Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.23. 23:57:02

Bob_Marley írta: Míg fordításban még mindig ott van, hogy tegyük fel lefordítasz egy könyvet a világ tényleg minden nyelvére csak a jogdíj részesedés is ott lesz neked x év múlva is.
Mondjuk egy könyvet azért nem lehet kis munka úgy lefordítani, hogy a stílus és a nyelvezet megmaradjon fordítás után is. És attól még, hogy te tudsz mindenhogy beszélni, nem biztos, hogy menne ez a fajta átfordítás. Mert ezzel a tudással nem nőne a szókincsed és a fogalmazókészséged szerintem, "csak" megértenél mindent amit mondanak, meg te is tudnál bármilyen nyelven beszélni. Legalábbis én így értem, hogy a "hozott anyag" nem változna. Én meg ha egy bestseller esélyes könyv írója lennék, biztos hogy nem egy szabadúszóval fordíttatnám le a könyvem.. :D

Úgyhogy én is recreával értek egyet, az állatos manapság nagyobb - vagy inkább könnyebb - biznisz. A nyelvesnél még képezni kell tovább magad ahhoz, hogy aztán kegyetlen nagyot kaszálhass, az állatosnál meg kb csak az öledbe hullana 1-2 év alatt annyi pénz, hogy abból te vígan megélsz utána - egyedül annyi munka lenne vele, hogy felfigyeljen rá a sajtó, onnantól menne magától kb a dolog. Az meg nem probléma, hogy a kutya nem mond sokat, hozzá lehet költeni bármikor.. :lol:

Mondjuk bennem az előbb felmerült, hogy a nyelvekbe a programozási nyelvek is beletartoznak? :D Nyilván az más, mint a magyar vagy az angol, esetleg egy törzsi nyelv, de ha mégis ide lehetne sorolni, akkor az azért elég nagy plusz skill szerintem.. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.23. 23:43:02

Értettem, nem volt csapongó. Nem tudom milyen egy mai kém, biztos hogy sokat számít technika. Én azért úgy képzelem, hogy a mai világban is sokat számít hogy ahhoz hogy infot tudj meg tudj megfelelő kommunikációt kialakítani. És nem utolsó sorban bizalmat, amit a beszéd és nyelv által tehetsz meg. Nyilván hogy lehallgató készülék, műhold, telefon stb stb stb is baromi fontos.

Azt sem tudom melyik a nagyobb biznisz, jogos hogy sokan fizetnének azért mit mond a kutyájuk, csak nekem ezzel továbbra is az a gondom, hogy nem fog sokat mondani. Egy idő után "elavul" ez, mert egy kutya vagy macska vagy papagáj képessége eléggé véges. Egyszerűen ezeknek az állatoknak nincs akkora agyi képességük, hogy túl sok mindent megkülönböztessenek. Míg fordításban még mindig ott van, hogy tegyük fel lefordítasz egy könyvet a világ tényleg minden nyelvére csak a jogdíj részesedés is ott lesz neked x év múlva is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.03.23. 23:24:08

Bob_Marley írta:Én meg celeb nem akarnék lenni, de ezért is írtam hogy nagy pénzek lennének ebben. Fordító iroda is ha minden nyelvet ajánlasz akkor sokkal értékesebb. Szóval lenne ebben bőven pénz a 100e forint mint támpontot írtam. És nem is különleges nyelvekről van szó amiért ennyit is fizetnek akár. Kicsiben nem gondolkozok, kémes nekem elég nagy. :D
Ha pénzről beszélünk, akkor az állatos sztori nagyobb biznisz.
A mai modern, gyorsuló, hálózatokon, informatikán, információn alapuló "cybervilágban" sokadrangú képesség egy kémnek, h hàny nyelven beszél. Lehet egy amerikai taknyos, a szobájában chipset zabáló kamasz többet ér egy géppel a kezében, mint aki minden nyelven beszél. Ez már nem úgy működik, h bemész Londonból Bundeswehr ruházatban perfekt némettel Berlinbe, aztán sumákban hazatelefonálsz a helyi álnémet étteremből.
Az emberi agy kapacitása véges, kütyüjé a zsebedben kb végtelen, és az kémkedik.

