Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.11.09. 20:19:08

davi10 írta:amit Ő mondott abban volt elképzelés....Lehet, hogy tapaszalata nincsen....
igen, végül is az sokkal fontosabb h mit hazudott össze-vissza egy kampány során mint h valaki nulla politikai tapasztalattal a háta mögött a világ első embere legyen :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.11.09. 20:10:03

USA elnökválasztás:

Trump, adott egy rasszista, szexista pasas, aki habár egy tirpák paraszt, valószínűleg nem az adót fogja megskalpolni, hogy legyen hónap végére kenyér.

Hillary, nos az ő férje kőkeményen pénzelte a "demokráciát" a közel-keleten, hogy szegény magányos olajkutakat az USA égisze alatt, felszabadítsa. Aztán jöttek a csúnya arabok terroristák akik megöltek megöltek párezer zsidót és párszáz amcsit a WTC-ben, míg a közel-keleten szerintem ennek a sokszorosa patkolt el.

Most azért mert pár sztár azt mondta, ha Trump győz, akkor Canadába költöznek. :lol: A másik sarokköve az embereknek, hogy a Mexikóiakkal, hogy bánik, hát nem akarok beleszólni, de a Rio Grande mentén azt a néhány méter magas kerítést nem ő húzta fel, ott van az már néhány éve.

De a South Parkból idézve, választhattak a Redvás szendvics és a gennyes tus között. :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TripleH 2016.11.09. 20:31:11-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2016.11.09. 19:51:28

Én nem értem ezt a hisztit, Hillary semmivel nem lett volna jobb, sőt...
Aki nézte az elnöki vitákat, az látta, hogy Hillary a semmiről beszélt, Trump pedig a maga stílusában abszolút rendben hozta le ezeket, amit Ő mondott abban volt elképzelés. Trump amellett, hogy egy kiemelkedő üzletember képes rendezni az Amerikai-Orosz viszonyt,ezáltal az egész ISIS szituáció előrelendülhet.
Egy szó, mint száz én nagyon szurkoltam Trumpnak, és azért ilyen komoly ellenkampánnyal szemben választást nyerni nem kis teljesítmény. Lehet, hogy tapaszalata nincsen, de évtizedek óta "benne volt a levegőben", hogy indul, szóval szerintem hiba lenne őt teljesen laikusként kezelni.

A közvéleménykutatások pedig ismét bebizonyították, hogy mennyi érnek, nálunk is 2002-ben is toronymagasan a Fideszt tartották esélyesnek, aztán emlékszünk mi lett belőle.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2016.11.09. 19:05:46

Rendkívül örülök Trump győzelmének!Végre nem egy cionisták által irányított béna bábú kormányozza a világ egyik legerősebb nemzetét! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.11.09. 17:06:38

Én is nagyot csalódtam, de azzal egyetértek, hogy proramban "bármit lehet mondani". Azon fog múlni, hogy a körülötte lévő szakértői csapat merre tereli a dolgokat. Reagen jó példa erre a múltban, ő is gyökér volt. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.11.09. 17:03:46

én két dolgot remélek:
- az egyik, hogy trump, még ha nincs is semmiféle politikai tapasztalata, azért valamennyire visszavesz ebből a bohóc stílusból - remélem, hogy ez csak a kampány része volt
- másrészt: azért ott egy elnök nem tud akora hatalomra szert tenni mint itt a dúcse, másrészt azért neki elnök létére meg kell húznia magát, mert szerintem az életben nem volt még olyan, akár repi, akár demokrata elnök aki mögé ennyire nem állt volna fel a pártja. szóval, bízom annyira republikánus vezetőkben, hogy valamennyire féken tudják tartani, ha kezdene meghülyülni. max elküldik kocsikázni dallasba :mrgreen:

háborúsdi kérdés is érdekes, ugye a republikánusok ebben jóval a demokraták előtt járnak, ők szeretnek puffogtatni rendesen (lásd az öreg bokrot), most mégis misziszclinton fenyegette elég agresszívan putyint...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2016.11.09. 16:58:07

Nem fér még mindig a fejembe, hogy lehetett egy ilyen embert megválasztani, mint Trump aki még a globális felmelegedés kérdést is hülyeségnek tartja.

