Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.23. 16:05:36

Ha rajtam múlik... :twisted: :mrgreen:
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2018.07.23. 14:17:02

MatyiG írta:
visca el barca írta:helyes :D

most már csak luit kellene vhogy visszahozni és elégedett is lennék a nyári igazolásokkal :mrgreen:
Hú, tényleg, ő is milyen aktív volt pedig régen, aztán jó néhány éve eltűnt. :? :(
Te meg közben moderátor lettél. Lehet, mégsem leszek aktív. :mrgreen: :mrgreen:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.23. 12:22:50

visca el barca írta:helyes :D

most már csak luit kellene vhogy visszahozni és elégedett is lennék a nyári igazolásokkal :mrgreen:
Hú, tényleg, ő is milyen aktív volt pedig régen, aztán jó néhány éve eltűnt. :? :(
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.23. 07:45:26

helyes :D

most már csak luit kellene vhogy visszahozni és elégedett is lennék a nyári igazolásokkal :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2018.07.22. 20:54:23

visca el barca írta:
off

hey bro, örülök h még élsz :D aktivizálhatnád magad, hiányzol :D
Áthozom ide.
Köszi. :D
Őszintén nem is tudom, miért maradt ki az elmúlt időszakban az itteni fórum. Talán meló és egyéb nagyon felnőttes dolgok miatt. :lol:
Egy ideje viszont újra be szoktam nézni ide, hiányzott a régi társaság, rengeteg jó élményem van innen, szóval, ha nem is leszek extrán aktív, de azért tervezem, hogy hozzászólok egy-két témához néha. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19545
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.07.20. 11:10:03

ALEXDP írta:
Bob_Marley írta:Női főnököm van 3 éve, semmi bajom nincs vele. Miért kéne máshogy tekinteni rá, mert nő vagy férfi. Full sztereotípia, főnököm Nő. Azt csinálom amit mond és punktum mert ez a feladatom, nemtől független.
Az meg teljesen valós probléma, hogy ugyanazért a pozícióért nem kapnak ugyanakkora bérezést. Az hogy eleve valaki nem miatt következtet dologra, számomra nem korrekt. Egy férfi ugyanúgy tud következetlen lenni, semmi köze nincs egyiknek a másikhoz. És a hangsúly ezeken a tapasztalat stb dolgokon, ez az alap gondolkozás ami nem megfelelő az én értékrendemben, mert általános következtetés egy tapasztalat vagy külső megjelenés okán. És különbséget tesz feltételezések alapján.

Viselkedést elítélem, bőrszín nem érdekel. Tizenháromban nőttem fel, s hol érdekelt? Sehol, nem is volt vele gondom, pedig raboltak ki engem is, na bumm. De a gondolkozáson van a hangsúly, Jóska gyerek kirabolt, Jóska és nem C Jóska.
Jó példát hozott fel valaki, hogy akár egy fesztivál akár meglehet nézni a belvárost mit művelnek emberek, azt ítélem el, nem azt hogy éppen ki teszi.
Lesarkítva, xy ellop egy tehenet, vagy xy ellop egy korsót ugyanúgy lopás és nem poén.
Bob, minden tisztelet mellett, te magad vagy a paradoxon, témától függetlenül!
Általános témákat és focival kapcsolatos témákat nézve, fura ahogy "érvelsz".
Amikor számodra kedvező a közhangulat, akkor élénk vagy, egyébként hallgatsz...
Összességében , és döntően, nem értek veled egyet , sem foci ügyben, sem másban.
Viszont , tisztelem , ahogy lelkesen véleményt alkotsz, mindenkor.
A hozzászólásaidat olvasva, bármely témában, Te testesíted meg a kirekesztést, miszerint , aki nem ért egyet veled az rasszista, focit nézve meg ostoba...
Alapvetően téged én egy vadliberális személynek látlak, és ha ebbe belemegyünk, akkor láthatjuk ennek a rákfenéjét.
Miszerint, a szélsőséges liberális legalább annyira kirekesztő, mint a náci, a hungarista, vagy a rasszista. Te pedig az vagy!
Amikor kell redukálsz, amikor kell általánosítasz. Ez is jellemző egy népre, illetve vallásra, vagy nem tudom minek nevezzem.
Ráadásul, az állandó harcot nézve, amit előadsz, még nevetséges is!
Értékrendként mindig a sajátodról beszélsz, mint ha az általános lenne, azaz , meggyőződésem, hogy ha Hamilton nem lenne fekete, nem imádnád itt nyilvánosan, vagy nem ennyire.
Megpróbálhatjuk a kissebségeket érintő szociális és egyéb problémákat normálisnak tekinteni, de abban a pillanatban igazoljuk is azok valóságát.
Ja, és rühellem a rúgj és rohanj, majd lesz valahogy focit...
Kérlek olyat ne írj, amit nem tudsz szerintem igazolni. Se az ostobázást, az pedig hogy Hamilton azért kedvenc mert fekete, semmi köze hozzá. Az persze igaz, hogy nagyon örömteli, hogy sikeres, de azért mert tehetséges.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.07.20. 10:05:17

