Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2018.04.10. 20:38:03

Fecooo írta:az ország jobban teljesít... igaz, hogy MINDEN eredményt az EU-s támogatásoknak köszönhetjük, de aki nem gondolkodik, annak ez nem számít... ezekhez a gazdasági sikerekhez annyi köze volt a narancsoknak, mint nekem... ehhez még diploma se kell, hogy vki felérje ésszel...
Ezt kifejtenéd részletesen, tényekkel alátámasztva? Hiánypótló lenne szerintem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.04.10. 20:35:00

visca el barca írta:
azt azért megjegyzem, hogy eddig kb 10.000 elcsalt szavazatról lehet szó minden trükközést beleszámolva, de ez egy mandátumnak így is csak max az ötöde-hatoda, szóval annyira nem oszt nem szoroz.

nyilván az eredményen nem változtat, az ellenzéknek magában kell keresni a hibát.
de azért aggasztóak ezek az általad is kikeresett szavazat dolgok.
szerintem ha csak egy szavazatot is elcsaltak, már az is szánalmas, és illegális.
BFC írta:
csababarca írta:Gyurcsányos mumus meg dolgozik még rendesen látom, pedig nektek dolgozik;)
Ezt kifejtenéd ? Akár privátban, akár itt, kíváncsi vagyok hogy mire gondolsz. :D
Arra, hogy egyértelmű, hogy Gyurcsány fémjelezte ellenzéknek nincs lehetősége ennél többre. Ergo, jó a fidesznek ha a palettán van. Nekik kedvez, mert amíg ő itt van és kb uralja a baloldalt (ez meredek tudom, de akkor is a baloldali pártoknál meghatározó a szerepe), addig kb lehetetlen normális együttműködés.

Remélem érthető.
Mint pl hiába ismerem én el a fidesz néhány eredményét, és pozitívumát, sose tudok szimpatizálni velük Orbán miatt. Egyszemélyben testesít meg mindent, amitől írtózom és hányok itthon, vagy a történelem során is nem szimpatizáltam az ilyen emberekkel. Egy a hatalomba mániákusan kapaszkodó, azt elengedni sosem bíró, aljas eszközökhöz is folyamodik annak megőrzéséért (szegények kiszolgáltatottá tétele, bözsi utalvány, buszoztatások, stb...). Nálam az ilyen nem ember. És ugyanez a véleményem bárkiről, aki ezt csinálja, oldaltól függetlenül. Feriről is ez a véleményem, vagyis ez volt 2006ban, ott neki kérdés nélkül le kellett volna mondania ősszel, de ragaszkodott a hatalmához még 2 évig, amibe belerokkant az MSZP. (minden más problémájuk mellett)


Amúgy bennem nincs gyűlölet a határontúliak felé, mint mondam, sok ismerősöm haverom, de barátom is van közülük. Heti szinten beszélek velük, havi szinten találkozunk is ha minden jól alakul. Értetlenség van feléjük, mert nálam ez érthetetlen, hogy miért szavaznak ide. Szerencsére, az én legtöbb ismerősöm nem megy el szavazni a magyar választásokon, pedig megtehetné. Viszont elmegy a szlovákra, románra, mert ott él, azt viseli ami ott van. Ezt tartom normálisnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.10. 20:33:36

visca el barca írta:
azt azért megjegyzem, hogy eddig kb 10.000 elcsalt szavazatról lehet szó minden trükközést beleszámolva, de ez egy mandátumnak így is csak max az ötöde-hatoda, szóval annyira nem oszt nem szoroz.
A sok érvénytelen szavazattal illetve átírással (van ahol az összes Jobbik szavazatot a netpárthoz írták) simán benne lehet, hogy kormányváltás lett volna.
Egész délelőtt arról volt szó, hogy rekordrészvétel lesz, a fiatalok nagyrésze is elment szavazni (nem a fideszre), aztán a rekordból hirtelen 69%ból lett 67 úgy, hogy még sorbaálltak :D

Elvileg a Jobbik hivatalosan is benyújtja az újraszámolási kérelmet. Nagyon remélem, hogy kiderül az igazság, és akkor Vonának a győzelemért kell vállalni a felelősséget.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.04.10. 20:26:14

davi10 írta:
zola8787 írta:ne csak határvonal legyen Erdély és kis Mo között, hanem gyűlölet is.
Szó sincs itt gyűlöletről.
Akárhányszor voltam ott az esetek többségében mindig jófejek voltak a helyiek, persze néhány baromtól azért megkaptam hogy tápos vagyok.