Most csapongok, de a lényeg érthető.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.23. 23:10:17

Én meg celeb nem akarnék lenni, de ezért is írtam hogy nagy pénzek lennének ebben. Fordító iroda is ha minden nyelvet ajánlasz akkor sokkal értékesebb. Szóval lenne ebben bőven pénz a 100e forint mint támpontot írtam. És nem is különleges nyelvekről van szó amiért ennyit is fizetnek akár. Kicsiben nem gondolkozok, kémes nekem elég nagy. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.03.23. 23:00:28

Bob, szerinted egy híresség mit fizetne egyszeri alkalommal, h megtudja mit akar a kutyája/macskája/papagája/tök mindegy? Százezreket, csak nem forintban :) Erre milliárdos bizniszt lehetne épiteni.

A másikra is nagyot, de nem diplomata vagy fordító, nagyon kicsiben gondolkozol. Aki bármelyik képességgel rendelkezik a kettő közül, az a "világ celebje" lehet. A tököm akar a titkosírás felett görnyedni, fordítóként öltönyben feszengeni, meg politikailag állást foglalni, hovatovább eladni magát országnak, népcsoportnak, mikor a világ összes kapuja kinyílna előttem. Stadionokat tudna egy ember megtölteni, az órabérem lenne százezer, de az se forintban.

A világ legnagyobb hedonistája lenne bármelyikünk :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.23. 22:26:24

Tim írta:
A másik dolog ami érdekelne, hogy mi lenne az a bizonyos "titkosírásos nyelv" amit Bob említett :-k

Na itt értem a logikai buktatót. :D Scifinél nem értettem.
Hiszen az állítás így szólt, bármilyen nyelvet folyékonyan BESZÉLSZ. Nekem ebből azért következik, hogy ha beszélni tudsz adott nyelven akkor írni is, de ezt az állítást nem lehet kijelenteni. Szóval így az hogy titkosírást is ismersz nem következik 100%-ban. De ha ismernéd akkor magát a nyelvet is megtudnád alkotni.

Kémest meg nyilván nem úgy kell elképzelni, hogy besétálsz a Pentagonba, hogy srácok akkor megjöttem. :D És ne is úgy képzeljük el mintha valami film lenne. Különleges képességeket, amiket lehet használni katonai, stratégiai célokra keresnek a titkosszolgálatok. Ez szerintem van olyan különleges képesség, amiket lehetne használni így ha nem is az lenne, hogy becsengetnek hogy Hé haver gyere hozzánk, de lenne érdeklődő. De tegyük fel nem is kémnek, de bármilyen diplomatának is ellehetne menni vele.
De elfogadom, hogy lehet sokat látok bele, én biztosan mindent elkövetnék, hogy maximálisan kihasználjam ezt a lehetőséget és minden forrást felkeresnék, amiben pénz látnék. Ha nem olyan szinteket említek, hogy ENSZ, titkosszolgálat, diplomata munka stb, akkor legrosszabb esetben sima fordító iroda, aztán megpróbálni EU-hoz közel férkőzni és oda fordítani, vagy nagyobb cégekhez. De ismétlem magam, arról volt szó hogy az állatokkal való beszéddel meglehet gazdagodni. Biztos hogy így van, de aki azt ki tudja használni az a nyelvet is ki kellene tudja. Aki ilyennel odáig jut, hogy helpdesk meg portás az már régen rossz. Ja és tegyük fel csak tolmács, százezer forintokat fizetnek egy jó tolmácsért naponta.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2016.03.23. 21:46:40

visca el barca írta: kash? (bár én még mindig tartom, hogy tim skizofrén énje :mrgreen: )
Fel nem foghatom miért alakult ki ez a meggyőződésed :D Egy szép napon készítek egy képet amin mindketten rajta vagyunk, és akkor a kétkedők megnyugszanak.

