Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.06.03. 19:42:43

Erre én őszintén szólva nem tudok mit mondani. Mikor Toroczkait próbálják befeketíteni hasonló vádakkal, azokon csak jót mosolygok,
https://168ora.hu/itthon/budahazy-szeri ... mat-168948" target="_blank
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.06.03. 13:07:49

Veidt_madridista írta: baloldalról soha a büdös életben nem lesz leváltva a Fidesz, ahogy a "mindent elsöprő ellenzéki összefogás" is totális tévút meglátásom szerint.
semmilyen oldalról nem lesz leváltva.
itt két kiút van:
1.) egyszer tényleg elpattan a húr a magyarokban és rújuk gyújtják a parlamentet, meg a várat (ahova bevették magukat, nem véletlen). erre 1% esély van vagy még annyi se.
2.) Orbán se él örökké, és akkor egy belső hatalmi harc szétfeszítheti a fideszt. erre van egyedül lehetőség, ugye Lázár háttrébbtolása már ezt a hatalmi harcot vetítette előre, és közben akadályozta meg.

Egyébként azért ha objekítvak akarunk maradni, a kommentszekcióban nem a legélesebb kések tevékenykednek. Egyik oldalon sem. És ezzel mindent el is mondtam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.06.03. 11:41:05

Még egy gondolat ahhoz a témához, hogyan lehetne leváltani a Fideszt. Ma Puzsér ugyebár bejelentette, hogy nem indul a főpolgármesteri ellenzéki előválasztáson. A 444-en, ami vitathatatlanul az ország vezető "nyugati, liberális" médiuma, két cikket is írtak erről. Az egy dolog, hogy már ezek is odaszúrásokat és rejtett üzeneteket tartalmaznak a szerkesztők részéről, tehát az újságírói objektivitás nyomokban sem fedezhető fel náluk. Ez önmagában még nem meglepő, hiszen évek óta ezt csinálják a közéleti témákkal kapcsolatban. Na de a kommentszekció. Nyilván semmilyen szempontból nem mérvadó néhány Gipsz Jakab véleménye, de azért érdekes néha beleolvasni, hogy mi az általános közbeszéd azon a helyen, ami papíron a balliberális értelmiség gyűjtőhelye. Ebben az esetben az a vélekedés, hogy Puzsér Orbán kezére játszott, egyesek szerint egyenesen szánt szándékkal, és a mostani visszalépésével "végleg lebukott". Mindezt azért, mert az fb-posztjaiban többet kritizálta az ellenzéket, mint a kormányt és a Fideszt.

Erre én őszintén szólva nem tudok mit mondani. Mikor Toroczkait próbálják befeketíteni hasonló vádakkal, azokon csak jót mosolygok, de Puzsér esetében csak a fejemet tudom fogni, mert ha valaki, ő aztán biztosan nem "Fidesz-csicska". Itt ütközik ki az a társadalmi-politikai szegregáció, amiről beszéltem. Az ellenzéki szavazóknak, úgy látszik, már csak a Fidesz elleni gyűlölködésre van igényük, erre programot lehet felépíteni, lásd Kerpel-Fronius Gábor (a Momentum főpolgármester-jelöltje) mai nyilatkozatát. A politikai centrum megszűnt létezni, mert nincsen rá igény. Ezzel az a probléma, hogy amint már korábban is kifejtettem, baloldalról soha a büdös életben nem lesz leváltva a Fidesz, ahogy a "mindent elsöprő ellenzéki összefogás" is totális tévút meglátásom szerint.
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.05.28. 09:12:29

Veidt_madridista írta:Az én ismeretségi körömben sokan vannak, akik az általad felvázolt csoportok egyikébe sem tartoznak, normális, tisztességes emberek.
Nem azok. Mindenféle demagógia nélkül, nem azok. Aki jó pofával végig bírja nézni, hogy egy puha fasizmus épült ki az országban, és aki nyitott szemmel ránéz az orbáni politikára, az rögtön leveszi, hogy az egésznek semmi más alapja nincs, mint a teljesen tanulatlan, ostoba és kiszolgáltatott rétegek megvétele és/vagy félelemlemben tartása politikai uralomért, emellett folyamatos hamis ellenségkép kreálása, hisztériakeltés és bűnbak-keresés (futottak még norvégok, ENSZ, EU, Brüsszel, Soros György, Max Weber, Juncker, IMF, néhány utcafestő aktivista, demokratikus alapelvek, jogállamiság) azért a célért, hogy a mocskos tetteinket elkendőzzük. Aki ezen tények tudatában is rájuk szavaz, és ilyen ordas fszságokkal magyarázza ki, hogy "merúgysincsjobb" (-> ez az örök kedvencem) az sem nem normális, sem nem tisztességes. Bűnrészes az egyik legnagyobb sz.rtengerben, amit ez az ország valaha átélt. Törjön el a karom, ha én ehhez a szemetekhez bármikor a szavazatomat adnám.
Veidt írta:Nyilván teljesen mások az adott pártok lehetőségei, ezt nem vitatja senki. De a legolvasottabb online lapok kormányellenesek, ott az RTL is. A száguldó közösségi média korában nekem ne mondja senki, hogy a százezrek által biztosan nem olvasott vidéki lapok miatt van ekkora Fidesz-fölény. Arra meg minden pártnak van pénze, hogy járják az országot kampányidőszakban. Nyilván vannak, akiknek az agyát teljesen átmosták, de én továbbra is tartom, hogy a milliós tömeg nem az óriásplakátok mennyisége miatt szavaz a Fideszre. És nem is azt mondom, hogy az ellenzék simán nyerhetne, ha jobbak lennének, de a vereség hogyanja és mértéke egyértelműen az ő saruk.
Ebben tulajdonképpen van valami, bár a kormány abszolút ereje továbbra is megszakítatlan. A magyar ember ostobasága kiemelkedő a teljes kontinens viszonylatában. Ha valaki tényleg egy sötét bunkóként akar ebben az országban élni, megteheti. Járják is az országot az ellenzékiek, csak pl. a nyugdíjasok és a falusiak döntő része inkább becseréli a fejlődést, önmaguk és saját családjuk jólétét, hogy a migráncsokéssorosbrüsszel ne jöjjenek. Nem tud eljutni az agyukig a tény, hogy egy olyan pártra szavaznak, amelyiknek szavazati jogát felfüggesztették a pártcsaládjában, és olyan dolgok ellen harcol, amik nem léteznek. Hogy tudnál egy ilyen embert tényekkel meggyőzni? Persze, hogy mindenki menekül vidékről. Ennyi marha között fizikai fájdalmat okoz a létezés. Az ellenzék részét elismerem, hogy lehetne jobb, de a fenti problematika miatt így is majdnem lehetetlen jelenleg érdemben bármivel haladni. Állíthatsz te össze komplett programot, ha az átlag vidéki retardált nem szavaz rád ilyen indokokból, hogy háromból két ember nő, aki a párt arcát képzi, de olyannal is találkoztam, hogy vegánra nem szavazok, annak amúgy is a k. anyját. Herzlichen Glückwunsch.
Veidt írta:Nem véletlenül: az ország lakosságának tekintélyes része emigrált a második világháború alatt, majd '56 miatt...
Szerintem nem olyan tök bonyolult összekapcsolni a mindenkori magyar valóságot-magyar politikai rendszereket a tehetség halálával. Nem a második világháború és '56 "érdemei" ezek, amelett hogy mégsem lehet elvitatni ezt a két utóbbit. Példának okáért kérlek olvass utána, hogy Semmelweis Ignáccal mit tettek a kortársai, és hogy hogy végezte. Széchenyi ugyanez a kávéház, az ő története ismertebb.
Veidt írta:Nagyon a lelkedre veszed a dolgokat, pedig kb. triviális tényekről van szó. Az ausztriai eseti s pont azt bizonyítja, hogy ugyanolyan mocskosak a politikusok mindenhol, csak ott annyival jobb a demokrácia, hogy emiatt le is kellett mondani azonnal. Most kb. azt mondod, hogy higgyünk a hollywoodi filmekben felvázolt szcenáriónak, hogy a történelemben az USA volt a jóhiszemű, kedves, tisztességes, békeszerető főhős, az oroszok meg az ab ovo erőszakos, felforgatni vágyó gonoszok. Pedig jól tudjuk, hogy mindkét nemzet elkövetett minden elkövethető mocsokságot a hidegháború időszakában, egy fikarcnyi különbség sincsen köztük. Ugyanez igaz a Nyugat és a Kelet politikusaira.
Nem is arról írtam, hogy nyugaton az érem másik oldala minden, csak azt próbáltam kifejezni, hogy míg a szomszédunknál a komplett kormány belebukik ilyenbe, addig a beles disznó lánya nyilvánosan veri az ország vagyonát, hogy rogán vámpírjáról ne is beszéljek. Na ez az a politikai és minőségbeli különbség, ami minket visszalőtt az ötvenes évekbe, és ami miatt az osztrák színvonal felét sem fogjuk sosem elérni, amíg világ a világ. Pedig nem olyan nagyon más nép, dolgoztam együtt osztrákokkal, látszik rajtuk a 400 év sógorság.

