Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.07.01. 16:38:11

Mr. Cesc írta:annyit még hozzáteszek, hogy az "új" barcastuff legelső tweetjére válaszolt az igazi barcastuff, hogy nem a legjobb hazugsággal inditani az oldalt.
én nem vagyok regelve, úhogy ezt nem láttam.

akkor valóban kamu. mindegy, majd meglátjuk hátha lesz olyan jó mint az előző. ha nem, akkor így jártunk :(
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Mr. Cesc
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014.04.28. 20:57:55
Tartózkodási hely: Budapest

2016.07.01. 16:30:35

annyit még hozzáteszek, hogy az "új" barcastuff legelső tweetjére válaszolt az igazi barcastuff, hogy nem a legjobb hazugsággal inditani az oldalt.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.07.01. 15:54:22

Lehet, hogy sokakat érdekel: megszűnt a barcastuff twitter oldala, így a készítők más néven futnak, folytatják a tweetelést, legnagyobb örömöre. Link

szerk: most látom hogy v.e.b. megelőzött egy másik topicban, remélem még belefér :)
"And my heart will leave you never."
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.29. 13:19:05

Fecooo írta:Lehet kényes téma és úgy döntötök majd, hogy bár ne hoztam volna fel, ezért előre is elnézést, de...
Ebből mit akarsz kihozni?

Nyilván általában nem azok tanulnak orvosnak, akiknek kenyérre is alig telik. Ebben az országban azért kevesen tudják megtenni azt hogy 8-10 évig csak tanulgatnak, mert ezt meló mellett kb. lehetetlen elvégezni.

A másik, hogy itthon nevetséges pénzeket adnak az orvosoknak (is) szóval megértem ha nem tolonganak az emberek. A legalja munkakörülményekről nem beszélve.

Persze lehet magánban nyomni, de egyrészt ahhoz is kell kezdőtőke, másrészt itthon egy szűk réteget leszámítva keveseknek van erre igénye/pénze/lehetősége.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.06.29. 07:27:30

Fecooo írta:Lehet kényes téma és úgy döntötök majd, hogy bár ne hoztam volna fel, ezért előre is elnézést, de...

Amikor azt halljuk, hogy milyen kevés az orvos itthon, nekem eszembe jut, hogy itthon manapság mennyire nehéz is megfinanszírozni egy orvosi képzést... anno, mikor egyetemista voltam, már akkor is tendencia lehetett ez, és a következő kép sem éppen cáfolja ezt...

klikk

Hangsúlyoznám, hogy nem az "M" betűs szó az, amire célozni akarok, hanem, hogy mennyire igazságtalan az, hogy egy orvosi diplomaosztóról készült képen mennyire látszik, hogy kik engedhetik meg maguknak, hogy orvosnak tanuljanak... (lehet, hogy a fotós éppen azt az oldalt fogta ki a képpel, ahol nem nagyon látszanak magyarok és lehetséges, hogy mindenki más magyar, aki nem látszik a képen, de azért ebben kételkedem...

Vélemények? Rosszul gondolom? Vagy inkább hagyjuk, mert túl szenzitív a téma? (adminoknak szól ez a kérdés elsősorban)
szerintem ez nem kifejezetten kényes téma, úgyhogy válaszolnék. Debrecenben sokan vannak a külföldiek, de én mindig bőven láttam magyarokat is orvosin. most Pesten a SOTÉN is elég sokszor jártam, bár igaz, hogy csak az egyik épületében voltam érintett (Nagyvárad téri Elméleti Tömb), de ott bőven többségben észleltem magyarokat. persze a megfigyeléseim nem reprezentatívak, de a képből, amit linkeltél, szerintem felesleges kiindulni (már csak azért is, mert el tudom képzelni, hogy diplomaosztón a külföldiek direkt vannak egy csoportban). persze az más kérdés, hogy ha szigorúan idevesszük a "finanszírozás" szót, akkor egyértelmű, hogy az 1 millió per félév körüli költségtérítéses képzést nem az itthoniak fizetik meg.

