Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.05.01. 16:26:52

miro. írta:
2020.05.01. 12:40:45
Meg am!
Megcsinaltak azt is.
Hala Orbannak a csaladom megtanult eleg jol nemetul,es rengeteg ismerosom van felso ausztriaban baranyabol.
Millio szakma van,ahol ugy kell vadaszni otthon a jo szakembert.
De London is szep fovarosunk lett.
Persze, ezért is Orbán a hibás :) Véletlenül sem az a 40-50 év, amíg Nyugaton péppé pörgött a kapitalizmus, itthon (is) meg beleroppantunk a tervgazdálkodásba. Aztán lehet csodálkozni, hogy miért lettünk a németek összeszerelő üzeme.
Kép
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.05.01. 14:18:26

geridoss írta:
2020.05.01. 12:07:17
Már bocsi, hogy beleokoskodom, de nem lehet, hogy azért van munkaerőhiány Magyarországon, mert a fiatalok / középkorúak tömegesen vándorolnak el nyugatra? :roll:

Én elhiszem, hogy több munkahely van, mint 10 éve, sőt akkor is több munkahely volt, mint 20 éve. De az igazságot árnyyalja a tömeges külföldre vándorlás. Azért ezt ne hagyjátok figyelmen kívül.
A tömeges kivándorlás ugyanúgy jelen volt 2010 előtt is. Azért ezt ne hagyjátok figyelmen kívül :D 2006-ban kezdett nőni a kivándorlók száma.
2018-ben már egyébként többen jöttek haza, mint ahányan vándoroltak ki. 2019-es adatot nem találtam még.

Valamint, a mi mércénk a V4-ek. Lakosságszámhoz viszonyítva, a egyedül a csehek állnak jobban kivándorlás terén, a lengyeleknél és a szlovákoknál is magasabb a kivándorlás arányaiban.

https://g7.hu/adat/20190225/kozel-300-e ... re-mentek/
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.01. 12:40:45

Meg am!
Megcsinaltak azt is.
Hala Orbannak a csaladom megtanult eleg jol nemetul,es rengeteg ismerosom van felso ausztriaban baranyabol.
Millio szakma van,ahol ugy kell vadaszni otthon a jo szakembert.
De London is szep fovarosunk lett.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.05.01. 12:07:17

Már bocsi, hogy beleokoskodom, de nem lehet, hogy azért van munkaerőhiány Magyarországon, mert a fiatalok / középkorúak tömegesen vándorolnak el nyugatra? :roll:

Én elhiszem, hogy több munkahely van, mint 10 éve, sőt akkor is több munkahely volt, mint 20 éve. De az igazságot árnyyalja a tömeges külföldre vándorlás. Azért ezt ne hagyjátok figyelmen kívül.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3937
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.05.01. 08:18:29

ntibi67 írta:
2020.05.01. 07:02:19
Alcantara írta:
2020.05.01. 06:48:22
"Tíz éve sem hittétek el"

Fiam fordítva ülsz a lovon. Nem tartozom egyik párt holdudvarához sem. Munkám független ezektől.
Viszont vidéken élek, több megyét járok évek óta, látom azt a "mélyszegénységet" ami van.Neked fogalmad nincs a fotelból milyen az élet a kis falvakban, vidéki településeken. Ezeknek az embereknek próbáld elmondani a munkahely teremtéseket és a munkaerő hiányokat. Elolvasod apád munkahely teremtő programját a Magyar Nemzetben és a többi lakájmédiában és dogmává teszed.
Részemről be is fejeztem, mert rossz irányba megy a téma úgy látom.
Egyrészt nem vagyok a fiad!A szüleim (apám nem Orbán)közel 80 évesek tehát a koromnál fogva láttam egyet s mást!Képzeld én is vidéki vagyok,sőt egy elmaradott vidéki kis faluban van a válalkozásom gyártó üzeme,tehát a saját tapasztalatom hogy tavaly mát itt is munkaerő hiánnyal küzdöttem!A polgármesterrel napi kapcsolatban vagyok.A közmunkások közül már senkit nem tudott ajánlani (akik közül már többet átvettem) mert már másra nem alkalmasak!Tehát elhiheted hogy nem fotelből és üjsagokból merítem az információimat,ha nem tapasztalatból.
Persze a konkrét kérdéseimre választ nem kaptam tőled,egyszerűbb dogmázni,fotelezni meg személyeskedni.
Akkor egykorúak lehetünk. Amit írsz a közmunkásokról valóban van ilyen is, de nem ez a jellemző.Szerintem egy izolált helyen vagy, nem feltétlen mindenhol ez a helyzet. Rengeteg embert ismerek akik teljesen kilátástalan helyzetben vannak vidéken önhibájukon kívül. De írjál rám privátban, szívesen folytatom veled ezt a témát, ha időm engedi. Sőt nagyon szívesen elviszlek magammal egy alkalommal ilyen vidéki túrára, ha időd engedi, hogy lásd a valóságot több szemszögből.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2020.05.01. 07:02:19