Az USA-Oroszország viszonyról én személy szerint nem írtam, ezt te hoztad be a beszélgetésbe, de mindent összevetve, nem gondollom, hogy egy higgadt és logikus elme ne az amerikaiakat választaná a Kína-Oroszország tengellyel szemben, amellett, hogy teljesen jogos, amit írtál.
Veidt írta:Magyarország nem a magyarok által kapott pénzeket kapja vissza, sőt eleve többet kapunk, mint amennyit befizetünk.
Csúsztatás, mert én a saját költségvetésünkről írtam, vagyis a fidesz költségvetéséről. Adózással foglalkozom, vallom, hogy egy jól működő államnak szükség van magas adóbevételekre, csak mondjuk nem ennek, mert fölösleges. Imádom, hogy a százezernyi forintjaim szír-mexikói templomok építésére, és szülővárosom vasútjának ellopására mennek. És ilyenkor ne legyek ideg, és ne akarjak az első csaholó fideszesen egy villanyoszlopot széttörni.
Veidt írta:Pontosan. Az építőiparnál keresve sem találhattak volna könnyebben államosítható iparágat.
Ezt nem értem, hogy most mit akartál mondani, nem tudom összekapcsolni a korábbi gondolatmenettel.
Veidt írta:Hiába személyeskedsz, ez távolról sem ilyen egyszerű. Rendbe teszik a kórházakat, igen, de attól nem lesz varázscsettintésre több a dolgozók fizetése, nem fog előteremni a földből az összes hiányzó orvos és ápoló, nem fog megoldódni a hálapénzek problémaköre, nem fogja magát üzemeltetni a kórház, nem lesz egészségtudatosabb a társadalom és így tovább. Az egészségügy kb. egy feneketlen kúttal egyenlő, hiszen önmagában nem termel vissza semmit anyagi értelemben, viszont minden marha drága. A mostani igencsak rossz állapotokat egy sokéves fejlesztés- és beruházáscsomaggal lehetne csak orvosolni, amivel más területekről kellene el pénzt vonni. Ezt már egyszer kitárgyaltuk itt.
Pedig csak te teszed bonyolulttá. Képzeld, a saját fizetésük emelése, és milliárdok elsikkasztása csettintésekre mentek. Az országban minden adott, hogy pl. a szolgáltató- és hightech szektorokat tovább fejlesszük, amiből mocskosul sok pénz jön. A legjobb, hogy nagy ívben sza.rnak ők a saját szavazóikra, a hülye mégis húzza az ikszet. Meg lehet csinálni, lehagytak minket a szlovákok, pedig ugyanonnan jöttünk. Ha ők képesek rá, semmi okát nem látom, hogy mi nem lehetnénk képesek rá. Mindent, amit írsz az egészségtudatosságról, magát üzemeltető kórházról stb.-ről, mind megoldható lenne 10 év alatt. Kár, hogy a magyar színvonal olyan, hogy mindenki csak magáért, és mindent már azonnal. Szeretném a Kóla-puska, sültkrumpli film rendezőjétől ajánlani az interjút, amikor elment a finnekhez. Tanulságos, szánj rá időt, légyszíves. Ugyanitt szeretnék a litván euró bevezetésének hátterére és körülményeire is rávilágítani.
Veidt írta:Nem beszéltél baloldali kormányváltásról, de a Momentum éppen egy baloldali, ultraliberális párt. Szép dolog, amit elértek, sok téren én is szimpatizálok velük, de az ő szlogenjeikkel sosem lesznek képesek még csak megközelíteni sem a Fideszt. Ezért írtam, hogy kormányt csak centrumból lehetne váltani. Mert ugyebár az a legfőbb cél...
Ha muszáj ráaggatni egy bal vagy jobb jelzőt, akkor legyen balos, jól van. Bár előrébb nem vagyunk. Nos igen, Illiberábiában a sorosbrüsszelmigráncs kombóval lehet nyerni, bármiféle program vagy ötlet nélkül, nem rokonszenvesebb gondolat az EU-s pénzt oktatásra, kórházra, munkahelyekre. Ha a nép 50+%-a ezt sem képes értelmezni, és egy köbméter tüzifára elcserél mindent az átlag jobbágy, mert nincs abban a sötét agyában egy csillámlásnyi fény sem, az nem a Momentum hibája. 2019-ben krumpliért szavazunk. Zseniális, valaki mondjon egy érvet, hogy miért ne húzzon el innen a francba bárki is.
Veidt írta:Hát figyu, én szó nélkül érettségihez, vagy első körben legalább nyolc általánoshoz kötném a választási jogot, tehát ebben egyetértünk.

Meg sok minden másban is, nem akarom én védeni a Fideszt, a kormányt vagy Orbánt, de ugyanannyira rühellem az ellenzék egy részét, mert az ő agyhalottságaik finoman szólva sem mozdítanak pozitív irányba a dolgokon. Részemről a téma lezárva, nem akarok több könyvet írni. :)
Örülök, hogy legalább a végére az azonos medret sikerült megcélozni. Kőkeményen cenzushoz kötném a váalsztójogot. Érettségi nélkül nem lehet szavazni, 21-75 év alatt és felett szintén nincs választójog, aki nem élt életében összesen legalább 4 évet magyar államterületen, mélységes kuss legyen. Kár, hogy utópisztikus dolgok ezek, amik itt sosem lesznek. Bár tudnám jobban zárni, de a magyar realitás a métely valami egészen sötét, kavargó örvénye. Mindenesetre köszönöm bárkinek, ha elolvasta, béke.
Football, bloody hell. /SAF/
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.05.28. 00:38:45

Természetesen értem, hogy mire gondolsz, de én nem látok számottevő különbséget az ő és a szovjetek/oroszok "rémtettei" között. Az egyiknek jobb a PR-ja, kb. ennyi. Az más kérdés, hogy az amerikai demokrácia van annyira fejlett és rendelkezik olyan fékekkel, hogy ott nem lesz egyhamar az, ami Putyinnál van most.

Na tényleg befejeztem, további szép estét.
Meg egy utolso gondolat, aztan en is befejezem:
azert van egy lenyegi kulonbseg a ket orszag terjeszkedesi strategiaja kozott ami korantsem elhanyagolhato. Megpedig, az, hogy ha az USA bevonul valahova (gazdasagilag vagy katonailag), akkor egyetlen dolgot hagy ott: eszmei es gazdasagi kotottsegeket. (Arrol lehet vitatkozni termeszetesen, hogy ez mennyire illeszkedik mondjuk egy belso-saharai vagy Latin-Amerikai kontinensre ahol jelentos gazdasagi visszaeseseket okoztak az IMF es a Vilag Bank liberalis elvei). Viszont a ruszkik sajnos nem "csak" ennyit hagynak ott ha valahova beteszik a labukat, hanem sajat magukat is ott felejtik. Termeszetesen amcsi jelenlet is van jopar orszagban, de ez nem foghato Gruziahoz vagy a Krimhez, vagy az itthoni allapotokhoz ugye korabban.
Koszonom, en ezekbol az elvekbol nem kernek megegyszer ha lehetne.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.05.27. 23:27:02

67 éves édesapám megvan győződve, hogy Gyurcsánnyal chat-el face-n. Igaz, hogy Feró csak random kérdéseket tesz fel és megad két valaszlehetoseget, de apa Ferivel beszélget.

60 fölött, aki nem adózik tíltanám a szavazók közül. Nyugdíjasoknak csinálnék egy külön csak velük foglalkozó szavazást (parlamentbe vagy 12 mandátum, akik csakis a nyugdíjjal foglalkozhatnak, meg időskori dolgokkal semmi mással).
Csúnya dolognak hangzik, de túl nagy hatalmuk van az időseknek, akik saját gyerekeik, unokáik életéről döntenek úgy, hogy eszméletlen nagy részük koruk miatt.. nem folytatom.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.05.27. 23:26:41

markionni írta:Nem látok ellentmondást. Cost-benefit alapon felmérték a Hideg Háború közepén, hogy nem biztos hogy érdemes egy világháborúból kilábaló kontinens gyógyulgató békéjét és szabadságát a Magyar Szabadságharc miatt kockáztatni. Vietnamban, ahol nem volt leosztva az erőtér bementek.
Pont arra gondoltam én is, hogy nincs ellentmondás. (: Mert pontosan arról ugatok, hogy az általad emlegetett liberális eszméket azért a rangsorban megelőzik a politikai, gazdasági szempontok, ahogy ebben az esetben is történt. Vietnamba meg egyszerűen a szovjet terjeszkedést mentek, hol érdekelte őket őszintén az ottani emberek élete, sorsa. Mindez az alábbi mondatodra reakció:
markionni írta:valamilyen szinten a hatalom és hegemónia mellett céljuk, hogy bizonyos liberális értékeket is közvetítsenek amik mentén érdemesebb élni.
Természetesen értem, hogy mire gondolsz, de én nem látok számottevő különbséget az ő és a szovjetek/oroszok "rémtettei" között. Az egyiknek jobb a PR-ja, kb. ennyi. Az más kérdés, hogy az amerikai demokrácia van annyira fejlett és rendelkezik olyan fékekkel, hogy ott nem lesz egyhamar az, ami Putyinnál van most.

