Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.12. 22:43:39

Lakótársra gondoltam, igen.

Egy lakható szoba 60+rezsinél kezdődik, egy lakható garzon 110+rezsi, van 100-ért is, de azt úgy lehet kivenni, ha padlógázzal és a háromszorosával a zsebedben rohansz a címre. Nagyon elvétve lehet kifogni ez alatt, és ott valami cink van. Erre jön rá a rezsi és a közös költség, ezek alsó hangon +20, de inkább +30. Erre a tv+net, ami mondjuk +6-8. Most tartunk (ha egyedül laksz) 140-145 körül. Tehát ennyi mínuszról indulsz fizetésnapon.

És ez szinte az alja, 8 ker. vagy a külső kerületek. 13, 6, 3 ker. még drágább (120-140+rezsi), a belvárost vagy Belső-Budát hagyjuk is.

Azt megnézem, ahogy te minden nap megveszed és megcsinálod a szendvicsedet aznapra. Dehogy csinálod :D péksüti, kávé, csoki, energiaital, kóla (nem az :D ), a legförtelmesebb helyeken 1000-res a menü és inni még nem kértél, normális kaja 1500-2000.

Szórakozást, piát, váratlan költséget még alá is lőtte a cikk, legalábbis az én huszonéves szememmel nézve, ami nem volt olyan rég, de azóta bőven drágult a város. Egy randi kajával, piával 5-10.

Ha Te Pesten 250-ből élsz, egyedül lakva (!), akkor gyakorlatilag a létminimum körül élsz. Reggeli, vacsora zsemle párizsival, ebéd gyros, pia Tibi atya savanyú fröccse. Új cuccok, szórakozás felejtős. Pár hónap és felőröl.

Matyi jön ki a legjobban Pesten, szállásért még sosem fizetett, piaért is elvétve :D de ő ismer balekokat...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.12. 17:46:27

Szerintem ezt úgy értette, hogy nem baráttal/barátnővel költözöl össze.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.12. 17:28:16

recrea írta:Ha egyedül akarsz lakni, akkor a 300 e Ft az, ahol pont nem halsz éhen. És akkor még nem csajoztál.

Nem sok túlzás van a cikkben, ahogy a gazdaság és az ingatlanok ugrottak az elmúlt két évben, úgy az élet is többe kerül. Utóbbi 1-2 évben mocskosul elkezdett drágulni a város.
Szerintem 23-25 éves kortól “illik” (finoman fogalmazva) ki repülni a családi fészekből, főleg a mostani fiatal generáció ahol mindenkin hatalmas a mellény és mindenki jobban tudja.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.12. 15:26:28

Ha egyedül akarsz lakni, akkor a 300 e Ft az, ahol pont nem halsz éhen. És akkor még nem csajoztál.

Nem sok túlzás van a cikkben, ahogy a gazdaság és az ingatlanok ugrottak az elmúlt két évben, úgy az élet is többe kerül. Utóbbi 1-2 évben mocskosul elkezdett drágulni a város.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.12. 00:42:26

Vékonyan, de lakbér+rezsi+100-ból szerintem ki lehet jönni. Persze aki 1500-ért reggelizik és 2000-ért vacsorázik, az nem. :D

Szvsz ez a cikk annyira el van túlozva, mint amikor leírták, hogy a gimistának miért nincs ideje tanulni. És akkor a 24 órából vonták ki az alvást, utazást, sulit, pihenést, stb... És kijött a végén, hogy 1 órája maradt tanulni. De emlékszem, hogy a pihenésbe napi 2 óra filmezés benne foglaltatott. :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.11. 23:43:17

MatyiG írta:
Habár nem élek Pesten, ez bőven túlzás szerintem. 1500 reggelire? :D Akinek nincs >300 ezres fizetése, az csinál otthon reggel szendvicset, aztán megvan a tizedéből. :) De tudom, hogy ez nem gyerebe manapság.
Ezzel egyetértek.