Alcantara írta:
2020.05.01. 06:48:22
"Tíz éve sem hittétek el"

Fiam fordítva ülsz a lovon. Nem tartozom egyik párt holdudvarához sem. Munkám független ezektől.
Viszont vidéken élek, több megyét járok évek óta, látom azt a "mélyszegénységet" ami van.Neked fogalmad nincs a fotelból milyen az élet a kis falvakban, vidéki településeken. Ezeknek az embereknek próbáld elmondani a munkahely teremtéseket és a munkaerő hiányokat. Elolvasod apád munkahely teremtő programját a Magyar Nemzetben és a többi lakájmédiában és dogmává teszed.
Részemről be is fejeztem, mert rossz irányba megy a téma úgy látom.
Egyrészt nem vagyok a fiad!A szüleim (apám nem Orbán)közel 80 évesek tehát a koromnál fogva láttam egyet s mást!Képzeld én is vidéki vagyok,sőt egy elmaradott vidéki kis faluban van a válalkozásom gyártó üzeme,tehát a saját tapasztalatom hogy tavaly mát itt is munkaerő hiánnyal küzdöttem!A polgármesterrel napi kapcsolatban vagyok.A közmunkások közül már senkit nem tudott ajánlani (akik közül már többet átvettem) mert már másra nem alkalmasak!Tehát elhiheted hogy nem fotelből és üjsagokból merítem az információimat,ha nem tapasztalatból.
Persze a konkrét kérdéseimre választ nem kaptam tőled,egyszerűbb dogmázni,fotelezni meg személyeskedni.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3937
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.05.01. 06:48:22

"Tíz éve sem hittétek el"

Fiam fordítva ülsz a lovon. Nem tartozom egyik párt holdudvarához sem. Munkám független ezektől.
Viszont vidéken élek, több megyét járok évek óta, látom azt a "mélyszegénységet" ami van.Neked fogalmad nincs a fotelból milyen az élet a kis falvakban, vidéki településeken. Ezeknek az embereknek próbáld elmondani a munkahely teremtéseket és a munkaerő hiányokat. Elolvasod apád munkahely teremtő programját a Magyar Nemzetben és a többi lakájmédiában és dogmává teszed.
Részemről be is fejeztem, mert rossz irányba megy a téma úgy látom.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2020.05.01. 06:34:40

