Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.09. 10:31:30

Fecooo írta:
recrea írta: :D
Én egy évet laktam vele együtt Szegeden a Retek utcában, asszem akkor voltam másodéves, amikor ő jött, de én TTK-s voltam, ő meg BTK-s. Elég sokat röhögtünk rajta, mert voltak fura szokásai, amivel szívattuk :D amúgy rohadt értelmes meg ravasz gyerek volt, pocsék családi háttérrel és már akkor mondta, h elnök lesz.

Aztán különköltöztünk és csak arra használtam, h ingyen menjek be a Jateba az összes buliba. Egyszer kérdezte egy beszélgetés során később, h akarok-e TTK HÖK elnök lenni, mert elintézi, de mondtam neki, h nincs ilyen ambícióm :D amúgy is fullon voltam edzésekkel meg bulikkal :D

Mi van vele most? Amúgy sztem irdatlan pénzt kiszedtek egyetemből, támogatásokkal, túlszámlázásokkal, meg gondolom azzal, h haverok cégei csináltak egyetemi megbízásokat :) mint a nagyok, csak kicsiben.

Asszem két éve találkoztam vele borfeszten, de én a pultban voltam borász barátomnál, ő meg jött inni, irdatlan nagyképű volt, de én csak röhögtem rajta meg ugattam neki :D néztek is a “spanjai”, h ez meg ki és mit képzel magáról.

Szerk, most olvasom, még mindig EHÖK elnök? Sírok :D
Amikor én voltam GTK-s, egyetlen félévben lett volna esélyem ösztöndíjat kapni a korábbi rend szerint, erre ez a görény úgy felvitte a határokat, meg levitte a kapható pénzeket, hogy 4 feletti átlagra fizettek akkor ilyen 7 ezer forintot... és miért a megszorítás? Mert a HÖK megvette a Royal Hotelt luxuskolesznek! És ez még csak a jéghegy csúcsa... 5 forintért eladná az anyját is... SZOTE klubot megzsarolta szintén, utána kellett bezárnia a tulajnak...
Zseniális, egy rohadt nagy verés hiányzott annak a gyereknek, mert amúgy beszari srác volt meg könnyen zavarba lehetett hozni, csak komoly ambíciói voltak, nyilván ez 14 éve volt kb, gondolom sokat változott e téren is.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.11.09. 10:12:41

Na ez jó kérdés, engem is érdekelne, hogy miért adnak hallgatónak ekkora hatalmat.

Nálunk a Miskolci Egyetemen egyik haverom tárgyát én vettem fel, mert nem ért rá, ugye fizetni kellett többszöri felvétel után és akkor vettem észre, hogy 100.000 ft-ot kapott HÖK munkadíj jogcímen. Ebben az volt a buktató, hogy semmi köze nem volt a hök-höz, egyedül annyi, hogy volt gimis osztálytársa volt a gépészes hök. Csak úgy kapott 100 rugót :)

6 évig jártam egyetemre, de fogalmam sincs, hogy mit is csinál a hök. Mikor áramlástanból energetika gépész msc sort kaptunk és mi műszaki menedzser bsc-s hallgatók voltunk, akkor páran elmentünk a hök-ös gyerekhez, aki annyit mondott, hogy rosszabbul járunk, ha ő szól ezért, mert megszívat a tanár. Értitek, miután meglettünk [auto_cenzúra].
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.09. 10:03:21

De mondjátok már el nekem, hogy egy HÖK elnök hogy tehet ilyeneket? Én is jártam felsőoktatási intézménybe, de nálunk ilyen szürke eminenciás volt az elnök, én azt se tudom, hogy hívták :D

Hogy lehet az, hogy ő szablya meg az ösztöndíjakat, meg kollégiumot vesz meg ilyenek ? :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.09. 09:32:31

recrea írta: :D
Én egy évet laktam vele együtt Szegeden a Retek utcában, asszem akkor voltam másodéves, amikor ő jött, de én TTK-s voltam, ő meg BTK-s. Elég sokat röhögtünk rajta, mert voltak fura szokásai, amivel szívattuk :D amúgy rohadt értelmes meg ravasz gyerek volt, pocsék családi háttérrel és már akkor mondta, h elnök lesz.