Én olyan havi 250-300at számoltam ki (egyszobás garzon, napi 1500 kaja, BKV bérlet, telefon, stb.) tokkal vonóval. Abból is csak túlélni/éldegélni lehet ha csak az ember nem keres legalább 4-500 nettót.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.11. 22:45:11

Habár nem élek Pesten, ez bőven túlzás szerintem. 1500 reggelire? :D Akinek nincs >300 ezres fizetése, az csinál otthon reggel szendvicset, aztán megvan a tizedéből. :) De tudom, hogy ez nem gyerebe manapság.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.11. 22:15:12

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.09. 18:41:11

Ha tényleg a UKban élsz akkor ezt a “mi vagyunk a tápláléklánc csúcsán” dumát ne nagyon hangoztasd, ha csak nem akarod hogy valaki gyorsan bele állítson egy kést a torkodba, főleg ha valamelyik nagyvárosban laksz.

Nem tudom hogy ki van a tápláléklánc csúcsán (lmao), de az biztos, hogy sokkal de sokkal kevesebb a “fehér” férfi a nagyvilágban, mint az afro-amerikai, ázsiai, indiai, arab, stb.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.07.09. 18:24:01

Rinku írta:..

Én a UK-ban élek, és itt egyre több a férfi dadus például, sőt az is egyre elterjedtebb hogy megfordul a rend, gondolok itt arra hogy anyuka viszi haza a pénzt apuka pedig marad otthon a gyerekkel. Ez számomra nem férfias, modern korban élünk nem azt mondom, hogy a nő mos,főz,gyereket nevel, ez megengedhetetlen a mai anyagias világban és nem is támogatom, de az említett helyzetben nem tudnék tükörbe nézni. Vegye ki mind a két fél a részét egyenlően mindenből, szerintem az a normális.
Munkahelyeken pedig szintén legyen egyenlően kezelve férfi és nő, de ez itt nagyon túl van tolva a UK-ban a nők felé, nem véletlenül dolgozom már self-employedként.

Mint említettem addig semmi bajom nem volt sem a feminizmussal, sem a melegekkel, sem a boxosokkal ameddig nem akarták ilyen gusztustalan módon lenyomni a torkomon hogy el kell őket fogadni. Nálam az ellenkezőjét érték el és gyanítom nem én vagyok az egyetlen aki így van ezzel.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.07.09. 15:58:34

Barca_10 írta: A feminizmushoz meg kisarkitva annyit, hogy a futott irodaban kovetelik az egyenlo banasmodot, amde nem lattam meg olyat hogy ugyanezt kovetelnek epitkezesen, banyaban,magyarul a nagyobb fizikai aktivitast igenylo munkahelyeken.
Pontosan ez a baj a feminizmussal:)

Van, létező probléma, rohadt nagy feminista az ember amíg nem jönnek a gondok, aztán hirtelen már nem feminista(te vagy a férfi old meg) ja hogy most már nem akkora a feminista érzés:)

A végén megint oda jutottál, Te fejezed be a gánya melót:) Nesze neked feminizmus:)
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.09. 15:52:25