Alcantara írta:
2020.05.01. 05:52:03
Atlantis írta:
2020.04.30. 20:51:58

Azért szerintem még a rengeteg közpénzpumpálás mellett sem hiszem, hogy annak a két embernek olyan jelentős % hányada lenne a teljes hazai turizmus tekintetében. Ezen kívül tök mindegy kinek a kezében vannak a szállodák jelen esetben. Itt most a lényeg az, hogy a szállodák által foglalkoztatott embereknek legyen munkájuk. Szóval ebben én sem érzem a politikai részt, ez inkább csak butaságnak tűnik, főleg hogy pont azok a szállodák nagyrészt saját strandrésszel rendelkeznek amire nem tudom egyáltalán érvényes volt-e az eddigi szabályozás.
Csak egy adalék ahhoz, hogy "az a lényeg, hogy az embereknek legyen munkájuk": A Hunguest hotel szállodalánc most küldte el a dolgozóik 50%-át.
A tulajdonosi jogkört gyakorló ezeket a dolgozókat életvezetéssel és elhelyezkedési tanáccsal látta el. Ez valóban komoly segítség ilyenkor. Esetleg, ha nem tudnád ki a tulajdonos:Opus Global Nyrt.
Ezzel szemben ahány munkahely megszűnik, annyit teremt apád nevű szlogen megy.
Csak nem teszik hozzá, mindez pár hónap múlva közmunka formájában fog megvalósulni 54 nettóért.
Ilyen adalékot én is tudok az xy Kft a kettő alkalmatjából elküldött egy főt az is 50%.Ha valós amit írsz mond meg az általad említett 50% az mennyi ember?Azok közül mennyi talált rögtön munkát?Te hogy oldanád meg a szállodákban vendégek nélkül milyen munkát adnál az ott dolgozóknak?
Mert bírálni nagyon egyszerű.Tíz éve sem hittétek el hogy 1millió munkahelyet teremtenek.Azután mi lett?A vírus elterjedése előtt munkaerő hiány volt Magyarországon!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3937
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.05.01. 05:52:03

Atlantis írta:
2020.04.30. 20:51:58

Azért szerintem még a rengeteg közpénzpumpálás mellett sem hiszem, hogy annak a két embernek olyan jelentős % hányada lenne a teljes hazai turizmus tekintetében. Ezen kívül tök mindegy kinek a kezében vannak a szállodák jelen esetben. Itt most a lényeg az, hogy a szállodák által foglalkoztatott embereknek legyen munkájuk. Szóval ebben én sem érzem a politikai részt, ez inkább csak butaságnak tűnik, főleg hogy pont azok a szállodák nagyrészt saját strandrésszel rendelkeznek amire nem tudom egyáltalán érvényes volt-e az eddigi szabályozás.
Csak egy adalék ahhoz, hogy "az a lényeg, hogy az embereknek legyen munkájuk": A Hunguest hotel szállodalánc most küldte el a dolgozóik 50%-át.
A tulajdonosi jogkört gyakorló ezeket a dolgozókat életvezetéssel és elhelyezkedési tanáccsal látta el. Ez valóban komoly segítség ilyenkor. Esetleg, ha nem tudnád ki a tulajdonos:Opus Global Nyrt.
Ezzel szemben ahány munkahely megszűnik, annyit teremt apád nevű szlogen megy.
Csak nem teszik hozzá, mindez pár hónap múlva közmunka formájában fog megvalósulni 54 nettóért.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.04.30. 21:50:04

recrea írta:
2020.04.30. 19:54:29
A hiteltörlesztési moratórium például, bizonyos adók csökkentése, a bérek egy részének bizonyos mennyiségű átvállalása jelenleg segítség. Én pont fordítva látom személy szerint, hogy az ország gazdasági helyzetéhez mérten eddig egész jól kezelik a helyzetet, leszámítva az általad is említett kommunikációt a munkahely teremtésről. Ellenben az eddigi gazdaságpolitikát hatalmas öngólnak tartom ami pont most fog visszaütni ennek a járványnak a végén. Az említett infláció erre egy kiváló példa.
Ha ténylegesen tudnánk aktívan segíteni az emberek továbbképzését, szakképzését mint ahogy ígérik, az péládul hatalmas nagy segítség lehet a magyar gazdaságnak, de ez csak hetek, hónapok, évek múlva fog kiderülni működik-e.
Nem tartom tökéletesnek az gazdasági intézkedéseiket, de szerintem amúgy is lépésről lépésre kell haladni és bejelenteni a dolgokat, jól átgondolni mit hogyan reagálnak, mert ezek a döntések most hosszú évekre fogják az ország helyzetét meghatározni.