Na tényleg befejeztem, további szép estét.
Kép
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.05.27. 23:12:09

Nem látok ellentmondást. Cost-benefit alapon felmérték a Hideg Háború közepén, hogy nem biztos hogy érdemes egy világháborúból kilábaló kontinens gyógyulgató békéjét és szabadságát a Magyar Szabadságharc miatt kockáztatni. Vietnamban, ahol nem volt leosztva az erőtér bementek.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.05.27. 23:07:41

Nehézzé teszi, persze... meg az is, ha nem akarod megérteni, amit írok.
markionni írta: '56-ban két dolog miatt nem avatkoztak be:
suezi-válság + a leosztott szovjet erőtérbe való beavatkozás nagyon súlyos világpolitikai következményekkel járt volna.
Előtte:
Veidt_madridista írta:Ezeknek a hátterében mindenhol politikai és gazdasági motivációk bújtak meg, ugyan mit érdekli őket a szabadság meg a többi.
Szólj, ha találtál ellentmondást...
markionni írta:Túlzás hogy önkényesen. Deklarált United Nations megállapodás teszi csak lehetővé a bizonyos országok belügyeibe való beavatkozást.
Maradjunk annyiban, hogy egyedül az ENSZ Biztonsági Tanácsának van joga dönteni bármilyen nemzetközi jogérvényesítésről. A koszovói intervenciót megvétózták 1999-ben, az USA mégis bevonult a NATO-n keresztül. Magyarul egy katonai szövetség felhatalmazta saját magát. Ez nem önkényes?

A másikra nem válaszolok, két teljesen különböző dologról van szó.
Kép
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2019.05.27. 22:59:13

Nos...a lényeg a filmből..(ről), (amit manapság már nem lehetne leforgatni)

https://youtu.be/e6GaAfqGppQ" target="_blank
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.05.27. 22:28:33

Veidt_madridista írta:
markionni írta: Azért ez elég demagóg, és egyáltalán nem fedi a valóságot. Mindkét tábor elkövetett rengeteg mocsokságot, de az amerikaiaknak Woodrow Wilson óta valamilyen szinten a hatalom és hegemónia mellett céljuk, hogy bizonyos liberális értékeket is közvetítsenek amik mentén érdemesebb élni. A mindenkori orosz elitnél ilyet nem látni.
Más országok belügyeibe önkényesen beavatkozni érték? Vagy háborút kirobbantani velük és a demokrácia nevében gyilkolni egy teljesen idegen földön, civileket is? Alig ért véget a második világháború, mentek Iránba és Guatemalába vezetőket buktatni, majd jött Indonézia, sikertelenül. Máshol meg nyugatbarát kormányokat segítettek beiktatni. Másik példa, Manuel Noriega az 1950-es évektől bizonyítottan CIA-ügynökként tevékenykedett, az amerikaiak segítségével beült Panama elnöki székébe, aztán amikor már nem tudták kontroll alatt tartani, lerohanták az országot. De a sort napestig lehetne folytatni. Kuba, Irak 2x, Grenada, Vietnam, Szomália, Haiti, Afganisztán, Líbia, Szíria... ezeknek a hátterében mindenhol politikai és gazdasági motivációk bújtak meg, ugyan mit érdekli őket a szabadság meg a többi. Akkor Magyarországot sem hagyták volna sorsára és érkezett volna a megígért segítség a szovjet megszálláskor. Most pedig jöhet majd Irán, ahol állítólag atomfegyvereket próbáltak fejleszteni, bizonyítja ezt egy soha senki által nem látott x ezer oldalas dokumentumköteg, meg néhány szemcsés kép és lehallgatott telefonbeszélgetés, amiket ugyancsak nem hoztak nyilvánosságra. Nyilván a világbéke védelméről van szó, és semmi köze az egésznek ahhoz a tényhez, hogy a síita Irán a térség vezető hatalmi pozíciójáért verseng a szunnita Szaúd-Arábiával, az USA legnagyobb szövetségesével a térségben. Az mondjuk annyira nem érdekelte őket, hogy a trónháborúban családtagok tartottak fogva családtagokat a királyi palotában, meg hogy mekkora válságot okoztak a 2015-ös jemeni beavatkozásukkal. Ott jelenleg 12 percenként meghal egy gyerek a polgárháború miatt a legfrissebb ENSZ-adatok szerint. Mocskos g....
Túlzás hogy önkényesen. Deklarált United Nations megállapodás teszi csak lehetővé a bizonyos országok belügyeibe való beavatkozást.
Ne haragudj, de alapvető Int. Relations összefüggésekkel nem vagy tisztában, ez nehézzé teszi a helyzetet.
'56-ban két dolog miatt nem avatkoztak be:
suezi-válság + a leosztott szovjet erőtérbe való beavatkozás nagyon súlyos világpolitikai következményekkel járt volna. Azóta eltelt több évtized, vége a Hideg Háburúnak és mégis még mindig láthattuk Grúziában, valamint a Krímen, hogy az oroszoknak mi a véleménye a leosztott erőtérbe való NATO terjeszkedésről.

Az USA-nak mint világhatalomnak megvannak a saját mocsokságai egyértelmű, de inkább élek egy általuk kontroll alatt tartott világrendben, mint Oroszországé vagy Kínáé alatt.
Nem ártana szövegkörnyezetet is olvasni ahhoz, amit írtam... mert csupán arról volt szó, hogy mindenkit a hatalom motivál, nem a jótétemény, az őszinteség vagy bármilyen egyéb magasztos cél. Ilyen a politika világa. Nyilván nem arra céloztam, hogy ellenzéki politikusokat vagy újságírókat börtönöznek be Nyugaton.
Szólj ha Nyugaton találsz olyan államvezetőt aki azért, hogy évtizekekre bebiztosítsa a pozicióját, leosztja az ország javait a saját érdekkörének, esetleg az elősedleges szociális fejlesztések helyett. Mert hogy Magyarországon, Moldovában Fehéroroszországban, Oroszországban, Kazahsztában, Üzbegisztánban ez a helyzet. És tudod mi a közös ezekben az országokban? Az hogy honnan örökölték a politikai kultúrájukat. :wink:
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.05.27. 22:16:33

markionni írta: Azért ez elég demagóg, és egyáltalán nem fedi a valóságot. Mindkét tábor elkövetett rengeteg mocsokságot, de az amerikaiaknak Woodrow Wilson óta valamilyen szinten a hatalom és hegemónia mellett céljuk, hogy bizonyos liberális értékeket is közvetítsenek amik mentén érdemesebb élni. A mindenkori orosz elitnél ilyet nem látni.
Más országok belügyeibe önkényesen beavatkozni érték? Vagy háborút kirobbantani velük és a demokrácia nevében gyilkolni egy teljesen idegen földön, civileket is? Alig ért véget a második világháború, mentek Iránba és Guatemalába vezetőket buktatni, majd jött Indonézia, sikertelenül. Máshol meg nyugatbarát kormányokat segítettek beiktatni. Másik példa, Manuel Noriega az 1950-es évektől bizonyítottan CIA-ügynökként tevékenykedett, az amerikaiak segítségével beült Panama elnöki székébe, aztán amikor már nem tudták kontroll alatt tartani, lerohanták az országot. De a sort napestig lehetne folytatni. Kuba, Irak 2x, Grenada, Vietnam, Szomália, Haiti, Afganisztán, Líbia, Szíria... ezeknek a hátterében mindenhol politikai és gazdasági motivációk bújtak meg, ugyan mit érdekli őket a szabadság meg a többi. Akkor Magyarországot sem hagyták volna sorsára és érkezett volna a megígért segítség a szovjet megszálláskor. Most pedig jöhet majd Irán, ahol állítólag atomfegyvereket próbáltak fejleszteni, bizonyítja ezt egy soha senki által nem látott x ezer oldalas dokumentumköteg, meg néhány szemcsés kép és lehallgatott telefonbeszélgetés, amiket ugyancsak nem hoztak nyilvánosságra. Nyilván a világbéke védelméről van szó, és semmi köze az egésznek ahhoz a tényhez, hogy a síita Irán a térség vezető hatalmi pozíciójáért verseng a szunnita Szaúd-Arábiával, az USA legnagyobb szövetségesével a térségben. Az mondjuk annyira nem érdekelte őket, hogy a trónháborúban családtagok tartottak fogva családtagokat a királyi palotában, hogy 2016-ban 47 embert végeztek ki (köztük egy papot, akinek az egyetlen bűne, hogy síita volt) meg hogy mekkora válságot okoztak a 2015-ös jemeni beavatkozásukkal. Ott jelenleg 12 percenként meghal egy gyerek a polgárháború miatt a legfrissebb ENSZ-adatok szerint. Mocskos g.... ezek mind.
markionni írta: Az hogy fikarcnyi különbség nincs a kelet és nyugat politikusai között... Hát ne haragudj, én ezt kikérem a rabosított, kivégzett, elhurcolt kazah, orosz, török, stb. ellenzéki erők nevében. :?
Nem ártana szövegkörnyezetet is olvasni ahhoz, amit írtam... mert csupán arról volt szó, hogy mindenkit a hatalom motivál, nem a jótétemény, az őszinteség vagy bármilyen egyéb magasztos cél. Ilyen a politika világa. Nyilván nem arra céloztam, hogy ellenzéki politikusokat vagy újságírókat börtönöznek be Nyugaton.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.27. 22:00:27

