Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.09.21. 15:03:23

S.Agüero írta:
visca el barca írta:sört karácsonyra? ez ilyen jó család? nem akartok örökbe fogadni? :mrgreen:
Persze, náluk több pia van a házban, mint kaja. :mrgreen:
Sor+kiskevert?? Utana meg egy szentesti mise. :D :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.09.21. 13:18:17

visca el barca írta:sört karácsonyra? ez ilyen jó család? nem akartok örökbe fogadni? :mrgreen:
Persze, náluk több pia van a házban, mint kaja. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.21. 10:26:08

sört karácsonyra? ez ilyen jó család? nem akartok örökbe fogadni? :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.21. 10:07:47

visca el barca írta:aki csípi a búzasöröket, annak ajánlanék egy barnát. én nem voltam egy nagy búzás, de az "erdinger dunkel" egy világbajnok darab
Brutál...húgoméktól kaptam két éve karácsonyra, először ódzkodtam tőle, mert nem szeretem a barnát, de amint hozzáért az ajkam, éreztem, h nagy szerelem lesz. Annyira, h szinte magamtól is sajnálom :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.21. 09:43:42

aki csípi a búzasöröket, annak ajánlanék egy barnát. én nem voltam egy nagy búzás, de az "erdinger dunkel" egy világbajnok darab
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.09.21. 06:11:44

recrea írta: Gondolom faterod munkakörében most mindenki nettó 750-et keres :D
Többet:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.09.21. 01:37:01

recrea írta:Kézműves sörök közül meg a békésszentandrási, de számomra ezek a kézműves sörök rossz irányba mennek, rengeteg az ihatatlan. Valamint nem vagyok a híve az ízesített söröknek, szilvással, gyömbéressel, mézessel hagyjanak békén. A meggysör, de abból is az, ahol kiérzem a sör ízét.
Anno nagyon rá voltam kattanva a kézművesekre, de ahogy jobban eligazodtam a sörök világában, egyre inkább túlárazottnak tűntek... Mostanában a német búzákra vagyok totálisan rákattanva, Schöffenhofer, Erdinger, Franziskaner bármikor, de a legeslegjobb sör a világon az a Weihenstephaner Vitus. :D Brutális búzabak, 7,7%-os, de nem is az a lényeg, hanem az íze... Ezt le sem lehet írni. :D

Nálam az 1000 forintos határ egyelőre nagyon stabilan áll a söröknél, afölött nem költök rájuk, megtettem már párszor, de egyik sem adott akkora pluszt, hogy megérje. De a kommersz söröket már egyszerűen nem tudom meginni, túl nagy a kontraszt. Semmi elitizmus nincs ebben, csak egyszerűen nem ízlik. Kivétel a Valentinus búza, jó kis 300 forintos sör, spórolós ivászathoz.

Lentebb írtatok néhány pálinka márkát, mi anno forgalmaztunk Schiszlert, az megfizethető és az Irsai pl. zseniális. De ott van a Csalló is, nem a legismertebb és kicsit drága is, de bitang jó főzeteket alkotnak.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.09.21. 01:13:33

Látom témánál vagyunk :D

Akkor írok én is a saját tapasztalatokról :D


Sörből nálam csakis lengyel a bejövős, meg pár házi ír vagy cseh.
Tyskie, Debowe Mocne, Warka, Warka Strong.

Ha vodkáról van szó akkor vagy orosz vagy ukrán. Azok finom búza vodkák és nem szutyok krumpli mint a legtöbb lengyel vagy finn voda.
Oroszoktól a Beluga vodkát ajánlom (apóssal ezt toljuk üvegszámra :D ) , ukránoktól pedig a " Kozackaya Rada-t !

Borból csakis sajátot iszom, illetve olyan pincészetek borát, akiket ismerek és tudom, hogy nem pancsolt bort adnak.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.20. 21:25:53

Normandia írta:
S.Agüero írta:Mi anno mindig kiskevertet ittunk, 80 ft volt egy kisfeles. :mrgreen: 500 forintból be lehetett rúgni. :D
Mikor annyi idős voltam mint te, én 50-ből is betudtam.:-D
Itt már vannak, akik a fillért sem ismerik. Gyerekkoromban egy gombóc fagyi 50 fillér volt, ma 250 ft.:-D 500 szoros növekmény. A fater fizuja 1500 ft volt(netto, mert akkor még nem volt bruttó) Arányában ma sem keresne rosszul.:-D
Budapesten a belvárosban manapság még ennél is olcsóbban rúgnak be a lányok :D

Gondolom faterod munkakörében most mindenki nettó 750-et keres :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.09.20. 21:00:31

S.Agüero írta:Mi anno mindig kiskevertet ittunk, 80 ft volt egy kisfeles. :mrgreen: 500 forintból be lehetett rúgni. :D
Mikor annyi idős voltam mint te, én 50-ből is betudtam.:-D
Itt már vannak, akik a fillért sem ismerik. Gyerekkoromban egy gombóc fagyi 50 fillér volt, ma 250 ft.:-D 500 szoros növekmény. A fater fizuja 1500 ft volt(netto, mert akkor még nem volt bruttó) Arányában ma sem keresne rosszul.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.19. 22:01:26