[-o< for World.
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.11.09. 14:53:31

Nero. írta:Én személy szerint egy gusztustalan lelketlen bűnszervezetnek tartom a fideszt akik most olyan vizekre evezik az országot ahonnan soha a büdös életbe nem jövünk ki. Én másfél éve eljöttem otthonról es innen kintről nézve csak azt látom hogy otthon egyre rosszabb a helyzet es nem csak gazdaságilag de mentalitásban sincs sok köze Monak a Nyugathoz.

Viszont ennek ellenére azt gondolom hogy 444 az index, RTL stb. mind túlzásba esnek, de persze ez igaz a másik oldalra is (M1, TV2). Szerintem otthon nincs is olyan hírcsatorna, amelyik független es reális képet ad az ország helyzetéről.

Az objektivizmusra sajnos ebben az országban nincs igény. Úgy úgy jó 12 évvel ezelőtt amikor az öreg Hankiss tanított volt vele egy érdekes beszélgetésem, és ott mondott valamit amit akkor nem tartottam igaznak, de mai eszemmel már igen. "Nem a fejétől büdös ha hal, az egész hal büdös és a fejénél érzed a romlás szagát." Ezt arra mondta minden ország minden társadalom azt érdemli amit, kap. A politikai elitünk, olyan mint mi, megosztó és önös, mi választjuk őket és mi hagyjuk, hogy azt tegyenek amit akarnak. Ezért vannak ilyen szubjektív médiumok, ezért van ennyi buta meggyőzhetetlen ember. Úgyanez történik az USA-ban pl. most. Most egy két hétig lesz a angy sírás rívás majd a nagy amerikai éntudatuk maj dbeállítja őket emögé a hülye mögé és tapsikolva fogják végigvinni minden döntését.

Egyszer olvastam egy riportkönyvet amit meg nem mondom már, melyik kint élő magyar újságíró készített az Irakból haza nem jött katonák szüleivel és hozzátartozóival. (Volt egy anya törzsgyökeres kanona család), akinek három fia halt meg irakban, Bush személyesen adta át neki a zászlót és gartulált a fiai bártorságához a hírekben is benne volt irak elfoglalása után. Az anya pedig megköszönte és elmondta, hogy büszke, hogy a fiai egy ilyen csodás ország védelme érdekében haltak meg stb. stb. Na már most ha én dobnám fel a pacskert egy értelmetlen mögöttes gazdasági célokat tartalmazó katonai konfliktusban és és a nagy vezír odamenne anyukámhoz elmondani, mennyire köszöni, hogy meghaltam az országért anya konkrétan kinyomna a szemét.

Azt akartam ebből kihozni, hogy minden társadalom azt kapja amit érdemel, a szavazati jogok a véleménykifejtés szabadságát, nem dísznek találták ki. Akik nem élnek vele, nem emelnek szót maugkért, másokért, sérelmekért akkor senki ne csodálkozzon egy Trump győzelmén, vagy azon, hogy mekkora szemétségek sora megy itt végbe és a média csak köpködi egymás után hol ezt hol azt. Nem emeltünk szót ez történt. Erre van igény ez kapod. Csak annyi, a gáz, hogy vannak akik az ilyen dolgokat átlátják és a gyomruk forog tőle, de ők azok akik e legkevésbé érdekelnek bárkit, a politika és a mögöttes érdekek szinpadán ők az áldozati szülzán akit mindenki megrendez. Sajnos ezt éljük.
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2016.11.09. 14:44:40