A másik dolog ami érdekelne, hogy mi lenne az a bizonyos "titkosírásos nyelv" amit Bob említett :-k
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.03.23. 19:40:08

Feast4 írta:
Hány éves vagy?
55
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.03.23. 18:37:29

Normandia írta:
visca el barca írta: amúgy ki a két 50+-os fórumozó? alcantara meg normandia? :-k
Én biztosan.:-D
Hány éves vagy?
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.03.23. 18:25:28

visca el barca írta: amúgy ki a két 50+-os fórumozó? alcantara meg normandia? :-k
Én biztosan.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2016.03.23. 18:15:56

csababarca írta:
visca el barca írta:
amúgy ki a két 50+-os fórumozó? alcantara meg normandia? :-k
Matyika akarta magát behazudni a 20-24es korosztályba,csak túllőtt a célon.
:lol:


Eddig magasabb az átlagéletkor mint gondoltam volna, úgyhogy érdemes lenne elgondolkozni az illetékeseknek, hogy lehet kéne pár új szobát nyitni, pl. bingo, sütireceptek, kötés és horgolás stb.
Ja és lehet érdemes lenne nagyobb betűméretre is váltani az oldalon, mert 1-2 év és bajban leszünk a cikkel olvasásánál. :)
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.03.23. 15:34:09

visca el barca írta:
Feast4 írta:Én arra. Lennék kíváncsi ki a 10-14-es?Van egy tippem de nem akarok megsérteni senkit. :)
miért sértenéd meg?

kash? (bár én még mindig tartom, hogy tim skizofrén énje :mrgreen: )
Azért mert ha nem ő az és gyereknek nézzük az ciki.Vagy nem? :D Amúgy én Samperre gondoltam.Bocsi ha tévedek de a srác néha akkor troll hogy nem tudom eldönteni poén vagy komolyan gondolja.

Amúgy én még fiatal ember vagyok!Csak 31 múltam.:D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.03.23. 15:33:04

Én azért csodálkozom, hogy ilyen kevés tizenéves van, többre számítottam. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.03.23. 15:22:37

Feast4 írta:Én arra. Lennék kíváncsi ki a 10-14-es?Van egy tippem de nem akarok megsérteni senkit. :)
miért sértenéd meg?

kash? (bár én még mindig tartom, hogy tim skizofrén énje :mrgreen: )
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.03.23. 15:11:44

Én arra lennék kíváncsi ki a 10-14-es?Van egy tippem de nem akarok megsérteni senkit. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2016.03.23. 15:31:22-kor.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.23. 15:06:56

visca el barca írta:
amúgy ki a két 50+-os fórumozó? alcantara meg normandia? :-k
Matyika akarta magát behazudni a 20-24es korosztályba,csak túllőtt a célon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.03.23. 14:53:15

El fanático írta:
Tivornya írta: Szerk.: több, mint 30 éve csak macskáink vannak(igen, én vagyok az eddigi 1, aki a 35-40 korhatárba tartozik ama bizonyos szavazásnál :D)
Már nem vagy egyedül öreg harcos, segítek neked emelni a fórum átlag életkorát :-P
két hét és én is azt a tábort fogom erősíteni :cry:

amúgy ki a két 50+-os fórumozó? alcantara meg normandia? :-k
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2016.03.23. 14:46:06

Tivornya írta: Szerk.: több, mint 30 éve csak macskáink vannak(igen, én vagyok az eddigi 1, aki a 35-40 korhatárba tartozik ama bizonyos szavazásnál :D)
Már nem vagy egyedül öreg harcos, segítek neked emelni a fórum átlag életkorát :-P
Tivornya írta:szinte minden nyávogásuknál tudom, hogy mit is szeretnének. Szerintem az örök kutyatartók is tudják, hogy mit is akar a kedvencük, de ha egy random bennszülött elkezd nekem makogni, akkor fogalmam sincs, hogy mit szeretne.
Örök kutyatartóként nagyon is adom, amit írsz. Három kutyánk volt eddig és a maguk módján meg tudják értetni velünk, hogy mit akarnak, csak oda kell figyelni rájuk :-)

Világ összes nyelvén tudni. Érdekeseket írtatok és biztosan az én készülékemben van a hiba, hogy nem látom a dologban az óriási lehetőségeket.
A mai világban, ahol semmit sem tudsz, amiről nincs bizonyítványod, de nem akárhonnan és min.5 év tapasztalatod, de nem akárhol megszerzett...
A világ összes nyelvén elmondhatnád, hogy tudsz a világ összes nyelvén és kiröhögnének, hogy oké... Nyelvvizsga? Persze, kisujjból kirázva lerakod, ahol mondják, mert a tudás nálad...
Utána mihez kezdesz? Azon kívül, hogy őserdei törzseket ugrasztasz egymásnak, mert az vicc...
Dolgoznod továbbra is kellene. Mit tennél? Belibegnél a CIA-hoz vagy más szervhez és felajánlanád a szolgálataidat? ...de komolyan. Biztosan nem a Hiltonban lennél recepciós vagy valami "help desk" munkatárs egy multinál vagy egyszerű tolmács...

