Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.02. 08:56:48

Fecooo írta: Íme az űrkutatási biztos
Esküszöm, ezek olyanok, mikor belépnek a szektába, előbb elküldik agymosó táborba...
Na ez meg a másik...

Egyházi gimibe jártam, úgyhogy nekem végigkísérte ez az álszent duma a tinédzser éveimet, hogy papolnak a keresztény értékekről meg a szeretetről, közbe ott b*sznak ki mással, ahol lehet.

Ezek is ezt csinálják, csak egy kicsit nagyobban. Van pofájuk a tízparancsolattal példálózni, miközben emberek százezreinek(millióinak) teszik tönkre az életét.
Nero. írta: Én nem vagyok gyilkos, de számomra furcsa hogy még nem lőtték le valamelyiket. Gondolok itt Orbánra, Mészárosra, Szilárdra stb. stb.
Ez nekem is megfordult már párszor a fejemben...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.02. 06:40:03

Nero. írta:
Sokszor azt hiszem a hírekre hogy csak viccek/trollkodások mert annyira abszurdak. Gondolok itt pl. a Sorozosásra vagy arra hogy űrkutatási miniszterünk is lett. És minden héten jön legalább 1-2 ilyen elképesztő hír otthonról. Értelmiségként ezt megélni nem lehet könnyű.
Én nem vagyok gyilkos, de számomra furcsa hogy még nem lőtték le valamelyiket. Gondolok itt Orbánra, Mészárosra, Szilárdra stb. stb.
Íme az űrkutatási biztos
Esküszöm, ezek olyanok, mikor belépnek a szektába, előbb elküldik agymosó táborba...
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.01. 23:03:53

honsapeter írta:
Januárban utazok :D
Egyél sok gyümölcsöt :)
Tavaly mar voltam, de nagyrészt Mekibe meg a gyrososnál ettem. :D Nem azért mert félek csak nem ízlik a thai kaja. :D

Geridoss: Hol élsz most? Én 2015 nyarán jottem ki Angliába, mindig azt mondom hogy egy év múlva haza megyek, de egyre jobban és otthonosabban érzem magam itt, külső szemlélőként elég komolynak tűnik ami most otthon folyik.

Sokszor azt hiszem a hírekre hogy csak viccek/trollkodások mert annyira abszurdak. Gondolok itt pl. a Sorozosásra vagy arra hogy űrkutatási miniszterünk is lett. És minden héten jön legalább 1-2 ilyen elképesztő hír otthonról. Értelmiségként ezt megélni nem lehet könnyű.
Én nem vagyok gyilkos, de számomra furcsa hogy még nem lőtték le valamelyiket. Gondolok itt Orbánra, Mészárosra, Szilárdra stb. stb.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.11.01. 21:56:49

Januárban utazok :D
Egyél sok gyümölcsöt :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.01. 21:47:56

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.11.01. 20:28:07

Tényleg kemény és a legborzasztóbb ,ezek az emberek közöttünk élnek!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2018.11.01. 20:13:54

MatyiG írta:Én is OKJ-ra járok, és sajnos a legfontosabb és legnehezebb tárgy van a legkevésbé jól és normálisan tanítva, szóval ha nem lenne puskázás, körülbelül minden negyedik tanulónak lenne meg a vizsga.

Előző OKJ-n is a fele megbukott, aztán a pótvizsgán átrugdostak mindenkit... Sok értelme van, semmi értéke nincs így ennek a "papírnak".
Anno Pesten kezdtem biztonságtechnikai mérnöki szakot. Megmondták az elején,hogy külön kiegészítő képzések nélkül ki is törölhetjük a diplomával. És így is lett,mert már nem indítanak új évfolyamokat. Teljesen logikátlan volt a tanterv,a szaktárgyak kevesebb félévben futottak,mint egy nem szaktárgy. Totál értelmetlen volt,de arra jó,hogy sokáig fizesse az ember és kamerákat fúrjon fel 120.000ft-ért.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.01. 19:35:32

