Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.09.07. 18:38:31

zola8787 írta:
2020.09.07. 17:13:43
Ha három napra elmennétek pártokkal várost nézni, kikapcsolódni közép Mo-tól keletre, milyen városokat néznétek meg? Pest kizárva, Pest nem érdekel :D
Szeged,Debrecen,Eger. Nem kifejezetten egy útvonal,így csak egyikbe mennék. Amúgy legjobban közép MO-tól keletre Tokió-t,Melbourne-t nézném meg.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.09.07. 17:13:43

Ha három napra elmennétek pártokkal várost nézni, kikapcsolódni közép Mo-tól keletre, milyen városokat néznétek meg? Pest kizárva, Pest nem érdekel :D
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2020.08.31. 16:07:05

Atlantis írta:
2020.08.31. 13:11:04
ALEXDP írta:
2020.08.31. 12:27:56


Ennél azért összetettebb ez, de van alapja annak amit írsz. Csak nem ilyen összefüggésben.
A hivatalos infó szerint van kb 1700 fertőzött, ebből 103 szorul kórházi kezelésre. Valamint szakértői(?) becslések szerint, nagyjából 15-20szor több lehet a valós fertőzött szám, csak nincs tömeges tesztelés. Ilyen formán kb 30ezer fertőzött lehet , ebből van 103 kórházban. Az kevesebb mint fél százalék.
Azt tartom túlzásnak, hogy emiatt hoznak komoly gazdasági problémákat okozó intézkedéseket, és köteleznek maszk használatra, aminek a hatékonysága minimum is kétséges.
Viszont, tízszer annyi ember köhög és tüsszög a bkv járatokon ,mint előtte, ez már személyes tapasztalat. Sokaknak okoz légzési problémákat, viszont nagyon hatékonyan reprodukál tüneteket.

dévid villa
Nem szükséges ahhoz Gődényt nézni, vagy összeesküvés hívőnek lenni, hogy racionális gondolatok mentén logikátlannak tűnjön ez a sztori.
Első hullám, cska az idősekre veszélyes, most főleg a 20-40 közöttiekre, és még sorolhatnám.
Logikai bukfencek egész sora megfigyelhető , csak van aki hajlandó ezt (is) észrevenni, és van aki nem.

A nemzetközi statisztikák, különösen a Covid vs Influenza témában szintén torzak, persze kevesebb lesz a halálozás Influenza miatt, ha hónapokon keresztül minden egyes halottat Covid áldozatként számolnak, mert megtalálták a vírust bennük. Ugyanakkor az nincs publikálva, hogy mennyi ilyen esetben volt jelen pl az Influenza is, vagy más egyéb probléma.
Nem tudom mi az igaz, és mi nem, van véleményem, és persze lehet hogy tévedek.
A manipulált adatközlés viszont tény, hazai és nemzetközi szinten is.
A lényeg annyi, hogy ez sem fehér, vagy fekete, szerintem nem ostoba sem az aki óvatosabb emiatt, sem az aki nem hajlandó otthon elbújva rettegni, pusztán azért mert az index azt írja, hogy kellene.

Lehet én olvastam rossz helyen cikkeket, de nem azt írták, hogy most már a 20-40 közöttiekre veszélyes, hanem hogy a terjedés ott veszélyes. Ugyanis az a korosztály kezdett most a nyáron lelkes bulizásba és külföldi utazgatásba. Nem tagadom, én is voltam bulizni és lehet 500 fő a limit, de az az 500 fő összezsúfolódik kis területre, és sokkal veszélyesebb ilyen szempontból mint a tömegközlekedés. Meg is lepett, hogy erre vonatkozóan nem lett a maszk is például ajánlás szeptember 1-től.
Logikai bukfencek az intézkedésekben vannak szerintem, de mint mondtam azért, mert azokat erőteljesen befolyásolja a politika sajnos, és a racionalitás sokkal kevésbé.
Mivel most az a korosztály fertőződött leginkább, akikre kevésbé veszélyes a vírus, így érthető hogy kevesebben vannak kórházban. Reméljük hogy nem is adják át mondjuk a nagyszüleiknek akik utána viszont nagyon nagy eséllyel kerülnek oda, ha elkapják.
Az pedig, hogy a vírusról derülnek ki újabb dolgok, esetleg valamit másképp látnak már nem tartom meglepőnek (bár én kevés ilyennel találkoztam), mivel egy új vírusról van szó, amit folyamatosan vizsgálnak és tesztelnek. És pont ez az a bizonytalanság ami miatt szerintem túl sok mindentől aggódnak a kutatók (a lehetséges tünetek listája például nevetségesen hosszú szerintem), és nem mernek kizárni nagyon sok mindent.

A maszki viselésről annyit, hogy szerintem csak egy megfelelő maszk kérdése. Én 1500ft-ért vettem többrétegű mosható maszkokat, és teljesen beválak. Édesapám asztmás, allergiás és nem okoz neki gondot a maszk viselése. Én allergia, orrpolip miatti konstans orrdugulás, mégis kényelmesen tudom hordani órákig a maszkot. Szerintem azokat akiket zavar a használat, azért zavarja inkább, mert valóban kényelmetlen és nem jó maszkot hordanak, vagy csak fejben zavarja őket a tudat hogy ott van rajtuk és korlátozza őket.

A statisztikai rész amúgy sajnos egy nagyon bonyolult rész. Teljesen jogos kérdéseket feszegetsz, de ennek a másik oldala pedig az, hogy sok szakértő pont az ellenkezőjét feszegette, hogy nagyon sok halálesetnél nem végeztek covid vizsgálatot és egyáltalán nem biztos, hogy nem az okozta egy másik probléma halálos kimenetelét.
Itt szerintem nagyon hiányzik egy egységes teszt rendszer és statisztika vezetés világszerte. (Meg az alapvető intézkedésekben és szigorításokban is.) Az adatok manipulálása meg sajnos borítékolható, ez tény. :?
A halálozási adatok szerint valahol a "influenzánál rosszabb", de "közel sem annyira halálos mint beállítják" szintek között mozog ha eltekintünk a médiában olvasható dolgokról.
Ez a két hozzászólás meg is mutatja a szépségét a dolognak.
Logikus amit írsz, és a terjesztés/veszély részt valószínűleg én értelmeztem rosszul.
Mert szerintem nagyjából mindkét vélemény igaz, és nem.
Ha lehet, és most az a legvalószínűbb hogy lehet valójában ők sem tudják miként és hogyan értékeljék a történéseket, az viszont azért nyugtalanító, mert bármely elrendelt intézkedés(bizonytalan alapon) semmivel sem relevánsabb, mint az ellenkezője.
Én erősebbnek látom az erőltetett (érdek) vonalat, viszont sokára derül majd ki, mi is történt, ha egyáltalán kiderül....
Azt tartom, hogy indokolatlan az a fajta pánik, vagy félelem, amit a kommunikácioval előidéznek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.31. 13:35:04

@Atlantis
A KRESZ-oktatás jó ötlet lenne, nálunk azt hiszem volt is a suliba valami hétvégi kurzus, de nem hiszem, hogy sokan elmentek volna, mert ugye nem volt kötelező.
A netes tájékozódást meg nem tudod megtanítani az embereknek. Aki mindent elhisz amit lát, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni.
A KRESZ-t szerintem is oktatni kellene, az alapokkal nem is várnék középiskoláig, hiszen gyalogosan és kerékpárral már az általános iskolások is közlekednek egyedül. De nemcsak a szabályokra, hanem arra is meg kellene tanítani az embereket, hogy ezeket be is kell tartani. Hiszen sokan, akik ismerik a KRESZ-t, ők is rendszeresen és durván hágják át azt. A gyerekek pedig ebbe nőnek bele, ezt látják, ezért fognak ők is így közlekedni. Tisztelet a kivételnek. Hozzáteszem, az is nagyon fontos, hogy a szülőktől milyen példát látnak.

A másik dolgot szerintem sem lehet egy az egyben megtanítani. Viszont támpontokat azért lehet adni, illetve lehet kritikus gondolkodásra nevelni a gyerekeket, ami szintén segíthet a tájékozódásban.

Összegezve: én mindkettőt támogatnám, sőt, még ennél is többet szeretnék. Szerintem teljesen meg kellene reformálni a magyar közoktatást. Ezt rajtam kívül is sokszor és sokan mondák már, és találkozhatunk tök jó ötletekkel a megvalósításhoz is, de sajnos eddig süket fülekre találtak.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.31. 13:11:04

ALEXDP írta:
2020.08.31. 12:27:56


Ennél azért összetettebb ez, de van alapja annak amit írsz. Csak nem ilyen összefüggésben.
A hivatalos infó szerint van kb 1700 fertőzött, ebből 103 szorul kórházi kezelésre. Valamint szakértői(?) becslések szerint, nagyjából 15-20szor több lehet a valós fertőzött szám, csak nincs tömeges tesztelés. Ilyen formán kb 30ezer fertőzött lehet , ebből van 103 kórházban. Az kevesebb mint fél százalék.
Azt tartom túlzásnak, hogy emiatt hoznak komoly gazdasági problémákat okozó intézkedéseket, és köteleznek maszk használatra, aminek a hatékonysága minimum is kétséges.
Viszont, tízszer annyi ember köhög és tüsszög a bkv járatokon ,mint előtte, ez már személyes tapasztalat. Sokaknak okoz légzési problémákat, viszont nagyon hatékonyan reprodukál tüneteket.

dévid villa
Nem szükséges ahhoz Gődényt nézni, vagy összeesküvés hívőnek lenni, hogy racionális gondolatok mentén logikátlannak tűnjön ez a sztori.
Első hullám, cska az idősekre veszélyes, most főleg a 20-40 közöttiekre, és még sorolhatnám.
Logikai bukfencek egész sora megfigyelhető , csak van aki hajlandó ezt (is) észrevenni, és van aki nem.

A nemzetközi statisztikák, különösen a Covid vs Influenza témában szintén torzak, persze kevesebb lesz a halálozás Influenza miatt, ha hónapokon keresztül minden egyes halottat Covid áldozatként számolnak, mert megtalálták a vírust bennük. Ugyanakkor az nincs publikálva, hogy mennyi ilyen esetben volt jelen pl az Influenza is, vagy más egyéb probléma.
Nem tudom mi az igaz, és mi nem, van véleményem, és persze lehet hogy tévedek.
A manipulált adatközlés viszont tény, hazai és nemzetközi szinten is.
A lényeg annyi, hogy ez sem fehér, vagy fekete, szerintem nem ostoba sem az aki óvatosabb emiatt, sem az aki nem hajlandó otthon elbújva rettegni, pusztán azért mert az index azt írja, hogy kellene.

Lehet én olvastam rossz helyen cikkeket, de nem azt írták, hogy most már a 20-40 közöttiekre veszélyes, hanem hogy a terjedés ott veszélyes. Ugyanis az a korosztály kezdett most a nyáron lelkes bulizásba és külföldi utazgatásba. Nem tagadom, én is voltam bulizni és lehet 500 fő a limit, de az az 500 fő összezsúfolódik kis területre, és sokkal veszélyesebb ilyen szempontból mint a tömegközlekedés. Meg is lepett, hogy erre vonatkozóan nem lett a maszk is például ajánlás szeptember 1-től.
Logikai bukfencek az intézkedésekben vannak szerintem, de mint mondtam azért, mert azokat erőteljesen befolyásolja a politika sajnos, és a racionalitás sokkal kevésbé.
Mivel most az a korosztály fertőződött leginkább, akikre kevésbé veszélyes a vírus, így érthető hogy kevesebben vannak kórházban. Reméljük hogy nem is adják át mondjuk a nagyszüleiknek akik utána viszont nagyon nagy eséllyel kerülnek oda, ha elkapják.
Az pedig, hogy a vírusról derülnek ki újabb dolgok, esetleg valamit másképp látnak már nem tartom meglepőnek (bár én kevés ilyennel találkoztam), mivel egy új vírusról van szó, amit folyamatosan vizsgálnak és tesztelnek. És pont ez az a bizonytalanság ami miatt szerintem túl sok mindentől aggódnak a kutatók (a lehetséges tünetek listája például nevetségesen hosszú szerintem), és nem mernek kizárni nagyon sok mindent.

A maszki viselésről annyit, hogy szerintem csak egy megfelelő maszk kérdése. Én 1500ft-ért vettem többrétegű mosható maszkokat, és teljesen beválak. Édesapám asztmás, allergiás és nem okoz neki gondot a maszk viselése. Én allergia, orrpolip miatti konstans orrdugulás, mégis kényelmesen tudom hordani órákig a maszkot. Szerintem azokat akiket zavar a használat, azért zavarja inkább, mert valóban kényelmetlen és nem jó maszkot hordanak, vagy csak fejben zavarja őket a tudat hogy ott van rajtuk és korlátozza őket.

A statisztikai rész amúgy sajnos egy nagyon bonyolult rész. Teljesen jogos kérdéseket feszegetsz, de ennek a másik oldala pedig az, hogy sok szakértő pont az ellenkezőjét feszegette, hogy nagyon sok halálesetnél nem végeztek covid vizsgálatot és egyáltalán nem biztos, hogy nem az okozta egy másik probléma halálos kimenetelét.
Itt szerintem nagyon hiányzik egy egységes teszt rendszer és statisztika vezetés világszerte. (Meg az alapvető intézkedésekben és szigorításokban is.) Az adatok manipulálása meg sajnos borítékolható, ez tény. :?
A halálozási adatok szerint valahol a "influenzánál rosszabb", de "közel sem annyira halálos mint beállítják" szintek között mozog ha eltekintünk a médiában olvasható dolgokról.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2020.08.31. 12:27:56

Atlantis írta:
2020.08.30. 21:47:43
Ez olyan gondolom, hogy amit a saját szemeddel nem látsz, az nem hiszed el. Szóval gondolom aki még nem járt megfelelő tengerparton, az a korallzátonyok létezésében sem hisz.
Este a csillagos ég alatt feküdve a Merkúr meg Uránusz sem látszik, szóval a naprendszer is biztos csak mese habbal. Arról nem is beszélve, hogy Ti láttatok már atombombát felrobbanni a saját szemetekkel? Szerintem ez egész Hirosima is kamu volt, csak zöld háttérrel leforgatták az amerikaiak hogy megrémítsék az embereket... :D
Ennél azért összetettebb ez, de van alapja annak amit írsz. Csak nem ilyen összefüggésben.
A hivatalos infó szerint van kb 1700 fertőzött, ebből 103 szorul kórházi kezelésre. Valamint szakértői(?) becslések szerint, nagyjából 15-20szor több lehet a valós fertőzött szám, csak nincs tömeges tesztelés. Ilyen formán kb 30ezer fertőzött lehet , ebből van 103 kórházban. Az kevesebb mint fél százalék.
Azt tartom túlzásnak, hogy emiatt hoznak komoly gazdasági problémákat okozó intézkedéseket, és köteleznek maszk használatra, aminek a hatékonysága minimum is kétséges.
Viszont, tízszer annyi ember köhög és tüsszög a bkv járatokon ,mint előtte, ez már személyes tapasztalat. Sokaknak okoz légzési problémákat, viszont nagyon hatékonyan reprodukál tüneteket.

dévid villa
Nem szükséges ahhoz Gődényt nézni, vagy összeesküvés hívőnek lenni, hogy racionális gondolatok mentén logikátlannak tűnjön ez a sztori.
Első hullám, cska az idősekre veszélyes, most főleg a 20-40 közöttiekre, és még sorolhatnám.
Logikai bukfencek egész sora megfigyelhető , csak van aki hajlandó ezt (is) észrevenni, és van aki nem.

A nemzetközi statisztikák, különösen a Covid vs Influenza témában szintén torzak, persze kevesebb lesz a halálozás Influenza miatt, ha hónapokon keresztül minden egyes halottat Covid áldozatként számolnak, mert megtalálták a vírust bennük. Ugyanakkor az nincs publikálva, hogy mennyi ilyen esetben volt jelen pl az Influenza is, vagy más egyéb probléma.
Nem tudom mi az igaz, és mi nem, van véleményem, és persze lehet hogy tévedek.
A manipulált adatközlés viszont tény, hazai és nemzetközi szinten is.
A lényeg annyi, hogy ez sem fehér, vagy fekete, szerintem nem ostoba sem az aki óvatosabb emiatt, sem az aki nem hajlandó otthon elbújva rettegni, pusztán azért mert az index azt írja, hogy kellene.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.31. 09:41:05

Atlantis írta:
2020.08.31. 09:02:26


Mit gondoltok arról, hogy az oktatási rendszernek jobban kellene alkalmazkodnia a modern mindennapokhoz? Egész pontosan két dolog van most a fejemben:
1) Kötelező alap KRESZ oktatás a középiskolában. Szerintem komoly problémát és veszélyhelyzetet okoz nap mint nap az utakon, hogy a gyalogosok és a biciklisek egy jelentős része nem ismeri a KRESZ-t. (Például hogy gyalogosként ne a zebránál állj meg telefonálni)
2) Internethasználat. Hogyan különböztesd meg a megbízható hírforrást a kamutól? Hogyan kezeld az internetes trollokat, vagy az internetes zaklatókat?

Látnátok-e értelmét ezeknek, egyáltalán lehet-e például az utóbbit ténylegesen tanítani?
először is kellenének tanárok az alap dolgok ellátására, több ezer tanár hiányzik a rendszerből, aki benne van az csúcsra húzott óraszámokkal.
nem csábító ez a szakma semmilyen szinten, pláne nem pl egy informatikusnak.
egyébként etika órán van internet használatról szó, én még történelem órán is figyelek erre, és próbálom felhívni a figyelmüket ezekre a dolgokra, főleg ha valami aktuálpolitikai témát érintünk.

de jelenleg az oktatás azzal küzd, hogy az alapórákat ellássa, persze nyilván fentről mást mondanak, és tök jó minden...persze.

Mindkettőt támogatom btw, de nincs rá kapacitás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.31. 09:02:26

LG írta:
2020.08.31. 08:46:48

Elég szomorú, ha valaki így gondol az emberekre. Éppen azért kellene a lehető leghitelesebb tájékoztatás a félelemkeltés helyett, hogy ne legyenek hülyék. :roll:
Teljesen egyetértek veled, csak sajnos amíg a többségnek egy random Facebook poszt vagy a gyakorikérdések-en egy válasz ugyanannyira hiteles, mint amit mondjuk az MTA, WHO vagy egyéb hivatalos és tudományos szervezet oszt meg, addig azzal is csak egy fél lépéssel vagyunk előrébb.

Ezzel amúgy szívesen elindítanék egy másik témát:

Mit gondoltok arról, hogy az oktatási rendszernek jobban kellene alkalmazkodnia a modern mindennapokhoz? Egész pontosan két dolog van most a fejemben:
1) Kötelező alap KRESZ oktatás a középiskolában. Szerintem komoly problémát és veszélyhelyzetet okoz nap mint nap az utakon, hogy a gyalogosok és a biciklisek egy jelentős része nem ismeri a KRESZ-t. (Például hogy gyalogosként ne a zebránál állj meg telefonálni)
2) Internethasználat. Hogyan különböztesd meg a megbízható hírforrást a kamutól? Hogyan kezeld az internetes trollokat, vagy az internetes zaklatókat?

Látnátok-e értelmét ezeknek, egyáltalán lehet-e például az utóbbit ténylegesen tanítani?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.31. 08:46:48

Miért kell a félelemkeltés? Mert az emberek hülyék. Az emberek többsége nem fogad el racionális, ész érveket. Az emberek félelemből sokkal inkább hajlandóak cselekedni. (Lásd az itthoni választásokat, ahol már nem kell választási program, csak a megvédünk brüsszeltől, a migránsoktól, meg mindenkitől. Mindenki bántani akar minket, Te félj csak, de mi megvédünk ha ránk szavazol)
Ha kötelező lenne, és mindenki hordaná a közös zárt terekben a maszkot, rendszeresen kezet mosna, odafigyelnének arra, hogy most másfajta érintkezési szabályok vannak, akkor nagy valószínűséggel nem lenne szükség ezekre a szigorításokra. Nem kellene komolyabb gazdasági károkat elszenvedni, nem szűnnének meg a munkahelyek
Elég szomorú, ha valaki így gondol az emberekre. Éppen azért kellene a lehető leghitelesebb tájékoztatás a félelemkeltés helyett, hogy ne legyenek hülyék. :roll:
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.31. 08:34:46

lapozhatnánk már... továbbra is arról szól a fáma, hogy a dolgozó, tanuló embert szívatják, Mancika nénit meg pont nem érdekli az egész herce-hurca, pedig reális esélye egyedül neki van arra, hogy bármi baja legyen ettől a cucctól.

én egész nap maszkban ülve dolgozom, és embertelen időben kelve ingázok Pestre nap mint nap (a veszélyhelyzet nélkül az ingázás nem lenne). bemegyek a belvárosba, és MINDENKI sz.arik az egészbe, azt látom.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.31. 08:32:10

Nero. írta:
2020.08.31. 02:20:33
https://youtu.be/3Ydx71CUgF8

35 000 ember ment ki tegnap. Itt is megunták az emberek.
Mert az emberek hülyék. A lentebb elhangzottakhoz hozzátéve:

1) Ne keverjük a szezont a fazonnal. A magyar kormány intézkedései (és más kormányok intézkedései) során tapasztalt értelmetlen anomáliák ( 500 fő feletti rendezvény nincs csak stadionokban, külföldi nem utazhat be csak ha meccs van) nem a vírus anomáliái, hanem politikai döntések. Lásd Brazília, ahol meg éppen azért mentek ki tüntetni az utcára az emberek mert az ottani vezetést nem érdekelte a vírus és magukra hagyták az embereket.
2) Azért hullámzó az esetszám, mert rohadtul nem egységesen van kezelve a helyzet világszerte. Itthon időben hoztak intézkedéseket, aztán jöttek a lazítások, és egyből megkezdődött az esetszámok növekedése. Július, Augusztusban igazán beindult az élet (bulik, koncertek, utazás mindenfele) és láss csodát egyből rekord esetszám van itthon szeptemberre. Ez nem agysebészet. Ha nem figyelünk oda, és csökken a fegyelem, akkor visszajön a dolog. 1+1 az továbbra is 2.
3) Ez így megy majd tovább egészen addig, amíg ez sem lesz annyira kezelhető legalább, mint az influenza. Az influenza is azért nehezen kezelhető, mert folyamatosan mutálódik, emiatt minden évben új oltásra van szükség a megfelelő védettség megszerzéséhez (és még az sem 100% garancia). Szóval simán lehet ez a covid is rajtunk ragad évtizedekre, csak mondjuk ideális esetben 2021re meglesznek a megfelelő gyógyszerek és oltások a kordában tartására, hogy ne legyen szükség ilyen intézkedésekre, mint most.
4) Lássátok a fától az erdőt. Attól még hogy itthon szerencsénk volt és nem volt akkora baj, nem jelenti azt hogy ne lenne veszélyes a vírus, vagy máshol ne okozna problémát. Hirtelen már mindenki elfelejtette, miért is lettek olyan szigorú intézkedések itthon tavasszal? Nem hasra ütöttek a politikusok akkor sem. Emlékszünk még mi történt Olaszországban?
https://hvg.hu/vilag/20200320_koronavir ... zag_korhaz és még a kormánymédia is lehozta:
https://www.origo.hu/nagyvilag/20200320 ... azban.html
Csak azért mert én a saját szememmel nem láttam haldokló embert, ezért nem hiszem el, hogy veszélyes? Akkor mostantól nem hiszünk a 2. világháborúban sem, mert én személy szerint nem láttam egy embert sem meghalni benne? Komolyan ez lenne a legerősebb érv? Vagy az itthoni statisztikai érv? Ez olyan, mintha Messi idei statisztikájával bebizonyítanám, hogy még mindig mi vagyunk Európa legjobb csapata és megpróbálnám nem észrevenni, hogy amúgy buktuk a kupát, a bajnokságot meg volt egy 8-2. Persze Messi statjai jók, szóval amúgy biztos nincs para.


Igen a gazdaságot tényleg nem lehet leállítani teljesen addig, amíg nem lesz erre gyógyszeres megoldás. Az valóban okozna ugyanakkora problémát, mint maga a vírus a vele járó munkanélküliség és szegénységgel. Ezért kellenek megfelelően átgondolt szigorítások. És amúgy itt jön képbe az emberi tényező.
Miért kell a félelemkeltés? Mert az emberek hülyék. Az emberek többsége nem fogad el racionális, ész érveket. Az emberek félelemből sokkal inkább hajlandóak cselekedni. (Lásd az itthoni választásokat, ahol már nem kell választási program, csak a megvédünk brüsszeltől, a migránsoktól, meg mindenkitől. Mindenki bántani akar minket, Te félj csak, de mi megvédünk ha ránk szavazol)
Ha kötelező lenne, és mindenki hordaná a közös zárt terekben a maszkot, rendszeresen kezet mosna, odafigyelnének arra, hogy most másfajta érintkezési szabályok vannak, akkor nagy valószínűséggel nem lenne szükség ezekre a szigorításokra. Nem kellene komolyabb gazdasági károkat elszenvedni, nem szűnnének meg a munkahelyek.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.31. 07:41:24

Most olvastam az indexen! Ezentúl maszkban, csók nélkül, hátulról passziánszozzunk a covid fertőzés elkerülése végett. Ezt most már tényleg nem hiszem el. Közhely, de beteg világban élünk, hogy ilyeneket leírnak....
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.31. 02:20:33

https://youtu.be/3Ydx71CUgF8

35 000 ember ment ki tegnap. Itt is megunták az emberek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.31. 00:49:21

dévid villa írta:
2020.08.30. 23:59:48
Leon írta:
2020.08.30. 22:28:03
Kis statisztika: amíg a koronacirkuszban idehaza kb 600 ember halt bele addig a nem agyonhisztizett "normál" influenzába kb háromezren, miről is beszélünk akkor?
A globális statisztikával érdekes módon nem példálózol. Világszinten több mint 2x annyian haltak meg a Covid-19-ben, mint szezonális influenzában idén. Szóval kb. ennyit ért az érved. A te statisztikáddal max azt lehet kimutatni, hogy nálunk nem súlyosodott annyira a járvány első hulláma, mint mondjuk Olaszországban. Inkább örülj, hogy nem jártunk mi is így.
Ez annak köszönhető, hogy megfelelő időben megfelelő intézkedéseket hozott a kormány.
De a normál influenzát miért nem állították meg akkor a kormány intézkedései? Voltak azért itt mulasztások, a szerencsén legalább annyira múlt a dolog, mint az intézkedéseken, amelyeket egyébként nagyon sokan már akkor sem tartottak be.

A statisztikával pedig az baj, amit Nero is írt, olyan embereket is beleszámoltak, akik megkapták ugyan a koronavírust, de elsősorban az alapbetegségük volt felelős a halálukért.

Hozzáteszem, hogy én nem vagyok lázadó, a kötelező és az ajánlott óvintézkedéseket is betartottam, és be is fogom tartani, még ha az összessel nem is értek egyet, de egyrészt törvénytisztelő állampolgár vagyok, másrészt -és ez a fontosabb- véletlenül sem akarom, hogy valaki az én felelőtlenségem miatt fertőződjön meg.

Még visszatérve a kormányhoz, ők bort isznak, de vizet prédikálnak, lásd adriai nyaralások. Pedig nekik kéne példát mutatni, de amit ők mutatnak, az max elrettentő.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.08.30. 23:59:48

Leon írta:
2020.08.30. 22:28:03
Kis statisztika: amíg a koronacirkuszban idehaza kb 600 ember halt bele addig a nem agyonhisztizett "normál" influenzába kb háromezren, miről is beszélünk akkor?
A globális statisztikával érdekes módon nem példálózol. Világszinten több mint 2x annyian haltak meg a Covid-19-ben, mint szezonális influenzában idén. Szóval kb. ennyit ért az érved. A te statisztikáddal max azt lehet kimutatni, hogy nálunk nem súlyosodott annyira a járvány első hulláma, mint mondjuk Olaszországban. Inkább örülj, hogy nem jártunk mi is így. Ez annak köszönhető, hogy megfelelő időben megfelelő intézkedéseket hozott a kormány.

Egyébként jelenleg lehet szórakozni. Mehetsz moziba. Mehetsz buliba is. Mehetsz házibuliba is. Egyedül fesztiválra vagy koncentre nem mehetsz, de bele ne haljál már. Na meg zárt térben magadra kell húzni egy maszkot. Ez olyan nagy szívatás? Ne hisztizzünk már ennyi miatt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.30. 23:01:49

Nero. írta:
2020.08.30. 22:00:36
A vírus (korona vírus, COVID-19, kínai vírus, Kung flu, ennyi különböző nevet még nem hallottam egy betegségre) létezik senki nem tagadja, de a karantén, lockdown , munkanélküliség, minden ami ezzel stb. sokkal sokkal több embert tesz tönkre mint maga a vírus.

Ha itt valami veszedelmes pestis szabadult volna el akkor azt mondom oké, de nem erről van szó.

Egyébként kiváncsi vagyok hogy Kína felelőségre lesz-e vonva, mert ugye tudjuk hogy vastagon benne vannak ebbe a történetbe. Szerencsére Trump nem felejtette el nekik ezt a szép “ajándékot.”

https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/covi ... iSf5WkuwSo

Az USAban 180 ezer ember haláláról beszéltek. Ma derült ki hogy az esetek 6%ában volt a koronavirus a halál oka, a maradék 94ben az alapbetegség.
Egyetértek. A második világháborúban sem állították le ilyen szinten még a leginkább érintett országok életét sem, mint most a járvány alatt. Pl. a háború utolsó napjaiban is folyt Japánban az oktatás, a gyárakban a termelés, pedig a bombázások sokkal halálosabbak voltak, mint ez a vírus. És ott egészséges emberek hullottak el, a koronavírus áldozatainak egy jelentős része pedig valóban igen súlyos egészségügyi problémákkal küzdött már alapból. Hozzáteszem, az akkori társadalom azért sokkal életrevalóbb volt, mint a miénk.

Kína nem hinném, hogy komolyabban felelősségre lesz vonva. Ők azért nagyon erősek, Trump keménykedhet velük, de neki is megvan a maga baja a saját országában.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.30. 22:56:02

zola8787 írta:
2020.08.30. 22:50:54
A korona vírustól nagyon félőktől kérdezem: hogy lehetséges az, hogy a Miskolci Egyetemen mindenféle teszt nélkül maszk nélkül jöhetnek mehetnek a gólyák a táborban, míg a mostani diplomaosztón nem vehet részt egy rokon sem és csakis maszkban mehetnek átvenni a diplomát?
Ennek mi a franc értelme van? Alkoholos állapotban nincs vírus?
ezeket az anomáliákat én sem értem.
ne legyen 500 fős rendezvény, de csarnokba becsődül több ezer ember, pl.
vagy volt most somogyban valami vadászati cucc, mint a heringek a csarnokban maszk nélkül, egymás szájában, majd a Kovács Zoltán felmegy a színpadra maszkban beszédet mondani. wtf.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.08.30. 22:50:54

A korona vírustól nagyon félőktől kérdezem: hogy lehetséges az, hogy a Miskolci Egyetemen mindenféle teszt nélkül maszk nélkül jöhetnek mehetnek a gólyák a táborban, míg a mostani diplomaosztón nem vehet részt egy rokon sem és csakis maszkban mehetnek átvenni a diplomát?
Ennek mi a franc értelme van? Alkoholos állapotban nincs vírus?
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.08.30. 22:28:03

Nero. írta:
2020.08.30. 22:00:36
A vírus (korona vírus, COVID-19, kínai vírus, Kung flu, ennyi különböző nevet még nem hallottam egy betegségre) létezik senki nem tagadja, de a karantén, lockdown , munkanélküliség, minden ami ezzel stb. sokkal sokkal több embert tesz tönkre mint maga a vírus.

Ha itt valami veszedelmes pestis szabadult volna el akkor azt mondom oké, de nem erről van szó.

Egyébként kiváncsi vagyok hogy Kína felelőségre lesz-e vonva, mert ugye tudjuk hogy vastagon benne vannak ebbe a történetbe. Szerencsére Trump nem felejtette el nekik ezt a szép “ajándékot.”
Így van!Olyan pánikot kelt a sok ökörbarom mintha egy ebolába kevert feketehimlő tizedelné az emberiséget...
Van ez vírus meg van kb ezer másik is amibe sokkal többen halnak bele. Kis statisztika: amíg a koronacirkuszban idehaza kb 600 ember halt bele addig a nem agyonhisztizett "normál" influenzába kb háromezren, miről is beszélünk akkor? :roll:
A vírusok az emberiséggel egyidősek, mindig is voltak és lesznek. Eztán majd bármi tömeges megbetegedés lesz akkor ez lesz majd a megoldás mindig? Minden kis szórakozását el akarják venni az embereknek? Nincs mozi, se buli,se fesztivál se esküvő se egy jó kis társasági összejövetel a haverokkal? A sportesemények meggyilkolásáról ne is beszéljünk!
Ráadásul a korházak erre a szra hivatkozva sok mindenkit el sem látnak.
Meddig akarják még szivatni az emberiséget? Elő-utóbb (a németeknél már alakul valami) mindenkinél be fog telni a pohár és rá gyújták a sok töketlen politikusra a parlamenteket.
Persze aki szerint ez rendben az csak parázzon és mosson fogat maszkban, Béke :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.30. 22:00:36

A vírus (korona vírus, COVID-19, kínai vírus, Kung flu, ennyi különböző nevet még nem hallottam egy betegségre) létezik senki nem tagadja, de a karantén, lockdown , munkanélküliség, minden ami ezzel stb. sokkal sokkal több embert tesz tönkre mint maga a vírus.

Ha itt valami veszedelmes pestis szabadult volna el akkor azt mondom oké, de nem erről van szó.

Egyébként kiváncsi vagyok hogy Kína felelőségre lesz-e vonva, mert ugye tudjuk hogy vastagon benne vannak ebbe a történetbe. Szerencsére Trump nem felejtette el nekik ezt a szép “ajándékot.”

https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/covi ... iSf5WkuwSo

Az USAban 180 ezer ember haláláról beszéltek. Ma derült ki hogy az esetek 6%ában volt a koronavirus a halál oka, a maradék 94ben az alapbetegség.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.08.30. 21:55:23

ALEXDP írta:
2020.08.30. 21:27:51
dévid villa írta:
2020.08.30. 18:13:00
Leon írta:
2020.08.30. 15:37:40
Kíváncsi vagyok az emberek mikor unják már meg és lázadnak fel ez ellen gazdaság megnyomorító ökörség ellen komolyabban?
Talán ha a kormányoknak sikerül elég embert tönkretenniük akkor befejezik. Vagy ha a gyógyszeripar és az online kereskedelem vezetői elég milliárdot tettek zsebre akkor megnyomják a reset gombot és úgy eltűnik a vírus mint most nyáron.
Sok volt a Gődény úgy látom.

Eleve nem is tűnt el nyáron, de ne zavarjon. Ezen te hol látsz eltűnést? https://www.worldometers.info/coronavir ... aily-cases

Vagy esetleg ezen: https://www.worldometers.info/coronavir ... ily-deaths

Egy kis okító videó: https://www.youtube.com/watch?v=WuGWveTEu7w (bár 40 perc, szóval biztos nem fogod végignézni, ahogy sorra cáfolja meg a Gődény, Tamasi-féle konteókat tényekkel.
Bizony. Nagy a veszély 😀.
Jézusom....
Esetleg valami konkrét reakció a videóban elhangzottakra? :D

Amúgy megjegyzem, nem azok pánikoltatnak, akik hajlandóak felhúzni a kik*rt maszkot az arcukra (mert voltaképp csak ennyit kellene tenni), hanem azok, akik akik az egész mögött valami világméretű összeesküvést látnak. Ők pánikolnak Bill Gates-től, az oltásoktól, meg a világhatalomtól, akik mindenkit irányítani akarnak, meg ők pánikoltatnak azzal a tudományosan is számtalanszor megcáfolt baromsággál, hogy a maszkhordás káros az egészségre.

Szóval, ki is kelt pánikot? Mert én biztosan nem. Meg szerintem a videóban megszólaló, thaiföldön dolgozó magyar orvos sem. Csak épp felveszi a harcot a vírusként terjedő (hehe :D ) hülyeséggel szemben.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.30. 21:47:43

Ez olyan gondolom, hogy amit a saját szemeddel nem látsz, az nem hiszed el. Szóval gondolom aki még nem járt megfelelő tengerparton, az a korallzátonyok létezésében sem hisz.
Este a csillagos ég alatt feküdve a Merkúr meg Uránusz sem látszik, szóval a naprendszer is biztos csak mese habbal. Arról nem is beszélve, hogy Ti láttatok már atombombát felrobbanni a saját szemetekkel? Szerintem ez egész Hirosima is kamu volt, csak zöld háttérrel leforgatták az amerikaiak hogy megrémítsék az embereket... :D
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2020.08.30. 21:27:51

dévid villa írta:
2020.08.30. 18:13:00
Leon írta:
2020.08.30. 15:37:40
Kíváncsi vagyok az emberek mikor unják már meg és lázadnak fel ez ellen gazdaság megnyomorító ökörség ellen komolyabban?
Talán ha a kormányoknak sikerül elég embert tönkretenniük akkor befejezik. Vagy ha a gyógyszeripar és az online kereskedelem vezetői elég milliárdot tettek zsebre akkor megnyomják a reset gombot és úgy eltűnik a vírus mint most nyáron.
Sok volt a Gődény úgy látom.

Eleve nem is tűnt el nyáron, de ne zavarjon. Ezen te hol látsz eltűnést? https://www.worldometers.info/coronavir ... aily-cases

Vagy esetleg ezen: https://www.worldometers.info/coronavir ... ily-deaths

Egy kis okító videó: https://www.youtube.com/watch?v=WuGWveTEu7w (bár 40 perc, szóval biztos nem fogod végignézni, ahogy sorra cáfolja meg a Gődény, Tamasi-féle konteókat tényekkel.
Bizony. Nagy a veszély 😀.
Jézusom....
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.08.30. 18:13:00

Leon írta:
2020.08.30. 15:37:40
Kíváncsi vagyok az emberek mikor unják már meg és lázadnak fel ez ellen gazdaság megnyomorító ökörség ellen komolyabban?
Talán ha a kormányoknak sikerül elég embert tönkretenniük akkor befejezik. Vagy ha a gyógyszeripar és az online kereskedelem vezetői elég milliárdot tettek zsebre akkor megnyomják a reset gombot és úgy eltűnik a vírus mint most nyáron.
Sok volt a Gődény úgy látom.

Eleve nem is tűnt el nyáron, de ne zavarjon. Ezen te hol látsz eltűnést? https://www.worldometers.info/coronavir ... aily-cases

Vagy esetleg ezen: https://www.worldometers.info/coronavir ... ily-deaths

Egy kis okító videó: https://www.youtube.com/watch?v=WuGWveTEu7w (bár 40 perc, szóval biztos nem fogod végignézni, ahogy sorra cáfolja meg a Gődény, Tamasi-féle konteókat tényekkel.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.08.30. 15:37:40

Kíváncsi vagyok az emberek mikor unják már meg és lázadnak fel ez ellen gazdaság megnyomorító ökörség ellen komolyabban?
Talán ha a kormányoknak sikerül elég embert tönkretenniük akkor befejezik. Vagy ha a gyógyszeripar és az online kereskedelem vezetői elég milliárdot tettek zsebre akkor megnyomják a reset gombot és úgy eltűnik a vírus mint most nyáron. De jön az ősz és láss csodát a vírus már vissza is jött. :lol:
Egyébként nekem is volt pár ismerősöm aki elkapta 10 éves gyerektől a 80 éves bácsiig, egy kivételével mind tünetmenetesek volt. A vicc az hogy csak egy 30 éves sportolónál volt hatása: pár napig fájt a feje meg köhögött de annyi.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Válasz küldése