Az utolsó részhez meg annyit, hogy ez egy olyan dolog, hogy gazdasági szempontból a legjobb lenne hagyni az egészet végigmenni. Meghalnak az idősek akiket csak el kell tartani a mi adónkból, az egészségügy terheltsége csökkenne hosszú távon, hiszen pont azok halnak meg akik a legtöbbet veszik igénybe a korukból és egészségügyi helyzetükből adódóan. Ja és a túlnépesedés és éhezés problémáján is segítene ha pár tízmillióval kevesebben lennénk hirtelen, hiszen pont a szegény országokon ütne vissza (és fog is valószínűleg) igazán ez a járvány.
Emberi szempontból meg ha választanom kell, hogy az én családom élje túl a járványt, vagy a Tiéd haljon éhen, szerintem Te is tudod hova érdemes a tétet tenned, melyiket választanám.

Vagy lehetne nem csak végletekben gondolkodni, mint hogy vagy ez, vagy az. Vagy Orbán vagy ellenzék. Vagy jó vagy rossz. A világ nem csak feteke meg fehér, ahogy a megoldás sem csak igen vagy nem, 0 vagy 1 lehet...
ntibi67 írta:
2020.04.30. 21:25:02
Amiket felhoztál példaként mind Bp buli helyek.Az enyhítés csak vidékre vonatkozik.Szerintem a kültéri remdezvények nem sokkal kockázatosabbak mint pl egy piac üzemeltetése.Természetesen a szállásadást érintette legjobban a járvány de ez nem Mo specifikus.Szerintem minden ország arra kéri polgárait hogy ha tehetik saját egészségük és az országuk gazdasági érdekeit helyezzék előtérbe és költsék a pénzüket belföldön.Ezt nem csak a túrizmusra értem ha nem vásároljunk magyar termékeket is.A gazdaságunk helyzete sokkal jobb mint volt 2008-ban,jobb alapokról indulunk.Én bizakodó vagyok.
Nem tudom, akkor én félreértem teljesen a szövegezést, nekem ebből nem az jött le, hogy ez a rész csak a vidékre vonatkozik. Lehet hogy igazad van, akkor mindenképp elnézést a tévedésemért. Őszintén remélem abban is igazad lesz, hogy a gazdasági helyzetünk ezt relatív jól fogja viselni.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2020.04.30. 21:25:02

Amiket felhoztál példaként mind Bp buli helyek.Az enyhítés csak vidékre vonatkozik.Szerintem a kültéri remdezvények nem sokkal kockázatosabbak mint pl egy piac üzemeltetése.Természetesen a szállásadást érintette legjobban a járvány de ez nem Mo specifikus.Szerintem minden ország arra kéri polgárait hogy ha tehetik saját egészségük és az országuk gazdasági érdekeit helyezzék előtérbe és költsék a pénzüket belföldön.Ezt nem csak a túrizmusra értem ha nem vásároljunk magyar termékeket is.A gazdaságunk helyzete sokkal jobb mint volt 2008-ban,jobb alapokról indulunk.Én bizakodó vagyok.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.04.30. 20:51:58

ntibi67 írta:
2020.04.30. 18:27:33
Egyesek vagy nem értik az intézkedések mikéntjét és fontosságát vagy az Orbán gyűlöletük elhomályosítja a tisztánlátásukat.Nem nyitnak diszkók se koncert helyek.A vendéglátó helyek pedig csak teraszokon és kerthelyiségben fogadhatnak vendéget.A gazdaság meg nincsen romokban nem kell általánosítani.A gazdaság egyes ágazataiban van kisebb-nagyobb visszaesés.
https://koronavirus.gov.hu/cikkek/korma ... to-az-elet

" Kifejtette: május 4-től engedélyezett az éttermek, szállodák és kávézók nyitva tartása a kerthelyiségekben, teraszokon. A strandok, szabadtéri múzeumok kinyithatnak. Szolgáltatások korlátozások nélkül nyújthatók, az amatőr és profi sportban engedélyezik az edzéseket és zártkörű rendezvényeket. Az esküvők, temetések, szentmisék, istentiszteletek a korábbi szabályok betartásával megtarthatók - sorolta."
"Kiemelte: a rendezvényekre vonatkozó korlátozások érvényben maradnak, augusztus 15-ig az 500 főnél nagyobb rendezvényeket nem lehet megtartani."

