Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.06.16. 08:28:27

Ha belegondoltok ez is pont ugyanolyan kör, ami már számtalanszor lezajlott....

Annyira együtt lélegzünk a csapattal, hogy olyan a fórum, mint a játék? Harminc pluszos, fásult Rakiticek, és Suárezek vagyunk, akik nyomják becsületből, de igazából kijárna ide is egy vérfrissítés?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.06.16. 00:20:19

Egyetértek Rinku, nálam is elhalványult már a foci iránti szerelem. Még LE alatt nem volt olyan meccs, amit kihagytam, ha rokonoknál voltunk épp vasárnap, akkor ott néztem, most pedig már volt olyan, hogy 5-6 meccset nem is láttam egymás után (Valverde alatt). Kiégtem én is, ez a foci már nem az a foci, amit megszerettem. Remélem, még visszatér, de eléggé szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.06.15. 16:08:51

Ugyan nem mint Barcás,hanem mint ex fociszurkoló tudom mondani,hogy nem érdekel ez a sport. Számomra túl puhány,túl gépies(en kimért) lett. Az utóbbi években annyira nem követem,hogy nem tudnék mondani 5 csapatot,amelynek a kezdő 11-ét fel tudnám sorolni. Pedig ha megnézek egy Fenomén karrier mixet a jutubon,még mindig félig merevedésem lesz. Vagy én élek a múltban vagy a foci lett kevésbé improvizatív,"brazilos",de én a szórakozásnak szurkoltam ezek szerint korábban is,nem csak a győzelemnek.
Az életem is megváltozott,rengeteg munka,aztán edzés,bolt,főzés,alvás. Egyedül az NBA-t követem napi szinten,abból vagyok felkészült. És nem azért,mert ott több a fekete :mrgreen:
A fociban várom 90 perc alatt azt az 1-2-3 pillanatot,ami megfog,amiért nézem. Ebből az NBA-ben kapok 48 perc alatt 2x110-et.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.06.15. 15:22:21

Nero. írta:
2020.06.15. 13:33:27
Rinku hsz-e nagy +1 csak én nem mertem ilyen radikálisan leírni :D Maga a foci is nagyon elkrvult sajnos, a jelenlegi “sztárokra” nehéz úgy felnézni mint anno a régiekre. Illetve mint Barca-szurkoló gyakorlatilag már mindent láttam, nincs új a Nap alatt. Az elmúlt 15 évben láttam Ronaldinhot, Messit, Neymart 2 triplázást, rengeteg bajnoki címet, a világ végigalázását 3 különböző edzővel, de volt itt sorfal a Real ellen, 6 kapufás kiesés a Chelsea/Inter ellen, világ szégyen a Roma és Liverpool ellen. Éveken át aláztuk a Realt aztán ők visszajöttek 4 BL címmel 5 év alatt stb. stb. Minden jót és minden rosszat átéltem/átéltünk már.

Inkább a UFC, Box, Forma-1 köt le, már amikor van szabadidő.
Mellé nálam az is jön, hogy a meccsnézős haveri köröm már régen szétesett. Vagy azért, mert kihűltek a régi kapcsolatok, vagy már a világ sok táján laknak az emberek, és nem tudunk összeülni. De ha össze is ülünk, és pont van meccs, akkor sem az a prioritás, nyilvánvalóan. Én nem erőltetem, hogy menjen a tévé. De így alles zusammen nem köti már le az embereket a foci, bár a nevükben nem beszélhetek, bízom benne, hogy egyetértenének abban, ami írtam. Nagypapám is meghalt két éve, aki óriási szurkoló volt, mindent megnézett, amit adtak. Depor-Alavést is simán, leült du. 2-kor és nyomta éjfélig, aztán mesélt róla, hogy mi hun és merre. Nem tudom felhívni, hogy nézted-e tegnap a meccset, vitassuk meg, hogy mi történt, vagy direkt úgy alakítom a programot, hogy hazautazok Pestről, viszek az Öregnek egy üveg bort, aztán nézzük, hogy Suarez megint nem tud 1v1-ben gólt lőni, vagy meghallgatom meccs közben huszadjára is, amikor elmeséli a Vasas-Botafogo meccset az ötvenes évekből, vagy hogy Tichy, Göröcs, Törőcsik, stb. hogy játszottak. Nélküle már tök üres az egész. Fáj, hogy nincs, hiányzik. A Róma-Liverpoolról pedig minden megírtunk már.