brazilfan írta:
zola8787 írta:… talán Kesznyétenről is, itt volt idén a szurkálás, mert a cigányasszony felidegesítette az urát :D
Bocs, de ezzel a mondattal számomra hiteltelenné vált a beszámolód (természetesen nem Olaszliszkára gondolok, az a falu soha nem mossa le magáról, hogy ott szörnyű lincselés történt).
De a kesznyéteni eset semmit nem bizonyít. Budapesti kertvárosban élek, ha nem is jómódú, de konszolidált emberek a szomszédaim, ennek ellenére az egyikük fia tavalyelőtt leszúrta az anyját, egy másik szomszédom munkába menet-jövet is bömbölteti a rádiót az autójában, a harmadik és a negyedik az üvöltözésig összevitatkozott azon, hogy éjszaka ugat a kutya. Kereshetnék még példákat a családi erőszakra is, ahol egyik fél sem volt cigány, és mégis előkerült a kés.
Úgy érzem, hogy mint egy mágnes, úgy vonzod magadhoz a rossz tapasztalatokat. Hajdú-Bihar megyei porfészekben nőttem fel, iszonyúan messze a budapesti Rózsadombtól, fiatalabb éveimben sokat jártam Miskolcon, mostanában sokat vagyok Szabolcs-Szatmárban, sőt Romániában is, de még soha, egyetlen roma sem támadott meg. Valahogy mindig elkerült a fizikai és a verbális agresszió, még senki nem szúrta ki az autógumit, pedig a munkám miatt heteket szoktam eltölteni nemcsak Északkelet-Magyarországon, hanem Ukrajnában, Romániában, Kelet-Szlovákiában is.
http://www.boon.hu/csoportos-eroszak-ke ... tt/3524639" target="_blank

Biztos vagyok benne, hogy rossz lehet a tényekkel szembesülni, amin neked kikerekedik a szemed, azt én már lehet észre sem veszem.

https://alfahir.hu/node/129316" target="_blank

Tudom, hogy felhozod majd, hogy alfahir, de google hozta fel. Na 2013 óta bekamerázták a tavat miattuk.

Mind-mind szép, hogy segítsünk nekik, szegénységből nehéz, de itt megint az arányokat nézem, hogy mennyi fehérből mennyi bűnöző és mennyi barnából mennyi bűnöző.

2 pozitív dolog, hogy itt vannak: pörög az offtopic fórum, meg nélkülük egy csomó börtönőr elveszítené az állását.

Egy szó, mint 100, zola: rasszista (bár biztos vagyok benne, hogy a fórumozók között nekem van a legtöbb cigány spanom:D)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1033
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.07.20. 09:35:58

zola8787 írta:… talán Kesznyétenről is, itt volt idén a szurkálás, mert a cigányasszony felidegesítette az urát :D
Bocs, de ezzel a mondattal számomra hiteltelenné vált a beszámolód (természetesen nem Olaszliszkára gondolok, az a falu soha nem mossa le magáról, hogy ott szörnyű lincselés történt).
De a kesznyéteni eset semmit nem bizonyít. Budapesti kertvárosban élek, ha nem is jómódú, de konszolidált emberek a szomszédaim, ennek ellenére az egyikük fia tavalyelőtt leszúrta az anyját, egy másik szomszédom munkába menet-jövet is bömbölteti a rádiót az autójában, a harmadik és a negyedik az üvöltözésig összevitatkozott azon, hogy éjszaka ugat a kutya. Kereshetnék még példákat a családi erőszakra is, ahol egyik fél sem volt cigány, és mégis előkerült a kés.
Úgy érzem, hogy mint egy mágnes, úgy vonzod magadhoz a rossz tapasztalatokat. Hajdú-Bihar megyei porfészekben nőttem fel, iszonyúan messze a budapesti Rózsadombtól, fiatalabb éveimben sokat jártam Miskolcon, mostanában sokat vagyok Szabolcs-Szatmárban, sőt Romániában is, de még soha, egyetlen roma sem támadott meg. Valahogy mindig elkerült a fizikai és a verbális agresszió, még senki nem szúrta ki az autógumit, pedig a munkám miatt heteket szoktam eltölteni nemcsak Északkelet-Magyarországon, hanem Ukrajnában, Romániában, Kelet-Szlovákiában is.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.07.20. 09:18:10

recrea írta: Azt is nehéz eldöntenem :D

Szürreális sztorik ezek innen Óbudáról :D Bob 13. kerülete ehhez képes játszóház :D
Hát igen, aztán meg jönnek ilyen helyekről a nagy aktivisták, meg kisebbség védő meg ilyen olyan emberek, akik nem is ismerik ezt a fajta életet,ami amúgy egy életérzés. Annyira boldog lennék ha mindenki átérezné ezt vagy 5 évig, úgy érzem egy picit máshogy viszonyulnának a dolgokhoz az emberek.
Amúgy ha valósat akarsz látni igaz csak virtuálisan akkor ott a tube, beírod, hogy cigány, mehet a popcorn.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.07.20. 09:07:15

zola8787 írta:
recrea írta: Nehéz eldöntenem, h sírjak vagy nevessek...könyörgöm, szervezz valamelyik hónap elejére egy talit hozzátok, ki nem hagynám :D

Amúgy a cigányok a legnagyobb rasszisták, gyűlölik egymást is meg a magyarokat is...szóval miről beszélünk? :D
Mármint velem sírsz/nevetsz, vagy rajtam? Nem mindegy :D

Szólsz mikor jönnél, én ráérek :D Még szintet is tudok mondani, Lúc a lájtos, Szada a medium, Kesznyéten a world class, Olaszliszka meg a legendary. Liszkáról gondolom mindenki hallott, talán Kesznyétenről is, itt volt idén a szurkálás, mert a cigányasszony felidegesítette az urát :D
Azt is nehéz eldöntenem :D