Lehet próbálkozni, lehet őket feljelenteni, de mint mondtam, a csávónak semmi sincs a nevén. Bezárják a boltot, akkor talál egy másik hülyét, akire ráírat egy új céget, és megy minden ugyanúgy, ahogy eddig. Egyébként a mondandómból nem jött át, de az oktatóknak jár némi respect a részemről, mert abszolút laikusként is próbálták a maximumot kihozni a helyzetből. Eleinte próbáltak youtube videókat keresni a programozásról, többnyire a C#-ról, de hát azért érzi mindenki a különbséget, hogy otthon megnéz egy youtube videót, vagy egy szakképzett tanár normálisan, érthetően elmagyarázza és megmutatja a dolgokat. És sajnos ez az egyik "csúcs" képzés. Óriási hiány van szoftverfejlesztőkből. Nem csodálom. Egy normális képzés egy millió körül kezdődik. Oké, hogy visszajön hamar, de most melyik réteg az, ahol egyik napról a másikra leteszel egy misit egy képzésre? Na ugye. Nem sok.

Mi marad? A munkaügyis képzés. Az ugye ingyen van, még pénzt is kap érte az ember, úgyhogy valamit valamiért. És ez a szomorú.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.01. 19:06:17

Ez sajnos évek óta így megy. Az "iskola" megkapja a fejpénzt a tanulók után, anélkül hogy érdemi képzést adna, a tanuló megkapja a papírt mindenki boldog..Kivéve a társadalmat amire rászabadulnak a képzett szakemberek.
De legalább néhány iskolaigazgató építhet szép nagy házat, vehet új autót. Én is ismerek néhányat, akik mesés vagyonokra tettek szert, olyanokat is, akiknél fény derült disznóságra, de megszöktek a börtön elől, most valószínűleg egy szép helyen élvezik a tisztességtelenül szerzett vagyonukat. A többiek még a mai napig nyúlják le a normatív támogatásokat.
Szlovákiában már tervezik a fejpénzes rendszert eltörölni, hogy olyat hozzanak létre helyette, ahol az iskolák a minőségi képzésre is motiváltak legyenek. Hogy ez megtörténik-e a gyakorlatban, és sikerül-e tényleg egy jobb rendszert létrehozni, majd meglátjuk, de ők legalább felismerték, hogy a mostani helyzet tarthatatlan, itt is ideje lenne.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2018.11.01. 18:33:45

LG írta:
MQuCsabi írta:Nem tudom van e még független médium, de geridoss ezzel a sztorival valami komolyabb helyre kellene fordulni. :/:/
Ugyan már, nyílt titok, hogy ezek a képzések erről szólnak. Ügyenesen le kell papírozni és mindenki boldog. Papíron biztos megvan a foglalkozások terve, menete, reflexiója, a jelenléti íveken meg ott vannak az aláírások. Innentől kezdve nincs miről beszélni. :(
Ez sajnos évek óta így megy. Az "iskola" megkapja a fejpénzt a tanulók után, anélkül hogy érdemi képzést adna, a tanuló megkapja a papírt mindenki boldog..Kivéve a társadalmat amire rászabadulnak a képzett szakemberek.
Annyira elkeserítő, és felháborító amikor azt látod hogy tudatosan, szisztematikusan tesznek tönkre mindent, kezdve az oktatással, az egészségüggyel, a közlekedéssel, miközben olyan mintha visszakeveredtünk volna a Rákosi korszakba, amihez több millió ember tapsol, és lelkesen asszisztál. És sajnos nem kell borsodi, szabolcsi falukig menni ugyanilyen mentalitású embereket Budapesten is bőven találni, akár diplomával is. Mert igaz hogy lopnak, de legalább nem jön a migráns, meg különben is Soros, és Brüsszel, ugyebár.
És amikor azt hiszed hogy nincsen lejjebb szembe jön veled egy ilyen: Bejelentette a miniszteri biztos: megalkotja a Nemzeti Űrstratégiát

Az megvan hogy az országban több miniszteri biztos van mint CT?
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.01. 18:29:14

Én is OKJ-ra járok, és sajnos a legfontosabb és legnehezebb tárgy van a legkevésbé jól és normálisan tanítva, szóval ha nem lenne puskázás, körülbelül minden negyedik tanulónak lenne meg a vizsga.