Barca_10 írta:A feminizmushoz meg kisarkitva annyit, hogy a futott irodaban kovetelik az egyenlo banasmodot, amde nem lattam meg olyat hogy ugyanezt kovetelnek epitkezesen, banyaban,magyarul a nagyobb fizikai aktivitast igenylo munkahelyeken.
Csak annyit szólnék hozzá ehhez, hogy hány nőt ismersz, vagy tudsz róla egyáltalán, aki építkezésen dolgozik, vagy lent a fiúkkal a bányában? :) Gondolom nem sokat, de én sem. Hova viszel feminizmust, ahova eleve kb. lehetetlen, meg minek (-> pl. sok férfi dajkáról sem tudok). Értem úgy, hogy vannak azért ilyen hölgyek, és hidd el nekem, hihetetlen nagy a többi férfi tisztele feléjük, mert olyan dolgot végez az a hölgy velük, amire sok férfi nem hogy nem vállalkoznána személyes meggyőződésből, képes sem lenne rá. Ez sarkítás, pontosan ahogy írod, semmi köze nincs a valódi feminizmushoz. Aki nőként ugyanazt megcsinálja egy irodában, vagy akárhol máshol, dolgozik becsülettel, mint egy férfi, kapja meg ugyanazt a tiszteletet és javadalmazást. Minden más az ilyen kockázatokról, hogy pl. elmegy szülni a nő, csak egy mocsok nagy takaró, amivel csupán egy gyenge és ostoba ember takarózik. Vagyis a magyar vállakozók 80%-a. Nem ért ide még ide a felvilágosodás, baromi köd van a hazai fejekben.

Bár az is hozzátartozik, hogy nem voltam még vállalkozó, nem kellett alkalmaznom senkit, csak alkalmaztak, innen látom a dolgot. De ettől még tartom a véleményemet, amellett, hogy a magyar munkavállalókkal is lehet elég sok baj.
Football, bloody hell. /SAF/
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.07.09. 14:49:19

zola8787 írta:Ez az egyenjogúság a filmvásznon kezd szánalmas lenni. Az, hogy jelölik legjobb filmnek a Fekete Parducot vicc, hogy a kis hableány filmes változatában egy fekete lány lesz Ariel az vicc, most meg tervezik a Maszkot reboot-olni, na milyen főszereplővel? Persze, hogy egy nő játszaná. Szomorú szomorú szomorú.

Hozzaszolnek, athozom ide.

Ezzel ugyanaz a bajom-szemely szerint-mint a melegekkel es a feminizmussal. Engem sosem zavart sem a feminizmus sem a boxosmania sem a melegek-2010-es evekben elegge divatba jottek. Ami zavar az az, hogy mindenaron az arcomba toljak, fooldali cikkek, felvonulasok, filmipar. Nemreg a Sainsbury's uzletlanc is kitette a melegek zaszlajat a 'Proud' felirattal. Na ezek azok amik nekem atlepik azt a hatart.
Lassan nekem lesz kinos hogy szoke haju,kek szemu, hetero ferfi vagyok.
A tortenelem soran tobbszor bebizonyosodott mar hogy a taplaleklanc csucsan a feher ferfi van. Testi eroben a boxosok valoban folenk kerekednek, de eszben, talalekonysagban, tehetsegben mi vagyunk fent, mindig is mi voltunk es mindig is mi leszunk.

Ami a lenti temat illeti, nos volt tobb noi fonokom is, de szamomra amikor eppen lecsesztek valami miatt sosem volt annyira hiteles mint mikor egy ferfi all belem es mondja meg a frankot. Egyszeruen-reszemrol-komolyan vehetetlenek, kulonosen akkor ha csinos volt a fonokasszony. Nem hiteles hogy egy gyonyoru no ossza az eszt a 'bunko' ferfinak.

A feminizmushoz meg kisarkitva annyit, hogy a futott irodaban kovetelik az egyenlo banasmodot, amde nem lattam meg olyat hogy ugyanezt kovetelnek epitkezesen, banyaban,magyarul a nagyobb fizikai aktivitast igenylo munkahelyeken.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.02. 14:47:23

Teljesen és totálisan emberfüggő, semmi köze a nemhez. Akit agyon kellene verni, az szerintem sehol nem azzal érdemli ki az ásót, hogy lóg-e valami a lába között. :) Tapasztalatból mondom.
Football, bloody hell. /SAF/
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.07.01. 10:47:44

A szervezeti egységet, ahol dolgozom egy nő vezeti, a cégben minden technológiai újítás hozzánk jön be először és vezetők vagyunk a cégen belül. Nekem nincs panaszom.