szerintem a probléma nem az, hogy nincsenek magyarok az orvosi egyetemeken, mert az államilag támogatott helyeket nagyjából csak ők teszik ki, hanem az a gond, hogy egyetem után mi lesz. mert már a gyakorlatok keretében bekerülnek a magyar egészségügybe, ahol sokszor fel is vázolódik előttük a kiégéshez vezető út, aztán ha végeztek, akkor ők is kezdhetik a pályát a rezidensi fizuval. és ugye erre mondják rengetegen azt, hogy akkor viszlát. ezzel együtt szerintem itthon is jó egzisztenciát biztosít a dolog (persze ez szubjektív, kinek mi a jó), csak ahhoz még szakorvossá kell válni és társai, ami jó pár év, meg nem árt valami olyan helyen dolgozni, ahol nem omlik rád a vakolat, meg egyáltalán, normális körülmények vannak.

szerk: de ha csak a finanszírozás részére gondoltál, akkor félreértettem, bocsi. azt nem tudom, hogy mennyire igazságtalan a képzés ára. kétségtelen, hogy ennyi fizető külföldi mellett ez óriási bevétel, amitől nem akarnak elesni. de szerintem ezzel önmagában nem vágják el a magyarok orvossá válásának lehetőségét. egy jó érettségivel fel fogják venni az embert, ha nem is biztos, hogy a SOTÉra, de vmelyik vidéki egyetemre valószínűleg.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2016.06.28. 22:12:44

Lehet kényes téma és úgy döntötök majd, hogy bár ne hoztam volna fel, ezért előre is elnézést, de...

Amikor azt halljuk, hogy milyen kevés az orvos itthon, nekem eszembe jut, hogy itthon manapság mennyire nehéz is megfinanszírozni egy orvosi képzést... anno, mikor egyetemista voltam, már akkor is tendencia lehetett ez, és a következő kép sem éppen cáfolja ezt...

klikk

Hangsúlyoznám, hogy nem az "M" betűs szó az, amire célozni akarok, hanem, hogy mennyire igazságtalan az, hogy egy orvosi diplomaosztóról készült képen mennyire látszik, hogy kik engedhetik meg maguknak, hogy orvosnak tanuljanak... (lehet, hogy a fotós éppen azt az oldalt fogta ki a képpel, ahol nem nagyon látszanak magyarok és lehetséges, hogy mindenki más magyar, aki nem látszik a képen, de azért ebben kételkedem...

Vélemények? Rosszul gondolom? Vagy inkább hagyjuk, mert túl szenzitív a téma? (adminoknak szól ez a kérdés elsősorban)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.06.27. 23:47:43

Nagyon kemény filmek, bár kitörölnék a memóriámból őket és elölről nézhetném :D
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2016.06.27. 23:36:15

palesz77 írta: Az olaszoknál is van nem? :-k

Nyugodjék békében, nálunk tényleg egy legenda volt..
Nálunk és Németországban is hatalmas kedvencek, németeknél is rendszeresen adják a TV-ben a filmjeiket.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.27. 23:35:49

palesz77 írta:
visca el barca írta:pontosabban csak nálunk van kultusza. soha nem értettem, hogy lehet az, hogy ennyire felkapott lett itt, holott máshol alig nézik a filmjeit (jó példa erre az imdb, bármelyik filmére rámész, 2-3-4000 szavazat)
Az olaszoknál is van nem? :-k

Nyugodjék békében, nálunk tényleg egy legenda volt..
tudtommal annyira nagy soha nem volt mint itt. talán mintha egyszer nyilatkozta is volna valahol...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.27. 23:32:36

visca el barca írta:pontosabban csak nálunk van kultusza. soha nem értettem, hogy lehet az, hogy ennyire felkapott lett itt, holott máshol alig nézik a filmjeit (jó példa erre az imdb, bármelyik filmére rámész, 2-3-4000 szavazat)
Az olaszoknál is van nem? :-k

Nyugodjék békében, nálunk tényleg egy legenda volt..
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2016.06.27. 23:28:22

Hú de szíven ütött ez a hír :cry:
Imádtam, gyerekkorom hőse, igazi legenda számomra, rettenetesen elszomorodtam.

Én gyerekként Daginak és Szöszinek neveztem el őket és a mai napig is mindig így emlegetem őket.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.06.27. 23:27:28

visca el barca írta:
Alfa írta:A filmein nőttem fel és még mind a mai napig -századjára is- élvezni tudom őket. Elképesztő párost alkottak Terencel. Óriási forma volt, még a honlapját is lefordítatta magyarra mert tudta, hogy nálunk kész kultusza van. Nincsnek szavak.