Szürreális sztorik ezek innen Óbudáról :D Bob 13. kerülete ehhez képes játszóház :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.07.20. 07:48:51

recrea írta: Nehéz eldöntenem, h sírjak vagy nevessek...könyörgöm, szervezz valamelyik hónap elejére egy talit hozzátok, ki nem hagynám :D

Amúgy a cigányok a legnagyobb rasszisták, gyűlölik egymást is meg a magyarokat is...szóval miről beszélünk? :D
Mármint velem sírsz/nevetsz, vagy rajtam? Nem mindegy :D

Szólsz mikor jönnél, én ráérek :D Még szintet is tudok mondani, Lúc a lájtos, Szada a medium, Kesznyéten a world class, Olaszliszka meg a legendary. Liszkáról gondolom mindenki hallott, talán Kesznyétenről is, itt volt idén a szurkálás, mert a cigányasszony felidegesítette az urát :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.07.20. 07:32:06

zola8787 írta:
Bob_Marley írta: Ok-okozati következtetés az első bekezdésed. Sajnos a létminimum alatt lévők nagy része roma, ezzel van a baj, s nagyobb a bűncselekmények elkövetése is sajnos.
Értelek, amit nagyon sokan el is hisznek, akik nem köztük élnek. Sok olyan cigány ismerősöm van, akik ugyanúgy a retekbe nőtt fel a soron, mint a többi, mégis elment dolgozni. Olyat is tudok, aki megpróbálta a külföldi munkát és most vígan elél. Viszont ezeknek a cigányoknak is sorra jön a gyerek, amivel nem tudsz mit kezdeni, csak elfogadni, mert ez a vérükben benne van. És ezzel nincs is gond, ha munka mellett eltudja tartani őket, hát szíve joga, nem gond, VISZONT!!!
Amíg a fidesz és hasonló pártok DIREKT benne tartják a rosszban ezeket az embereket, addig nem fogom sajnálni őket. Miért is? Mert a SEMMIRE kapnak segélyt, ami annyira jó, hogy hónap elején egyenek igyanak, hónap végén meg menjenek lopni, meg éhezni. Hiszen ezek a cigányok nem akarnak dolgozni. Benne van ez is a vérükben, hogy mindig vándorló nép volt, akik letelepednek valahol, felélik és mennek tovább, de Orbánék törvényei miatt nem kell már menniük, hiszen a semmire megkapják a pénzt. Szembe szomszédomnak 6 kölyke van 33 évesen, csávója nincs, senki sem tudja, kié az utolsó 4 gyerek.
Ugye pont a miskolci rendőrfőkapitányt rúgták ki évekkel ezelőtt, mert elmondta az igazságot, hogy direkt rúgdossák a terhes asszonyok hasát, hogy fogyatékos gyerek szülessen -> ergó több legyen a segély. Ugye sok ember ezt nem hiszi el, mert normális ember nem tesz ilyet. Mivel a falucskámban legalább 30 fogyatékos fiatal cigányt láttam már, így én teljesen elhiszem ezt.
És látod mondom, hogy benne van a vérükben, mégis van egy nagyon kis részük, akik nem elégszenek meg a gyerekkori alja élettel és elmennek dolgozni, ami ugye a mai világban nem nagy valami, mert 8 általánossal szinte minden cégnél el lehet helyezkedni.

Sok ember nem látja, hogy a keleti részen rengeteg magyart félelemben tartanak, hogy gondolnak egyet és az út közepére tojnak, törlés nélkül fel a gatya. Hogy direkt hallgatják hangosan a cigány undormány zenéjüket, hogy a szomszédoknak rossz legyen. Hogy a rendőrség nem mer kimenni hozzájuk, vagy ha látnak valamit direkt nem állnak meg, mert a törvény őket védi, mert "kisebbség".

Ex apósom földművelő, pestieknek mondom: vezeti a traktort :lol: Neki az aratás úgy megy, hogy 2 hétig nincs otthon. Napi 16-18 órát nyomja, mert muszáj megcsinálni minél hamarabb, mert a falukból bemennek a cigányok és leszednek mindent, de nem csak úgy, hogy letépik és kész, nem! Direkt letapossák, direkt kiviszik a földekre a felhalmozódott szemeteiket, a dögöket és minél hamarabb megkell csinálniuk, mert ha nem, akkor nem lesz mit aratni, mert lelopják és BOB nekem ne mond, hogy a lopásra van mentség, mert nincs. Én simán visszavezetném, hogy lopásonként levágnék egy ujjat, hű mennyi ujjatlan barna rohangálna....

Az a fura Bob, hogy fideszesként tolod ezt a full bal oldali nézetet, de szerintem te csak direkt provokálsz én barom meg beleállok, mert zavar ha valaki tapasztalatok nélkül osztja az észt, még ha az illető cska egy troll. Nem ismerem ázsiaiakat, nem ismerek négereket, nem fogom őket szidni vagy védeni, mert nincs élettapasztalatom, hogy milyenek is ők. Nem úgy, mint te, aki az m1 híradó alapján védi ezeket a tetveket.

