Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2016.02.13. 19:48:03

90-es éve óta. Romario, eszméletlen pali volt,ahogy bokából nyomta,imádtam a játékát, Sztoicskovét szintén. Az első nagy pofon a szintén korszakos Milan-akiket akkoriban szintén nagyon csíptem- elleni athéni 4-0 BEK döntő. Bocs,az már Bl volt. Koeman,Sztoickov,Guardiola,Romario az egyik oldalon Cruyff a padon,Maldini,Boban,Savicevic,Donadoni a másikon Cappelo-val a kispadon. Hát igen, nekem már a B-oldal pörög:)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.13. 19:37:13

Nagyon nem értek egyet, hogy nincsenek ma olyan játékosok mint régen. Ebben sokkal inkább érzem azt, hogy a gyerekkor emléke megszépíti a dolgokat. A generációk már csak ilyenek. :D Puskás volt a legjobb utána minden rossz. Aztán Cruyff volt a legjobb a mostani rossz, Maradona a legjobb a mostani rossz és így tovább. :D

Minden sport fejlődik, a tudomány a genetika miatt. Nagyobb, gyorsabb emberek "jönnek le a szalagról". A kosárlabda, a hoki, az NFL de bármit írhatnék is mind olyan, hogy ezeréves csúcsokat döntögetnek a játékosok. Fociban dettó, Messi, Ronaldo stb. Egyáltalán nem rosszabb a mai játék, sőt. Gyorsabb, képzettebb focisták vannak. És ugyanúgy megvannak a klasszisok. Pogba ezzel a fizikai és technikai tudással 20 éve hihetetlen mód kitűnt volna. Egy Vieira és Makalele összegyúrva. Állítom a mai fociban sokkal többet futnak a játékosok, több a kapura lövés, több az akció is. Minden sportban ez figyelhető meg, miért épp a fociban lenne ez másképpen? Elég csak azt megnézni, hogy régen volt egy 442 aztán hadd szóljon. Ma mi van? Ezer felállás, sokkal komplexebb területvédekezés, sokkal komplexebb feladatkörök. Régen irányítós játék, ma ez kezd eltűnni, mert 11 ember támad és védekezik. Nincs szükség egy-egy posztos emberre, mert folyamatosan rotálódnak a pozíciók is.

Plusz az is benne van, hogy az embernek nincs már annyi ideje mindent követni. Régen egy hétvégén megnézett az ember több meccset is. Ma már család, oskola, feleség, gyerekek. :D Fejből vágta az ember még egy Chievo összeállítását is, mert minden héten látta őket. Én magamból indulok ki, hogy Barca meccset megnézek, spanyolt még ha úgy jön össze meg franciát ha úgy jön össze, de a többiben már csak az eredményeket követem, Fradi még olyan amire próbálok mindig időt szakítani. Néha egy angol vagy olasz, de koránt sem az mint régen, hogy szombat egy angol, aztán olasz hatkor, este spanyol, vasárnap olasz, angol, spanyol....És így tovább. Ma ugyanúgy megvannak a klasszisok a kisebb csapatokban is, csak nem tudja az ember úgy követni a dolgokat. És pl az összefoglalók se pörögnek már nálam úgy mint régen. Mára a spanyol meg a francia, magyar az amit megnézek a neten, de ennyi. Egész egyszerűen az ember felnő és a nosztalgikus, szentimentális énje úgy emlékszik, hogy régen minden jobb volt, de ez nem igaz. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2016.02.13. 19:01:45

Bob_Marley írta:És mindenki mindig cikizett edzésen is meg a suliban is, hogy na mi van a Barcelonaval? Abban az időben, Juventus, Real Madrid, Bayern stb volt a "menő".
Amit a Getafe 4:0 és a BL-győztesként rögtön ha jól emlékszem a Liverpool elleni 16 között búcsúzás után kaptam, azt én sem könnyen raktam zsebre. :) Viszont Arsenalos haverom gyorsan lenyugodott, miután semmit nem nyertek, folyamatosan a fallossz rosszabbik vége, Juventus Calciopoli, mi pedig a Getafe-s cumi után 2 évvel újra BL, újra bajnoki cím és a többit már ismerjük. :D