Ebben bőven van kiskapu lehetőség a buliszervezésre. (lásd a nyitott Budapestpark, a nyitott Dürerkert, a nyitott Barba Negra track, vagy a fél tucat romkocsma, és ez csak Budapest). Akár házibuli szervezést is ki lehet hozni ebből. Ha van valami amiben a magyarok világszínvonalúak, az a kiskapuk megtalálása. Nem véletlenül tudtak nyitva maradni a konditermek is, amik amúgy nem mellesleg az egyik legjobb helyszínek a fertőzés átadására.

Abban igazad van, hogy a gazdaságnak csak bizonyos ágazatai vannak bajban, de azok között igenis vannak olyanok amik már most romokban vannak, és van olyan ami akkor lesz abban ha ez az állapot tovább marad. Viszont a rossz hírem az, hogy a gazdaság úgy működik, hogy globális és kölcsönhatások vannak. Szemléltetem a saját példámmal:
én informatikusként elvileg nem vagyok érintett. Tudok dolgozni itthonról, a munkakörülményeimet nem befolyásolja a dolog a járvány túlságosan.
Mégis a helyzet az, hogy a turizmus visszazuhanása miatt a különböző online szállásfoglaló meg utazásszervező oldalak épp [auto_cenzúra] nagy kakiban vannak. Ez azt okozza, hogy igyekeznek költséget csökkenteni, elbocsátanak munkatársakat, leállítanak fejlesztéseket. A leálló fejlesztés azt okozza, hogy az én fejlesztői cégemmel leredukálták az együttműködés mértékét. Ez azt okozta, hogy hirtelen 30 informatikus akiket elvileg nem érint a dolog munka nélkül maradtak, és egy részét már el is bocsátották, akiknek nem találtak helyet másik projekten.
Az előző 2008as gazdasági válság is úgy indult, hogy a világgazdaság egyik ágában kirobbant gebasz vitte magával az egész kártyavárat.
Alcantara írta:
2020.04.30. 19:34:18
Ahhoz nem kell "orbánfóbia", hogy elolvassa valaki Szentkirályi Alexandra mai kormányinfóját. Mindenkit a hazai turizmusra biztatnak. Töltse mindenki itthoni szállodákban a nyarat és a pénzét.
Ehhez gondolatban társítsa mindenki a szállodák mely két személy birtokában vannak legnagyobbrészt.
Innentől egyértelmű a strandok megnyitásának a lehetősége.
Azért szerintem még a rengeteg közpénzpumpálás mellett sem hiszem, hogy annak a két embernek olyan jelentős % hányada lenne a teljes hazai turizmus tekintetében. Ezen kívül tök mindegy kinek a kezében vannak a szállodák jelen esetben. Itt most a lényeg az, hogy a szállodák által foglalkoztatott embereknek legyen munkájuk. Szóval ebben én sem érzem a politikai részt, ez inkább csak butaságnak tűnik, főleg hogy pont azok a szállodák nagyrészt saját strandrésszel rendelkeznek amire nem tudom egyáltalán érvényes volt-e az eddigi szabályozás.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.04.30. 20:21:58

miro. írta:
2020.04.30. 12:40:33
+1, valaki megertette.
Én is megértettem, csak mivel már az első kommentedben valótlanságokat állítottál ("ég és föld"), így elég nehéz nem a kormány védelmére kelnem.

