Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.05.17. 12:28:31

Xbox One elnyűhetetlen :D

Nagyon régóta használom folyamatosan, még meg se akadt egyszer sem.

Ez a home tényleg egy remek találmány, nekem is meg van osztva egy barátommal, és minden feleződik, éves Gold, EA Acces, játékok.

Van egy olyan trükk, hogy előfizetsz a 12 hónapos Goldra (facebook xbox one csoportban van egy srác, aki árulja ezeket a lehető legjobb áron, most kb évi 15.000 Ft ez), aztán nézegetni kell, mert 300 Ft-os próba hónap szokott lenni a Game Pass-re (vagyis már Ultimate), és ez azt jelenti, hogy 300 Ft-ért átkonvertálja a 12 hónapot Ultimatere, ami kb nevetségesen jó ár :lol:

Nekem is így van most, + kapsz érte 1 hónap ajándék, a 12 havi Goldhoz is jár +1 hónap, így 14 hónap Ultimate van 12 havi Gold áráért. Nem rossz.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.17. 12:14:08

miro. írta:
2020.05.17. 11:29:30
A gamepassban EA jatekok akkor nincsenek benne?
Játék lista gondolom van fent neten,asszony a legos jatekokra nagyon be van kattanva,ugy hogy a potteres,karib tengeres,indiana jonesos gondolom mar meg is lesz szerezve. :mrgreen:
Illetve ha megosztjuk ismerősömmel,akkor tudunk online lenni egyszerre es tudunk jatszani egymas ellen?
Előre is köszi!
1. Nincsenek, max ilyen nagyon régiek, de ebben se vagyok biztos.
2. Fent van neten mind a két játéklista. A Gamepass van PC-re is és vannak kisebb eltérések, de úgy rémlik, hogy Xbox-ra van a több játék.. LEGO játékok szerintem pont vannak.
3. Igen, tudtok egymás ellen játszani.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.17. 11:29:30

davi10 írta:
2020.05.17. 10:51:20


Röviden:

- Xbox Live - ezzel tudsz online játszani, emellett havonta 3-4 játékot kapsz ingyen, illetve ha digitálisan akarsz a hivatalos store-ból játékot venni, akkor csomóra ad kedvezményt.
- Game Pass - olyan mint egy könyvtár-tagság, csomó játékkal játszhatsz, amíg él az előfizetésed. Egész nagy címek is vannak benne, de ki is szednek belőle néha (lent írtam, hogy most pl. a GTA V-öt váltja a RDR2). A Microsoft exkluzív játékok általában egyből bekerülnek (Forza4, Gears, stb.)
- EA Access - ugyanaz, mint a GamePass, csak EA játékokkal (Battlefield-ek, Battlefron-tok, régebbi FIFA-k, NBA-k stb.) az új fifa május környékén szokott bekerülni. Ebből nem nagyon szednek ki játékot, igaz, kevesebb is van, de olcsóbb is. Nagyobb EA-játék megjelenés előtt vagy tolhatod a demót, vagy ha előrendeled a játékot (kedvezményt is kapsz általában), akkor előbb játszhatsz vele pár órát, mint a hivatalos megjelenés, de ez lehet, hogy csak pár játéknál van így..

Emellett van a Game Pass Ultimate, ami igazából az első kettő egyben, csak mivel egybe veszed olcsóbb.

Ami király, hogy ha haverral összeálltok, akkor meg tudjátok osztani egymással az előfizetéseket meg a store-ban vett játékokat úgy, hogy mind a ketten tudjátok tolni. Szóval ha van erre vevő haverod, akkor minden féláron van :D
A gamepassban EA jatekok akkor nincsenek benne?
Játék lista gondolom van fent neten,asszony a legos jatekokra nagyon be van kattanva,ugy hogy a potteres,karib tengeres,indiana jonesos gondolom mar meg is lesz szerezve. :mrgreen:
Illetve ha megosztjuk ismerősömmel,akkor tudunk online lenni egyszerre es tudunk jatszani egymas ellen?
Előre is köszi!
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.17. 10:51:20

miro. írta:
2020.05.16. 23:10:27
Fu,nekem annyira ezek nincsenek meg am hogy mi micsoda,mit kell fizetni hogy tudj neten jatszani stb.
Röviden:

- Xbox Live - ezzel tudsz online játszani, emellett havonta 3-4 játékot kapsz ingyen, illetve ha digitálisan akarsz a hivatalos store-ból játékot venni, akkor csomóra ad kedvezményt.
- Game Pass - olyan mint egy könyvtár-tagság, csomó játékkal játszhatsz, amíg él az előfizetésed. Egész nagy címek is vannak benne, de ki is szednek belőle néha (lent írtam, hogy most pl. a GTA V-öt váltja a RDR2). A Microsoft exkluzív játékok általában egyből bekerülnek (Forza4, Gears, stb.)
- EA Access - ugyanaz, mint a GamePass, csak EA játékokkal (Battlefield-ek, Battlefron-tok, régebbi FIFA-k, NBA-k stb.) az új fifa május környékén szokott bekerülni. Ebből nem nagyon szednek ki játékot, igaz, kevesebb is van, de olcsóbb is. Nagyobb EA-játék megjelenés előtt vagy tolhatod a demót, vagy ha előrendeled a játékot (kedvezményt is kapsz általában), akkor előbb játszhatsz vele pár órát, mint a hivatalos megjelenés, de ez lehet, hogy csak pár játéknál van így..

Emellett van a Game Pass Ultimate, ami igazából az első kettő egyben, csak mivel egybe veszed olcsóbb.

Ami király, hogy ha haverral összeálltok, akkor meg tudjátok osztani egymással az előfizetéseket meg a store-ban vett játékokat úgy, hogy mind a ketten tudjátok tolni. Szóval ha van erre vevő haverod, akkor minden féláron van :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.16. 23:10:27

davi10 írta:
2020.05.16. 19:50:20
Azért kérdezz utána másnál is, ha van tulaj ismerősöd, de én tényleg nem nagyon tudok meghibásodásokról.
Maximum akkor lehet gáz, ha a csávó betolta a sarokba és nem hagyta szellőzni, vagy ledobálta/kalapáccsal ütögette. :D

Fifa 20 ha minden igaz most került be az EA Accessbe, a GTA V helyett meg a RDR2 a Gamepass-ba, ha ez számít valamit.
Fu,nekem annyira ezek nincsenek meg am hogy mi micsoda,mit kell fizetni hogy tudj neten jatszani stb.
Ilyen kerdes meg lesz tolem.. :) de koszi!
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.16. 19:50:20

Azért kérdezz utána másnál is, ha van tulaj ismerősöd, de én tényleg nem nagyon tudok meghibásodásokról.
Maximum akkor lehet gáz, ha a csávó betolta a sarokba és nem hagyta szellőzni, vagy ledobálta/kalapáccsal ütögette. :D

Fifa 20 ha minden igaz most került be az EA Accessbe, a GTA V helyett meg a RDR2 a Gamepass-ba, ha ez számít valamit.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.16. 18:44:09

Koszi ez jol hangzik nagyon.
Igazabol nem olcsobbak annyira a hasznaltak sem,de jol hangzik az a plusz 3-4-5 jatek ill kontroller hozzajuk.
Talaltam 180 euroert olyat amihez van fifa 20 gta 5 es meg garancia is egy par honap.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.16. 16:54:30

miro. írta:
2020.05.16. 11:18:37
Használtan xbox one s-t venni mennyire kockázatos dolog?
Tönkre mehet? Lehet valami gondja,baja? Van valami típus hiba ami kijöhet?
Nem igazán hallottam tönkrement Xbox One-ról. Ezeknek szerintem nincsenek már ilyen típushibáik, mint a 360-nál volt a 3ledes meg a piros ledes hiba, amibe az elsőgenerációs 360-ok 90%-a belehalt.

Az egyetlen hibás One, amiről hallottam, az a sajátom. Tesóm amikor szervízbe dolgozott, Ő hozott el egy "kamionról leesett" példányt. 1 chip-et kellett benne kicseréltetni viszont úgy kellett keresni olyan szervízt, ahol foglalkoznak ilyennel, el is kérték az árát.
(A zseni, agyonreklámozott konzolokszervize 2 hetet ült rajta, aztán hívtak, hogy bocs, ők nem foglalkoznak ilyennel, másik helyen 2-3 nap alatt megcsinálták)
Ez volt 5 éve, azóta megy. Több ismerősőmnek van xboxa, egyiknek se volt még vele baja.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.16. 11:18:37

Használtan xbox one s-t venni mennyire kockázatos dolog?
Tönkre mehet? Lehet valami gondja,baja? Van valami típus hiba ami kijöhet?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.05.14. 11:48:37

danianevem írta:
2020.05.13. 22:25:41
dévid villa írta:
2020.05.13. 21:47:42
És ki tehet arról, hogy az ellenzék annyira balf*szok gyülekezete, hogy belesétált a csapdába? Orbán? :D Vona Gábor pl. felfogta, hogy ez egy politikai csapda, meg is mondta a vlogján, hogy megszavazná, és szerinte az ellenzék is akkor jár a legjobban, ha megszavazza. Amióta Vona nincs, ész sincs az ellenzéki oldalon az a baj.