Messias2 írta:Ennyi erővel amúgy higítózhatnátok is.
Nem próbáltam, lehet igazad van. :) Viszont, inni ittam már párszor minőségibb piákat is, lehet, az én ízlelőbimbóimmal van a baj, de az ár növekedésével közel sem éreztem úgy, hogy a minőség is egyenesen arányosan nő.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.09.19. 21:56:33

Ennyi erővel amúgy higítózhatnátok is.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.19. 21:53:30

S.Agüero írta:Mi anno mindig kiskevertet ittunk, 80 ft volt egy kisfeles. :mrgreen: 500 forintból be lehetett rúgni. :D
Középsulisként fontos szempont az is. :D Sőt, a legfotosabb.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.09.19. 21:52:17

Mi anno mindig kiskevertet ittunk, 80 ft volt egy kisfeles. :mrgreen: 500 forintból be lehetett rúgni. :D
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.19. 21:51:04

Primitive írta:
Victor_Valdes írta:Előre le kell szögezzek két dolgot, fő állású egyetemista vagyok és muterom italnagykerbe melózik. :D Ebből kifolyólag fél áron kapon a mézes és sima jim beamet, és a royalt. :D
Hogy lesz ebből így diploma? :lol: :lol:
Eredetileg úgy kezdtem a posztot, hogy: "jó pár éve egyetemre lárok, és ez így is lesz még pár évig.." de inkább kitöröltem, sejtheted, hogy halad. Mondjuk ennek nem az alkohol az oka (remélem, hogy ez nem a tagadás fázis :mrgreen: ). Ettől függetlenül, ha nem csak társaságba innék, elgondolkodnék, hogy prolémák vannak. Hétvégére is már a hűtőbe hűl 2 liter viszki, 1 liter vodka, 3 emberre, egy napra és éjszakára.. #-o
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.19. 21:48:55

Inkább úgy mondom akkor, h a világos sörök közül a kesernyésebbeket szeretem, de barna meg a Guiness típusú söröket egyáltalán nem iszom.

Érdekes, a búza ízlik, a Hoegaarden nagyon bejön, bár néhany hónapja már túl édesnek érzem, pedig sokáig a kedvenc söröm volt, és ritkán is ittam, azt úgy ki kellett érdemelnem :) Ha búza, akkor mostanában inkább Erdinger vagy Paulaner, de itthon főleg Edelweisst kapni áltagos helyeken.

Kézműves sörök közül meg a békésszentandrási, de számomra ezek a kézműves sörök rossz irányba mennek, rengeteg az ihatatlan. Valamint nem vagyok a híve az ízesített söröknek, szilvással, gyömbéressel, mézessel hagyjanak békén. A meggysör, de abból is az, ahol kiérzem a sör ízét.

Egyébként Staropramen, Carlsberg, Krusovice, a belga Kriek meggysör, Pilsner U, itthon meg a Soproni, bár régebben sokkal finomabb volt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2017.09.19. 21:52:19-kor.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.19. 21:44:22

Victor_Valdes írta:Előre le kell szögezzek két dolgot, fő állású egyetemista vagyok és muterom italnagykerbe melózik. :D Ebből kifolyólag fél áron kapon a mézes és sima jim beamet, és a royalt. :D
Hogy lesz ebből így diploma? :lol: :lol:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.19. 21:41:51

Előre le kell szögezzek két dolgot, fő állású egyetemista vagyok és muterom italnagykerbe melózik. :D Ebből kifolyólag fél áron kapon a mézes és sima jim beamet, és a royalt. :D Ezért, többnyire ezeket is fogasztom, vagy épp a nagyanyám féle szilva pálinkát. Gyomorkeserüket nem szeretem, meg igazából semmilyen más töményt nem iszom, kivéve ha ingyen van vagy meghívnak, vagy akciós egy kocsmába. Akkor bármi jó. 16 évesen, a 80 ft-os kommersz pálinka is jó volt. (ui.: a viszkit, vodkát, pálinkát kizárólag tisztán, néha kólával a viszkit).

Nem vagyok nagy sörös, ha iszom, akkor heineken és staropranen, de inkább az izesítettek mennek kísérőként. A slussz poén, hogy a sörtől fáj a vállam, mintha beszorulna a levegő a vállamba, bármilyen hülyén is hangzik. :mrgreen:

Borokért sem rajongom, egy hosszú éjszaka zárásaként, reggel 7 körül a fehér Dankó (muter kedvezménye bejátszik itt is :D) kólával vegyítve. Ha nromális borról van szó, akkor a hárslevelű jön be leginkább. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.19. 21:29:04

recrea írta:Nem tudom, én soproni ipat ittam nem olyan rég és egyáltalán nem jött át, igazából édesnek éreztem, sztem utoljára ittam :D

Buzasör nagy kedvenc, Erdinger, Hoegaarden (türelem Palesz :) )

Ezt a Mokost még nem hallottam...ja, közben nézem, "bor" :mrgreen:
Az IPA édes volt, de a búzasör nem? Nekem a búzasör is édeskés. Nekem amúgy sörből elég széles a skála. Mondjuk egyszer ittam egy Balatoni Világos nevezetű sört, nos az tényleg olyan volt, mintha balatoni vizet iszogatna az ember. Búzasör is nagyon jó, de abból 1-2-től több már nem esik jól. Jobban szeretem egyébként a karakteres söröket. De egy könnyed nyári estén a Miller bagy a Heineken is jól esik.