Emberileg is korrekt, a felé irányuló kritikákat is simán meg lehet fogalmazni következmény nélkül és javít rajtuk.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2019.07.01. 09:35:48

Ez nem nemi kérdés,nekem pl. a férfi főnökeim voltak f.szkártyák,az egyik kb. úgy félt minden újdonságtól,mintha az ördögtől való volna. Csak tőlük jobban elfogadjuk,mert hát egy ilyen patriarchális társadalomban,mint a magyar az a megszokott,hogy a férfi irányít, bármennyire is gyökér.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.07.01. 09:00:11

Hímsoviniszta leszek, de ez most kijön belőlem és érdekel a véleményetek:
Tényleg totálisan idióták tudnak lenni a nők, ha kapnak egy kis hatalmat?
Eddig akárhány női főnököm volt, azzal csak megszívtam...
Most feladatot kaptam, hogy egy cégcsoport cégeinél hozzam rendbe a leltárt, de inkognitóban, mert a vezér (ő férfi...) tudni akarja, kik azok, akik lóf-t se csinálnak és elege van belőle... (nem, nem spiclinek vett fel, csak a közös munka elején tudni szeretné, hogy hatékonyan dolgoznak, vagy sem...)
Szóval csinálnám a leltárt, de az egyik cégnél az idióta picsa (nem tudok rá szebbet mondani...) kijelentette, hogy minden kizárólag papíron mehet, elektronikus kütyü használatát nem engedi, mert "így szoktuk!" (ez aztán a kib.ott ultimate érv!!!)
Kinyomtatja nekem a cikklistát, de nem cikkszám szerint, hanem ábécé sorrendben, mikor cikkszám szerint legalább kereshető lenne, hiszen úgy vannak felcimkézve, hogy csak a cikkszám látszik! Mondom neki szépen, hogy kellene egy lista cikkszám szerinti sorrendben, erre ő megtiltja, mert "így szoktuk és kész, miattad bem fogunk változtatni!"
Mondom neki szépen, hogy csak segítségnek kellene, hogy gyorsabban megtaláljam a sorokat, de továbbra is csak azt hajtja, hogy "nem szoktuk így csinálni és nem változtatunk, így kell csinálni és majd megszokod!"
Hát normális az ilyen csökönyös öszvér??? És nem öregasszonyról beszélek, hanem egy kb 36-40 közötti nőről... Hatékonyság? Miafa.sznak? A megszokás a fontos!!! =D> =D> ](*,)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.06.30. 22:36:45

Ott csak külföldi futballisták vannak meg Gosztonyi :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.06.30. 21:45:31

Van itt valaki, aki kisvárdai? Vagy volt már ott?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.06.04. 08:42:04

Vélt ideológiai felsőbbrendűség?

ez a jobboldalra ugyan úgy igaz, csak nézz meg egy összeröffenést a fideszes publicisták között, miket beszélnek. na ott van jelen az ideológiai felsőbbrendűség. (Apáti, Bayer, Schmitt kb összes megnyilvánulása)

A Mi Hazánk és Toroczkai is része ennek a politikai fertőnek és a NERnek, ahogy az MSZP, DK, Momentum, LMP és az összes többi párt is. Közvetett vagy közvetlen módon mindenki sáros abban, ami most itthon történik.
Akiben lenne egy kis jóérzés az visszaadná a mandátumát, és otthagyná a fenébe ezt a mocskot.

Ugyan az az összes párt, hatalom, pénz, semmi más nem érdekli őket.
Szép dolog azt gondolni, hogy a Mi Hazánk, vagy a Momentum az más, de nem, jóhíszeműség ezt gondolni róluk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.06.04. 01:02:57