Az EU-ra csak annyit tudok mondani, hogy az Európai Bizottság szerint (akik valószínűleg ténylegesen el is olvasták a törvény szövegét, és nem csak az ellenzéki politikusok hisztijéből tájékozódnak - mert ne legyen kétséged, hogy az EP képviselőinek többsége csak ezt teszi) semmi probléma nincs a törvénnyel: https://index.hu/kulfold/2020/04/19/jou ... rvenyeket/
Mivel lett volna értelmesebb a részükről a Fidesz javára szavazni? Ahol hasonló törvényt engedélyeztek, ott volt időbeli korlát, ergo akkor is hülyét csináltak volna magukból, ha beállnak a kormány mögé. Szimpla win-win volt ez a Fidesznek. Abban egyetértünk, hogy az ellenzék semmire sem jó, a Momentumban van egyedül némi bizodalmam.

Gondolom véletlenül linkeltél egy korábbi véleményt, mert azóta már volt pontosítás, ezért is volt szó a vitáról. Egyelőre nem lépték át a határt, de vannak aggodalomra okot adó jelek:
https://index.hu/belfold/2020/05/10/ver ... tok_miatt/
https://www.politico.eu/article/jourova ... -measures/
Ha megszavazzák, akkor a Fidesznek most nem lenne új kommunikációs fegyvere. Ezért lett volna nekik ez egy jobb szituáció.

Köszönöm a cikket, ez valóban elkerülte a figyelmem. De ebben is kiemelte a hölgy, hogy egyelőre nincs joga ellene fellépni.
Alcantara írta:
2020.05.14. 06:37:14
"Ennél nagyobb rémhírterjesztés nincs"!
Kár, hogy nem tájékozódsz kellőképpen, ugyanis az ügyészség hivatalos álláspontja szerint a szerencsi férfi véleménye konkrétan nem az. Sajnos az általad favorizált kormánypárti sajtóban egy sort sem találtam róla, így kénytelen vagyok innen idézni.

https://index.hu/belfold/2020/05/13/rem ... kas_tamas/

Nagy szerencse, hogy nem te módosítod a BTk-t!

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... zlemeny-36

Az ügyben ennyit tudtak hivatalosan kinyögni.
Nem tudom feltűnt-e, de én is index-es forrásra hivatkoztam, szóval nem kell arra hivatkozni, hogy én a kormánypárti sajtót favorizálom. Én mindkét sajtót olvasom, mert az igazság mindig félúton van.
Mindenesetre köszönöm a cikket, végre el is tudtam olvasni az említett hozzászólást. Hát, azért ebben bőven vannak visszás dolgok, egy rakat "állító kérdés", amikor állításokat kérdésnek álcáz az illető. Az ember eléggé provokatívan azt próbálja üzenni, hogy a kormány szándékosan halálba akar küldeni ezreket, meg nyugdíjasokat, hogy azok csak az ellátórendszert terhelik. (az más kérdés, hogy máskor meg az a népszerű szöveg, hogy a kormány a nyugdíjasok fejét nyalja, szóval ezt eldönthetnék már, hogy most akkor melyik). Ez szerintem minimum érdemelt egy kivizsgálást. Ha a rendőrség úgy ítélte meg, hogy ezzel semmi probléma nincs, akkor rendben. Viszont akkor ez a tipikus "farkast kiáltás" esete.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.14. 10:35:06

Alcantara írta:
2020.05.14. 06:37:14
"Ennél nagyobb rémhírterjesztés nincs"!
Kár, hogy nem tájékozódsz kellőképpen, ugyanis az ügyészség hivatalos álláspontja szerint a szerencsi férfi véleménye konkrétan nem az. Sajnos az általad favorizált kormánypárti sajtóban egy sort sem találtam róla, így kénytelen vagyok innen idézni.

https://index.hu/belfold/2020/05/13/rem ... kas_tamas/

Nagy szerencse, hogy nem te módosítod a BTk-t!