MatyiG írta:Azért írtam, hogy nemsokára már nyugdíjas sem fog létezni. :)
gondolom úgy érted, hogy megszűnik a nyugdíj.

idősek mindig lesznek, max nem nyugdíjasnak hívjuk majd őket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.27. 21:57:53

Azért írtam, hogy nemsokára már nyugdíjas sem fog létezni. :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.27. 21:47:56

MatyiG írta: Gondolom te is nem egy olyan embert ismersz, akinek nincs érettségije, mégis értelmesebb és intelligensebb, mint mondjuk egy diplomás bunkó. :)

Persze tízből kilencszer biztosan utóbbi jönne ki értelmesebbnek és intelligensebbnek, de ennyi erővel el lehetne venni a szavazati jogot a nyugdíjasoktól is - még jó, hogy ez egy egyre inkább kihalt faj lesz az országban... :)
elöregedő társadalmunk van, szóval az utolsó mondatot nem értem.
nekem nincs ilyen ismerősöm pl, akinek nincs legalább érettségije (és már 20 éves)

az igaz, hogy diplomásból is vannak bunkók, buták, szóval ez nagyon kényes téma, hogy hogyan lehetne ezt a választójogot bővíteni/szűkíteni.

első körben a szavazás előtti 1 évben kiosztó "ajándékokat" kellene eltörölni.
mert hogy nagyanyám véletlen mindig a választás hetében kap a fideszes önkormányzattól (itt a rendszerváltás óta ők vannak) 10 kg almát, vagy mézet, vagy akármit, az nonszensz.
ez konkrét szavazatvásárlás.
mert ezeknek a nyugdíjasoknak ez a havi nyugdíjuk 15-20%-a értékben.

az hogy ez megengedett, az katasztrófa.
és akkor jön át nagyanyám, hogy ilyen finom almát amit a polgármester úr küldött, életében nem evett. (legolcsóbb, földről felszedett, foltos vacak alma, nyilván....az nem zavarja hogy 20 évig almatermesztők voltunk, és a Sió,Elma cégek vették az almánkat...nem, a polgiúré a világlegjobbja...mert ezt a polgiúr a saját kezével szedte. #-o ) mellé megjegyzi, hogy ezt a Sorost is már fejbe kellene lőni, megmondták a tévében is, hogy gonosz.

a saját nagymamámmal csinálták ezt. kimosták az agyát konkrétan. és akkor ne legyek rájuk mérges? vagy ne legyek felháborodva a módszereiken?

a saját szüleim beleszülettek a Kádár rendszerbe. éltek benne 27 illetve 30 évet.
majd jött a rendszerváltás, megélték, boldogok voltak, megszülettem, meg hugom is.
és most valószínűleg halálukig majd ebben a neokádár rendszerben kell élniük újra.
és hányan vannak így?
hányan vannak akik ezt fel sem fogják? (szüleim legalább látják)
beleszületnek emberek és meghalnak egy elnyomó, igazságtalan rendszerbe.

mert ez kell, egy vezér, egy ember, akire felnézhet ez a generáció. aki megvéd a gonoszoktól.
Rákosi, Kádár, Orbán...majd jön a következő. akinél meg a mi 30as generációnk hal bele.

üdvözlöm az amerikai rendszert, hogy egy ember 2 ciklus. és viszlát.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.05.27. 21:31:32

Most kb. azt mondod, hogy higgyünk a hollywoodi filmekben felvázolt szcenáriónak, hogy a történelemben az USA volt a jóhiszemű, kedves, tisztességes, békeszerető főhős, az oroszok meg az ab ovo erőszakos, felforgatni vágyó gonoszok. Pedig jól tudjuk, hogy mindkét nemzet elkövetett minden elkövethető mocsokságot a hidegháború időszakában, egy fikarcnyi különbség sincsen köztük. Ugyanez igaz a Nyugat és a Kelet politikusaira.
Azért ez elég demagóg, és egyáltalán nem fedi a valóságot. Mindkét tábor elkövetett rengeteg mocsokságot, de az amerikaiaknak Woodrow Wilson óta valamilyen szinten a hatalom és hegemónia mellett céljuk, hogy bizonyos liberális értékeket is közvetítsenek amik mentén érdemesebb élni. A mindenkori orosz elitnél ilyet nem látni.
Az hogy fikarcnyi különbség nincs a kelet és nyugat politikusai között... Hát ne haragudj, én ezt kikérem a rabosított, kivégzett, elhurcolt kazah, orosz, török, stb. ellenzéki erők nevében. :?
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.05.27. 20:00:26

Rinku írta:KI szavaz a fideszre?
Az én ismeretségi körömben sokan vannak, akik az általad felvázolt csoportok egyikébe sem tartoznak, normális, tisztességes emberek.
Rinku írta:(...)
Nyilván teljesen mások az adott pártok lehetőségei, ezt nem vitatja senki. De a legolvasottabb online lapok kormányellenesek, ott az RTL is. A száguldó közösségi média korában nekem ne mondja senki, hogy a százezrek által biztosan nem olvasott vidéki lapok miatt van ekkora Fidesz-fölény. Arra meg minden pártnak van pénze, hogy járják az országot kampányidőszakban. Nyilván vannak, akiknek az agyát teljesen átmosták, de én továbbra is tartom, hogy a milliós tömeg nem az óriásplakátok mennyisége miatt szavaz a Fideszre. És nem is azt mondom, hogy az ellenzék simán nyerhetne, ha jobbak lennének, de a vereség hogyanja és mértéke egyértelműen az ő saruk.
Rinku írta:Nem véletlen lett már száz évvel ezelőtt is az összes tudósunk és gondolkodónk külföldön befutott, kiteljesedett és híres ember.
Nem véletlenül: az ország lakosságának tekintélyes része emigrált a második világháború alatt, majd '56 miatt...
Rinku írta:A "nyugaton ugyanúgy" hülyeséggel meg kérlek pláne hagyjál, tájékozódj, hogy mi van most Ausztriában.
Nagyon a lelkedre veszed a dolgokat, pedig kb. triviális tényekről van szó. Az ausztriai eseti s pont azt bizonyítja, hogy ugyanolyan mocskosak a politikusok mindenhol, csak ott annyival jobb a demokrácia, hogy emiatt le is kellett mondani azonnal. Most kb. azt mondod, hogy higgyünk a hollywoodi filmekben felvázolt szcenáriónak, hogy a történelemben az USA volt a jóhiszemű, kedves, tisztességes, békeszerető főhős, az oroszok meg az ab ovo erőszakos, felforgatni vágyó gonoszok. Pedig jól tudjuk, hogy mindkét nemzet elkövetett minden elkövethető mocsokságot a hidegháború időszakában, egy fikarcnyi különbség sincsen köztük. Ugyanez igaz a Nyugat és a Kelet politikusaira.
Rinku írta:EU-s pénzekből, és abból, amit vagy 7 millió ember befizet
Magyarország nem a magyarok által kapott pénzeket kapja vissza, sőt eleve többet kapunk, mint amennyit befizetünk.
Rinku írta: Ku.rva brutál szakértő lehet az, aki azt javasolja, hogy inkább stadion és egyéb céltalan létesítménybe fektessük a pénzünket, mert abban tízszer többet lehet lopni, mint egy klinikában
Pontosan. Az építőiparnál keresve sem találhattak volna könnyebben államosítható iparágat.
Rinku írta:Ha szerinted 100 kórházat nem tud rendbe tenni a magyar gazdaság, akkor nem is tudom, hogy mi a francnak koptatom itt az ujjam.
Hiába személyeskedsz, ez távolról sem ilyen egyszerű. Rendbe teszik a kórházakat, igen, de attól nem lesz varázscsettintésre több a dolgozók fizetése, nem fog előteremni a földből az összes hiányzó orvos és ápoló, nem fog megoldódni a hálapénzek problémaköre, nem fogja magát üzemeltetni a kórház, nem lesz egészségtudatosabb a társadalom és így tovább. Az egészségügy kb. egy feneketlen kúttal egyenlő, hiszen önmagában nem termel vissza semmit anyagi értelemben, viszont minden marha drága. A mostani igencsak rossz állapotokat egy sokéves fejlesztés- és beruházáscsomaggal lehetne csak orvosolni, amivel más területekről kellene el pénzt vonni. Ezt már egyszer kitárgyaltuk itt.
Rinku írta:Amúgy Toroczkai neofasiszta brigádján kívül, ami minden, csak nem jelentős politikai erő, ki szegregál itt?
Az én olvasatomban az is szegregáció, hogy folyamatosan uszítanak a kormány és a kormánypárt ellen, még ha nem is a "halálukat kívánják", mint a túloldalon. De el lehet gondolkodni azon, hogy milyen politikus patkányozza le az ellentábort. :D
Rinku írta:Momentum (...)
Nem beszéltél baloldali kormányváltásról, de a Momentum éppen egy baloldali, ultraliberális párt. Szép dolog, amit elértek, sok téren én is szimpatizálok velük, de az ő szlogenjeikkel sosem lesznek képesek még csak megközelíteni sem a Fideszt. Ezért írtam, hogy kormányt csak centrumból lehetne váltani. Mert ugyebár az a legfőbb cél...
Rinku írta:Erről senki nem beszélt, ezt a cilinderből húztad elő. De amúgy, hogy őszinte legyek, tényleg nem tudom, hogy aki egy érettségit nem bírt megszerezni életében, vagy egy napot nem lakott az országban, milyen jogon pofázik bele valamibe, amihez nyilvánvalóan a büdös világon semmit nem ért.
Hát figyu, én szó nélkül érettségihez, vagy első körben legalább nyolc általánoshoz kötném a választási jogot, tehát ebben egyetértünk.