Aztán ha esetleg megkérdeznéd, hogyha ilyen rossz a helyzet, miért nem megyek el innen. Szüleim miatt, bizots, hogy nem fogok ezek között itt hagyni. Mondok egy példát faterom hogy akar velük jóban lenni: kapunk előtt ültetett szilvafákat, megmondta a cigányoknak, hogy ezeket leszedhetik, de cserébe a kapun belül ne nyúlkáljanak, tudod mit csinálnak? Benyúlkálnak és szednek, mert nekik nem elég, szerencsére a kutyáink is rasszisták és ha cigányszagot érez ugatnak, így tudok nekik kedvesen kiszólni, hogy "ha továbbeszed eltöröm a kezed." Erre hallgatnak, másra nem. Érzed ezt Bob? Még faterom költött rájuk, hogy szilvafát ültet nekik és nekik ez nem elég. Még ez sem.

Egyszer gyere le Tiszalúcra, itt élek, mondjuk segélyosztás napján, körbe vezetlek a falucskámba, hogy mekkora bulik vannak 2-3 napig, mígy kitart a pénz, vagy átviszlek a szomszéd Taktaszadára vagy Prügyre ahol már cska cigányok laknak. Taktaszadát ismered? :D Poénból a barnák szétszedték a vasútállomást :D Csak úgy viccből esténként. Azóta nem lehet Szadán vonatjegyet venni, komoly mi? Megmondták az ott dolgozók, hogy nem mennek oda.
Voltál már az avason, Miskolcon? Mikor engem 15 évesen szájba vert egy legalább kétszer idősebb (hárman voltak), sírva felhívtam anyát, ő a rendőrséget, tudod mi volt a reakció?: hogy miért nem mentem át az út másik oldalára. Ez 15 évvel ezelőtt volt. Van egy tippem, hogy azok most 45 évesen már nagypapák, vagy a Csillagban, vagy valahol.
Amikor a vonaton látni a fehéreken, hogy úgy keresik este a helyet, hogy fehérek legyenek páran körülötte (nekem vonaton vették el a telómat, behúztak egy kabinba és elvették. Heten voltak én egyedül. Aztán mikor az 5 éves cigány gyerek csak viccből beszól egy néninek, hogy "te vén kúrvá, gyere szííííddd le a fáás...om." Őszinte leszek én szegénységben élő fehértől ilyet még nem hallottam.

Tudom ezt mind rálehet fogni arra, hogy szegénységben élnek. Az egyik legszegényebb általános iskolás osztálytársam, akinek alékoholista volt az apja, egy fészerben!!!!! lakott, magyar-magyar, most főmérnök a Johnson Electrics-ben. Csak úgy megsúgom, hogy valaki megpróbál kitörni a rosszból és van aki direkt bennemarad, jó így, az állam eltart.

Irigykedem rád, hogy neked nincsenek rossz tapasztalataid Magyarország MÉG MOSTANI kisebbségével, mert igaz mi nem fogjuk megélni, de ha semmi sem fog változni 100 éven belül a magyar lesz a kisebbség Magyarországon.

Még este jövök egy fehér vs barna házvásárlással, aztán többet nem írok, aki nem látja a problémát velük, az ezután sem fogja.
Nehéz eldöntenem, h sírjak vagy nevessek...könyörgöm, szervezz valamelyik hónap elejére egy talit hozzátok, ki nem hagynám :D

Amúgy a cigányok a legnagyobb rasszisták, gyűlölik egymást is meg a magyarokat is...szóval miről beszélünk? :D
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2018.07.20. 03:05:58

Bob_Marley írta:Női főnököm van 3 éve, semmi bajom nincs vele. Miért kéne máshogy tekinteni rá, mert nő vagy férfi. Full sztereotípia, főnököm Nő. Azt csinálom amit mond és punktum mert ez a feladatom, nemtől független.
Az meg teljesen valós probléma, hogy ugyanazért a pozícióért nem kapnak ugyanakkora bérezést. Az hogy eleve valaki nem miatt következtet dologra, számomra nem korrekt. Egy férfi ugyanúgy tud következetlen lenni, semmi köze nincs egyiknek a másikhoz. És a hangsúly ezeken a tapasztalat stb dolgokon, ez az alap gondolkozás ami nem megfelelő az én értékrendemben, mert általános következtetés egy tapasztalat vagy külső megjelenés okán. És különbséget tesz feltételezések alapján.

Viselkedést elítélem, bőrszín nem érdekel. Tizenháromban nőttem fel, s hol érdekelt? Sehol, nem is volt vele gondom, pedig raboltak ki engem is, na bumm. De a gondolkozáson van a hangsúly, Jóska gyerek kirabolt, Jóska és nem C Jóska.
Jó példát hozott fel valaki, hogy akár egy fesztivál akár meglehet nézni a belvárost mit művelnek emberek, azt ítélem el, nem azt hogy éppen ki teszi.
Lesarkítva, xy ellop egy tehenet, vagy xy ellop egy korsót ugyanúgy lopás és nem poén.
Bob, minden tisztelet mellett, te magad vagy a paradoxon, témától függetlenül!
Általános témákat és focival kapcsolatos témákat nézve, fura ahogy "érvelsz".
Amikor számodra kedvező a közhangulat, akkor élénk vagy, egyébként hallgatsz...
Összességében , és döntően, nem értek veled egyet , sem foci ügyben, sem másban.
Viszont , tisztelem , ahogy lelkesen véleményt alkotsz, mindenkor.
A hozzászólásaidat olvasva, bármely témában, Te testesíted meg a kirekesztést, miszerint , aki nem ért egyet veled az rasszista, focit nézve meg ostoba...
Alapvetően téged én egy vadliberális személynek látlak, és ha ebbe belemegyünk, akkor láthatjuk ennek a rákfenéjét.
Miszerint, a szélsőséges liberális legalább annyira kirekesztő, mint a náci, a hungarista, vagy a rasszista. Te pedig az vagy!
Amikor kell redukálsz, amikor kell általánosítasz. Ez is jellemző egy népre, illetve vallásra, vagy nem tudom minek nevezzem.
Ráadásul, az állandó harcot nézve, amit előadsz, még nevetséges is!
Értékrendként mindig a sajátodról beszélsz, mint ha az általános lenne, azaz , meggyőződésem, hogy ha Hamilton nem lenne fekete, nem imádnád itt nyilvánosan, vagy nem ennyire.
Megpróbálhatjuk a kissebségeket érintő szociális és egyéb problémákat normálisnak tekinteni, de abban a pillanatban igazoljuk is azok valóságát.
Ja, és rühellem a rúgj és rohanj, majd lesz valahogy focit...
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1684
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2018.07.19. 22:25:30