Fiatalabb koromban én is az édesebb borokat szerettem, abból is inkább a vöröset, kólával. Mára bort már csak tisztán, és szárazat. A Vylyan pincészet még egyetemi éveim alatt szervezett egy borkóstolót. Azóta, ha tehetem tőlük vásárolok.
Persze egyetem alatt első évben nyomtuk a pancsolt borokat mi is. 350 forintért vettünk két Lakihegyi mézest, és úgy berúgtunk, mint a szamár.

Töményet is kiscsikó koromba ittam inkább. De akkor minden szahart össze zabáltunk. Jäger utánzatok tömkelegét, meg sorolhatnám. Töményet ma már csak óvatosan iszok, rettentően másnapos tudok lenni. Az édes piáktól engem is kiráz a hideg. Jäger, gin, vodka, tequila, becherovka, tátra tea, meg hasonlók sosem voltak a kedvenceim. Amit megiszok az a saját főzésű házi pálinkám, az Unikum, és a minőségi whisky.

Sörök közül nektek mi a TOP5-10? :D
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.19. 21:27:18

visca el barca írta:
csababarca írta:nem olyan rosszak azok, mint ahogy itthonról be vannak állítva.
félreértések elkerülése végett én is ittam őket és nekem szörnyűek voltak. a legtöbb light, az kb olyan volt mint a "régi", itthoni rolling rock, alig emlékeztetett sörre az íze, kb mintha 3 dl sört felütsz 2 dl vízzel :D
jó nem rád gondoltam, mert tudom hogy nem írtál volna véleményt róla ha nem ittál.
csak néha hallom hogy miket mondanak olyan emberek, akik még külföldön sem voltak, nem hogy ott. :D

nálam a megszokás is játszhat, meg az is, hogy munka után, vagy két műszak között jól esnek azok is jó hidegen :)
de nem véletlen a light szócska ott, meg ezek talán 4%-os sörök, ha jól emlékszem.


@bowlinggolyo: tudom persze, nem szabad összehasonlítani, csak arra céloztam, hogy az ipa-kat nem a soproni dobozosán keresztül érdemes megítélni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2017.09.19. 21:23:42

csababarca írta:
recrea írta:Nem tudom, én soproni ipat ittam nem olyan rég és egyáltalán nem jött át, igazából édesnek éreztem, sztem utoljára ittam :D
jó az egy vacak, köze nincs az ipához. :D

Jó azért egy ipari sörtől ne várjuk azt, mint egy félig kézműves sörtől. Ahhoz képest, hogy ipari egészen vállalható az az ipa főleg, hogy 240 Ft (magyar embernek úgy is az ár számít)

Ha jó söröket szeretnétek inni, Pesten érdemes elmenni a Hops Beer Barba, van vagy 200 féle sörük, igaz nem olcsó, de marha jók.

Matyi a Dreher kishíján közelebb van egy kukorica sörhöz, mint a rendes sörhöz :D
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.19. 21:10:37

csababarca írta:nem olyan rosszak azok, mint ahogy itthonról be vannak állítva.
félreértések elkerülése végett én is ittam őket és nekem szörnyűek voltak. a legtöbb light, az kb olyan volt mint a "régi", itthoni rolling rock, alig emlékeztetett sörre az íze, kb mintha 3 dl sört felütsz 2 dl vízzel :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.19. 20:44:34

visca el barca írta: csaba,

kint ittál ottani "löttyöket" mint bud light, bud, coors, miller lite, meg többi topseller moslék? nah azok még az itthoni tömegáruknál is rosszabbak :D
ittam persze, de nem olyan rosszak azok, mint ahogy itthonról be vannak állítva.
persze lehet hogy már csak megszoktam őket az 5 év alatt.

de vannak kint jó sörök, tévhit, hogy nincsenek, csak ugye ezek a lightok az olcsók, mittomén, 18as pakk budlight 16 dolcsi, az semmi pénz ott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2017.09.19. 20:35:59

Bár ritkán iszok ( ha mégis, akkor általában 2 nap KO :mrgreen: ), de nekem a Gin+pálinka+sör trió verhetetlen.


Néha részt veszek borkóstolón is, de nekem a bor annyira nem jön be, pedig néha akad köztük elég jó. :)
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2017.09.19. 20:24:41

És az gáz, ha nem szeretem a sört? :oops: :mrgreen:

Rövid italok jöhetnek, borok is.
KépKép
Válasz küldése