Előző OKJ-n is a fele megbukott, aztán a pótvizsgán átrugdostak mindenkit... Sok értelme van, semmi értéke nincs így ennek a "papírnak".
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.01. 17:16:30

MQuCsabi írta:Nem tudom van e még független médium, de geridoss ezzel a sztorival valami komolyabb helyre kellene fordulni. :/:/
Ugyan már, nyílt titok, hogy ezek a képzések erről szólnak. Ügyenesen le kell papírozni és mindenki boldog. Papíron biztos megvan a foglalkozások terve, menete, reflexiója, a jelenléti íveken meg ott vannak az aláírások. Innentől kezdve nincs miről beszélni. :(
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.01. 17:09:49

Nem tudom van e még független médium, de geridoss ezzel a sztorival valami komolyabb helyre kellene fordulni. :/:/
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.01. 17:03:28

hajnesz írta:
davi10 írta: Évről-évre kevesebben jelentkeznek a felsőoktatásba, orvosok nincsenek, de ahhoz, hogy államin bekerülj az orvosira kb. 2db 100%-os érettségit kell írni.
És akkor most jön a legújabb baromság, hogy meg is akarják szűntetni az államilag finanszírozott helyeket...
Mondjuk ezzel vitatkoznék. Mármint, az tény, hogy orvos nem lehet mindenkiből, ezért is szűrik őket, én se szívesen kerülnék egy olyanhoz, aki nem tudja rendesen elvégezni a munkáját.
S itt jön képbe a többi, 1321 értelmetlen egyetem, amiről már kezdés előtt meg lehet mondani, hogy képzés után nem lesz munka, max nagyon alacsony fizetéssel. Szerintem aki egyetem után itthon szeretne dolgozni a szakmájában normális fizetésért, az válasszon olyan szakmát, amiről tudja, hogy utánna el tud vele helyezkedni. Szenvedjen meg a 3-5év alatt, ne arról szóljonak az egyetemi évek, hogy ki hány buliban hányt-csajozott be.
Tesóm kint van Angliában, meséli, hogy ott teljesen más a felfogás, nem megy boldog-boldogtalan egyetemre, ott tényleg csak azt küldik, aki tehetséges és/vagy van rá pénze. Most ha belegondoltok, itt kb aki középsuliban 3.00 feletti átlaggal végzett, az már késztetést érez egy büfészak elvégzésére.
Tudom, nem lehet teljes párhuzamot vonni a két ország között, mert Angliában egy középosztálybeli is hatalmas fizetést össze tud szedni, viszont itt is vannak kétkezi munkák, amik jól fizetnek, nagyon jól, csak szakképzés kell hozzá, meg türni azt, hogy bepiszkolod a kezed (pl automechanikus).
Ennek ellenére még így is rengeteg a kókler orvos, sajnos nem is eggyel találkoztam csak. Pedig én is hallom, hogy nagyon kemények a követelmények meg maga képzés is, ennek ellenére csak elvégzi pár szinte teljesen alkalmatlan ember is. :?
Abban igazad van, hogy nem kell mindenkinek egyetemet végezni, csak a szakmunkásképzések is a béka segge alatt vannak, kivétel persze van, csak kevés. Az okj illetve egyéb tanfolyamok, továbbképzések, meg arról szólnak, amit geridoss is írt, értelmük nincs ebben a formában, de néhányan embernek szép kis pénzek mennek a zsebébe.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.01. 17:00:56

LG írta:A rendszerben van hiba, muszáj lenne vmilyen korlátokhoz kötni a szavazati jogot (sőt akár más jogokat is) Tudjuk, hogy napjainkban Európában a lesüllyedt réteg, a kisebbségek és bevándorlók szaporodnak, tehát egyre inkább az ő kezükbe fog kerülni a kontinens jövője.
Na ha ezt Bob meglátja... [-X
Amúgy egyetértek, valamilyen cenzusra szükség van.
hajnesz írta: Mondjuk ezzel vitatkoznék...
Nyilván nem azt mondom, hogy minden hülyét vegyenek fel az orvosira, de amikor én érettségiztem kb. a legtöbb pont oda kellett, és azt hiszem az önköltséges rész is messze oda volt a legdrágább.
Nem az lenne a logikus, hogy a hiányos részeknél legalább egy kicsit csökkenteni a kritériumokat, és a büfészakoknál megszigorítani?