markionni írta:(...) a másikat maga Budáházy mondta el: összeszedni ezt a kiemelten nacionalista közeget akiket a Jobikk elbukott. Nekem ebből a szavakból nem az jön le, hogy bármikor képesek lennének ezek a szavazók a Fideszhez csoportosulni, ha nem létezne egy igazi, szó szoros értelmében nacionalista szervezet.
El kell ismernem, hogy ebben azért mégis van valami, már csak saját magam okán is. Én abszolút nacionalista, jobboldali ember vagyok, de sohasem szavaznék a Fideszre. A mi néhány százezres rétegünknek adott választ a Mi Hazánk. Azt is elismerem, hogy a Fidesz bizonyos értelemben támogatja ezt a pártot. De az, hogy konkrétan pénzelnék őket, vagy hogy "rejtett ügynökök lennének", egyelőre egy balliberális fantazmagória, semmi több. Remélhetőleg sohasem fog kiderülni, hogy egy naiv bolond voltam...

Budaházy egyébként így reagált a történtekre: "Kedves balfékek! A mondanivalóm összefüggéseiből kiemelt részletekkel való EP-választás utáni lejáratókampány-kreáló szánalmas erőlködésük bizony már eső után köpönyeg. (...) A Fidesznek is jól jön egy tőle jobbra álló párt, amit a Mi Hazánk megtestesít, ezért is ad neki médianyilvánosságot a kezdetek óta. Ennyi! De ebben semmi újdonság nincs senki számára, mert ez egyszerűen köztudomású dologként tapasztalható volt az elmúlt időkben. Ettől még a Mi Hazánk egy önálló pártképződmény."

(valahogy ez sem kapott országos nyilvánosságot)
markionni írta:Viszont arra nem tudom mit lehet reagálni, hogy nálad az adófizetői pénzből fenntartott félelemre és kirekesztesére épülő hazugságnyár előrébb való attól, mintha a baloldali média akár ideológiai alapon, akár más okból nem számol be és nem promotál egy eddig 1-2%-on alig mozgó (a választások előtt), aktivistákat a gulágra száműzni akaró pártocska történéseiről.
Azért az "érdekes", hogy azokról a történésekről mégiscsak folyamatosan beszámolnak egy eddig 1-2-%-on alig mozgó pártocska esetében, amikkel (megítélésük szerint) le lehet őket járatni, hangulatot lehet ellenük kelteni.

De ez igazából lényegtelen, mert nem csak a Mi Hazánkról van szó, hanem bármilyen jobboldali dologról. Ott volt a nácinak bélyegzett Tomcat és a hozzá kötődő Tolvajkergetők esete, akiket talán még a Rákosi-időkhöz képest is példátlan jogsérelmek értek. Ha mondjuk a TASZ aktivistáival történt volna ez meg, biztosan hónapokon át tartó országos médiakampány indult volna. De egy "náci szervezetnek" nem járnak az alapvető emberi jogok, az Index már az eljárás első napján névvel, arccal közölhet cikket az "önbíráskodó" Polgár Tamásról, példátlan módon a nyomozás kezdete előtt a még meg sem született bírói ítélet közlésével, mint a legszebb koncepciós pereknél. Ez már önmagában is erősen véleményes, de annak fényében, hogy a Tolvajkergetőknek aztán tényleg nem volt semmilyen közük a politikai szélsőségekhez, már-már a komikus kategóriára hajaz az egész. Az említett sajtókör bőszen hallgatott az őket ért felháborító jogsérelmekről, de amikor ítéletet hirdettek és letöltendő börtönbüntetésre ítélték Tomcatet, akkor egyből jött a cikk, majd amikor eltörölték a letöltendőt másodfokon, akkor is, hogy ez micsoda botrány. De arról valamiért megint nem láttam cikket a kettő között, hogy közben Kanada megadta neki a politikai menekült státuszt, kvázi elismerve, hogy a magyar hatóságok teljesen jogszerűtlen eljárást folytattak le.