Meg sok minden másban is, nem akarom én védeni a Fideszt, a kormányt vagy Orbánt, de ugyanannyira rühellem az ellenzék egy részét, mert az ő agyhalottságaik finoman szólva sem mozdítanak pozitív irányba a dolgokon. Részemről a téma lezárva, nem akarok több könyvet írni. :)
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.27. 19:52:03

De amúgy, hogy őszinte legyek, tényleg nem tudom, hogy aki egy érettségit nem bírt megszerezni életében, vagy egy napot nem lakott az országban, milyen jogon pofázik bele valamibe, amihez nyilvánvalóan a büdös világon semmit nem ért.
Szinte minden mással egyetértek, csak ezzel nem.

Gondolom te is nem egy olyan embert ismersz, akinek nincs érettségije, mégis értelmesebb és intelligensebb, mint mondjuk egy diplomás bunkó. :)

Persze tízből kilencszer biztosan utóbbi jönne ki értelmesebbnek és intelligensebbnek, de ennyi erővel el lehetne venni a szavazati jogot a nyugdíjasoktól is - még jó, hogy ez egy egyre inkább kihalt faj lesz az országban... :)
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.05.27. 19:00:56

Veidt_madridista írta:Én teljesen másról beszéltem, mégpedig arról, hogy ebben a berendezkedésben egy tanulatlan, írástudatlan cigánynak is pontosan ugyanolyan értékes a szavazata, mint egy háromdiplomás akármilyen szakembernek. Tehát azzal támadni a kormányt, hogy társadalom legaljának köszönheti a hatalmát, pontosan ugyanolyan illiberális gondolat, mint maga a NER-rendszer. Egyébként a demokráciának is vannak alfajai, például az irányított demokrácia, amihez a legközelebb áll a jelenlegi politikai berendezkedés, egy csipetnyi illiberalizmussal.
Amit az elején írsz, az sajnos teljesen így van, utána rontod el. Mert ténylegesen a társadalom legaljának köszönhetnek mindent. Ki szavaz a fideszre?
- Nyugdíjasok, akik évek óta a szakszerű agymosáshoz tapsolnak önként és dalolva. Én vagyok a migráncssimogató kis kö.csög, aki semmihez ért - nyilván semmihez, mihez is értenék több beszélt nyelvvel és világra nyitott gondolkodással - és amúgy nehogy megnézzük már, hogy ez a dagadt disznó és sleppje honnan jön, mi vezetett idáig, hol tartunk most. Nehogy már gondolkodjunk, az nem járja.
- Önként aluliskolázott, törzsközösségben élő analfabéta cigányok és white trash megfelelőik.
- A fideszből és szabadrablásából hasznot húzó jellem- és gerinctelen középréteg, káder családok, családtagok, haverok, srácok, öcsik, mindenki, aki szép hazánk történelmét szeretné továbbírni úgy, ahogy már jó régóta megy itt minden. És ez bizony a legalja. Társtettes vagy egy olyan halmazatiban, ami a legsötétebb Gyurcsány-Bajnai időket is felülírja.
- Határon áthozott román és ukrán bérszavazók, akik egy büdös percet nem éltek itt, egy fillérnyi adót nem fizettek ide, de ugatni azt tud az összes.
- Közszolgák tízezrei, akik kanyar nélkül vették be a hülyeséget, hogy nekik nyilván nem lesz munkájuk, csak mert más ül be a székbe. Nem is tudtam, hogy ha a DK vagy a Momentum kerülne pole-pozícióba, másnap nem lenne szükség kormányablakokra vagy polgármesteri hivatalokra. Meséljen még valaki tovább, annyira "jó" hallgatni.