Az meg hogy pont úgy jött ki, hogy egy nap lesz a várt tetőzés és a lazítások között, hát könyörgöm, ez van. Egyrészt a határokat is folyamatosan nyitni fogják mindenhol Európában (Szerbiába pl. már most is át lehet menni itthonról), tehát elég nehéz lenne zárva tartani őket és izolálva maradni még egy 1-2 hétig, másrészt ez az 1-2 hét is nagyon sokat számít gazdasági szempontból. A vírus által esetleg elvett emberéleteknél most fontosabb a gazdaság.
Alcantara írta:
2020.04.30. 19:34:18
Ahhoz nem kell "orbánfóbia", hogy elolvassa valaki Szentkirályi Alexandra mai kormányinfóját. Mindenkit a hazai turizmusra biztatnak. Töltse mindenki itthoni szállodákban a nyarat és a pénzét.
Ehhez gondolatban társítsa mindenki a szállodák mely két személy birtokában vannak legnagyobbrészt.
Innentől egyértelmű a strandok megnyitásának a lehetősége.
Ha valakinek még ilyen helyzetben is a fidesz jut eszébe be a magyar gazdaság helyett (ami segítesz, ha itthon nyaralsz), az szerintem "orbánfóbia".
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2020.04.30. 20:12:51

Alcantara írta:
2020.04.30. 19:34:18
Ahhoz nem kell "orbánfóbia", hogy elolvassa valaki Szentkirályi Alexandra mai kormányinfóját. Mindenkit a hazai turizmusra biztatnak. Töltse mindenki itthoni szállodákban a nyarat és a pénzét.
Ehhez gondolatban társítsa mindenki a szállodák mely két személy birtokában vannak legnagyobbrészt.
Innentől egyértelmű a strandok megnyitásának a lehetősége.
Szíved joga ha Te nem belföldön akarod eltölteni a szabadságodat ha nem külföldön megteheted.Ha meg belföldön akkor azt is megteheted,hogy a szállás hely tulajdonosa alapján választasz.Semmi nem kötelező.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.04.30. 19:54:29

Csapongani fogok, de nincs kedvem összeszedni.

Valaki homályosítson már fel, h mely jelenlegi gazdasági intézkedések segítenek fikarcnyit is? Hangsúlyozom, h jelenlegi, mert egyébként egész korrekt gazdaságpolitikát folytat(ott) a kormány, a korrupcióval együtt is.

Pl. a burkolónak meg a vízszerelőnek nem kell fizetni a KATÁ-t, az ingatlanközvetítőnek meg igen. Előbbi fullon van munkával, utóbbinak másfél hónapja nincs bevétele.

Azt a kérdést is feltenném, hogyan lehet akkora épületes baromságot mondani, h annyi új munkahelyet teremtünk, amennyi megszűnik, de már megszoktam az unortodox kommunikációt/politizálást tőlük. Nálunk nyugatnak kitettebb ország nincs az EU-ban, tehát ha ott recesszió van, akkor nálunk is, fejére is állhat urunk.

Az igazi munkanélküliség nem most csapódik le, hanem majd hónapok múlva, amikor a már szerződött/kifizetett megrendelések ki fognak futni, ez még biztosít munkát a munkavállalóknak, de utána jön a leállás/lassulás. Ezért nem lesz munkaerő-felvétel, ergo folyamatosan nő majd a munkanélküliség. Béremelés 10-15 évre kilőve, gombokért fog a magyar dolgozni.

Eközben finoman inflálódik a forint, a kommunikált 4-4,5%-on nem tudom, h röhögjek vagy sírjak, van olyan itt, aki élelmiszer multinál dolgozik, árulja már el, h idén hány %-os átlagos áremelés volt? Sztem 20% simán. Meglepően sokan fognak éhezni az országban a jövő évtől.

És akkor válaszolok egy hetekkel ezelőtt általam feltett kérdésre, amire nem kaptam választ: sokkal fontosabb nekem az, h a családom vállalkozása ne menjen tönkre, mint bármelyikőtök 70-80 éves nagyszülőjének az élete. Erről pofázott Leon is burkoltan. Azért adok a megértéséhez instrukciót: 22 ember dolgozik benne, vagyis 22 családnak tesz kenyeret az asztalára, ami kb. 70-80 ember egy 1000 fős faluban az isten háta mögött. Felesleges sztem folytatni.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3937
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.04.30. 19:34:18