De a példákat napestig lehetne sorolni. Vallásosnak vagy hívőnek lenni manapság nem trendi, jönnek is a lejárató cikkek (mondom ezt ateistaként!). Jönnek a csúnya, náci futballszurkolókról cikkek is, egy olyan ember tollából, aki akkor és a mai napig is gyakran megfordul az Ultras MTK szektorában, tehát kvázi saját maga ellen beszél, amikor az ultramozgalmat kriminalizálja. Ha felszólalsz a példátlanul ostoba autóiparellenes intézkedések ellen, amik papíron a környezetvédelmet szolgálják, de valójában politikai lobbi az egész, akkor jönnek a cikkek, és ez speciel teljesen független a jobboldaliságtól. Szijjártónak volt egy teljesen ártalmatlan nyilatkozata egy héttel ezelőtt, egyből megindult a ferdítés és a hangulatkeltés. Itt már minden mindegy, ellenségképeket kell kreálni, ahogy a kormány csinálja.

És akkor végül, egy újabb kisregény végén (bocs), reagálnék a fő gondolatodra, hogy miért zavar ez jobban, mint az adóból finanszírozott populista propaganda. A propagandisták tudják, hogy hazudnak, egyszerűen csak pénzért csinálják, ennyi az egész. Gerinctelen emberek mindig is voltak és mindig is lesznek. De a túloldalnál teljesen más indíttatásból, méghozzá a vélt ideológiai felsőbbrendűség nyomán történik a ferdítés és a szelektálás. Ez véleményem szerint alapvetően semmiben sem különbözik akár a kommunizmustól, akár a nemzetszocializmustól, egyszerűen egy undorító véleménydiktatúra, amit ebben az esetben ráadásul az olyan értékek szellemiségében promótálnak, mint a szólásszabadság! És a vélt felsőbbrendűség-tudatnál kevesebb dolog okozott nagyobb károkat az emberiség történelmében...
Kép
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.06.04. 00:19:03

Nincs radikális programjuk? Természetesen ez attól is függ, hogy ki hogyan definiálja a radikálist. Nálam a Fidesz véleményfasizmusa, így 2019-es mércével, bizony radikális irányvonal. Az, hogy enyhébbnek tűnjön az ideológiájuk (nincs nekik :lol: ) csak az egyik érv a Mi Hazánk promotálására, a másikat maga Budáházy mondta el: összeszedni ezt a kiemelten nacionalista közeget akiket a Jobikk elbukott. Nekem ebből a szavakból nem az jön le, hogy bármikor képesek lennének ezek a szavazók a Fideszhez csoportosulni, ha nem létezne egy igazi, szó szoros értelmében nacionalista szervezet.
Az ok egyszerű: azért, mert ezek nem illenek bele az említett sajtótermékek által létrehozott alternatív valóságba, ezért nem is írnak róla, még egymondatos említés szintjén sem, mintha nem is léteznének. Ez ismét csak a szegregációra vezethető vissza. Ezért gyűlölöm az ellenzéket, pontosabban annak jelentős részét. A kormánysajtó pénzért hazudik, ez világos. Ők viszont puszta ideológiai meggyőződésből hallgatnak el híreket, szelektálnak és írnak személyes preferencia alapján. Az én szememben ez sokkal nagyobb bűn. És hidd el, higgyétek el, nem vagyok ezzel egyedül.
Egyik állapot sem ideális, és ellenmegy az újságírás alapelveivel. Viszont arra nem tudom mit lehet reagálni, hogy nálad az adófizetői pénzből fenntartott félelemre és kirekesztesére épülő hazugságnyár előrébb való attól, mintha a baloldali média akár ideológiai alapon, akár más okból nem számol be és nem promotál egy eddig 1-2%-on alig mozgó (a választások előtt), aktivistákat a gulágra száműzni akaró pártocska történéseiről.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.06.03. 23:04:43

Két kommentem van ezek után.