Feast4 írta:
bowlinggolyo írta:...
Csupán a támogatói körökből gondolom.A Republikánus kormányzat mögött lényegében a nehézipar az olajmagnások, fegyvergyárak, autó és hadiipari termékek gyártói állnak.Jó persze ez nem minden esetben igaz nyilvánvan aki izig-vérig Demokrata, de nagyobb részt ez valós.Míg most itt eltekintve Trump valóságshow karrierjétől média birodalmától a Demokrata kormányatokat inkább Hollywood a média körök és a szabad értelmiségi támogatja.Mint mondtam vannak kivételek, de elvétve.Obama pont amiatt tudott felhagyni ezzel a mi vagyunk a világ rendőre politikai irányzattal mert a mögöttes gazdasági erő nem ebben utazott.A republikánus győzelemmel egy pénzügyi háttérelit váltás is bekövetkezett, akik évek óta várnak arra, hogy végre legyen majd egy jó állami megrendelés ami milliárdokat hoz a konyhára.Ez a Putyin felé nyitunk oda kell csapni az Iszlám államnak és a mexikói határon minden eddiginél nagyobb erőket használunk fel kijelentés már ennek az előjele azt hiszem.

A másik ok, hogy kongresszusi többségbe is kerültek, innentől a fölény adott.Azt persze senki se gondolja, hogy egy 2x elvált 15 adócsalási vizsgálatot megúszott, 7 nő által nemi erőszakkal vagy szexuális zaklatással vádolt, a világ térképével hadilábon álló vörhenyes populista fogja vezetni a világ egyik vezető szuperhatalmát hanem az a tőkés réteg ami mögötte all. Ő csupán egy eszköz volt a választás megnyerésére.Azon mondjuk meglepődtem, hogy a populizmus eszköztárát pont a konzervatív republikánusok használták fel, de ez összefügg a túlzott liberalizmus napjainkban való társadalmi kudarcával.Másrészt nagyon jól meglovagolták azt amit bár sokan nem hisznek de a másod harmad generációs amerikai családok csúnya nacionalisták, gyűlölik a mexikóiakat, arabokat, sárgákat emellett a konzervatív értékrendjükben keveredik a ferfiak felsőbbrendűsége, a melegek utálata, a fegyvermánia.Na Trump ezeket a szálakat mind megpengette egy kicsit.

Az előzetes mérésekről meg annyit világszinten nem egy nem két jelölt szaladt bele az előzetes mérések csapdájába.A biztos győzelem hite nem mozgatja a szavazóbazist és ami a nagyobb baj a jelölteket is elkényelmesiti.Na már most előfordul ha iyenkor a vártnál nagyobb a részvétel az esélytelen jelölt szavazói az aktívabbak.Lásd most.Lásd az eredményt.

Amit én gáznak érzek, hogy a populizmus a Brit kilépésen kívül és mondjuk egy világszinten feszült külpolitikai helyzet vagy akár modern népvándorlás idején egy idióta amerikai elnök megválasztásán kívül sokkal nagyobb károkat okozhat akár már a mi életükben is.
Először a kiemelt részre reagálnék. Nem kényelmesedtek el a Clinton hívek, hiszen ha megnézed több szavazatot kapott nominálisan, mint Trump, ugyanakkor az USA választási rendszerének köszönhetően nyert Trump.

Ezek a konteok, hogy csak azért mert hátulról irányítják és hogy a szomszéd Pista bácsi is jól éljen megkapja a megrendelést, szerintem nevetségesek. A többiben nagy részt egyetértek.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.11.09. 14:24:28

Én személy szerint egy gusztustalan lelketlen bűnszervezetnek tartom a fideszt akik most olyan vizekre evezik az országot ahonnan soha a büdös életbe nem jövünk ki. Én másfél éve eljöttem otthonról es innen kintről nézve csak azt látom hogy otthon egyre rosszabb a helyzet es nem csak gazdaságilag de mentalitásban sincs sok köze Monak a Nyugathoz.

Viszont ennek ellenére azt gondolom hogy 444 az index, RTL stb. mind túlzásba esnek, de persze ez igaz a másik oldalra is (M1, TV2). Szerintem otthon nincs is olyan hírcsatorna, amelyik független es reális képet ad az ország helyzetéről.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.11.09. 14:20:50

bowlinggolyo írta:
Feast4 írta:Innentől kezdve felkeszülhetünk felváltva történő bombázásokra, provokációra,Európa ellenes kirohanások tömkelegére.Már most borítékolható hogy az újkori történelem egyik legrosszabb elnöke lesz.
Ezt miből gondolod? Már mint, hogy folyamatos atrocitások lesznek és bombázások? Amerikában még müködnek a fékek és ellensúlyok, így akármennyire is dilettáns a vezető van rá lehetőség, hogy megvétózzák az akaratát.