Ezen szekció végéhez: amilyen "demokráciában" megfélemlítésre és utálkozásra buzdítanak mindenkivel szemben, aki nem te vagy, az nem demokrácia. Ahol a söpredék diktál, az a proletárdiktatúra. Szó szerint a prolik diktálnak. Ezt nem lehet kimagyarázni sehogy. Ez már régóta elment a hajmeresztő szélsőségek irányába.
Veidt írta:Akkor ki? (: Az ellenzék feladata, hogy szavazókat szedjenek el a kormánypártoktól. Ha erre nem képesek, az a kormánypártok munkáját dicséri. Ha tetszik, ha nem. Itt nincs olyan verzió, hogy a nép túl hülye, mert a politikusoknak kell a célközönséghez igazítva megválasztani a programokat, retorikát és minden mást. Ha pedig valakinek a kormányváltás a célja, akkor a célközönség elvileg minden szavazópolgárt magában foglal.
Ha a TELJES vidéki média a kezemben van, parlamenti képviselőket dobnak ki közintézményekből, és semmit nem engednek leadni a KÖZpénzből működtetett "köztévének" csúfolt propaganda sza.rrakásra, s emellett a költségvetésem harmincad-negyvened annyi, mint a kormányzónak, akkor abból nem tudom, hogy hogy kéne túllőnöm a kormánypártot. Nyíregyházi vagyok, elég sötét fejekkel megrakott környékről származom, az itt lévő debreceniek, miskolciak tudják miről beszélek. 15 km-re Nyíregyházától van egy Kótaj nevű nagyközség, ahol mint még vagy további 3200 magyar községben, csakis a közmunkából lehet megélni, ha leszámítjuk egy kisbolt vagy fagyizó üzemeltetését, kocsmát, stb. vagyonteremtő (:)) vállakozásokat. Na most itt a közmunkásoknak tavaly választás előtt három-négy hónappal napi szinten meg lett mondva, és szépen be lettek oktatva, hogyha nem a fidesz nyer, akkor jönnek a migráncsok, jön Brüsszel, jön mindenki, nem lesz pénz, nem lesz kaja, nem lesz tüzifa, nem lesz semmi. Egy fiatal orvosokból, ügyvédekből, közgazdászokból, bölcsészekből álló, induló, de lelkes párt, mint a Momentum, aki 4 éve van fent a politikai térképen és lósz.ar pénzekből hozza ki messzemenően túltéve a lehetőségeit, na, az a párt ilyen emberekkel mit kezdjen? Bivalyb.-on hogy érjen el ennyi pénzből, befolyásból változást, hol ér el az ő vagy én kezem oda? Nem is értem, hogy hogy lehet ekkora blőd dolgot leírni, mint érvet egy ennyire súlyos témában.
Veidt írta:Nyolc éve biztos nem, bár ez lényegtelen. De kérdezem: miért lenne más a programjuk, ha ezzel sikeresek? A mindenkori politikában a hatalom megszerzése és megtartása a lényeg, nem az igazmondás. Nyugaton is ugyanúgy.
Jogos, mert kilenc. Szintén jogos, ennyi nyomorult között ilyen mafia-szerű, jellemtelen eszközökkel simán lehet kormányozni. A magyarnak, ha nem guggolnak a szája felé, sírva rohan, hogy aláálljon az egyiknek. Nem véletlen lett már száz évvel ezelőtt is az összes tudósunk és gondolkodónk külföldön befutott, kiteljesedett és híres ember. Nem véletlen lépett ki Latinovits a vonat elé. A "nyugaton ugyanúgy" hülyeséggel meg kérlek pláne hagyjál, tájékozódj, hogy mi van most Ausztriában. Nálunk már a házelnök áll bele 100% fasizmussal olyan emberekbe, akiknek az az egyetlen "bűnük", hogy szeretnek valakit, aki a saját nemükbe tartozik. De ha az egyik haver lebukik, csak legyintünk rá, Illiberáliában napi gyakorlat.
Veidt írta:A nagyurak igazából az EU-s pénzekből dőzsölnek. A nagyon brutál szakértői csapatokat foglalkoztató kormány pedig nem ignorancia (vagy inkompetencia) miatt nem foglalkozik az egészségüggyel, hanem mert ez alapvetően egy szélmalomharc. A teljes reform olyan elképesztően sok befektetést igényelne, amire nem is biztos, hogy fel van készülve a magyar gazdaság. Az EU pedig az ilyen fejlesztésekre pont nem szeret annyira pénzt adni.
EU-s pénzekből, és abból, amit vagy 7 millió ember befizet, és főleg az utóbbiból, mert ő szedi be, ő osztja szét, és ő "ellenőrzi". Ku.rva brutál szakértő lehet az, aki azt javasolja, hogy inkább stadion és egyéb céltalan létesítménybe fektessük a pénzünket, mert abban tízszer többet lehet lopni, mint egy klinikában. Vagyis jobban gondolva, tényleg szakértő, csak ezért mondjuk a németeknél 15 év börtön jár. Bármelyik rendes országban. A szlovákok medencényi távokkal vernek agyon minket, olyan a hétköznapi életük. A kib. kormánynak és parlamentnek az a dolga, hogy a népért, és az emberek jólétéért tegyen, ha szélmalomharc, ha nem. Magyarország EU tag, a világ top 30 arányosan leggazdagabb államában benne van, rengeteg pénze van az országnak. Kár, hogy a tesóknál és a haveroknál ül ennek legalább a fele. Ha szerinted 100 kórházat nem tud rendbe tenni a magyar gazdaság, akkor nem is tudom, hogy mi a francnak koptatom itt az ujjam.
Veidt írta:Nem akarlak megbántani, de tökéletesen illusztrálod a jelenséget, amiről beszélek. Ugyanúgy gyűlölködsz és uszítasz, csak te nem a migránsok, hanem a Fidesz-szavazók (és a saját családtagod) ellen. Végtelenül szomorú ez a politikai-társadalmi szegregáció, ami a szemünk láttára megy végbe, és amihez az ellenzéki szavazók vélt morális fölényükre épített elefántcsonttornyukból vígan asszisztálnak. Az ellenzék pedig azért jár tévúton, mert nagyon hosszú ideje erre a szegregációra építenek fel mindent. Ezen az úton haladva soha a büdös életben nem fogják leváltani a kormányt, maximum egy-két kerületet elszednek tőlük Budapesten, mert alapvetően egymás között dobálják a szavazókat, nem újakat gyűjtenek. Ezt tökéletesen bizonyítja az LMP és a Jobbik kiábrándítóan gyenge eredménye a mostani választáson. Mellesleg az is megmosolyogtató gondolat, hogy egy közép-kelet-európai országban, ismerve a jelenlegi politikai viszonyokat, majd balról lesz kormányváltás. Puzsér volt az egyetlen a közelmúltbeli ellenzéki arcok közül, aki ezt felismerte, és próbálta erőltetni a centralizációt. Illetve a Mi Hazánk is hasonlóan felszólal(t) az ellenzék ellen is, meg is kapták a magukét az objektív, szakmai csúcsot jelentő sajtótermékektől, hogy Orbán pénzeli őket. Ők Orbánt és Putyint látnak mindenhol, a fideszesek meg Sorost. Szegregáció.
Csakhogy én nem azt mondom, hogy nagyanyám, és a többi hasonló dögöljön meg, és mindenki a k. anyját rajtam kívül, aki más nézőpontból kíván megoldani nagyon súlyos problémákat. De amit a fideszesek művelnek, az nem érvelés, beszélgetés, hanem csaholás. Te beszéltél már csőfideszessel? Próbáltál hatni rá? Próbáltál a kétbites agyán rést ütni? Ülünk vasárnap anyámmal a húsleves felett a konyhában, a beszélgetés arról folyik, hogy a Batthány-rizs mennyire szuper köret bármilyen húsételhez, amikor nagyanyám a semmiből beböfögi, hogy "Persze, mert ti is balosak vagytok." Megkérdem tőle, hogy ez most hogy jön ide, és honnan vette ezt a hülyeséget, és elkezdi ismételni nekem a szokásos M1-s sza.rságokat. Megkérdem tőle, hogy te amúgy a számos román és ukránon kívül, akik százezrével élnek már az országban a fidesznek köszönhetően, találkozott-e valaki idegennel. Nincs vissza érv, csak a propaganda. Megemlítem neki szintén, hogy saját szememmel láttam, hogy Stockholmban a néger, az arab, és a svéd mennyire chillben elvan egymás mellett. Nem, az biztos nem úgy van, MERNÓGÓZÓNA, megmondta a tévé. Based on true events. Na erről ennyit, hatalmas szívfájdalom, de ennyire hülye nagymamám. És ennyire hülye az ország döntő többsége, és még sokaknak itt a nagyszülei, egyéb félnótás ismerősei, rokonai.

Amúgy Toroczkai neofasiszta brigádján kívül, ami minden, csak nem jelentős politikai erő, ki szegregál itt? Ez is olyan tipikus fideszes gondolatmenet, mint hogy tízmillió néger itt vár a határon, hogy egy [auto_cenzúra] egészségügybe, [auto_cenzúra] oktatásba, totális elidegenedésbe eljöjjön szemetet szedni, vagy virágot ültetni a parkba, majd 3 nap után éhen dögöljön, annyira jól keres itt. Sehol nem beszéltem baloldali kormányváltásról. De megint az van, hogy aki tényleg akar is valamit, akinek vannak ötletei, az megint egy csipszar, egy hulladék, egy nevetség. Konkrétan a Momentumról beszélek. Csak azt nem tudom, hogy kb. nulla pénzből gazdálkodó párt, akik konkrétan a semmiből törtek fel, a szavazatok 10%-t megkapták. Tényleg, teljesen elhanyagolható.
Veidt írta:Visszatérve, egy alapvető erkölcsi dilemmát érzek a gondolataidban. Jó lenne leváltani az illiberális Fideszt, de illiberális módon elvenni a a szavazati jogot a putrisoktól szintén jó lenne. Elegem van már a kormány gyűlölködéséből, ezért felmegyek 444-re és gyűlölködök már ellenük egy sort. Ez a tévút. Ha már 444 és ha már megmosolyogtató dolgok, nem tudtam röhögés nélkül olvasni azt a narratívát az egyik cikkben, hogy a Momentum "hatalmas felemelkedése" lesz az első szög a NER koporsójában. Meg hogy Orbán milyen csalódott kell hogy legyen most, mivel nem jött össze a nacionalista összefogás az EP-ben. Ezek baszki a megsemmisítő vereséget is ki tudják magyarázni, totál alternatív valóság.
Erről senki nem beszélt, ezt a cilinderből húztad elő. De amúgy, hogy őszinte legyek, tényleg nem tudom, hogy aki egy érettségit nem bírt megszerezni életében, vagy egy napot nem lakott az országban, milyen jogon pofázik bele valamibe, amihez nyilvánvalóan a büdös világon semmit nem ért. Ha az analfabéta paraszt szavazhat, vigyük le 14 éves korra a szavazási határkort. Egy 14-18 évesnek ugyanennyi belátási képessége van, mint egy tök átlag, mindenki által annyira jól ismert és gyakran látott közmunkás jobbágynak, aki bármit elhisz, és megtesz, hogy kapjon havi 80.000-t. A megsemmisítő vereségen én kezdek el röhögni. Lásd fentebb, amit írtam.
Veidt írta:Ezek maximum pár százaléknyi különbségek teremtenek, nem ezen múlik a kiugróan magas Fidesz-fölény.
Amikor valaki úgy átírja a törvényt, hogy 48%-ból csinál 67-et, és buszok fordulnak Záhonynál, az nem elhanyagolható. Úgy látszik nem érted a dolgot. Ha valaki kétharmaddal nyer, az bármit megtehet, ő élet-halál ura, míg a nép nem veszi a hitvány fejét és életét. "Talán" más lenne úgy élni az országban, hogy a mocsadékoknak nem lehetne mindent megtenni, és kontroll lenne.