A szakmás részt nagyon adom, messze le vannak ezek nézve, közbe saját bőrünkön tapasztaljuk itthon is, hogy mennyire nehéz egy jó szakembert találni. És mivel ekkora a hiány, ők is rendes pénzt el tudnak kérni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.01. 16:23:41

Annyival egészítelek ki LG, hogy a populizmus az, ami ezeknek a legnagyobb fegyvere: a legprimitívebb ösztönökre hatnak, a félelemre...
Egyébként a másik dolog, hogy amit elégszer hallanak, azt elfogadják igazként egy idő után sokan...
Erre volt egy kísérlet anno
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.01. 16:08:03

Még nem volt időm mindent visszaolvasni, de majd megteszem, mert érdekel a téma, most csak néhány dologra reagálnék röviden:
a videó, ami elindította a beszélgetést: ez nem Orbánék találmánya, már az ókori Athénban és Rómában kiütközött, hogy a demokrácia gyengesége az, hogy démosz/plebsz megnyerésével választásokat nyerni, sőt akár zsarnokságot, diktatúrát kialakítani. És ez a módszer a mai napig működik. A rendszerben van hiba, muszáj lenne vmilyen korlátokhoz kötni a szavazati jogot (sőt akár más jogokat is) Tudjuk, hogy napjainkban Európában a lesüllyedt réteg, a kisebbségek és bevándorlók szaporodnak, tehát egyre inkább az ő kezükbe fog kerülni a kontinens jövője. Magyarországot a bevándorlás egyelőre nem érinti, kisebbségi azonban van bőségesen, és a középréteg nagy része is az ő szintjükre süllyed le. Itt csak drasztikus módszerekkel lehet rendet rakni, minél többet halogatjuk, annál nehezebb lesz gátat szabni ennek a burjánzásnak.

Oktatás: gyalázat, hogy ide süllyedtünk, holott egykor világhírű volt a magyar oktatás (jó, néhány kiváló szakembert és tudóst manapság is adunk a világnak, de a közoktatás a béka segge alatt van). De ezt sem lehet kizárólag a Fideszre kenni, a züllés már jóval korábban megindult.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.11.01. 15:51:36

davi10 írta: Évről-évre kevesebben jelentkeznek a felsőoktatásba, orvosok nincsenek, de ahhoz, hogy államin bekerülj az orvosira kb. 2db 100%-os érettségit kell írni.
És akkor most jön a legújabb baromság, hogy meg is akarják szűntetni az államilag finanszírozott helyeket...
Mondjuk ezzel vitatkoznék. Mármint, az tény, hogy orvos nem lehet mindenkiből, ezért is szűrik őket, én se szívesen kerülnék egy olyanhoz, aki nem tudja rendesen elvégezni a munkáját.
S itt jön képbe a többi, 1321 értelmetlen egyetem, amiről már kezdés előtt meg lehet mondani, hogy képzés után nem lesz munka, max nagyon alacsony fizetéssel. Szerintem aki egyetem után itthon szeretne dolgozni a szakmájában normális fizetésért, az válasszon olyan szakmát, amiről tudja, hogy utánna el tud vele helyezkedni. Szenvedjen meg a 3-5év alatt, ne arról szóljonak az egyetemi évek, hogy ki hány buliban hányt-csajozott be.
Tesóm kint van Angliában, meséli, hogy ott teljesen más a felfogás, nem megy boldog-boldogtalan egyetemre, ott tényleg csak azt küldik, aki tehetséges és/vagy van rá pénze. Most ha belegondoltok, itt kb aki középsuliban 3.00 feletti átlaggal végzett, az már késztetést érez egy büfészak elvégzésére.
Tudom, nem lehet teljes párhuzamot vonni a két ország között, mert Angliában egy középosztálybeli is hatalmas fizetést össze tud szedni, viszont itt is vannak kétkezi munkák, amik jól fizetnek, nagyon jól, csak szakképzés kell hozzá, meg türni azt, hogy bepiszkolod a kezed (pl automechanikus).
Avatar
Fenomeno
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.05.27. 13:12:29

2018.11.01. 15:45:10

geridoss írta:...
Ha nem OLYAN jellegű,akkor szerintem mindenki szívesen olvasná tovább :)
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.01. 14:54:58

A népbutításhoz még hozzászólnék, van egy szintén személyes tapasztalatom.