Azt kijelenteni a beiktatása előtt pedig hatalmas baromság, hogy a legrosszabb elnök lesz az újkori történelem során. Erre két példát írnék, anno mindenki halomba nyomta, hogy Nixon lesz az Isten nála felkészültebb jobb elnöke nem is lehetne az USA-ban, pár évvel később farkát behúzva dobták ki a Fehér házból. A másik a közmédia által üresfejű színésznek titulált Reagen, akiben hatalmas pozitív csalódása volt a közvéleménynek, és a mai napig az egyik legjobb újkori elnöknek tartják.

A tőzsdék a hajnal 3-6 órási bizonytalanság után szépen visszakorrigáltak és valószínűleg nem is lesz ez másképpen.

geridoss neked azt ajánlom, hogy keresd meg az amerikai oldalakon elég jól össze vannak gyűjtve, de most nem találom meg a cikket.

visca el barca írta:ehhez a képest a világ szinte össze közvélemény-kutatója sima clinton győzelmet várt
A közvélemény kutatásokról annyit, hogy nagyon torzítottak voltak sokszor a minták. Ekkora elhallgatás még nem volt a szavazások körül mint most. A fehér embereke nagy része egyszerűen nem mondta meg kire fognak szavazni, mert ők is tudták, hogy nem kóser Trump. Az elmúlt időszaki pollok alapján az LA Journal volt az egyetlen ahol 5 pontos vezetése volt Trumpnak, szóval jelentek meg olyanok is ahol látszott Trump előnye, ugyanakkor ezek kevésbé jutnak el kicsiny országunkba.

Nem azt mondom, hogy jó jelölt, mert egyik se volt az, de szerintem a média miatt el is van egy picit túlozva ez az egész helyzet.
Csupán a támogatói körökből gondolom.A Republikánus kormányzat mögött lényegében a nehézipar az olajmagnások, fegyvergyárak, autó és hadiipari termékek gyártói állnak.Jó persze ez nem minden esetben igaz nyilvánvan aki izig-vérig Demokrata, de nagyobb részt ez valós.Míg most itt eltekintve Trump valóságshow karrierjétől média birodalmától a Demokrata kormányatokat inkább Hollywood a média körök és a szabad értelmiségi támogatja.Mint mondtam vannak kivételek, de elvétve.Obama pont amiatt tudott felhagyni ezzel a mi vagyunk a világ rendőre politikai irányzattal mert a mögöttes gazdasági erő nem ebben utazott.A republikánus győzelemmel egy pénzügyi háttérelit váltás is bekövetkezett, akik évek óta várnak arra, hogy végre legyen majd egy jó állami megrendelés ami milliárdokat hoz a konyhára.Ez a Putyin felé nyitunk oda kell csapni az Iszlám államnak és a mexikói határon minden eddiginél nagyobb erőket használunk fel kijelentés már ennek az előjele azt hiszem.

A másik ok, hogy kongresszusi többségbe is kerültek, innentől a fölény adott.Azt persze senki se gondolja, hogy egy 2x elvált 15 adócsalási vizsgálatot megúszott, 7 nő által nemi erőszakkal vagy szexuális zaklatással vádolt, a világ térképével hadilábon álló vörhenyes populista fogja vezetni a világ egyik vezető szuperhatalmát hanem az a tőkés réteg ami mögötte all. Ő csupán egy eszköz volt a választás megnyerésére.Azon mondjuk meglepődtem, hogy a populizmus eszköztárát pont a konzervatív republikánusok használták fel, de ez összefügg a túlzott liberalizmus napjainkban való társadalmi kudarcával.Másrészt nagyon jól meglovagolták azt amit bár sokan nem hisznek de a másod harmad generációs amerikai családok csúnya nacionalisták, gyűlölik a mexikóiakat, arabokat, sárgákat emellett a konzervatív értékrendjükben keveredik a ferfiak felsőbbrendűsége, a melegek utálata, a fegyvermánia.Na Trump ezeket a szálakat mind megpengette egy kicsit.