A romák romák maradnak. Lényegtelen kiragagadni azt a néhány száz normális kissebségit, ne kelljen már azért a néhány plusz neuronért cserébe hasra esni.

A tények azt mutatják, hogy márpedig kulturális, szociális és genetikai értelemben ők erre az életvitelre képesek, ezt választották. Ahogy a jakutföldi nyenyecek, a busmanok, vagy a perui mascho piro nép. Na nem a klasszikus nomád, vándorló roma népcsoportra gondolok, hanem ez a kifejlett, kész, ügyes 21. századi keleteurópai cigányság (a Bulgároktól a Jugók féle cigányságig). Így "fejlődtek" errefelé, ide vitte őket az evolúció országútja, ahogy a jóval kisebb, maguk között kevesebb hasonlóságot mutató Dél-Nyugat-európai romaság szintén más felé haladt. Páneuropai viszonylatban nincs nagy összefüggés köztük.

Ezt az életmódot választják, ezt tartják neutrálisnak, eleve elrendeltnek, normálisnak. Ugyan miért kellene szabadkozni, ekkora népcsoport ne legyen már áldozat. Más az "értékrend", erősen rasszisták, nagyobb arányban mint mi. Az igénynívót ismerjük, integrálásnak csúfolt pacsmagolás javarészt korrupt politikai okok miatt történik, egyébként most is a jelenlegi neokeresztény szittya ner narancs sikertörténet egyik legfőbb taptalaja, úgy ahogy vannak, jelen formájukban, putrisan, 10 pujásan, közmunkásos wellnesszesen.

Szép utópia lenne, hogy a népesség arányai ne a jelenlegi felé tendáljanak tovább, vidéki iskolák alsó tagozatai sokat elárulnak a populáció további alakulásáról.

Budapest ha már szóba került : jó példa, ahol nagy számban elő magyarok is képesek voltak felvenni az ő életvitelük, vagy mondhatni lesüllyedni hozzájuk , s képesek voltak átemelni ösztönös szokásaik - utalva a bob marley felé afférra.

Sikertörténet a maga nevében a cigányság jelene Magyarországon (is), és roppant mód feltüzelte a 20. századi liberalizmus, na meg az az attitűd, hogy
- fogadjuk el, ilyenek, jobb nem lesz, vagy ami sokkal iritálóbb,
- áldozatok, a társadalmi kivetülés pedig rasszizmus.



Ez tragikus.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.07.19. 20:47:15

Na elkezdték a muzsikát 3 házzal arrébb, csütörtökön, este fél 9-kor. De hát én vagyok a naiv, francnak menjek holnap korán dolgozni, hát buli van drága tezsvíreim.
Mindegyik a mennybe való, csak vinné már őket el Szent Péter.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.07.19. 20:16:40

Cseri írta:A viselkedés nem öröklött,hanem kognitív folyamat.Célszerű kicsit tájékozódni mielőtt a megmondóemberré váltok laikusként.
A viselkedést egyaránt szabályozza a személyiség és a környezet (a szociális ingerek, események révén). Ezt a kettős szabályozást Bandura kölcsönös determinizmusnak nevezi. A személyiség egy részét pedig örökölt dolgok alkotják. :roll:
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.07.19. 19:31:21

A viselkedés nem öröklött,hanem kognitív folyamat.Célszerű kicsit tájékozódni mielőtt a megmondóemberré váltok laikusként.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19545
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.07.19. 19:27:47

Erre reagálni sem érdemes, mert full gyűlölet "kampany", sajnos nem érted amit írtam. Amiket írtál elfogadom, sajnálatos,de te folyamatosan egy kepzethez társítod, ezzel viszont nem értek egyet. Na bumm dolog pedig arra utalt, volt kb 20 éve, élet ment tovább. Nem ezen fogok kattogni és társítani negatívumot a jövőt tekintve.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.07.19. 18:55:43

Veidt_madridista írta:Zola... Oda akarok kilyukadni, hogy a cigók jelentette társadalmi problémát elég nagy butaság elinézni annyival, hogy ilyen a vérük. Olyan, hogy vki rossz gyereknek születik, nincsen.