Nyugodj békében Bud !!
pontosabban csak nálunk van kultusza. soha nem értettem, hogy lehet az, hogy ennyire felkapott lett itt, holott máshol alig nézik a filmjeit (jó példa erre az imdb, bármelyik filmére rámész, 2-3-4000 szavazat)
Én nem éltem akkor amikor a filmjeiket csinálták, később apám rakta a vhs kazettára felvett filmet ( ohh régi szép idők ) és az első annyira megtetszett, hogy azután rongyosra néztük az összes részt. Volt amikor kórházba kerültem egy hétre és akkor egész végig Bud Spencer és Terence Hilles (vagy ahogy mi hívtuk őket kiskorunkban a dagadt és a testvére ) filmeket néztem és miattuk nem haltam meg az unalomba :( .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.27. 23:17:14

Alfa írta:A filmein nőttem fel és még mind a mai napig -századjára is- élvezni tudom őket. Elképesztő párost alkottak Terencel. Óriási forma volt, még a honlapját is lefordítatta magyarra mert tudta, hogy nálunk kész kultusza van. Nincsnek szavak.

Nyugodj békében Bud !!
pontosabban csak nálunk van kultusza. soha nem értettem, hogy lehet az, hogy ennyire felkapott lett itt, holott máshol alig nézik a filmjeit (jó példa erre az imdb, bármelyik filmére rámész, 2-3-4000 szavazat)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.06.27. 23:04:10

A filmein nőttem fel és még mind a mai napig -századjára is- élvezni tudom őket. Elképesztő párost alkottak Terencel. Óriási forma volt, még a honlapját is lefordítatta magyarra mert tudta, hogy nálunk kész kultusza van. Nincsnek szavak.

Nyugodj békében Bud !!
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.27. 22:42:36

FRISS!

Elhunyt Carlo Pedersoli, ismertebb nevén Bud Spencer!

Nyugodj békében, Bunyómester! :( :(

Amikor megláttam, rögtön mondtam hogy megint valami hoax, de sajnos ez már hivatalosan közölt hír :(
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.19. 11:57:29

recrea írta:Update Norbi is lenyilatkozza - h jöjjenek a lájkok -, h eddig utálta, nem értette a focit, de az osztrák meccs második félidejében bekattant valami nála, hatalmas szurkoló lett. És már látja az elmúlt 8 év pénzelésének értelmét, a stadionépítést. Érdemes megnézni facen, egy mondatban több hülyeséget mond a gyökér.
Tökéltesen igaza van, csak egy fontos dolgot felejtett ki: Pintér Attila munkásságát. Egyértelmű, hogy ez a két tényező alapozta meg a sikert. Dárdai, Storck, meg a játékosok sokat nem tesznek hozzá, jókor vannak jó helyen. :mrgreen:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.06.19. 11:43:54

Update Norbi is lenyilatkozza - h jöjjenek a lájkok -, h eddig utálta, nem értette a focit, de az osztrák meccs második félidejében bekattant valami nála, hatalmas szurkoló lett. És már látja az elmúlt 8 év pénzelésének értelmét, a stadionépítést. Érdemes megnézni facen, egy mondatban több hülyeséget mond a gyökér.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.19. 10:54:07

Igazad van LG és nem is arra akartam utalni, hogy így kellene bármilyen összefogást erőltetni, sajnos ez mindig benne lesz az emberi természetben. Csupán csak rosszul esik, bár az EB kapcsán már csak a jót veszem észre, és úgy látom, halkulnak is el a negatív hangok.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.18. 17:23:52

MQuCsabi írta:
szerk.: Az a baj, hogy ilyenkor mégis kicsit felhúzza magát az ember. :mrgreen: Mert, ha most leírom, hogy ameddig a nemzetünkön belül ilyen ostoba széthúzás van, addig önmagunk életét keserítjük meg, addig mit és hogyan szeretnénk mi itt "felvirágoztatni"? Ez esetben én leszek a náci meg mindne, amit talán már le se mszabad írni... Bocsi
Mondjuk ez is elég demagóg szövegre sikeredett. Széthúzás mindig is volt, mindig is lesz. Erőszakkal össze lehet fogni a tömeget, de szerintem te sem élnél szívesen olyan rendszerben, ahol megmondják neked, mit gondolj, mit szeress, miben higgy, stb. De ezekben a rendszerekben is megvan a széthúzás, mennek a hatalmi harcok, leszámolások a vezetésen belül.