Az előzetes mérésekről meg annyit világszinten nem egy nem két jelölt szaladt bele az előzetes mérések csapdájába.A biztos győzelem hite nem mozgatja a szavazóbazist és ami a nagyobb baj a jelölteket is elkényelmesiti.Na már most előfordul ha iyenkor a vártnál nagyobb a részvétel az esélytelen jelölt szavazói az aktívabbak.Lásd most.Lásd az eredményt.

Amit én gáznak érzek, hogy a populizmus a Brit kilépésen kívül és mondjuk egy világszinten feszült külpolitikai helyzet vagy akár modern népvándorlás idején egy idióta amerikai elnök megválasztásán kívül sokkal nagyobb károkat okozhat akár már a mi életükben is.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.11.09. 12:34:09

Nero, beírtál kettőt ami igaz is, feltéve ha azokat a médiumokat nevezzük libsi ek akik le merik írni, hogy korrupt a kormány. Hozzáteszem, ezek leírták a balos kormánynál is ezeket.

Minden mást rabolnak le és lehetetlenítenek el, lásd népszabi. (Igen tudom, az mszp is elszabta anno ezt)
Origo is átkerült, idő kérdése az index is egyébként, vagy megszüntetik.

Mondom definiáljuk hogy mi a libsi média, mert aki libsizik azok a keményvonalas fideszesek, akik nem bírják hogy néha kimondják az igazságot a kormányukról. Az övékről, nem az én kormányom ez.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1798
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2016.11.09. 11:56:00

Sajnos a putyinizálodás folytatódik! Populista féleszűek idejét éljük,de egyszer ennek is vége lesz,kérdés mennyi kárunk származik addig belőlük...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.09. 11:55:29

Bemásolom, amit az egyik parázó ismerősömnek írtam:

Túl van reagálva. Erről a South Park egyik része jut eszembe: mikor megválasztották Obamát, a hívei örültek, hogy jön a nagy változás, minden jó lesz, a McCain hívek pedig várták a világvégét, persze egyik sem jött el. Igy lesz ez most is.

+ még hozzátenném, hogy a gennyes tus vs. redvás szendvics klasszikus esete volt, ahogy kb. minden választás manapság.

+2 úgy gondolom, hogy az elnöknek eleve nincs akkora autoritása, különben már rég lenne, hiszen évek óta bohócok kerülnek a pozícióba. Kell egy ember a kirakatba, de a tényleges hatalom nem az övé.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.11.09. 11:53:37

Nincs jelentősége, hogy ki az elnök.
A pénzügyi körök irányítják az országot.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.11.09. 11:26:35

visca el barca írta:
Nero. írta:5os szorzo az ev ajandeka volt. 98% volt hogy o nyeri, nem volt meglepetes csak a libsi media szinezte a tortenetet ameddig lehetett.
ehhez a képest a világ szinte össze közvélemény-kutatója sima clinton győzelmet várt
A Forbes 98%ra mondta Trumpot, meg soha nem tévedtek. Érdemes megnézni a fogadási arányokat tegnap nem kevesen kaszáltak Trumpal.

Csaba: Gobdolom akkor az index es a 444.hu Magyarország jelenleg vezető hírportáljai abszolút függetlenek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2016.11.09. 10:51:53

Feast4 írta:Innentől kezdve felkeszülhetünk felváltva történő bombázásokra, provokációra,Európa ellenes kirohanások tömkelegére.Már most borítékolható hogy az újkori történelem egyik legrosszabb elnöke lesz.
Ezt miből gondolod? Már mint, hogy folyamatos atrocitások lesznek és bombázások? Amerikában még müködnek a fékek és ellensúlyok, így akármennyire is dilettáns a vezető van rá lehetőség, hogy megvétózzák az akaratát.