És még annyi, hogy felesleges emiatt ilyen szinten szétfrusztrálni magadat. A cigányokkal (ismét csak 99%...) egy módon lehet bánni, az pedig az, ahogy ők is bánnak a magyarokkal. Félelem nélkül, agresszívan fellépve becsicskítani őket, kiosztani pár pofont. Ennyiből értenek, nem abból, hogy ne nyúlj a kerítésen belüli szilvafához :D Persze azt aláírom, hogy falun sokkal nehezebb az élet emiatt, mint egy nagyvárosban... menekülni kell az ilyen helyekről, nincs más opció. Amúgy ha már Taktaszada, egyszer vezetett ott egy haverom megye1-es meccset. Hazaiak ellen fújt többször, mire visszaért a kocsijához, kerekek kiszúrva, festék ezer helyen lekarcolva.
Persze, hogy nem csak a vérük, de nagyobb százalékban ez. Ha megnézed a gazdag részt is, azok sem kemény munkával hozzák össze a betevőt, hanem anyagok okoskodásával, kocsik feketén eladásával és hasonló illegális eszközökkel. Politikát említettem is, hogyha ott nem változnak ezen a téren drasztikus, akik elvannak nyomorban és mások megkeserítésében, ott is fognak maradni.

Nem leszek frusztrált tőlük, már megedzett ez a megye, jobban kivagyok azoktól, akik csak tv-ben láttak cigányokat és tolják okosságot.

Haverod meg még jól meg is úszta, ilyen helyekre vagy ismerősöket küldenek, vagy a tényleg tiszteletet parancsoló bírókat. Kis javítás: Szadán tuti, hogy nem vezetetett megye 1-es meccset, max 2 :P


Na és amit még akartam, csak úgy érdekességképpen:

Ismerősömék vesznek házat: "23,7 millió Ft a ház eladási ára. A banki hitelhez kiküldenek egy értékbecslőt, aki felbecsüli a házat és megállapít egy árat, amennyit ér a ház. Ennek a 80%át adhatja a bank nekünk hitelre, 20%a pedig önrész. Tehát, ha vételáron becsüli fel az értékbecslő és a bank megadja a maximum hitelt, akkor 18,9 millió forintot kapunk 20 évre 10 éves kamatperiódussal. Havonta 123.000ft a törlesztőrészlet. A vételáron felül persze vannak plusz költségek pl: ügyvéd. Vételár 4%át kell befizetni a NAVnak, mint illeték, mivel fele-fele lesz a tulajdon, ezért kapunk kedvezményt. Magyarul az enyém lesz a 23,7 fele, tehát 35 év alatti vagyok és a lakástulajdonom értéke 15 millió alatti ezért 50% kedvezményt kapok. Így a 900.000 Ft helyett "csak" 450.000 Ftot kell fizetni azért, mert vettünk egy házat"
Férjével vennék, mindkettőnek lassan 10 éve van jól jövenedelmező munkája, nincsen még gyerek.

Másik: szemben lévő házat 3,6 millióért csok-on keresztül az állam odaadta annak a cigányasszonynak, aki 33 évesen 6 gyerekkel rendelkezik, ebből az egyik nyomorék. Egyetlen egy napja sincs munkával eltöltve, még közmunkán sem és 8 általánosa van. 3 hét alatt lementek náluk a papírmunkák és a nevén van a ház, teljesen ingyen. Mivel hosszú utcában lakom és a végéről jöttek a közelünkbe (hurrá) (lelakták az előző házukat ami egy putri volt), így hozzájuk gyakran járt ki a rendőrség (igen, vannak olyanok aki hívásra kijönnek). Erre cirkált egy járőr, látta, hogy az üres ház portáján vágják ki a fákat és megálltak megkérdezni, hogy mit keresnek ott. Büszkén mutatták a papírokat, hogy már az övé. A rendőrt is lehet rasszistának nevezni, egy magyart tuti, hogy nem kérdeznek meg.
Mivel a falusi hivatalon keresztül történt ez az egész és ismerem az egyik ott dolgozót, ő mesélte, hogy valamilyen kisebbségi, hátrányos helyzetű akármicsodát kihasználva kaphatta meg a házat.

Na ha létezik rasszizmus, akkor ez az. És itt konkrétan nem a cigányt szidom, hanem ezt az undorító korrupt semmirekellő kormányt. Ja azt lehagytam, hogy 3 hónapja húzódik ismerősömék ház vásárlása a banknál.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.07.19. 18:54:43

Olyan, hogy vki rossz gyereknek születik, nincsen.
Sokan puffogtatják ezt, de én nagyon nem értek egyet vele. Igenis fontos tényező, hogy ki milyen géneket örököl. Nem egy olyan esetet láttam, hogy az egyik testvérből derék ember lett, a másikból szemétláda, holott ugyanazok nevelték, ugyanazokkal módszerekkel.