Jobboldaliként fel sem merül bennem, hogy nem magyarok, csak egyszerűen nem engedném azokat szavazni, akiknek soha nem volt magyarországi lakcímük, ennyi.
Én sem úgy gondolom, hogy most mindenki utál mindenkit. A buta falusi közmunkás is kedves ha szépen szólsz hozzá. Én szimplán a közhangulatra értem, hogy ekkora szakadék még sosem volt köztük.
Amúgy ez nagyon lerágott csont, hogy magyarok-e vagy sem, mindenki azt mondja, hogy azok, sosem ez volt a kérdés. Gyurcsány sem azt mondja, hogy nem magyarok. De hagyom is ezt a témát.

Héj pestiek, nem kaptam választ, hogy lehetséges, hogy a kígyós, prím számos Gyurcsánynak még mindig behódol Budapest?
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.04.10. 20:22:48

visca el barca írta:
azt azért megjegyzem, hogy eddig kb 10.000 elcsalt szavazatról lehet szó minden trükközést beleszámolva, de ez egy mandátumnak így is csak max az ötöde-hatoda, szóval annyira nem oszt nem szoroz.
kb 600 ezer szavazat tűnt el... az megfelelő eloszlásban nem csak hogy nem ért volna kétharmadot, de kormányváltást is érhetett volna ebben az idióta rendszerben...

szerk: látom csak sikerült egy fóbiásnak idetalálnia, aki megmagyarázza, hogy az ország jobban teljesít... igaz, hogy MINDEN eredményt az EU-s támogatásoknak köszönhetjük, de aki nem gondolkodik, annak ez nem számít... ezekhez a gazdasági sikerekhez annyi köze volt a narancsoknak, mint nekem... ehhez még diploma se kell, hogy vki felérje ésszel...

Akik határon túliként megsértődnek, azok képzeljék el, hogy hogy érezték volna magukat, ha mi itthonról megszavazunk még egy ciklust anno csaucseszkunak...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2018.04.10. 20:28:14-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.10. 20:17:14

Nero. írta:
kicsit se csaltak
Tokmindegy, amilyen barany nep ez a magyar siman lenyeli meg ezt a bekat is.
azt azért megjegyzem, hogy eddig kb 10.000 elcsalt szavazatról lehet szó minden trükközést beleszámolva, de ez egy mandátumnak így is csak max az ötöde-hatoda, szóval annyira nem oszt nem szoroz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.04.10. 20:14:15

kicsit se csaltak
Tokmindegy, amilyen barany nep ez a magyar siman lenyeli meg ezt a bekat is.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.04.10. 20:05:39

látom hogy van itt pár határon túli magyar tőlük kérdezném nem kötekedés céljából hogy ők például miért szavaznak a magyar választáson? ingáznak, vagy egyáltalán nem? nekem semmi bajom azzal hogy van állampolgárságuk csak én innen magyarországról nem értem miért szavaznak ide is. előre is köszi
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2018.04.10. 19:55:42

csababarca írta:Gyurcsányos mumus meg dolgozik még rendesen látom, pedig nektek dolgozik;)
Ezt kifejtenéd ? Akár privátban, akár itt, kíváncsi vagyok hogy mire gondolsz. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.10. 19:54:29

PCsabi írta:
visca el barca írta:nincs mit, bár úgy látom vmelyik modnak csípte a szemét. szíve joga, teszek rá :D
Igen, a káromkodások miatt.
gondoltam, sebaj

mennyi érdekes eredmény találtam a valasztas.hu-n XDXD


XY helyekről, egyéni, majd listás

Fideszes: 178
LMP: 116
Jobbik: 151

Listán:
Fidesz: 186
LMP: 48
Jobbik: 0

--------------

Fideszes: 260
Varju László, DK: 244

Listán:
Fidesz: 262
DK: 0

--------------

Hajdú Miklós, MSZP: 159
Fideszes : 329

Listán
MSZP: 0
Fidesz: 418


:lol: :lol: :lol: :lol: kicsit se csaltak


vannak még itt finomságok

https://444.hu/2018/04/10/tobb-mint-700 ... atok-szama" target="_blank
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2018.04.10. 20:02:47-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.04.10. 19:48:07

visca el barca írta:nincs mit, bár úgy látom vmelyik modnak csípte a szemét. szíve joga, teszek rá :D
Igen, a káromkodások miatt.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.10. 19:36:18

Közben elvileg eltűntek a szavazólapok, hétvégére lesznek csak meg. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.10. 19:31:12

csababarca írta:Kösz VEB, hogy nem nekem kellett leírnom!
nincs mit, bár úgy látom vmelyik modnak csípte a szemét. szíve joga, teszek rá :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.10. 19:22:40

zola8787 írta:ne csak határvonal legyen Erdély és kis Mo között, hanem gyűlölet is.
Szó sincs itt gyűlöletről.
Akárhányszor voltam ott az esetek többségében mindig jófejek voltak a helyiek, persze néhány baromtól azért megkaptam hogy tápos vagyok.