Egyébként borzasztóan kiveszett a lélek a mai fociból. Neve nincs hülye gyerekek sosem látott vagyonkért, neve nincs kőgazdag mocsadékok, határtalan vagyonnal és nulla önkontrollal. Hányinger mivé lett a labdarúgás. Azért voltak ott olyan BL-döntők, hogy Pool-Milan 3:3, ahol Maldini, Nesta, Gattuso, meg Carragher, Gerrard, Kuyt voltak, akkor Juvéban ott volt Del Piero, Interben Cambiasso, Zanetti és még sorolhatnánk. Iszonyatos válságban van a futball, ilyen Hazardok meg vakegér Pogbák rohangálnak mindenütt. Szégyen. A Barca teljesen kuriózum a hígfs tengerében, nem tudom, hogy merre tart a foci, de a pénz és a hitetlen milliárdosok elmostak minden klasszist, akik miatt sokan - ha nem a legtöbben - elkezdték nézni a focit.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.02.13. 18:57:38

Első normális fociélményem a 2000-es eb volt, és ott az elődöntő volt nagyon maradandó. Kluivert finoman szólva sem élete meccsét hozta, de akkor eldöntöttem, hogy annak a csapatnak fogok drukkolni, amelyikben ő játszik. A dolog szépséghibája persze, hogy egy évig úgy "tudtam", hogy az a Valencia. Nyilván akkor még 8-9 évesen számomra az internet egy nem létező dolog volt, de aztán 2001-ben már jött a helyes infó, és az Eurosporton az eurogólokban mindig néztem az összefoglalókat. 2003-tól pedig már tévében is elkaptam a spanyol bajnokikat. Majd jött Ronaldinho és teljesen elvarázsolt a csávó. Úgy sportolóért, híres, személyesen nem ismert emberért azóta sem rajongtam, és nem is fogok szerintem. Szóval Dinho megvett kilóra. Abból az időszakban rengeteg meghatározó Barca-élményem van, és nekem az volt az igazi aranykorszak - bár a Pep-, és az LE-csapat is jobb, eredményesebb volt annál.

Legkedvesebb élményem meg még mindig a 2005-ös Real-verés, amikor Ronaldinhót felállva tapsolták a madridiak. Azt a meccset tuti láttam vagy harmincszor. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.02.13. 18:32:50

Számomra 2003-ban jött el az érdeklődés a csapat iránt, egy szemüveges védekező középpályás miatt :D Emlékszem, nagyon szerettem azt a játékost, talán abban az időben jobban hajtott a meccseken,mint Gattuso,ami nagy szó... :D Aztán jött Ronaldinho,Deco, stb, s emlékszem egy nagy hajrát produkáltunk a szezon végén,ha jól emlékszem 3.ok lettünk végül, akkor köteleztem el magam végleg a csapat mellett.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.13. 17:38:45

Számomra pont esedékes a kérdés, s minden Celta meccs előtt "esedékes": :D

Nálam 92 körül, fater Spanyolországban dolgozott, s kimentünk hozzá. Ő nagy fociszerető volt, holland "párti", Cruyff mindörökké meg Neeskens stb, s nagyon szerette a Barcelonat. Kivitt egy Barcelona-Celta meccsre, nem sokra emlékszem csak egy nagy hajú emberkére. :D Az pedig nem volt más mint Bakero. Fater aztán "eltűnt", de a Barcelona szeretetet itt hagyta emlékül, s azóta követem a csapatot. Régen persze máshogy volt, nem lehetett még az edzést is élőben követni....BL meccseket, vagy összefoglalókat ellehetett kapni. 90-es évek közepe fele, lett parabola antennák, akkor már bejött pár spanyol csatorna, DSF stb és lehetett látni meccseket. Így a Dream Team vége felét még elkaptam. Utána a suliban a lázadó korszakban még inkább szerettem a csapatot, mert gyengék voltunk. :D És mindenki mindig cikizett edzésen is meg a suliban is, hogy na mi van a Barcelonaval? Abban az időben, Juventus, Real Madrid, Bayern stb volt a "menő". Aztán meg Pep korszak, most LE korszak itt meg már a sikerek is nagyon jönnek. A fociban mindig nagyon szerettem azokat a csapatokat, akik egy jó rendszerben tudnak játszani. A Dream Team nekem etalon volt, amikor láttam őket játszani az egy óramű volt. Ugyanilyen volt nekem később az Ajax is.