Aztán különköltöztünk és csak arra használtam, h ingyen menjek be a Jateba az összes buliba. Egyszer kérdezte egy beszélgetés során később, h akarok-e TTK HÖK elnök lenni, mert elintézi, de mondtam neki, h nincs ilyen ambícióm :D amúgy is fullon voltam edzésekkel meg bulikkal :D

Mi van vele most? Amúgy sztem irdatlan pénzt kiszedtek egyetemből, támogatásokkal, túlszámlázásokkal, meg gondolom azzal, h haverok cégei csináltak egyetemi megbízásokat :) mint a nagyok, csak kicsiben.

Asszem két éve találkoztam vele borfeszten, de én a pultban voltam borász barátomnál, ő meg jött inni, irdatlan nagyképű volt, de én csak röhögtem rajta meg ugattam neki :D néztek is a “spanjai”, h ez meg ki és mit képzel magáról.

Szerk, most olvasom, még mindig EHÖK elnök? Sírok :D
Amikor én voltam GTK-s, egyetlen félévben lett volna esélyem ösztöndíjat kapni a korábbi rend szerint, erre ez a görény úgy felvitte a határokat, meg levitte a kapható pénzeket, hogy 4 feletti átlagra fizettek akkor ilyen 7 ezer forintot... és miért a megszorítás? Mert a HÖK megvette a Royal Hotelt luxuskolesznek! És ez még csak a jéghegy csúcsa... 5 forintért eladná az anyját is... SZOTE klubot megzsarolta szintén, utána kellett bezárnia a tulajnak...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.09. 08:46:21

Fecooo írta:Dettó... Egyébként az SZTE-ről származik szerintem az ország leghírhedtebb HÖK-ös kötsöge, elég, ha beírod a nevét a gugliba: Török Márk
Amit ez a srác megcsinált, azért már most leültethették volna egy normális országban...
Ha érdekel a téma, erről szívesen írok, mert undorító, amit ez a féreg csinált az egyetemen...
Csak kis spoiler: úgy is elnök volt, miközben hallgatói jogviszonya sem volt, mert felfüggesztették, de még utána is elnök maradt a rengeteg zsarolásnak hála, mellyel sarokba szorította a rektort, aki féltette a székét...

Amúgy 100%, hogy van olyan itteni fórumozó, aki hallott róla...
Azért egy cikket linkelek róla, tanulságos...
:D
Én egy évet laktam vele együtt Szegeden a Retek utcában, asszem akkor voltam másodéves, amikor ő jött, de én TTK-s voltam, ő meg BTK-s. Elég sokat röhögtünk rajta, mert voltak fura szokásai, amivel szívattuk :D amúgy rohadt értelmes meg ravasz gyerek volt, pocsék családi háttérrel és már akkor mondta, h elnök lesz.

Aztán különköltöztünk és csak arra használtam, h ingyen menjek be a Jateba az összes buliba. Egyszer kérdezte egy beszélgetés során később, h akarok-e TTK HÖK elnök lenni, mert elintézi, de mondtam neki, h nincs ilyen ambícióm :D amúgy is fullon voltam edzésekkel meg bulikkal :D

Mi van vele most? Amúgy sztem irdatlan pénzt kiszedtek egyetemből, támogatásokkal, túlszámlázásokkal, meg gondolom azzal, h haverok cégei csináltak egyetemi megbízásokat :) mint a nagyok, csak kicsiben.

Asszem két éve találkoztam vele borfeszten, de én a pultban voltam borász barátomnál, ő meg jött inni, irdatlan nagyképű volt, de én csak röhögtem rajta meg ugattam neki :D néztek is a “spanjai”, h ez meg ki és mit képzel magáról.

Szerk, most olvasom, még mindig EHÖK elnök? Sírok :D
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.09. 06:09:48

LG írta:
Az egyetemen nálunk a hallgatói önkormányzat olyan volt, mint a magyar parlament, csak kicsiben. Csupa hitvány, jellemtelen ember volt közöttük, jó néhányuk igen gyenge képességű és eredményű tanuló, diplomát 5 év helyett 7-8-10 év alatt szereztek, vagy egyáltalán nem, de nem is zavarta őket, hisz tovább élősködhettek, a tandíj semmi volt ahhoz képest, amit összeharácsoltak képviselőként.
Dettó... Egyébként az SZTE-ről származik szerintem az ország leghírhedtebb HÖK-ös kötsöge, elég, ha beírod a nevét a gugliba: Török Márk
Amit ez a srác megcsinált, azért már most leültethették volna egy normális országban...
Ha érdekel a téma, erről szívesen írok, mert undorító, amit ez a féreg csinált az egyetemen...
Csak kis spoiler: úgy is elnök volt, miközben hallgatói jogviszonya sem volt, mert felfüggesztették, de még utána is elnök maradt a rengeteg zsarolásnak hála, mellyel sarokba szorította a rektort, aki féltette a székét...