Hidd el, nekem is rossz azt látni, hogy bármilyen témával kapcsolatban képesek egymás torkának ugrani az emberek, de ezzel nagyon nem tudsz mit csinálni.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.17. 15:10:38

Életed része lett, beette magát a tudatodba. Elérték a céljukat :twisted:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.17. 14:55:50

MQuCsabi írta:MEg akarom ismerni Sampert :mrgreen:
én sokat gondolkodom rajta... sztem vmi nasa fejlesztésű cleverbot lehet. jobb tippem nincs.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.17. 14:21:49

MEg akarom ismerni Sampert :mrgreen:
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.16. 22:21:19

Én nem nagyon hallottam negatív hangokat, rossz körökben mozogtok. :D A meccs után vagy másnap végre lehetett mosolygást látni az utcán vagy a boltban, benzinkúton. Én ezeket tapasztaltam meg azt hogy mindenki erről beszél és őrül. Az meg tényleg hülyeség, hogy "irigyli" valaki esetleg az örömöt más sportágakban. Ott is ugyanúgy örül az ember, de egész egyszerűen a foci a legnépszerűbb játék, mert mindenki legalább egyszer az életében megismerkedik vele, akár TV-ben akár máshol. Úszáshoz víz kell, hokihoz jég és így tovább. Focihoz semmi nem kell, rúgni bármit lehet. Egy söröskupakot vagy egy zacskót is elég. És a TV-ben is akarva akaratlanul hallasz egy-két nevet. És pont ez hogy tudja az ember régóta nem volt kint a csapat az is érdeklődik, aki alapból eltávolodna a magyar futballtól. Ezért is írtam, hogy fontos lesz a kijutás, főleg így hogy nyertünk egy meccset, talán még több gyerek akar majd focizni, talán többen kimennek meccsre, talán több pénz jön a fociba szponzoroktól. A foci tudja mindig megmozgatni a legnagyobb tömegeket és szükség van minden apró sikerre.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.16. 14:07:34

Az meg a másik, hogy egyik vagy másik sportágtól elirigyelni azt, hogy mekkora tömeget mozgat vagy nem mozgat meg, teljesen abszurd dolog. A hokisainknál úgyan ekkora ováció volt. Igen, nem vonultunk ki az utcára, de nem is volt minden parkban kivetítő. Látni kell, a foci önmagában mekkora szurkolótáborral rendelkezik. Akik ezt szidják, azok zárassák le nagy tereinket és követeljék a kivetítők leszerelését..... #-o

De mondom, kár is az ilyen emberekkel foglalkozni, egyik fülön be, másikon ki. Amikor egy Gyurta Dani világrekordot úszik, de akárcsak dobogóra áll, mi ugyan így ordibálni fogunk, mint, annak is örülni fogunk, ha Babos Timi megver egy Williamset és helyeket javít a világranglistán.

szerk.: Az a baj, hogy ilyenkor mégis kicsit felhúzza magát az ember. :mrgreen: Mert, ha most leírom, hogy ameddig a nemzetünkön belül ilyen ostoba széthúzás van, addig önmagunk életét keserítjük meg, addig mit és hogyan szeretnénk mi itt "felvirágoztatni"? Ez esetben én leszek a náci meg mindne, amit talán már le se mszabad írni... Bocsi
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.06.16. 13:57:24

MQuCsabi írta:Nem politikai célzattal, de ez szerintem a fene nagy liberalizmus nyomatásával egyenesen arányos dolog. Már mindneki úgy érzi, minden miatt ki kell nyitnia a száját, mindenhez értenie kell és azt a világ tudtára is akarja adni.... Na jó, kezdek elkanyarodni.
Egyszerű, de nagyszerű észrevétel, a legszebbek, akik politikával és hozzá nem értessel fűszerezve érzik úgy, h a mondanivalójukra más is kiváncsi. Pedig senki nem kiváncsi.

Nekik haladja meg a képességeiket az is, h szeretjük ezt a sportágat, és szurkolunk a magyar csapatnak. Én ebbe az egészbe nem magyarázok (nem akarok és értelme sincs) bele többet ennél, politikát, történelmet, akármit.

Pár stadionban, városban jártam már az évek alatt, sok más nemzetet láttam testközelből győzni és ünnepelni, de ilyet, ami Budapesten volt kedd este, még életemben nem.
Válasz küldése