Súlytalan lett a zsuga, unalmas. Nincsenek karakterek, nincsenek új gigászok. A Pool egy nagyon jól működő csapat, de nincs benne egy szerethető paraszt, mint Eto'o, Gattuso, Kahn. Ettől a pc sza.rtól, hogy mindenkit tisztelni kell pedig kihányom a belem kétszer egymás után. Minek kell tisztelni mindenkit? Miért kell mindenkinek jófejnek lenni? Takony sza.rok lettek a focisták/maga a foci, sehol semmi stílus. Az hogy a tejfeles franciánk reggelig veri a brét és a ps-t, majd nem megy edzésre, az nem stílus. Azt felénk csak úgy hívják, hogy kis kö.csög. Ahogy írom most ezt a második kommentet, felötlik bennem a gondolat, hogy idén talán egyszer foglalkoztam ennyit a fórummal, vagy magával a focival, az pedig akkor volt, amikor Xavit nyomattam, hogy jöjjön edzőnek. És 2020-ból majdnem eltelt fél év. Na igen, erről ennyit, legyen kellemes napotok. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2020.06.15. 14:08:42

Az OG arcok kikopásával sajnos elég érdektelenné vált a fórum számomra. Olvasgatom a fórumot, de sok értelmes dolog nincs, általában csak vmi szokásosat szid vki, aztán megy a vita arról, sok érdekes újdonság nincs. A foci eleve nem érdekel már túlságosan évek óta, Barcát követem aztán annyi. Igazából ha minden régi arc aktív lenne, akkor se hiszem hogy többet írogatnék, egyszerűen elavult már ez a kommunikációs platform vagy csak kinőttem ebből.

Egyetlen dolog ami igazán hiányzik nekem azok a póker esték. :roll:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.06.15. 13:33:27

Rinku hsz-e nagy +1 csak én nem mertem ilyen radikálisan leírni :D Maga a foci is nagyon elkrvult sajnos, a jelenlegi “sztárokra” nehéz úgy felnézni mint anno a régiekre. Illetve mint Barca-szurkoló gyakorlatilag már mindent láttam, nincs új a Nap alatt. Az elmúlt 15 évben láttam Ronaldinhot, Messit, Neymart 2 triplázást, rengeteg bajnoki címet, a világ végigalázását 3 különböző edzővel, de volt itt sorfal a Real ellen, 6 kapufás kiesés a Chelsea/Inter ellen, világ szégyen a Roma és Liverpool ellen. Éveken át aláztuk a Realt aztán ők visszajöttek 4 BL címmel 5 év alatt stb. stb. Minden jót és minden rosszat átéltem/átéltünk már.

Inkább a UFC, Box, Forma-1 köt le, már amikor van szabadidő.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.06.15. 13:17:44

Ertem en h sokan kiabrandultak a csapatbol, de akkor legalabb a tobbi, offos topic poroghetne. Olyan jo kozosseg volt itt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.06.15. 12:14:42

Én pont az utóbbi időben lettem aktívabb, az LE korszak vége felé valahogy engem se mozgatott semmi, akkor kezdtem el a Fradi meccseket hanyagolni, Barca meccsekből meg kb. csak a BL meccseket meg a kupadöntőt.
Aztán valahogy a Valverde-korszakra rápörögtem (milyen jól időzítettem... :D ) új edző, 100+os igazolás, Coutinho esetleges érkezése stb.
Illetve a melóban, illetve most két munkahely között is rengeteg üresjáratom volt/van (többek között ezért is aktívkodok a túloldalon is), aztán reflexből megvan még, hogy telón egyből felnézek ide.

Abszolút nem hibáztatok senkit, akinek nincs már kedve, ideje, energiája ezzel az egésszel foglalkozni, de én azt vártam, hogy akkor legalább a korona alatt az Offtopic, Filmek, Sorozatok stb. pörögni fognak.