Jobboldaliként fel sem merül bennem, hogy nem magyarok, csak egyszerűen nem engedném azokat szavazni, akiknek soha nem volt magyarországi lakcímük, ennyi.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.04.10. 19:22:11

Ilyenkor unióra hivatkozunk, amúgy meg ellene vagyunk. Hogy is van ez?

Ha nem lett volna világos, arról írtam, hogy az itthoni statisztikába beszámolják a külföldön dolgozókat, mintha itthon dolgoznának. Nem sportszerű.

De mivel fellengzős lekezelő hangnemben tolod, így a többit privátban, ha van.


Gyurcsányos mumus meg dolgozik még rendesen látom, pedig nektek dolgozik;)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2018.04.10. 19:20:13

zola8787 írta:A fidesz két dolgot tuti elért ezzel a győzelmével, egy a kétharmad, másik pedig, hogy ne csak határvonal legyen Erdély és kis Mo között, hanem gyűlölet is.
Nagyon tévedsz,azt Gyurcsány próbálja elérni,de hasztalan próbálkozik!
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2018.04.10. 19:18:29

csababarca írta:2,6 millió ember 8 millió választásra jogosultból nem a többség.

Gazdasági mutatókkal meg lehetne vitatkozni, mennyiben a kormány mennyiben az általábos globális felfutás eredménye.
Munkanélküliség meg, amikor beleszámolják az itthoni a a külföldön dolgozókat, az több mint megmosolyogtató.
A jobbiktól lenyúlt közmunkaprogramra ki sem térek. Amikor kiküldenek egy 2x5 méteres árok kigereblyézésére 15 embert, és az a napi munkájuky
Azt tudod,hogy az unióba lépésünk azt a célt szólgálta,hogy az árú és a munkaerő szabadon mozoghasson?Lehet,hogy az is új neked hogy a nyugaton dólgozók nagyobb része a Gyurcsány időszak alatt ment ki dolgozni.Itthon meg már inkább munkaerő hiány van mint munkanélküliség.Azt nem tudom értelmezni,mi az a "itthoni a külföldön dolgozókat"Azt meg ne várd el,hogy a nyugati bérekkel versenyezzünk.Megint egy kiragadott példa ami gondolom saját tapasztalatod,ez a 15 méteren 15 közmunkás.Azért gondolom nem ez a jellemző.Saját cégemnél az utóbbi évben két közmunkást vettünk fel állandó munkára.De ha a Te példád a jellemző,még akkor is jobb mint otthon űlni és várni a segélyt.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.04.10. 19:09:29

Kibírom szó nèlkül, csak gratulàlok az "èrtelmisègnek", akik nem tudtak kiàllitani egy rendes ellenzèkit, és ezèrt lassan a sajàt anyjukon kívül mindenki hibàs.
Most kimaradtam a vàlasztàsból, de a következő 4evben igyekszem minél több m1-et nézni, hogy tudjam kire kell majd szavazni.
Üdv a Délvidékről
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.04.10. 19:04:32

A fidesz két dolgot tuti elért ezzel a győzelmével, egy a kétharmad, másik pedig, hogy ne csak határvonal legyen Erdély és kis Mo között, hanem gyűlölet is.
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2018.04.10. 19:01:11

A Fidesz nagyon jól felépítette a kampányát, ami a megfélemlítésre alapult és azok akik nem tájékozódnak több helyről csak mondjuk TV-ből meg helyi lapokból ahol folyamatosan a Soros-terv meg az ilyenek jönnek azok rájuk is szavaztak. A határon túli magyaroktól pedig ne várjátok, hogy másra szavazzanak, a DK halott ötlet Gyurcsány miatt, az MSZP már nagyon régen kinyírta magát szintén Gyurcsány miatt, az Együtt az MSZP-nek a testvére gyakorlatilag.
Szintén határon túli magyar vagyok, de távol tartom magam az ilyesmitől és ennek egyetlen egy indoka van. Pontosan az amit VEB mondott, nem rajtunk csattan az a bizonyos ostor.
Viszont azt hozzátenném, hogy nem mi kértük azt, hogy a határ ezen oldalán legyünk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.04.10. 18:54:42

2,6 millió ember 8 millió választásra jogosultból nem a többség.