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... zlemeny-36

Az ügyben ennyit tudtak hivatalosan kinyögni.
Az indexes videót megnéztem.
Óriási az egész sztori,kiír egy nyugdíjas egy posztot facebookra,és beviszik a rendőrök.. =D> :lol:
Mekkora cenzúrázás megy,és mióta..

" Egyik nap a csúcson vagyunk,másik nap pedig már engedményeket teszünk,ez ÉRTELMETLEN. "
Az öregnek leesett,amit írtam már pár hete.

Az meg hogy a végén még meg is köszönte,nagyon adom az öreget. =D>
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.05.14. 06:37:14

"Ennél nagyobb rémhírterjesztés nincs"!
Kár, hogy nem tájékozódsz kellőképpen, ugyanis az ügyészség hivatalos álláspontja szerint a szerencsi férfi véleménye konkrétan nem az. Sajnos az általad favorizált kormánypárti sajtóban egy sort sem találtam róla, így kénytelen vagyok innen idézni.

https://index.hu/belfold/2020/05/13/rem ... kas_tamas/

Nagy szerencse, hogy nem te módosítod a BTk-t!

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... zlemeny-36

Az ügyben ennyit tudtak hivatalosan kinyögni.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.05.14. 03:21:56

csababarca írta:
2020.05.13. 14:31:41
...
Nos, ezzel egyetértek. De számomra még mindig ők a kisebbik rossz.
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2020.05.13. 22:25:41

dévid villa írta:
2020.05.13. 21:47:42
És ki tehet arról, hogy az ellenzék annyira balf*szok gyülekezete, hogy belesétált a csapdába? Orbán? :D Vona Gábor pl. felfogta, hogy ez egy politikai csapda, meg is mondta a vlogján, hogy megszavazná, és szerinte az ellenzék is akkor jár a legjobban, ha megszavazza. Amióta Vona nincs, ész sincs az ellenzéki oldalon az a baj.

Az EU-ra csak annyit tudok mondani, hogy az Európai Bizottság szerint (akik valószínűleg ténylegesen el is olvasták a törvény szövegét, és nem csak az ellenzéki politikusok hisztijéből tájékozódnak - mert ne legyen kétséged, hogy az EP képviselőinek többsége csak ezt teszi) semmi probléma nincs a törvénnyel: https://index.hu/kulfold/2020/04/19/jou ... rvenyeket/
Mivel lett volna értelmesebb a részükről a Fidesz javára szavazni? Ahol hasonló törvényt engedélyeztek, ott volt időbeli korlát, ergo akkor is hülyét csináltak volna magukból, ha beállnak a kormány mögé. Szimpla win-win volt ez a Fidesznek. Abban egyetértünk, hogy az ellenzék semmire sem jó, a Momentumban van egyedül némi bizodalmam.

Gondolom véletlenül linkeltél egy korábbi véleményt, mert azóta már volt pontosítás, ezért is volt szó a vitáról. Egyelőre nem lépték át a határt, de vannak aggodalomra okot adó jelek:
https://index.hu/belfold/2020/05/10/ver ... tok_miatt/
https://www.politico.eu/article/jourova ... -measures/
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.05.13. 21:47:42

Alcantara írta:
2020.05.13. 16:44:18
Ma hajnalban Gyulán előállítottak és rabosítottak egy embert egy facebookos bejegyzés miatt, mert leírta, hogy Gyulán 1170 ágyat ürítettek ki a kórházban. Mellesleg ez igaz, előzetesen hivatalosan is le lett írva a sajtóban konkrétan, 1200 ágy szabadult fel, járványkórház lett.
Erről valami linket kérhetek, hogy hol szerepelt ez az 1200-as szám "hivatalosan"? Csak mert amikor azt írta a média, hogy 36 ezer kórházi ágyat szabadítanak fel, utólag akkor is kiderült, hogy csak 2000-et kellett, mivel 34 ezer már eleve szabad volt. Szóval az az 1200 simán lehet, hogy csak 100, mert mondjuk 1100 már eleve szabad volt.
Alcantara írta:
2020.05.13. 16:44:18
Tegnap egy Szerencsen élő 64 éves nyugdíjast állítottak elő, mert diktátornak nevezte egyesek apját.
Egyáltalán nem ez történt. Remélem az index elfogadható lesz forrásnak: https://index.hu/belfold/2020/05/12/egy ... tes_miatt/
A posztban a férfi többek között leírta azt is, hogy az ország vezetése szándékosan időzítette a koronavírus tetőzésének idejére a kijárási korlátozás megszüntetését. Amely véleménye szerint tömeges megbetegedést eredményezhet.
Ennél egyértelműbb rémhírterjesztés nincs :D
danianevem írta:
2020.05.13. 21:25:21
dévid villa írta:
2020.05.13. 13:57:09
Az egész hiszti abból indult ki, hogy a koronavírus törvény az valóban "felhatalmazási törvény"-e. Ha az lenne, akkor nem működne a parlament.