Állatokkal beszélgetni megint csak érdekes, de nem biztos, hogy On/off üzemmódban működne és a hajnal 3 órától 40 percen át trillázó madárka "mondanivalója" nem biztos, hogy érdekelt volna, de szívesen ráordítottam volna az ő madár-nyelvén, hogy pofa be! :-P
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.03.23. 13:11:11

annyira magas labdát dobáltatok itt az elmúlt 20 oldalon, hogy egyszerűen muszáj vagyok lecsapni:

Kép
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.03.23. 10:17:25


Bob_Marley írta: Tudom hogy nem te írtad, de akkor a csajozás dolgot kivehetjük. :D Csaj is ember, még ha azért ebben néha vannak kétségek. :mrgreen:

HAHA,már ezért érdemes volt beleolvasni a fórumba :twisted: :mrgreen: :lol: =D> =D>
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.22. 20:46:34

Capon írta:
Egyébként ha választhatnék az összes emberi nyelv vagy az állatokkal való kommunikáció közt akkor az utóbbit választanám. Oké hogy beszélsz mondjuk 2-3-4 nyelven, de mennyivel fontosabb már az ha csat Te beszélsz egy adott "nyelvet" legyen az akár az állatoké.
Ezt is átrágtuk tegnap. :D Itt azért az is benne van hogy beszélsz adott esetben kihalt nyelvet is és azzal szintén egyedül lennél. Legalábbis bármilyen emberi nyelvről volt szó, az nem volt kitétel hogy csak "élő nyelv" jöhet szóba, meg én titkosírásos nyelvekre is gondoltam. Ha ezt kizárjuk akkor sokat csorbulna ez a tudás, pont az általad említett különlegesség miatt, egyediség miatt.

Örökletes dolgot meg paraszti ésszel is végig gondolhattam volna, hiszen az embereknél is megfigyelhető az örökletes tudás. :D Csak nem voltam biztos ebben a kísérletben.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2016.03.22. 20:21:24

Feast4 egyetértek.
Meg kell mondjam, hogy büszke vagyok fórumtársaimra, hogy ilyen értelmesen el lehet beszélgetni ennyire kényes kérdésekben is!

És a terroristák után más állatokról:
Jól tudod Bob nem legenda, létezik örökletes vagy örökölhető tudás, nem tudom mi ennek a megfelelő neve. Persze sok generációnyi időnek kell ahhoz eltelnie, hogy beleivódjon a génekbe.
Ezért is lehetnek alkalmasak rá az általad említett egerek, mert rövidebb idő alatt több generációnyi egér megfordulhat a kikísérletező "asztalon".

Egyébként ha választhatnék az összes emberi nyelv vagy az állatokkal való kommunikáció közt akkor az utóbbit választanám. Oké hogy beszélsz mondjuk 2-3-4 nyelven, de mennyivel fontosabb már az ha csat Te beszélsz egy adott "nyelvet" legyen az akár az állatoké.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.22. 19:45:38

palesz77 írta:
noname írta: mit szeretnél inkább? Gondolatokat olvasni v állatokkal beszélni. Ebből indult. Asszem.
Minden nyelven tudni, vagy allatokkal beszelni. Csak a pontossag kedveert, nehogy egy masik vita is elinduljon..:mrgreen:
Pedig vitatkozni jó, az adja a sava borsát egy fórumnak. :D
visca el barca írta:mondjuk én is szívesebben beszélgetnék az állatokkal, lévén h utálom az embereket :D
Tudom hogy nem te írtad, de akkor a csajozás dolgot kivehetjük. :D Csaj is ember, még ha azért ebben néha vannak kétségek. :mrgreen:

Ösztönhöz annyit, hogy valószínűleg urban legend, de egyszer mintha olyat olvastam volna hogy egereken végeztek kísérletet. Több út is volt a sajt felé és az egér generációk egyre rövidebb idő alatt találták meg a helyes utat, mondhatni "örökölték" az a tudást hogy kiválasszak melyik úton kell eljutnia a sajthoz. És egy idő után rögtön a jó irányt találta meg. Most hogy ez igaz vagy sem, azt nem tudom, s nem is találom a neten ezt.
A másik ösztön viszont minket is érint, nagyon mókás hogy az agy ha vízben vagyunk rögtön elkezd az idegrendszernek üzenetet küldeni, hogy veszély helyzet van, s erre reakció hogy kiázik a kezünk és lábunk és jobban tud tapadni a recés felület a vízben. Ez is elvileg ősi ösztön, még az ősemberektől.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.03.22. 19:37:20

[quote="Capon"][quote="Feast4"]
Onnan kezdődik a baj hogy mig a nagy demokratikus emberközpontú USA határát átlépi valaki jogosulatlan azt agyonlővik mint egy kutyát Európában vigan sétálgat mindenki.[/quote]
Nem így van, még Észak-Koreában sem lőnek le a határon hacsak nem menekülsz előlük, különben elvisznek és kihallgatnak még ott is.

Nincsen jó és főleg nem gyors megoldás. Több millió ember hátterét sem lehet ellenőrizni.
Felesleges mutogatni nincsen jó megoldás, maximum utólag lehet okoskodni, de azzal sem vagyunk előrébb.
A világon sehol nem tudnak egyszerre több millió menekültet kezelni, egyszerűen lehetetlen.
Mivel nincsen jó megoldás a politikusok az emberek érzelmeire és félelmeire alapoznak, ami a másik legundorítóbb dolog a világon. [b]Mikor egy politikus nem az eszedre hanem a félelmedre/érzelmeidre kezd el alapozni, akkor kell csak igazán észnél lenni mert akkor akarnak átszabni![/b]

Az sem megoldás hogy mindenkit lelövünk aki erre jön, vagy hogy mindenkit feltartóztatunk. 1-2 hónap alatt 10ezrek-100ezrek torlódnának fel a határon még nagyobb indulatokat kiváltva ami csak még több terroristát szülne.[/quote]

Mondjuk vitatkoznék azzal hogy nem igy van.Nemzetközi jogból több ilyen perz is most tanulok ahol igen is illegális határátlépés.Nem állt meg felszoltasra és lelőtték.Semmi nem lett belől hiába perre vitték.De nem is ez a lényeg a baj az ahogy mondtad kezelhetetlen méretű emberáradat jön amit senki nem tudna fogadni. A megoldás a szíriai helyzet rendezése lenne de annyi fele politikai és háttérhatalmi érdek ütközik hogy senki nem mer belenyúlni az oroszokon kívül.És bár azt irtam megoldás nem biztos hogy az lenne.Egy letarolt agyanbombazott országba nem sokan akarnának visszamenni.Másrészt mint ahogy mondtam ezek nem mind szírek sőt a jó része nen az.A töketlenkedés id vezetett.Az ISIS megroppantása lehet a terrorveszélyt átmenetileg megszüntetné de a menekültprobléma maradna.És egy ekkora szervezett bem is tudsz teljesen felszámolni.

Meg ott van a kik is az elkövetők kérdése.A párizsi támadás 3.-4. generáció ita ott élő muszlim családok gyerekei csinálták nem menekültek vagy migránsok.Nagyon összetett kérdés ez...