Amúgy 100%, hogy van olyan itteni fórumozó, aki hallott róla...
Azért egy cikket linkelek róla, tanulságos...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.09. 05:54:12

Ebből az egészből számomra az jött le, hogy még egy tisztességes ember is képes átmenni kreténbe, ha a hajlam benne van... Én pl sose adnám el magam egy pártnak sem...
Nekem egy idősebb ismerősöm mesélte el, hogy mikor ő egyetemista volt, a hallgatói önkormányzat tagjai hogyan vedlettek át egyik napról a másikra a szocializmus hithű építőiből forradalmárokká és demokratákká. :lol: A rendszerváltás megmutatta, hogy mennyi hitvány, napraforgó erkölcsi hulla van, akik bármit képesek a hatalmuk megtartásáért. Bár nem biztos, hogy beszélhetünk rendszerváltásról, amikor egy csomó vezető átmentette a hatalmát, hiszen a mostani politikai elit nagy része is még az előző rendszer maradványa. :roll:

Az egyetemen nálunk a hallgatói önkormányzat olyan volt, mint a magyar parlament, csak kicsiben. Csupa hitvány, jellemtelen ember volt közöttük, jó néhányuk igen gyenge képességű és eredményű tanuló, diplomát 5 év helyett 7-8-10 év alatt szereztek, vagy egyáltalán nem, de nem is zavarta őket, hisz tovább élősködhettek, a tandíj semmi volt ahhoz képest, amit összeharácsoltak képviselőként.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.09. 05:27:29

LG írta:Eleve gyökerek mennek politikusnak, vagy kezdetben normális emberek, akik tényleg a népüket akarják szolgálni, csak idővel beszippantja őket a rendszer?
Erre van egy személyes példám:

Volt gimis osztálytársam (akkor még haverom volt...) állatorvos akart lenni. Tisztességes, jószívű srác volt. Az egyetemet viszont nem tudta elvégezni, kevés volt hozzá, kibukott onnan egy 3/3-as tárgy miatt. Fidelitasos lett még egyetem alatt, először csak a saját körzetében akart elérni kisebb fejlődéseket a még MSZP-s polgármester időszaka alatt. Már ekkor kezdett gyanús lenni a dolog, mert ekkoriban volt az ötéves érettségi találkozónk, ahol már okádni tudtam volna azon, hogy narancsos tollakat osztogatott (a találkozón!!!). Innentől nem is beszéltem vele... Utána a város sajnos megválasztott egy fideszes polgármestert és ő is képviselő lett. Már tényleges munkát ekkoriban sem végezhetett véleményem szerint, mert párszor belehallgattam a városi rádióba, ahol kb hetente "behívott vendég" volt, de fizikai fájdalmat okozott, ahogy normálisan már beszélni se tudott, csak nyomatta a lózungokat tipikus, csak politikusokra jellemző hanglejtéssel. Mondta, mondta, mondta a semmit, nyomatta az "interpelláció" stb, szavakat, mert az divatos abban a körben... Közben összejött egy csajjal és már azóta azzal együtt fotóztatja magát a város egyes pontjain, rakosgatja fel a fácséra, mintha ténylegesen tenne vmit a városért... Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ma már megint nem fideszes a város...

Ebből az egészből számomra az jött le, hogy még egy tisztességes ember is képes átmenni kreténbe, ha a hajlam benne van... Én pl sose adnám el magam egy pártnak sem...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.08. 21:31:38

Viszont abban is van igazság, hogy minden ember saját sorsának kovácsa. Kulonorak tartasa esetleg? Szép pénzeket elkernek magán tanárok. Esetleg maganiskolaban megprobalni elhelyezkedni?
Azt hallottam, hogy manapság már megindult az a folyamat, hogy akinek van pénze, inkább fizetős elitiskolába viszi a gyerekét, vagy magántanárokkal taníttattja. De ennek a vége az lesz, hogy még tovább nő a szakadék az elit és a köznép között. Az egészségügyben is ugyanez van.