Eleve úgy gondolom, hogy az emberek túlnyomó többsége a rosszra sokkal fogékonyabb, de vannak, akik vagy azért, mert olyan nevelést kapnak, illetve olyan példát látnak maguk körül, vagy vmilyen élettapasztalat hatására saját akaratukból a jó útra tudnak lépni.
Ők azt a példát látják maguk előtt, hogy így is lehet élni, nem is rosszul, következmények és felelősség nélkül. Oda akarok kilyukadni, hogy a cigók jelentette társadalmi problémát elég nagy butaság elinézni annyival, hogy ilyen a vérük.
Ezzel viszont egyet értek. Mint mondtam, szerintem az emberek nagy része bőrszíntől függetlenül a rosszra fogékony, és gyakorlatilag mindent megtesz, amit büntetlenül megtehet. A baj éppen azzal van, hogy a hatalom engedi nekik amit csinálnak, a kemény kéz helyett struccpolitikát alkalmaznak. De hogy jutottunk ide? Kik ezért a felelősök? A túlkompenzálással jutottunk ide, és azok a felelősök, aki a mai napig ezért lobbiznak. Ha már a South Park felmerült, több részben felmerült ez a probléma is, pl. még a korai évadokban Cartman és Token afférjánál. Na, az rész is rámutat, mivel van a baj, de van aki még mindig nem érti, vagy nem akarja megérteni... #-o
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.07.19. 17:48:02

Zola, miskolciként engem is próbáltak már kirabolni gyerekkoromban, nem is egyszer, de ettől még egyáltalán nem hülyeség, amit Bob mond. Nem olyan könnyű ám kitörni a putriból, ha azt látod, hogy így is el lehet éldegélni, börtöntől nincs miért félni, sok gyerek egyenlő a sok pénzzel, haverjaiddal a nyomorban tartjátok egymást. Az a fészeres gyerek, akit írtál, tudta, hogy miért akar kitörni. De a cigányok nem tudják (99%). Honnan is tudnák? Ők azt a példát látják maguk előtt, hogy így is lehet élni, nem is rosszul, következmények és felelősség nélkül. Oda akarok kilyukadni, hogy a cigók jelentette társadalmi problémát elég nagy butaság elinézni annyival, hogy ilyen a vérük. Olyan, hogy vki rossz gyereknek születik, nincsen.

És még annyi, hogy felesleges emiatt ilyen szinten szétfrusztrálni magadat. A cigányokkal (ismét csak 99%...) egy módon lehet bánni, az pedig az, ahogy ők is bánnak a magyarokkal. Félelem nélkül, agresszívan fellépve becsicskítani őket, kiosztani pár pofont. Ennyiből értenek, nem abból, hogy ne nyúlj a kerítésen belüli szilvafához :D Persze azt aláírom, hogy falun sokkal nehezebb az élet emiatt, mint egy nagyvárosban... menekülni kell az ilyen helyekről, nincs más opció. Amúgy ha már Taktaszada, egyszer vezetett ott egy haverom megye1-es meccset. Hazaiak ellen fújt többször, mire visszaért a kocsijához, kerekek kiszúrva, festék ezer helyen lekarcolva.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.07.19. 16:59:51

“Na bumm” :lol: :lol:

Ezért tenyleg felesleges visszajárni, csak provokálod a jónépet.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.07.19. 16:40:57

Bob_Marley írta: Ok-okozati következtetés az első bekezdésed. Sajnos a létminimum alatt lévők nagy része roma, ezzel van a baj, s nagyobb a bűncselekmények elkövetése is sajnos.
Értelek, amit nagyon sokan el is hisznek, akik nem köztük élnek. Sok olyan cigány ismerősöm van, akik ugyanúgy a retekbe nőtt fel a soron, mint a többi, mégis elment dolgozni. Olyat is tudok, aki megpróbálta a külföldi munkát és most vígan elél. Viszont ezeknek a cigányoknak is sorra jön a gyerek, amivel nem tudsz mit kezdeni, csak elfogadni, mert ez a vérükben benne van. És ezzel nincs is gond, ha munka mellett eltudja tartani őket, hát szíve joga, nem gond, VISZONT!!!
Amíg a fidesz és hasonló pártok DIREKT benne tartják a rosszban ezeket az embereket, addig nem fogom sajnálni őket. Miért is? Mert a SEMMIRE kapnak segélyt, ami annyira jó, hogy hónap elején egyenek igyanak, hónap végén meg menjenek lopni, meg éhezni. Hiszen ezek a cigányok nem akarnak dolgozni. Benne van ez is a vérükben, hogy mindig vándorló nép volt, akik letelepednek valahol, felélik és mennek tovább, de Orbánék törvényei miatt nem kell már menniük, hiszen a semmire megkapják a pénzt. Szembe szomszédomnak 6 kölyke van 33 évesen, csávója nincs, senki sem tudja, kié az utolsó 4 gyerek.
Ugye pont a miskolci rendőrfőkapitányt rúgták ki évekkel ezelőtt, mert elmondta az igazságot, hogy direkt rúgdossák a terhes asszonyok hasát, hogy fogyatékos gyerek szülessen -> ergó több legyen a segély. Ugye sok ember ezt nem hiszi el, mert normális ember nem tesz ilyet. Mivel a falucskámban legalább 30 fogyatékos fiatal cigányt láttam már, így én teljesen elhiszem ezt.
És látod mondom, hogy benne van a vérükben, mégis van egy nagyon kis részük, akik nem elégszenek meg a gyerekkori alja élettel és elmennek dolgozni, ami ugye a mai világban nem nagy valami, mert 8 általánossal szinte minden cégnél el lehet helyezkedni.

Sok ember nem látja, hogy a keleti részen rengeteg magyart félelemben tartanak, hogy gondolnak egyet és az út közepére tojnak, törlés nélkül fel a gatya. Hogy direkt hallgatják hangosan a cigány undormány zenéjüket, hogy a szomszédoknak rossz legyen. Hogy a rendőrség nem mer kimenni hozzájuk, vagy ha látnak valamit direkt nem állnak meg, mert a törvény őket védi, mert "kisebbség".