"Kérlek majd meséld el
Az igazság útján
Hogy láttál istenek szemével
Mert ennyi év után
Még mindig nincs szabály
Porból lett és sárban áll
Instant vesztest mindig találsz
A szégyen megtalál
Öltönyben pózoló halál
Állatsorba csúszunk
Hamis próféták szaván"
/Alvin után szabadon./
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.05.27. 18:51:36

Épp most akartam írni hogy szerintem félreértettétek a madridista kollégát..

Kicsit visszatérve a videóhoz, ne felejtsétek el ezek az emberek nem feltétlenül meggyőződésből szavaztak a kormánypártra. Zsarolás, megvesztegetés, megtévesztés, ezek mind valós dolgok.
Akinek semmi más bevételi forrása nincs mint a közmunka, annak a pár ezer-tízezer forint komoly pénz. Sajnálatos módon ezeket honfitársainkat nagyon nehéz megszólítani, meggyőzni pedig szinte lehetetlen, mert mivel tudod biztatni őket? Pedig ha demokratikus úton szeretnének kormányváltást
akkor muszáj lenne, mert csak a fővárosból nem lehet nyerni. Más kérdés hogy szerintem a hagyományos kormányváltás lehetetlen. Amilyen szinten bebetonozták évekre az embereiket mindenhová, évekig kellene takarítani a mocskot.
Egy kicsit biztató, hogy bármennyire becsatornázták magukhoz a teljes vidéki sajtót plusz egy rakás internetes oldalt, ezeknek az olvasottsága folyamatosan csökken. Bár azért öntik bele a pénzt rendületlenül.
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.05.27. 18:19:33

Minden igaz, amit írsz, csaba. Nincs fellendülés, mert ellopják az EU-s pénzeket, amivel behozhatnánk az évtizedes lemaradást. Ők kezdték a szegregációt és az uszítást, ők építettek alternatív valóságot. De az ellenzéknek pont nem ugyanezekhez az eszközökhöz (még ha lájtosabb formában is) kellene nyúlnia. Én teljesen biztos vagyok abban, hogy pl. a fideszes szavazók többsége, legalábbis a nagyobb városokban biztosan, tisztában van a korrupcióval és minden mással is, de inkább választják a kisebbik rosszt, mert nincs olyan opció, amivel azonosulni tudnának.
csababarca írta: ezt hogyan tudja megtenni az ellenzék? miből vásárolja fel a médiumokat? a helyi lapokat, a tévéket?vagy ők adjanak 15ezer bözsiutalványt, meg 10 kg alma helyett 10 kg szamócát? ez komolyan érdekel, mit kellene csinálnia az ellenzéknek? és ne utópisztikus dolgokat mondj, hanem olyat, ami ebben a fidesz által kialakított közegben lehetséges. az uszítás nem jó oké.
a tüntetésekre szintén azt mondják nem jó. oké. szóval mit tegyenek?
Azt, amit írtam. Össze kell gyűjteni mindenkit és létrehozni egy centrumpártot, esetleg némi jobboldali beütéssel, és nem a Fidesz, valamint a kormány mocskolására kell felépíteni a teljes kampányt. A fociban is fontos, hogy mennyi pénzed van, de nem feltétlenül a legértékesebb játékosállománnyal rendelkező, vagy legtöbbet költő csapat fog nyerni a végén. Ez igaz, meglátásom szerint, a média és a politika viszonyára is. Sarkalatos programpont lehetne például az illegális bevándorlás elleni felszólalás minden adandó alkalommal, ami alapvetően a mostani baloldali-liberális politikusoknak is álláspontja kell hogy legyen, tehát egy mindenki számára vállalható dologról van szó. Ha lakossági fórumokon, szórólapokon, nyilatkozatokban hangsúlyoznák ezt, akkor a Fidesznél hiába van kismillió megyei lap, nem tudnak majd olyan hőfokon migránsozni az ellenzék ellen, mint most. Persze ezeknek a híre nem feltétlenül jutna el a kis falvakba vagy a putrisorokra, de kezdetnek nem rossz. Az biztos, hogy a mostani út nem működik, amellett hogy ez a véleményem, látjuk a számokból is. Az Egyesült Európai Államok néven megismert vízióval sosem lesz kormányváltás, mert a többség elutasítja. És ami még ezeknél is fontosabb, hogy nem szabad támadási felületet hagyni semmilyen formában, minden mondatot kétszer át kell gondolni. Egy profi ellenfelet, aki még csal is, csak akkor tudsz legyőzni, hogy ha még jobb leszel nála. Indokolatlan gyűlöletkampányba bármikor kezdhet a kormány, de pl. mikor Vona ellen nyomták a Elton vonalat, csak még népszerűbb lett, erről a jobbikos Iránytű Intézet csinált anno egy felmérést.

Itt van például ez a Mindenki Magyarországa Mozgalom, az alapító tagok névsorát figyelve nagy várakozás előzte meg részemről az érdemi tevékenységük kezdetét, ehhez képest azóta nem is hallottam róluk. Most rákerestem, tartanak pár fórumot és ennyi.
csababarca írta: Mivel itt egy össz-eus szavazás volt úgymond, tehát oda delegálunk,ezért igen, megnyerte a fidesz. de ha elolvassuk, utánanézünk miket beszélt OV, hogy mekkora nacionalista és migránsellenes fordulat fog eljönni május végén, ahhoz képest viszont leszerepelt. Nem a fidesz, hanem összképet nézve.
Persze, ez igaz, bár kb. mindenhol erősödnek a nacionalista hangok. Csak az apropót nem értem az örömre. Feljönnek a szocialisták és a liberálisok (meg a zöldek), gyengül a Fidesz pozíciója a Néppárton belül és az EP-ben is. Kizárni nem akarják őket, de már szó nélkül sem hagyhatják a lopást. Ezért jönnek a szankciók, pl. a támogatások jogállamisághoz kötése. Orbánnak ez nem tetszik, kivezeti az országot az EU-ból és megyünk az oroszokhoz vagy a kínaiakhoz kuncsorogni hitelért. Ez nekem nem öröm. És ezek nem távlati dolgok, hiszen jövőre fognak szavazni a 2021-2027 közötti költségvetési ciklusról.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.27. 17:56:34

Veidt_madridista írta:

Akkor ki? (: Az ellenzék feladata, hogy szavazókat szedjenek el a kormánypártoktól. Ha erre nem képesek, az a kormánypártok munkáját dicséri. Ha tetszik, ha nem. Itt nincs olyan verzió, hogy a nép túl hülye, mert a politikusoknak kell a célközönséghez igazítva megválasztani a programokat, retorikát és minden mást. Ha pedig valakinek a kormányváltás a célja, akkor a célközönség elvileg minden szavazópolgárt magában foglal.
ezt hogyan tudja megtenni az ellenzék?
miből vásárolja fel a médiumokat? a helyi lapokat, a tévéket?
vagy ők adjanak 15ezer bözsiutalványt, meg 10 kg alma helyett 10 kg szamócát?

ez komolyan érdekel, mit kellene csinálnia az ellenzéknek? és ne utópisztikus dolgokat mondj, hanem olyat, ami ebben a fidesz által kialakított közegben lehetséges.
az uszítás nem jó oké.
a tüntetésekre szintén azt mondják nem jó. oké.
szóval mit tegyenek?

Veidt_madridista írta: A teljes reform olyan elképesztően sok befektetést igényelne, amire nem is biztos, hogy fel van készülve a magyar gazdaság. Az EU pedig az ilyen fejlesztésekre pont nem szeret annyira pénzt adni.
hát nem tudom, olyan számokkal, meg összegekkel, statisztikákkal és bemondásokkal játsza a játékot a kormány, hogy ha csak fele igaz lenne, akkor itt milliós átlagfizuk lennének, és mi lennénk a világ gazdasági nagyhatalma.
itt is valahol hazugság van, mert közben közutak állapota romokban, egészségügy, oktatás romokban.
elvileg ha annyira bődületes, és történelmi növekedések vannak, akkor csak kellene futnia erre is.


Veidt_madridista írta:Nem akarlak megbántani, de tökéletesen illusztrálod a jelenséget, amiről beszélek. Ugyanúgy gyűlölködsz és uszítasz, csak te nem a migránsok, hanem a Fidesz-szavazók (és a saját családtagod) ellen. Végtelenül szomorú ez a politikai-társadalmi szegregáció, ami a szemünk láttára megy végbe, és amihez az ellenzéki szavazók vélt morális fölényükre épített elefántcsonttornyukból vígan asszisztálnak. Az ellenzék pedig azért jár tévúton, mert nagyon hosszú ideje erre a szegregációra építenek fel mindent.
ezt meg a fidesz kezdte.
ők kezdték el meghatározni hogy ki magyar, ki nem magyar.
alulművelt és tanult Bayer Zsóti dönti el ki számít magyarnak.
majd én eldöntöm a magyarságomat, ha ez egyáltalán döntés kérdése.