Igazából az összes csapatkötődésem gyerekkortól van meg, ahogy szerintem mindenkinek. Inter is a 90-es éve közepétől, Barcat írtam, angol foci kimaradt mindig. Cantona féle Manchesterrel nem tudtam szimpatizálni, meg en bloc a Manchester mindig messze volt tőlem és nem figyeltem az angol focit. 2000-res elején meg Fowler-Owen miatt a Pool úgy megmaradt nekem, s Angliában azóta nekik szorítok.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.02.13. 17:11:55

Én is a 2006-os BL-döntő óta, 8 évesként lettem fanatikus. :twisted: :D
Az első VB-t is akkor láttam, azon a nyáron. :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15448
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.02.13. 17:09:28

98/99es BL szezon két 3-3as eredmény a MU ellen a BL csoportban, szerintem ott köteleződtem el e két csapat iránt.
Aztán a MU leigazolta melírozott hajú hülyegyereket, elhánytam magam, és egyedül maradt a Barcelona mint kedvenc csapat végérvényesen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2016.02.13. 17:05:30

Rinku írta:Mivel alkalmas topicot nem találtam erre, ezért ide írom. :)

Ki és miért kezdett el szurkolni a Barcának? :) Mikor/kb. mikor látta az első meccsét, meccseit, mi volt az indíttatás, amiért pont a Barcát választotta? :)
2001-ben, amikor 9 éves voltam Barcelonában nyaraltunk és ott kaptam egy Rivaldos mezt. Azt utána szépen lassan egyre nagyobb Barca fan lettem :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.13. 17:01:40

Rinku írta:Mivel alkalmas topicot nem találtam erre, ezért ide írom. :)

Ki és miért kezdett el szurkolni a Barcának? :) Mikor/kb. mikor látta az első meccsét, meccseit, mi volt az indíttatás, amiért pont a Barcát választotta? :)
Én is 2006-ban, csak én még januárban. Karácsonykor lett TV-nk, egy ismerősöm Deco fan volt, miatta leültem egy meccset nézni, aztán Dinho miatt maradtam. :D
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2016.02.13. 15:56:33

Mivel alkalmas topicot nem találtam erre, ezért ide írom. :)

Ki és miért kezdett el szurkolni a Barcának? :) Mikor/kb. mikor látta az első meccsét, meccseit, mi volt az indíttatás, amiért pont a Barcát választotta? :)

Én világéletemben szerettem a futballt, de komolyabban senkiért nem rajongtam, vagy nem követtem figyelemmel. Nyilván EB, VB az ment itt is, de a klubfutballal jóformán nem is találkoztam. Vidékről származom, kis faluból, 10 éve pedig nem volt ennyire kiépült technológia, mint most, hogy jöhetsz te egy 100 fős településről is, ha van internet, olyan tájékozott lehetsz, mint egy pesti is, vagy akárki. :) + akkor az utcában nem is volt kiépített digitális rendszer, mindenki paraboláról hozott mindent, mi pedig egy hatalmas telepített erdő mellett laktunk, épp hogy csurrant cseppent valami mobilnet oda. :D Netes közvetítés kizárt volt - azt sem tudtam akkor még, hogy mi az, MSN jött, az volt a lényeg. :DDD Gondolom vannak még így ezzel. :D

Na szóval, visszatérve, mivel nagyapámon kívül egyetlen futballszerető sem akadt a családban - ő pedig egyszerű ember, egyszerű élet lévén csakis kizárólag magyar futballt látott az életében - Nyilasiék után pedig befejezte, mert azóta is gyűlöli és megveti mindazt, amivé a magyar sport lett, ezért senki mellé nem tudtam leülni, hogy na, akkor meccs van és nézzük. Kábeltévénk sem nagyon volt, csak a legfőbb adók. Valamikor 2005 környékén vezettük be a több csatornás adást, aztán onnantól tudtam meccset nézni. A Juventus keltette fel valamennyire a figyelmemet, röviddel utána egy fél év erejéig valamiért a Chelsea... :D Hát na, 14 éves kölyök, mindenki csinált hülyeséget gyerekkorában. :D