Azt kijelenteni a beiktatása előtt pedig hatalmas baromság, hogy a legrosszabb elnök lesz az újkori történelem során. Erre két példát írnék, anno mindenki halomba nyomta, hogy Nixon lesz az Isten nála felkészültebb jobb elnöke nem is lehetne az USA-ban, pár évvel később farkát behúzva dobták ki a Fehér házból. A másik a közmédia által üresfejű színésznek titulált Reagen, akiben hatalmas pozitív csalódása volt a közvéleménynek, és a mai napig az egyik legjobb újkori elnöknek tartják.

A tőzsdék a hajnal 3-6 órási bizonytalanság után szépen visszakorrigáltak és valószínűleg nem is lesz ez másképpen.

geridoss neked azt ajánlom, hogy keresd meg az amerikai oldalakon elég jól össze vannak gyűjtve, de most nem találom meg a cikket.

visca el barca írta:ehhez a képest a világ szinte össze közvélemény-kutatója sima clinton győzelmet várt
A közvélemény kutatásokról annyit, hogy nagyon torzítottak voltak sokszor a minták. Ekkora elhallgatás még nem volt a szavazások körül mint most. A fehér embereke nagy része egyszerűen nem mondta meg kire fognak szavazni, mert ők is tudták, hogy nem kóser Trump. Az elmúlt időszaki pollok alapján az LA Journal volt az egyetlen ahol 5 pontos vezetése volt Trumpnak, szóval jelentek meg olyanok is ahol látszott Trump előnye, ugyanakkor ezek kevésbé jutnak el kicsiny országunkba.

Nem azt mondom, hogy jó jelölt, mert egyik se volt az, de szerintem a média miatt el is van egy picit túlozva ez az egész helyzet.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.11.09. 10:47:19

Nero. írta:
soadroli írta:na, Trump győzött.
5os szorzo az ev ajandeka volt. 98% volt hogy o nyeri, nem volt meglepetes csak a libsi media szinezte a tortenetet ameddig lehetett.
ehhez a képest a világ szinte össze közvélemény-kutatója sima clinton győzelmet várt
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.11.09. 10:17:08

Csak megjegyzem, h jobb kéz meg bal kéz ugyanazon emberhez tartozik...édes mindegy hogy hívják az aktuális elnököt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.11.09. 10:13:06

Libsi média, libsi média mindenhol... =D> #-o :roll:

nézzetek már körül pl kicsiny országunkban...libsi média...volt, egyszer, 10-15éve.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zondi
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.11.19. 18:02:47

2016.11.09. 10:03:30

Inkább ez a "debil",mint az sunyi rosszindulatú ex firts lady!!!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.11.09. 09:41:16

soadroli írta:na, Trump győzött.
5os szorzo az ev ajandeka volt. 98% volt hogy o nyeri, nem volt meglepetes csak a libsi media szinezte a tortenetet ameddig lehetett.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.11.09. 09:21:50

Nem baj, a mi egysejtű diktátorunk szerint a demokrácia így él tovább. Ő ezt is megmondta.

Két alkalmatlan jelölt volt, de azt választották meg aki emellé pszichopata és buta is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.11.09. 09:18:29

Sosem néztem túl sokba az amerikai embereket, de az hogy képesek voltak megválasztani egy ilyen csökkent értelmű agresszív patrióta idiótát az mindent elmond.

Innentől kezdve felkeszülhetünk felváltva történő bombázásokra, provokációra,Európa ellenes kirohanások tömkelegére.Már most borítékolható hogy az újkori történelem egyik legrosszabb elnöke lesz.
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.11.09. 09:10:11

Kicsit lemaradtam az utóbbi időben a hírekről, főleg a politika és közélet maradt ki. Tudna valaki linkelni egy jó írást arról, ami az USA-ban zajlik? A demokrata és a republikánus párt programja, tervei, Trump győzelmének várható hatásai, érdekel mind kül-, mind belpolitikai, na meg gazdaságpolitikai szempontból is.

Nem feltétlen ragaszkodom a szokásos index-origo-hvg cikkekhez, némelyek elég részrehajlóak, és bulvárszagúak.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Válasz küldése