Mindenesetre inkább maradok itt napi 3 hsz-ért, de az biztos hogy ilyen facebook-os csoportokba nem fogok "vitatkozni", ahhoz azért nincs türelmem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.06.15. 12:00:46

A címer, az eszme kifakult, eladták, műanyag lett. Minden, ami nem is olyan régen volt a Barca, az meghalt. Mit nézzen az az ember már a csapaton, aki kettő számot össze tud adni? Amikor az itt lévők jelentős része azért ült a képernyő előtt, mert 11 saját nevelés játszott egyszerre, mert volt egy elv.. A tavalyi Pool meccs volt az utolsó szalmaszál, ott nekem végleg annyi lett. Sosem fog már érdekelni igazán a Barca. De maga a futball sem. Láttam mindent. Nagyképűség és tahóság szaga van, de CR-Messi kombinációja, Del Piero, Henry, Maldini, Olvier Kahn, Iniesta, Xavi és még a sor folytatódik bőven - láttam mindent, tudok mindenről. Mit tudna itt már bárki is mutatni ezekhez a fickókhoz képest? Nézzem a szőkített fejű Manét, vagy ezt a k.öcsög Dembelét, Neymarral, Mbappéval együtt? Hát bmg, tehetnek egy szívességet. Majdnem harmincévesen húgyos, komolytalan gyerekeknek szurkoljak, akiknek annyi a feladatuk, hogy jelenjenek meg edzésen és ne fifázzanak reggel 6-ig, és ennyire nem képesek?

A focit egyébiránt a technológia is megölte. Már nincsenek zsenik, Messi és CR a két utolsó. Nincs mágia és nincs semmi, amitől eldobod az agyad, Robi Carlos, Ronaldinho, a sittesek. 40 kamera figyel a stadionban, minden egyes bokafordultádat AI elemez, algoritmust állítanak fel a komplett játékodra, egy nyitott könyv vagy. Mit nézzünk ezen? Nem azért ültetek le anno a tévé elé, hogy lássatok valami fineszt, valamit, amit ez a sok gyíkfej az NB1-ben nem tud? Ezeket most csak azért írom, mert konkrét kérdés jött, hogy mi van a fórummal. Amúgy mit írosgassak ide, gondolom vagyunk sokan hasonló érzésekkel, meg nem 17 éves már itt senki, hogy a se.gge szoruljon minden szombaton, hogy este bajnoki van. Évek óta nem éreztem ilyet. Marhára hiányzik, de ez a jelen. Ahogy Nero is írja, vannak bőven fontosabb dolgok, magánügy, család, hobbi, stb. ami túltesz a futballon. Sz.ar ezeket leírni, de mit mázoljak rajta, ha ez van? Vagy a futball égett ki belőlem, vagy én a futballból. Már ami a jelent és az utóbbi kb 4 évet jelenti, de a további évekre is csak ezt tudom mondani, előre is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2020.06.15. 14:53:11-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.06.15. 02:40:38

LG írta:
2020.06.05. 23:26:29
tanulni kell abból, ami most ott folyik, mert bizony ide vezet a bevándorlás és a multikulti.
Ne haragudj, de nehéz ezt a mondatot nem cinikusan lecsapni. Szóval most az a kérdés, hogy az usa mire ment a bevándorlással és multikultival? Arról az usáról beszélünk, aminek a nyelvét az egész bolygónak beszélnie kell, akiknek a kultúrája letarolja a világot, akik embert küldtek a Holdra, ahonnan a világgazdaság kezdődik, akik uralják politikailag a fél világot, akiknek a legfejlettebb a haderejük és ahonnan a legtöbb tudományos eredmény jön?

Amerikának sok problémája van, pl egyenlőtlenségek, egyenlőtlenségek miatti leszakadás, bűnözés, az egyenlőtlenségek túlkompenzálása,ami még több egyenlőtlenséget és haragot szül. De pont a multikulti és a bevándorlás nem gondjuk.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.06.14. 23:13:51

Én néztem a meccset és jól esett végre egy kis foci, de bennem sincs már meg az a tűz. Anno 12 évesen még minden egyes bajnoki gól után örömujjongás volt, így 25 évesen már nyilván megváltoznak a dolgok.

Egyrészt az elmúlt hónapok eseményei a nagyvilágban szerintem sokakat rádöbbentett arra, hogy vannak jóval fontosabb dolgok is mint a sport, másrészt a tavalyi Liverpool elleni kiesés akkora gyomros volt, hogy ahhoz még nagyon sok kell hogy ne fájjon. Kemény volt végignézni, hogy a Real 5 év alatt hoz 4 BLt, de ha tavaly triplázunk akkor az jelentős gyógyír lett volna. Messi Pool elleni szabadrúgása után éreztem eufóriát utoljára, utána az Anfielden nagyon csúnyán ellettek árulva a szurkolók.

