Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.03.11. 13:12:27

MQuCsabi írta:
2020.03.11. 12:59:48
Kezdődik: Gyerek iskolájában épp azt tervezik, hogy április 10-ig bezárják, majd nyáron pótolnák az elmaradt órákat....Jönnek az izgalmak.
iskola nem tervezhet, ilyen intézkedés csak fentről jöhet.
OH-> tankerület-> iskola. (persze ha állami iskoláról van szó, ha magán, akkor rendelkezhet maga felett.)

egyelőre 2 hetes bezárás valószínűsíthető, mint amit a szlovákok, románok, lengyelek csináltak hétfő óta.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.03.11. 13:02:25

És ha a gyerek nem elég idős és a nagymama nem ér rá akkor valamelyik szülőnek otthon kell maradni munka helyett?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.03.11. 12:59:48

Kezdődik: Gyerek iskolájában épp azt tervezik, hogy április 10-ig bezárják, majd nyáron pótolnák az elmaradt órákat....Jönnek az izgalmak.
Kép
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2020.03.11. 08:50:12

Visszatérve jaaj az EB elmaradhat...stb.
Tegnap zártkapus meccseken stadionon kívül még talán nagyobb tömeg gyűlt össze mint alapból a stadionba, írtam is és ez is lett.
Nem nagyon értem a dolgot.
Egyenlőre igen jobban sajnálom a rendezvényeket.
2 hó múlva amikor itt is 1500 fertőzött és 300 halott lesz na akkor lesz para. Persze ahoz h ez ne történjen meg kellenek ezek az intézkedések.
Na de akkor meccseken stadion kívül se engedjék a tömegeket.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.03.11. 04:10:43

Nero. írta:
2020.03.11. 00:20:02
MQuCsabi írta:
2020.03.10. 22:32:09
Csak mondom, hogy nem most engednek el csomo penzt, hanem most lehet bevasarilni durvan a lezuhant piacokon.
És miből? Csak mert a tőzsdék meg a valuták már most megzuhantak egy kicsit és valószínűleg a java még csak most jön. Senkinek nem jön ez jól.
Hogyhogy miből? Hát pont ezekből, és akkor, amikor túl van a javán :) már hogyne jönne jól, akkor kell vásárolni, amikor válság van, amikor olcsó minden, pont ez a lényeg. Most a javak újraosztása fog történni, akinek van pénze, az kegyetlenül bevásárol majd az alján, aztán elkezdik felhúzni. Így működik a világ.
Szerinted érdekel bárkit is ott fent, hogy meghal pár ezer öreg meg beteg ember? Ugyan...a pénz mozgatja ezt az egészet. Most lesznek a gazdagok gazdagabbak, a csórók meg csóróbbak.

Egyébként meg ne lisztet meg cukrot vegyél, hanem aranyat, de abból sokat :) amikor meg részvények a béka segge alatt vannak, add el az aranyat és vegyél azokat. Akinek most aranya van, annak válság alatt is nőni fog a pénze, aztán válság végén ebből részvényt vesz. Szerintem készpénzből is sokan betankoltak, hogy legyen miből, ha olcsó lesz minden. De ingatlanból is ideális ez az év kiugrani, h legyen kp. Mi is ezt beszéljük év vége óta a haverokkal, és gyanítom vannak nálam okosabb emberek, akik jobban fogják csinálni.

A másik meg, h nincs ellenszere...aha, hát valahogy ezt is nehezen hiszem el.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.03.11. 00:20:02

MQuCsabi írta:
2020.03.10. 22:32:09
Csak mondom, hogy nem most engednek el csomo penzt, hanem most lehet bevasarilni durvan a lezuhant piacokon.
És miből? Csak mert a tőzsdék meg a valuták már most megzuhantak egy kicsit és valószínűleg a java még csak most jön. Senkinek nem jön ez jól.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2020.03.10. 22:55:06

visca el barca írta:
2020.03.10. 22:51:22
a jelenleg mutatott szamok abszolut nincsenek osszhangban a generalt panik mertekevel. ebbol szurjon le mindenki azt amit akar. egy sima influenza evente elvisz kb 30x ennyi embert, megse all meg a vilag, meg a hirek se errol szolnak.