És ezért nem nagyon várható változás, hisz a politikai vezetőknek is maximálisan jó, ők és családjuk minőségi egészségügyi ellátást és oktatás kap, minek is változtatna rajta? És ez már nem a reformkor, mikor grófok meg bárók fáradoztak azon, hogy a parasztoknak jobb legyen. A régen minden jobb volt mentalitást a Belga nagyon jól kifigurázta, jogos is a kritikájuk, de azért mégis elképesztő, hogy a magyar történemben mennyi kiváló vezető, politikus, államférfi található, aztán ránézünk a mostaniakra... Vajon ez miért lehet így? Eleve gyökerek mennek politikusnak, vagy kezdetben normális emberek, akik tényleg a népüket akarják szolgálni, csak idővel beszippantja őket a rendszer?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.08. 16:02:45

Én úgy vettem észre, hogy a szakközépben év közben jobb jegyeket kapnak a diákok x óra tanulás után, gimiben ugyanennyi tanulás után rosszabbat, viszont érettségin meg ez fordítva van, szóval utólag nem bántam meg, hogy gimibe jártam, főleg elnézve azt, hogy a szakközepekbe milyen diákok járnak általánosságban... :roll:
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.08. 15:38:34

Igen, szerintem önállóan dönteni képes, gondolkodni hajlandó ember semmilyen szakmát nem néz le. A mi középsulink kettő az egyben volt, 8 osztály indult, én nyelvi előkészítőn kezdtem, és 3. év végén szakosodtam közgazdaságra, ott újabb 2 évet lehúztunk matek-közgé-idegennyelv kombinációval. Ott kaptam egy olyan alapot, hogy még egyetemen is tartottam mikroökonómia korrepeket.

Első három évem gimnázium, míg utolsó két évem szakközépiskola volt. Nálam erősen billen a mérleg a szakközépsuli felé. Ott ugyanúgy van érettségi, csak mellé kellő szaktudást is ad. Bár az inkább azoknak jó, akik tovább szeretnének tanulni.

Ha én üldögélnék odafent, akkor orrba szájba nyomatnám, támogatnám a szakmát tanuló emberkéket, és újra beindítani a szakiskolákat. Egerben most hirtelen a 2 legalja suli szakiskola, mert mindenféle söpredéket kötelesek felvenni, akik sehová máshová nem jutnak be. Az egyik 20-30 éve még nagy hírnevű iskola volt. Mamám itt volt a mosodában (együtt van a suli és a koli), mesélte, hogy a függönyöket hetente gyújtották fel az óra kellős közepén. Az udvaron sétálgattak órán, sokuknál kés, bicska vagy durvább dolgok. És a berendezést folyamatosan rongálták akár ezekkel a tárgyakkal is. Amíg ezek szabadlábon garázdálkodnak, addig lehet akármilyen szak meghirdetve, nem fog odamenni egy épeszű ember. Sokaknál visszatartó erő.

Öcsém pl. CNC-zni tanul, de inkább másik iskolát választott, pedig ez közelebb van hozzánk, oktatók is elég jók. Csak hát a közeg... Én még a környéket is elkerültem, ha tehettem.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.08. 14:46:51

De lehet ám, hogy ez csak én fejembe létezik. Mondom ezt úgy, hogy nekem nics problémám ezzel, sőt kifejezetten méltatlannak tartom a megítélését!
Ez tényleg létező jelenség, ahogy az OKJ-s képzések esetében is.

Mondjuk leginkább azért nézik le ezeket, mert a diákok többsége nem a legértelmesebbekből való.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.11.08. 14:36:48

MQuCsabi írta:Oké, de azt nem tudod egy szak nálküli gimiben, pontosabban mindben megcsinálni, hogy van egy marketing tanárod, egy pénzügy, stb stb. Erre vannak a szakközepek és szakiskolák.
Azt esetleg lehet, hogy ez helyett emelt óraszámú töri, matek, nyelv stb. De azt is elég nehéz összeegyeztetni.
És ez megint egy tökjó felvetés, de csak én érzem, hogy a szakközép iskolák, szakiskolák teljesen le vannak becsmérelve sokak szemébe. Legalábbis én annó éreztem ilyesfajta nyomást magamon nyolcadikosként. Én mondjuk nyelvi gimibe mentem, de az az olyanoknak van kitalálva mint amilyen én is voltam, hogy kell még idő a döntéshez.