Azon, hogy a Fidesznek 2/3-a van (tehát, hogy egy párt akarata érvényesül) az égvilágon semmit nem változtatott a koronavírus-törvény. Csak veszélyhelyzet rugalmasságát biztosította, mert nem kell minden rendeletet 15 naponta meghosszabbíttatni a parlamenten keresztül.

Ha nem lenne koronavírus-törvény, akkor a Fidesz akkor is meg tudná 15 naponta 2/3-dal hosszabbítani a rendeleteket örökkön örökké, ha ez lenne a célja (nem az)

Tehát mégegyszer felteszem a kérdést: a koronavírus-törvény mitől vált "felhatalmazási törvénnyé"? Miközben csak egy adminisztratív könnyebbséget jelent.
Onnan indult, hogy a kormány megrendezett egy újabb színjátékot, miszerint a csúnya ellenzék magyarellenes/sorosista stb. tevékenysége miatt nem lesz koronavírus-törvény, aztán csodák csodájára megszavazták maguknak.

A rugalmasság pedig jelenleg abban mutatkozik meg, hogy mindent megtesznek az önkormányzatok ellehetetlenítésében, akár hajlamosak "kiéheztetni" az ellenzéki vezetésűeket, csakhogy utána megint lehessen rájuk mutogatni. Az új erőre kapó vállalatfelvásárlások is biztos a mi érdekünkben történnek.

Ha nem lenne felhatalmazási törvény vagy legalább egy, a demokráciát akár alapjaiban is veszélybe sodró húzás, akkor miért kérte be az Európai Parlament a miniszterelnököt ennek tisztázására és ő miért próbálja inkább Vargát küldeni? Ha egyszerű a helyzet, akkor neki sem szabadna, hogy gondot okozzon, bár nem mintha az EU-nak olyan sok eszköze lenne a retorzióra.
És ki tehet arról, hogy az ellenzék annyira balf*szok gyülekezete, hogy belesétált a csapdába? Orbán? :D Vona Gábor pl. felfogta, hogy ez egy politikai csapda, meg is mondta a vlogján, hogy megszavazná, és szerinte az ellenzék is akkor jár a legjobban, ha megszavazza. Amióta Vona nincs, ész sincs az ellenzéki oldalon az a baj.

Az EU-ra csak annyit tudok mondani, hogy az Európai Bizottság szerint (akik valószínűleg ténylegesen el is olvasták a törvény szövegét, és nem csak az ellenzéki politikusok hisztijéből tájékozódnak - mert ne legyen kétséged, hogy az EP képviselőinek többsége csak ezt teszi) semmi probléma nincs a törvénnyel: https://index.hu/kulfold/2020/04/19/jou ... rvenyeket/
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2020.05.13. 21:25:21

dévid villa írta:
2020.05.13. 13:57:09
Az egész hiszti abból indult ki, hogy a koronavírus törvény az valóban "felhatalmazási törvény"-e. Ha az lenne, akkor nem működne a parlament.

Azon, hogy a Fidesznek 2/3-a van (tehát, hogy egy párt akarata érvényesül) az égvilágon semmit nem változtatott a koronavírus-törvény. Csak veszélyhelyzet rugalmasságát biztosította, mert nem kell minden rendeletet 15 naponta meghosszabbíttatni a parlamenten keresztül.