mestersegesen generalt panikkeltes az egesz, semmi tobb. mi lesz itt ha egyszer nem egy ilyen influenza light szabadul el hanem mondjuk a marburg?
a pánik valóban túl nagy, ezt aláírom, viszont a sima influenzánál egy dologban biztosan veszélyesebb a korona: erre nincs ellenszer. és mivel nincs ellenszer, rohadt gyorsan megbéníthatja az egészségügyi rendszereket. a másik dolog pedig hogy sokkal gyorsabban fertőz mint az influenza.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.03.10. 22:51:22

a jelenleg mutatott szamok abszolut nincsenek osszhangban a generalt panik mertekevel. ebbol szurjon le mindenki azt amit akar. egy sima influenza evente elvisz kb 30x ennyi embert, megse all meg a vilag, meg a hirek se errol szolnak.

mestersegesen generalt panikkeltes az egesz, semmi tobb. mi lesz itt ha egyszer nem egy ilyen influenza light szabadul el hanem mondjuk a marburg?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2020.03.10. 22:39:43

A témában teljesen laikusként írom, hogy ebben az esetben sztem pont nincs túl nagy susmus. Ez egy új vírus, és egy "sima" influenzához mérten jóval több ember szorul intenzív (kórházi) ellátásra, ha jól tudom a fertőzöttek kb 15%-a . Az is egyre valószínűbb (legalábbis több szakértőtől is lehetett már olvasni), hogy a teljes popláció kb. 60-70 %-a előbb vagy utóbb el fogja kapni. És itt jön a képbe az időfaktor, ugyanis ha nem léptetnék életbe ezeket a "korlátozásokat" az illetékesek, akkor ez a cucc sokkal gyorsabban terjedne, és az egészségügyi ellátórendszer egyszerűen nem bírná a nyomást. Elég brutális, hogy még az egyébként EU-s szinten is fejlettnek számító északolasz régió így sem nagyon bírja úgy tűnik...
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.03.10. 22:32:09

Csak mondom, hogy nem most engednek el csomo penzt, hanem most lehet bevasarilni durvan a lezuhant piacokon.
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.10. 21:49:16

En is egyetertek veletek.
Valami nagy baj lehet,csak ugy ennyi penzt nem ontenek ki a zsebukbol az orszagok,politikusok,uzletemberek stb.
Biztos vagyok benne hogy az adatok nagyon hamisak,a kep joval arnyaltabb,tul nagy az intezkedes.

Leon,hagyd ezt inkabb el. Ennyire erzelem nelkul gondolkodni nem jelent jot.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.03.10. 21:33:41

“Parasztvakítás” nyilván saját magukat akarják megszívatni azok az amúgy is pénzéhes politikusok, vezetők akik ezeket a döntéseket hozzák.

Elvileg az EB is halasztásra/törlésre kerül.

Még egy hét és örülsz ha a boltba kiengednek. Pár napja még kiröhögtem azokat akiket betankoltak lisztből az Aldiban, de lassan lehet hogy én is veszek 1-2 tartós élelmiszert. Elfér, megromlani nem fog.

Izrael se nagyon akar már beengedni senkit. Nem vagyok a rajongójuk, de ők általában fel vannak készülve.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.03.10. 21:25:11

Alcantara írta:
2020.03.10. 20:39:22

Nyílván azért van ekkora óvintézkedés több országban.

én ezért gondolom, hogy valamit susmukolnak a háttérben, és sokkal nagyobb a baj, mint amiket a számok mutatnak.
pl olaszok valamit nagyon elrontottak, lehet már régebb óta ott volt a vírus, tudtak róla, de nem avatkoztak be "majdelmúlik" alapon. Csak Vuhan borította a bilit, aztán mire kapcsoltak az olaszok már késő volt.

mondjuk ez már összeesküvés elméletek, de nekem valami nem tiszta, hogy most mire is ez a nagy felhajtás, a számok nem indokolják, a megbetegedések száma sem, se a halálesetek. szerintem mismásolnak a számokkal.

persze komolyan kell venni, és jó lenne ha csak túlzott elővigyázatosság minden intézkedés. de pont nem így viselkedtek eddig az országok a kritikus helyzetekben, ez az első ilyen jellegű elővigyázatosság.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.03.10. 20:51:49