Nem értem miért vannak alacsonyan a pontszámok a szakközép esetében, és miért baj ha valaki tudja mit szeretne, és erre még egy jó alapot is adhat egy szakiskola.

Ráadásul tökjó hiányszakmákat képeznek, amivel ronggyá keresheted magad, ha tényleg érdekel, és beleteszed magad.

De lehet ám, hogy ez csak én fejembe létezik. Mondom ezt úgy, hogy nekem nics problémám ezzel, sőt kifejezetten méltatlannak tartom a megítélését!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.08. 14:13:13

Oké, de azt nem tudod egy szak nálküli gimiben, pontosabban mindben megcsinálni, hogy van egy marketing tanárod, egy pénzügy, stb stb. Erre vannak a szakközepek és szakiskolák.
Azt esetleg lehet, hogy ez helyett emelt óraszámú töri, matek, nyelv stb. De azt is elég nehéz összeegyeztetni.

Szerintem kezdetben elég lenne elvenni ezeket a tárgyakat, hogy aki már tudja, hogy akar valamit kezdeni az életében az több időt fordíthasson rá. Mert például akkor végez egykor, kettőre odaérne az emelt matek külön tanárához, aztán nem hétre érne mondjuk haza tanulni, hanem ötre. Máris valami.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.08. 12:18:27

vagy ilyet hogy ne legyen fizika, matematika, de tény hogy a világ változik és reformálni kell a kozoktatast
Én nem arra gondoltam, hogy ne legyen fizika, hanem hogy ne legyen 3 évnél többet annak, aki már akkor tudja biztosra, hogy nem akar a jövőben vele foglalkozni. Helyette meg lehet olyan tantárgy, ami kell az adott illetőnek.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.08. 06:45:22

Nero. írta:Nem személyeskedés, meg semmi közöm hozzá, de Csaba már többször írta hogy minden nyáron megy Amerikába, ezt pl. más munka mellett nem tudná megtenni.
Más munkànál, ahol normális fizetés van nem jutna eszembe ;)
Utolsó 3 évben is csak a pénz miatt mentem.

Ez a 15 perc szünetezés is beakadt látom. Mintha más munkáknál nem lenne szabadidő.
Meg kevesebb mint 40 óra....hahhahaa. Tudatlanul ne dumáljunk.

Bob, én pl egy nap egy másik iskolába járok óraadónsn, mert jó pénz. Így viszonylag elfogadható a keresetem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.08. 02:32:56

Nem személyeskedés, meg semmi közöm hozzá, de Csaba már többször írta hogy minden nyáron megy Amerikába, ezt pl. más munka mellett nem tudná megtenni.

Tiszteletem azoknak a tanároknak, akik azt a 15 percet dolgozhatjavítással, felkészüléssel töltik, de akiket én láttam (2 kozepsuliba jártam, pesti gimnázium) azoknak egy része kint cigizett, a tanáriba eszegetett, politizált, magánügyeket intézett. Plusz ugye amikor dolgozatírás van, vagy vázlatot kell írni, “olvassátok el” stb, akkor se izzadnak le a pedagógusok. És altalaba kevesebbet dolgoznak mint heti 40 óra.

Mint mondtam, 140 ezer forint gyakorkatilag megalázó, elképzelni nem tudom hogyan lehet ennyiből önállóan megélni, de vannak ennél izzasztóbb, hajtósabb szakmák is, ahol ugyanennyit vagy csak kicsivel keresnek többet az egyének.
Kelet-Európába nem lehet csak “kedv” alapján hivatást választani. Nekem is sok szakmához lenne kedvem, de tudom hogy felkopna az állam abból a fizetésből.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19545
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.11.08. 01:58:20

LG jól írta, bár a szavazati jog nálam abszurd, hogy a mentalitás a gond. Sajnos a kisember ugyanezt csinálja csak kicsiben. Villanyt lop, internetet, bliccel a BKV-n, lefizeti a rendőrt gyorshajtasnal, s sajnos lehetne sorolni. Örök mondás, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is... Ez a szomorú.