Gazdasági mutatókkal meg lehetne vitatkozni, mennyiben a kormány mennyiben az általábos globális felfutás eredménye.
Munkanélküliség meg, amikor beleszámolják az itthoni a a külföldön dolgozókat, az több mint megmosolyogtató.
A jobbiktól lenyúlt közmunkaprogramra ki sem térek. Amikor kiküldenek egy 2x5 méteres árok kigereblyézésére 15 embert, és az a napi munkájuky
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2018.04.10. 18:44:08

Szégyenteljes ami itt megy napok óta.A határon túlra szakadt magyarok,a miatt vesztették el az állampolgárságukat,mert a határokat átrajzolták.Tehát nem elhagyták az országot,ha nem önhibájukon kívül kerültek ebbe a helyzetbe.Tehát nekik szerintem jár az állampolgárság.És mivel a saját országukban nem kis elnyomásban kell élniük,ezért csak az anyaország segítségére számíthatnak.Na ezt a balliberális oldaltól nem remélhetik,így csak a mostani kormányra szavazhattak.Ez szerintem nem meglepő.Az meg nevetséges és azokat minősíti,hogy néhány kiragadott példából álltalánosítanak egyesek és a vidékieket a nyugdíjasokat minősíthetetlen jelzőkkel illetik.Attól mert valakik a fővárosban élnek még ne képzeljék magukat felsőbbrendűnek.Elhihetitek itt vidéken is mindenféle eszköz a rendelkezésünkre áll hogy tájékozódjunk az ország és a világ történéseiről.Azért még a demokrácia csak arról szól,hogy a többség dönt arról,hogy ki irányítsa az országot.Látom nehéz azt elfogadni,hogy a többség szerint jó irányba tart az ország.Azért a gazdasági mutatókkal a munkanélküliség csökkenésével nehéz vitába szállni.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2018.04.10. 18:25:06

Barca96.

Az a baj, hogy nem arról beszélsz, amiről azok, akik véleményére reagáltál.
Majd kijelented, hogy a választás meg nem érdekel(nem akarsz hozzászólni), meg mindenki arra szavaz akire akar.
Ez így nem korrekt.
És sajnos van hasonlat a vidéki kajajegyes szavazók, és a határon túliak helyzetében. Csak kint nem utalványt kaptak a szavazatért, hanem állampolgárságot.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.04.10. 18:22:29

Kösz VEB, hogy nem nekem kellett leírnom!

Lehet ezeken megsértődni, de hasznosabb elgondolkozni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.04.10. 18:01:00

Nero. írta:
S.Agüero írta:Fideszre szavazott 31%, nem a Fideszre szavazott 32%, nem szavazott 33%.

Ennek ellenére ugye a Parlamentben 67% a Fidesz, 33% az ellenzék, ki van ez találva.
Igen, igy mar erthetobbb a tortenet. Nem akarok senkit se magamra uszitani, de jogos amugy es latszik hogy videken egy kicsit butacskabbak es egyszerubbek az emberek.


https://www.facebook.com/hirekszorakoza ... LyBHbi-CKU" target="_blank

Ezt se a belvarosba forgattak :lol:
Ez teljesen egyértelmű, hogy vidéken az emberek nagy része idióta. Vidéki vagyok, nap, mint nap szembesülök ezzel. 40 éves szomszédom például olyan szinten nyomorék az alkoholtól (nem testileg, agyilag és nem betegség miat :D), hogy a 70 éves anyja kíséri be Miskolcra mikor mennie kell, mert egyedül nem lenne képes odatalálni. Igen, ő is szavazott, igen büszkén mondta, hogy a fideszre. Két éve közmunkás, előtte 1 napot sem dolgozott!

Viszont egyet nem értek a fővárosiakban. Hogy képesek egy Gyurcsány Ferencre szavazni? Hogy képesek egy olyan mszp-re szavazni, akit még mindig Gyurcsány Ferenc irányít? Hogy hihetetnek egy olyan embernek, akin látni, hogy valamilyen problémja van? Engem ez is ugyanúgy sokkol, mint aki buta és félvén a migránsoktól rászavaz a fideszre. Komolyan mondom, hogy a bal oldalon a legértelmesebb politikus az Juhász Péter. Az a nagyképű, akaratos Juhász Péter, aki most lényegében kinyírta magát, de abban a felhozatalban lényegesen kiemelkedik.

Nem beszólás miatt mondom, kinek a pap, kinek a papné, ha fater fideszes körökben mozogna, most valószínűleg csendben lapítanék és röhögnék, sajnos nem így van.

És tudom, hogy egy rasszista állatnak fogtok hinni, de ez a cigány amit Nero linkelt, még az értelmesebbik fajtához tartozik. Gondolhatjátok a többit...
Válasz küldése
cron