1. Ha "hungarista acélbetétes" emberekről van szó, akkor ők nem pont a Fideszre szavaznának, ha nem lenne a Mi Hazánk Mozgalom? Szerintem egyértelmű, hogy de, többségében. Írtál ezzel kapcsolatban, de egyik érvedet sem érzem helytállónak. A Fideszt biztosan nem lehet azzal vádolni, hogy az ő támogatásukkal jött volna létre ez a párt az ellenzék szétzilálására, maximum azzal, hogy alkalmazkodnak a helyzethez. A Fidesznek nincs felvállalt radikális programja, a menekültek éheztetése, az ügyészségek államosítása (és a többi) mind fű alatt megbújó dolgok. Ebből azt akarom kihozni, hogy nincs szükségük egy olyan pártra, ami enyhébbnek tünteti fel őket.

2. Olcsó kis eszközei a NER-nek, ok, de nem minden pártnak és embernek az a legfontosabb, hogy mindenáron szembemenjenek a Fidesszel. Lásd a puzséros kommentemet. Mivel egy szélsőjobboldali csoportosulásról beszélünk, nyilván lesz átfedés a migrációellenességben és más témákban a kormány opportunista-populista ideológiájával, ami jelenleg a radikális jobboldalra hajaz, de jól tudjuk, hogy ez csak haszonlesés. Én úgy látom, hogy mindent erre a szegregációs, szélsőségek irányába történő polarizálódás témájára kell visszavezetni, ez az ügy kiváló példa minderre. A baloldali sajtó már hónapokkal Budaházy nyilatkozata előtt is támadta a Mi Hazánkat. Arról miért nem írt cikket a Mérce, a 444, az Index, az Átlátszó, a HVG, hogy Toroczkai bíróság elé állíttatta Ásotthalom előző, fideszes polgármesterét az ellopott pénzek miatt? Ezt maga Toroczkai mondta el egy videóban, linkelni nem tudok, mert az azóta törölt fb-oldalán volt fent, de feltételezem igaz, hiszen ellenkező esetben azonnal perelnék őt becsületsértéséért. Arról miért nem volt cikk, hogy kritikus hangvételű nyílt levelet tett közé a fideszes legfőbb ügyésznek címezve? Vagy hogy elment Farkas Flóri házához? Az ok egyszerű: azért, mert ezek nem illenek bele az említett sajtótermékek által létrehozott alternatív valóságba, ezért nem is írnak róla, még egymondatos említés szintjén sem, mintha nem is léteznének. Ez ismét csak a szegregációra vezethető vissza. Ezért gyűlölöm az ellenzéket, pontosabban annak jelentős részét. A kormánysajtó pénzért hazudik, ez világos. Ők viszont puszta ideológiai meggyőződésből hallgatnak el híreket, szelektálnak és írnak személyes preferencia alapján. Az én szememben ez sokkal nagyobb bűn. És hidd el, higgyétek el, nem vagyok ezzel egyedül.
Kép
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.06.03. 21:00:36

Teljesen egyértelmű, hogy csak arra kellenek a Fidesznek, hogy az ő radikális programjuk mellett a narancsok kevésbé tűnjenek fasisztának. Szavazókat meg nem buknak, mert ez a pár százalék hungarista acélbetétes vagy nem megy el szavazni, vagy az ilyen 30-as éveket idéző pártprogramra szavaznak. Win-win szituáció nekik.

Persze ebből nem következik, hogy Fideszesek, ezzel én is egyetértek, viszont csak olcsó kis eszközei a NER-nek.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.06.03. 20:13:42

Olvastam. Kétségtelen, hogy a Fidesz mediamegjelenest biztosit nekik, hisz igy napirenden maradhat a migranstema es az euroszkeptikussag. De ez nem jelenti azt, hogy Toroczkaiek Fidesz-csicskak lennenek. Hülyék lettek volna nem elfogadni a teves meghivasokat, plane EP-kampanyidoszakban. De itt ugyanugy a szegregáció jon ki. Nem utasitottak el a meghivasokat, beszeltek a migransok ellen, kritizaltak az ellenzéket? Fideszesek!!!!4444negy
Kép
Válasz küldése