Amit meg mondtál teljesen igaz.Saját érdekeinek megfelelően formálják az igazságot.Pl. kus országunkban az ember el is hiszik hogy a migráció a legnagyobb probléma.Az már nem lényeg hogy az országban 2,7 millió háztartás van és 1,9 millió bedőlt hitel.Az oktatás a béka segge alatt és a rendszerváltás óta jobb bal oldal csak azt nézte hogyan talicskázhat ki több állami pénzt és meg sorolhatnánk itteni igen komoly bajokat amik perpillanat nagyobb veszély az országra mint a migráció.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.03.22. 18:49:08

csababarca írta:
Deus írta:
Folytatódik.... :evil:

és fog is amíg minden szereplő csak hülyeségeket beszél. Egyik fél homokba dugja a fejét, máshol ugye hergelik a népet,és uszító politika folyik olyanok ellen,akiknek semmi köze ehhez.
Talán fel kéne ébredni, és félrerakni az önös érdekeket, nem várni amerikai se orosz beavatkozásra,hanem Európának összefogni,és kisöpörni a szennyet innen. Vagy lezárni a külső határokat, hajókkal,blokádokkal. Ha ez megvan, és nem jöhet be senki, akkor lehet szépen felszámolni a sejteket. Hosszú munka de el kell kezdeni.
Onnan kezdődik a baj hogy mig a nagy demokratikus emberközpontú USA határát átlépi valaki jogosulatlan azt agyonlővik mint egy kutyát Európában vigan sétálgat mindenki.A menekültek csak egy elenyésző része szíriai háborús menekült a többi a jó eg tudja honnan szalajtott arab.Én nem mondom azt hogy ne engedjük őket ide de könyörgöm titkosszolgálati felderítés nélkül embertömegek járkálnak ki be Európába egy olyan kulturális közegből ahol az igazi hívőknek a legnagyobb dicsőség megölni egy keresztény mt.Nem kéne elgondolkozni hogy valami nem jó?Egyrészt.Másrészt évtizedeken keresztül az USA vérét szívta mindenki hogy miért játszák a világ csendőrét senki nem jogosította fek őket erre.És ahogy mondod mindenki most azt várja hogy a nagyhatalmak lépjenek oda efy olyan problémában ami első sorban Európát érinti.Kérdem én nem skizofrén ez egy kicsit?Európa vezetői még mindig hatarzarakról és betelepitesi kvótákról vitatkoznak holott az újkor népvándorlás keretén belül a jó ég tudja hány terrorista vagy ISIS érintett személy jutott már a határokon túlra.Akkor hol is vannak az európai titkosszolgálatok és a NATO?Ennek a toketlnkedésnek ez az eredménye.Szerencse hogy mi nem egy olyan ország vagyunk akik ebben a témában annyira érintettek.Az már végképp hab a tortán hogy Európa vezető ahelyett hogy megoldást keresnek a menekültjerdés öncélú meglovagásán vannak nem csa nálunk hanem szinte mindenhol, míg ártatlan emberek vannak veszélyben.Gondoljuk csak bele pl. nyáron EB a francia titkosszolgálat és a rendőrség nem tünik nekem olyan zseninek hogy 100% nyugalommal azt mondjam semmi baj nem lesz ott.

Itt igenis komoly változások kellenek!Ezzel a nagyon liberális demokrata hozzáállással nem lehet megoldani.Igen is határt kell szabni!Igen táborokba kell őket rakni aki migráns nem pedig menekült takarítani haza és töviről hegyire ellenőrizni a hátterük és meg ez sem ad teljes biztonságot.Mint mondtam nen vagyok lezárás párti és ne nyaljuk be hogy ez a probléma minket mennyire fenyeget mert idejönnek és elveszik a munkát stb. mert ezvegy baromság.De azt tényleg nem lehet megengedni hogy ilyen embertömegek ellenőrzés nélkül setafikákjanak Európa területén ugy hogy egy olyan kulturális közegből jöttek ahol lehuznanak minket a slozin.

Másrészt azt is be kéne látni nem a törökök ketkapura játszó politikai törekvéseiből kellene kiválasztani azt ami talán nekünk jó hanem tököt növeszteni és a menekültvalság okát megszűntetni!

Ez nem fog egyik napról a másikra menni.Sajnos a nyugati világot sokkal jobban lefoglalta a számos olajhaború és a kicsinyesség annál sem hogy észrevegye hogy egy igen komoly számos országot érinti vallási ideológián alapuló terrorszervezet épült ki ami több tucat országot érint sőt amit kormányok támogatnak.Sajnos ahogy látom a jelenleginél nagyobb bajok is lehetnem ebből.
Kép
Válasz küldése