Azzal nyilván egyetért az ember, hogy méltatlan fizetések vannak az oktatás és egészségügy szférában,sajnalatos. Valóban a fejlődés alappillere hogy az oktatás megfelelő kell legyen, hogy a következő generáció minimum ezt a szintet hozza. Viszont abban is van igazság, hogy minden ember saját sorsának kovácsa. Kulonorak tartasa esetleg? Szép pénzeket elkernek magán tanárok. Esetleg maganiskolaban megprobalni elhelyezkedni? Próbál az ember hangosan gondolkozni. Vagy tényleg valami szakma? Nyilván korlátozott a szabadidő, nonszensz felhozni hogy 15 perc szünetek, dolgozat javítás, felkészüles következő órára stb. Hétvégén gondolom hasonló, de nekem Pl ismerősöm elég jó pozícióban dolgozik a Upcnel, de mindig fejlődni akar. Megcsinált egy gyorstalpaló szobafestoi tanfolyamot, nyáron eldolgozgat, havi 150-200 ezer plusz. Másik ismerősöm eskuvokon fotozgat, szintén hobbiból.

Torvenykezesben egyetértek, érdekes dolog hogy ha jól rémlik akkor a finneknel pl a kozmunka program dívik, mert a kisebb büntetések 3-5 év csak arra jók, hogy az elítelt a börtön rossz kihatasat megtapasztalja és nagyobb az esély a visszaesésre, de nincs visszatarto ereje. Ezért kozmunkakat adnak. Oktatásban meg a norvégoknal van más rendszer, pont a lejjebb felsorolt dolgok is előtérbe kerülnek. Azzal nem értek egyet, hogy pl ne olvassanak, vagy ilyet hogy ne legyen fizika, matematika, de tény hogy a világ változik és reformálni kell a kozoktatast.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.07. 21:49:53

MatyiG írta:Kevesebb tanóra/nap sem hiszem, hogy rossz irányba vinné az oktatást. Hat óránál többet én például nem engednék. Kevesebb lenne legalább a tölteléktantárgy, ami csak azért van, hogy meglegyen az előírt óraszám...

Nekem például a 10. osztály kínszenvedés volt, mert még itt volt nagyjából minden tantárgy, fizika, biológia, kémia, ének, rajz, média, etika, dráma, amiknek számomra nem sok értelme volt, ezért 7-8 órám volt minden nap, délután meg ezek után nyilván sokat tanultam. :D

Aztán szerencsére 11.-től jobb volt, mert jöttek a fakultációk, és már szinte csak az érettségi tantárgyak maradtak.
Ezzel nagyon egyet értek. Én pl. matekból gimiben teljesen elvesztettem a fonalat, egy idő után olyan volt, mintha kínaiul lenne az egész. Annyit kapartam mindig össsze, hogy átcsússzak. Pedig úgy hiszem, a logikus gondolkodással nem állok hadilábon, és ki tudom számolni a hétköznapi életben fontos dolgokat. De akkor miért kell több olyannak, aki tudja, hogy mélyebb szinten sosem fog foglalkozni az adott tantárggyal. Kevesebbet tananyag kéne, de az legyen mély és praktikus.
Meg a középiskolákat is kicsit az egyetemhez hasonlóval tenném, korábban lehetne kezdeni a szakosodást, a többi tanrágyból pedig csak tényleg a praktikus tudást és az általános műveltséget kérni.

Még egy nagyon fontos dolog: fejpénzes rendszer megváltoztatása - az oktatás egyik legnagyobb sírásója. Kell a gyerek, mert kell a pénz, így mindenkit felvesznek valahova, ahol el is tud evickélni, így azok a tanulók, akinek nincsenek komolyabb tervei a jövőre nézve, egyáltalán nem motiváltak a tanulásra.
A lemorzsolódás elleni harc - ez is napjaink egyik nagy divatja. Javítani kell a statisztikát, ezért valahol kerek percek kimondják, nem szabad buktatni. És ezt látják a tanulók is, na onnantól meg egy alapból ia tróger diák egy betűt nem fog tanulni, mert tudja, hogy úgy is átmegy. Aztán így fordulhat elő, hogy vki eljut az érettségiig úgy, hogy igazából még az alapjai sincsenek meg, nemhogy egy általános műveltsége. Hosszú idő után újra több az analfabéta...

Az osztákyzási rendszerrel is baj van. A rafinált tróger gyerek, szerez 1-2 jó jegyet, onnantól nincs tanulás, mert úgyis meglesz a kettes.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.07. 21:04:06

Tök jó dolgokat írtok, jó ezeket olvasni tanárként! Tényleg, értékes gondolatok, kár hogy fent teljesen máshogy gondolkoznak.