Aztán leültem megnézni a 2005-06-s BL döntőt. Nagyon megtetszett a Barca mozgása és felfogása, aztán követni is kezdtem a csapatot, de 1-2 hónapon belül szimpatizánsból már amolyan szurkolóvá nőttem ki magam. :) És annak ellenére, hogy akkor csatlakoztam a csapathoz, amikor megindult a széthullás, amikor Deco, Ronaldinho lufija is kipukkant, valahogy óriási imádat kezdte el nőni ki magát. Puyol már akkor feltűnt nekem. Azóta is számomra az all time No. 1. Imádom, ő az a kapitány, ő az a vezér, akit ha katonákról lenne szó, a halálba is tudná követni az ember. :) Van egy Senyerás mezem, ki más lehetne rajta mint ő és a mezszáma. :) Legféltettebb focis relikviám. :)
Aztán a csapattal kapcsolatban Pep alatt pedig minden megváltozott, értelemszerűen a pozitív irányba, s azóta is itt vagyok, 2016-ban, 24 évesen, Barcásként. :) És jobban utálok veszíteni, mint nyerni. Real-Barcát nem bírok nézni. Nem, annyira izgulok és olyan stressz van rajtam, hogy kapcsolgatom ki be a tv-t, rádiót, mint Billy Beane a Moneyball című filmben. :twisted: Néha bár azt kívánom, sosem ültem volna le meccset nézni anno, némi stressztől biztosan megszabadultam volna már mostanra. És akkor még Arsenal drukker sem vagyok... :lol:

Ha van kedvetek leírni 1-2 ilyen rövid sztorit, szerintem szuper lenne, vinne egy plusz kis színt a fórumba. :wink: (Biztos volt már szó erről, de az utóbbi időben nem olvastam ilyet sehol. :) )
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.02.03. 23:12:15

daffy írta:Sziasztok!

Egy,szerintem nagyon érdekes témát hoztam nektek. Két kizárólag elméleti probléma:

1. Dolgozom mondjuk egy cégnél,11 másik emberrel. Egyik reggel egy hulla lesz a munkahelyen. Én egyedül lakom,éjjel egyedül aludtam otthon. Alibi nincs,tanuk nincsenek rá. 10 munkatársam azt mondja,hogy én öltem meg az embert. Az igazság azonban az,hogy nem én voltam. Nem tudom ezt bizonyítani,de mindenki ellenem vall. Mire elég az ő szavuk? Vizsgálni fognak miatta vagy ez bizonyítéknak minősül és elég ahhoz,hogy leültessenek?

2. Dolgozom egy drága ruhaboltban. Jönnek mennek az áruk,hoznak ruhát,visznek ruház. A vevők is vásárolnak. Azonban a munkatársam időnként ellop és elad egy ruhadarabot. Hogy tartsam a szám,kapok érte x összeget. Ő tudja,hogy én benne vagyok és a vevő is tudja,aki megveszi tőle illegálban a terméket. Kamera nincs,csak kp mozgás. Itt bűnös vagyok,de ártatlannak vallom magam,míg ők ez esetben is azt vallják,hogy én IS benne voltam. Itt mire elég a kimondott szó?

A melóban ma vitáztunk ilyenekről,így remélem van itt egy joghallgató,jogász vagy börtöntöltelék,aki megválaszolja :mrgreen:
1, Bevisznek, kihallgatnak, és presszionálnak, hogy beismerő vallomást tegyél. Ha nem teszed meg, és később esetleg megoldják az ügyet, mármint elkapják a valós tettest, a munkatársaid bajba kerülhetnek a hatóság félrevezetéséért, illetve hamis vádért börtönbe kerülhetnek. Egyáltalán mi alapján mutogatnak rád csoportosan, ha nincs bizonyíték? Rögtön kiderülne, hogy közülük ölte meg valaki az embert. :lol:

2, Itt bűnösök a tanúk ugye alapvetően, de a kérdés az, milyen minőségben neveztek meg téged a bűntényben. Ha azt mondja a kollégád, te vitted bele a dologba, az enyhítő körülmény lehet rá nézve, viszont ha az igazat mondja el, hogy valójában együtt csináltátok a dolgot, és te csak fedezted (hallgattál a pénzért, esetleg elintéztél 1-2 meghamisított nyilvántartást), már semmi értelme nem lenne rád hamisan vallania, mivel bűnszövetségben követtétek el a dolgot, ami alapjában véve súlyosbító körülmény lehet, tehát ilyenkor kimondva-kimondatlanul lebuktál, csak a hülye hiszi már el, hogy nem voltál benne. A bolti nyilvántartásokból amúgy is kiderülne, kik játszottak szerepet. Ebben az esetben valószínűleg elítélnek.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2016.02.03. 23:03:08

daffy írta:Sziasztok!