Ha nem lenne koronavírus-törvény, akkor a Fidesz akkor is meg tudná 15 naponta 2/3-dal hosszabbítani a rendeleteket örökkön örökké, ha ez lenne a célja (nem az)

Tehát mégegyszer felteszem a kérdést: a koronavírus-törvény mitől vált "felhatalmazási törvénnyé"? Miközben csak egy adminisztratív könnyebbséget jelent.
Onnan indult, hogy a kormány megrendezett egy újabb színjátékot, miszerint a csúnya ellenzék magyarellenes/sorosista stb. tevékenysége miatt nem lesz koronavírus-törvény, aztán csodák csodájára megszavazták maguknak.

A rugalmasság pedig jelenleg abban mutatkozik meg, hogy mindent megtesznek az önkormányzatok ellehetetlenítésében, akár hajlamosak "kiéheztetni" az ellenzéki vezetésűeket, csakhogy utána megint lehessen rájuk mutogatni. Az új erőre kapó vállalatfelvásárlások is biztos a mi érdekünkben történnek.

Ha nem lenne felhatalmazási törvény vagy legalább egy, a demokráciát akár alapjaiban is veszélybe sodró húzás, akkor miért kérte be az Európai Parlament a miniszterelnököt ennek tisztázására és ő miért próbálja inkább Vargát küldeni? Ha egyszerű a helyzet, akkor neki sem szabadna, hogy gondot okozzon, bár nem mintha az EU-nak olyan sok eszköze lenne a retorzióra.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.05.13. 16:44:18

Ma hajnalban Gyulán előállítottak és rabosítottak egy embert egy facebookos bejegyzés miatt, mert leírta, hogy Gyulán 1170 ágyat ürítettek ki a kórházban. Mellesleg ez igaz, előzetesen hivatalosan is le lett írva a sajtóban konkrétan, 1200 ágy szabadult fel, járványkórház lett.
Tegnap egy Szerencsen élő 64 éves nyugdíjast állítottak elő, mert diktátornak nevezte egyesek apját.
Nem nagyon látom a rémhírterjesztést ez esetekben, valamint azt sem, hogyan akadályozza mindez a járványügyi védekezést.
Ide jutottunk a rendszerváltás után. Amennyiben ez normális, úgy én kérek elnézést, hogy megemlítettem.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.05.13. 15:02:11

csababarca írta:
2020.05.13. 14:31:41
Veidt_madridista írta:
2020.05.13. 10:56:44
Bírom, hogy úgy beszéltek a kétharmadról, mintha az valami illiberális, illegitim dolog lenne :D
normális kétharmadot 2010-ben szereztek, utána szépen átvariálták a választási szabályokat, kerületeket módosítottak, stb.
szétszalámizták az ellenzéket, gondolom ezt sem kell ecsetelni.

amellett, hogy az ellenzéknek nevezett akármi is bőven tehet erről a helyzetről, hogy kvázi abszolutista királyság működik 2010 óta Magyarországon, kis (inkább nagy) kommunista eszközökkel működve.

nekem ez az egész azért fáj, mert látva pl Orbánt, és a brancsát a rendszerváltáskor, hogy miket mondtak a kerekasztal beszélgetéskor, az teljesen vállalható, szimpatikus, reménykeltő volt.
viszont azzal teljesen szembefordulva kormányoznak most, ugyanazokkal az eszközökkel, amik ellen anno felszólaltak.
2018-ban is majdnem ugyanannyi szavazójuk volt mint 2010-ben. Meg amúgy mi akadályoz meg egy ellenzéki pártot abban, hogy 40+%-os támogatottsága legyen?

Milyen szétszalámizás? 2010-ben 52%-os támogatottságuk volt a választáson, ha a listás szavazatokat nézzük, a többi pedig megoszlott a többi párt között :D ma is ugyanez a helyzet. Nem kellett semmit se szétszalámizni, hiszen már 10 éve is szét volt :D

Egyébként abban igazad van, hogy a választási rendszer torzít a győztes felé, és inkább "kétpártrendszerre" lett kitalálva, mint amilyen az Egyesült Államokban is van.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.05.13. 14:31:41

Veidt_madridista írta:
2020.05.13. 10:56:44
Bírom, hogy úgy beszéltek a kétharmadról, mintha az valami illiberális, illegitim dolog lenne :D
normális kétharmadot 2010-ben szereztek, utána szépen átvariálták a választási szabályokat, kerületeket módosítottak, stb.
szétszalámizták az ellenzéket, gondolom ezt sem kell ecsetelni.