Turizmus-vendéglátás szakon végeztem főiskolán, azon belül borturizmus szakirányon. Szeretném csinálni, de hiába a virágzó turizmus Egerben, alkalmazottként annyira kevés pénz van benne (110 ezer Ft-ért dolgoztam 12 órákat, éjszakáztam..), hogy inkább váltani akartam.

A munkaügyi központon belül vannak ingyenes OKJ képzések. Meg volt hirdetve szoftverfejlesztő képzés. 2017 februárt írtunk ekkor. Én bementem a munkaügyibe, jelentkeztem munkanélkülire, mert ez ugye feltétele a képzésüknek. Ott a hölgy azt mondta, hogy kb. májusban indul a képzés. Viszont nem dolgozhatom. Jó, kibírtam. Eljött a május, azt mondták, júliusban indul. Itt elkezdtem feketén dolgozni, mert már minden bajom volt. Végül novemberben indult el a képzés, ahol 40 főből 20 embert választottak ki. A jelentkezéshez követelmény volt az érettségi bizonyítvány. Ezt azért hangsúlyozom ki, mert később fontos lesz.

Elkezdődött a tanfolyam november 3-án, pénteken. Azt mondták, 10 hónapos képzés. Jó. Első napon, egy nyugdíjas, mamámmal egy korú néni jött be, aki egy környékbéli faluban volt alsó tagozatban számítástechnika tanár. Ő lett beküldve hozzánk, hogy majd szoftverfejlesztést tanítson. Mondanom sem kell, le volt döbbenve, mikor bemutatkozott mindenki és megtudta, hogy itt mindenki tanulni akar. Elmondta őszintén, hogy neki odafent azt mondták, csak jöjjön be, mert 20 analfabéta fog bent ülni, akikkel próbálja meg aláírattatni a jelenlétit.

Hétfőn már nem jött, azt mondták eltörte a lábát, holott láttuk a héten a városban sétálgatni, na mindegy. Kaptunk egy fiatal srácot, aki hegesztő szakmával rendelkezett, és soha életében nem programozott. Őt Ózdról kukázták ki. Ő is őszintén elmondta, hogy ez nálunk mag a mennyország, Borsodban egy ilyen képzés tényleg 20 analfabéta cigánnyal zajlik, akik csak melegedni járnak be. Vele sem tanultunk semmit, eltelt így másfél hónap.

Én közben már első hét után írtam egy panasz e-mailt, ami óriási botrányt keltett a képzőintézménynél, habzó szájjal jöttek be ordibálni velünk, velem, hogy mit képzelek magamról, hogy ilyeneket állítok a cégről, hogy színvonaltalan meg ilyesmi. Oké. Hetekig jártak a nyakunkra ezért, meg is fenyegettek minket, hogy Székesfehérváron hasonló tanfolyamon mindenki megbukott, mert nem tudták tartani a pofájukat. A csoport nagy része bepánikolt, bízva abban, hogy tanulunk majd valamit és még jó lesz a papír. Eltelt a képzésből 5 hónap. Ez idő alatt 2 hónapot tanultunk, ugyanis kaptunk az egri egyetemről egy végzős programtervező informatikust, akinek már csak a szakdoga írás volt a suliban, ezért ráért oktatni minket. Márciusig ő volt velünk, majd lelépett ő is. Utána egy nyugdíjas földrajztanár jött be, aki olvasgatta a könyvét, nekünk meg azt mondta, szabadfoglalkozás.

Én emellett továbbra is dolgoztam feketén, merthogy munkaviszonyunk nem lehetett. Júliusban eljött a vizsga napja. Mivel pofáztunk az elején, nagyon kemény vizsgabizottság és felügyelet mellett vizsgáztunk, persze kipuskázott mindenki mindent, mert egy büdös szót nem tanultunk szinte. Mindenki 5-ös lett, de ha elém rakna valaki egy alapszint feladatot, azt sem tudnám megoldani.