Nem kívánom senkinek, de sajnos ilyen a természetes kiválasztódás.
Nem lehet mindig mindenkit megmenteni, amúgy is pont azért fog kihalni az emberiség mert nem azon van hogy az erősek és életképesek éljék túl hanem azon,hogy minden áron mindenkit meg kell tartani... :roll:
Bár legyen így, nem baj hogy a bolygó túl van népesedve és nyilván nem a túlzsúfoltság miatt terjednek jobban az ilyen vírusok. Legyünk csak 15 milliárdan, úgy biztos jó lesz! :mrgreen:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.10. 20:43:53

Leon írta:
2020.03.10. 20:25:34
Iszonyat egy parasztvakítás ez vírus dolog. Meg a halottak száma, kb 95-99%-uk nagyon idős vagy krónikus beteg , akik amúgy is kimúlnának akár egy sima influenzától is... =D>
Tisztára úgy csinál a világ mintha az Ebola szabadult volna így el... #-o
Miert es aki idos vagy beteg az nem ember?
Ezt mondanad akkor is ha ne adj isten hozzad kozelebbi lenne veszelyben?

Tapsikolnal akkor is?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.03.10. 20:39:22

Leon írta:
2020.03.10. 20:25:34
Iszonyat egy parasztvakítás ez vírus dolog. Meg a halottak száma, kb 95-99%-uk nagyon idős vagy krónikus beteg , akik amúgy is kimúlnának akár egy sima influenzától is... =D>
Tisztára úgy csinál a világ mintha az Ebola szabadult volna így el... #-o
Talán egy fokkal komolyabb, mint a tapsolós smiley és a "parasztvakítás".
Nyílván azért van ekkora óvintézkedés több országban.
Persze aki idős, az éppen ideje, hogy eltávozzon az élők sorából, ugye?
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.03.10. 20:25:34

Iszonyat egy parasztvakítás ez vírus dolog. Meg a halottak száma, kb 95-99%-uk nagyon idős vagy krónikus beteg , akik amúgy is kimúlnának akár egy sima influenzától is... =D>
Tisztára úgy csinál a világ mintha az Ebola szabadult volna így el... #-o
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.03.10. 19:55:32

Miroval értek egyet. Ez nyilván kellemetlen hogy most nagyon sok minden elfog maradni vagy hogy mindenki lelesz korlátozva hogy hova mehet és hova nem, de azért teljesen egyértelmű hogy sokkal fontosabb hogy ez a dolog valahogy meglegyen állítva.

Egy nap alatt 200 halott az olaszoknál. Ott valami nagyon félre ment, bár most már vannak olyan hangok hogy máshol se halnak meg kevesebben csak próbálják eltusolni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.10. 19:21:56

[*]
Ronal.10 írta:
2020.03.10. 14:47:12
Vonzák egymást a dolgok..most mindenhol zártkapus lesz mert olaszoknál simán betolták....
Jön a fesztivál szezon... 1db fesztivál lemondja, lefogja a többi is.
Kiváncsi vagyok Guns n roses Stadion turnék, egyéb nagy koncertekkel mi lesz.
Zárt kapus meccs? Hova megy az emberek fele nézni, kocsmába ahol ugyan úgy elkaphatják tömegek... vagy éppen az h az életerős focistákat féltik ezzel?

Márc 31. Puskás Eb véletlen kijutás megőrül meccs végén Budapest akkor is ha zártkapus lesz, márpedig ez is az lesz.

Hogy lesz itt olimpia...Eb.. pánikol mindenki, tököm tele
Te jo eg,hogy tudsz igy gondolkozni?
Kit erdekel az eb meg az olimpia?
Ha csak egy ember eletet lehet megmenteni ugy hogy ezeket nem jatszak le,mar megerte.
Gondolkozzal mar kicsit,melyik a fontosabb,ember eletek vagy az olimpia?
Szegyellem magam ilyenkor hogy ilyen vilagban elek.