Egy,szerintem nagyon érdekes témát hoztam nektek. Két kizárólag elméleti probléma:

1. Dolgozom mondjuk egy cégnél,11 másik emberrel. Egyik reggel egy hulla lesz a munkahelyen. Én egyedül lakom,éjjel egyedül aludtam otthon....

2. Dolgozom egy drága ruhaboltban. Jönnek mennek az áruk,hoznak ruhát,visznek ruház. A vevők is vásárolnak....
1. Én sem vagyok joghallgató,de tudtommal az ártatlanság vélelme áll fent minden esetben...Tehát,ha nem tudják bizonyítani a bűnösséged, akkor ártatlan vagy...bár nyilván ez a valóságban másképp működhet. Ennek témájában ajánlom mindenkinek a Törés című filmet vagy még ha jól emlékszem hasonló a Törvénytisztelő polgár is..

2. Hasonló az elsőhöz, nincs bizonyíték, az ő szavuk áll szemben a tiéddel. Attól függ az egész, hogy te fenntartod-e a szavad.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.02.03. 22:44:51

Capon írta:
daffy írta:Ezek szerint az emberek szava max arra elég,hogy vizsgálódni kezdenek? Mint pl nav-os bejelentéseknél?
Rossz példa, annál még egy biciklilopást is jobban és tovább vizsgálnak :D
Szerencsére :lol:
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2016.02.03. 22:40:50

daffy írta:Ezek szerint az emberek szava max arra elég,hogy vizsgálódni kezdenek? Mint pl nav-os bejelentéseknél?
Rossz példa, annál még egy biciklilopást is jobban és tovább vizsgálnak :D
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
szekelygyula
Jugador del Barça
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2012.10.05. 14:38:06

2016.02.03. 22:40:33

daffy írta:Ezek szerint az emberek szava max arra elég,hogy vizsgálódni kezdenek? Mint pl nav-os bejelentéseknél?
Igen, szerintem is így van. Nekik kell bebizonyítani, hogy te voltál, és nem neked, hogy nem te tetted. Sőt szerintem az ha megvádolnak a munkatársaid, de nem lehet rád bizonyítani, akkor rágalmazásért még be is perelheted őket, és szerintem jó eséllyel indulhatnál a tárgyalásokon.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.02.03. 22:37:56

daffy írta:Ezek szerint az emberek szava max arra elég,hogy vizsgálódni kezdenek? Mint pl nav-os bejelentéseknél?
Inkább úgy mondanám , hogy önmagában nem bizonyít semmit. Elegendő bizonyíték mellett akár döntő is lehet egy tanú vallomása.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.02.03. 22:34:31

Ezek szerint az emberek szava max arra elég,hogy vizsgálódni kezdenek? Mint pl nav-os bejelentéseknél?
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2016.02.03. 22:29:07

Nincs se bizonyíték se számtanú, akkor az egész kerület állíthatná, hogy biztos te ölted meg akkor sincs semmi ellened.
Cserébe pár napot biztos faggatnának.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.02.03. 22:23:26

Nem vagyok jogász úgyhogy csak a józan észre és némi összeszedett tudásra alapozom a véleményem :) .
daffy írta:Sziasztok!

Egy,szerintem nagyon érdekes témát hoztam nektek. Két kizárólag elméleti probléma:

1. Dolgozom mondjuk egy cégnél,11 másik emberrel. Egyik reggel egy hulla lesz a munkahelyen. Én egyedül lakom,éjjel egyedül aludtam otthon. Alibi nincs,tanuk nincsenek rá. 10 munkatársam azt mondja,hogy én öltem meg az embert. Az igazság azonban az,hogy nem én voltam. Nem tudom ezt bizonyítani,de mindenki ellenem vall. Mire elég az ő szavuk? Vizsgálni fognak miatta vagy ez bizonyítéknak minősül és elég ahhoz,hogy leültessenek?
Ha nem találnának semmiféle tárgyi bizonyítékot akkor semmit sem ér az , hogy valaki azt mondja , hogy te voltál. Persze nyilván te lennél az első számú gyanúsított , de nem nagyon tudnának rád bizonyítani semmit. Még akkor sem szerintem , hogy ha valaki azt vallja , hogy látta ahogy megölted xy-t ( ezt megerősíthetné/cáfolhatná valaki aki tényleg ért hozzá.)
daffy írta: 2. Dolgozom egy drága ruhaboltban. Jönnek mennek az áruk,hoznak ruhát,visznek ruház. A vevők is vásárolnak. Azonban a munkatársam időnként ellop és elad egy ruhadarabot. Hogy tartsam a szám,kapok érte x összeget. Ő tudja,hogy én benne vagyok és a vevő is tudja,aki megveszi tőle illegálban a terméket. Kamera nincs,csak kp mozgás. Itt bűnös vagyok,de ártatlannak vallom magam,míg ők ez esetben is azt vallják,hogy én IS benne voltam. Itt mire elég a kimondott szó?

A melóban ma vitáztunk ilyenekről,így remélem van itt egy joghallgató,jogász vagy börtöntöltelék,aki megválaszolja :mrgreen:
Ebben az esetben nagyon sok minden függ a tanuktól. Nem olyan nehéz kideríteni , hogy tudtál róla vagy sem utána pedig megvizsgálnák a pénzügyeket és máris kiderülne az igazság ( KP esetén pedig ott a a házkutatás). A kimondott szó itt se nagyon ér semmit szerintem.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.02.03. 22:05:31

Sziasztok!

Egy,szerintem nagyon érdekes témát hoztam nektek. Két kizárólag elméleti probléma:

1. Dolgozom mondjuk egy cégnél,11 másik emberrel. Egyik reggel egy hulla lesz a munkahelyen. Én egyedül lakom,éjjel egyedül aludtam otthon. Alibi nincs,tanuk nincsenek rá. 10 munkatársam azt mondja,hogy én öltem meg az embert. Az igazság azonban az,hogy nem én voltam. Nem tudom ezt bizonyítani,de mindenki ellenem vall. Mire elég az ő szavuk? Vizsgálni fognak miatta vagy ez bizonyítéknak minősül és elég ahhoz,hogy leültessenek?

2. Dolgozom egy drága ruhaboltban. Jönnek mennek az áruk,hoznak ruhát,visznek ruház. A vevők is vásárolnak. Azonban a munkatársam időnként ellop és elad egy ruhadarabot. Hogy tartsam a szám,kapok érte x összeget. Ő tudja,hogy én benne vagyok és a vevő is tudja,aki megveszi tőle illegálban a terméket. Kamera nincs,csak kp mozgás. Itt bűnös vagyok,de ártatlannak vallom magam,míg ők ez esetben is azt vallják,hogy én IS benne voltam. Itt mire elég a kimondott szó?

A melóban ma vitáztunk ilyenekről,így remélem van itt egy joghallgató,jogász vagy börtöntöltelék,aki megválaszolja :mrgreen:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.02.02. 02:19:27

Beats vezetéknélküli fejhallgató csak apple termékekkel kompatibils?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.30. 18:08:12

Nyertünk ráadásul halál nyugodt volt a második félidő mégis páran eszméletlenek lassan. :D
Eszméletlen mennyi mindent tud adni a csapatnak még mindig.
Eszméletlen nagyot küzdött ma
Na ma eszméletlenül tetszett.
Igyatok mert nyertünk, aztán legyetek eszméletlenek. :mrgreen:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2016.01.29. 21:20:07

Megtalálták a csináld magad-Messi-mezben focizó kisfiút 8)

http://index.hu/mindekozben/poszt/2016/ ... acsko_mez/" target="_blank
KépKép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.01.29. 00:14:22

Angol Legyen ön is milliomos csalás.

Erről hallottatok régebben?

Én csak most bukkantam rá, a népszerű FreddyD Filmbarátok Podcast-jeit hallgattam és ott említette ezt meg a Wall Street filmet lezáróan.

Olvassátok el, meg aki tud angolul nézze meg a dok filmet, elképesztő :D

http://24.hu/tudomany/2011/09/10/csalas ... sban-2001/

https://www.youtube.com/watch?v=HeR4jS_ ... oRMzJ6oqFw
Válasz küldése