Ex apósom földművelő, pestieknek mondom: vezeti a traktort :lol: Neki az aratás úgy megy, hogy 2 hétig nincs otthon. Napi 16-18 órát nyomja, mert muszáj megcsinálni minél hamarabb, mert a falukból bemennek a cigányok és leszednek mindent, de nem csak úgy, hogy letépik és kész, nem! Direkt letapossák, direkt kiviszik a földekre a felhalmozódott szemeteiket, a dögöket és minél hamarabb megkell csinálniuk, mert ha nem, akkor nem lesz mit aratni, mert lelopják és BOB nekem ne mond, hogy a lopásra van mentség, mert nincs. Én simán visszavezetném, hogy lopásonként levágnék egy ujjat, hű mennyi ujjatlan barna rohangálna....

Az a fura Bob, hogy fideszesként tolod ezt a full bal oldali nézetet, de szerintem te csak direkt provokálsz én barom meg beleállok, mert zavar ha valaki tapasztalatok nélkül osztja az észt, még ha az illető cska egy troll. Nem ismerem ázsiaiakat, nem ismerek négereket, nem fogom őket szidni vagy védeni, mert nincs élettapasztalatom, hogy milyenek is ők. Nem úgy, mint te, aki az m1 híradó alapján védi ezeket a tetveket.

Aztán ha esetleg megkérdeznéd, hogyha ilyen rossz a helyzet, miért nem megyek el innen. Szüleim miatt, bizots, hogy nem fogok ezek között itt hagyni. Mondok egy példát faterom hogy akar velük jóban lenni: kapunk előtt ültetett szilvafákat, megmondta a cigányoknak, hogy ezeket leszedhetik, de cserébe a kapun belül ne nyúlkáljanak, tudod mit csinálnak? Benyúlkálnak és szednek, mert nekik nem elég, szerencsére a kutyáink is rasszisták és ha cigányszagot érez ugatnak, így tudok nekik kedvesen kiszólni, hogy "ha továbbeszed eltöröm a kezed." Erre hallgatnak, másra nem. Érzed ezt Bob? Még faterom költött rájuk, hogy szilvafát ültet nekik és nekik ez nem elég. Még ez sem.

Egyszer gyere le Tiszalúcra, itt élek, mondjuk segélyosztás napján, körbe vezetlek a falucskámba, hogy mekkora bulik vannak 2-3 napig, mígy kitart a pénz, vagy átviszlek a szomszéd Taktaszadára vagy Prügyre ahol már cska cigányok laknak. Taktaszadát ismered? :D Poénból a barnák szétszedték a vasútállomást :D Csak úgy viccből esténként. Azóta nem lehet Szadán vonatjegyet venni, komoly mi? Megmondták az ott dolgozók, hogy nem mennek oda.
Voltál már az avason, Miskolcon? Mikor engem 15 évesen szájba vert egy legalább kétszer idősebb (hárman voltak), sírva felhívtam anyát, ő a rendőrséget, tudod mi volt a reakció?: hogy miért nem mentem át az út másik oldalára. Ez 15 évvel ezelőtt volt. Van egy tippem, hogy azok most 45 évesen már nagypapák, vagy a Csillagban, vagy valahol.
Amikor a vonaton látni a fehéreken, hogy úgy keresik este a helyet, hogy fehérek legyenek páran körülötte (nekem vonaton vették el a telómat, behúztak egy kabinba és elvették. Heten voltak én egyedül. Aztán mikor az 5 éves cigány gyerek csak viccből beszól egy néninek, hogy "te vén kúrvá, gyere szííííddd le a fáás...om." Őszinte leszek én szegénységben élő fehértől ilyet még nem hallottam.

Tudom ezt mind rálehet fogni arra, hogy szegénységben élnek. Az egyik legszegényebb általános iskolás osztálytársam, akinek alékoholista volt az apja, egy fészerben!!!!! lakott, magyar-magyar, most főmérnök a Johnson Electrics-ben. Csak úgy megsúgom, hogy valaki megpróbál kitörni a rosszból és van aki direkt bennemarad, jó így, az állam eltart.

Irigykedem rád, hogy neked nincsenek rossz tapasztalataid Magyarország MÉG MOSTANI kisebbségével, mert igaz mi nem fogjuk megélni, de ha semmi sem fog változni 100 éven belül a magyar lesz a kisebbség Magyarországon.

Még este jövök egy fehér vs barna házvásárlással, aztán többet nem írok, aki nem látja a problémát velük, az ezután sem fogja.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.07.19. 16:40:25

zola8787 írta:...
Hagyjad, zola, nem érdemes vele leállni vitázni, rászánni az időt. Az a fajta ember, aki teljesen vak. A nagy szabadságszellem és a hátamról vakart göcsörtös mélytisztességtől teljesen vak. Akkor sem látná a szökőárt, ha a fél utca már romokban lenne.

Mondjuk meg kell hagyni, néha nagyon tudok röhögni a stílusán. :) A "kiraboltak és bumm" egy klasszik Bob okfejtés. :) Ha egyszer agyba-főbe verik a cigányok fényes nappal a nyílt utcán, még majd ráfogja, hogy de ilyen azért Dél-Amerikában is van, benne egyébként nincs harag, tök természetes lesz neki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2018.07.19. 16:44:11-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.19. 14:54:26

Bocs, de muszáj: https://www.youtube.com/watch?v=q_vyC_Z80Bc" target="_blank
"A rosszakat el kell ítélni." :mrgreen:
Válasz küldése