Ezekben a stadionokban 50-80.000 ember van,iszonyuan sok nemzetiseg,a legjobb dolog ha ezt az egeszet hagyjak.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.03.10. 19:21:29

15km-re lakom az osztrák és a szlovák határtól is. a városból több ezren ingáznak napi szinten ki melózni. ha valahol,itt elkapható lesz a vírus. senki nem pánikol. persze fertőtlenítőt nem kapni,sem lisztet,cukrot és olajat. ezek szerint mindenki tiszta kézzel süti a palacsintát...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.03.10. 16:29:46

MatyiG írta:
2020.03.10. 14:33:42
Egyik ismerősöm gyereke az osztrák határtól 30 km-re volt kirándulni, megtudták a suliban, és hazaküldték két hétre...
Engem is már hívogatnak szülők, hogy mikor tervezzük bezárni az iskolát, mert lassan be kellene...színházba is volt aki nem engedte el a gyerekét múlt héten.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2020.03.10. 15:36:18

Nyilván csak a magyar viszonyokra látunk rá igazán, a külföldire nem annyira. Persze, szerintem is ijesztő a helyzet, főleg látva az olaszokat, akik már nincsenek annyira messze tőlünk, de szerintem még mindig túlreagálja az emberek nagy része itthon.

Engem borzasztóan dühít a tömeghisztéria, ami nálunk övezi ezt az egészet. Jól bevásárol mindenki, még biztatják is egymást (amúgy nem érdekelne, ki miből mennyit vesz, csak mikor emiatt nem tudom megvenni a vasárnapi ebédhez való dolgok felét, akkor már azért zavar). Vannak emberek, akik hitelt vettek fel azért, hogy be tudjanak spájzolni, az mi?

Emellett meg szítják az ellentétet folyamatosan minden lehetséges fórumon. Legnagyobb butaság (szerintem), hogy aki kínai, attól félnek és utálják, mert az beteg... Eddig se az a kép terjedt el rólunk a világon, hogy szívesen látunk mindenkit, ezzel tetézzük rendesen. És lehet mondani, hogy van, aki nem így gondolja, csak sajnos a világ nem így működik. Vietnámi családok által üzemeltetett éttermekre, boltokra kiírták a tulajdonosok, hogy nem kínaiak, ne féljenek tőlük...

Határainkon túli kedvencem pedig az, hogy világszerte visszaesett a Corona Cerveza forgalma, nem veszik az emberek a sört, mert félnek, hogy koronavírusos. Olyat is olvastam, hogy volt közvéleménykutatás, melynek során többen bevallották, hogy otthon fogyasztanának Corona sört (illetve valaki még otthon se), de társaságban már nem :D
balaton10
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.03.05. 11:06:38

2020.03.10. 14:56:58

Én inkább tartok ettől az egésztől mint sem. Azért ez gazdaságilag meg fog rogyasztani pár államot, gondolok itt Iránra és Olaszországra. A legfőbb probléma az egészségügy helyzete Magyarországon. Dél-Korea és Németország egész jól áll ezen a téren, ezt nem is kell ragoznom, de ha itt beüt komolyabban a járvány, akkor idővel majd dönteni kell hogy kit tegyenek lélegeztetőgépre, ki az aki menthető. Olaszország északi részén már ez a helyzet.
Lehet hogy az alapból betegeskedő és idő emberek veszélyeztetettek leginkább, de ne feledjétek, mindig van kivétel. Jobb óvatosnak lenni. Ebből nem olyan egyszerű kigyógyulni otthon, mint az influenzából.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.03.10. 14:52:20

Egyelőre én sem parázok, bár a posztod óta ketten meghaltak....
Edda koncert meg volt tartva asszem teltházzal, vasárnap Pilvaker, remélem azt még azért megtartják.

A két hét szerintem csak a lappangásra volt érvényes, nem magára a gyógyulásra.
Kép
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2020.03.10. 14:47:12

Vonzák egymást a dolgok..most mindenhol zártkapus lesz mert olaszoknál simán betolták....
Jön a fesztivál szezon... 1db fesztivál lemondja, lefogja a többi is.
Kiváncsi vagyok Guns n roses Stadion turnék, egyéb nagy koncertekkel mi lesz.
Zárt kapus meccs? Hova megy az emberek fele nézni, kocsmába ahol ugyan úgy elkaphatják tömegek... vagy éppen az h az életerős focistákat féltik ezzel?

Márc 31. Puskás Eb véletlen kijutás megőrül meccs végén Budapest akkor is ha zártkapus lesz, márpedig ez is az lesz.

Hogy lesz itt olimpia...Eb.. pánikol mindenki, tököm tele
Válasz küldése