amellett, hogy az ellenzéknek nevezett akármi is bőven tehet erről a helyzetről, hogy kvázi abszolutista királyság működik 2010 óta Magyarországon, kis (inkább nagy) kommunista eszközökkel működve.

nekem ez az egész azért fáj, mert látva pl Orbánt, és a brancsát a rendszerváltáskor, hogy miket mondtak a kerekasztal beszélgetéskor, az teljesen vállalható, szimpatikus, reménykeltő volt.
viszont azzal teljesen szembefordulva kormányoznak most, ugyanazokkal az eszközökkel, amik ellen anno felszólaltak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.05.13. 13:57:09

danianevem írta:
2020.05.13. 09:50:43
dévid villa írta:
2020.05.13. 08:36:17
Látom te is leszűrted a lényeget...
Igen, leszűrte. Parlamentáris rendszer mellett egy párt akarata érvényesül.

De gondolom az sem aggasztó és a jól működő demokratikus berendezkedés ismérve, hogy a miniszterelnök szerint egyszerre 7500-8000 lélegeztőgépre lesz szükségünk, de rémhírterjesztésért azt viszik be, aki Facebookon véleményt nyilvánít:
https://444.hu/2020/05/12/elmondtam-a-r ... ssoltatnak
Az egész hiszti abból indult ki, hogy a koronavírus törvény az valóban "felhatalmazási törvény"-e. Ha az lenne, akkor nem működne a parlament.

Azon, hogy a Fidesznek 2/3-a van (tehát, hogy egy párt akarata érvényesül) az égvilágon semmit nem változtatott a koronavírus-törvény. Csak veszélyhelyzet rugalmasságát biztosította, mert nem kell minden rendeletet 15 naponta meghosszabbíttatni a parlamenten keresztül.

Ha nem lenne koronavírus-törvény, akkor a Fidesz akkor is meg tudná 15 naponta 2/3-dal hosszabbítani a rendeleteket örökkön örökké, ha ez lenne a célja (nem az)

Tehát mégegyszer felteszem a kérdést: a koronavírus-törvény mitől vált "felhatalmazási törvénnyé"? Miközben csak egy adminisztratív könnyebbséget jelent.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.05.13. 10:56:44

Bírom, hogy úgy beszéltek a kétharmadról, mintha az valami illiberális, illegitim dolog lenne :D
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2020.05.13. 09:50:43

dévid villa írta:
2020.05.13. 08:36:17
Látom te is leszűrted a lényeget...
Igen, leszűrte. Parlamentáris rendszer mellett egy párt akarata érvényesül.

De gondolom az sem aggasztó és a jól működő demokratikus berendezkedés ismérve, hogy a miniszterelnök szerint egyszerre 7500-8000 lélegeztőgépre lesz szükségünk, de rémhírterjesztésért azt viszik be, aki Facebookon véleményt nyilvánít:
https://444.hu/2020/05/12/elmondtam-a-r ... ssoltatnak
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.05.13. 06:37:19

Veidt_madridista írta:
2020.05.13. 00:07:39
csababarca írta:
2020.05.12. 21:24:18
Ezért se értettem én, hogy mi a francnak nekik fehatalmazás? Mire? Ennél nagyobb felhatalmazás, mint hogy hülyének nézhetik az országot, palira vesznek mindenkit, és még 2,5 millió ember el is élvez ezeket látva?

Politikai csapdázás volt, lehetett megint “csúnya ellenzék”ezni, ennyire ment ki a játék a királyunk részéről.
A felhatalmazás arra kell, hogy ne kelljen az országgyűlésen keresztülvinni a törvényjavaslatokat és jogszabálymódosításokat, hanem rendeleti úton kormányozhassanak. Egy-két hetes procedúra helyett néhány órára rövidül a törvényalkotás, ez nagyon sokat számít ilyen helyzetben, pl. kijárási tilalom elrendeléséhez.
Annyiban vitatkoznék, hogy sose volt semmi nekik 1-2 hetes procedúra. Hétfőn belengettek valamit, kedden már meg is szavazták.

De ok, ezeket elfogadom, hogy erre kellett, csak én személy szerint egy szavukat sem hiszem el semmivel kapcsolatban.