Veidt_madridista írta: Meg hogy Orbán milyen csalódott kell hogy legyen most, mivel nem jött össze a nacionalista összefogás az EP-ben. Ezek baszki a megsemmisítő vereséget is ki tudják magyarázni, totál alternatív valóság.
Mivel itt egy össz-eus szavazás volt úgymond, tehát oda delegálunk,ezért igen, megnyerte a fidesz. de ha elolvassuk, utánanézünk miket beszélt OV, hogy mekkora nacionalista és migránsellenes fordulat fog eljönni május végén, ahhoz képest viszont leszerepelt. Nem a fidesz, hanem összképet nézve.
Alternatív valóságot meg a fidesz épített fel először, mikor azt hazudta, és hazudja a mai napig, hogy millió migráns döngeti a kerítést a határoknál, és csak OV és a lángoló kardja akadályozthatja meg hogy elárasszanak minket. Vagy alternatív valóság, amikor nem is a szerb, de még nem is európai kontinensen felvett képeket/videókat adnak le az m1-en, tv2-n, hogy a migránsok itt vannak már a határnál, és áttörni készülnek. ez igaz történet, mivel a mai napig a 2015-ös felvételeket mutogatják orrba szájba.



sok dolgot el lehet mondani pozitívat is a fideszről, vannak jó gondolatok, csomagok, törvények.
de nem ezek miatt kormányoznak még mindig, pláne nem ekkora támogatottsággal, hanem azért, mert totálisan hülyének néznek minket.
És igen, mi is, én is felelősek vagyunk.
Mert ha normális nemzettudat lenne itthon, és becsület, akkor ezekre már rágyújtották volna a parlamentet, ellenzékkel együtt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.05.27. 17:54:26

Cseri írta:Remélem te is jól élsz a pénzünkből madridista,de minden rendszer megbukott, ez is megfog,és bízom benne,hogy lesz majd benned,annyi,hogy szégyeled magad majd egy kicsit,hogy védted ez a hazug csürhét.
Gratulálok, folytatod a sormintát. :) Aki nem gyűlölködik, az minden bizonnyal csak Fidesz-szimpatizáns lehet. Édes istenem. Hogy is mondta Rákosi? Aki nincs velünk, az ellenünk van? Hát akkor elárulom neked, hogy sem tavaly áprilisban, sem most vasárnap nem a kormánypártok jelöltjeire szavaztam, de szerintem az írásomból is lejön, hogy nem szimpatizálok velük (azon túl, hogy jelenleg nacionalista álláspontot képviselnek). Az érzelmi intelligenciád meg erősen konvergál valahova.
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1798
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2019.05.27. 17:48:20

Remélem te is jól élsz a pénzünkből madridista,de minden rendszer megbukott, ez is megfog,és bízom benne,hogy lesz majd benned,annyi,hogy szégyeled magad majd egy kicsit,hogy védted ez a hazug csürhét.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.05.27. 17:28:44

Rinku írta: A demokráciában nincsen ellenségkép keresés, személyi kultusz, gyűlöletkeltés nőkkel, melegekkel, külföldiekkel szemben. Nincs napi szinten felrúgva az alkotmány, és végképp nem magántulajdon a közvagyon. Sza.rt van itt demokrácia.
Én teljesen másról beszéltem, mégpedig arról, hogy ebben a berendezkedésben egy tanulatlan, írástudatlan cigánynak is pontosan ugyanolyan értékes a szavazata, mint egy háromdiplomás akármilyen szakembernek. Tehát azzal támadni a kormányt, hogy társadalom legaljának köszönheti a hatalmát, pontosan ugyanolyan illiberális gondolat, mint maga a NER-rendszer. Egyébként a demokráciának is vannak alfajai, például az irányított demokrácia, amihez a legközelebb áll a jelenlegi politikai berendezkedés, egy csipetnyi illiberalizmussal.
Rinku írta:(...) Ha az ostoba, átlag igás állat 0 olvasás, utánajárás nélkül ráhúzza a fideszre az ikszet, arról nem értem, hogy miért az ellenzék tehet.
Akkor ki? (: Az ellenzék feladata, hogy szavazókat szedjenek el a kormánypártoktól. Ha erre nem képesek, az a kormánypártok munkáját dicséri. Ha tetszik, ha nem. Itt nincs olyan verzió, hogy a nép túl hülye, mert a politikusoknak kell a célközönséghez igazítva megválasztani a programokat, retorikát és minden mást. Ha pedig valakinek a kormányváltás a célja, akkor a célközönség elvileg minden szavazópolgárt magában foglal.
Rinku írta:8 éve az a program, hogy sorosbrüsszelmigráns, illetve, hogy mi annyival k. jobbak vagyunk mindenkinél.
Nyolc éve biztos nem, bár ez lényegtelen. De kérdezem: miért lenne más a programjuk, ha ezzel sikeresek? A mindenkori politikában a hatalom megszerzése és megtartása a lényeg, nem az igazmondás. Nyugaton is ugyanúgy.
Rinku írta:Mellette a Döbrögi-féle bocskoros nagyurak dőzsölnek a hülyék pénzéből, azok meg nem tudnak egy lepukkant kórházat összekapcsolni a kormány teljes ignoranciájával.
A nagyurak igazából az EU-s pénzekből dőzsölnek. A nagyon brutál szakértői csapatokat foglalkoztató kormány pedig nem ignorancia (vagy inkompetencia) miatt nem foglalkozik az egészségüggyel, hanem mert ez alapvetően egy szélmalomharc. A teljes reform olyan elképesztően sok befektetést igényelne, amire nem is biztos, hogy fel van készülve a magyar gazdaság. Az EU pedig az ilyen fejlesztésekre pont nem szeret annyira pénzt adni.
Rinku írta:Tudom, mert nagyanyám is ennyire hülye. Menthetetlenül hülye, mint az összes fideszes, nem a levegőbe beszélek. Az ellenzék jár tévúton, igen, nem az egész birka népünk.
Nem akarlak megbántani, de tökéletesen illusztrálod a jelenséget, amiről beszélek. Ugyanúgy gyűlölködsz és uszítasz, csak te nem a migránsok, hanem a Fidesz-szavazók (és a saját családtagod) ellen. Végtelenül szomorú ez a politikai-társadalmi szegregáció, ami a szemünk láttára megy végbe, és amihez az ellenzéki szavazók vélt morális fölényükre épített elefántcsonttornyukból vígan asszisztálnak. Az ellenzék pedig azért jár tévúton, mert nagyon hosszú ideje erre a szegregációra építenek fel mindent. Ezen az úton haladva soha a büdös életben nem fogják leváltani a kormányt, maximum egy-két kerületet elszednek tőlük Budapesten, mert alapvetően egymás között dobálják a szavazókat, nem újakat gyűjtenek. Ezt tökéletesen bizonyítja az LMP és a Jobbik kiábrándítóan gyenge eredménye a mostani választáson. Mellesleg az is megmosolyogtató gondolat, hogy egy közép-kelet-európai országban, ismerve a jelenlegi politikai viszonyokat, majd balról lesz kormányváltás. Puzsér volt az egyetlen a közelmúltbeli ellenzéki arcok közül, aki ezt felismerte, és próbálta erőltetni a centralizációt. Illetve a Mi Hazánk is hasonlóan felszólal(t) az ellenzék ellen is, meg is kapták a magukét az objektív, szakmai csúcsot jelentő sajtótermékektől, hogy Orbán pénzeli őket. Ők Orbánt és Putyint látnak mindenhol, a fideszesek meg Sorost. Szegregáció.

Visszatérve, egy alapvető erkölcsi dilemmát érzek a gondolataidban. Jó lenne leváltani az illiberális Fideszt, de illiberális módon elvenni a a szavazati jogot a putrisoktól szintén jó lenne. Elegem van már a kormány gyűlölködéséből, ezért felmegyek 444-re és gyűlölködök már ellenük egy sort. Ez a tévút. Ha már 444 és ha már megmosolyogtató dolgok, nem tudtam röhögés nélkül olvasni azt a narratívát az egyik cikkben, hogy a Momentum "hatalmas felemelkedése" lesz az első szög a NER koporsójában. Meg hogy Orbán milyen csalódott kell hogy legyen most, mivel nem jött össze a nacionalista összefogás az EP-ben. Ezek baszki a megsemmisítő vereséget is ki tudják magyarázni, totál alternatív valóság.
Rinku írta:És mindenkinek ugyanannyit ér a szavazata, csak az ukránoknak, románoknak meg egy kicsivel többet.
Ezek maximum pár százaléknyi különbségek teremtenek, nem ezen múlik a kiugróan magas Fidesz-fölény.
Kép
Válasz küldése