Ahhoz nem kell "orbánfóbia", hogy elolvassa valaki Szentkirályi Alexandra mai kormányinfóját. Mindenkit a hazai turizmusra biztatnak. Töltse mindenki itthoni szállodákban a nyarat és a pénzét.
Ehhez gondolatban társítsa mindenki a szállodák mely két személy birtokában vannak legnagyobbrészt.
Innentől egyértelmű a strandok megnyitásának a lehetősége.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2020.04.30. 18:27:33

Egyesek vagy nem értik az intézkedések mikéntjét és fontosságát vagy az Orbán gyűlöletük elhomályosítja a tisztánlátásukat.Nem nyitnak diszkók se koncert helyek.A vendéglátó helyek pedig csak teraszokon és kerthelyiségben fogadhatnak vendéget.A gazdaság meg nincsen romokban nem kell általánosítani.A gazdaság egyes ágazataiban van kisebb-nagyobb visszaesés.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.04.30. 17:23:38

A strandokat a haldokló turizmus miatt kell kinyitni. Egyébként valamilyen módon biztos fogják azok működését is szabályozni.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.04.30. 12:40:33

Atlantis írta:
2020.04.30. 12:24:23
A lazítást megérteném, amúgy, csak nem pont egy nappal az előre meghirdetett tetőzésre mondjuk, meg ilyen részletekkel. :D
A szolgáltatások (étterem, kávézó) és egyebek újranyitását is megértem, a gazdaság újraindítása szempontjából.

A strandok és szórakozóhelyek megnyitása szerintem kapufa. Ott konkrétan egymás mellett fognak zsúfolódni most az emberek és minden más korlátozás semmit sem fog érni, mert ott senki sem fog higiéniára figyelni (maszk, kézmosás, stb.)
A szórakozóhely alatt pedig arra gondolok, hogy rengeteg olyan kisebb diszkó, koncerthely, stb. van ami 500 fő alatti és ugyanúgy az 500 fő egy légtérben szűk helyen lesz.

Ez így olyan, mint halottnak a csók. Lesznek korlátozások, de igazából semmi értelmük nincs a többi lazítás mellett. Szerintem ez nem lett igazán logikusan átgondolva, de őszintén remélem rámcáfol az élet, mert amit most látok az alapján szerintem 3, maximum 4 héten belül kezdhetjük előröl a korlátozásokat... :?
+1, valaki megertette.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.04.30. 12:24:23

A lazítást megérteném, amúgy, csak nem pont egy nappal az előre meghirdetett tetőzésre mondjuk, meg ilyen részletekkel. :D
A szolgáltatások (étterem, kávézó) és egyebek újranyitását is megértem, a gazdaság újraindítása szempontjából.

A strandok és szórakozóhelyek megnyitása szerintem kapufa. Ott konkrétan egymás mellett fognak zsúfolódni most az emberek és minden más korlátozás semmit sem fog érni, mert ott senki sem fog higiéniára figyelni (maszk, kézmosás, stb.)
A szórakozóhely alatt pedig arra gondolok, hogy rengeteg olyan kisebb diszkó, koncerthely, stb. van ami 500 fő alatti és ugyanúgy az 500 fő egy légtérben szűk helyen lesz.

Ez így olyan, mint halottnak a csók. Lesznek korlátozások, de igazából semmi értelmük nincs a többi lazítás mellett. Szerintem ez nem lett igazán logikusan átgondolva, de őszintén remélem rámcáfol az élet, mert amit most látok az alapján szerintem 3, maximum 4 héten belül kezdhetjük előröl a korlátozásokat... :?
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.04.30. 08:26:30

Legyen igazatok.
Labaljunk ki ebbol a szarbol,en is mennek haza meglatogatni a csaladom tobbi tagjat.

Kicsit mas,franko kavet keresunk parommal.
Akar tobb markat is kiprobalnank,tud valaki olyat ami nem hetkoznapi es nem annyira ismeretes,de finom,jobb minosegu?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.04.30. 08:15:08

Kinyitunk mindent. Megnézzük, mi lesz. Ha nincs gáz, akkor tök feleslegesen tartanánk otthon a népet, hogy elveszítsék a munkájukat (mindent nem lehet home officeból elvégezni), aztán éhenhaljanak. Ha gáz van, lezárunk mindent újra. Ennyi. Mit nem lehet ezen érteni?
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.04.30. 08:03:30

Nem,oke hogy lazitanak,csak a strandokat hogy a jo istenbe merik kinyitni? :lol: :lol:
Plusz igen nevetseges az hogy harmadikara vartak a tetozest,es negyediken lazitanak.
Ezt egy millio idezettel tamasztottam ala.
Mindenhol mar hetekkel ezelott volt a tetozes.