Ja, még valami. Utolsó héten egy srác felhívta az oktatásügyi minisztérium egyik fejesét, és beszámolt az itt zajlott dolgokról. Eljöttek hozzánk ledöbbenve, hogy miért nem szóltunk nekik hamarabb. A tanfolyam elején azt mondta a képzőintézmény vezetője, hogy az én levelemet továbbította a minisztériumba, és ott is ki volt mindenki kelve magából, hogy én ezt hogy képzelem. Hazudtak.

Hogy hogy jön ez ide? A képzőintézmény vezetője bizonyos Fülöp Henrik, gyöngyösi fideszes emberke. Nem találtátok meg a cégét? Nem véletlen. Az anyja nevére van íratva minden, az ő nevén egy fiktív képzőintézmény van csak. Gondolom a pénzmosás miatt. Ez idő alatt emberünk több 10 millió EU támogatást mosott át ezen a szenny képzésen keresztül, aminek a végén mindenki mehetett isten hírével tudás és tapasztalat nélkül.

Ettől függetlenül ismét meg van hirdetve, sőt talán már fut is az újabb képzésük. A cég neve pedig Modern Mobil Group Kft. Idén több képzést is indítottak a munkaügyin keresztül.

És hogy miért volt fontos kiemelni, hogy érettségi volt az elvárás? Mert a képzések 95%-nál a 8 általános a követelmény. Akkor gondolhatja mindenki, ott milyen színvonal megy. Ennek a kormánynak nem érdeke az, hogy olyan munkaerőt képezzenek, akik viszik is valamire, és csak kicsit is kiemelkednek a posványból. Csak kérdem én, ki fogja eltartani ezeket 10, 20, 30 év múlva?

Még annyi minden történt ezen a képzésen, hogy le se merem írni, meg már így is hosszú lett... Akit érdekel jobban, annak privátban beszámolok szívesen.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.01. 14:04:19

geridoss írta:Vége lesz ennek valaha?
Nem lesz, pont ez a legszomorúbb benne, hogy nem látni a fényt az alagút végén.

Mondjuk én valószínűleg a diplomámmal nem fogok éhenhalni, de azért szomorú azt látni, hogy a szakmai gyakorlatom alatt (heti 30-35 óra gyakornoki pénzzel) többet keresek, mint a tesóm, aki évek óta óvónő Budán, egy elég puccos kerületben.

A korrupció meg a simli is undorító, de ami nálam még lejjebb van az az emberek elbutítása és agymosása. Hogy nem próbálják meg az egyszerűbb vidéki embereket valahogy kilábaltatni ebből a mocsokból amit élnek (nyilván nem lehet mindenkit), hanem folyamatosan megy a hülyítés. Primitív tv-műsorok, ingyenes újságok (Lokál, mert ugye ha fizetni kéne az újságért az már sok),az előző századot idéző plakátok stb. Hogy tényleg, ne gondolkozzanak az emberek, csak csinálják ami szól a tv-ből.
Évről-évre kevesebben jelentkeznek a felsőoktatásba, orvosok nincsenek, de ahhoz, hogy államin bekerülj az orvosira kb. 2db 100%-os érettségit kell írni.
És akkor most jön a legújabb baromság, hogy meg is akarják szűntetni az államilag finanszírozott helyeket...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.01. 13:27:00

Ez a helyzet egyre rosszabb lesz. Napi szinten megy a butítás, a propaganda. A nyakamat ráteszem, hogy ma már több ember fél a migránsoktól, mint 1 éve. Pedig én munkámból kifolyólag az egész országban, a legkisebb (40-50 fős!) falvaktól kezdve Budapestig jártam az egész országot, napi 10-16 órában. Egy darab migránssal sem találkoztam. Most már külföldön élek. Elég volt.

Nagyon sajnálom a szüleimet, a barátaimat. Mindenki látja, hogy mi folyik otthon, mekkora fertő lett ez az ország. Tehetetlenek. Szemben állnak egy egész seregnyi vak és elfogult emberrel.