Továbbra is követem a csapatot, továbbra is szeretem őket, semelyik más csapat nem érdekel, de tavaly májusban valami olyan történt, amit nem lehet csak úgy elfelejteni.
Nem a kieséssel volt gond, hanem annak a módjával.

A vezetőség meg keményen tönkre teszi/tette a csapatot, ezt se jó nézni. Illetve szerintem már a Reallal sincs az a hatalmas rivalizálás, mint ami volt amikor CR még ott játszott.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.06.14. 22:33:39

nekem pl nincs gyomrom a vezetőséghez, itt meg szélmalomharc megy sokszor, mindenki ismeri a másik véleményét, nézeteit, ugyanazok a körök mennek.

más sportokról se nagyon lehet már beszélgetni, nba-s topik is ment egy időben, de csak pár fővel.

nem tudom mi az oka, de tényleg rohamosan döglődik a fórum, mondjuk engem Róma meg a Pool kiégetett rendesen, meg ez a Valverde éra is olyan volt, hogy eret vágott volna az ember magán. ezek is hozzátehettek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.06.14. 22:25:00

visca el barca írta:
2020.06.14. 19:54:23
Mi lett ezzel a forummal? Regen annyi hsz volt h nem gyoztem olvasni, most meg van napi 2, azok is noname emberektol. Tegnap is 3 honap utan meccs es van 5 hsz...
Többször kéne írnod. :D Amúgy egyszerűen "öregszik" a fórum, és kevesebb ideje/kedve van a régi motorosoknak olvasni, plusz írni a fórumra.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.06.14. 21:43:40

visca el barca írta:
2020.06.14. 19:54:23
Mi lett ezzel a forummal? Regen annyi hsz volt h nem gyoztem olvasni, most meg van napi 2, azok is noname emberektol. Tegnap is 3 honap utan meccs es van 5 hsz...
Azt hiszem a csapat iránti érdeklődés drasztikus csökkenése + a korábban beleélős fiatalszurkolók a kor előre haladtával nem érzik a "kényszert", hogy annyiszor véleményt nyílvánítsanak. Szerintem sokan várjuk a korszakváltást. Mégha rosszabb lesz Messi után akkor is. Persze ez egy szubjektív vélemény.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.06.14. 20:10:56

Évek óta csökken a forgalom szerintem, de a korona úgy néz ki, hogy nagyon betett.
Én is vártam sok arctól, hogy a meccsekkel együtt ők is visszatérnek, mert ez így elég szomorú.
2-3 hónap foci nélkül, azt hinné az ember, hogy eléggé kiéheztette a szurkolókat.

Úgy néz ki, hogy ha nem lehet a sz.r játékra panaszkodni, akkor sokaknak nem pálya fórumozni. A vezetőség meg már lerágott csont.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.06.14. 19:54:23

Mi lett ezzel a forummal? Regen annyi hsz volt h nem gyoztem olvasni, most meg van napi 2, azok is noname emberektol. Tegnap is 3 honap utan meccs es van 5 hsz...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.06.05. 23:26:29

Rég nem voltam már a fórumon, de ehhez a témához nekem is hozzá kell szólnom. Ahogy én látom:

Először is abszurdnak tartom, hogy eljutottunk oda, hogy köztörvényes bűnözőből, egy nőverő vadállatból mártírt lehet csinálni. Nem helyeslem a rendőrök tettét, de a fickót nem tudom sajnálni, olyan dolgokat csinált, amiért egy évszázaddal ezelőtt még simán kötelet adtak volna a legtöbb helyen. Persze nem szabad önkényesen igazságot osztani, de hozzá kell tenni, hogy a liberális demokráciákban az igazságszolgáltatás egy nagy vicc, ezt szerintem nem kell kifejtenem bővebben, aki nincs teljesen vakon, az belátja, hogy így van.

Ami a rendőröket illeti: hibáztak, ez nem kétség. De alapvetően úgy gondolom, rohadt nehéz manapság rendőrnek lenni, a társadalom elvárja a hatékony munkát tőlük, de úgy, hogy a törvény szinte teljesen megköti a kezüket, amivel a bűnözők vissza is élnek, a konkrét eset után pedig még jobban vissza fognak élni, vagyis már éppen azt teszik, kihasználják a helyzetet egy kis fosztogatásra, törésre-zúzásra, balhézásra, verekedésre, gyilkolásra. Én alapvetően egyébként nagyobb szabadságot adnék a rendőröknek, mint amennyit a legtöbb a fejlett országban jelenleg kapnak, cserébe viszont keményebb fizikai és mentális kiképzést kellene kapniuk, és akkor az olyan szintű túlkapásból, mint ez az eset talán kevesebb lenne. De azért az sem lehet, hogy ezentúl kesztyűs kézzel kelljen bánni a bűnözőkkel, és vörös szőnyegen rendőrautóba kísérni őket, semmikép nem szabad ebbe az irányba elmenni.

A rasszizmus...ugye ilyenkor mindig ki kell játszani ezt a kártyát. :evil: Én egyébként nem tartom magam rasszistának, de most egészen vérlázító, amit a feketék csinálnak. Az aktivistáik, de ugyanúgy az ismert sportolóik, celebjeik többsége valósággal uszítja őket a fehérek ellen. Sok agymosott fehér liberális is természetesen beáll hozzájuk a sorba. Így nem tudom mi lesz a vége, ha van esze a fehéreknek, akkor most fogják azt mondani, hogy elég volt, és rendet raknak. Ha nem, akkor abba az egész USA beleremeghet.

Nekünk meg itt Közép-Európában mocskosul tanulni kell abból, ami most ott folyik, mert bizony ide vezet a bevándorlás és a multikulti. Nagyon meg kell gondolni, hogy kiket engedünk be az országba, akik pedig már itt vannak és folyton probléma van velük, még időben helyre kell rakni őket, ha kell, kemény eszközökkel. Ha ehhez ki kell lépnünk az EU-ból, akkor lépjünk ki. Bár én egy erős, összetartó Európát szeretnék, de az EU jelenlegi politikája önpusztító, ha ezt a nyugatiak továbbra sem hajlandók belátni, nincs más megoldás.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.06.04. 16:41:42

Jack Napier írta:
2020.06.04. 13:33:08
Tehat kettevalik a foldrajz es a politikai elmelet.
Meg a klub es a mult. (eddig ezt nem tudtam)
Őszintén szólva egyáltalán nem értem, hogy miről beszélsz. :D Barcelona nem Andalúziában, hanem Katalóniában van, sok száz kilométerről odébb. Egyébként mindkét tartomány autonóm státusszal rendelkezik, ahogy a többi 15 tartományi közösség is, hiszen maga a spanyol államigazgatás ezeknek területeknek a viszonylag laza, szövetségi rendszereként működik.
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.06.04. 16:37:12

Atlantis írta:
2020.06.03. 16:24:26
Amúgy meg ha tényleg a feketékről szólna, akkor felszólaltak volna az ellen is, hogy éppen Kínában konkrétan bőrszín alapján tesznek utcára embereket:
https://www.theguardian.com/world/2020/ ... r-covid-19
- meg az egyéb megannyi atrocitás ellen is felszólalhatnának máshol is, például az európai tranzitzónákba zártakról, stb.

Csak hát ugye az amerikai feketék élete többet ér, mint a többi fekete élete. Szóval számomra ez az egész blacklivesmatter az egyik legrasszistább és legbutább tüntetéshullám amit láttam. Mintha a latinok meg ázsiaiak ne lennének ugyanúgy kirekesztve Amerikában például... Vagy egyszerre csak egy kisebbség lehet fontos? Nevetséges az egész...
Egyetértek. Én megértem, hogy vannak ott is gondok, de nehezemre esik innen Magyarországról azon aggódni, hogy a lehetőségek országában hogyan alakul a soruk az embereknek. :D
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2020.06.04. 13:33:08

Tehat kettevalik a foldrajz es a politikai elmelet.
Meg a klub es a mult. (eddig ezt nem tudtam)
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.06.04. 13:19:59

Jack Napier írta:
2020.06.04. 10:54:15
Nem gondolja itt valaki azt, hogy hiaba a nagy haborgas ami mindenkit ilyen erzekenyen erint foleg egy ilyen vilagmeretu bizonytalansag utan; hogy eljott az ideje az usanak vegre tullepni a gyarmatositok altal letrehozott torvenyrendszeren...? :?:
Nem mintha egeszseges lenne ratelepedni a medianak az emberek jellemi gyengesegere. es ezaltal feszultsegeket szitani tarsadalmi csoportok kozott.

(de elvegre megiscsak a kedvenc csapatunk egy autonomiara vagyo andaluz kozosseg resze)
Andalúzia kicsit odébb van :D
Kép
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2020.06.04. 10:54:15

Nem gondolja itt valaki azt, hogy hiaba a nagy haborgas ami mindenkit ilyen erzekenyen erint foleg egy ilyen vilagmeretu bizonytalansag utan; hogy eljott az ideje az usanak vegre tullepni a gyarmatositok altal letrehozott torvenyrendszeren...? :?:
Nem mintha egeszseges lenne ratelepedni a medianak az emberek jellemi gyengesegere. es ezaltal feszultsegeket szitani tarsadalmi csoportok kozott.

(de elvegre megiscsak a kedvenc csapatunk egy autonomiara vagyo andaluz kozosseg resze)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.06.04. 01:04:05

Jól esett elolvasni a legutóbbi 2 hozzászólást, màr kezdtem azon gondolkodni hogy mindenki meghülyült körülöttem vagy én látom rosszul a dolgokat, de nem, ezek szerint nem vagyok egyedül.

Egyébként régebben nevettem ezen a “Sorosgyörgyözésen”, de úgy látom hogy Amerikában is sokan utálják. Ez a szélsőbal/liberalizmus stb. nekem se jön be.

https://m.youtube.com/watch?v=nXHfPBHeOJU

Komment szekció
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.06.03. 16:24:26

Igen, sajnos ez az egész már rég nem feketék jogairól szól, hanem 3 dologról:
1) bűnözői csőcselékek balhéiról
2) egy nagy adag elkeseredett és unatkozó emberről
3) a média mérhetetlen befolyásáról

És sajnos az igazi problémát a 2. és 3. réteg okozza. Ugyanis a médiának hála történik egy nagyon durva hangulatkeltés. Milliós nézettségű influencerek, celebek, hírességek egész konkrétan már rendőrök ellen hergelik az embereket, és szinte erőszakra uszítanak. A hírcsatornák és online médiumok is hirtelen elővesznek minden eddigi sérelmet a múltból.

Mindezekre pedig a covid miatt otthon unatkozó buta emberhorda, csőcselék pedig szépen ráharapott. Félreértés ne essék, vannak bajok az USA-ban, és van diszkrimináció, meg szegregáció, stb. amelyeken ellen tenni kell, de nem így.

Amúgy meg ha tényleg a feketékről szólna, akkor felszólaltak volna az ellen is, hogy éppen Kínában konkrétan bőrszín alapján tesznek utcára embereket:
https://www.theguardian.com/world/2020/ ... r-covid-19
- meg az egyéb megannyi atrocitás ellen is felszólalhatnának máshol is, például az európai tranzitzónákba zártakról, stb.

Csak hát ugye az amerikai feketék élete többet ér, mint a többi fekete élete. Szóval számomra ez az egész blacklivesmatter az egyik legrasszistább és legbutább tüntetéshullám amit láttam. Mintha a latinok meg ázsiaiak ne lennének ugyanúgy kirekesztve Amerikában például... Vagy egyszerre csak egy kisebbség lehet fontos? Nevetséges az egész...
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.06.03. 15:16:59

Nero. írta:
2020.05.31. 23:42:40
Mit szóltok az amerikai eseményekhez? Rendesen bevannak bolondulva az emberek. A rendőr cselekedete több mint felháborító volt, de az hogy az emberek fosztogatnak, gyújtogatnak stb. az nem segít.

Érdemes fel menni a Twitterre és megnézni egy-kéz videot. Láttam már érdekes dolgokat de ez még engem is sokkolt. Gyakorlatilag háborús állapotok vannak az utcákon.
Azt azért tegyük hozzá, hogy ez nagyrészt a drága antifa munkája. Kisebbségi közösségek (nem csak feketék!) feltüzelése és lefizetése - Twitteren terjednek rendesen az ilyen videók -, meg ugye a balhénál is az első sorban "harcolnak". Nagyon remélem, hogy tényleg terrorszervezetté lesznek nyilvánítva, és Európában is megkezdődik ellenük a fellépés. Itthon szerencsére eszméletlenül röhejesek, de a németeknél, görögöknél heti szinten vadásszák le az embereket, természetesen túlerőben, fegyverrel. Előbbi országban a politika (pl. Die Linke) egyenesen finanszírozza ezeket. Eszméletlenül veszélyesek.
Kép
Válasz küldése