Parlament meg valóban működik, úgy mint eddig, kreált/manipulàlt kétharmaddal.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2020.05.13. 05:11:56

dévid villa írta:
2020.05.11. 14:01:14
Cseri írta:
2020.05.11. 13:11:24
Akkor hisztizek tovább, mert én már csak ilyen balliberális(ezt amúgy értelmezze legyen kedves valaki) vagyok...

https://index.hu/belfold/2020/05/11/kor ... torvenyek/
Ok, és ennek mi köze van a "felhatalmazási törvényhez"? Esetleg nem vagy tisztában a "rendelet" és a "törvény" közötti különbséggel?

"Kivettek színházakat Karácsonyék kezéből" - ezt a törvényt a parlament szavazta meg, semmi köze a koronavírus-törvényhez
"Százmilliók stadionüzemeltetésre" - "A döntés ugyan még február közepén született..." ennek megint nincs semmi köze a koronavírus-törvényhez, hiszen a döntés már februárban megszületett
"Húszezer ember közalkalmazotti státusza" - ez megint egy törvényjavaslat, amiről a parlament fog szavazni, semmi köze a koronavírus-törvényhez
"Részvények és ingatlanok a holdudvarnak" - megint csak törvényjavaslatok, amelyekről a parlament fog szavazni, ismét semmi köze a koronavírus-törvényhez
"Kizárnának embereket a közmunkából" - ez is törvényjavaslat, amiről a parlament fog szavazni megint nincs semmi köze a koronavírus-törvényhez
"Nemzetgazdasági érdekű lakópark" - na itt van végre egy rendelet is. Csakhogy ez egy olyan rendelet, amit a kormány normál körülmények között is meghozhat, ergo ennek sincs semmi köze a koronavírus-törvény hez
"Végre elutasíthatták a nők elleni erőszakról szóló egyezményt" - erről is a parlament szavazott, szóval ennek megint nincs köze hozzá
"Visszahoznák a kiskerkülönadót" - törvényjavaslat, a parlament fog szavazni róla
"Einstandoltak egy magáncéget" - na, ez első dolog, amire valóban a koronavírus-törvény adott felhatalmazást. A veszélyhelyzet megszűntével majd visszakerül rendes kerékvágásba a dolog. A cég továbbra is magánkézben van, csak állami felügyelet alatt
"Volt, nincs gyára a városnak" - a kormány bármilyen önkormányzati tulajdont államosíthat rendelettel, békeidőben, szóval ennek megint nincs köze a korona-törvényhez
"Minden idők vasúti beruházásának titkosítása" - egy újabb törvényjavaslat, amiről a parlament fog szavazni
"Átláthatatlanabb állami szervek" - itt egy második pont, amire lehet a koronavírus-törvény adott felhatalmazást. Azt nem tudom, hogy békeidőben lenne-e lehetőség ilyen rendeletre
"A főszerepben: Semjén Zsolt" - megint egy törvényjavaslat, amiről a parlamentnek kell szavazni, ha egyáltalán napirendre kerül

Szóval a felsorolásban összesen van 2 olyan dolog, ami koronavírus-törvény által biztosított túlkapásnak lehet nevezni :lol: A dolgok többsége meg egyszerű törvényjavaslat, amiről a parlament szavaz.

Szóval, ne haragudj, de ez továbbra is hiszti. A parlament ülésezik és szavaz, ahogy normál időszakban is.
2/3-os helyzetben miről dönt a parlament? 😀😀😀
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2020.05.13. 00:54:16

https://tibiatya.blogstar.hu/2020/05/12 ... zat/94748/

Ebben az írásban érzek némi igazságot azzal kapcsolatban, amikor azt írja a cikk írója, hogy Orbánnak vigyáznia kell, főleg most a járvány idején, mert akár egy hiba is megrendítheti a székét hiába szégyen az ellenzék továbbra is. Nem ok nélkül reagáltak ilyen hamar a járványra (Az már más kérdés, hogy nehezen akartak eleinte leállítani mindent és eléggé görény módon lengették be elsőre a pedagógusi fizetés megvonását), de Káslert véleményem szerint le kellett volna már váltani a fehérvári kórházas esetnél (ahol nem is hibázott, mint kiderült), mert emberünk teljesen inkompetens és ellentmondásos. Szerencsére elkerül minket EGYENLŐRE a nagy baj és lesz egy kis nyarunk aztán folyt. köv. szeptemberben. Attól félek, hogy nálunk akkor nagyobb eséllyel lesz komolyabb a járvány és lesz az a szint, amikor már nem lehet kozmetikázni a számokat, mint ahogy most teszik szerintem.
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
Válasz küldése