És az a durva, hogy a helyzet folyamatosan romlik. Nincs aki és ami gátat szabjon nekik. Ha lenne egy épkézláb ellenzék (ami egyáltalán nincs), akkor sem tehetnének semmit. Mindenhová beférkőznek.

Mondok egy példát. Ahol éltem - Egerben -, volt a vasútállomás mellett egy értékes telek. Egy romos épület állt ott, pár éve lebontották. Aldit szeretett volna oda a vállalkozó, akié volt a terület, mert hogy a legközelebbi talán Miskolcon van (60-70 km). Akkor a városi tanács elutasította, ugyanis arra hivatkoztak, hogy már van Egerben elég üzlet (Lidl, Tesco, Penny, SPAR), és nem férne meg egymás mellett még ez is.

Eltelt pár év, és megérkezett Mészáros Lőrinc. Megvásárolta a telket, és hopp, a tanács elfogadta, hogy Aldi épüljön Egerben. És ha ez még nem lenne elég, akkor a vasútállomásnál (közvetlen a telek szomszédságában) újra előkerült a terv, miszerint azon a helyen lesz az új közlekedési csomópont, a buszpályaudvart is át fogják oda vezényelni (ez már tervben volt régen is, csak elnapolták, most hirtelen elővették). Ez óriási tömeget jelent Egerben. Talán a buszpályaudvar forgalmának 5%-a ha megfordul a vasútállomáson egy nap Egerben. Ezt a tömeget átviszik az épülő Aldi mellé.

Ja, és még valami. Épül egy újabb Lidl is. Az épület Mészáros Lőrinc tulajdonában áll. A Lidl bérelni fogja tőle az épületet. Ez előtt másnak nem engedélyeztek új áruház építését.

Eger nem Fideszes város. Talán sose volt. Eger és vonzáskörzete viszont nagyon az. A polgármester fideszes, az országgyűlési képviselő is az.

És ez csak két példa az elmúlt 1 hónapból! Vége lesz ennek valaha?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.01. 12:50:27

Nem tudom mi a legszomorúbb a videóban, de kiemelné hogy ezek azt hiszik, hogy Orbán sajátkezűleg, a sajàt vagyonából adja nekik a 10ezer forintot, a levelet egyesével aláírkva, személyre szabottan. Annyi nem jut el két decifeles között az agyukig, hogy ez sokszorosított levél ( há’ mi az hogy sokszorosítunk), és az adófizetők (mi az hogy adó? Ki az a fizető?) pénzéből van.

Szégyen.

Egyre szomorúbb az is hogy az értelmiség is kajálja a sorosozást, és tekint úgy Orbánra,mint népünk mentsvárára, Isten egyetlen igaz szolgálójára.
Tanult, jól élő ismeröseim dolgoznak a hivatalokban, minisztériumokban, és örömtől könnyes szemmel néznek fel a fideszes véglényekre, akiknek dolgoznak, nevetsèges pénzért, de legalább nevetségesen öltönyben mert az kényelmes viselet az irodában 10 óra görnyedésre.

Én meg örüljek a 140ezremnek 3 diplomával, csak mert vagyok olyan idióta hogy szeretem a munkám, a hivatásom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.11.01. 11:51:43

Nero. írta: Nem bicskanyitogato jelleggel, meg tisztelet a kivételnek, de elképesztő hogy otthon mennyivel butábbak/egyszerűbbek/naívabbak az emberek vidéken mint Budapesten.
Inkább úgy, hogy vidéken ezerszer nagyobb a különbség az értelmiség és az ilyen alja mocskok között, mint a fővárosban. Azért vidéken nem csak ilyen niggerek élnek, mondjuk a fideszesek fele ők.

Ezeket nem kell sajnálni, kitörhetnének, de nem akarnak dolgozni. A segélyből megélnek amit a munkások béréből kapnak a büdös nagy semmire. Élősködő undorító népség. Munkahelyemen egyik legjobb barátom cigány, vele együtt szoktam ezekről beszélni, csak a félreértések elkerülése végett.
Válasz küldése