Annyira központosítva lett az oktatás, hogy a differenciálás lehetetlen.
Amit írsz LG te is, lehetetlen dolog, hogy ugyanaz egy kerettanterv egy kis faluban, mondjuk cigányokkal tele, mint egy pesti elitgimnáziumban, általános iskolában.
De ez ellen a tanár vajmi keveset tehet, nincs önállósága, mert szabályozva van.
Év elején le kell adni tematikát, aminek stimmelnie kell a kerettantervben és a NAT-ban foglaltakkal, illetve illeszkednie kell a központilag megadott tankönyvvel.
Ezeket évközben ellenőrzik, enapló van, simán rá tudnak nézni, hogy hogy halad az adott pedagógus a tematikához képest.

Erre egy példa: nálunk feljelentette egy szülő (!!!! és a szülők legalább olyan felelősek az oktatás romlásáért mint a döntéshozók, de ez még bővebb téma) a történelem tanárt, mert ugye ők is látják az enaplóban, hogy hol járunk éppen és a tematikát is megnézhetik, és eltérés volt. A kollégámnak tárgyalásokra kellett járnia emiatt, mert ő ésszerűen akart haladni, nem csak ledarálni 9.ben a középkorig az egészet. Megszívta.
És ez nem egyedi eset.

Tehát amíg ennyire központosítva van az oktatás, lehetetlen ezeket tanári szinten megoldani. Meg van kötve a kezünk. Persze meg lehet úszni, mert nem mindig vannak ilyen szülők akik ennyire dilettánsak, de akad példa.

Az osztályozás rendszere is felvetődött, itt meg az a baj, hogy az egész oktatás, köz-egyetemi erre a rendszerre épül. A felvételi rendszerek, az érettségi, stb minden.
Nem tudsz személyre szabva osztályozni, mert azzal a gyereket szívatod meg. Tesiből csinálják, ott okés, van év eleji felmérés, és ahhoz mérnek utána. Az okos gyerek direkt lazábbra veszi, mert tudja a rendszert már, és inkább mondjuk dob kislabdával csak 15 métert, aztán mindig többet, mert ha kidobja a maxot év elején magából, utána meg ront, akkor hiába dobott 40 helyett 35 métert, rosszabb jegyet fog kapni, mint aki 15ről javult 20ra.
MQuCsabi írta:Én nem is értem, hogy kilencedikben miért kell elölről kezdeni a törit. Szerintem az őskort, ókort sokkal inkább lehetne játékosan tanítani, sok múzeum látogatással, stb stb. Aztán gimiben kezdenénk a középkortól. Azért ott már komolyabb dolgok is történtek, amivel nem egy két hét alatt kéne végezni. Ezeket több nézőpontból is be lehetne mutatni.
nyilván így kéne, ez nagyjából a hat és nyolc osztályos gimikben meg is valósul.
nálunk 5-6.ban pl alapozó töri van, őskor-ókor történetek, mitológia, csaták, térképek, stb...majd 7.től jön az ókor újra a tényanyaggal, és mivel 6 évre van írva a tanterv, jobban eloszlik az egész, lazább a tematika.

most vittem 5.-6.osokat Múmia kiállításra, majd 7. eseket is.
november végén megyünk 9.esekkel Parlamentbe, Múzeumpedagógiai oktatásra:
Királycsinálók. A koronázások és a Szent Korona története
Időtartam: 90 perc
A foglalkozás fókuszában a koronázási szertartás, és ennek nélkülözhetetlen kelléke, a Szent Korona áll. A diákok megismerik a koronázási ékszereket övező legendákat és kalandjaikat, majd kis csoportokban felkészülnek fiktív koronázásunk egy-egy jelenetének előadására, melyhez élethű kellékek állnak rendelkezésükre. Az előadásokat Koronázási Albumban örökítjük meg. A diákok a foglalkozás záróakkordjaképp megtekinthetik a Szent Koronát a kupolacsarnokban.


van egy csomó ilyen ott, ezek teljesen működőképes, hasznos dolgok.


