorbítja.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.12.16. 17:33:57

Alfa írta:Nem értem , hogy megis miért kell kiakadni ezen. Elvileg ebben az országban szabad véleménynyilvánítás van , de szóljatok ha tévedek...

A nagy liberális bagázs aki kiakadt ezen (félreértés ne essék nem azt mondom , hogy aki kiakadt az mind liberális csak a többség az ) akiknek minden a demokrácia a szabad sajtó és a szabad véleménynyilvánítás. Kérdezem en , hogy ezek a fogalmak most megis hol vannak ? Ákos mint egyszerű állampolgár elmondta , hogy mégis mit gondol . Egyszerűen undorító amit ezért a pár mondatért kap. De hát ez a mai világ =D> .
Mi??
Ákos szabadon véleményt nyilváníthatott a TV-ben, szabad véleménynyilvánítás pipa.
Akik nem értenek vele egyet azok jobb hely híján a neten nyilvánítanak véleményt, szabad véleménynyilvánítás pipa.
Mindenki elmondhatta amit akart, Ákos is, akik egyet értenek vele és azok is akik nem, tehát most pontosan kin és mit kérsz számon?
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.16. 16:24:39

Alfa írta: Ez az interjút mar hetekkel-hónapokkal előbb felvették úgyhogy meg véletlenül sem Kövér László mondandójara reagált ;).

Nem értem , hogy megis miért kell kiakadni ezen. Elvileg ebben az országban szabad véleménynyilvánítás van , de szóljatok ha tévedek. Ákos pedig elmondta a véleményét amelyben még véletlenül sem volt semmi bántó (szerintem ). Nem azt mondta , hogy a férfi ember a felsőbbrendű a nő pedig csak arra van , hogy kiszolgálja az erősebbik nemet. Szimplán azt mondta , hogy alapvetően a nőknek nem a férfiakkal kéne versengeni magyarán nem kéne mindenáron a karrierépítésre fókuszálni. Ebben szerintem nincs semmi lenéző . Nem azt mondta , hogy elítéli azt a nőt akinek fontosabb a karrier.
Én máshogy tudom, de akkor oké.

EZzel együtt teljesen jogos a felháborodás.
Te tök kulturáltan leírtad, hogy gondolod, Ákos meg bibliát emlegetett, meg biológiai vonásokat...tök nyersen.
És mi az,hogy nem kell versenyezni? Ez is egy pusztító felfogás, hogy "versenynek" hívjuk ezt, ez nem verseny, ez az élet.
Férfi,nő dolgozik, gyereket nevel,stb.
És pont kis hazánkban még mindig hátrány éri a nőket elég durván, még ha nem is tűnik annyira fel.

Egyébként fura, mert mondom,nem vagyok feminista, sőt, leborulok a székről, ha ezekről hallok, hogy így karrier meg úgy. Ezektől rosszul vagyok, a nőkben sajnos még mindig van egy kisebbségi komplexus, és ezért terjedt el a feminizmus nagyon, mert ezzel kompenzálnak. De mit? semmit nem kéne,de ez más kérdés.

De a lényeg, hogy Te mondhatsz ilyet, sőt világgá is kürtölheted egy metrón, max pofán vernek érte a felhúzott asszonyok, de Ákos egy médiaszereplő, egy ország által ismert/elismert énekes,előadó, ő nem dobálózhat ilyen szavakkal egy tv interjúban sem.
Sajnos ő ezt a szerepet vállalta, innentől kezdve tudta,hogy bármit mond azt ellen fordíthatják. Ilyen világ ez, kevesebbért is "hurcoltak" már meg embereket, és fognak is. Most rajta csattant, sajnálom mint ember,mert persze lehet véleménye, még ha ilyen szűklátókörű is, hát ez van. De ha belemondja a világba, akkor ne csodálkozzon hogy lesznek ellenzői.

Amúgy meg, nem kell ezen feszkózni, kihátrált mögüle a telekom, kit érdekel? Majd holnapután beáll mögé a Vodafone. Ez megint olyan hogy 2-3 napig rágódnak rajta az emberek, aztán elfelejtik,megy minden tovább.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.12.16. 15:46:33

csababarca írta:
Ez nyilván szubjektív vélemény, hogy szerinted igaza van.
Másrészt ilyet nem mondhat ki egy tévében, ez nagyon degradáló.
Mondom ezt úgy, hogy én sem vagyok a feminizmus élharcosa, de ez kicsit sok volt azért.

Plusz én sosem voltam híve, hogy egy előadóművész nyíltan segget nyaljon valamelyik politikai irányzatnak. Ezt senkitől nem szerettem, oldaltól függetlenül. Vagy hogy gyűléseken odaálljanak vezetők mögé. Vagy ami a leggusztustalanabb, hogy egy koncerten belemegy aktuálpolitikai kérdésekre, vagy szavazásra biztat...(Pataki, Ákos...stb) felfordul a gyomrom az ilyentől..És ugye ezt az Ákos ügyet is megelőzte egy bizonyos parlamenti beszéd, majd erre bólogatott és sütötte el a véleményét a tisztelt művész úr. Ez nem helyes...pláne nem tőle, akiről amúgy is nyíltan tudni hova húz.
Ez az interjút mar hetekkel-hónapokkal előbb felvették úgyhogy meg véletlenül sem Kövér László mondandójara reagált ;).


Nem értem , hogy megis miért kell kiakadni ezen. Elvileg ebben az országban szabad véleménynyilvánítás van , de szóljatok ha tévedek. Ákos pedig elmondta a véleményét amelyben még véletlenül sem volt semmi bántó (szerintem ). Nem azt mondta , hogy a férfi ember a felsőbbrendű a nő pedig csak arra van , hogy kiszolgálja az erősebbik nemet. Szimplán azt mondta , hogy alapvetően a nőknek nem a férfiakkal kéne versengeni magyarán nem kéne mindenáron a karrierépítésre fókuszálni. Ebben szerintem nincs semmi lenéző . Nem azt mondta , hogy elítéli azt a nőt akinek fontosabb a karrier.

A nagy liberális bagázs aki kiakadt ezen (félreértés ne essék nem azt mondom , hogy aki kiakadt az mind liberális csak a többség az ) akiknek minden a demokrácia a szabad sajtó és a szabad véleménynyilvánítás. Kérdezem en , hogy ezek a fogalmak most megis hol vannak ? Ákos mint egyszerű állampolgár elmondta , hogy mégis mit gondol . Egyszerűen undorító amit ezért a pár mondatért kap. De hát ez a mai világ =D> .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Válasz küldése