Nem kopkodok kulfoldrol,de a “kolbaszbol van a kerites” dumaddal magadbol indulsz ki,es azert latod ezt.

Kicsit ertelmezd amit irok veidt mert baromi unalmas allandoan megmagyarazni.
Kivancsi leszek milyen szabalyok lesznek,Orban is megmondta hogy amit Ausztria bevezet,az par nap mulva naluk is megjelenik.
Majus 2-tol itt is nyitnak az aruhazak,nagyobb boltok,szigoruan maszkban lehet bemenni.
Ettermek majus 15-tol,szallodak 15-31 kozott.
Ettermekben mar lattam a szabalyzatot.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.04.30. 02:58:46

miro. írta:
2020.04.29. 23:34:23
Kinyitja a strandokat a haverotok.
Majus 3: A virus tetozni fog.
Majus 4: strandok nyitva
Ez a cecilia-operativ torzs-orban trio jobban ismeri a virust,mint az orszagukat.
Lesz meg itt 1 honap mulva baj,es szigoritas megint.

Erthetetlen ami megy otthon. =D>
Az orbánfóbiádat is félretehetnéd. Ahol élsz, nem tűnik fel, hogy szintén lazítanak, sokkal nagyobb mértékben mint nálunk? Az nem érthetetlen? :D
Veidt a többit leírta.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.04.30. 00:57:11

miro. írta:
2020.04.29. 23:34:23
Kinyitja a strandokat a haverotok.
Majus 3: A virus tetozni fog.
Majus 4: strandok nyitva
Ez a cecilia-operativ torzs-orban trio jobban ismeri a virust,mint az orszagukat.
Lesz meg itt 1 honap mulva baj,es szigoritas megint.

Erthetetlen ami megy otthon. =D>
Érthetetlen? Leírtuk neked többen is, hogy miért kell lazítani a korlátozásokon. Akkor még egyszer, röviden: nem azért beszélnek egész Európában lazításról, mert már túlvagyunk a járványon, hanem mert már így is nagyon súlyos reálgazdasági válság lesz. A kereslet és a kínálat egyensúlya mindenhol felborult. Egyes szakértők esetleges deflációs spirálról is beszélnek, ami az eddig megszokott életszívonal és életforma végét jelentené Európában. De annyi biztos, hogy mindenhol rekordméretű visszaesésre készülnek, a német kormány pl. pont tegnap délután adott ki erről egy előrejelzést. Ezek sokkal fontosabb szempontok, mint hogy 20 ezerrel több (most mondtam hasraütésszerűen egy számot) nyugdíjas hal meg a lazább korlátozások miatt, és ez nem csak "reál" szempontból van így, hisz a még súlyosabb gazdasági helyzet ennél is több ember életét tenné tönkre hosszú időre.

Baj nem lesz, hanem már van. Emberek fognak meghalni, igen.

És nagyon tévedsz, hogy nekem bárki is a haverom, sőt fideszes sem vagyok. De ez nem jelenti azt, hogy felülnék a szánalmas fake news vonatra, amit persze az ellenzék egy része is keményen tol. Májusban mindenhol lazítanak. Spanyolország, Olaszország, Németország, mindenhol. Hollandiában május 11-én újranyitnak az általános iskolák. Ausztriában kinyitnak a masszázsszalonok. Ezeknek sincs nagyobb létfontossága a jelenlegi helyzetben, mint a strandoknak (sőt talán még kevesebb is), és ez csak két példa volt a sok közül. Ne vedd személyeskedésnek, de ez a külföldről hazaköpködünk dolog nagyon szánalmas.
Kép
Válasz küldése