Mégegyszer köszi a sok észrevételt.


ui.: igen, a kötelező óraszámok csökkentését is adom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.07. 20:32:05

Szüleim tudnának mesélni ilyenekről, mert olyan általános suliban tanítanak, ahol az iskola fele cigány.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.11.07. 20:29:53

LG-vel tökéletesen egyetértek!
Rétegek vannak amelyeket nem lehet szétválasztani( az már rasszista stb stb) amíg egy alsóbb réteg együtt mozog a felette lévő réteggel, a tanárnak esélye sincsen tanítani!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.07. 20:02:57

Jó dolgokat írtok, csak sok esetben ott bukik el a dolog, hogy bekerül az oktatásba egy csomó aluszocializált gyerek, akiket szinte lehetetlen normálisan integrálni, főleg, ha több ilyen van egy csoportban. Vannak óvodás korú gyerekek, akik a seggüket nem képesek kitörölni, buták, káromkodnak, agresszívak, mert otthon ez ragad rájuk. Illetve egyre több a pszichés beteg gyerek is, akiket szintén integráltan oktatnak, ami nekik sem jó, meg a társaiknak sem, de ugye a nagy liberalizmus ezt diktálja. Na, ha ezekből a típusokból van néhány egy csoportban/osztályban, akkor ott borul minden.

Önálló gondolkodásra tanítani jó dolog, de van akinél a szobatisztaság már siker, ha még egy kicsit meg tanul írni olvasni, az meg már maga a Kánaán.
Ahogy a társadalomban, úgy az oktatásban is nagyon komoly probléma a legalsó réteg. Azért egy gettósuliban nem nagyon lehet cél, amit ti írtatok, persze vannak az ennek ellenkezőjéről szép negható filmek, de a valóság kiábrándító
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.07. 19:18:40

Én nem is értem, hogy kilencedikben miért kell elölről kezdeni a törit. Szerintem az őskort, ókort sokkal inkább lehetne játékosan tanítani, sok múzeum látogatással, stb stb. Aztán gimiben kezdenénk a középkortól. Azért ott már komolyabb dolgok is történtek, amivel nem egy két hét alatt kéne végezni. Ezeket több nézőpontból is be lehetne mutatni.

Nálam gimiben már nem lenne ének óra sem. Az meg, hogy még énekeltetik is a középiskolásokat, az a teljes abszurditás....

Egyébként azt én sem értem, hogy minek nyolc órákat tartani. Nálunk a srác negyedikes, max hat órája van, az is csak heti két nap. És minden nap van tesije így is, ami nagyon fontos. Ebből egy úszás.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6640
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.07. 19:11:19

Én a fele anyagot kikukáznám, sokkal hasznosabb dolgokkal lehet tömni a gyerekek fejét. Mondjuk tanára válogatja, de mi általános iskola végén valamikor vettük matekon a kamatos kamatot, gimibe meg az osztály 90%-a nem is hallott róla, és akárhogy magyaráztad neki, nem értette meg.

Illetve én középiskolába elfelejteném az ilyen rajz, ének, dráma, tánc stb cuccokat. Legyenek délutáni szakkörök, de én pl. soha nem tudtam rajzolni, és baromi idegesítő volt 2-esekkel kihúzni egy olyan tárgyat, ami tényleg csak időhúzás volt, mert baromira nem is érdekelt.

Az interaktív tanítás nekem kicsit idegen, (hol fogjon könyvet a gyerek, ha nem az iskolába?), de ha működik, akkor működik.
geridoss írta:
A legfontosabb viszont szerintem is az lenne, hogy gondolkodni megtanuljanak a gyerekek. Felnőttkorban már hiába, aki fiatalon nem sajátítja el, az befolyásolható, kissé buta emberként éli le az életét. Ismeri mindenki azt az embertípust, aki suliban végig kitűnő volt, aztán kikerül a világba és összeomlik, mert a tankönyvben nem voltak benne azok a szituk, amikkel egy közösségben vagy új munkahelyen szembesül. Ezeket mind ki lehetne küszöbölni.
Ehhez 2 példa:

Múltkor bejött egy vendégtanár az egyetemre, elmondta, hogy ő milyen kérdéseket tesz fel az állásinterjún. Ilyeneket mondott, hogy "Hány ablak van New Yorkban?".

Mondta, hogy őt nem érdekli, hogy hányas lettél a tárgyakból, sikerült elvégezni, okés. Azt keresik ilyenkor, hogy mennyire jó a problémamegoldó képességed, hogy tudod kibogozni a "tippet", mert ugye ezekre nincs jó válasz.

Egyik haverom meg volt állásinterjún, megkapta, hogy "Hány liter benzin van a szemközti irodaház autóiba?" vagy valami ilyesmit.

Nem is kapta meg az állást :)
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése