Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.04.06. 15:12:55

Ezeketet csinálom is, de baromira nem kéne, ha normális fizetés lenne.
Mert most kb semmire nincs időm emelett.
Ér ennyit 25ezet forint pluszban? Nem.
Óraadónak is jàrok, más iskolába a plusz pénzért.
Így összejön havi 200-210 nettó.
Ennyi a max ami időt bele tudok tenni.

Mindegy, mások vagyunk, és itt bele lehetne hozni problémaként az iskolák erőszakos államosítását és központosítását is. Ha ez nem lenne akkor lehetne versenyszféra itt is valamilyen szinten.


De neked is leírom megint, legyen ennyi a fizunk és pont. De akkor ne nyomják a propagandát hogy mennyire jó nekünk, mert mennyit emelgetett a fizunk, egyszerűen nem igaz, mert nincs arányában az áremelkedésekkel, minimálbérrel stb. Tehát ne akarják nekem Viktorék megmondani, hogy milyen jó a helyzetem, amikor heti 45-50 órát dolgozok nettó 200ért.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.04.06. 14:51:08

csababarca írta:Jól van optimus, ha szerinted normális az, hogy egy tanár kevesebbet keres ugyanazon a helyen mint egy takarító, akkor tényleg felesleges vitatkozni.

Neked is ez a felfogásod, hogy ha kevesled keress más munkád.
Aztán majd szülőként az ilyenek mint ti lesztek az elsők akik felháborodnak hogy gyp-sek tanítják tíz év múlva a gyerekeiteket, vagy hogy miért nem kap rendes ellátást a kórházban a beteg családtagod, miért nem ér ki nagyszülődhöz a mentős, miért csak 1-2 óra múlva.

Éljenek a vállalkozók, meg az adózásuk...:D meg a tökéletes látásmódjuk az érintett témákban.
Lehet hülye felfogás de szerintem mindenki magáért felel. Most én esküszöm nem tudom te mit vársz, vagy honnan várod a megoldást. Van csomó ember aki tanárokhoz viszi magánórákra a gyerekét, én is jártam annó angol, fizika külön órákra, oszt társaim is matek, magyar stb. Ezt KATA -sként főállás mellett ha tisztán akarod csinálni havi 25 rongyért ( + évi1 kamara, iparűzés ) csinálhatod. És ha jó vagy olyan pénzeket kérhetsz el érte amennyit akarsz. Angol tanárok 4-5 rugókat kérnek el különórákért, és mind megy a zsebbe. Adom amit Nero ír, ha pénz kell dolgozz. Lehet még az alap munkahely mellett kell dolgozni pár órát, de ez van, vagy ez vagy a sirdogálás és csoda várás.

A felfogásom pedig azért ez, mert ez így működik a versenyszférában. Ez tipikusan az állami szektorban alkalmazottakra jellemző, hogy nem értik ezt, és valami ördögtől való dolognak tartják.

csababarca írta: (A mekis példád meg akkor állna meg, ha a lakásokat ingaltanirodák vásárolnák fel, és értékesítenék. Nem ezekről írtam, de láthatóan el s olvastad te sem.)
Nem ingatlaniroda vásárolja fel hanem egy vállalkozó aki ezzel foglalkozik. Akkora a különbség? Ő ezt Kiss János-ként teszi ezt meg, nem Kiss Ingatlanjai Kft-ként. Ezzel foglalkozik, ha nem is fő irányként de magának az eladónak is jó hogy odamegy valaki és fixen lerakja neki a pénzt, az eladással meg neki már nem kell foglalkoznia (így is szép haszont termel rajta), a vevőnek is jó mert olcsóbban kapta meg. Neked elhiszem hogy nem jó, de amióta világ a világ ez így működik.
Nero írta: Én arra értettem hogy egy férfinak legyen saját lakása (nekem sincs még, lehet hogy nem is lesz) hogy bármennyire is nehéz, az életben meg kell küzdeni mindenért kőkeményen, az meg hogy van egy otthonod az egy alap dolog.
Vágom mire gondolsz, azért kérdeztem mert itt most ez úgy tűnt mintha ez mindenhol úgy lenne hogy az átlagembernek napi 8 óra munkával, átlag fizuval saját lakása van 25-30 éves korára a fővárosban. Nem ez nem így van, sehol nincs így. Nem az országot kell szidni ez miatt. (Mármint lehet csak sok értelme nincs)
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.04.06. 14:17:21

optimus írta: De akkor mit szeretnél? :D Azt akarod csinálni amit szeretsz, semmi többet, semmi mást, mert ellenkezik az elveiddel. Az amit szeretsz csinálni az egy elég behatárolt fizut ad. Most akkor mi történjen? Duplázzák meg? Akkor duplázzák meg az enyémet is, én is szeretem amit csinálok.
Ahhoz meg hogy más aki nagy tételben vásárol házat majd adja tovább szerinted gáz annyit mondanék hogy nekem 200 forint a kóla literje a mekinek meg kb 40 forint. Most elkéne kezdeni lázadni hogy nekik miért olcsóbb mint nekem, vagy belegondolni hogy ez miért éri meg mindkét félnek.
Ez egy elég önző álláspont szerintem. Elfogadhatatlan hogy egy tanár, egy ápoló, vagy nővér, tűzoltó létminimum közeli összeget keres, ráadásul úgy hogy ha ki merik nyitni a szájuk azonnal beindul a kormánypropaganda ellenük. Te, ha nem közalkalmazott vagy, bármikor kérheted a főnököd hogy duplázza meg a fizetésed max. kiröhög.
Aztán ha nem lesz tanár kitől tanul meg a leendő informatikus írni-olvasni? Ha nem lesz pék mondjuk, programoz magának egy kiló kenyeret?
A piacgazdaság mint olyan marha messze van attól amit itt mutyisztánban annak neveznek.
Ha van valami amitől ez a rezsim irtózik az a piaci verseny, az átlátható közbeszerzések,és a szabad információ áramlás. Másfelől miért lenne extrém dolog ha valaki saját lakásban szeretne élni? Ha a harmad-negyed osztályú csapatoknak épített stadionok helyett (amit nem is tudnak fentartani egyébként) bérlakásokat építenének előrébb tartanánk.Az egyetlen dolog amit sikerült elérni az elcseszett programjaikkal az az, hogy úgy felverték a lakás árakat hogy egy negyven éves panel 30 millió, és ez még emelkedni fog..
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.04.06. 14:07:37

Optimus: Még az angoloknak is ritkán, bevándorlóknak meg pláne nincs, de itt azért kicsit más tészta mivel forintba átszámítva minimum 200 Milla egy garzon.

Én arra értettem hogy egy férfinak legyen saját lakása (nekem sincs még, lehet hogy nem is lesz) hogy bármennyire is nehéz, az életben meg kell küzdeni mindenért kőkeményen, az meg hogy van egy otthonod az egy alap dolog.
Itt Nyugaton nem gáz az albérlet, mivel egy heti béredből kifizeted a lakásod egy hónapra, de otthon nagy rizikó a bérlés mivel a fizetésed nagy százalékát elviszi.

Amúgy erősen egyetértek a hszeddel. Alanyi jogon senkinek nem jár semmi ebben a világban és ez jól is van így.

Aki 5x8 óránál nem akar többet dolgozni az sok jóra ne számítson, ha csak nem agysebész vagy atomfizikus.
Nekem átlagban heti 60-65 óram van. Élvezem? Nem. Néha fáradt vagyok? Igen. Lemaradok bulikról/Barca-meccsekről stb? Igen. Ennyi óraszám=fizetés kell ahhoz hogy előre tudjam vinni az életem? Igen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2019.04.06. 14:19:32-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.04.06. 13:32:34

Jól van optimus, ha szerinted normális az, hogy egy tanár kevesebbet keres ugyanazon a helyen mint egy takarító, akkor tényleg felesleges vitatkozni.

Neked is ez a felfogásod, hogy ha kevesled keress más munkád.
Aztán majd szülőként az ilyenek mint ti lesztek az elsők akik felháborodnak hogy gyp-sek tanítják tíz év múlva a gyerekeiteket, vagy hogy miért nem kap rendes ellátást a kórházban a beteg családtagod, miért nem ér ki nagyszülődhöz a mentős, miért csak 1-2 óra múlva.

Éljenek a vállalkozók, meg az adózásuk...:D meg a tökéletes látásmódjuk az érintett témákban.

(A mekis példád meg akkor állna meg, ha a lakásokat ingaltanirodák vásárolnák fel, és értékesítenék. Nem ezekről írtam, de láthatóan el s olvastad te sem.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.04.06. 11:57:15

csababarca írta:@recrea

Értem amit mondasz, de nem értek vele egyet. Máshogy vagyok bekötve.
Persze nyilván ha gazdag lennék, akkor nem érdekelne ez a téma.
De akkor mit szeretnél? :D Azt akarod csinálni amit szeretsz, semmi többet, semmi mást, mert ellenkezik az elveiddel. Az amit szeretsz csinálni az egy elég behatárolt fizut ad. Most akkor mi történjen? Duplázzák meg? Akkor duplázzák meg az enyémet is, én is szeretem amit csinálok.
Ahhoz meg hogy más aki nagy tételben vásárol házat majd adja tovább szerinted gáz annyit mondanék hogy nekem 200 forint a kóla literje a mekinek meg kb 40 forint. Most elkéne kezdeni lázadni hogy nekik miért olcsóbb mint nekem, vagy belegondolni hogy ez miért éri meg mindkét félnek.
LG írta: Csak a kitörésnek is sokszor megvan az ára, túlhajszoltság, kevés alvás, családtól, barátoktól megvont idő. Én úgy gondolom, a 8 óra, 8 óra pihenő, 8 óra szórakozás felosztásnak meg kéne lenni a hétköznapokon, hétvégéknek pedig szigorúan szabadoknak kellene lennie (nyilván vannak foglalkozások, ahol ez nem megoldható, ott kompenzálni kéne vhogy, hogy meg legyen az elég pihenő)
Ezt hívják alkalmazottnak. Alkalmazottként a piac által meghatározott összeget keresel. Ezzel nem érem mi a gond. Ha meg többet akarsz keresni akkor elmész vállalkozónak, de azt meg ha rendesen akarod csinálni, akkor nem heti 40 órát dolgozol.
LG írta:Igazad van amúgy, hogy a szegénységből valaki ki akar törni, és nem egy született zseni, akkor csak sok szorgalommal, tanulással és kemény munkával lehet, főleg ha tisztességesen akarja csinálni.
Ez meg legyen is így, nehogy már az utcaseprő/gyári munkás akiket kb 2 hét alatt belehet tanítani a munkába, és tényleg bárkinek van elég esze hozzá annyit keressen mint egy informatikus. Azért van kevés informatikus, mert ahhoz hogy jó legyél szókséges egy olyan gondolkodásmód ami nagyon ritka. Most ha valaki buta, kevés dolgohoz ért, és azok is olyan dolgok amihez kb bárki érteni tud, akkor ne keressen annyit mint egy olyan ember aki egy sokkal ritkább tudás birtokában van, aminek mellesleg a piacon sokkal nagyobb értéke van.

Tényleg nem értem sokszor hogy mi a siránkozás alapja. Mármint az megvan hogy kevés a fizu, de abba is bele kellene gondolni néha hogy miért. Recrea így tippre vállalkozó, vagy legalábbis magasabb beosztású a piaci szférában, mert látja hogy mi miért történik. De néhányan nem is értem mit gondolnak.
Nem tudom miért kellene alapnak lennie annak hogy valakinek 20-30 éves korában, egy teljesen átlagos állással EGYEDÜL SAJÁT lakása legyen BUDAPESTEN. De komolyan, mindig vannak jobban fizető állások, állami szférában dolgozol egy átlag munkát, egyedül vagy. Keress egy párt, ketten spóroljatok, dobjatok össze egy önerőt, hitel és lakásvásárlás. Ez így megy.
Nero kiváncsi lennék hogy akikkel Londonban találkoztál 20-30 évesek hány átlag munkával rendelkezőnek van ott saját lakása, tökegyedül.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.04.06. 11:56:04

perga írta:"Amit te írsz, azt piacgazdaságnak hívják"

Ha ez a piacgazdaság, az egészséges piaci verseny, akkor itt nagyon nagy bajok vannak :)

Ez nem más mint "mutyi" !
Maximálisan egyet értek. Nálam a szabadversenybe nem fér bele, hogy ha valaki megynyit egy bárt, akkor megjelenik a helyi maffia védelmi pénzt beszedni, a konkurencia pedig molotov-koktélt dob az épületre. Nem fér bele az, hogy akinek jó kapcsolatai vannak, megúsz minden ellenőrzést, a konkurenciát viszont szét szivathatják az ellenőrök. Aztán tudjuk azt is jól, hogy pályázatokat is általában nem a legjobb pályázatot benyújtó nyeri, hanem valakinek a haverja. Ami itt Kelet-Európában van, az egy undorító, rothadó, bűzlő rendszer. Hogy nyugaton mennyivel jobb a helyzet ilyen szempontból, arra nincs rálátásom, de úgy sejtem, ott is mennek ugyanezek, csak nem ilyen durván.
Avatar
perga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2018.03.04. 20:02:24

2019.04.06. 10:15:20

"Amit te írsz, azt piacgazdaságnak hívják"

Ha ez a piacgazdaság, az egészséges piaci verseny, akkor itt nagyon nagy bajok vannak :)

Ez nem más mint "mutyi" !
"Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.04.06. 09:19:23

Amit te írsz, azt piacgazdaságnak hívják, nem mutyinak, mutyi az, amit Lőrincék művelnek. A világ pedig olyan irányba tendál, ahol a gazdagok gazdagabbak, a szegényeg pedig szegényebbek lesznek. Utóbbiból sztem úgy lehet kitörni, h megyünk előre és kilépünk a komfortzónából, ahogy teszed te nyaranta vagy mindenki, aki kint dolgozik, azért teszi, h jobb legyen neki később, és ne hónapról hónapra kelljen élnie. Szép dolog a “szakmaszerelem”, csakhát...
Csak a kitörésnek is sokszor megvan az ára, túlhajszoltság, kevés alvás, családtól, barátoktól megvont idő. Én úgy gondolom, a 8 óra, 8 óra pihenő, 8 óra szórakozás felosztásnak meg kéne lenni a hétköznapokon, hétvégéknek pedig szigorúan szabadoknak kellene lennie (nyilván vannak foglalkozások, ahol ez nem megoldható, ott kompenzálni kéne vhogy, hogy meg legyen az elég pihenő). A műszakozás meg például eleve nem normális dolog, az ember úgy lett kitalálva, hogy este aludjon. Persze itt is vannak olyan foglalkozások, ahol egyszerűen muszáj, de pl. a gyárakban nem lenne az, csak a tulajdonosok mérhetetlen kapzsisága miatt van. :x

Igazad van amúgy, hogy a szegénységből valaki ki akar törni, és nem egy született zseni, akkor csak sok szorgalommal, tanulással és kemény munkával lehet, főleg ha tisztességesen akarja csinálni. Viszont sokan aztán nem is akrnak kitörni, mert amikor már meg lenne a lehetőségük, hogy visszavegyenek és normálisabb életet éljenek, folytatják a pénz hajtását, belebetegszenek. A főnököm tipikus példa erre, a rendszerváltás után a semmiből csinált oriási vagyont, és ahelyett, hogy élvezné az életet reggetől estig dolgozik, általában hétvégenként is. Pedig látszik rajta, hogy nem boldog, de nem tud kilépni ebből a létből, mintha egy láthatatlan mocsárba lenne ragadva. Nekem az ilyen emberekről a gyűrűk ura törpjei jutnak eszembe, akik saját mohóságukba betegszenek bele.

Számomra egyébként azok a legszimpatikusabbak, akik megundorodtak ettől a világtól, és a megszerzett pénzükből önfentartó gazdaságokat hoztak létre. Nekem az az álmom, hogy majd egy nap kövessem a példájukat.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.04.06. 00:41:56

@recrea

Értem amit mondasz, de nem értek vele egyet. Máshogy vagyok bekötve.
Persze nyilván ha gazdag lennék, akkor nem érdekelne ez a téma.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.04.05. 20:56:09

Köszi Recrea

Igen az jogos pont, hogy sok minden más is téged terhel, de a lakás/ház az egy olyan dolog ami minden egészséges felnőtt palinak kell hogy legyen. Most meg így 24 évesen nincs 40 millió kpm hogy balzsebből kifizessem az egészet, úgyhogy marad a hitel.

Bár ha lenne annyi pénzem akkor se egy dologra költeném el az egészet.

Persze ez az egész csak fikció, majd ha valóban hazakoltozok (ki tudja mit hoz a Brexit és mennyit fog érni a Font :D )akkor lesz aktualitása
Aki angliai magyar az nem aggódik a pénze miatt? Mert én amúgy igen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.04.05. 20:03:58

@csababarca

Amit te írsz, azt piacgazdaságnak hívják, nem mutyinak, mutyi az, amit Lőrincék művelnek. A világ pedig olyan irányba tendál, ahol a gazdagok gazdagabbak, a szegényeg pedig szegényebbek lesznek. Utóbbiból sztem úgy lehet kitörni, h megyünk előre és kilépünk a komfortzónából, ahogy teszed te nyaranta vagy mindenki, aki kint dolgozik, azért teszi, h jobb legyen neki később, és ne hónapról hónapra kelljen élnie. Szép dolog a “szakmaszerelem”, csakhát...

@Nero

Az önerő mértéke általában 20-40% között van, ez nem banktól vagy vételártól függ, hanem legfőképp az ingatlan lokációjától, kevésbé pedig az állapotától vagy készültségi fokától. Jellemzően a budapesti vagy a vidéki nagyvárosi ingatlanokat befinanszírozza 80%-ra a bank (tehát 20% önerő kell), egy tolna megyei falusi házat pedig 60%-ra (tehát 40% önerő szükséges), egy borsodi vályogházra pedig egyáltalán nem ad hitelt. Így porlasztja a kockázatát.

Önerő nélkül is meg lehet oldani a hitelfelvételt, akkor finanszírozza be a bank 100%-ra az adott ingatlant, ha tudsz pótfedezetet, tehát másik tehermentes ingatlant bevonni az ügyletben (ez bárkié lehet, csak bele kell egyeznie). Magyarul mindkét ingatlant jelzálogosítod, tehát ha gond van, akkor viszi a bank mindkettőt, vagy ott a lehetősége, h bármelyiket vagy mindkettőt végrehajtsa rajtad.

Úgy nem lehet összehasonlítani egy bérletet meg egy törlesztőt, h ez is 80 meg az is 80. A vásárlásnak rengeteg járulékos költsége van, illeték, ügyvéd, közjegyző, folyósítás, földhivatal, önerő. Plusz a fenntartása a te feladatod, nem a főbérlőé, lakasbiztosítást te fizeted, ha valami tönkremegy, szintén te, építményadó, meg tököm tudja még mi. Ha 5 éven belül eladod, SZJA.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.05. 19:51:32

Ez az egy, amire vennék fel hitelt és fogik is. Minden másra ésszerű időtávon belül lehet gyűjteni. De 20m az egy élet. Pláne, ha nem örökölsz.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.04.05. 18:55:47

Mondjuk én nagy hitel ellenes vagyok, de akkor már inkább fizetek 80 ezer törlesztőt és egyszer az enyém lesz mint 60 ezer bérleti díjat.

Köszönöm a válaszokat
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.05. 17:53:55

MKB es BB nel 20% kell, ez tuti ;)
Én mondjuk ezt is csökkenteném valahogy. Most ugyan úgy 20% önerő kell, mint mikor 15 misiert vetted vagy meg kevesebbert a panelt. Most meg 30ert vesztegetik... Ha nekem 3 vagy 4 haloszoba kell, akkor meg 45-50 mihalyrol indul a licit.

Nero, ha itthon veszel fel hitelt, ugyan ugy kell a 20%, kulfoldi munkabert elfogadjak, ha hozol (altalaban) leforditott munkaltatoi igazolast, szamlakivonatokat. Semmi gond a kulfoldi fizuval. Esetleg olyan lehet, hogy a bank keri (szerzodeskotesi feltetel, esetleg kamatkedvezmenyert csereben), hogy a torlesztodon felul mondjuk utalj a magyar szamladra egy szazast vagy barmennyit.
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2019.04.05. 17:37:56

daffy írta:Kollégám most vett fel 15m forintot es 20% önerővel csinalta.
Érdekes, mert én meg pont 1 hónapja (és 1 napja :) ) adtam el a régit, és nem egy vevő állt el a vételi szándéktól azért, mert nem volt meg a 40%-a a lakásra. Nem akarok hazudni, ha jól emlékszem ez 3-4 alkalommal ismétlődött meg és mindegyik esetben 40% önerőt kért a bank tőlük.
Ezért mertem ilyen biztosan állítani.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.04.05. 17:19:30

Kollégám most vett fel 15m forintot es 20% önerővel csinalta.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.04.05. 17:18:52

@recrea.
En nem tartom helyesnek, hogy a gazdagok [auto_cenzúra] a szegényebbeket.
De ha szerinted jó az, hogy jön egy társasházprojekt, és lemutyizzák hogy áron alul megveszi egy milliárdos az ott lévő lakásokat majd ő értékesíti, akkor gondold így hogy ez jó. Miközben én aki megvenném piaci áron hozzá se juthatom, mert hirdetés előtt okosba elmentek. És akkor én már másodkézből vehetem meg +20%al drágábban, csak mert nem is tudtam, értesítettek a lehetőségröl.

Nekem ez ütközik az elveimmel.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.04.05. 17:11:42

40% önerő kell!
Ha leteszem, de otthon nincs beveteli forrasom mert most jottem haza kulfoldrol akkor megkapom a hitelt?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2019.04.05. 16:51:10

Nero. írta:Hány % önerőtől lehet hitelt kapni lakásra, egyáltalán megéri hitelt felvenni?
40% önerő kell!
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.04.05. 16:36:23

Hány % önerőtől lehet hitelt kapni lakásra, egyáltalán megéri hitelt felvenni?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.04.05. 16:03:50

@csababarca

Egyik hsz-ben a kommunista felfogásod emlegeted, a másikban meg a szabadverseny hiányát, nincs ebben egy apró ellentmondás? :)
Akinek van pénze és ügyesebb, lakást vásárol, aztán drágábban eladja, kvázi üzletel vele, had tegye már meg, és ne adja azért olcsóbban, mert valakinek nincs rá pénze. Aki ingatlant vesz, kifizeti az illetéket, ha eladja, meg az SZJA-t, egyik sem bagatell összeg.

Az meg, h mire használja a saját lakását, rövid- vagy hosszútávú bérlet, kinek adja ki, magyarnak vagy külföldinek, had legyen már a szuverén joga. Az árakat pedig mèg mindig nem az eladók, hanem a vevők verik fel :) ha senki nem veszi meg, akkor nem lesz ilyen drága az ingatlan.

A társasház építtetője vagy tulaja szintén annak adja el a lakásokat, akinek akarja, létezik olyan, h albérletbe adja, de ugyanolyan áron, mint bármelyik magánszemély, szóval ez esetben meg egy vagyonos vállakozó zsebét tömöd.

És még egy dolog, aki lakásokat vásárol haszonszerzés céljából, az felújítja azt, tehát értéket teremt, aztán befizeti (igen, nagyon sokan) az abból a bevételből származó nyereség adóját.

@primitive

70+rezsi 50nm-ért brutál jó ár, ha nem akarná eladni, akkor én az mondanám, ha kaptok, akkor vegyetek fel fogyasztóbarát hitelt mondjuk 20 évre, 10 év fix kamatra és adjátok ki azt a lakást, ebben meg lakjatok tovább, kb 40-60 ezret lehetne rajta fogni, kb a törlesztő felét ;)

Egyébként csak úgy tudtok döntést hozni a kérdésben, ha először azt döntitek el, h mit akartok csinálni, ergo célokat, azokhoz pedig időpontot kitűzni. Ezután tudtok egyik vagy másik irányba elindulni. És van egy egyszerű, de hatásos módszer. Együk oldalra felírjátok egy dolog pozitívumait, másik oldalra a negatívumokat, ahol kevesebb dolog van, az veszített :)

A vétel mellett egyetlen egy érv áll: baromi olcsón lehet hitelt kapni. Ez valszeg változni fog rossz irányba, ez egyértelműen látszik a FED kamatemeléseiből. Látod, folyamat szigorítanak a bankok, nem véletlenül.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.04.05. 15:54:51

Primitive írta:
daffy írta: Messze nem így van. Elég jó rálátásom van BP,Győr-Moson-Sopron és Veszprém megyek helyzetére.
Mosonmagyaróváron és környékén kb pesti árban mennek az albérletek,sorra nyitnak meg a munkásszállók. A munka sok,Ausztria 20 perc kocsival. Korábbi munkahelyemre kerestek gumiszerelő kollégákat. Ugyanez a cég Pesten is üzemel többek között. 1560ft nettó/óráért sem találnak embert a határhoz. De ezt úgy értsd,hogy másfél éve fut a hirdetés és a 4 gumisból egynek sincs érettségije. No itt tart most a nyugati határszél.
De ha ugyanaz az albérletár, ingatlanár meg a kereset is, akkor megint ugyanott vagyok. :roll: :lol:
Miért lennél? munka sok van,ausztria annyi időben,mintha újpestről bemész bkv-val kelenföldre. aztán bármilyen munkával megkeresed a 4-500.000ft-ot
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.05. 15:13:04

daffy írta: Messze nem így van. Elég jó rálátásom van BP,Győr-Moson-Sopron és Veszprém megyek helyzetére.
Mosonmagyaróváron és környékén kb pesti árban mennek az albérletek,sorra nyitnak meg a munkásszállók. A munka sok,Ausztria 20 perc kocsival. Korábbi munkahelyemre kerestek gumiszerelő kollégákat. Ugyanez a cég Pesten is üzemel többek között. 1560ft nettó/óráért sem találnak embert a határhoz. De ezt úgy értsd,hogy másfél éve fut a hirdetés és a 4 gumisból egynek sincs érettségije. No itt tart most a nyugati határszél.
De ha ugyanaz az albérletár, ingatlanár meg a kereset is, akkor megint ugyanott vagyok. :roll: :lol:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.04.05. 14:12:17

Primitive írta: Az, hogy másik régióba költözzünk, megint csak véleményes, mert abban talán mindenki egyet ért, hogy Budapesten és a környéken sokkal több lehetősége van az embernek jobban keresni, mint a többi megyében.
Messze nem így van. Elég jó rálátásom van BP,Győr-Moson-Sopron és Veszprém megyek helyzetére.
Mosonmagyaróváron és környékén kb pesti árban mennek az albérletek,sorra nyitnak meg a munkásszállók. A munka sok,Ausztria 20 perc kocsival. Korábbi munkahelyemre kerestek gumiszerelő kollégákat. Ugyanez a cég Pesten is üzemel többek között. 1560ft nettó/óráért sem találnak embert a határhoz. De ezt úgy értsd,hogy másfél éve fut a hirdetés és a 4 gumisból egynek sincs érettségije. No itt tart most a nyugati határszél.
Válasz küldése